Oudere jongere weet blues te waarderen teso Daverende opening van concertserie Erg druk op zaterdag F amilieberichten AgendaE TEXELSE^? COURANT Optreden Christelijk Mannenkoor in Marken SVC toneel Overdekte markt Belangstelling overweldigend Herfstwandeltocht Drukte bij sta herfstvakant DINSDAG 17 OKTOBER 1995 Met een geheel eigen bluesgeluid en een grote schare fans zorgde de River Zydeco band in De Lindeboom voor veel sfeer. Blues moet van binnen uit komen. Het hoeft allemaal niet zo gelikt. Dat vinden de kenners althans en zij kwamen tijdens de achtste edi tie van het Texelse bluesfestival op enkele plaatsen goed aan hun trekken. De grote massa vindt li ve muziek zowiezo lekker en ge noot volop. Het was erg druk in de etablisse menten van Den Burg. Vrijdag ging het nog wel, maar zaterdag was het overal mudvol. Het gehal te aan oudere jongeren viel op. Blues trekt duidelijk een middel baar publiek. Of dat er iets mee te maken heeft is niet na te gaan, maar het festival verliep qua open bare orde rustig. Wel waren er en kele klachten over het geluidsniveau van met name de band in De Karseboom. Die stond in een houten aanbouw, met een uitgang richting straat. Ter verkoe ling en vermaak van de passanten wandelden de mannen van Sugar Mama regelmatig naar buiten met hun instrumenten. Vonk Erg veel indruk maakte vrijdag de Julian Sasband in de hal van De Lindeboom. Drie musici van for maat beleefden de blues en de vonk sloeg over op de toeschou wers. De mannen hadden er zo veel plezier in dat ze nagenoeg Vermaak op straat. Sugar Mama zorgde ervoor rond De Karseboom. (Foto tésso do Croofft Na een moeizame periode is heden in alle rust ingeslapen onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Sjoukje Oldenburg weduwe van Jan Dijker op de leeftijd van 86 jaar. kinderen kleinkinderen en achterkleinkinderen Texel, 15 oktober 1995 „De Gollards" Correspondentie-adres: G. van Stijn, Oranjestraat 1, 3291 BS Strijen. De uitvaartdienst zal worden gehouden op donderdag 19 oktober om 14.00 uur in de „Gollards", waarna de begrafenis op de Al gemene begraafplaats zal plaatsvinden. Gelegenheid om afscheid te nemen van onze moeder, voor de uitvaartdienst vanaf 13.15 uur in de „Gollards". IFoto Tessa de Graaff) zonder pauze het ene nummer aan het andere schakelden, waarbij Julian himself net als indertijd Sa muel Eddy, de hele zaal doorsoloë- de, zover de lengte van de versterkerdraad dat althans toe liet. Echt jammer dat deze groep slechts één dag had kunnen vrij maken voor het Texelse festival. De gelikte shows van Red Rooster en BB The Blues Factory hadden zaterdag wel kwaliteit, maar de bevlogenheid kwam niet in de sfeer tot uiting. Verscheurend Ook een positieve verrassing vormde Michael de Jong, die in zijn eentje in de Kelderbar optrad. Op Joe Cocker-achtige wijze scheurde zijn stem door de spe lonk. Z'n faam werd op straat mondeling verspreid, zodat pu bliek zich zelfs in het trapgat van de bar verdrong om het rauwe ge luid op te vangen. De Texelse afvaardigingen hadden ook zo hun fans. Van Beurden maakte twee dagen in Question een goede indruk en Bottle Steel Co. had een druk weekend. De Electric Kings kampten met ziekte in de gelederen en haakten dus op het laatste moment af. De Adriaans-broers stortten zich vol overgave in de leegte en vulden vrijdag De Twaalf Balcken. Zater dag stonden ze in De Slock. Geen blues Kanttekeningen kunnen worden geplaatst bij het optreden van de groep Deadline. Over de muzikale kwaliteiten niets dan lof, en de sfeer zat er in de J'elleboog ook helemaal in. Maar dat populaire nummers van U2, Clouseau en The Police ook als blues te boek staan lijkt ons onwaarschijnlijk. En déér ging het festival tenslotte om. Beide eindconcerten op zondag vormden een waardig besluit van het festival, al kun je je afvragen of drie dagen feest niet wat teveel van het goede is. Het Texels Christelijk Mannenkoor heeft zaterdag op een gastcon- cert in Marken goede indruk ge maakt. In de Patmoskerk verzorg den de Texelaars samen met Man nenkoor De Lofstem uit Broek op Langedijk en het Marker Mannen koor een gevarieerd optreden. Wegens het Amerikaanse toernee met het Oranjekoor kon geen nieuw repertoire worden ingestu deerd. Daarom bracht het Texelse koor religieuze liederen en een wat algemener repertoire. Vooral het indringende „Prés du fleuve étran- ger", waarin componist Charles Gounod de onderdrukking van de Israëliërs en de opstand tegen de Syriërs beschrijft, maakte indruk. Het stuk werd goed uitgevoerd. Een wat oneigenlijk onderdeel in het concert waren de bevrij dingsliederen van de zangers van De Lofstem. De toneelgroep van SVC in De Cocksdorp heeft het toneelstuk „Gouden dagen" in studie geno men. Het is een kluchtig blijspel in drie bedrijven, geschreven door Froukje Annema. De uitvoering is op 25 november in het Eierland- sche huis met bal na en begint om 20.00 uur. Vakantiecentrum De Krim houdt dinsdag van 17.00 tot 22.00 uur een overdekte kramenmarkt in de sporthal. Er zijn verschillende stands, een haringkar, een draaior gel, etc. Dinsdag 17 oktober De Landelijke Vereniging tot Be houd van de Waddenzee houdt „Kinderwaddendag". Wie mee wil doen kan zich aanmelden bij de Waddenwinkel in de Wilhel- minalaan. De raadscommissie voor wel zijnsbeleid heeft een openbare vergadering in het raadhuis, aanvang 19.30 uur. Een hoor zitting wordt gehouden over het sociaal cultureel jaarpro gramma. In de Hervormde kerk van De Koog wordt een dia-avond over Texel gegeven met toelichting in het Duits door mevrouw Zegers-Goldnick; 20.00 uur. De historische vereniging houdt om 20.00 uur een bibliotheek avond in dorpshuis d'Ouwe ULO. Alleen toegankelijk voor leden. Frans Visser (orgel) en José Jonkers (sopraan) verzorgen in de R.K. kerk van De Cocksdorp een herfstavondconcert, aan vang 20.15 uur. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Apollo 13". In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn wordt opgetreden door Diederik van Vleuten en Arie van der Wulp met het pro gramma „De moed der wan hoop", aanvang 20.30 uur. Entree f19,50; vriendenprijs f17,-. Woensdag 18 oktober Om 10.00 uur begint in De Lin deboom een bijeenkomst van de Overkoepeling van Texelse vrouwenorganisaties. Onder werp: het Texelproject. Entree f5,-. Vanuit EcoMare wordt om 10.00 uur een vogel/natuur- tocht gemaakt. Om 20.00 uur is in EcoMare een Duitstalige lezing over pad destoelen. De raadscommissie voor ruim telijk en huisvestingsbeleid heeft een openbare vergade ring in het raadhuis, aanvang 19.30 uur. Onder andere wordt gesproken over enkele voorbe- reidingsbesluiten, de Kamper- foelieweg, het centrum van Den Burg en over het con venant. Kars Veling van de Vlinderstich ting houdt in de openbare bi bliotheek een lezing, aanvang 20.00 uur. Entree f2,50. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Apollo 13". Donderdag 19 oktober Op 9.00 uur begint een excur sie op het wad bij De Cocks dorp Aanmelden bij EcoMare. Vanuit EcoMare wordt een vo- gel/natuurtocht gemaakt met toelichting in het Duits. Aan melden bij EcoMare; aanvang 10.00 uur. Bij De Schuilhut in De Koog be gint om 14.00 uur een kerken- tocht (excursie langs kerken en andere historische objecten voor automobilisten en andere belangstellenden die met hen meeliften). Kinderen kunnen zich bij de Waddenwinkel in de Wilhelmi- nalaan aanmelden voor deelna me aan de Kinderwaddendag. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Frank en Frey", om 16.00 en 19.00 uur „Mortal Kombat" en om 21.00 uur „Apollo 13". In het raadhuis wordt een openbare hoorzitting gehouden over de plannen van Boersen en Vlaming voor het plaatsen van twee windmolens. Aanvang 16.00 uur. De raadscommissie voor finan cieel, economisch en technisch beleid heeft in het raadhuis een openbare vergadering, aanvang 19.30 uur. Onder andere wordt gesproken over het jaarverslag van de VVV. De Plattelandsvrouwen van De Cocksdorp-Eierland komen om 19.45 bijeen in Het Eierland- sche Huis. Gerda Hageman ver telt over koopgedrag. Vrijdag 20 oktober In het stadhuis van Den Helder wordt de openbare vergadering van hoofdingelanden van het waterschap Hollands Kroon ge houden; aanvang 9.45 uur. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Frank Frey", om 16.00 en 19.00 uur „Mortal Kombat" en om 21.00 uur „Apollo 13". Mevrouw Loes Geus-Boeijen opent om 15.00 uur de nieuwe timmerwerkplaats van het Ma ritiem en Juttersmuseum in Oudeschild. Het Rode Kruis neemt bloed af in de aula van de openbare scholengemeenschap De Ho- geberg, van 17.30 tot 21.00 uur. Zaterdag 21 oktober In hotel Opduin beginnen om 11.00 uur de open bridge- wedstrijden om het kampioen schap van Texel. In Cinema Texel is hetzelfde filmprogramma als vrijdag. Op Schapenboerderij De Noordkroon is vanaf 14.30 uur een demonstratie schapendrij- ven met bordercollies van Jaap Zuidewind. Toegang f5,- (kinde ren f4,-) inclusief bezichtiging van de boerderij. Dansclub Madira houdt in par tycentrum Calluna een dansa vond; 20.30 uur. Entree f5,-. Zondag 22 oktober Bij het surfstrandje van Dijk manshuizen begint om 10.00 uur een fiets-wandeltocht langs de waddenkant onder leiding van een gids van de stichtui Natuur Excursies Texel. Ai melden bij EcoMare. Wandelsportvereniging Gouden Boltje houdt een sp» sorwandeltocht. Gestart |q worden vanuit de Panda-bj (de voormalige boet van Hoi man) in De Nederlanden tusse 13.00 en 14.00 uur. In Cinema Texel hetzelfde ft, programma als vrijdag. In de Hervormde kerk van Waal wordt opgetreden dó het Neva-ensemble uit Sint tersburg, aanvang 20.00 Entree f7,50. W Natuurexcursies. Dagelijj worden excursies gemaakt' de Muij, de Geul en de Sluit om 11.00 of 14.00 uur. Aanmi den bij EcoMare. Extra afvaarten (halfuursdien op vrijdag 20 oktober van S uur (afvaart Texel) tot en n 16.05 uur (afvaart Den Heldi Zaterdag 21 oktober: idem. Er worden geen wachttijd verwacht. Ook informatie via de Nieuwslijn, telefoon 06 9 904 01. Hoogwater te Oudeschili Di. 17 0.17 en 12.341 Wo. 18 1.17 en 13.40, Do. 19 2.40 en 15.27 Vr. 20 4.17 en 17.05i Za. 21 5.24 en 18.15 Zo. 22 6.25 en 19.04 Ma. 23 7.25 en 19.54, Di. 24 8.15 en 20.551 Aan het strand is het ongeveer eenu eerder hoogwater. De zon komt 22c tober op om 7.11 en gaat onder o 17.35 u. 18 oktober doodtij, 24okl ber nieuwe maan. Verbaasd en verrukt keken Martin Warnaar en Hendrik Jan Trooster naar de stroom bezoekers. Bijna tweehonderd mensen passeerden de initiatiefnemers van muziekse rie De Muze, die zondag begon met een indrukwekkend optreden van het Combattimento Consort Amsterdam. Muziekschooldirecteur Trooster heeft samen met De Krim de nek uitgestoken voor een kwalitatief hoogwaardige muziekserie. Hoe wel de voorverkoop voor het eer ste optreden en voor de abonnementen aanvankelijk traag verliep, werd zondag duidelijk dat een dergelijk initiatief in een be hoefte voorzien. Speciaal voor de opening werd een brunch gehouden, yvaar zo'n 25 belangstellenden voor waren. Tussen het eten door vertelde Trooster over het Consort en de andere optredens die op het pro gramma staan. Hij lardeerde zijn verhalen met korte stukjes video, waardoor het een boeiende bijeen komst werd. Grapje Het Combattimento Consort bestaat uit zes violisten, een cel list, een bassist en een clavecim- belspeler. Maar bij het eerste werk van Biagio Marini verscheen slechts een deel van de uitvoeren den op het podium. Het publiek keek elkaar verbaasd aan wegens de vreemde nagalm die de viool van orkestleider Jan Willem de Vriend leek te hebben. Pas in de loop van het stuk werd duidelijk dat de resterende musici daar van uit de kleedkamer voor zorgden. Het effect was erg leuk. In de loop van het concert werd duidelijk dat het Consort over meer van dergelijke muzikale grap jes beschikte, wat de klassieke werken van rond 1700 toeganke lijk maakten voor een breed publiek. Akoestiek Pas na de pauze gaf De Vriend na dere toelichting op het werk, waarop het Consort zich heeft toegelegd. Jammer dat hij niet voor iedereen even goed verstaan baar was. De prachtige muziek van het ne gental kwam echter duidelijk over. De akoestiek van de theaterzaal van De Krim blijkt bijzonder goed. Burgemeester Van Rappard, die de muziekserie een warm hart toe draagt en daarom vooraf een woordje tot de aanwezigen richtte, benadrukte dat dergelijke culturele hoogstandjes op een eiland alleen kunnen als er voldoende mensen op af komen. Hij moedigde ieder een aan om mondeling reclame te maken voor de volgende optre dens. Hoewel de lokatie in het ho ge noorden van het eiland veel voordelen biedt, zou de afstand voor sommige belangstellenden een beletsel kunnen zijn. Maar misschien dat de organisatie daar Muziekschooldirecteur Trooster verzorgde een boelende toelichting tijdens de die. bij voldoende belangstelling, wordt herhaald. (Rtto Tóssit de volgende keer nog op in speelt via een bus of een carpool systeem. Het volgende concert is op zondag 19 november om 16.00 uur. Dan treedt het Amadé-ensemble op, met in de gelederen de harpiste Godelieve Schrama, die afgelopen weekend de Nederlandse Muziek prijs kreeg uitgereikt. Wandelsportvereniging Het Gou den Boltje houdt zondag de jaar lijkse Sponsorwandeltocht. Ditmaal hebben de leden gekozen voor Wereld natuurfonds te lopen. De start is tussen 13.00 en 14.00 uur bij de Pandaboet aan de Ruige- dijk in De Koog. Er kan uit de af standen van 5, 10 en 20 kilometer worden gekozen. Aanmelden en inschrijven kan alleen op de dag van de tocht. Het finishlokaal sluit om 18.00 uur. If Het begin van de herfstva heeft op Texel voor flinke gezorgd. Dat was vrijdag en dag goed te merken in Den) waar de extra boot tot na ad 's avonds moest doorvarei drukte houdt verband met kantiestart van het zuidelijl van Nederland en Nord Westfalen. Daarnaast hebbe tr veel scholen in andere dele het land de deuren geslote, °l dag vervoerde Teso 2.750 - naar het eiland en 63 can - Zaterdag meldden zich 2.4( - tomobilisten bij de boot en 1 ravans. De drukte is verge# jj met een weekend in begin j (Foto Klassieke topklasse met af en toe een knipoog, het Combattimento Consort.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 2