Geef om het kind van nu. Geef aan Jantje Beton. JantjegBeton De makelaars bieden aan: HUIS KOPEN IN OUDESCHILD? OF WACHT U TOT DE RENTE WEER WAT AANTREKT? enso stapt over op recycling van hout MIELAND -Mo F amilieberichten leter voor milieu en portemonnee" och winst voor natig De Koog Ütslagen Tevoko Busroute Den Hoorn Nieuw koor voor gevorderden TEXELSE J COURANT Tl A A K W Texelaartjes Een recreatiebungalow Gezocht namens opdrachtgever ::-.g Eelman VdrEHeenvaarden it Bakker van houthandel Henso uit Oudeschild laat gebruikte planken weer (Foto Gerard Timmerman) oud stuk hout weer als nieuw »n. „Het is beter voor het mi- in voor de portemonnee. De fteit is er niet minder om." stelt Hennie Bakker van hou- idel Henso uit Oudeschild. In bedrijf aan de Heems- istraat heeft hij zich volledig jelegd op de recycling van stiaal uit slooppanden. ondernemer praat met passie zijn vak. „Ik ben een hout- De planken die tegenwoor- de winkelstellingen liggen en qua kwaliteit niet wedijve- met planken van pakweg een of dertig geleden. Het hout toen de tijd om te werken, lag vaak meer dan een jaar in «ater. Tegenwoordig is dat er meer bij. tout dat ik nodig heb, haal ik boppanden die ik opkoop Je ervan te kijken wat daar alle- voor bruikbaars uit komt..Als op het eiland wel eens om teen kijk wat er allemaal weggegooid denk ik: had mij maar gebeld. Alleen al ■ns de kosten die je aan het bespaart." Graanpakhuis sloophout ontdoet hij in het meer spannend dan goed heeft SV De Koog zondag 9 volle winst behaald tegen De Koog begon ongeïnspi- maar werd gedurende het »p van de wedstrijd beter en uiteindelijk verdiend. ■nks de afwezigheid van Hans Exel en Pieter List, kon trainer der Park toch weer een vol- 'dig elftal het veld op sturen Wil Wassenaar en Bernard burg van vakantie waren te- ekeerd. koog begon erg laconiek. V maakte hier gebruik van om tien minuten een voorsprong smen. De buitenspelval klapte at dicht en de WSW-speler ongehinderd op Jan Plaats aflopen en scoren. Naarmate irste helft vorderde, begon De meer grip op het spel te krij- Libero Nico Schot maakte na prima, door hemzelf opgezet te vlak voor rust 1-1. Na de werd Mart Offerman voor de geblesseerde Barry Betsema 'acht. Zo kwam gelegen- Iback Wally van Beek weer op middenveld te spelen, wat ook beter afging. De rechter- begon beter te draaien en Ge- de Jonge, de uit Friesland mstige Koger rechtsbuiten, oa een slim steekballetje van Wassenaar 2-1 aantekenen, hierop zou De Jonge moe- Men worden vervangen door van der Park. (oog zou nog enkele malen wegkomen na een paar ge le tvallen van WSW, maar voorsprong tot het eind la houden. Zo wist het elftal "igeslagen status thuis te 'n. iktober: to3-Tevoko 4 H *o 1-Volendam HPK *0 2-WCJ'94 H 11-Relay DPK so2-The Serve D :to 3-HCSC 4 D "Hos '82 J 1-3 1-3 3-0 1-3 3-1 3-0 2-2 voormalige graanpakhuis met be hulp van een metaaldetector van spijkers, schroeven, draadeinden en ander scherp materiaal. De schaafmachines zorgen ervoor dat de planken weer als nieuw wor den. „Ik ben heel kritisch over de kwaliteit. Als de mes en groef is beschadigd, zaag ik die er af. Ook slechte kopeinden gaan er af. We proberen het restmateriaal zoda nig af te zagen, dat het voor ande re doeleinden geschikt is. We gooien niets weg. Ik ben nog nooit in De Hamster geweest." Het mes snijdt aan twee kanten: „Door optimaal hergebruik van hout leveren de gebruikers een bij drage aan het milieu. Er hoeven geen bomen voor te worden ge kapt. En het voordeel is dat ik circa dertig procent onder de prijs van nieuw hout kan duiken." Bakker, die acht jaar geleden zijn handel in tweedehands materialen in Oudeschild vestigde, ondervond dat er steeds meer vraag is naar gebruikt hout van hoogwaardige kwaliteit. „Bijvoorbeeld brede vloerdelen. Texelaars zijn prijsbe wust. Niet te verwarren met zui nig, want voor kwaliteit hebben ze best wat extra's over." Er bestaat verwarring over de bus route in Den Hoorn nu de Stolp- weg voor werkzaamheden is afgesloten. De AOT meldt dat de bus deze week nog buiten het dorp om rijdt, dus via de Kleiweg. Dit voorjaar zijn er twee uitvoerin gen geweest van de Mat- theüspassion van Kühnhausen door een gelegenheidskoor dat optrad onder de naam „Cantus Texel". Veel van de koorleden wil den met elkaar verder gaan en zijn in actie gekomen om een koor op te richten. Meer dan twintig men sen hebben zich aangemeld en Cantus Texel is „geboren". Het koor biedt onderdak aan ge vorderde koorzangers met een goede stem die een behoorlijke muzikale ontwikkeling hebben en voldoende vaardigheid bezitten om het notenschrift van blad te zingen. Ook wordt verwacht en vereist dat de koorleden zoveel mogelijk thuis de partijen voorbereiden, zo dat tijdens de repetities zo weinig mogelijk tijd besteed hoeft te wor den aan het studeren en er ruim voldoende tijd vrij komt om samen aan koorklank en interpretatie te werken. De bedoeling is om enkele keren per jaar concerten te verzor gen, waarbij zowel wereldlijke als geestelijke muziek wordt gezon gen van oude en moderne compo nisten. De repetities worden gehouden op woensdagavond van 20.30 tot 22.00 uur in de N.H. kerk van De Waal en staan onder leiding van Frans Visser. De eerste repetitie is a.s. woensdag. Dan wordt een be gin gemaakt met composities van Orlando di Lasso, Thomas Morley, Heinricht Isaac en Johann Her mann Schein. wij zijn helemaal ondersteboven van onze kleine meid sheila zij is geboren op 28 oktober 1995. albert en emmy scholl sluyscoog 42 1791 wt den burg wil je sheila zien, bel dan even anders slaapt zij misschien, telefoon 0222-310458. Met grote vreugde melden wij u de geboorte van onze dochter Yvette Geboren op 26 oktober 1995 Peter en Gerda Dijkstra-Kampstra Ruimtevaartlaan 64 9602 ZE Hoogezand 0598-323563 Gerda en Yvette rusten van 13.00 tot 15.00 uur. Maandag 23 oktober 1995 is geboren Dorien Imme Haar trotse ouders zijn Angelique Schrama-Boom Peter Schrama Irenestraat 28 4782 AJ Moerdijk Geboren op 27 oktober 1995 Femke Dochter van Mirella Clement en Frits Jan Maas Leeststraat 6 1825 JL Alkmaar Hoeral Eindelijk mag ik thuis in mijn eigen bedje slapen. Wie mij wil bewonderen is van harte welkom, maar wel graag even een telefoontje vooraf. Tel. 0222-314970. Rozemarijn Roerhorst Tevens willen wij iedereen bedanken voor de snelle hulp op 23 september. Ook voor de vele belangstelling, kaarten e.d. tijdens de afgelopen weken. Jan en Margriet Boerhorst ledereen hartelijk be dankt voor de kaarten, fruitmanden en verdere attenties, die ik ook nu weer mocht ontvangen in het „Gemini" en bij thuiskomst. Peter Reij Hartelijk dank voor uw aanwezigheid, felici taties, kaarten en giften voor ons 50-jarig huwelijks feest. We hebben 7815,- over kunnen maken aan de Wilde Ganzen. Klaas en Ma Druif-Drijver DINSDAG 31 OKTOBER 1995 IN PLAATS VAN KAARTEN Mama you were a trooper, mama you were a soldier, mama you meant a lot to us" Met groot respect, dankbaar voor alles wat zij voor ons betekende en ingeslapen zoals zij leefde, fier en waardig, geven wij u kennis van het overlijden van onze moeder, groot moeder en overgrootmoeder, maar vooral onze vriendin JOOP Johanna van de Braak Weduwe van Govert van Asperen 25 december 1910 t 29 oktober 1995 Schoonhoven: Govert t en Harriët Marjolein en Simon Mike en Robin Harriët jr en Edwin Govert jr Moordrecht: Theo en Mary Janey en Michiel Mary jr Nancy en Ayman Sunnyvale USA: Joke en Bill Bart Michelle Oosterend: Els en Ed Duncan Hester Gordon „Joop, mamma, oma" is opgebaard in „de Koningshoeve" op Texel, waar iedereen wel kom is om afscheid van haar te nemen. De begrafenis is op donderdag 2 november om 14.00 uur op de Algemene begraafplaats aan de Achtertune te Oosterend op Texel en wij vertrekken om ongeveer 13.45 uur vanaf „de Koningshoeve' Oranjestraat 31, 1794 BB Oosterend (0222 318423). Texel, LMV Landelijke Makelaars Vereniging (in onroerende zaken) WONING IN DE WAAL Laagwaalderweg 41 Aan de rand van het dorp gelegen wo ning met voortuin en ondergelegen grond: totaal 185 m2. De woning heeft op de begane grond een entree met toilet, een slaapkamer, een royale woonkamer met vide, afgesloten archiefruimten, een binnenhal met trapopgang, een keuken, een bijkeuken/ berging, een badkamer met ligbad, wastafel en toilet en boven een grote slaapkamer met veel licht, prachtig uitzicht en schuifpui naar het dakterras. voorgevel NIEUWBOUW IN DEN BURG Op de mooie locatie Vuurbaeck/ Sluyscoog nabij de Hallerweg worden 4 exclusieve twee-onder-één-kap-wonmgen gebouwd. Deze geschakelde woningen krijgen de hal aan de zijkant en daardoor de woon kamer over de volle breedte met een prachtige erker, de open keuken achter met bijkeuken en berging. Boven een royale badkamer, 2 grote slaapkamers en een vaste trap naar de zolder. Voor vrijblijvende informatie of bezichtiging' Zwaanstraat 6, Postbus 163, 1790 AD Den Burg, Texel. Tel. 0222 - 313888 1-11-1945 1-11-1995 Opa en Oma Hartelijk gefeliciteerd met jullie 50-jarig huwelijk. Christel en Albert José Steven Ladina Marisa INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: f7,65 tot en met 3 regels. Per regel meer f2,55 (incL btw). Kaarsenaktie ZPC TX71. 4 Nov. komen de kinderen bij u langs, we hebben versch. modellen en vele kleuren. Te koop: milieu-verant woord geteelde aardap pelen. P Prins, tel. 0222- 311651. Ook bezorgen. Stijldansen in 't Eierland- sche Huis te De Cocks- dorp op zaterd. 4 nov. Aanvang 20.30 uur. Toe gang vrij. Gratis ijstaart met de kerst? Spaar bij Texaco, Postweg. Van een portje uit een portglas van Kunstwinkel Hans van der Klift geniet u meer. Te koop: Peugeot J9 bus, half camper, half bestel, apk juni '96, tel. 317605. Callanetics. In nov. star ten weer nieuwe groepen in Den Hoorn voor begin ners en gevorderden. Op gave bij: Manda Bergsma (fysiotherapeute), tel. 319708. Oki-yoga. V.a. 3 nov. op vr. avonden van 19.00 tot 20.00 uur. Inl.: P. v. Mierlo, tel. 319706. De nieuwste nieuwsbrief ligt voor u klaar. Deze keer informatie over biol. fruit teelt met het eko- keurmerk. De Vlier. Van een borreltje uit een borrelglas van Kunstwin kel Hans van der Klift ge niet u meer. Verloren: dameshorloge in de Peperstraat. M. van den Brink, Oranjestraat 4, O'end. Callanetics. In nov. star ten weer nieuwe groepen in Den Hoorn voor begin ners en gevorderden Op gave bij: Manda Bergsma (fysiotherapeute), tel. 319708. Vrijdag i.v.m. reservering gesloten. Rest. De Graan zolder. A.s. zaterdag Z.V. De Waal-reünie in Question. Oki-yoga. V.a. 3 nov. op vr. avonden van 19.00 tot 20.00 uur. Inl.: P. v. Mierlo, tel. 319706. Van een wijntje uit een wijnglas van Kunstwinkel Hans van der Klift geniet u meer. Kalk aanslag? Bel 313637 Magneet-waterontharders. Gratis bij u geïnstalleerd en 3 maanden op proef. Te koop. Suzuki Alto GLS, bj. '88, 5-drs., grijs. Tel. 319552. Te huur aangeb.; gem. ka mer met douche aan rand van Den Burg, ƒ500,- p. mnd. Reakties br.o.nr. 1627 aan bur. Tex. Crt. Bent u jong, oud, lang of kort, mooi of lelijk, dun of dik... dik ook? Ja, dik ook. ledereen is van harte wel kom in Café Chantant De Karseboom. Tot ziens! Frans en Lies. Spaar voor gratis Vien- netta-ijstaart bij Texaco, Postweg. Zomerhuisje t.h. Voll. in- ger., met c.v., van 1 nov. tot 1 april. Tel. 319708/ 319706. Te koop: toercaravan 675, Hobby Prestige met standplaats en 1 jr. oude voortent, 280 diep vlonder. Vr.pr. ƒ6.500,-. Tel. 035-6029238. Wegens omst.heden gra tis weghalen: stacar. op 4 nov. Info: 31 okt.-1 nov. v.a. 17.00 u. Tel. 023- 5334345 inr. T.k. gevr.: dakpannen, min. 100 m2. Tel. 310009. Wie heeft er a.u.b. een standplaats voor onze stacaravan? A, Mosk, De Koog, tel. 317284. T.k.: De Waard-tent, ture luur, 4 x gebruikt, ƒ1500,-. Tel. 0222-317267. Woensdag donderdag, bloemkool vol smaak 95 ct.l De Vlier. Er verzorgd uitzien bete kent ook op tijd uw haar laten knippen. Qnipp Kap salon. Liefst op afspraak, tel. 312227. Heeft u iets te vieren? U de pret, maar wij de zorg. V.a. 25 pers is de levende muziek gratis. Ook in Café De Karseboom. Inl tel. 315557, b.g.g. 312476. Vanaf nu is het hutspot seizoen begonnen. 500 Gram vers gesneden ƒ1,95. De Vlier, Ho- gerstraaL Van een likeurtje uit een li keurglas van Kunstwinkel Hans van der Klift geniet u meer. Schoonheidsspecialist Anneke Rienks-Koorn, Vroonlant 11, Den Burg, tel 313235. Warmte Service Texel. eig. A. Schoo, voor al uw gas- en c.v.-inst. Tel. 310082. Tank voor gratis ijstaart bij Texaco, Postweg. Het juiste drankje uit het juiste glas van Kunstwin kel Hans van der Klift. (Roggeslootweg 459 nabij De Cocks- dorp) met inpandige berging en 473 m2 onder- en bijgelegen eigen grond in va kantiepark De Krim. Indeling: entree in hal, badkamer met ligbad en aparte douche, sauna, toilet, slaapkamer met zonnehemel, woonkamer met open keuken, open haard en open trap; open slaande deuren naar terras. Inpandige ber ging. Op de verdieping zijn een overloop en twee slaapkamers waarvan een met open slaande deuren naar dakterras. Deze luxe vrij staande bungalow (type F) wordt opgeleverd inclusief inventaris, onder de lusten en lasten van de lopende seizoen- verhuur. De over de koopsom verschuldigde btw is onder bepaalde voorwaarden terug te vorderen. Vraagprijs: 285.000 k.k. exclusief btw Royaal woonhuis met minimaal 5 slaapkamers en met enkele eenheden voor recreatieve verhuur. MAKELAARS IN ONROEREND GOED Vismarkt 7 1791 CD Den Burg NVM. telefoon (0222) 31 35 55 fax 31 39 46 Ook aan hetMieland in Oude schild gaan we weer bouwen. Degelijk gebouwde woningen van 185.000 tot 240.000 vrij op naam, inclusief grond Overweegt u een nieuwbouwhuis te kopen, reageer dan snel. Want snelle beslissers gemeten belangrijke voorde len: Nü is nameli|k de hypotheek rente bijzonder laag. En als u vóór dien de prijsverhogingen (grond en bouw kosten) die een nieuw jaar altijd weer meebrengt. Als u goed rekent, weet u dat een nieuwbouwwoning al gauw 20% minder kost dan een vergelijkbaar bestaand huis. Plus dat verbouwen niet nodig en het onderhoud minimaal is. Wilt u dus in 1996 een gloed nieuwe woning in Oudeschild betrekken, neem dan tijdig kontakt op met Ed 1 januari 1996 koopt, ontloopt u boven- Momberg van MO Projekt. r»,-Ni i\Asm a k i /-Ni irirr/^i m r» PROJEKT TEXEL BV BOUWPLAN OUDESCHILD V j 1 T 0 N 1 W 11 Wilhelminalaan 66 Den Burg, telefoon 31 00 49

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 3