TEXELSE^ COURANT EXTRA WINTERSCHILDERPREMIE BIJ VERENIGDE SCHILDERS BOERDERIJ SINT-DONATUS: TRENDSETTER IN BIOLOGISCHE - EN DYNAMISCHE PRODUKTEN. VOLVO/PEUGEOT DEALER GRISNIGT MODERN EN DYNAMISCH BEVE JEUGDMODE; KLEURRIJK PUNT IN DE WAALDERSTRAAT VIDEOLUX: DOOR BEELDEN IN BEELD DINSDAG 24 OKTOBER 1995 Texelse bedrijven in beeld De Verenigde Schilders, gevestigd aan de Maricoweg in Den Burg, komt deze winter met een uniek aanbod De bekende Winlerschilder- aclie, die jaarlijks landelijk wordt gevoerd, krijgt bij de Verenigde Schilders een extra impuls Zo geelt het bedrijl in plaats van II 75,- premie per man per dag. voor particulierenmaar helst II 85,- premie per man per dag. Voor bedrijven wordt dat in plaats van II 35,- premie per man per dag II. 45 - Deze unieke actie wordl gevoerd door Texels grootste schildersbedrijf. Gestart in 1964 en voortgekomen uit een aantal kleine bedrijven, opereert de Verenigde Schilders sinds dit jaar als BV. In totaal 23 medewerkers gaan elke werkdag op pad in de bekende gele aulo's. Een zeer herkenbare uitstraling van hel bedrijf dat beschikt over uitstekend materiaal en een prachtig bedrijfspand Zowel particulieren als bedriiven kunnen bij de Verenigde Schilders terecht voor schilderswerk in de breedste zin van het woord. Van schilderwerk binnen - en buiten de woning tol specialistisch werk als reclameschilderen. Ook scheepsschilderwerk behoort lot het pakket Zaken als service en kwaliteit staan voorop. Ook wordt door de medewerkers van de Verenigde Schilders het schilderen nog steeds gezien als een echt ambacht Om een goed schilder te worden is daarom, naast een gedegen jarenlange opleiding, ook veel aandacht voor het werk nodig. Het schilderwerk op Texel vergt door de invloed van de zoute zeewind wat meer aandacht dan aan de vaste wal. Daarom is het zowel voor particulieren als bedriiven interessant om een onderhoudscontract at te sluiten. In overleg wordt dan bepaald voor welke periode jaarlijks het schilderwerk wordt gecontroleerd en eventueel hersteld. Zo heeft men er geen omkijken naar en de zaak blijft altijd netjes. Uiteindelijk is dit een financieel voordelige oplossing. De Verenigde Schilders biedt op hel gebied van verven ten opzichte van bouwmarkten ook een voordeel. Wordt er in een willekeurige bouwmarkt een standaardpakket kleuren verkocht, bij de Verenigde Schilders kan elke gewenste kleur gemaakt worden. In een tijd van vele verschillende smaken heel belangrijk. Alle gegevens over kleur en klant kunnen zonodig opgeslagen worden in hel bestand Belangrijk onderdeel binnen hel bedrijf is ook de afdeling glas. Een speciale ploeg houdl zich daarmee bezig. Vooral hel Hoog-Rendement isolatieglas is belangrijk Veel mensen weten nog niet dal daar een interessante subsidie op zit Voor informatie over elke vorm van schilderwerk ol de plaatsing van H R glas gaarne even langskomen ot bellen Hoewel vele Texelaars de drempel van boerderij Sint-Donatus al eens gepasseerd hebben, realiseren velen zich tegelijkertijd misschien niet eens wat er zich binnen en buiten de muren van de prachtige boerderij aan de Hoornderweg allemaal afspeelt Op het gebied van Biologische - en Dynamische landbouw geldt Sint-Donatus namelijk als trendsetter Zeker de laatste jaren heeft er, mede gezien de toegenomen belang stelling voor biologische EKOen dynamische Demeterprodukten, een enorme ontwikkeling plaatsgevonden Er mag gerust met trots naar het bedrijl gekeken worden. In de 20 jaar dat er op de huidige natuurlijke wijze landbouw wordt bedreven, zijn er binnen Sint-Donatus een 5 - tal produktgfoepen ontstaan: Primair de zuivelverwerking van verse karnemelk, yoghurt, kwarktot harde zuivel kaastot de „groentehoek". Daarnaast is er eenkoude hoekmet ijs en overige diepvriesprodukten. eenlandbouwhoekmet grondstoflen als mosterdzaad en tarwe en een delicatessehoekmet produkten als wijn, azijn, mosterd, honing, jam, thee, siroop etc. Het is van dinsdag tot en met zaterdag altijd een drukte van belang op het ert en in de winkel van Sint- Donatus Zeker na de uitbreiding van de winkel, waar alle eigengemaakte produkten gekocht kunnen worden, vinden Texelaars en toeristen massaal de weg naar Den Hoorn. Het grappige in de winkel is. dat vele nieuw ontwikkelde produkten hier uitgeprobeerd worden Uiteindelijk bepaald de klant dus wat wel en met in produktiegaat De nieuweWaddeniijnheelt een enorme impuls gegeven aan de produktverscheidenheid In samenwerking met vele andere bedrijven (bedrijven binnen 25 km uit de waddenkustworden er landelijkWaddeniijn- produkten op de markt gebracht Voor Sint-Donatus betekende dat ineens het op de markt zetten van 10 nieuwe lekkernijen zoals de duindoornjam en kwark In maar lielsl 400 winkels in Nederland zijn de EKO en Demeter produkten van het Den Hoornse bedrijf te vinden Ook gaan sommige daarvan naar het buitenland. Belangrijk is ook dat een regionale ontwikkeling op Texel en in Noordholland op gang komt De Friezen en Groningers zijn wat dat betreft al verder Meer samenwerking op het gebied van Biologische en Dynamische Landbouw kan alleen maar versterkend werken Jammer genoeg wordt dit vanuit de regionale politiek nog met voldoende ondersteunt. Juist door die samenwerking kan er kosten besparend gewerkt worden Ook is het voor het grootwinkelbedrijf interessant om bijvoorbeeld deWaddeniijnin huis te halen. De Texelaar en toerist kan het gewoon aan de Hoornderweg halen en dat is wel zo mooi. Uw eigen nieuwe Volvo samenstellen op C DI Als enig Texels automobielbedrijf kan garage Grisnigt u dat bieden Zo ziet de klant direct in bewegendbeeld hoe zijn ol haar nieuwe Volvo er uil gaat zien. Alle combinaties m.b t het in - en exterieur komen in beeld. Toen Wim Grisnigt in 1967 in een gloednieuw pand startle met hel DAF dealerschap reden er 7 Datjes op Texel. 1 Jaar later waren dat er al 35 meer. Hel toont aan dal ambitie, service, kwaliteit en betrouwbaarheid de uitgangspunten vormden voor hel bedrijl Ook nu nog staan deze zaken hoog in het vaandel. Halverwege 1968 kwam het agentschap van Peugeot er bi| Een perlecle aanvulling in hel duurdere segment op de goedko pere Datjes In 28 jaar tijd blijkt Texel de weg naar garage Grisnigt goed te kunnen vinden. Vele Volvo's en Peugeols kom je op het eiland tegen Dat heelt alles Ie maken mei de enorme ontwikkeling die hel bedrijf en haar produkten hebben doorgemaakt Er wordt een totaalpakket geleverd. Zo is garage Grisnigt het enige Texelse autobedrijf dal in ALLE merken auto's een alarminstallatie mag inbouwen met T8BS- certiticaat Ook op het gebied van mobiele telefoons, een enorme groeimarkt, is men zeer actiel. De 8 medewerkers van garage Grisnigt hebben tegenwoordig te maken met een High-tec garagebedrijf Veel electronica binnen de auto maakt dal er een constante opleiding nodig is om de ontwikkelingen bij Ie houden. Naast veel ondersteuning door de importeur mag de Volvo 10 T (In Dealer Traininggeroemd worden 1 man wordl opgeleid en wel zodanig dat deze de overigen binnen het bedrijf verder kan opleiden. De onderdelenvoorziening is tegenwoordig volledig geautomatiseerd Voor 15 00 uur besteld, betekenl de volgende dag in huis Mede van belang voor de toerist Garage Grisnigt behoort overigens ook tot een selectief aantal bedrijven dat schade mag repareren onder deschadegarantnoemer Een schade- expert komt er bijna met meer aan te pas doordal alle reparatiekosten, voor elk type auto. inclusief posten voor loon en spuiten, vooral zijn bepaald. Middels een centrale computer wordt alles keurig in beeld gebracht Binnenkort is het zover dat de schade-expert aan de hand van videobeelden van de schade in kennis wordt gesteld Samen met garage Dros maakl garage Grisnigl deel uit van de A N.W.B. auto hulpdienst 7 dagen per week. 24 uur per dag, hulp voor gestrande automobilisten Occassions koopt u bij Grisnigt met de Nationale Auto Pas Een perlect sysleem waarbij u altijd verzekerd bent van de juiste kilometerstand van de gebruikte auto. Het onlangs geheel vernieuwde en aan alle milieueisen aangepaste Texaco-tankslalion, maakt een belangrijk deel uil van garage Grisnigt Met de gratis tankpas kan 24 uur per dag in een goed verlicht tankstation getankt worden De nieuwe "Rocks" zegels 2 zegels bi| 5 liter brandstolmaken het tanken bij het bedrijl aan de Bernhardlaan zeer aantrekkelijk Lopend door de Waalderstraat vind je in een lief karakterestiek winkeltje Bévé jeugdmode Doordal de winkel zowel aan de buiten als aan de binnenzijde een enorme aantrekkingskracht op je uitoefent, stap je er snel even binnen Naast de kleurrijkste en mooiste kinderkleding die er op ons eiland te vinden is, zien we er Els Vinke en/ol Nathalie Kamp die samen de verkoop voor hun rekening nemen. Eigenaars van Bévé Jeugd mode zijn Marijke en Henk v d Belt ook bekend van JoJo modeen de heer Veelo woonachtig aan de vaste walDe naam komt dan ook voort uil de achternamen van de eigenaars. Marijke en Henk v.d Belt startten 13 jaar geleden met de verkoop van kinderkleding in het pand in de Waalderstraat waar vroeger Hans v.d Klift zat en tegenwoordig het "Broderietje" te vinden is Vervolgens werd ook dames - en herenkleding verkocht Het is wel voor te stellen dat dat niet allemaal in die kleine ruimte paste Daaróm verhuisde de hele zaak naar het pand waar Marijke en Henk v.d Bell onder de naam jojo mode verder gingen Toen Qnipp kapsalon naar hun huidige onderkomen verhuisde, kwam Waalderstraat 25 vrij. Op dat punt werd de kinderkleding onderge bracht en vinden ouders en vooral kinderen nu lekkere, leuke en kleurrijke kleding Vooral kinderen omdat tegenwoordig zelfs peuters al heel goed duidelijk welen te maken wat ze wel en mei mooi vinden. Ze trekken wat ze leuk vinden gewoon ter plekke aan en weigeren het dan weer uit te trekken Pa en/ol Ma hoeven eigenlijk alleen nog maar al te tekenen Wal dat betreft zijn kinderen ten opzichte van tien jaar geleden heel wat veranderd. Veel zelfstandiger en mondiger Op een leuke manier en de ouders groeien daar goed in mee Het aardige en voordelige van Bévé Jeugdmode is dal in de toch wat duurdere Oilily kleding vaak leuke aanbiedingen gedaan worden Vooral Duitsers weten dal heel goed Met wensenlijsljes van kennissen en lamilie uit Duitsland komen ze gebruik maken van hel enorme prijsverschil in de Oilily kleding Soms lijkt het nel een supermarkt. Naast Oilily voert Bévé jeugdmode ook kleding van het merk „Salty Dog". In het voorjaar van 1996 wordt aan de kollektie het vriendelijk geprijsde merkGet Smarltoegevoegd Het is vooral in het seizoen bij Bévé Jeugdmode een drukte van belang Niet alleen de leuke kleding heeft daar mee te maken, maar ook hel gemoedelijke steertje is bij Texelaar en toerist bekend Een lekker vol en gezellig winkeltje. Heel bewust wordt dan ook met gekozen voor een groter pand Daardoor zou een belangrijk deel van de gezelligheid wegvallen Gezelligheid en gemoedelijkheid die mensen juist zo op prijs stellen Grote winkels zijn er tenslotte al genoeg Het is eigenli|k wel grappig: de "Texelse bedriiven in beeld"- pagina neemt de eerste keêr een bedri|l in beeld dat tot doel heelt bedriiven zo goed mogelijk in beeld te brengen. Hel gaat hierbij om het aan de Vloedlijn in Den Burg gevestigde bedrijl Videolux Aan hel roer slaat John Smit, een man met niet alleen de nodige kennis van zaken op het gebied van hel maken van bedrijfsfilms, maar ook een man die begrijpt dat juist de mens in het produkt centraal moet staan Videolux werd 12 jaar geleden gestart De eerste 5 |aar waren niet eenvoudig Zeker in een dergelijke specialistische markt, dien ie met veel geduld en vakmanschap een reputatie op Ie bouwen Is dal eenmaal zover, dan volgt hel succes vanzelf Dal succes is er inmiddels helemaal De werkzaamheden van Videolux vinden voor 70% plaats aan de vaste wal Tot de klantenkring behoren, naast vele kleinere bedrijven, multinationals -Op Texel krijgt John Smit vooral opdrachten van bedrijven die ookzakelijke belangen hebben aan de overkant Voor Rijkswaterstaat heell Videolux zojuist de lilm over de strekdam bij De Cocksdorp algerond. Voordat een bedrijfsfilm gemaakt is, moet er het een en ander gebeuren Na de opdracht is hel zaak een bedrijl van binnen en buiten te leren kennen, de mensen die er werken te begrijpen en te welen waar de film voor bedoeld is Vooral een optimale communicatie en vertrouwen in elkaar is daarvoor van groot belang Per 1 2 minuten film heett John Smit 1 dag nodig. Om dus een bedrijfsfilm Ie maken van 15 minuten zijn ongeveer 8 dagen nodig Videolux heetl tevens het correspondentschap van de NOS. RTL en SBS 6 Gebeurd er iets op Texel wat van belang is voor een van deze omroepen, dan wordt Videolux ingeschakeld om het een en ander vast te leggen. Het is voor de omroepen natuurlijk uilersl makkelijk dat een dergelijke prolessional op Texel aanwezig is Op dit moment houdt John Smit zich mei 'n aantal andere mensen ook nadrukkelijk bezig met de voorbereidingen en ontwikkeling van de Lokale TV op Texel. De hoop bestaat dat dit uiteindelijk uitgroeit tot een volwaardige zaak die gemaakt wordl voor en door Texelaars. De start op 11 november van de Lokale TV. wordt met spanning tegemoet gezien. Er is volop vertrouwen, zeker gezien de grote kennis van zaken en het enthousiasme dat wordt ingebracht door de mensen die er aan meewerken Voor de toekomst verwacht John Smit interactieve Televisie (Texelse Teletekst met beelden) Op deze wijze kunnen de mensen zeil bepalen waar ze naar kijken en wanneer ze dat doen Doelgroep Televisiehoort daar ook bij Tevens gaat Videolux in 1996 een nieuwe Texelfilm maken.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 9