Giro 999 II Politiek mild over xtra uitgaven VVV otel Boschrand weer jen flink stuk groter Halve ton winst over 1994 ïïde verbouwing in zeven jaar tijd Geknip KORT Texels TEXELSE f C0]JRANT Ei frl Laatste kans fotowedstrijd Woning bij kruispunt Langeveldstraat? Wat ik zeggen wou. Ziek unicef BEZORGERS TEXELSE COURANT x - DINSDAG 24 OKTOBER 1995 baliebezoek per maand legenda jan feb mrt apr mei jun jul aug sep okt nov dec telefoonverkeer per maand CO' legenda jan feb mrt apr mei jun jul aug sep okt nov dec bungalowreserveringen legenda per maand 1994 i 1992 feb mrl apr mei |un |ul aug sep okt nov dec Het jaarverslag 1994 van de Stichting VVV Texelpromotie is door de Texelse raadsfracties mild beoordeeld. De overschrijding van het promotiebudget met liefst drie ton werd alom geaccepteerd. Alleen Gerard Weijers (Texels Be lang) liet zich kritisch uit: „Het rooit nergens op." Maar hij zei het quasi dreigend. Verhoging van de gemeentelijke promotiebijdrage komt officieel pas aan de orde in de begrotingsvergadering in no vember. VVV-directeur Joost van Linge was voorzien van de jongste sta tistieken naar de vergadering van de raadscommissie voor finan cieel, economisch en technisch beleid gekomen om voor een toe lichting te zorgen. De commissie leden vonden het echter niet nodig om Van Linge stevig onder vuur te nemen. Uit de jaarcijfers bleek dat de VVV in 1994 ƒ901.478,- heeft uitgege ven aan promotie, exclusief loon kosten van promotiemedewerkers. De cijfers vormen het harde bewijs dat het jaarlijkse promotiebudget van zes ton, bijeengebracht door de participanten TVL, TVO, Teso en de gemeente, niet meer toerei kend is. Alleen al de kosten van brochures bedroegen ƒ313.535,-, terwijl binnenlandse advertentie campagnes ƒ213.550,- opslokten. Het tekort is gedekt uit de eigen inkomsten van de VVV, zoals het exploitatie-overschot van de reser veringscentrale, advertentie-in komsten uit de reisgidsen en in komsten uit balieverkoop. Winst Ondanks de grotere promotie inspanning sloot de VVV het jaar 1994 af met een winstsaldo van ƒ51.123,-. In 1993 boekte de VVV nog een verlies van ƒ33.615,-. Het winstsaldo wordt aan het eigen vermogen van de Stichting VVV Texelpromotie toegevoegd. Tijdens de behandeling in de com missie drongen de raadsleden Koolhof (CDA) en Roeper (PvdA) aan op verbetering van de bereik baarheid van de VVV. Koolhof ver zocht om een langere openstelling op vrijdag en zaterdag. Peter Bak ker (Groen Links) opperde om op piekuren, zoals maandagochtend, tijdelijk méér telefoonlijnen open te stellen. Flop VVV-directeur Van Linge hield een slag om de arm. Hij herinnerde de commissie eraan dat een experi ment met langere openingstijden op vrijdagmiddag een flop was. „Gezien de vragen vanuit het be drijfsleven blijven we ermee bezig. Maar ik verwacht dat^het rende ment van de extra openstelling laag zal zijn." Herfst op Texel gaat gepaard met woeste wolkpartijen en fraaie zon sondergangen. Een mooi voor beeld hiervan werd vastgelegd door Miek Jimmink uit Den Burg, die de foto instuurde voor de wed strijd in het kader van het Thijsse- jaar. Het kiekje behoort tot haar serie „Naast huis". Uiterlijk 7 november moeten alle inzendingen binnen zijn. Deelne mers die bezig zijn met een vier luik hebben dus nog een week de tijd om hun herfstfoto uit te kiezen (of nog te maken). Ook kunnen nog foto's uit andere jaargetijden worden ingeleverd. Degenen die niet bezig zijn met een serie, maar wel een geslaagde foto van land schap of natuur op Texel hebben gemaakt, kunnen deze sturen naar de Stichting Thijssejaar Texel, t.a.v. H. Groenen, Postbus 3, 1790 AA Den Burg. De inzendingen worden beoordeeld door een jury en ko men in aanmerking voor een prijs. De mooiste foto's worden aan het eind van het jaar tentoongesteld. Wij lirengen alleenstaande kinderen en him familie in Rwanda weer hij elkaar. Stichting Vluchteling Den Haag. «uw ondergaat hotel Bo- ind nabij De Koog een aan- Sjke uitbreiding. Na de ouwingen in 1988 en '90 laat familie Boks voor de derde een nieuwe vleugel aanbou- Het oudste gedeelte (het 'huis en twaalf hotelkamers) hiervoor wijken en is inmid- gesloopt. Het hotel, dat een pleet nieuw aanzicht krijgt, rtlgend jaar met Pasen weer gaan. de aanvang van de werk lieden op 2 oktober is er veel iderd aan de Bosrandweg. ■11934 daterende woonhuis, 'Jdste hotelkamers (slechts 9 en de keuken zijn van de aard- w weggevaagd. De slopers *n plaatsgemaakt voor bou- die de funderingen van het e complex intussen hebben *t. "eeste aandacht gaat uit naar her meter diepe bouwput, straks de nieuwe kelder Het diepste punt wordt ge- 'd door de liftschacht in de *an de kelder. In de kelder (n ondermeer toiletgroepen sn sauna. Op de begane 1 erboven is de nieuwe hoofd- nnex entreehal gesitu- Aan de achterzijde komt de leuken en de toegang tot de bedrijfswoning, waar dochter Desirée en schoonzoon Wil Wassenaar gaan wonen. Eetzaal Verder zijn momenteel al de con touren zichtbaar van de nieuwe eetzaal, die op de begane grond het pronkstuk van hotel Bo schrand zal vormen. Nico Bakker van Architektenburo Louis Uriot ontwierp een vertrek met een ron de uitstulping. Door de grote rui ten hebben de gasten een mooi uitzicht richting bos en duin. Op de twee bovenverdiepingen ko men totaal 24 moderne hotelka mers van elk 6.00 bij 4.30 meter en een balkon. Het hotel groeit hierdoor tot honderd bedden. Drie opvolgers „Deze uitbreiding is nodig, want straks moeten er drie gezinnen van leven", stelt eigenaar Kees Boks. Met zijn vrouw Toos nam hij het bedrijf in 1977 over van zijn vader Bernard Boks, hotelhouder sinds 1959. Anno 1995 is de vol gende generatie aan de beurt. Dochter Desirée en haar man wer ken al in het bedrijf, de zoons Kees en Bernard volgen een opleiding aan de middelbare hotelschool en zullen te zijnertijd in het ouderlijk hotel terugkeren. Uiteindelijk zul len de drie kinderen Boks het hotel gezamenlijk exploiteren, zo is de bedoeling. Met deze diepe bouwput is de bouw begonnen. „We hebben er niet meer...", grijnst Boks, doelend op zijn drie opvolgers. Maar de huidige uitbrei ding is zeker geen grapje. Boks weet goed waar hij mee bezig is. De bezetting van de nieuwe vleu gels was de afgelopen jaren prima, dus durft hij de volgende fase aan. „Waarom zouden we wachten? Het leven duurt maar kort. Je moet gewoon geloven in wat je doet. We kennen onze doelgroep en vertrouwen op onze formule." Vandaar dat het nieuwe gedeelte qua inrichting en uiterlijk aansluit bij het bestaande hotel. Er wordt veel gebruik gemaakt van natuur lijke, duurzame materialen zoals hout en steen. Hoofdaannemer Burggraaff Bouw BV uit Franeker wil de aanbouw \joor de kerst glas- en waterdicht hebben. Het Friese bedrijf bedient zich van het „Gowo"-bouwsys teem, waarbij gebruik wordt ge maakt van prefab materialen, zo- o r q 6 v e i Boschrand er vanaf voorjaar 1996 uitzien. Het gedeelte rechts van het opschrift „hotel" wordt momenteel nieuw gebouwd In De Volkskrant van zaterdag 21 oktober stond bijgaande passage in een column van een whiskey- liefhebber. Idezelfde whisky was verwerk! Zware concurrent ie voor de be tere cognacs. 8 Eén keer een (half) glas 23- l jarige Benrinnes besteld; in res- taurant Het Kompas in Den Hoorn, Texel, waar men bij deJ vraag naar de whisky-kaart dric« ordners krijgt toegeschoven! Zelfs hoogzomer bij 30 graden 1 Celsius goddelijk lekker De familie Kuijper-Reuvers, Ko- gerstraat 95 te Den Burg, wil een woning bouwen op eigen grond op de hoek Vuurtorenweg- Langeveldstraat bij De Cocks- dorp. Dat kan niet omdat het agrarische grond is, maar de fami lie vindt het redelijk om de wo ning hier toch toe te laten omdat er geen andere geschikte bouw grond in De Cocksdorp is en om dat op de genoemde hoek al twee opstallen staan die voor niet- agrarische bewoning zijn bestemd. Hoewel behandeling van het ver zoek nog niet aan de orde is (het ambtelijk advies erover moet nog komen) lieten enkele leden van de raadscommissie voor ruimtelijk en huisvestingsbeleid woensdag avond toch al een mening horen. Dick Drijver van Texels Belang was tegen en wees erop dat elders in het dorp nog bestemde bouwter reinen zijn. Erna Eelman (VVD) vond vier lokaties in de Cocksdorp veel te weinig voor een „dorp in ontwikkeling" en wilde de familie Kuijper tegemoet komen, temeer daar het betreffende terrein in het structuurplan is aangewezen voor mogelijke woningbouw. Texel is ziek en moet bestraat worden. Theun de Winter, Den Burg. Er zijn miljoenen redenen om UNICEF kaarten en kado's te kopen. miljoenen kinderen Bel voor de nieuwe catalogus 070 - 333 93 00 Reddingmaatschappij. Klaas Uitgeest weet wie de bestuursle den zijn van de afdeling Texel op de Noord- en Zuidhollandse Red dingsmaatschappij op de foto uit 1935. Vlnr: burgemeester W.B. Oort (voorzitter), boswachter A. Epe (bestuurslid), kapitein W.H. Lap (secretaris-penningmeester) en D.C. Dros (bestuurslid). Uit geest kreeg na de oproep in de krant veel reacties van de vaste- wal. Liesbeth Witte uit Den Burg is geslaagd voor het diploma as sistent drogist. Zij is werkzaam bij DA Attence Texèle in Den Burg. (ADVERTENTIE! 3< IFoto Frans Hopman) dat men snel kan bouwen. Bij de bouw zijn Texelse onderaanne mers betrokken: Installatie Groep Texel (cv, leidingen, electra) en Texel BV (grondwerk). Mede omwille van de beperkte bouwtijd is het hotel vroeg (eind september) dicht gegaan. „We zien onze vaste gasten nu over het eiland fietsen, dat is best wel een beetje vreemd", zegt Toos Boks. Als de bouw voorspoedig ver loopt, kunnen ze vanaf 2 april 1996 weer in „hun" hotel terecht. Naam Peter van Heerwaarden C.M.F. v. Heerwaarden Henk van Heerwaarden Martijn Beers Raymond Molanus Alexander Elias Hans van Es Floortje Janssen Stefan Huisman Paula Vrijdag Mevrouw Barhorst Marga Boon Mevrouw A. Mulder Jacqueline Leijen Jitse Betsema Susan Kooiman Björn Boerhorst Petra Hin Peter Broekman Martijn Barendregt Thijs de Vreede D.M. Boon-Dijker Piet Leegwater Mw. v.d. Vis-Dijker Mw. S. Koopman-Grit Freek-Jan Buijsman Trisha Koster M.J. Bor-Brouwer Ricardo de Graaf Evelien Veeger J. Flier, Naalrand 51 Erwïn Goënga Tobias van der Zee Danielle van Leersum Mara Hooyschuur Route Den Burg A. Den Burg A1 Den Burg B. Den Burg C. Den Burg D. Den Burg E. Den Burg F. De Zes, Bg. Houtstr., Houtwg., Witte Kruisln., Kogerwg./ Kogerstr. 1-57/2-74 Jan Reystr. vr.tc Ward Terpstra di.tc De Mars (oudste deeb/Spinbaan De Mars v.a. Buytengors, Sluyscoog, Verlaet, Kofbaeck, Duykerdam, Middelton Oudeschild, Schilderweg 249-296 Den Hoorn De Koog, Bosrandweg t/m 227 en Pont- weg 234 en 236 De Cocksdorp Oosterend De Waal Pontweg 72, 77, 84, 89, Leemkuil 3, Westerw., Driehuizen, Keesomln. 45, Pontweg 91-95, Akenbuurt, Hemmerkooi. Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg Midden-Eierland, Hoofdw., Slufterw., Oorspr.w., Stengw., Limietw. Eierland, Postw Oorsprongw., Holland- sew., Hoofdw. (ged.) Vuurtoren/Krimweg Het Noorden Oosterenderweg, Ongeren, Meijertebos, (Waalen)burgerdijk Oost Spangerw Marsw., Kadijksw., Haller- weg 20, Veenselangweg Hogeberg, Reijer Keijserstr, Hallerweg 51/55, Schilderw. 160-222, Wezenland, Zuidhaffel 49 't Horntje, Pontweg 1-68, Waterw. Zuidhaffel Rozendijk, Smitsweg Gerritslanderdijkje, Grensweg, Pontweg 98-110 Californiëweg, Pijpersdijk, Pontweg 123- 224, Ruigendijk, Mienterglop, Bosrandw v.a. 516 Kogerweg De Kaai Hoornderw., Hemmerw., Emmaln.33, De Grie Slufterweg/Zanddijk 312573 315579 312038 314301 315333 310022 314030 310131 313640 314478 310443 312763 319258 317956 316344 318235 313956 314970 317908 316362 311231 316451 318307 318403 318635 318869 314375 319582 310592 314216 312229 315365 318915 319653 311653 Den Burg A: Gollards/Samen Eén, Beatrixlaan 1-39 oneven/2-58 even, Binnenburg, Burgwal, P. v. Cuyckstraat, Elemert, Gasthuisstraat 1-31, Gravenstraat, Groeneplaats, Hogerstraat, Ada van Hollandstraat, Hollewal, Kantoorstraat, Keesomlaan 9-39, Mo lenstraat, Molendwarsstraat, Parkstraat, Schilderend 6 en 10, Stenenplaats, Vismarkt, Vogelenzang, Warmoesstraat, Weststraat, Weverstraat, Pater Witteplein, Zwaan straat. Den Burg A1: ,,St. Jan", Beatrixlaan 41 t/m 143 oneven, Noordwester, Schoorwal, Vaargeul, Golfslag, Vloedlijn, Zeebries, Duinreep. Den Burg B: Achterom, Bernardlaan 50- even en 63-121 oneven, Bmsbergenstraat, Brouwerstraat. Drijverstraat, Marelstraat, Starkenburgh, Thijsselaan, Waalderstraat 45-86, Wilhelminalaan 7 -.. oneven en 50-120 even. Wilsterstraat. Den Burg C: Beatrixlaan 145-,oneven en 60-even; W. van Beierenstraat, Boo- gerd. Jan Dirkszoord, Gasthuisstraat 33-76, Jonkerstraat, Kogerstraat 59-. oneven en 76-.. even, lijnbaan. Den Burg D: Wilhelminalaan, Julianastraat, Burdetstraat, Mr. Kraaistr., Bernhardlaan 1-61 oneven en 2-48 even, Tjakkerstr., Lieuwstr Den Burg E: Bernhardlaan 123-... oneven, Maricoweg, Schoonoordsingel, Waal derstraat 2-48 even en 1-43 oneven. Wagenmakerstraat Den Burg F; Emmalaan 1-44, Haffelderweg, Keesomlaan 1-7; Schilderend 1-143 one ven en 20-146 even, Slingerweg 21-27.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 7