Posthuys: kunst in Japanse sfeer 1 amilieberichten Mensen Wat ik zeggen wou. Welkom of niet? Rioolrechten omhoog voor Langeveldstraat Rangers WNF weer aktief Echtpaar botst met auto op aanhanger Lezing over stimulering kerkbezoek TEXELSE J couRANT Galerie Tessel besluit seizoen Centrum voor meditatie Collect Beatrixfonds lusjesman voor udere Texelaars Eén cent per inwoner voor kindertelefoon Annie w plaats voor altijd leeg... i wensen de familie van Annie en Roel •toe toe. Aerobic S.V.C. geen woorden, tranen. Roel en Annie ivele jaren lief en leed te hebben gedeeld, kn we jullie missen. Mkig hebben we onze herinneringen die Arno, Magda, Leila, Werner en Tamara GETROUWD Member 1995 Job Schuring en Miranda Dros ^straat 1 huis Amsterdam buiging vanuit mijn hart aan de zeer vele ^nsen, die mij op ontroerende wijze hun betoonden na het verlies van mijn in- **fde vrouw. Frits de Jong Wij zijn getrouwd. Aris Ellen en Wietske Ellen-Reij Bij deze willen we iedereen bedanken die 22 sep tember, op wat voor manier dan ook, tot een on vergetelijke dag voor ons hebben gemaakt. Aris, Wietske en Jesse Ellen Beatrixlaan 74, 1791 GD Den Burg Martin Witvliet Gt^eta Zoetelief gaan trouwen op vrijdag 6 oktober 1995 om 15.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg. U bent van harte welkom op onze receptie die ge houden wordt van 19.30 tot 21.00 uur in dorps huis De Wielewaal in De Waal. Ons adres: De Ruyterstraat 71, 1792 AK Oudeschild. HOERA! Op 7 oktober 1995 zijn onze ouders Sjoerd en Marie Bosma 40 jaar getrouwd. U kunt ze feliciteren in „De Lindeboom" van 16.30 tot 18.00 uur. Kinderen en kleinkinderen De Zes 5, 1791 EW Den Burg Een nieuw leven, een klein wonder. Het klinkt zo gewoon, maar is voor ons zo heel bijzonder. Met heel veel vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Lydia Grace Zij is geboren op 27 september 1995 om 21.40 uur en weegt 3440 gram. Kees en Mylene Boekei De Ruyterstraat 98, 1792 AM Oudeschild, 02220-22083 Tijdelijk adres: Gemini-ziekenhuis Een wonder is ons geschonken nog zo teder en klein dat het in de wereld een zonnestraal moge zijn. Rozemarijn Janneke Geboren op 23 september 1995 te Den Helder. Jan en Margriet, Björn, Emmy, Bastian, Nanda en Christian Boerhorst Hoornderweg 18 1791 PN Den Burg Tel. 02220-14970 Rozemarijn verblijft momenteel in het AMC-ziekenhuis in Amsterdam. Daar ben je dan, Je leven kan beginnen. De rose wolken, Drijven één voor één, Heel langzaam, Onze blauwe hemel binnen. Die wordt nu nog volmaakter, Dan voorheen. Beretrots zijn wij met de geboorte van onze zoon Rick 26 september 1995 Tijd: 11.07 uur Gewicht: 2700 gram Richard en Bianca de Feijter-van der Toorn De Ruyterstraat 103 1792 AN Oudeschild Tel. 02220-15554 Tijdelijk adres: Gemini-ziekenhuis Bezoek vinden wij heel fijn, maar een belletje vooraf, zou geen overbodige luxe zijn. Ik wil graag alle men sen bedanken voor de kaarten, bloemen, tele foon en andere blijken van belangstelling tijdens mijn verblijf in het Antonius van Leeuwenhoek-zieken huis in Amsterdam. Hanna Dam-Pol Sluyscoog 8 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: f7.50 tot en met 3 regels. Per regel meer ƒ2,50 (incl. btw) Sleutels kwijt? Waaron der sleutel van Volvo. Inl. Gerts Proeflokaal, Den Hoorn. Onbeperkt mosselen eten incl. frites/garnituur f27,50. Restaurant Noordzee. Alle onderhouds- en repa ratiemiddelen voor uw wax-jas. Bij Mantje Sport. Snel naar de zon! Wij heb ben plaats. Voordelige campingvluchten en haar scherpe aanbiedingen. Reisburo Texel Holland In ternational. daar boek je je vakantie. Receptie houden? Wel kom in: Hotel De Lin deboom. Geef ons de zak op dins dag 10 oktoberl Wilt u schoenen en kleding in aparte zakken aan de straat zetten? Graag op tijd, dus uiterlijk 13.00 uur, want dan gaan zo'n honderd vrijwilligers de straat op om de zakken huis-aan-huis op te halen. Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Te koop: jonge struisvo gels (Nandoe), kalkoenen, zijdehoenders, parelhoen ders, krielkippen stel chinchilla's kooi. Inl. 19722. Schoenen met water dicht? Wij hebben er spul len voor. Mantje Sport. Reichiaans lichaamswerk start in oktober. Info en opgave: Ratnam Dros, tel. 14013. Spaar nu voor papa, ma ma of baby BigFoot. Buurtwinkel Ria Trap. Oosterend. Is uw jas niet waterdicht? Wij hebben er de spullen voor. Mantje Sport. Gemakkelijk bereikbaar en eigen parkeerplaats. Hotel De Lindeboom. Van het kleinste boutje tot een heel PC-netwerk, bel P.A.S.T., tel. 22294. Alles is leverbaar 2x24. Texeltours reisjes naar Zwarte Markt op 7 okt.; Paardenmarkt op 17 ókt.; Efteling zondag 29 okt.; Hobby en Kreadoe beurs op 5 november. Prijzen zijn incl. entree en boot: op 7 okt. f37.50; 17 okt. f37.50; 29 okt. f69,-; 5 nov. f44,50. Wilt u mee? Bel dan snel! Tel. nr. 15555. Alleen bij voldoen de deelname. Han en Tini uit Wesepe, groeten vanaf een heel mooi Texel. Annemarie en Evelien. T.o. een certificaat 5 aand. Teso. Br.o.nr. 1621 aan bur. Tex. Crt. Ambachtelijk timmer werk: Timmerbedrijf Piet Laan, tel. 322100. Feesten en partijen? Ge zellig in: Hotel De Lin deboom. Zwakke enkels of knieën? Wij maken ze sterker. Mantje Sport. Te koop: aandeel Teso. Groot: 25 gulden. Te bevr. onder nr. 1623 bur. Tex. Crt. Voordelige vliegtarieven over de gehele wereld. Ook KLM's „zwaanzinni- ge aanbiedingen". Wij re serveren direkt. Reisburo Texel Holland Interna tional. Spaarde u voor de model auto's. Kaarten inleveren vóór 6 okt. Buurtwinkel Ria Trap, Oosterend. Bruiloft vieren? Natuurlijk in: Hotel De Lindeboom. Te huur: vak. woning tot mei '96. 2 Sl.kmrs, douche/toilet, keuken en cv. en voll. ingericht. Inl. 12671. Compl. sat .-ontvanger in cl. decoder RTL4/5, Vero nica, SBS6: nu f450,-. Ook div. andere ontv. voor o.a. Videocrypt (aa. Dis covery) en D2Mac (aa. Filmnet). Inl. 12671. De gehele week, dus ook op zondag bereikbaar. PC Advies Service Texel. Kamer gezocht voor sta giaire Ecomare. Liefst omg. Den Burg van 2-10- '95 tot 15-2-'96. Huur max. f400,- incl. eigen kook- en wasgelegenheid. Tel. 030-342236. Texeltours reisjes naar Zwarte Markt op 7 okt.; Paardenmarkt op 17 okt.; Efteling zondag 29 okt.; Hobby en Kreadoe beurs op 5 november. Prijzen zijn incl. entree en boot: op 7 okt. f37,50; 17 okt. f37,50; 29 okt. f69.-; 5 nov. f44,50. Wilt u mee? Bel dan snel! Tel. nr. 15555. Alleen bij voldoen de deelname. Div. produkten nu voor 1 gulden bij De Vlier. Texeltours reisjes naar Zwarte Markt op 7 okt.; Paardenmarkt op 17 okt.; Efteling zondag 29 okt.; Hobby en Kreadoe beurs op 5 november. Prijzen zijn incl. entree en boot: op 7 okt. f37.50; 17 okt. f37,50; 29 okt. f69,-; 5 nov. f44,50. Wilt u mee? Bel dan snel! Tel. nr. 15555. Alleen bij voldoen de deelname. Let opl Slagerij iepe de boer is op 2 en 3 oktober gesloten i.v.m. vakbeurs in Keulen. Hypotheekrente nu onder de 5%! Maak een af spraak met de VSB Bank. Te huur aangeb.: kamer in centrum Den Burg. Tel. 22229/17672, vragen naar Esther. T.k.: Ford Scorpio 2.9i, 6 cyl., bj. '89, pr.n.o.t.k. 15189. Corrie ziet Sarah in Dren the. Proficiat Henk en Erna. Vergaderen? Rustig en ongestoord. Hotel de Lin deboom. Keuken/douche-geiser, Fasto 1200 A. Als nieuw. f175,-. Tel. 11706. Deze advertentie is gebo ren uit een lichte boos heid. Boosheid over het feit dat veel mensen nog niet weten dat je voor een verantwoord kado bij Kunsthandel Hans van der Klift moet zijn. Schoonheidsspecialist Anneke Rienks-Koorn, tel. 13235. Meindl wandel- en berg schoenen... De sterkste en de beste! Mantje Sport. Win een BigFoot beer (1.20 m). Spaar een kaart vol en verzin de naam van de beer. De meest origine le naam wint. Buurtwin kel Ria Trap, Oosterend. Alle onderhouds- en repa ratiemiddelen voor uw wax-jas. Bij Mantje Sport. T.k.: konijnenhok, konij- nenren, cavia's, krielkip pen, dwergkonijn, kwa kers. 319497. Nieuwe voorraad aktie- produkten is binnen. Let op Texelaartjes in deze krant. De Vlier, Ho- gerstraat, Den Burg. Bruiloft vieren? Daarvoor ga je naar: Hotel De Lin deboom. Te koop: Opel Kadett 1.6D station, bj. okt. '88, pas gr. beurt gehad nw. band tr. haak; kinder fiets tot 3 jr. Tel. 17635. Texeltours reisjes naar Zwarte Markt op 7 okt« Paardenmarkt op V7 okt.; Efteling zondag 29 okL; Hobby en Kreadoe beurs op 5 november. Prijzen zijn incl. entree en boot: op 7 okt. f37.50; 17 okt. f37,50; 29 okt. f69,-; 5 nov. f44,50. Wilt u mee? Bel dan snel! Tel. nr. 15555. Alleen bij voldoen de deelname. Let opl Slagerij iepe de boer is op 2 en 3 oktober gesloten i.v.m. vakbeurs in Keulen. Hypotheekrente nu onder de 5%! Maak een af spraak met de VSB Bank. Nieuw op CD: Mariah Ca- reij/Daydream. Nauta CD. Aangeboden: grotendeels zelfstandige woonruimte in Amsterdam. Gemeubi leerd. V.a. 15 oktober. Tel. 17399. lira-vin v-ju. U ,.t. lliuU-n nrjrSm.ir.Hi/U.-.l vuii Jr rrtbrlir Vrijdagavond, een gezellig avondje uit. Texelse meiden onder mekaar, dat moet kunnen. We gaan eten bij de pizzeria in De Cocksdorp. Vol goede moed arriveren we om vijf over negen. We zoeken een heerlij ke pizza uit en buigen ons over de drankjes. Inmiddels zijn we dan de laatste gasten. Het is kwart voor tien als tot onze giechelende ver bazing de sfeervolle waxinelamp- jes om ons heen door de bedrijfleidster worden uitgeblazen. Terwijl wij discussiëren of we nu wèl of niet nog een drankje of een ijsje kunnen bestellen, worden om De rioolrechten moeten niet drie, maar vier procent stijgen om de begroting sluitend te krijgen. In dat geval kan namelijk ook de rio lering van de Langeveldstraat worden aangepast. De riolering in de Dorpsstraat van De Koog moet in verband met het opknappen van de straat snel wor den aangepakt. Voorstel was om de geplande aanpassing van het riool in de Langeveldstraat van De Cocksdorp daarom uit te stellen. De leiders van de Texelse raads fracties zijn het daar niet mee eens. Zij willen dat óók de Lange veldstraat aan bod komt. daarvoor zou geld kunnen worden gehaald uit het Riool Egalisatie Fonds. Dat vindt het college echter geen goed plan. vijf over tien de stoelen rond de ta fels gezet (gezellig). De be drijfsleidster en de serveerster trekken zich terug achter de bar, kennelijk voor de volgende aanval. Die komt snel, in de vorm van de rekening op een presenteerblaad je. We hoeven er niet eens om te vragen. Daar staan we dus om twintig over tien buiten. We draai en ons nog eens om en lezen: keu ken dagelijks geopend tot 22.30 uur. Jolanda Witte, Carina Oosterhuis, Monique Kager en Corine Plaatsman. De rangers van het Wereld Natuur Fonds beginnen zaterdag met de eerste activiteit van het nieuwe jaarprogramma. Om 13.00 uur wordt verzameld bij het groene boswachtershuisje aan de Mo- kweg voor een Waddentocht on der leiding van de Waddenvereniging. Op het programma staan nog de film van het WNF, een avondwan deling, nestkasten maken en een reisje naar Vlieland. Bij een aanrijding op de kruising Postweg-Slufterweg moest de auto van een echtpaar uit Keulen met de takelwagen worden afge voerd. De Duitsers waren van achteren op een wachtende auto met paardenaanhanger gebotst. Zelf mankeerden ze niets, maar de auto was aan de voorzijde ern stig beschadigd. Het ongeval gebeurde omstreeks Het zondagse kerkbezoek loopt terug. Verschillende activiteiten ten spijt, is dat ook op Texel het geval. In Oosterland op Wieringen hebben ze er iets op gevonden. Twee afgevaardigden vertellen maandag om 20.00 uur in De Poort (naast de Ger. kerk) wat dat is. De vrouwelijke dominee Karin Hagg en cantor/organist Kees Klein van het Oecumenisch Cen trum Michaëlskerk komen op Texel de lezing verzorgen. Vanaf 1959 worden in hun fraai gerestaureer de kerk regelmatig vieringen ge houden die een apart karakter hebben en zeer druk worden bezocht. Op het voormalige eiland Wierin gen wordt geprobeerd het bijbelse verhaal te actualiseren, zonder het verhaal tekort te doen. Spelele menten zijn belangrijk en meestal wordt door eigen mensen muziek gemaakt en van tekst voorzien, ledereen is welkom tijdens de le zing. half drie. Op de Postweg stond een auto te wachten om linksaf de Slufterweg in te slaan. De auto met aanhanger, die eveneens in zuidelijke richting reed, stopte daarachter. De Duitse vrouw had dat te laat in de gaten. Ze remde nog wel, maar kwam op het door regen nat geworden wegdek niet op tijd tot stilstand. Het echtpaar vierde vakantie op Texel en wilde de volgende dag naar huis. Het was gistermiddag de vraag of dat zou lukken. Een Texels garagebe drijf zou proberen de auto te re pareren. VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1995 Galerie Het Posthuys in De Koog verkeert tot 5 november in oosterse sferen. Aan de hand van het werk van vijf kunstenaars wordt het thema „Japan" gestal te gegeven. Hoogtepunt zijn de rijstpapieren poppen van de in Amsterdam woonachtige Japan ner Koji Kodo. Bezoekers worden verwelkomd in stijl: bij de ingang staat een vaas met bloemen, geschikt volgens de Japanse „ikebana"-traditie. Ook elders in de expositieruimte zijn hiervan voorbeelden te zien, ver vaardigd door drie Texelse dames. Van hen gaf Anneke Studulski zondag tijdens de opening een toelichting. Sake (Japanse wijn) en thee maakten de entourage compleet. Koji Kodo is de enige Japanse kunstenaar op de expositie. Oor spronkelijk maakte hij theater- Tinie Visser exposeert nooit pop pen in haar Galerie Tessel. maar ditmaal maakt ze een uitzonde ring. De sprookjesachtige figuren, gemaakt door de Brabantse Petra van der Broek, hebben zelfs een plaatsje voor het venster gekre gen. De „primeur" is nog tot 4 november te bewonderen, waar na voor de galerie de winterstop aanbreekt. De poppen vertegenwoordigen een vleugje Japan, wat aansluit bij de nieuwe thema-expositie in Het Posthuys, waarvan Tinie Visser galeriehoudster is. Petra van der Broek kreeg namelijk les van pop- penmaakster Marjon van der Hulst, die ook in Japan bekend is. Ze heeft alles met de hand ge maakt, tot en met de porceleinen gezichten en handen. De Brabantse is niet helemaal toe vallig uitverkoren om in de galerie te exposeren; zij verkeert in het gezelschap van haar man Toon, van wie sculpturen in brons en steen te zien zijn. Toon van der Broek maakt voor zijn abstracte vormen gebruik van diverse soor ten natuur steen, zoals marmer en graniet. Ook maakt hij bronzen beelden. De kunstenares Willemien Holter- man bezocht vorig jaar tijdens een vakantie op Texel de galerie aan de Kogerstraat. Nu exposeert zij een serie kleuretsen van landschap pen, bloemen en dieren. Opvallend is dat sommige afbeeldingen bui ten het omlijnde kader doorlopen, wat een ruim effect geeft. Jan Warnaar uit Oene (De Veluwe) tot slot is present met keramiek. Zijn potten en schalen vallen op door de koperachtige glazuren en grilli ge vormen. kostuums, later schakelde hij over op poppen. De mythische figuren zijn fragiel en gedetailleerd uitge werkt; het moet de Japanner enorm veel geduld hebben gekost om de poppen te maken. Een bekende naam is die van Kees van Aalst, medewerker van de Teleac-cursus „aquarelleren". De 62-jarige schilder is tevens redac teur van een vaktijdschrift en leidt workshops in binnen- en buiten land. Hij is van plan volgend jaar op Texel een cursus te geven. In Het Posthuys hangen van hem aquarellen, die met weinig pen seelstreken de fantasie prikkelen. De Japanse „kunst van het wegla ten" vind je hierin terug. Abstracter is het werk van Frida Spaink uit Epe. Zij gaat eerst in trance, waarna ze de beelden schildert die voor haar ogen ko men. Vaak maakt ze gebruik van oervormen zoals cirkels en ovalen. Keramist Rob Muylaert heeft in Japan gewerkt en gereisd, en dat heeft zijn werk sterk beïnvloed. Te ?ien zijn o.a. schalen met familie wapens en twee prachtige huisal taren. Op de bovenverdieping van Het Posthuys hangen reliëfdruks van Eef de Graaf. Blikvangers zijn echter felgekleurde vliegerachtige objecten van hout. Transcendente meditatie is een techniek van Maharishi Mahesh Yogi die twee maal per dag 20 mi nuten dient te worden beoefend. Dat levert volgens de beoefenaars een diepe geestelijke en lichamelij ke ontspanning op. ledereen kan het leren, ongeacht geloof of le vensvisie. Nettie Blaak-Crebolder is trans cendente meditatielerares. Zij be gint in oktober op Zevenhuizen 48 in Oosterend een centrum, waar ze zowel beginners als gevorder den zal begeleiden. De vorm van meditatie onder scheidt zich van andere technie ken wegens de eenvoud, natuurlijkheid en diepgaande ef fecten op geestelijk en lichamelijk gebied. Er worden informatie-avonden ge houden. Wie daarover meer inlich tingen wil kan bellen naar 18271. De collecte voor het Prinses Bea trixfonds die gehouden werd van 17 tot en met 23 september heeft 77.802,95 opgebracht. Toch weer iets meer dan vorig jaar. Dat is voornamelijk te danken aan de in zet van 85 collectanten over heel Texel. Bedankt mensen! Ina Kramer, Den Burg. O» betrokkenen bij de eenrljdlng preten nog even ne bij de gehevende auto. iFon Frana Hopmanr pp uil Den Hoorn doet namens de Stichting Welzijn Ouderen klusjes voor gserS. (Foto Gerard Timmerman) iïrstopte afvoer, een dak- Jie moet worden schoonge- itofeen losse tegel. Als je er j«en raad mee weet, is er :omaar een klusjesman die oor je doet. Tot voorkort al- i want Dirk Lap uit Den lis bereid voor 55-plussers klusjes aan te pakken. 'usjesdienst is een initiatief :e Stichting Welzijn Ouderen II. „We willen ons steentje gen om de zelfstandigheid nieren te bevorderen", aldus Snijders. Lap is een man met rechter handen die bijna raad mee weet. Bijvoor- het aanbrengen van irips, het vastzetten van «de traptreden, leuningen 'verwisselen van een lamp. tan hij kastjes, planken en brijen ophangen. ie Vrije Universiteit van Am- m is Jasper Joosten (26) ludeerd in de richting finan- economie. Hij heeft eerst een kipleiding in Alkmaar ge- I In zijn scriptie heeft sn de invloed van rente op mdelenkoersen van verschil- bedrijfstakken onderzocht. 55-plussers die een klusje hebben kunnen contact opnemen met de SWOT (12696). Voor het eerste klusuur wordt 717,50 bere kend, elk volgende werkuur kost 77,50. Kinderen die een (anoniem) luisterend oor zoeken kunnen bel len naar de kindertelefoon. Dit be treft een gratis 06-nummer. B en w zijn bereid een jaarlijkse bijdra ge van 7130.- te betalen. De kindertelefoon heeft twintig nummers voor heel Nederland. Voor de regio waar Texel onder valt is het nummer 06-0432. Om dat dit een gratis nummer is wordt voorkomen dat de gesprekken op de gespecificeerde PTT-nota's ver schijnen. De kosten voor apparatuur en per soneel worden betaald door de provincie. Het 06-nummer wordt voor de helft gesubsidieerd door de PTT. De rest moet komen uit bijdragen van gemeenten, bedrij ven en fondsen. Er is geen stan daardformule voor de vaststelling van subsidiebijdrage, vandaar dat Texel de bijdrage wil vaststellen op één cent per inwoner, afgerond 7130,-.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 3