at ik zeggen wou. Saggerwerk Mokbaai bijna afgerond College: voorkeur voor Texelse kandidaten Kunnen we het bolwerken En maar doorworstelen Waar is de .Dageraad"? r w 'wy®'-:' v fiPfc Vv, m Kaartkampioenen rukken op in klassement TEXELSE J COURANT Eilandcompetitie tennis Personeelsbeleid gemeente Texel Reuma-deskundige verzorgt lezing Eilandcompetitie volleybal Agenda F amilieberichten lexelaartjes (weken geleden zijn ze begon- de werknemers van bagger- (rijf De Boer uit Sliedrecht. alijks en soms zelfs meerdere ,n per jaar diepen zij. op last defensie, de vaargeul in de tbaai uit. Het werk is bijna js 1978 is het baggerbedrijf re- matig in de Mokbaai actief. „De uur bepaalt hoe vaak", vertelt Beijns. De 35 meter brede jeul slibt snel dicht. Dit keer is een halve meter modder verwij derd. „Het is erger dan andere ke ren. Het Mokslootproject? Wat is dat? Ik dacht dat het een landelijk verschijnsel was, want in Delfzijl en Harlingen was het ook heviger dan de andere keren. Maar het kan natuurlijk best dat die sloot ermee te maken heeft." De hopperzuiger „Adelaar" en het kraanponton „Gerbrand" zijn in middels bij een andere klus inge zet. Gisteren was alleen de ploegboot „Ara" nog in de baai yggervaartuigen vonden s nachts onderdak in de haven van de Joost Dourlein (Foto Tessa de GreatO g van lezers Builen verantwoordelijkheid van de redactie is nu dik een jaar geleden dat ttie begon te ondernemen om verkeer te remmen op het Bol- t in Oudeschild, qua snelheid, ijp me goed. kwestie is op de jaarlijkse adering van de dorpscommis- amen met b en w uitgebreid iprake gekomen. Veel ideeën, praten. wens om er drempels te Isen, werd direct afgewezen het argument: Dit kan niet, het vrachtverkeer (dat abso- deze route moet nemen) kan staan met drempels. Het risi- at ze een andere route gaan an, kan niet worden gelopen, wel al veel langer bekend is de nieuwe eigenaren van De fsteltent willen uitbreiden, je toch steeds verdrietiger e over al die uitspattingen van Texelse" ondernemers leest, woord „Texelse" zou ik willen jlaten. Het zijn „ondernemers" onder het mom van econo- overleven een historisch ie Texel om zeep willen in. aar hebben deze mensen gevoel vóór of binding mèt Texels erfgoed en mochten zij wèl hebben, dan is het respect voor ver te zoeken, lelijk zal de rechter hier reke- mee houden en zo niet... ge- flte bedenk dan andere wegen prachtige stukje oud-Texel «houden. Cees Maas, Den Burg want we zitten niet te wachten op verplaatsing van het probleem. Een half jaar later werden er weg versmallingen geplaatst en ieder een in Oudeschild weet nu dat dit een absolute misser is. Maar nu gebeurt er aan Den Burg het volgende: Het Schilderend klaagt over de hoge snelheid van het verkeer; terecht want daar wordt al twintig jaar te hard gere den. Vervolgens binnen enkele weken: 1. Dikke snelheidscontrole door de politie. Ik heb afgelopen zomer gevraagd wanneer er weer eens op het Bolwerk gecontroleerd kon worden en toen kreeg ik het ant woord: tekort mensen. Maar nu ze drie man over hebben, omdat ze op het Schilderend niet meer hoe ven zijn, staan ze evengoed niet op het Bolwerk. Zijn ze toevallig nu op de Boodt- laan gestationeerd? 2. Drempels. En je moet echt vijf tig kilometer hoor, harder red je niet. Maar hoe zit het dan met het vrachtverkeer daar? Ik bedoel de vuilniswagen moet ook daar vuil ophalen. En al het vrachtverkeer naar Oudeschild gaat nu niet opeens over De Waal (of over de Hogeberg?!) 3. Veilig Verkeer Nederland plaatst onmiddelijk borden en wel heel erg veel. Konden ze er nou echt niet een paar missen voor het Bolwerk, meneer Driehuis? Hoe werkt VVN nu eigenlijk? Springt uw organisa tie zélf in op onveilige situaties of zit er een mannetje bij de telefoon te wachten tot een oplettende burger een verkeers-onveilige si tuatie aanbrengt. Ik ben er altijd van uitgegegaan dat VVN zelf kan denken. Als u trouwens was inge gaan op het verzoek van een van de leden van onze dorpscommis sie om uitgenodigd te worden op één uwer vergaderingen, was de hele santekraam rondom het Bol- lig jaar geleden nam Teso „De eraad" in gebruik, een veer- tdie in Arnhem was gebouwd lot 1965 de dienst Texel-Den Ier onderhield. De boot werd ■bodig toen Teso vanuit 't rtje met kopladingsveerboten varen. „De Dageraad" werd een miljoen gulden overge- aan Doeksen op Terschelling. .Noord-Nederland" heeft de 'tot 1974 de dienst Harlingen- thelling onderhouden. Het Pwerd toen verkocht naar An- in Afrika en kreeg de naam „Kalua". Geruchten deden nadien de ronde dat de boot als gevolg van oorlogshandelingen ten onder was gegaan, maar later bleek dat onwaar, want de voormalige Texel se boot werd weer ergens gezien. Nu is echter al lange tijd niets meer van het schip vernomen. Dirk Kuiter, beheerder van fiet Teso-archief, tracht erachter te ko men of het voormalige vlagge- schip van Teso nog ergens rondvaart. Hij hoopt op tips, bij voorbeeld van zeevarenden. Kuiter woont Mulderstraat 12, 1794 AB Oosterend, telefoon 318876. Bij gaande foto werd in oktober 1955 van het toen gloednieuwe schip gemaakt door wijlen Jan Nauta. a tUMBEiaaau met een klein hulpbootje om een paar bultjes te egaliseren. Over twee weken komt het hele spul nog een keer terug om het werk af te ronden. „Dat gaat ook nog zo'n twee weken in beslag nemen", al dus Reijns. Het kampioenskoppel van het af gelopen seizoen, Lieuwe v.d. Veen/Hans Westdorp, behaalde op de vierde speelavond van Kla- verjasclub Den Burg de hoogste score met 7228 punten. Dit bracht hen op de tweede plaats in het klassement, vlak achter ko plopers Gerda en Freek Veeger. Tweede werden Annie Bakker/Di- nie Winters met 7155 punten. Zij staan nu vijftiende, gevolgd door Frans Witte/Theo Stoelinga die 7065 punten behaalden. Henk Hooyschuur/Bram v.d. Linde scoorden ook weer hoog met 7030 punten en ook Jaap en Theo Witte kwamen net boven de 7000 punten-grens (7003). Ze klommen vier plaatsen in het klassement. Stand: 1. Freek en Gerda Veeger 27351; 2. Hans Westdorp/Lieuwe v.d. Veen 26902; 3. Bart Weidt/Willem Koomen 26883; 4 Dinie Winters/Annie Bakker 26693; 5. Marie Timmerman/Annie Vermuè 26660; 6. Henk Hooyschuur/Bram v.d. Linde 26510; 7. Jaap en Theo Witte 26451; 8. Chris Schraag/Nico Barhorst 26176; 9. Fennie Hopman/Ruth de Ruwe 25972; 10. Elly Eelman/Judo Vriens 25895. VRIJDAG 27 OKTOBER 1995 Mevrouw dr. R.M. van Soesber gen, verbonden aan de afdeling Reumatologie en Auto-immuun- ziekten van het Slotervaartzie- kenhuis in Amsterdam, geeft vrij dag 3 november een lezing. In de voormalige LTS-kantine kunnen leden en donateurs van reumapa tiëntenvereniging Texel, maar ook andere belangstellenden deze le zing bijwonen. Mevrouw Van Soesbergen is te vens verbonden aan het Jan van Breemen Instituut in Amsterdam. In dit revalidatiecentrum is de reuma-polikliniek van het Sloter- vaartziekenhuis gevestigd. De lezing gaat over verschillende vormen van reuma, de nieuwste ontwikkelingen op operatiegebied, medicijnen en voeding. Er wordt gelegenheid gegeven tot vragen stellen. De aanvang is 20.00 uur, de toegang is gratis. Deuce; 9.00 u. R. Buitenweg-M. vd. Wetering 9.00 u. R. Siebinga-E. Kossen 10.00 u. H. de Porto-R. Zoetelief 10.00 u. J. Joosten-H. Bakker 11.00 u. B. v. Veen-T. v. Koppen 11.00 u. F. Schraag-E. Dankers 19.00 u. W. Oosterhof-A. Westerlaken. Heri Hodie; 9.00 u. K. v. Bommel-M. Land 9.00 u. E. v. Bommel-P. Brons 10.00 u. M. Jansen-A. Heidstra 10.00 u. H. Schraag-A. Keijser 19.00 u. H. Maas-J. Zoetelief 20.00 u. F. Stark-H. Boekei Oosterend: 10.00 u. L. Mantel-A. Kamstra 10.00 u. J. Knol-I. Westerlaken Uitslagen: H, Schraag-R Verduyn 2-0; K. v. Bommel- R. Buitenweg 2-0; H. de Porto-H Bakker 2-0; H de Porto-H. Bakker 2-0; H. de Porto-J. Joosten 2-0; L. Mantel-I. Wester laken 1-1; vxJ. Bent/de Boer-Kramer/Bolte 2-0; R. vxl Bent-A. Heidstra 1-1; J. vjd. Meer-M. Land 0-2; T. v. Koppen-E. Dan kers 0-2; N. Erwich-B, v. Veen 1-1; H. Maas-W. Oosterhof 0-2; F. Stark-A. Westerlaken 0-2; den Braven/Stark- Linde/Saal 2-0. Programma dinsdag 24 oktober: Veld A, mannen: 18.30 u.Arch. Uriot-Sportsh. Tex. Auto 19.15 u.Tex. Auto-Super Uriot 20.00 u.O.S.G.-Perf. Bodies Super 20.45 u.ABN/AMR0-Meub.h.Tex. P.Bodies 21.30 u.Gr. Slock2-Krim Paal 9 22.15 u.Cocky's-Paal 9 Gr. Slock2 Veld B, gemengd en vrouwen: 18.30 u.Beverdam-Tatenhove 2 Fitt 19.15 u.lenR-Fitt Tatenhove 2 20.00 u.Texèle-Bosma 7 Provinciën 20.45 u.7 Provinciën-Jozef Texèle 21.30 u.Wiersma-Kruiswerk Jozef 22.15 u.ABN/AMR0(v)-Gr.SI.|vl Kruisw. Veld C, vrouwen: 18.30 u.Eierl.Huis-Timmer Zeilmakerij 19.15 u.Question-Zeilmak. Timmer 20.00 u.Klif 12-Leydekk. Question 20.45 u.Vespertina-Visser Leydekk. 21.30 u.Durper-De Vlier Vespertina 22.15 u.l. de Boer-Haarst. Durper Wedstrijdleiding voor deze avond: Ward en Kees (318593). Uitslagen: Kobeko-Sportshop 2-1; Graaf Spuiterij- Texo 1-2; Handicap-Tatenhove 1 0-3; 12 Balcken-ABN/Amro 0-3; Super-P.C. de Krim 3-0; DGM-Paal 28/de Krim 3-0; Cavo Latuco-Zandloper 1-2; Waayer-Tatenhove 2 2-1; Ecomare-Rabo 2-1; Beverdam-Klif 3-0; Top Tien-Nioz 1-2; Rival-Smash 2-1; Haarstudio-Leydekkers 2-1; Klif 12-Zeilma- kerij 3-0; Question-Timmer 3-0; Wester- laken-Visser 3-0; Vespertina-De Vlier 0-3; Durper Drup-I. de Boer 3-0. Als zich Texelaars aandienen voor een gemeentelijke vacature hoe wel zij niet geheel aan de functie- eisen voldoen, dan worden deze kandidaten toch voor een gesprek uitgenodigd als de indruk bestaat dat zij binnen afzienbare tijd wèl aan de eisen beantwoorden. Niet- Texelse kandidaten worden in zo'n situatie niet uitgenodigd, zo dat gezegd kan worden dat Texe laars een voorkeursbehandeling krijgen bij het toekennen van ge meentelijke banen. Een en ander blijkt uit de reactie van b en w op het verzoek van D 66 om vooral Texelaars voor ge meentelijke functies in aanmer king te laten komen. Desondanks konmt het vaak voor dat de baan toch naar een niet- Texelaar gaat als deze voldoet aan belangrijke kwaliteitseisen. „De ervaring leert dat naarmate de functie-eisen hoger zijn, er minder Texelse sollicitanten zijn, waarvan - ook met het voordeel van de twijfel - verwacht mag worden dat zij binnen redelijke termijn wel aan de functie-eisen zullen voldoen", aldus b en w. Ter illustratie geeft het college een overzicht van vacatures die dit jaar tot dusver werden vervuld. Van de vijf banen die er waren op de di verse afgdelingen werden er uit eindelijk twee aan Texelaars gegeven. Voor een functie op acade- misch/hbo-niveau kreeg de ge meente 93 reacties, waarvan twee van Texelaars. Deze baan ging naar een overkanter. Hetzelf de geldt voor een vacature op MBO/HBO-niveau waarop 65 reacties kwamen, waarvan twee van Texel. Voor een functie bij het kassiers bureau waarbij MBO-niveau werd gevraagd, meldden zich 24 kandi daten, waaronder 17 Texelaars. De baan ging naar een Texelaar. Het zelfde geldt voor een andere func tie op MBO-niveau waarvoor zich 28 gegadigden aandienden, waar onder 25 Texelaars. TERMIJN 1996 JANUARI 11 t/m 14 januari: Klif 12: Postbank Kleinkunst Festival 15 januari: Het Leerhuis organiseert een le zing over Joodse religieuze muziek door de eeuwen heen. Mevr. R. van Tijn, voorzanger te Amster dam. Aanvang 20.00 uur in de Doopsgezinde kerk te Den Burg. 24 januari: Schouwburgreis Golden Earring in de Kampanje te Den Helder. Aan vang 20.15 uur, extra boot. Ned. Bond van Plattelandsvrou wen De Cocksdorp-Eierland houdt Jaarvergadering, na de pauze spreekt dhr. H. Boswijk met een lezing en videoband over het Tes- selhuus. Aanvang: 19.45 uur in het Eierlandsche Huis te De Cocksdorp. 29 januari: Ned. Bond van Plattelandsvrou wen afd. Texel heeft jaarvergade ring en na de pauze dhr. Theo Timmer: „Kinderversjes voor jong en oud". Aanvang: 20.00 uur in OSG (voormalig LBO) te Den Burg. Leden gratis, introducé 75,-. Het Leerhuis organiseert een avond o.l.v. Drs. R. Süss, het on derwerp wordt nog vastgesteld. Aanvang 20.00 uur in de Doops gezinde kerk te Den Burg. vd. Linden. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: 719,50, vriendenprijs 717,-. 18 februari: Klif 12: Dikkertje Dap, kleinkunst met o.a. Heddy Lester, Marnix Kappers, Kikki Hessels, Istvan Hit- zelberg. Aanvang: 16.00 uur, toe gang 719,50/717,-. 22 februari: Ned. Bond van Plattelandsvrou wen afd. Texel organiseert éen avond „Speurtocht naar familiege- gevens" verzorgd door mevr. Fijn heer. Aanvang 20.00 uur, in de OSG (voormalig LBO) te Den Burg. Leden gratis, introducé 75,-. 25 februari: Klif 12: Bert Schuiling met „Geen idee". Aanvang: 20.30 uur, toe gang: 719,50/17,-. 26 februari: Het Leerhuis organiseert een le zing met als onderwerp „Kaïn en Abel", spreekster is mevr. Ch. Ro- drigues Pereira. Aanvang: 20.00 uur in de Doopsgezinde kerk te Den Burg. werk ongetwijfeld op tafel geko men. Helaas is de uitnodiging achterwege gebleven. Het was overigens heel opvallend dat de ochtend na de publicatie van uw twee borden op de kabel-tv, deze borden plotseling spoorloos waren verdwenen. Domweg opgehaald - en zo het gerucht gaat- door WN. Als het werkelijk zo is dat VVN de ze borden heeft opgehaald en ze inderdaad op de Boodtlaan heeft geplaatst, vind ik het nog vreem der worden. Ik kom, al met al, tot de conclusie dat drempels absoluut geen pro bleem kunnen zijn voor het vracht verkeer, als we kijken naar de situatie op het Schilderend en niet te vergeten de Parkstraat. Boven dien, die drempels die op het Bol werk moeten komen, zijn kennelijk duur, maar zouden ze duurder zijn dan de Eierlandse slingers of klin kerbestrating? Het gaat trouwens bij ons niet alléén om het vracht verkeer, maar ook om het perso nenverkeer, taxi's, motoren en alles wat harder gaat dan een (snor)fiets. Eén ding is zeker: die dingen die er nu staan/liggen moe ten weg. En leg dan de zwerfkeien meteen tot aan de bosjes, zodat de brede transporten ze helemaal plat rijden. Dan hoeven we ze niet zelf meer te snoeien om zicht te houden op het aanstormend ver keer. Overigens rijden die trans porten nooit te hard! Was dit eigenlijk allemaal de be doeling? Ik dacht het niet, maar als u er anders over denkt, hoor ik het graag. Anneke van Mil, Oudeschild FEBRUARI 12 februari: Het Leerhuis organiseert een le zing met als onderwerp „Kaïn en Abel", spreekster: Mevr. Ch. Ro- drigues Pereira. Aanvang: 20.00 uur in de Doopsgezinde kerk te Den Burg. 14 februari: Ned. Bond van Plattelandsvrou wen De Cocksdorp-Eierland orga niseert een lezing over „Be wustwording van de mens". Spreekster: Nicoline Kruijsfix. Aanvang: 19.45 uur in het Eier landsche Huis te De Cocksdorp. MAART 2 maart: 't Amateurtje, toneeluitvoering. 7 maart: Schouwburgreis Brigitte Kaandorp in de Kampanje te Den Helder. Aanvang 20.15 uur, extra boot. 9 maart: Winterconcert van Excelsior. Aan vang 20.00 uur in de Bijenkorf te Oosterend. 12 maart: Ned. Bond van Plattelandsvrou wen afd. Texel organiseert een avond „Texelse Natuur" door Adri- aan Dijksen. Aanvang 20.00 uur in de OSG (voormalig LBO) te Den Burg. 14 maart: Ned. Bond van Plattelandsvrou wen De Cocksdorp-Eierland orga niseert een lezing en vertoont dia's over Indonesië, spreker is dhr. J. Dekker. Aanvang 19.45 uur in het Eierlandsche Huis te De Cocksdorp. 15 maart: Vanaf half maart voorinschrijving goederen Lionsveiling. 17 februari: 18 maart: Klif 12: Theaterportret van Wim Het Leerhuis organiseert een ie- Kan gespeeld door Rob Meeberg zing met als onderwerp en begeleid op de piano door Nico „Onderduik-kinderen - onderduik- ouders". Spreekster: mevr. dr. B. Evers-Emden. Aanvang 20.00 uur in de Doopsgezinde kerk te Den Burg. 19 maart: Hervormde Vrouwen Groep orga niseert een solostuk „Russisch Oranje" van Ton Vorstenbosch en met Nel Kars als voordracht kunstenares. Aanvang: 20.00 uur in De Lindeboom te Den Burg. 26 maart: Ned. Bond van Plattelandsvrou wen afd. Texel organiseert een middag over de Islam, spreker is mevr. G. Bajema uit Vijfhuizen. Aanvang: 14.00 uur in De Schakel aan de Binnenburg te Den Burg. APRIL 13 april: Lionsveiling inbreng van goederen, in het Groothandelsgebouw te Oudeschild. 16 april: Ned. Bond van Plattelandsvrou wen organiseert een avond „Over engelen gesproken...", mevr. S. Woud uit Westzaan heeft hierop haar eigen kijk. Aanvang: 20.00 in de O.S.G. (voormalig LBO) te Den Burg. Leden gratis, introducé 75,-. 17 april Klif 12: Theaterportret van Wim Kan gespeeld door Rob van de Meeberg en begeleid op de piano door Nico vd. Linden. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: 719,50, vriendenprijs 717,-. Ned. Bond van Plattelandsvrou wen De Cocksdorp-Eierland orga niseert een avond verzorgd door dhr. H. Bijlsma, met dia's over „Vorstenhuizen en Kroonjuwelen". Aanvang: 19.45 uur in het Eier landsche Huis te De Cocksdorp Introducee 75,-. 18 april: Lionsveiling: kijkavond. 19 april: Lionsveiling: kijken en veiling. 20 april: Lionsveiling: kijken en veiling. 22 april: Het Leerhuis organiseert een le zing met als onderwerp „De figuur van Mozes", spreker Dhr. L. Evers (vice-voorzitter Ojec). Aanvang 20.00 uur in de Doopsgezinde kerk te Den Burg. Langs deze weg betuigen wij u onze hartelijke dank voor de blijken van medeleven betoond bij het overlijden van onze moeder en oma CORNELIA ZANDSTRA-GEUS Namens allen, R. A. Zandstra Den Burg, oktober 1995 23 oktober '95 Sanne is geborenül Linda Graaf en Rinie de Kruif Riouwstraat 89 3531 CW Utrecht 030-2931960 Familie, vrienden en bekenden, 6 oktober is voor ons een onvergetelijke dag geworden. Bedankt voor de vele kaarten, bloemen, kado's en andere attenties. Het was geweldig. Martin en Greta Witvliet Hartelijk dank voor de vele attenties en het medeleven voor, tij dens en na de geslaagde heup operatie. P. Veldwisch- van Houwelingen INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: f7,65 tot en met 3 regels. Per regel meer f2,55 (incl. btw). Zomerhuisje t.h. Voll. in- ger., met c.v., van 1 nov. tot 1 april. Tel. 319708/ 319706. Vermist in De Waal: kat, rood met witte bef, neus en voetjes, draagt rd/bl vlooienband. Tel. 315836. Wees in je leven voor ieder een warme zonneschijn. Dan zal ook je eigen leven niet zonder stralen zijn. Hoera!! Belinda is op 25 oktober 1995 geboren. Dit willen we jullie laten horen. Siebe en Erika Kogerstraat 61 1791 EP Den Burg Wil je een beschuit met muisjes komen eten, laat ons dat dan even weten: tel. 310414 (privé). Oki-yoga. V.a. 3 nov op vr. avonden van 19.00 tot 20.00 uur. Inl.: P. v. Mierlo, tel. 319706. Op is opl Bijna voor niks. Restant stoffen, min. af name 1 mtr. Nog maar 3 dagen. Weverstr. 104 (v.h. Ria's Winkeltje). T.k.: combi-kinder-wandel wagen. Tel. 312432. Kom toch eens uit die sleur en geef uw haar eens een andere kleur!! Qnipp Kapsalon. Liefst op afspraak. Tel. 312227. Zo'n prachtige oude Re- gout terrine op tafel met de feestdagen geeft iets bijzonder feestelijks aan uw diner. Kunstwinkel Hans van der Klift heeft veel oude Regout-scha- len, met en zonder deksel. A.s. zat. 28-10: Fiësta del Worsteltent. Eric Vaarzon Morel, flamenco-gitarist van topklasse geeft een eenmalig optreden op Texel in De Worsteltent. Aanv. 19.00 uur, toegang gratis. Kom op tijd. Volvol. Langere zelfstandigheid door een kursus? Jazeker! Nu leren koken geeft later minder afhankelijkheid. Kookkursus voor mannen, inlichtingen en aanmel ding bij de Stichting Wel zijn Ouderen Texel, tel. 312696. T.k.a.: Simca Horizon, vaste pr. f475,-. Tel. 318845, na 18.00 uur. Te koop: Suzuki Alto GL, 3-drs., bouwjaar 1987, prima staat. Tel. 312548. Te koop: Volvo 240, bouwjr. '86, i.z.g.st., plus Ipg, pr.n.o.t.k. Tel. 314350. Barhorst Meubelhandel. Houten ledikanten, div. maten, MDF-wit ledikan ten, 160x200, leder-look en stoffen bankstellen, geloogd grenen salonta fels, matrassen. Ook in koop. Maricoweg 2A, Tel. 312381/313055. Hutspot met veel vlees: dit weekend 500 gr. voor vijf gld. bij slager iepe de boer. Reis van 32 dagen naar Nieuw-Guinea en andere interessante plaatsen in Oost-lndonesië, aanvang 26 februari 1996. Te be zoeken plaatsen: Jakarta, Ambon, Saparua, Biak, Jayapura, Wamena (Ba- liemvallei), Manokwari, Bi ak, Kaimana, Fakfak, Sorong en Bali. Info: Stichting Nieuw-Guinea (Harry de Graaf), De Koog. Telefoon 317266. Knip deze advertentie uit voor onze weekendaan bieding! Kees Keyser, fruitbedrijf Molenbuurt. Verkoop v.a. 13.30 uur. Stoffenboet. Heeft u de nieuwste kerststoffen al gezien? Gasthuisstr. 14. Bij Bontcouture Martin Karlas vind je ook heel sportieve jasjes. Ga maar eens kijken in de Kan toorstraat. Nieuwe collectie Curver afvalbakken. Rentenaar, Oosterend, tel. 318000. Koreaanse spar, Abies ko- reana, 50 cm hoog f25,-. Wist u, dat deze plant een solitaire plaats vraagt om mooi te kunnen worden. Zaterdags geopend tot 16.00 uur voor de op Texel gekweekte tuinplanten. Boomkwekerij 'Texelend- je, Rozendijk, tel. 313612. Cursus basisvorming wis kunde voor volwassenen. 24 Weken, start 31 okto ber, 20.15 uur. Kosten f110,-. Ogave bij het Open Leercentrum, Mijke Uit- tenboogaard, 310233 of 314203. Oki-yoga. V.a. 3 nov. op vr. avonden van 19.00 tot 20.00 uur. Inl.: R v. Mierlo, tel. 319706. Op is opl Bijna voor niks. Restant stoffen, min. af name 1 mtr. Nog maar 3 dagen. Weverstr. 104 (v.h. Ria's Winkeltje). Zomerhuisje t.h. Voll. in- ger., met c.v., van 1 nov. tot 1 april. Tel. 319708/ 319706. Te leen gevr. voor 1e weekend nov.: 30 waad- broeken. Brieven onder nr. t.a.v. K.J. Absma. Administratiekantoor Texel, voor vereniging, ge woon betaalbaar. 310605. Te koop: 4 demontabele vrijstaande dubbele kle dingrekken i.z.g.st. f450,-. Tel. 312603. T.k. gevr.: gasfornuis, fietsdrager (voor op trek haak), tafeltje, stoeltje en kastje voor kinderkamer, tel. 312049. Wilt u de algemene be schouwingen voor de ge meentebegroting voor 1996 ontvangen? Bel dan even 315321 of 314912. Dan komt het in de bus. Woningruil. Aangeb.: één- gezins 4-kmr. woning met tuin in Heerhugowaard, huur f800,- p.mnd. Gevr.: ééngezins 4-kmr. woning met tuin op Texel. Tel. 076-5650550, vr.n, Ca roline. Gratis stacaravan af te halen. Tel. 317729. Prachtig poezenspul af te halen. Zwart-witte voet jes en grijs-wit befje, erg aanhankelijk. Teun Eel- man, tel. 318449.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 3