06-11& Goed luisteren, want de helft hoor je nooit meer" Bouwvallige Strender boet gerestaureerd Sport Youp van 't Hek al op dreef, maar: TEXELSE COURANT' Ster Sieme Zijm is rijzende GVT houdt weer onderlinge wedstrijden Eilandcompetitie tennis Foutloze cross Gebroeders Bakker snelste op de Krim osterend sleept it weg bij Wiron ftmverwisseling ALARM m.SECONDE TELT De Koog verliest nipt van Oudesluis Eindelijk wind voor surfers Eilandcompetitie volleybal Nieuw team in outfit sponsor Klaverjassen Succes judoka's met Helders team Eelman/Vriens aan kop klaverjasclub Wedstrijden en cursus voor Texelse menners VRIJDAG 6 OKTOBER 1995 Voetballer Sieme Zijm zit in de lift. Dinsdag heeft hij tegen Duitsland de hele wedstrijd in de basis gestaan. Deze week kreeg hij de uitnodiging om 20 oktober met Jong Oranje naar België te gaan. Zaterdag speelt Zijm met de A1-junioren van AZ, de koploper in de eredivisie, uit tegen Ajax. Zon dag zit hij op de bank tijdens de wedstrijd Haarlem-AZ. Vanaf maandag zijn in de Beatrix- zaal de jaarlijkse onderlinge wedstrijden van G.V.T. Alle leden vanaf 6 jaar strijden om de ..Heer schapsbeker" en de „Vereni gingsbeker". Daarbuiten kunnen per leeftijdsgroep diverse medail les gewonnen worden. De recreatieve groepen strijden op maandag, dinsdag en donderdag en hebben hun finale op vrijdag avond (aanvang 15.45 uurl. De se lectie groepen binden woensdag de strijd met elkaar aan (aanvang 14.00 uurl. Leden, ouders en be langstellenden zijn welkom om te komen kijken en aanmoedigen. Voor de kleutergroepen zijn de les sen een keer opengesteld. Familie en bekenden mogen kijken hoe het er in zo'n kleuter- of peuterles aan toe gaat. De deelnemers hebben een programma-overzicht met de exacte tijden gekregen. De lessen van de dames op de maandag en donderdag, het spring-uur op woensdag en alle lessen op de vrijdag komen deze week te vervallen. Voor info: Nico Stoter tel. 315228 Deuce: 9.00 u. R. Buitenweg-J. vd. Meer 9.00 u. E. Kossen-A. Keijser 10.00 u. R. Verduyn-R. Siebinga 10.00 u. I. Westerlaken-N. Meijer 11.00 u. H. de Porto-J. Joosten 11.00 u. T. v. Koppen-F. Schraag 19.00 u. J. Zoetelief-W. Oosterhof 19.00 u. d. Braven/Stark-Dros/Bakker 20.00 u. H. Boekel-A Westerlaken Heri Hodie: 9.00 u. M. Jansen-R Brons 9.00 u. R. v.d. Bent-A. Heidstra 10.00 u. K. v. Bommel-M. vd. Wetering 10.00 u. N. Erwich-E. Dankers 11.00 u. vd. Bent/d. Boer-Rey/Witte 19.00 u. vd. Linde/Saal-Bokma/Land 20.00 u. H, Maas-F. Stark Oosterend: 10.00 u. R. v. Oosten-H. Bakker 10.00 u. J. Knol-L Mantel Uitslagen: R. vij. Bent-P. Brons 1-1; R, Verduyn-A Keijser 2-0; F. Schraag-B. v. Veen 0-2; A. Westerlaken-J. Zoetelief 1-1; J. Knol-A. Kamstra 0-2; d. Braven/Stark- Bokma/Land 2-0. Tijdens de samengestelde wed strijd in Dijkgatsbos is zondag goed gepresteerd door leden van ponyclub De Kleppertjes. De meesten reden de cross, in de klasse B, foutloos uit. Individueel was er een tweede prijs voor Jantien van Beurden met Muis en een vijfde prijs voor Jetteke Zoetelief met Emil. Door de goed resultaten van de overige Kleppertjes eindigde equipe 1 (Charlotte Boeyen, Jantien van Beurden, Miriam Cnossen en Maartje Duin) op een tweede plaats en equipe 2 (Nienke Eilan der, Fia Kooiman, llona v.d. Vis en Jetteke Zoetelief) op een vierde plaats. Ondanks het regenachtige weer verschenen zondag 22 deelne mers aan de start van de eerste Krim-koppelloop Koppellopen is in het Texelse hardloop-circuit een nieuw fenomeen. De atleten ne men in tweetallen deel aan de wedstrijd, waarbij ze om en om een ronde afleggen. Er was een af wisselende ronde van 1150 meter uitgezet op vakantiepark De Krim. Zowel de deelnemers als het pu bliek waren enthousiast over deze vorm van wedstrijdlopen, In de ca tegorie jeugd/volwassene was het klassement als volgt: 1. Loek en Stefan van Vliet; 2. Ben en Paul Siebenga; 3. Peter en Ruud van Boven. Bij de volwasse nen was de uitslag: 1. Erik en Ro bert Bakker; 2. Minne Goênga en Andri Binsbergen; 3. Robert en Jan Dankers. stichting domiheretcl fljph ««HMMifeldUfe™ geruststelling vertelde Cor dat leer Van 't Hek vandaag een j geluimde indruk maakte, fschijrilijk zou het dus wel Het doek was echter ■ti open gegaan, of de cabare- ,it het boze oog vallen op een toeschouwers die met elkaar 0 te kletsen. „U vindt het toch tg dat ik er doorheen praat strafte hij hen onmiddellijk, hij even later in dezelfde hoek pks het rookverbod een siga- mtwaarde, reageerde Van 't iven venijnig. Ogenschijnlijk hij de situatie handig op, tiet te doen of de opmerking lijn tekst stond. „Maar het mijn concentratie aan", zo hij na afloop aan. publiek was meteen gewaar- wd. Want hoewel Youp een mrstelling gaf en zijn Bte teksten van papier voor- 1 hield hij een scherp oog op ui. Deels uit nieuwsgierigheid lou men op zijn conference ttenl, deels om ad rem op on- tchte situaties in te spelen. 'tHek is daarin een meester. ns de eerste voorstelling dins- lond was een pepermuntjes iende bezoekster de klos. nam het uitdelen van haar en kwam tot hilariteit van de een paar keer op het on- ierp terug. Ook de bestuurder die dikke Volvo" die bij Klif de png voor de bus had belem- moest het een paar keer tiden. Een mevrouw die van wiet terugkeerde op de voor- werd ontzien: „Ik zal er niks leggen hoor." Hoewel Van 't Hek voortdurend met een bundeltje teksten over het toneel ijsbeerde, klonk het als of hij ze al uit het hoofd kende. De voorstelling -de zesde tryout pas verliep vrijwel zonder haperingen. Met de van hem bekende stort vloed van woorden en cynische grappen kreeg de cabaretier het publiek regelmatig hard aan het la chen. Moeite kostte dat amper, want de toeschouwers hadden er zin in: sommigen lagen zelfs al bij de geringste opmerking in een stuip. Wat Youp daarvan wijzer moet worden... In de zaal kreeg hij echter hulp van Joop Koopman, voormalig presen tator van de quiz „Twee voor Twaalf". Tijdens de voorstelling maakte Koopman driftig aanteke ningen en besprak zijn op- en aan merkingen na afloop. In de aanloop naar oudejaarsavond fun geert Koopman als adviseur. Enkele keren stak Youp de draak met het feit dat hij moest doen alsof het al oudejaarsavond was. Hij sprak over „afgelopen novem ber, toen ik met mijn vrouw neuk te". „Dan komt dat er tenminste nog een keer van", verklaarde de Amsterdammer. „Mijn vrouw zei nog, waarom maak je er geen augustus van. Maar nee... daar be gin ik niet aan." Schuttingtaai en vloeken werden overigens in overdadige mate ge bezigd. Soms functioneel, gtaar vaak overbodig. Youp van 't Hek heeft zó veel verbale kracht, dat hij grof taalgebruik eigenlijk niet nodig heeft. Het zou jammer zijn als een deel van de tv-kijkers om die reden op 31 december naar een ander net zapt, want de één uur en tien minuten durende con ference is verder de moeite waard. Dat Youp inderdaad goed geluimd was, bleek na afloop. In de kleed kamer toonde hij zich graag bereid nog wat vragen te beantwoorden. Twee voorstellingen op één avond leken hem niet in de kouwe kleren zijn gaan zitten. Onderuitgezakt, het overhemd losgeknoopt zodat de gevulde pens „fraai" vooruit stak, en met een handdoek om de nek leste hij zijn dorst met een glas water. „Uitgeteld? Dat valt wel mee hoor", grijnsde Youp. „Twee optredens achter elkaar is voor mij niet vreemd. Over twee weken doe ik dat zelfs stééds, om routine te krijgen voor oudjaar. Op 1 december moet de conference er staan." Hij gaf nóg een reden voor de ex tra voorstellingen. „Alleen heel lang geleden, in 1983 geloof ik, heb ik een keer een tryoutje ge daan in De Vier Linden of zo. De Lindeboom, ja. Voor de rest ben ik nooit op Texel geweest. Daarom wilde ik nu méér mensen de kans geven om te komen kijken." In zijn conference gaf hij „provinci alen" die in Amsterdam op stap gaan er ongenadig van langs. Zelf wilde de stadsmens Youp van 't Hek echter maar wat graag van de gelegenheid gebruik maken om het eiland te verkennen. Zijn teksten liet hij voor het gemak maar even links liggen. „Lekker 'n boekie lezen en over Texel dwarre len." Frans Hopman osterend heeft zondag in de Istrijd tegen Wiron in Den een zwaarbevochten ge- behaald. Gedurende een deel van de wedstrijd had een veldoverwicht en lange cht op een overwinning van leroen Rouwenhorst bracht échter vlak voor tijd op gelij- ogte. erschillende redenen hadden :es vaste basisspelers van afbericht moeten geven, deze tweede (uit)wedstrijd competitie. Trainer Bep moest daarom een beroep op de „veteranen" Aart Jo in de Brink en keeper Marco en een aantal tweede elf- ders. Op de reservebank zat iA-junior Kees Jan Laan, die tweede helft zeer verdienste- liel. openingsfase van deze wed ging het nog gelijk op. Aan kanten ontstonden enkele iiisen, maar het duurde tot minuut voordat Oosterend ore opende: Dennis Vonk be- een strafschop nadat Vin kaspers onregelmatig in het diopgebied ten val was ge- Lang kon SVO niet van de drong genieten, want vlak tost kwam Wiron gelijk, tweede helft werd Ooster- Wrrompeld door de tegen- fcr. Het werd daarom als snel :or Wiron, dat ook daarna di- mogelijkheden kreeg de sco- te voeren. Uitstekend 'swerk van Marco Drijver SVO echter in de wedstrijd, toen beide partijen zich met tod leken te verzoenen, sloeg tiend toe. Uit een vrije trap Oennis Vonk was het «dief Jeroen Rouwenhorst losterend op gelijke hoogte 2-2. Dat deze wedstrijd tan de krachten van de renders had gevergd, bleek het feit dat enkelen van «tgens krampverschijnselen r'deld moesten worden. Het Waal werd dan ook met ge- ontvangen. ■9 speelt Oosterend de eer- tswedstrijd van dit seizoen -teen, dat enkele weken hl ZDH nog de baas was. lakker is van de Scouting en Witte is van de paarden. In hkel over de samengestelde Wstrijd waren beiden door Sehaald. Foutje.... Na vorige week Apollo thuis te hebben verslagen leed De Koog zondag de tweede uit nederlaag, deze keer in en tegen Oudesluis. Waar de vorige uitwedstrijd kans loos werd verloren, zat er zondag minimaal een gelijkspel in. In de twintigste minuut kwam Ou desluis voor de eerste keer gevaar lijk door en vanaf de rechterkant werd Jan Plaatsman verschalkt: 1-0. Door deze voorsprong veran derde het spelbeeld niet. De Koog ging door met doelloos breien, de thuisclub bleef makkelijk op de been. In de laatste minuut van de eerste helft mocht Oudesluis de Dertien surfers troffen tijdens de laatste wedstrijd van het seizoen eindelijk wind. De slalom bij Dijk manshuizen werd door de harde zuidooster een zware klus. Klaas Jan van der Vis toonde zijn over macht door vier van de vijf man ches te winnen. Door het gebrek aan wind hebben de surfers een slecht seizoen ge had. Slechts twee van de zes wedstrijden gingen door. In de eerste manche nam Van der Vis de leiding om deze niet meer af te staan. André van den Berg en Joris Lamens volgden op eerbiedi ge afstand. Het enige verschil in de tweede manche was dat de achtervolgers nu Menno Loning en Bert Wellens heetten. Wellens deed het in de derde omloop ook goed. Na de pauze, waarin de deelne mers met soep weer op tempera tuur waren gebracht, brak de skeg van Marc van Rijsselberghe. Dit betekende dat hij met een reserve plank in de strijd moest, maar die paste niet bij het weertype, en een goede klassering was daardoor verkeken. Ook Joris Lamens zakte in het klassement, doordat een blessure opspeelde. Wellens bevestigde zijn kwalitei ten door de laatste manche te winnen voor Jacob Roeper en Pe ter Wiersema. Omdat de drie verplichte wedstrij den voor een geldig clubkampi oenschap zijn gevaren, kan tijdens de najaarsvergadering de ereprijs worden uitgereikt. De uitslag van deze laatste wedstrijd is: 1. Klaas Jan van der Vis, 2. Bert Wellens, 3. Jacob Roeper, 4. An dré van der Berg, 5. Menno Loning. De echapenboet aan de Oosterendarwag Is over enkele weken weer als Aannemer Elko Vermeulen is be gonnen aan de restauratie van de bouwvallige schapenboet langs de Oosterenderweg. De boet is eigendom van de firma Witte (Ju lia) en wordt na bemiddeling van de Stichting Dorpsherstel opge knapt. Het is de eerste schapen- boet op de rijksmonumentenlijst die wordt gerestaureerd. De boet is naar schatting zo'n honderdvijftig tot tweehonderd jaar oud, al is dat moeilijk precies na te gaan. Bijzonder is dat het vierkant vrij laag is en breed. Vol gens Lex Annema van architekten- buro Jan Visser, die betrokken is bij de restauratie, kan het een stolp zijn geweest die is verlengd. Door het brede lage vierkant, werd het dak snel gammel. De constructie werd er niet beter op doordat de gebruikers in de loop der jaren al lerlei aanpassingen aanbrachten. Bij dé restauratie wordt het vier kant vervangen door balken die af komstig zijn uit de sloop van hoeve Dijkzicht. „Het was zonde om dat weg te gooien", aldus An nema. De slechte plekken in de muren worden opnieuw gemet seld. Ook het rieten dak wordt ver nieuwd. Om de boet wat doelmatiger te maken worden de grote deuren naar een andere zijde (foto Dirk Kuiter) verplaatst. Maar wel zodanig dat de monumentale waarde er niet op achteruit gaat. Van verplaatsing van de schapen- boet, die vlak tegen de heining ruimtelijk eigenlijk tekort tot z'n recht komt, wil destichting niets weten. Annema: „Daarmee ver liest het de monumentale status. Bovendien staat ie er heel eigen wijs, in een ongebruikelijke rich ting, Wel grappig eigenlijk. Ik denk dat de boet er eerder was dan de weg." De samenstelling, afmeting en an dere gegevens van de boet wor den evenals die van andere schuren exact in kaart gebracht. Te zijner tijd wil Dorpsherste! deze in een brochure verzamelen. Dankzij de bemiddeling van de stichting vergoedt het rijk tachtig procent van de subsidiabele restauratiekosten. De selectie van De Koog in de nieuwe tenues ven hoofdsponsor de Texelse Wolonderne ming. Pieter List, Welly van Beek. Nico Schot. Kees van Beek. Dennis Seal. Wilke Was seneer. trainer Hans van der Park en Charles Ipenburg. Gehurkt: Berry Betsema. Hens Polderman. Jan Plaatsman. Dennis Eelman, Hans van Exel. Bernard Ipenburg en John Eelmen. IFdto Gerard TimmermanI eerste hoekschop nemen, die na mistasten van de uitstekend spe lende Pieter List feilloos werd in geschoten. Twee minuten in de blessuretijd zorgde Hans Polder man er met een fraaie goal voor dat de thee iets lekkerder smaak te: 2-1. Na de pauze had De Koog weer veel balbezit, maar de tekortko ming van de ploeg is kansen cre- eren. Het was daarom ook niet verwonderlijk dat Nico Schot uit gerekend met een vrije trap de ge lijkmaker liet aantekenen. De gelijke stand stond vijf minuten op het bord toen Oudesluis opnieuw de leiding nam: 3-2. De resterende tijd was te kort voor de blauw- witten om nog een punt uit het vuur te slepen. Programma dinsdag 10 oktober: Veld A, mannen: 18.30 u. Handicap-Teso 0SG 19.15 u. O.S.G.-Graaf Handicap 20.00 u. Tex. Auto-Perf. bodies Graaf 20.45 u. Gr. Slock 2-Tatenh. Perf. bodies 21.30 u. Cocky's-Maarco Gr. Slock 2 22.15 u. ABN/AMRO-P.28/Krim Maarco Veld B, gemengd en vrouwen: 18.30 u. Waayer-Beverdam Klif 19.15 u. Klif-Fitt Beverdam 20.00 u. Rival-Nioz Wiersma 20.45 u. Wiersma-Bosma Rival 21.30 u. Gr. Slock (v)-Jozef Bosma 22.15 u. ABN/AMR0(v)-Kruisw. Jozef Veld C, vrouwen: 18.30 u. Verspertina-Durper Westerlaken 19.15 u. Westerl.-lepe de Boer Verpert. 20.00 u. Eierl.Huis-De Vlier I. de Boer 20.45 u. Question-Visser Eierl.Huis 21.30 u. Leydekk.-Timmer Question 22.15 u. Haarstudio-Zeilmakerij Leydekk. Wedstrijdleiding voor deze avond: Ward en Kees (18593). Uitslagen: Kobeko-DGM 3-0; Cocky's Kapsalon- Sportshop 0-3; Arch. Uriot-12 Balcken 3-0; Gr. Slock 2-Graaf Spuiterij 2-1; Teso- P.C. Krim 2-1; Teso-P.C. Krim 2-1; Paal 9-Maarcobouw 1-2; Beverdam-Fitt 1-2; Ecomare-Tatenhove 2-1; Gr Slock-Bosma 3-0; Nioz-Kruiswerk 3-0; Beautique Texèle-TopTien 2-1; 7 Provinciën-Smash '68 3-0; Eierlandsche Huis-Visser Bouw 3-0; Durper Drup-Haarstudio 3-0; Westerlaken-De Vlier 3-0; Vespertina-F. de Boer 3-0; Klif 12-Timmer Bakkerij 3-0; Leydekkers-Zeilmakerij 2-1. SV Oosterend start dit jaar met een tweede jeugdteam in de zaal. Keurslager Jaap Dros was bereid de tenues te sponsoren. Het team is samengesteld uit D pupillen die afgelopen jaar in het veld kampi oen waren. De jongens zijn 10 en 11 jaar. De bedoeling is dat ze vier vijf jaar in deze samenstelling blijven spelen, zodat ze uitermate goed op elkaar ingespeeld raken. Het zaalvoetbalteam In de nieuwe tenues, v.l.n.r. coach Gerard Kruithof, Ferry Zegel. Rlnze Douma, Sander Trap. Wouter van Strlen, Plm Witte, Arnejan Kruithof en Alexan der Witte. Op de achtergrond de sponsor Marie Louise Dros. (Foto Tessa de Creeff) De klaverjasclub Eierland is gestart met de nieuwe competitie. Er wordt niet met een vaste maat gespeeld. Oude en nieuwe leden zijn welkom op de dinsdagavon den om 20.00 uur in het Eierland- se Huis. Afgelopen weekend hebben de Texelse judoka's Hidde en Sjoerd de Vries samen met hun teamge noten van Dun Hong uit Den Hel der bij de districtskampioen schappen van Noord-Holland een fraaie tweede plaats behaald. Dit betekende dat de gebroeders De Vries op 14 oktober met het team (heren tot 21 jaar) afreizen naar Zuid-Limburg voor de Nationale Kampioenschappen. De prestatie is opmerkelijk, omdat er gedraaid wordt met een zeer jong team. De gemiddelde leeftijd van het team is ongeveer zestien jaar. Over het algemeen moeten ze opboksen tegen teams met een gemiddelde leeftijd van negentien jaar. De twee Texelse judoka's hebben een vaste inbreng in het team. Sjoerd de Vries is de benja min. Hij draait in het team van Dun Hong op de derde positie (-65 kg) en is ondanks zijn jeugd één van de technisch betere judoka's ;van Dun Hong en Noord-Holland. Broer Hidde is met zijn zeventien jaar al een veteraan in het jeugd team en draait met zijn krappe 110 kg op de laatste en zwaargewicht- positie van alle mogelijke teams van judoclub Dun Hong (heren -18 jaar, heren -21 jaar en het senio renteam). In de halve finale verloor Dun Hong, ondanks een uitstekende wedstrijd van met name Hidde de Vries (winst met Waza Ari, ge volgd door houdgreep Ippon), op het nippertje met 8-6 van judoclub Hikari uit Zaandam. Dun Hong moest zich via de herkansingen te rugvechten naar een toppositie. Dit lukte door eerst judoclub Meester uit Hoorn met 9-5 te ver slaan. Sjoerd de Vries had in deze wedstrijd één van de sleutelpartij en. In een bloedstollend gevecht tgen een 18-jarige judoka, stond Sjoerd al gauw achter met twee kleine scores. Aan het eind van de partij wist hij echter met een schitterende Ippon te scoren. Na de overwinning op Judo- Meester volgde de strijd om de tweede en derde plaats tegen ju doclub Randers/De Geus uit Alk maar. Ook in deze partij behaalden de broers De Vries de volle score (twee punten per gewonnen partij) voor hun team. Uitslag 8-6 voor judoclub Dun Hong. Maandagavond is de eerste com petitieronde van klaverjasclub Den Burg gespeeld. Deze winter wordt gestreden door 34 koppels. De helft van de koppels is nog hetzelfde als vorig jaar de rest bestaat uit onderling nieuw ge vormde koppels en nieuwe leden. De eerste avond kwamen zeven koppel boven de 7000 punten. Als eerste eindigden Elly Eelman en Judo Vriens met de mooie score van 7770 punten. Daarna Jaap en Janny v. Heerwaarden met 7318 punten. Zij presteerden het om ze ven marsen te behalen. Bart Weijdt en Willem Koomen waren goed voor 7207 punten. Het echt paar Gerda en Freek Veeger scoor de 7148 punten. Het gemiddelde deze avond was 6214 punten. Stand na 4 partijen: 1. E. Eelman/J. Vriens 7770; 2. echtp. J. v. Heerwaarden 7318; 3. B. Weijdt/W Koo men 7207; 4. echp. F. Veeger 7148; 5. J. Witte/Th. Witte 7105; 6 J. Wiersma/J. Vinke 7076; 7. H Hooyschuur/B. v.d. Lin den 7007; 8. M. Timmermans/A. Vermue 6880; 9. K. v. Heerwaarden-R. Caspers 6822; 10. W. Maas-B. Witte 6796 De Texelse menvereniging „Tussen Wad en Duin" houdt deze winter diverse activiteiten. De vereniging wil in november weer van start gaan met de wedstrijden om de Jaap de Graaf-bokaal. Deze com petitie omvat een serie van zes wedstrijden. Elke menwedstrijd bestaat uit een dressuurproef met allerlei figuren en een vaardig- heidsproef, waarbij een parcours tussen kegeltjes moet worden af gelegd. Deze competitie wordt op zondag verreden en vindt groten deels plaats in de vergrote binnen- bak van manege Akenburg. Eenieder kan zich hiervoor opge ven, deelnemers hoeven niet per se over een aanspanning te be schikken. Met één aanspanning kan door meerdere personen wor den gereden. Nieuwe deelnemers zijn welkom. Bij voldoende deelname wordt een cursus „mennen voor het koet siersbewijs" gehouden. Deze opleiding bestaat uit ongeveer vijf tien lessen en is bedoeld voor be ginners. Menners kunnen zich opgeven voor onderricht onder leiding van Piet Beers. In deze menlessen wordt geleerd hoe je goed contact kunt krijgen met je paard, wat van belang is voor het rijden van een goede dressuurproef. Opgave voor deze winteractivitei ten is tot 14 oktober mogelijk bij Piet Beers (tel. 14563), Rita Hin (tel. 15350) of op de ledenverga dering van vanavond.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 7