Sport Kledinginzameling: nderhalve ton méér TEXELSE 23 %Wampini-'^- Gedoogstatus erfkamperen wellicht jaar verlengd ,angs de weg eteraan COURANT Speelgoedbeurs Eilandcompetitie volleybal Klaverjaszege Bakker/Winters Twee keer winst basketballsters Teams Tevoko voor het eerst „thuis" Programma Tevoko Gymnasten Oosterend te zien in nieuwe zaal Bijenkorf Aankopen door de gemeente Kampioenschap klaverjassen Vrijwilligers voor Kruiswerk Door lange procedure bestemmingsplan Sfeervolle middag op terrein ZDH VRIJDAG 13 OKTOBER 1995 •meerdere aanvoerauto's tegelijk konden de zakken kleding worden gegooid in MS. waarmee ze de volgende dag near een bedrijf In Lijnden werden vervoerd. urlijkse inzameling van kle in schoeisel „Geef Ons de is dinsdag succesvol verlo- Door de organiserende Rota- Texel werd 21.380 kilo laald, dus meer dan vorig loen 19.740 kilo bij elkaar gebracht. De kleding zal 85 cent per kilo opbrengen, xer wordt nog onderhan- lodat de precieze opbrengst i nog niet vast staat. door het fraaie weer en de tende medewerking van het •I verliep het ophalen pro- ■loos. Kleding en schoenen overal keurig in aparte i aangeboden en konden worden ingeladen. Rond uur gingen daarvoor 15 en vrachtauto's met totaal vrijwilligers (waaronder een isiaste ploeg van sociale laats De Bolder) de weg op. Snel nelier dan vorig jaar zat het erop. Op de bedrijfsterrei- in Rab en Bakker in Oude- werden de zakken daden in containers. Drie «ers a 30 m3 bleken ontoe- d zodat er een vierde werd eald die nog voor de helft ig. Vorig jaar werd vanuit de Iwagens overgeladen in gro- chtwagens maar die werk- was veel rijdrovender en 'dender. De zakken kunnen Ijk zonder meer in de contai- wrden gegooid vanuit meer- anvoerauto's tegelijk, terwijl vrachtwagens nodig was zorgvuldig te stapelen en neer dan één auto tegelijk «orden gelost. Bij de firma Wetenkamp) heerste grote wegens de aanvoer van (pelen, maar men was daar de containers tussendoor (Foto Harry de Graat) even te wegen om de nieuwsgie righeid van de ophalers te be vredigen. Dat belangrijk meer dan vorig jaar werd opgehaald is vooral te dan ken aan het feit dat het publiek nu ook dekens kon inleveren. Veel Texelaars hadden al jaren dekens op zolder liggen, (overgehouden na aanschaf van dekbedden) en gaven gehoor aan de oproep om die maar eens weg te doen. Een groep dames waarop elk jaar gerekend kan worden had zich weer belast met het uitzoeken van de aangeleverde schoenen. Ze se lecteerden een partij van 1,2 m3 die geschikt is om te worden ver stuurd naar het sociaal project Tori Oso van oud-Texelse Nel Bakker in Paramaribo. Zij zorgt er persoonlijk voor dat de schoenen worden uit gereikt aan straatarme kinderen. De resterende schoenen, de kle ding en de dekens worden ver kocht ten bate van het Tesselhuus en kuurreizen van Texelse reuma patiënten. Een probleempje was dat bij het ophalen enkele tientallen zakken werden vergeten of te laat aan de straat werden gezet. Het publiek kon de vergeten zakken melden via de telefoon van hotel De Linde boom waar de ophalers na afloop bijeen waren om snert te eten en de opbrengst van de actie te ver nemen. Pogingen om ze alsnog op te halen lukten soms niet omdat de zakken door de inmiddels inge vallen duisternis niet meer waren te zien of door de mensen weer naar binnen waren gehaald. In dorpshuis 't Skiltje te Oude- schild is maandag 23 oktober een speelgoed ruil- en verkoopbeurs voor de jeugd. Deze duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Programma dinsdag 17 oktober: Veld A, mannen: 18.30 u. OSG-Tatenhove Graaf 19.15 u. Handicap-Graaf OSG 20.00 u. Teso-Super Handicap 20.45 u. Gr. Slock 2-Perf.Bodies Super 21.30 u. Tex. Auto-P.C.Krim Gr. Slock 2 22.15 u. P.28/Knm-12 Balcken Tex. Auto Veld B, gemengd en mannen: 18.30 u. C. Latuco-Tatenh. 2 LenR 19.15 u. LenR-Rabo Cavo Latuco 20.00 u. Ecomare-Zandloper Rabo 20.45 u. Uriot-DGM Meub.h. Texel 21.30 u. Meub.h.Texel-Maarco Paal 9 22.15 u. ABN/AMRO-Paal 9 Maarco Veld C, vrouwen: 18.30 u. Texèle-Smash 7 Prov. 19.15 u. 7 Prov.-Bosma Texèle 20.00 u. Wiersma-Jozef Bosma 20.45 u. Nioz-ABN/AMRO (v) Jozef 21.30 u. Gr. SI. (v)-Kruisw. ABN/AMR0 22.15 u. Rival-TopTlen Grote Slock (v) Annie Bakker en Dini Winters (de laatste prima vervangen door Aad Winters) eindigden op de tweede avond van klaverjasclub „Den Burg" als eersten met 7295 pun ten. Dat liet hen doorstromen naar de vierde plaats in het klas sement. Ze werden op de voet gevolgd door Chris Schraag en Nico Bar- horst met 7240 punten. Deze staan hierdoor nu op de achtste plaats. Gerda en Freek Veeger wa ren met 7085 punten goed voor een tweede plaats in de to taalstand. Met 6929 punten ste gen Wil Derksen en Peter v. Heerwaarden dertien plaatsen. Willem Koomen en Bart Weydt blij ven met 6925 punten op de derde plaats staan. Het gemiddelde van deze avond was 6187 punten. Stand na 8 partijen: 1. E. Eelman-J. Vriens 14454; 2. Echtp. F. Veeger 14233; 3. B. Weydt-W Koomen 14132; 4. D. Wmters-A. Bakker 13864; 5. echtp. J. v. Heerwaarden 13693, 6. W. Maas-B. Witte 13677; 7. M. Timmermans- A. Vermue 13387; 8. Ch. Schraag-N. Bar- horst 13241; 9. H. Hooyschuur-B. vd. Lin den 13001; 10. L.v-d. Veer-H Westdorp 12771. De dames van de Mareis hebben twee wedstrijden gewonnen. Marmag en Fac 3 waren de slachtoffers. Het Texelse team is twee nieuwe speelsters rijker: Saskia Impijn en Marleen Heijnen. Ria Grisnigt is te rug in de gelederen, zodat op volle sterkte kan worden aangetreden. Tegen Fac zat vooral de verdedi ging goed dicht. Toch liep het niet zo goed aan Texelse zijde. Er werd weinig aan opbouw gedaan. Wel werd gewonnen: met 14-7. De punten werden gescoord door Louise van der Sluis (7), Odile Nitzsche (4), Irma Schuijl (2) en Marga van Liere (1). Wedstrijdleiding voor deze avond: Frans en Guus (14171). Uitslagen: Handicap-Teso 0-3; OSG-Graaf 1-2; Tex. Auto-Perf. Bodies 2-1; Gr. Slock 2-Tatenhove 1 1-2; Cocky's-Maarco 3-0; ABN/AMRO-Paal 28/Krim 2-1; Waayer- Beverdam Klif-Fin 2-1; Rival-Nioz 0-3; Wiersma-Bosma 3-0, Gr. Slock(v)-Jozef 3-0; ABN/AMRO(v)-Kruiswerk 3-0; Vespertina-Durper Drup 2-1; Westerlaken- lepe de Boer 3-0; Eierlandse Huis-De Vlier 3-0; Question-Visser 3-0; Leydekkers- Timmer 2-1; Haarstudio-Zeilmakerij 2-1. De teams van Tevoko spelen zater dag hun eerste thuiswedstrijd in „Ons Genoegen". De vereniging staat dit jaar met acht teams inge schreven bij de Volleybalbond (Ne- vobo). Er zijn vier herenteams, twee damesploegen en één junio renteam. Voor de jongeren jeugd wordt één keer in de maand een zaterdagtoernooi gehouden, beur telings in sporthallen in Den Hel der, Schagen en Texel. Nieuw is dat zowel het heren- als het da mesteam - na het kampioenschap van vorig jaar - in dezelfde promo tieklasse spelen. Zaterdag 14 oktober 1995: Zaaldienst Heren 3 1. 13.30 u. Tevoko 3-WSOV 1 H 15.00 u. Tevoko 1-Dinto 2 HPK 16.30 u. Tevoko 2-WSOV 2 H 2. 13.30 u. Tevoko 1-Dinto 2 DPK 15.00 u. Tevoko 2-Vodi 1 D 16.30 u. Tevoko 4-Zeemacht 2 H 3. 13.30 u. Tevoko 3-Noordkop 1 D 15.00 u. Tevoko-VV. W'meer2 J Uitslagen: 2-10 HCSC3-Tevoko3 D 1-3. 5-10 V.C. Niedorp-Tevoko2 D 3-0. 7-10 Madjoe 2-Tevoko 1 HPK 3-2; Madjoe 2-Tevoko 1 DPK 3-0; Coach/Seahawks 4-Tevoko 2 H 0-3. 9-10 WSOV-Tevoko jun. 3-1; WSOV 2-Tevoko 3 H. 0-3; WSOV 1-Tevoko 4 H 1-3. Gymnastiekvereniging Oosterend presenteert zich vrijdagavond in de gymzaal van de Bijenkorf. Van af 19.00 uur geven een kleine ne gentig gymnasten een demonstratie op de fonkelnieuwe vloer. De oefeningen zijn een af spiegeling van datgene wat in de lessen wordt geleerd. Verenigingsvoorzitter Gert Jan de Vreugd en gymleraar Annemarie Nijkops zijn goed te spreken over de nieuwe zaal. „We hebben meer ruimte, een betere vloer." Op de ruime tribune is plaats voor de toe schouwers. Die kunnen zien hoe de verschillende groepen oefenin gen doen met toestellen, de lange mat in in de ringen. Ook is er ruim te voor conditiewerk en jazzbalet. De groep uit De Cocksdorp geeft een gastoptreden. De gemeente koopt een schilderij van Jan Bruin, een map van Jan Wolkers en draagt bij aan het jubi leumboek van Scouting Texel. Een werk van Blok van der Velden kon het college echter niet bekoren. Ter gelegenheid van zijn zeven tigste verjaardag wordt een map met zeefdrukken, gedichten en fo to's van Jan Wolkers uitgegeven. De kosten bedragen ƒ2400,-. Texel heeft nog niets in haar bezit van de bekende inwoner. Dit feit èn een positief advies van de kunst commissie hebben het college overtuigd. Het schilderij van Bruin beeldt de Slufter uit. Het is onlangs geëxpo seerd in 't Schildertje te Den Hoorn. Het werk kost ƒ1500,- en is volgens de adviescommissie een waardevolle aanvulling op de ge- In hotel De Lindeboom wordt het Texels klaverjaskampioenschap voor koppels gehouden. Ook niet- rokers kunnen daar rustig aan meedoen, want de zaal beschikt over een krachtige afzui ginstallatie. Vijf vrijdagavonden wordt er gespeeld: 27 oktober, 24 novem ber, 22 december, 26 januari en 23 februari. Alle keren beginnen de wedstrijden om 20.00 uur. In schrijfgeld is f35,- per koppel, te betalen op de eerste speelavond. Elke keer zijn prijzen te winnen. Deelnemers kunnen zich tot zon dag 22 oktober opgeven bij Theo Witte. meentelijke kunstcollectie. Overi gens zijn niet alle collegeleden het daarmee eens, maar een meerder heid stemde vóór. Een bijdrage aan het jubileumboek van de 50-jarige Scouting werd aanvankelijk afgewezen. Er werd een nieuw verzoek gedaan, waar in werd uitgelegd dat de waarde van dit boek voor Texel wel dege lijk groot is. Het college gaat ak koord, mits de gemeente vijf exemplaren krijgt De kwaliteit van het schilderij van Blok van der Velden uit de Italiaan se tijd wordt door het college niet gewaardeerd. Vandaar dat dit werk van 73500,- niet wordt aan geschaft. „Niet dat b en w zich in eens als kunstkenners opwerpen, maar je mag het toch zeggen als je iets niet mooi vindt?" aldus een woordvoerder. Vrijwilligers zijn voor het Kruis werk onontbeerlijk. Sinds tien jaar is een groep actief, maar ex tra mensen zijn nodig. De vrijwilligers verrichten hand- en spandiensten bij mensen die daar voor niet bij officiële instanties te recht kunnen. Het gaat bijvoorbeeld om een stukje rijden met een man of vrouw in een rolstoel, iemand begeleiden naar het ziekenhuis, de krant voorlezen of boodschappen doen. Omdat steeds meer ouderen lan ger thuis willen wonen, is meer behoefte aan vrijwilligers. De aan vragen nemen zozeer toe dat de huidige groep niet groot genoeg is. Wie meer wil weten of zich wil aanmelden kan terecht bij Anne- lies Koopman (314560), Marjan Ran (312981) of Atty Westerlaken (313257). De kans is groot dat de gedoogre- geling, die toestaat dat kampeer- boeren acht eenheden op hun erf houden, volgend jaar moet wor den verlengd. Dat komt omdat het nieuwe bestemmingsplan bui tengebied waarin de uitbreiding naar acht is opgenomen, wellicht pas nó de zomer geldig wordt. De gemeente startte eind jaren tachtig met de voorbereiding van het bestemmingsplan buitenge bied. Vertraging ontstond na de wisseling van het college, waarbij uitbreiding van het erfkamperen een voorname aanpassing is. Bestuurlijk overleg met Gedepu teerde Staten met als resultaat het convenant nam ook veel tijd in beslag. Om geldig te worden moet het bestemmingsplan worden goed gekeurd door de provincie. Eerst moet de gemeenteraad zich er echter nog een keer over buigen. De vaststelling valt in het voorjaar van komend jaar te verwachten. In hetongunstigste geval zal de goedkeuring van de provincie tot na de zomer op zich laten wach ten. Om acht kampeereenheden mogelijk te maken, moet de raad opnieuw tot een gedoogregeling beslissen. De bezwaren die de werkgroep Landschapszorg en „10 voor Texel" tegen de gedoogregeling van afgelopen seizoen indienden werden woensdag behandeld in de commissie bezwaar en be roepsschriften van de gemeente. Landschapszorg is bang dat boe renerven door de grote omvang van de caravans in weinig fraaie kleine woonwagenparken veran deren. Verder is de werkgroep bang voor ongebreidelde groei van het aantal kampeerboeren, omdat het voor alle agrarische bedrijven (A-blokken) juridische mogelijk zou zijn een vergunning aan te vra gen. Omdat het een besloten zit ting was, kan de gemeente zich niet uitlaten over het advies van de commissie over de bezwaren aan het college. Gevolgen bouwaanvraag Mocht het bestemmingsplan bui tengebied inderdaad pas na de zo mer geldig worden, heeft dat ook gevolgen voor bouwaanvragen waarvoor volgens het nieuwe bestemmingsplan vergunning kan worden verleend. Vooruitlopend op het nieuwe bestemmingsplan moet daarvoor een verklaring van geen bezwaar bij de provincie worden aangevraagd. Door deze procedure loopt de aanvraag ver traging op. -p Veel post kwam afgelopen dagen bij de redactie binnen. Texel heeft zich massaal op de Wampini gestort. De eerste opgave bleek niet al te moeilijk, hoewel er toch ook foute inzendingen bij waren. De bekende Texelaar was Gerrit de Haan. Het dorp waar in de opgave naar werd verwezen was De Koog. Thijsse schreef over de mientgron- den met 't Alloo. Dat is vlakbij EcoMare, dat het levenswerk van Gerrit de Haan is. Het andere plas je waarnaar werd verwezen is de Hanenplas. Sommige inzenders hadden de op gave niet helemaal goed gelezen. Ze waren een eind op weg, want ze stuurden „Hanenplas" als in zending. Foute inzenders, niet getreurd, u hebt nog alle kans om de score recht te trekken. Blijf meedoen, want de prijzen zijn de moeite waard. Tekenaar Antoon Goes en houtkunstenaar Co Koomen zijn een samenwerkingsverband aan gegaan om de prijspuzzels een Texels karakter te geven. Oplossingen van opgave 2 dienen vóór woensdag 18 oktober 15.00 uur bij ons binnen te zijn. Opgave 2 KJAPSMA is bezig een route uit te zetten voor de Wampex en gaat vanavond om half tien op stap. Vanaf FI(2)10s53m29M gaan zij hemelsbreed 14575 meter in de richting van FI(4)20s57m30M. Daar aangekomen lopen zij met het sterrenbeeld Pegasus in de rug naar de kruising om daar vervol gens op een koers te gaan van 240 graden. Deze weg met al zijn bochten wordt doorgelopen tot KJAPSMA niet verder kan en rechtsaf slaat. Aan het eind van deze weg gekomen besluit KJAPSMA om het voor gezien te houden. De vraag is nu: wat ziet KJAPSMA? Voetballers van ZDH en de Texel se Boys, die in de jaren zeventig in de pupillencompetitie uitkwa men, spelen morgen opnieuw te gen elkaar. Een interessante ontmoeting, want tijdens voor gaande reüniewedstrijden wisten beide teams elk één maal te winnen. In de eerste wedstrijd vielen toen (vier jaar geleden) elf doelpunten en in de tweede tien, zodat het zeer welkome publiek zich waar schijnlijk ook morgen niet hoeft te vervelen. Het treffen begint rond 16.00 uur op het voetbalveld irj Den Hoorn, na afloop is er een ge zellig samenzijn. Coryfeeën bij de Zwaluwen zijn ondermeer Kees Landvreugd en Dirk-Jacob Drijver, de bekendste vedetten van de Boys zijn Marcel Boogaard en Hans van Vooren. Als er voldoende spelers op de been kunnen worden gebracht, spelen eerder op de middag - rond 13.30 uur - een ZDH-team en een team uit Köln een recreatieve wedstrijd. Ook dat zal ongetwij feld een sfeervolle gebeurtenis worden, want de mannen uit Duitsland komen al sinds lange tijd jaarlijks naar het eiland en mogen dusgoede bekenden worden genoemd. lieuw-Guineaveteraan k een paar weken gele- nok present op de specia- ieranendagen die de «klijke Luchtmacht op de Soesterberg had georga- ïd. Met de gratis ver- 'e NS dagkaart ging ik i», samen met Texelse (■eteraan Jan Boon uit 'ocksdorp. In Nieuw- M was Jan gevechtslei- Dat klinkt vreselijk, maar it daar niet werd gevoch- *as er ook niets te lei dus ook niets te lijden, atf hem derhalve niets 's te doen dan mij te as- "i bij vlinders vangen, ^len en zonnebaden. Als "minste tijd voor was, drank en vrouwen 'ttn ook niet worden ver- '(osd. Soesterberg te komen, «en we in Amsterdam 'appen op de trein naar ifoort. Daar zouden gra den klaar staan om ons '■e vliegbasis te brengen, an bestond uit twee stellen. Slechts één treinstel ging naar Amersfoort, maar dat wisten wij niet want het was nergens aangegeven. On derweg raakten wij verwikkeld in verhitte gesprekken over al lerlei aangelegenheden die ons als veteranen bezig houden. Daardoor merkten we niet dat we stopten in Amersfoort waar ons treinstel werd afge koppeld en verder denderde richting Flevopolder. Na een half uur kwam de immense dubbeldekker met knarsende remmen tot stilstand op een uitgestrekt terrein, geplaveid met een wirwar van spoor rails. Daarachter een populie- renbos tot aan de horizon. Geen teken van menselijk le ven. We dachten aan een de fecte wissel of andere stremming van voorbijgaande aard, zoals zich zo vaak voor doet bij de Nederlandse Spoorwegen. Dat het erger was, werd dui delijk na een kwartier. Een le gertje Arabisch sprekende donkere mannetjes kwam met emmers en sopdoeken de trein binnen en begon nijver alles schoon te maken. In hun kielzog een Nederlandse NS- technicus, die heel verbaasd deed en ons duidelijk maakte dat wij ergens in Flevoland waren, een paar kilometer achter Lelystad. We waren zo gezegd ons doel ver voorbij geschoten. De NS-man had begrip voor onze verontwaardiging. Het klopte dat nergens was aan- gegeven dat dit treinstel van daag zou doorrijden naar het afgelegen rangeerterrein in de ze negorij. Ook de conducteur had ons er niet op attent ge maakt hoewel die had gezien dat we in het verkeerde trein- deel zaten. Nadat wij onze veteranenpas hadden getoond en ook nog zeiden dat we van Texel kwa men, begreep de NS-man dat er heel wat op het spel stond. Wij moesten hem volgen, lo pend over al die rails. Halver wege stroffelde ik en "moest zoeken naar mijn bril, die was weggeslingerd en ergens tus sen de bielzen lag. We arri veerden aangeslagen in een gebouw aan de rand van het rangeerterrein waar een groepje onderhoudstechnici juist aan de koffie zat. De hoogste van het gezelschap bood ons taxivervoer naar Le lystad aan. Daar konden we dan op de trein naar Weesp stappen en vandaar weer naar Amersfoort rijden. Die taxi was gratis, maar dan moest wel een declaratieformulier worden ingevuld. Die formulie ren waren echter spoorloos, waarna de NS-man doodleuk meedeelde dat we dan maar met de trein moesten. We dachten dat het een grap was, maar een machinist kreeg opdracht om met de hele dubbeldekstrein terug te rijden naar Lelystad, met ons als enige passagiers! Het werd genoteerd als „extra ran geerrondje". Zo bereikten wij met ander half uur vertraging Amers foort. De gratis bussen naar Soesterberg reden al niet meer zodat we een dure taxi moesten nemen en op de vliegbasis het welkomstwoord van de commandant en de plechtige kranslegging misten. Alles was echter vergeten toen ik in een van de han- gaars prins Bernhard tegen kwam. Ik liep hem letterlijk tegen het lijf bij het bekijken van oude foto's die op grote panelen waren aangebracht. Pas toen hij tegen me begon te praten („Zo bent u ook ve teraan?") zag ik dat het slor dige en baardige mannetje de prins was. Ik maakte mijn ex cuus daarvoor en zei dat het door die baard kwam. „Die moet nog wennen, koninklijke hoogheid!". Waarop de prins zei: „Ja, dat zeggen alle men sen die die baard gewoon le lijk vinden". Zo raakten wij in gesprek, ve teranen onder mekaar. Zijn oorlogsherinneringen zijn an ders dan de mijne, maar er is ook overeenkomst: we hebben allebei de beest uitgehangen en dat beviel zo goed dat we daar nooit helemaal mee zijn opgehouden. Nieuw-Guinea zei hem wel iets. Daar had hij twee jaar geleden "nog een noodlanding gemaakt met de Fokker van de regering. Het was allemaal gelukkig goed afgelopen. Logisch, dacht ik, de besten gaan immers eerst. Het was trouwens de hoogste tijd dat wij weer eens bij praatten, want het was al weer 35 jaar geleden dat ik de prins voor het laatst ont moette. Ik zat toen als lucht machtsoldaat op het Navigatiestation Noord in Den Helder. Als inspecteur- generaal kwam Bernhard daar op bezoek en ik zat in het ontvangstcomité, dat met Z.K.H. de lunch gebruikte in „Deibelkamp". Ze hadden me daarvoor aangewezen omdat er maar twee gegadigden wa ren. Die andere jongen viel af omdat hij een straflijst had. Ik was heel trots op mijn uit verkiezing, vooral toen foto's, waarop je mij en de prins ziet, in de Helderse en de Texelse Courant verschenen. We ke ken hoog op tegen die man. We wisten immers van de prins geen kwaad. De Lockheed-affaire en die Parijse vriendin kwamen pas veel later. We hadden tevoren dan ook serieus geoefend om de ont moeting correct en toch spon taan te laten verlopen. Elk detail werd doorgenomen. Ik herinner mij nog het handen schudden bij het voorstellen. Een adjudant die voor deze gelegenheid mallotig half Duits sprak en het protocol kende, speelde als prins en ik moest hem tientallen keren een hand geven, net zo lang tot het spontaan ging. Het moest vluchtig gebeuren, ter wijl je één stap naar voren deed nadat je naam was afge roepen. Beslist niet hard of langdurig knijpen, want dan had je een incident. En daarbij niet zeggen „Dag prins", „Goedemiddag hoogheid", „Hoe maakt u het?" of „Hoe is het met uw vrouw?". Alle maal fout. Je mocht tijdens de handdruk alleen zeggen: „Koninklijke Hoogheid". Meer niet. De prins kon zich dat bezoek aan Den Helder nog heel goed voor de geest halen. Alleen mijn naam herinnerde hij zich niet meer. Kun je zien dat hij Oud begint te worden. Tijdens het gesprek waren wij ingesloten door een kring mili taire hoogwaardigheidsbekle ders en mensen van de veiligheidsdienst, allemaal handenwrijvend, instemmend knikkend en overdreven hard lachend bij elk grapje dat we maakten. Ze konden het goed volgen, want de prins is een beetje staffig en daarom moest ik nogal hard praten. Zijne Koninklijke Hoogheid bleek verrassend vitaal van geest en lichaam. En knap ad rem. Toen ik nóg wat plage rigs over die baard zei, merkte hij venijnig op: „Wie heeft jóu eigenlijk zo raar kort geknipt?" Ik vertelde dat het een week eerder was gebeurd bij Henk Prins, van Salon Henri in de Weverstraat. Dat verstond hij half en zei: „Prins? Hebben jullie op dat eiland ook al een prins?" O, wat waren wij op dreef. De veiligheidsmensen rolden bijna om van het lachen. Op een gegeven moment kwam een van die gladjanus sen naar voren, keek op zijn horloge en zei tegen mij„Zij ne Koninklijke Hoogheid moet nu weer verder". Alsof Z.K.H. een onmondig kind was, dat zoiets zelf niet kon uitmaken. Dat zie je meer bij de behan deling van oude mensen. Om razend te worden. Maar ik wilde geen rel schop pen, maakte snel mijn verhaal af en gaf de prins een hand, zoals ik het 35 jaar geleden had geleerd. „Koninklijke Hoogheid". Meer niet. Harry.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 13