Opbrengst veiling bijna /20.000,- Volendamse profs dollen Texelse voetballertjes Opsteker voor manege TEXELSE f C0URANT ifbazingwekkende zege voor ZDH Texel '94 verslaat koploper KGB Voetbaluitslagen Programma zaalvoetbal Sportverkiezing in hal De Krim Voetbalprogramma Najaarswandeltocht losterend gelijk gen hekkesluiter Sportvissers naar Afsluitdijk Heren Mareis na verlenging onderuit Geen topscores in klaverjasstrijd TI?VT?T CI? /T DINSDAG 31 OKTOBER 1995 Zonder de vakantievierende ge broeders Koning, bereikte Texel '94 een uitstekend resultaat. Het maakte KGB (Kolpings Glorie Blijft) uit Bovenkarspel drie pun ten van dit seizoen afhandig. Na fraai voorbereidend werk van Henk Jan Ramaker, zorgde Paul van Exel in de eerste helft voor de enige treffer van het spannende duel, dat overigens werd gestart met een minuut stilte voor de overleden elftalspeler Fulco Zegel. Vanaf het beginsignaal van scheidsrechter Engelander zette KGB Texel '94 onder druk. De Texelse achterhoede, veel bekriti seerd de laatste weken, gaf geen krimp onder het hoge aan- vangstempo van de Westfriezen. Trainer Van der Neut had uiteraard een verdedigende tactiek uit gestippeld, maar na de eerste aan valsgolven van KGB bleek zijn formatie wel degelijk offensief te willen voetballen. Vooral via aan speelpunt Van Exel wisten de gasten regelmatig gevaar te stich ten voor de goal van KGB-keeper Ronald Degeling. De vleugelspit sen van KGB werden uitstekend verdedigd door Barry de Vries en Marcel Ris, waardoor de thuisploeg weinig méér kon be denken dan steeds hoge ballen in het strafschopgebied te pompen. Bart Heerschap heerste echter voor zijn heiligdom en ook het centrale verdedigingsduo Simon Brand en Leendert Eelman gaf 1-5 17-1 4-2 2-2 6-1 2-2 afg. 8-1 6-0 3-2 afg. 0-2 1-7 afg. 14-1 afg. 0-1 2-2 0-1 2-1 0-0 4-1 2-3 1-10 7-3 4-2 0-3 geen centimeter ruimte weg. Alleen overtredingen konden daar in veranderingen brengen, maar de streng leidende arbiter keurde daarom terecht een goal van KGB af. Henk Jan Ramaker soleerde handig over de rechterkant naar de achterlijn. Zijn trekbal was op maat, Paul van Exel gaf doelman Degeling beheerst het nakijken. Het laatste kwartier leek KGB van slag, Texel '94 loste alle proble men moeiteloos op Zoals verwacht startte de thuisploeg furieus aan het tweede bedrijf. Ondanks de enorme druk in de eerste minuten, kon KGB zich geen kansen scheppen. Een dubieuze strafschop leek de koplo per echter in het zadel te helpen. Aanvoerder John List kreeg een gele kaart voor een overtreding die eigenlijk niemand had gezien. KGB-aanvoerder Peter Smit joeg de bal tot grote opluchting van de Texelaars in het vangnet. De toe schouwers begrepen niet dat deze mentaal aangeslagen aanvoerder dit karwei op zich nam. Vorige week schoot hij tijdens de belang rijke bekerwedstrijd tegen Hollan- dia in eigen doel. Een keihard werkend Texel '94 gaf geen enkele mogelijkheid meer weg. De coun ters leverden de enige grote kans op in de tweede helft. Een schot van John List werd van de lijn ge haald door opnieuw Peter Smit. Ook Gerko van Putten, invaller Rob vd. Stap en Henk Jan Rama ker stichtten regelmatig gevaar. Paul van Exel hield voorin de bal goed vast en boekte daarmee be langrijke tijdwinst. Texel '94 blijft op de vijfde plaats staan, maar door het verlies van de nr. één en twee (Zouavenl kruipt de kop van het klassement aardig in elkaar. Collecte. Vanaf 5 november wordt een week lang gecollec teerd voor Jantje Beton. De helft van de opbrengst gaat naar speel- projecten op het eiland. Woensdag 1 november: 18.30 u. ASC-Oosterend J 19.15 u. Texel 2-ZDH 20.05 u. NIOZ-De Krim 4 20.55 u. Texel 4-Klif 5 21.45 u. Mantje 2-Oosterend 2 Zaaldienst: De Koog Donderdag 2 november: 18.30 u. De Koog 3-Rab 19.20 u. De Koog 5-Casino 3 20.10 u. Casino-Jelleboog 3 21.00 u. Rab 3-Texel 5 21.50 u. De Krim 5-De Koog 6 Zaaldienst: Klif Vrijdag 3 november: 17.00 u. De Koog -Texel 2 J 17.45 u. Oosterend 2-Casino J 18.30 u. Mantje-Plus Klus 19.20 u. Rab 2-Texel 2 20.10 u. Klif 2-Klif 21.00 u. Rab-Klif 3 21.50 u. De Koog-Jelleboog Zaaldienst: ZDH De verkiezing van de Texelse sportman, -vrouw en -ploeg van het jaar 1995 gebeurt dit jaar weer op feestelijke wijze. Na het succesvolle experiment van afge lopen jaar worden de winnaars ook nu bekendgemaakt tijdens een feestavond vol sport en cul tuur. Lokatie is op vrijdag 29 de cember de nieuwe sport- en evenementenhal van De Krim. De avond wordt georganiseerd door de Stichting Triathlon Texel, Radio Texel en de Stichting Texelse Sportraad, maar de Texelse sport verenigingen bepalen wie er voor de hoofdprijzen in aanmerking ko men. De clubs hebben een formu lier gekregen, dat ze vóór 15 november kunnen invullen en te rugsturen. Uit de genomineerden zal een jury de drie winnaars kiezen. Evenals vorig jaar zal een „ere gast" de avond op prominente wijze bijwonen. Sportend Texel mag iemand voordragen die zich (vaak achter de schermen) enorm voor de sport inzet. Tijdens de feestavond wordt hij of zij in het zonnetje gezet. Zaterdag 4 november: Texel '94 A1-HCSC Al 14.45 u. ZAP BI -Texel' 94 B1 14.30 u. De Koog B1-Winkel B1 13.30 u. Texel '94 B2-Geelzwart B2 13.30 u. Texel'94 C1-JVC Cl 13.30 u. Sint Boys C1-Texel '94 C3 13.00 u. SVO C1-0udesluis C1 13.30 u. Texel'94 D1-HRC D2 10.30 u. Succes D3-Texel '94 D2 11.15 u. Meisjes: Texel'94-W.Waard 14.00 u. Texelse pupillencompetitie: De Koog F1-SVO F1 10.00 u. SVC F1-Texel '94 F2 10.00 u. Texel '94 F3-ZDH 10.00 u. Texel '94 F4-Texel '94 F1 10.00 u. SVO É1 -Texel '94 El 11.00u. Texel '94 E2-SVC E1 11.00u. Texel '94 E3-Texel '94 E4 11.00 u. ZDH E1-SV0 E2 11.00u. De Koog El -De Koog E2 II.OOu. SVC D1-Texel'94 D3 12.00 u. Texel '94 D4-De Koog D1 12.00 u. ZDH D1-SV0 01 12.00 u. Zondag 5 november: Texel '94-W.Waard 14.00 u. ZDH-SVO 14.00 u. Hauwert-De Koog 14.00 u. Berdos 2-Texel '94 2 11.30 u. Texel '94 3-ZAP 6 12.00 u. De Koog 2-0udesluis 2 14.00 u. SVO 2-Geelzwart 5 12.00 u. Hollandia T 7-Texel '94 4 14.30 u. Dames: Berkhout-Texel '94 14.00 u. Recreanten: Oosterend 1-De Koog 10.30 u. De Cocksdorp-Tex. Boys 10.30 u. Oosterend 2-SVT 10.30 u. (oetballers van ZDH hebben ^wedstrijd tegen Flevo met gewonnen. Een vooraf niet mogelijk gehouden zege, de tegenstander had tot ili nog geen enkel punt ver- De ploeg uit Middenmeer j niet bovenaan, maar dat jlechts te wijten aan een „stand in het aantal gespeel- „edstrijden. Flevo had zich in directe treffen met (interim- joper Knollendam - op zijn t beul van zowel ZDH als otsnd - al de sterkere ge il. Voetbal is nog altijd mateloos po pulair bij de jeugd. Dat bleek vrij dag. toen 72 spelertjes een balletje mochten trappen met Volendam-speler Johan Steur en doelman Erwin Zoetebier. De komst van de twee profs op het Texel'94-complex was onderdeel van ..Goalmaster", een aan valsplan ter promotie van het voetbal. De twee Volendammers toonden zich niet ontevreden over de capa citeiten van de Texelse C-junioren en de D- en E-pupillen. „Je mag ih die leeftijd nog niet zoveel ver wachten, maar er wordt toch al aardig getikt", constateerde Zoe tebier. De 25-jarige doelman die vijf jaar tussen de palen bij Volen- dam staat, had net als Steur zijn vrije dag over voor het uitstapje naar Texel. „We doen dit een keer of vijf per jaar. Meer tijd hebben we eigenlijk niet. We hebben het druk." Het zit de Volendammers tot dus ver niet mee in de competitie. Zoe- teboer: „We hebben veel pech. Tegen Willem II en De Graafschap hadden we moeten winnen. Als je een beetje geluk hebt, gebeurt dat ook. Nog naar m'n zin bij Volen- dam? Natuurlijk, zondag tegen Sparta gaan we voor de winst." Het mocht niet zo zijn, tegen de Rotterdammers kwamen de Vo lendammers niet verder dan een gelijk spel. Tijdens het partijtje demonstreert master Steur (33) -zo'n beetje voor de tiende keer op Texel- zijn virtuoze balvaardigheid. „Het is toch hartstikke leuk met die jo chies. Toen ik zo oud was trainden we nog niet met profs." Spelcoördinator Gerrie Plaatsman had voor de jeugd acht verschil lende oefeningen uitgezet, zoals voetbalsquash, vier tegen vier, vrije trappen, pionvoetbal, scoren, etc. De deelnemertjes kregen een T-shirt, het Goalmaster-certificaat met de handtekening van de masters, en andere presentjes. De winnaars van het kampioenschap mogen naar de halve finale, die in het Volendam-stadion wordt ge houden. De Texel-jeugd geeft Volendam-doelman Erwin Zoetebier en speler Johen Steur een warm ontheet. foto Gorsrd runmomsol Vijf minuten later kwam SVO for tuinlijk op 1-1. Vesdo-keeper Ruud Taag, die langs de lijn verwonde ring wekte door de manier waarop hij telkens zijn medespelers uit schold, liet een effectvolle inzet van Vincent Kaspers los en Jeroen Rouwenhorst was er als de kippen bij. Even later maakte Rouwen horst de mooiste goal van de mid dag. Hij sprintte achter een dieptepass aan, en nam de bal van buiten het strafschopgebied op Zondag houdt Het Gouden Boltje de najaarswandeltocht. Deze laatste tocht van het seizoen start bij het Torenpaviljoen van De Cocksdorp. De afstanden die kunnen worden gewandeld zijn vijf, tien en vijftien kilometer, gestart kan worden tus sen 13.00 en 14.00 uur. Het in schrijfgeld bedraagt f 5,- mét herinnering en f2,50 zónder, le den hebben recht op een korting van fl,-. De tocht voert langs het duinge bied van Texels noordelijkste punt je. Het startbureau sluit de poorten om 18.00 uur. Voor wandelaars die met het openbaar vervoer ko men, is vanaf de bushalte Eier- landsche Huis vervoer geregeld. De volgende wandeltocht is de winterserie die start op 17 decem ber. Hiervoor kan men zich bij de najaarstocht al opgeven. De data van de winterserie zijn: 17 decem ber, 7 en 21 januari en 4 februari. Voor verdere informatie: B.A. Roest, tel. 314451. had zich dan ook vooral ten gesteld het spel van de oppo- (jn zo veel mogelijk te ontre- Dat lukte aardig, want «el Flevo vlot combineerde en groot veldoverwicht opbouw- leef het aantal doelrijpe mo- ihsden beperkt. Chris Stolk, jas voor de tweede keer onder tl stond, groeide bovendien uit je absolute uitblinker bij ZDH. verdediger Richard de Leeuw dde een bevlogen wedstrijd, ren klein half uur begonnen de piders te beseffen dat er een in de lucht hing. Eerst »t Erik Wuis rakelings over, de minuten later zag Rob Jal- een schitterende lob vanaf idertig meter net niet in het belanden. as het begin van de tweede stond ZDH aanvankelijk op- iv met de rug tegen de muur. toen Flevo niet wist te sco- deden de Stienepikkers een igde greep naar de macht, in snel uitgevoerde counter de rechterflank kwam de bal *zit van Stefan Bousma. Hij op tijd richting de mee op uiten Etienne van Bennekom, ieheerst afrondde: 0-1. Vlak op leek Bousma zelf de voor lig te vergroten, maar nadat spits de keeper al had ver- Ikt, bleek hij teveel uit balans a kunnen scoren. Omdat de •rhoede ook in de slotfase op in bleef, behaalde ZDH een izingwekkende maar niet- rechte overwinning, lag staat geheel in het teken ie derby tegen Oosterend. 's ends binden recreanten van clubs de strijd met elkaar vanaf 14.00 uur is in Den de beurt aan de vlagge- gen. Achter de tafel wordt scherp op kopersnummers gelet. Wijzend met de hamer veilingmeester Hans Boom, dó ontdekking van het evenement. (Foto Tessa de Graaffl De veiling ten bate van manege Akenburg heeft vrijdag bijna f20.000,- opgebracht. „Boven verwachting", glundert Sjef Beers, bestuurs- en veilingcom missielid. Het financiële gat voor de uitbreiding van de accommo datie is gedicht. „De knaller? Ik denk dat dat onze veilingmeester Hans Boom was", vertelt Beers. Zeker driehonderd mensen genoten vrijdag van het optreden van Boom, die er een ware show van maakte. De stem ming was kooplustig en daar werd door Boom tactisch, doch sympa thiek van geprofiteerd. De uitbreiding van de binnenma- nege is klaar. De hal is dermate groot dat niet eens opviel dat er zoveel bezoekers waren. In het achterste deel van de bak waren de goederen uitgestald. De ban ken voor het veilingcomité waren aan het begin van de avond snel vol, maar omdat het tamelijk fris was in de grote hal, verdwenen gedurende het spektakel verschei dene belangstellenden naar de kantine om even op te warmen. Meesten met een catalogus in de hand, zodat ze op tijd weer terug konden zijn om weer mee te bieden. Paardekoopjes Hoewel er goed werd geboden, waren er wel degelijk koopjes te halen. Enkele fietsen brachten bij voorbeeld een paar tientjes op. Een goed ooilam van Kees Kikkert liet de hamer echter vallen op f800,- en een kalf ging van de hand voor f750,-. „Maar dat was ook heel best spul", beaamt Beers. „Bovendien toont het dat de manege en de paardesport op Texel breed wordt gedragen." De speciale paardekoopjes, zoals dekken, voer en privélessen van verschillende instructeurs waren erg in trek. Maar absolute topper was de dekking van een rijpaard- eolste doelpunt van de wedstrijd: met een fraaie boogbal laat Jeroen Rouwenhorst de vergeefs graaiende Vesdo-keeper Ruud Ünsloos. IFofo Frans Hopman (thuiswedstrijd tegen het on- »n staande Vesdo moest SV Heiend zondag genoegen ne- imet een gelijkspel. Lange tijd tl het 0-0, maar halverwege tweede helft sloeg de vlam in tan. Beide teams hadden kans i overwinning, maar toen de «dampen waren opgetrokken, td er 2-2 op het scorebord. Mn Rouwenhorst scoorde bei- "«elso treffers. «doet het deze competitie niet utldig, maar de tegenstander Schagerbrug was hekkesluiter I slechts één punt. Aanvanke- (ek het er zondag op dat Ves- Wieuw met lege handen naar rou moeten. Zonder tot goed «dal te komen, kreeg Ooster kansen maar scoorde niet. W Dennis Vonk had pech 'hij een vrije trap op het hout- duiteen zag spatten. 's rust zakte het spelpeil en Plotseling Vesdo de betere Aardig combinerend zoch- «e gasten het doel van SVO- Mr Marco Drijver, die de ge ëerde Pieter Daalder ver st Daalder brak onlangs een 1 tijdens het concert van Nor- in Oudeschild. Sindsdien 'It bij SVO in de kantine geen fak van Normaal meer ge- «d... Drijver toonde zich een vervanger, maar was in de 'minuut kansloos op een inzet 1 Vesdo-middenvelder Rob de «er. zijn slof. Met een boog verdween de bal over de keeper in het doel en ditmaal kon Kaag niemand de schuld geven. Oosterend genoot echter niet lang van de voorsprong. Na gepruts in de verdediging belandde de bal voor de voeten van Vesdo-speler Peter Nierop die zuiver raak schoot: 2-2. Komende zondag speelt Ooster end in Den Hoorn de derby tegen ZDH. Sportvissers die zaterdag naar de Afsluitdijk zijn geweest, hadden op één na allemaal beet. Roel de Zwart behaalde met 136 cm een 37ste plaats. Nummer één ving 282 cm. Er waren 150 deelne- De veertiende wedstrijd voor het Texelse kampioenschap werd zon dag bij het reddingboothuis bij De Cocksdorp gehouden. In een mild najaarszonnetje wierpen elf vis sers een lijntje uit. Zes van hen haalden vis aan wal. Eerste werd Poul Verhagen, met 39 cm (twee vissen). Nummer twee Cor Huis man ving één vis van 38 cm. Jan Kingma werd derde met een vis van 34 cm. Johan Hopman had er vier aan de haak, maar achter el kaar waren ze goed voor 31 cm. De vissers die mee willen naar de Waddenuitwisseling op Vlieland op 1 juni volgend jaar kunnen zich vóór 30 november opgeven bij P. Verhagen, tel. 313986. hengst. Daar werd f1300,- voor geboden. „Als je dat vergelijkt met de gangbare prijs is dat helemaal niet zo gek, natuurlijk. Maar nu is het geld voor ons en dat is een opsteker." Sproei-installatie Omdat de manege BTW-plichtig is gaat er nog wel een deel van de bruto-opbrengst af. Toch is het be drag een aardige verlaging van de financiële lasten. „We hadden ge hoopt op f10.000,-. Misschien kunnen we het restant gebruiken voor het uitbreiden van de auto matische sproei-installatie. Dat is namelijk nu prioriteit nummer één." In de manege wordt 11 november een zwarte markt gehouden. Een aankondiging daarvan verschijnt binnenkort. Vrijdagavond moesten de heren van Mareis met het minimale aan tal van vijf man de strijd aanbin den tegen HBC 4 uit Heerhugowaard, een ploeg die men al kende van een toernooi. Na eenzelfde ruststand als vorige week (22-16 achter), kende Ma reis een sterke start van de twee- de helft waarin ze zeven punten voorsprong namen. Dit konden de heren echter niet vasthouden. Uiteindelijk eindigde de wedstrijd na de reguliere speeltijd in 41-41 en diende er vijf minuten verlengd te worden. Geen van beide ploe gen durfde echter voor de score te gaan en zo bleef het na drie-en- een-halve minuut verlenging nog steeds gelijk. Toen maakte Mareis de achtste teamfout en kreeg HBC 4 twee strafworpen toebedeeld die ze beide benutte. Dit brak het verzet bij Mareis en zo won HBC 4 na een sportieve ontmoeting en nog één normale score, de wed strijd met 45-41. Met een beetje meer routine en enkele wissels hadden de Mareis de wedstrijd in de tweede helft naar hun hand kunnen zetten, maar toch geeft dit vertrouwen voor de komende ont moetingen, mede na het zware verlies van vorige week. Programma: Dinsdag 31 oktober 19.00 u.: Adel borsten-de Mareis (d), Sportlaan, Den Helder. Zaterdag 4 november 18.00 u.. De Mareis (d)-Break-out 2; 19.00 u. De Mareis (h)-De Koppers 2 Zaaldienst, Sportlaan, Den Helder. Het klaverjaskampioenschap van Texel is rustig van start gegaan in de tussenzaal van hotel De Linde boom. Jaap en Janny van Heer waarden behaalden de hoogste score (7194 punten). De punten- aantallen waren niet spectaculair, maar de onderlinge verschil len zijn klein, dus dat maakt het spannend. Het kampioenskoppel van afgelo pen jaar, Lieuwe v.d. Veen/Hans Westdorp, werd tweede met 7120 punten en stelt daarmee hun kan didatuur voor een nieuwe titel. Een goede derde plaats was er voor het koppel Door Witte/Jo Keyzer met 6965 punten, gevolgd door Nel v.d. Veen/Annie Bakker die 6901 punten behaalden. De tweede ronde wordt op 24 no vember gespeeld in De Lin deboom. Uilslag eerste ronde: 1. Jaap en Janny van Heerwaarden 7194; 2. Lieuwe v.d. Veen/Hans Westdorp 7120; 3. Door Witte/Jo Keyzer 6965; 4. Nel v.d. Veen/Annie Bakker 6901; 5. Rob Caspers/Jaap Witte 6812, 6 Jan Verii- zer/Jaap vd. Sllkke 6723; 7. Carlo Bos/Debbie v.d. Slikke 6722; 8. J. en A. Bakker 6605; 9. Cees Vinke/Gerrit Smit 6569; 10. Renz Kampstra-Bart Weidt 6543. 11, John Vlaming/Dik Hendriks 6509; 12 Wllem Koomen/Piet Schrama 6493. Zaterdag 28 oktober: Texel '94 B1-N.Niedorp B1 Petten Bi-De Koog B1 ZAP B2-Texel '94 B2 WGW D2-Texel '94 D1 Texel '94 D2-Zap D3 Texelse pupillencompetitie: SVO F 1-De Koog Fl Texel '94 F2-SVC Fl ZDH F1-Texel '94 F3 Texel '94 F1-Texel '94 F4 ZDH El-Texel '94 E3 Texel '94 E1-SVC E1 Texel '94 E2-De Koog E2 SVO E1-SV0 E2 Texel '94 D3-De Koog D1 SVO D1-Texel '94 D4 ZDH D1-SVC D1 Zondag 29 oktober: KGB-Texel '94 SVO-Vesdo Flevo-ZDH De Koog-WSW Texel '94 2-Alcmaria V. VZV 5-De Koog 2 W.Waard 5-SVO 2 Winkel A1-Texel A1 Dames: Texel '94-WW Recreanten: SVO 1-SVC SVT-ZDH

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 7