r WEEK 8 VAN HET V BROOD loge onderscheiding voor Texels ontbijt Speciale wagen voor container-reiniging ftlandprodukten in Opduin Alleen voor de groene ofVh iaaJFtm. .47 ^73JL&# nederland 3b opent nieuwe ak in Den Helder amma niet zeker an de Abbewaal fluim 1000 kilo voor Ecocar Nieuwe artikelen in WNF-winkel Schoorl stapt over op Expert Huisgarantie tegen mankementen achteraf Celestijnse belofte Witte en Roeper stichten kraanbedrijf Cadeautje voor bibliotheek KmaH. opri €w\ oyyvtL, iozAt -Wm fftU- ieAM/n tvdb Ik -<At COURANT [«Center Rab uit Oudeschild U'n vleugels weer een stuk eder uitgeslagen. In Den Hei- werd op het bedrijvenpark lijn Center een nieuw «n-, tegel- en sanitaircen- geopend. Bij de plaatsing daar gekochte badkamers wil Rab zoveel mogelijk met te onderaannemers en in- iteurs werken. zaak kan zowel de vakman jconsument kennis nemen de laatste trends op het ge- van keukens en sanitair. Ook igroot assortiment wand- en als aanwezig. Kenmer- de presentatie in de „li fe"-vorm. Bezoekers krijgen antal kant en klare voorbeel- oorgeschoteld. Zo staan op viedenverdieping twintig keu en zijn er bovens negentien amers. modelbadkamers zijn ge it door de Texelse tegelzetter Koger. Bedoeling is dat hij tOros ontvangt de onderscheiding uit handen van jurylid Greetje Doume. (Foto Tessa de Groeft) De ontbijttrofee is in 1987 in gesteld door de Stichting Voorlich ting Brood. „Als je ontbijt niet klopt, is je hele dag verpest", ver klaarde Gerard van der Veen, voor zitter van Horeca Nederland. „Door de prijs wilden we het ni veau van de ontbijten in Neder landse hotels opvijzelen." trofee. Meestal één van de jen en dus nietszeggend. Dat gistermorgen echter aller- 5t het geval in Hotel Opduin. ,het winnen van de ontbijt- H schaart het Texelse bedrijf in een rij namen van formaat. het American, Krasnapols- m Holiday Inn. Steekproefgewijs worden jaarlijks hotels in Nederland bezocht. Be drijven die eruit springen worden geselecteerd en krijgen nogmaals bezoeken van anonieme juryleden. Belangrijk is namelijk dat het ont bijt alle keren van niveau is en dat het niet een eenmalige uitschieter betreft. Texelse produkten Gelet wordt op de presentatie, hy giëne, sfeer, bediening en de prijs/kwaliteitverhouding. De jury bestaat uit kritische deskundigen op gebied van horeca en toerisme. Dit jaar werden veertig viersterren hotels bezocht, waarvan 31 zon der meer tussen de tachtig en honderd punten scoorden. Opduin haalde echter als enige méér dan honderd punten. Dat heeft onder andere te maken met het gebruik van Texelse producten. We- zenspyk levert de kaas, Donatus de kwark en yoghurt en bakker Dros uit Oudes child het brood. Bediening Het ontbijtbuffet in Opduin is bij zonder uitgebreid. Veel soorten vers brood, eigengemaakte jams in stenen potten, hard- en zacht- gekookte eieren, cerials, maar vooral de opgewekte en vriendelij ke personeelsleden maakten een goede indruk op de jury. „Bij een aantal bedrijven dat we bezochten is de score negatief beïnvloed om dat de ontvangst van gasten te wensen overliet", aldus Van der wél moet. Het is een visitekaartje voor de Nederlandse horeca." De beste Hoteleigenaar Wuis nam met veel genoegen de enorme bokaal aan. „Een ontbijt is de laatste indruk die je als hotel kunt achterlaten. In de eerste plaats een stoffelijke, maar daarnaast een geestelijke, is nog onzeker of de Gamma het bedrijventerrein aan de «waal in De Mars zal verhui- firma Rab, eigenaar van aak in Oudeschild. wil graag, b en w aarzelen nog. Seem is dat het college het we Gamma-bedrijf, met een «vlakte van 2.000 m2, te a vindt voor De Mars. B en w liever dat zich daar kleinere ijven vestigen. Momenteel Is 'ma met het college in ge- iover een oplossing. Rab ziet andere geschikte lokaties in Burg. Uitbreiding in Oude- li wordt niet mogelijk geacht. twcar heeft maandag op Texel 'kilo klein chemisch afval op- ingeleverd door 121 per- De wagen komt op Mag 4 december weer langs. standplaatsen staan in Texelse telefoonboekje. spuitbussen, bijvoorbeeld s'agroom, en gloeilampen be- 5,1 niet tot gevaarlijk afval. Der- te materialen kunnen gewoon 's vuilnisbak. Dat geldt ook lege verpakkingen van was We of een lege verfbus met uitgehard laagje verf. Bij ge- 'ttewerken is een folder ver mar, waarin precies staat te spullen wél in de Ecocar s horen. straks bij overkantse en Texelse klanten thuis de badkamer aan legt. Voorlopig zal Rab in Den Hel der met een installateur uit de marinestad werken, maar als de zaken voor de wind gaan, krijgen wellicht Texelse bedrijven ook een kans. Bij klanten op Texel wordt wél met Texelse installateurs gewerkt. De Helderse showroom is de voortzetting van een zaak die Rab een jaar of vijf aan de Bea- trixstraat exploiteerde. „Dat liep niet zo, het straalde weinig uit", al dus directeur Jan Jacob Rab. „We hadden daar onvoldoende show ruimte. We besloten op een andere lokatie door te gaan volgens het BouwCenter-concept." Het resultaat is te zien in bijna 600 m2 showroom. De nieuwe vesti ging richt zich op de hele regio, van Texel tot aan Schagen. Het pand is gehuurd van een Helderse belegger. Veel artikelen uit de nieuwe We reld Natuur Fondscatalogus zijn op Texel verkrijgbaar bij de speciale stand in het VVV gebouw. Daar zijn ook spullen te koop die niet in de catalogus staan. De WNF win kel is iedere maandag van 09.30 tot 12.30 uur geopend en op vrij dagen van 13.30 tot 17.00 uur. Gebroeders Schoorl in Den Burg zal vanaf half oktober Expert Schoorl heten. Expert is de meest succesvolle in- en verkooporgani satie in Nederland op het gebied van de electro-detailhandel. Mo menteel betrekt Schoorl nog pro dukten van de inkoopgroep EP. Volgens ondernemer Peter Schoorl is de overstap geen nood zaak: „We hebben een groot marktaandeel op Texel. En rijk word je toch niet in deze bran che." Expert was al eerder op Texel ver tegenwoordigd; enkele jaren was men verbonden aan de radio- en tv-zaak van Agter aan de Stenen plaats in Den Burg. Momenteel le vert Expert aan circa 200 zelfstandige ondernemers in Ne derland een uitgebreide dienstver lening. De inkoopgroep, die overal in Nederland en op 3500 plaatsen in Europa te vinden is, zorgt o.a. voor de reclame (TV, radio, krant en huis-aan-huis). Peter Schoorl (34), die samen met zijn broer Gert Jan (39) het halve eeuw oude familiebedrijf leidt, verwacht met Expert scherpere prijzen en méér service te kunnen bieden. „De groep heeft als enige een all- risk-garantie naast de fabrieksga rantie die bovendien voor weinig geld te verlengen is tot vijf jaar. Voor onze klanten is dat een uniek voordeel." De overstap heeft ook te maken met ontevredenheid over de huidi ge leverancier EP. Volgens Schoorl ligt dat aan „intern gerommel" bij die organisatie. De goede naam van Expert en het feit dat er op Texel nog geen Expert-zaak was, heeft de broers ertoe gebracht over te stappen. Momenteel is de familie Schoorl bezig met een interne verbouwing van de winkel aan de Waal- derstraat om deze in te richten vol gens de formule van Expert. Klanten kunnen er tijdens de werkzaamheden nog wel terecht. De vernieuwde zaak wordt woensdag 11 oktober officieel ge opend. „Modernisering was so wie so nodig. Met de bestaande indeling moesten we teveel kilo meters lopen." Alleen de verlichtingsafdeling op de eerste etage blijft intact. Op de 400 m2 beneden komt een nieuw aanbod op het gebied van au dio/video, electrische apparaten en fotoartikelen. De samenwer king met Expert gebeurt niet op franchise-basis. „We blijven eigen ondernemer en houden vrijheid in de keuze van het assortiment." „ledereen klaagt dat ze zo stin ken". zegt J. Schlepers van Clea ning Texel. Zijn bedrijf gaat met een speciale wagen de groene containers reinigen. Belangstel lenden kunnen een abonnement nemen. Eerdere initiatieven aan de over kant met het collectief reinigen van containers zijn mislukt. „Die waren te duur", weet Schlepers. Hij gaat een abonnement aanbie den voor nog geen vijftig gulden. Daarvoor wordt de groene contai- Fiets als 'n vorst, fiets verlicht. Schlepers en Vink reinigen de eerste groene container. (Foto Tesse de Greeff) ner eens in de maand schoon gemaakt. De speciale wagen is betrokken van de firma „Groen Boen" uit Staphorst. Deze landelijke organi satie verzorgt tevens de folders voor het project. Acht keer De containers worden acht keer gereinigd. Dat is dus niet het hele jaar rond. „Hoeft ook niet", vertelt Johan Vink van Groen Boen. „We hebben inmiddels drie jaar erva ring. 's Winters is de behoefte aart reiniging minder groot." Schlepers vult aan dat na een jaar zal wor den bekeken of een uitbreiding tot tien maanden wenselijk is. Sticker Meer reinigingen dan eens in de maand zijn volgens Vink niet no dig. Ook niet als het een warme zomer is. De Groen Boen wagen rijdt achter de gemeentelijke vuilniswagen aan. Wie een abonnement op de reiniging neemt, krijgt een specia le sticker voor de containerbak. Die correspondeert met het num mer en de postcode, zodat mis bruik niet mogelijk is. De bakken met stickers worden via een takel systeem tot boven de schoonmaa- kwagen gekanteld en grondig uitgespoten met....koud water. „Niks geen chemische rommel, gewoon water", aldus Vink. Voor deel is dat de vloeistof in de wa gen kan worden opgevangen, gefilterd en opnieuw wordt ge bruikt. Aan het eind van de rit kan het gewoon het riool in. Wel wordt aan het water een fris luchtje toe gevoegd. De ervaring heeft ge leerd dat mensen de bak dan pas als echt schoon ervaren. Cleaning Texel heeft een perso neelslid extra aangetrokken, die met een collega de wagen gaat bemannen. De folders waarin de aanmeldingsbon zit rollen volgen de week in de Texelse brieven bussen. Een trotse Harry Wuls aan zijn eigen, hoog gekwalificeerde ontbijt, iFoto Tesse de Greeff) Veen. „Opduin laat zien hoe dat door een vriendelijke begeleiding." Met een geSonde portie zelfverze kerdheid verklaarde de hotelier het logisch te vinden dat zijn bedrijf de trofee kreeg. „Er is ook geen bete re!" Alle medewerkers werden in het zonnetje gezet, evenals bakker Dros. Zijn brood, dat toch de basis vormt, werd door de jury hogelijk gewaardeerd. Nog een maand en dan breekt de Wampex aan. Trouwe deelnemers zijn natuurlijk alweer een tijdje in training. Ze bestuderen de kaart van Texel, leren het morse-alfabet uit het hoofd en sluipen 's nachts met een kompas door de duinen. Om aspirant-Wampexers én al on ze lezers alvast aan de gedachten- kronkels van de organisatie te laten wennen, houdt de Texelse Courant de komende vier weken een mini-Wampex, de Wampini. Wekelijks verschijnt in de krant één opgave, bedacht door de Wampex-organisatie. Met elke op dracht zijn maximaal tien punten te verdienen. Na vier afleveringen wordt een klassement opge maakt. Er zijn drie passende prij zen beschikbaar: houten puzzels, gemaakt door spelletjesfanaat en houtdraaikunstenaar Co Koomen uit Den Burg. Bij gelijk eindigen wordt geloot. ledereen mag aan de Wampini meedoen. De behaalde punten tel len niet mee voor de Wampex. De antwoorden moeten telkens uiter lijk de woensdag né de opgave bij ons binnen zijn. Wat betreft afle vering 1, in deze krant, is dat vóór woensdag 12 oktober 15.00 uur. Opgave 1 Op Texel ligt een dorp. Jaren gele den, toen het toerisme nog in de kinderschoenen stond en korte broeken nog een zeldzaamheid waren, zei een van de inwoners van het dorp, bij de aanblik van een stel witte benen: „Die mag de stutte van het skijthuus ok wel ders karreboleumme". Ten zuiden van dat dorp ligt het laatste stukje van een gebied waarover Thijsse schreef: „..een wilde drassige heide ...een toover- land van wilde bloemen en vo gels". Daar vinden we een plasje. Ongeveer 500 meter ten zuid westen daarvan ligt het levens werk van een bekende Texelaar. Acht kilometer ten noorden en zes en een halve kilometer ten oosten daarvan ligt een ander plasje. Die draagt (bijna) zijn naam. Wie was die Texelaar? Wonen zonder zorgen. Een voor name wens bij het kopen van een huis. Gebreken aan een woning, die bij de koop niet zijn ontdekt, kunnen een streep zetten door het woongenot. Makelaars Eel- man Van Heerwaarden bieden huizenkopers daarom een garan tie tegen mechanische en bouw kundige gebreken. Wie een huis wil kopen, stapt vaak eerst bij de makelaar binnen. Die handelt veelal in opdracht van huisbezitters die hun woning wil len verkopen. Liefst voor een zo hoog mogelijke prijs. Het is niet denkbeeldig dat de belangen van de verkoper tegenstrijdig zijn. Eel- man Van Heerwaarden bieden daarom de mogelijkheid een onaf hankelijk NVM-taxateur bij de transactie te betrekken. „Die kijkt toch met andere ogen naar een huis", aldus Dennis Eelman. Bij voorbeeld mankementen die de makelaar niet met het blote oog kan zien. Zoals een verwarming die dienst weigert of de waterlei ding of riolering die verzwakt zijn. Dure reparaties zijn het gevolg, iets waarop de koper niet zit te wachten. Het bouwtechnisch rap port dient alsbasis voor de garan tieverzekering. Het rapport is ook te gebruiken bij de prijsonderhan- delingen. De kosten van de keu ring variëren van f400,- tot f550,-. In centrum De Aleph aan de We verstraat start zaterdag 21 okto ber een innerlijke groeicursus naar aanleiding van het boek „De Ce lestijnse belofte" van J. Redfeild. Thema van het boek is „terug naar de eenvoud". Naast uitvoerige uit leg van de inzichten, zal tijdens de cursus veel praktisch worden ge oefend. Informatie: Mirjam en Arien van Erkelens, tel. 19449. Henk Witte (45) uit Den Burg en Nico Roeper (40) uit Eierland zijn deze week begonnen met een kraanbedrijf. Het wordt een ven nootschap onder firma die onder een nog te bedenken naam zal opereren. De firma biedt zich aan voor het graven van sloten en vijvers, korf- maaien, het omwerken van grond bij bosaanplant, het verladen en vervoeren van GFT-compost en zelfs het bergen van verongelukte landbouwwerktuigen en auto's. Kortom: elk werk waarbij een kraan nodig is. Nico Roeper had als onderdeel van zijn agrarisch bedrijf „Jo- anneshoeve" aan de Oorsprong- weg al een loonwerkbedrijf dat zich met een 13 tons kraan met kraanwerk bezig hield. Dit wordt De Waddenvereniging is jarig. Ter gelegenheid daarvan zijn 35 biblio theken in het Waddengebied door de dertigjarige instantie getrak teerd op een boekenpakket. Woensdag kreeg Jan Klerk de der tig boeken met uiteenlopende in formatie over het Waddengebied uitgereikt door een zilvermeeuw. Ze zullen binnenkort in de uitleen collectie worden opgenomen. nu als aparte onderneming voort gezet waarbij Jo-anneshoeve de basis blijft. Het streven is gericht op uitbreiding van het aantal op drachten, waarbij vooral Henk Witte de kar zal moeten trekken en het gezicht van het bedrijf zal vor men. Voor hem is er weinig nieuws onder de zon want als kraanmachinist was hij 15 jaar in dienst van het aannemingsbedrijf van Willem Bakker en vijf jaar bij Jan Kikkert. De afgelopen acht jaar runde hij het sloop- schroot- bedrijf Witte-Spigt aan de Ruigen- dijk maar als uitvloeisel van familieomstandigheden heeft hij dat verlaten en ging op zoek naar ander werk. De samenwerking met Roeper, die onder andere tien jaar werkzaam was bij het loon werkbedrijf van W. Grisnigt, biedt een goede uitgangspositie Beide firmanten hebben de afgelopen ja ren bij het uitvoeren van opdrach ten veel naamsbekendheid bij relaties gekregen en hopen daar van te profiteren bij het aantrek ken van werk. Niet gezegd kan worden dat zij een gat in de markt hebben ontdekt want er zijn meer kraanbedrijven op Texel actief. Ze zien de concurrentie echter als een uitdaging. Hun parool is: „Goed werk leveren en afspraken nakomen". Windmolens. Het college van b en w is ontstemd over de berich ten dat de Pen windmolens wil op de Razende Bol. Volgens gemeen telijke èn provinciale regels is dat niet mogelijk. Het kadootje van de Waddenvereniging viel bij bibliothecaris Jan Klerk in goede aarde. (Foto Tessa de Graaft) (ADVERTENTIE) Groeien uit Oosterend, Texel. Peperstraat TTTYÏTT CTT VRIJDAG 6 OKTOBER 1995

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 5