Weekend teso Gevarieerd klassiek met bekroonde hariste Waddeneilanden prate over zelfstandigheid Film Wat is er saterdag te doen op Texel? TO VOOR Agenda Gezamenlijke medewerkste Zwarte Mark gaat door iHHEuwshijiï Tweede concert in Muzeserie .TEXELSE^? COURANT1 Sint Jan viert jubileum met twee eenacters Kleien voor kinderen van 11 en 12 november 1995 Kerkdiensten zondag 12 november „Christenen van Israël" op Texel Lezing: rotganzen in Siberië Unicef-kraam in bibliotheek Kevin Costner's WATERWORLD Olld ^apier 06-904 904 01 VRIJDAG 10 NOVEMBER 1995 Het gejuich over het eerste optre den in de klassieke serie is nog maar nauwelijks verstomd als een tweede concert zich aandient. Het ensemble Amadé, met in de gelederen de bekroonde harpiste Godelieve Schrama, speelt zon dag 19 november om 16.00 uur in het theater van De Krim. De voor verkoop start maandag. Ook dit tweede optreden is veel belovend. Amadé is een trio dat bestaat uit de eerder genoemde Schrama, fluitiste Liesbeth Niesten en altviolist Frank Brak- kee. Sinds 1992 wordt gevarieerde kamermuziek ten gehore ge bracht. Het drietal heeft verschillende prij zen behaald. Schrama, die is af gestudeerd aan het conservato rium van Den Haag, kreeg onlangs de Nederlandse Muziekprijs uit handen van staatssecretaris Aad Nuis. Die omschreef haar als goed, nieuwsgierig, vastberaden en toegewijd. Liesbeth Niesten heeft ook in Den Haag gestudeerd. Zij was de eer ste winnares van het Nationaal Fluitconcours. Ze speelt in ver schillende ensembles. Brakkee deed zijn opleiding in Utrecht. Ook hij heeft verbindingen met meer dere orkesten. Het drietal brengt op Texel muziek ten gehore van Leclair, Hindemith, Genzmer, Ravel en Debussy. De entree bedraagt f20,-, leden van de vriendenkring De Muze be talen 15,-. De voorverkoop is bij de VVV, Nauta Boek, De Krim en de Muziek en Dansschool. Bij dat laatste adres kunnen belangstel- Toneelvereniging Sint Jan zet vrij dag 17 november twee eenacters op de planken. In theater Klif 12 in Den Hoorn zijn een serieus en een luchtig stuk te zien: „Af scheid" van Elc Baron en „Vals alarm" van L. de Groot. De tonee lavond begint om 20.00 uur. In september j.l. was het 50 jaar geleden dat Sint Jan werd opge richt. Onderling hebben bestuur en leden het jubileum inmiddels gevierd. Volgende week tracteren zij het Texelse publiek op een ge varieerde toneelavond. De regie van beide stukken is in handen van Aris van Zeylen. In „Afscheid" wil een weduwe haar huis, dat moet worden gesloopt, niet verlaten omdat ze leeft met de geest van haar man. „Vals alarm" gaat over een meisje dat jarig is op 1 april. Haar vrienden bakken haar een poets: zij komen niet, maar het meisje krijgt wel vi site van een inbreker... Verwarring alom dus. Na afloop krijgt iedereen een feestelijke borrel aangeboden. Kaarten zijn fl5,- verkrijgbaar in de voorverkoop bij Mantje Sport en op de avond zelf aan de zaal. Een (kerst)kado maken onder be geleiding van keramiste Kerstin Edelman. Dat kan, want zaterdag 18 november start een cursus klei en voor kinderen in buurthuis „Be thel" aan de Muyweg in Zuid-Eierland. De cursus wordt gegeven op vijf achtereenvolgende zaterdagen, 's middags van 14.00 tot 16.00 uur. De creaties worden geglazuurd en gestookt, zodat de cursisten eind december hun zelfgemaakte kera miek mee naar huis kunnen bren gen. Deelname vanaf zeven jaar, kosten inclusief materiaal en ein- dafwerking f75,-. Opgeven voor 15 november bij Kerstin Edelman, Postweg 70, Zuid-Eierland, tel. 311214. lenden tevens terecht voor lid maatschap van De Muze f25,-. Mensen die graag naar het con cert willen, maar niet over eigen vervoer beschikken, kunnen zich melden bij de Muziek- en Dans school (tel.313493). Gepoogd wordt een carpool-systeem op te zetten. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. mevr. C. Vlaming uit Diemen. De Waal: 11.00 u. ds S.H. Hoogendijk uit Alkmaar. De Koog: 9.30 u. ds. H.R. Betting; oogstdankdienst; vie ring v. Schrift en Tafel. Den Hoorn: 9.30 u. ds. S.H. Hoogendijk uit Alkmaar. Oosterend: 9.30 u. dhr. G. Iwema uit Purmerend; uitz. via Radio Texel. Oudeschild: 18.00 u. ds. H.R. Betting; oogstdankdienst. De Cocksdorp: 11.00 u. dhr. G. Iwema uit Purmerend. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. ds. F.J. Daane; themadienst over angst; m.m.v. kindernevendienst. 19.00 u. ds. F.J. Daa ne; uitz. via De Lichtboei. Oosterend: 10.00 u. en 19.00 u. ds. D. Span uit Zuidlaren. GEREFORMEERDE GEMEENTE In kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend. 10.00 en 16.00 u. dienst. Wo. 15 nov.: 15.15 en 19.00 u. dienst; voorganger ds. J. Baaijens. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 16.15 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg. 10.00 u. ds. L. Knipscheer; kerkbusje Den Hoorn; uitz. via De Lichtboei. BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg. Za. 11 nov.: de Praise-avond is geannuleerd. Zo. 10.00 u. evangelist N. Catsburg. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: Za. 19.30 u. dameskoor; uitz. via De Lichtboei. Zondag: 10.45 u. herenkoor. De Cocksdorp: zo. 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg. Openbare lezing: 10.30 u. „Gods zienswijze met be trekking tot seks en huwelijk". Wachttorenstudie: 11.20 u. „Komt God in uw gezin op de eerste plaats?" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen. Van za. 8.00 tot ma. 8.00 u.: Dokter W. Vos, Haffelderweg 2, Den Burg, tel. 312023. Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging) Kruiswerk Kop van Noord-Holland, afdeling Texel. Voor verpleegkundige thuiszorg op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 06-8998828. Spreekuur jeugdgezondheidszorg (iedere werkdag van 8.30-9.00 uur), telefoon 313241. Het uit leenmagazijn in het wijkgebouw aan de Schoonoord singel 24 is elke werkdag tussen 13.00-14.00 uur geopend, telefoon 313241. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreek uur zaterdag en zondag om 18.00 uur precies, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 312323. Thuiszorg (bejaardenhulp en gezinszorg): Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 314152. Spreekuur na het weekend maan dag 8.00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur. Stichting Thuiszorg Texel, Jonkerstraat 6, Den Burg. Nuttige adressen: •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11. •Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is da gelijks open van 9.00 tot 17.00 uur. Telefoon: tijdens kantooruren 322188; buiten kantooruren 312222. Bij spoedeisende gevallen: 06-11 •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 322188. •Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen tel. 312527. •Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 319413 (De Nieuwe Skuul). •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwem mers in nood: tel. 316270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 312066. •Kunstgebitreparatie: Tandtechniek Van Kralingen (samenwerkend met het heelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 312069. Tandtechniek R. van Oosten (particuliere praktijk), tel. 310605. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 312112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. Vrijdag 10 november Vanaf 10.00 uur wordt in de Hervormde kerk. van Den Burg kerkbazaar gehouden: verkoop handwerken, spelletjes, rom melmarkt. Vanaf 20.00 uur bin go in De Schakel. Van 10.00 tot 11.00 uur wordt op de Vliehors geoefend met zware bommen. In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Judge Dredd" en om 21.00 uur „Waterworld". Zaterdag 11 november In sporthal Ons Genoegen wor den de Texelse kampioenschap pen turnen gehouden. Van 9.00 tot 14.00 recreatiedeelnemers en vanaf 19.00 uur selectie- groepen. Van 14.00 tot 17.00 uur wordt zwarte markt gehouden in ma nege Akenburg. In Cinema Texel draait om 15.00 uur „André the Seal", om 19.00 uur „Judge Dredd" en om 21.00 uur „Waterworld". De Wielervereniging houdt bij de Biesboschweg een run-bike- run wedstrijd. Start jeugd 14.00 uur; senioren 14.30 uur. Om 19.00 uur begint op de Groeneplaats de promotie tv- uitzending van de Lokale Om roep. Vanaf 20.00 uur wordt het programma voortgezet in De Lindeboom. We er in de zaal bij wil zijn, moet uiterlijk 19.30 uur aanwezig zijn. Zondag 12 november Bij manege Akenburg start om 12.00 uur de boerenkoolrit van Wad en Duin. Om 13.00 uur begint in café De Zwaan een darttoernooi, de eerste van het nieuwe seizoen. Deelname staat open voor ieder. In Cinema Texel draait om 15.00 uur „André the Seal", om 19.00 uur „Judge Dredd" en om 21.00 uur „Waterworld". Maandag 13 november In cinema Texel draait om 19.00 uur „Judge Dredd" en om 21.00 uur „Waterworld". Dinsdag 14 november De gemeenteraad komt om 14.00 uur bijeen in het raadhuis voor de behandeling en vast stelling van de gemeentebegro ting 1996. In hotel De Lindeboom houdt de gemeente een informatiea vond over de nieuwe actie „Tankslag", aanvang 19.30 uur. De afdeling stamboomonder zoek van de historische vereni ging komt om 20.00 uur bijeen in d'Ouwe ULO. Ook niet-leden zijn welkom. In Cinema Texel draait om 20.30 uur Muriëls Wedding". Woensdag 15 november In Cinema Texel draait om 15.00 uur „André the Seal" en om 20.30 uur „Muriëls Wedding". In het jeugdgebouw aan de Oranjestraat in Oosterend be gint om 14.00 uur een verkoop middag van de Hervormde Zusterkring. De gemeenteraad komt om 19.30 uur in openbare vergade ring bijeen. Rechtstreekse uit zending door Radio Texel. De Kon. Vereniging voor Ho meopathie verzorgt om 19.30 uur in Lands End in Den Helder een lezing over darmklachten, voeding en over de betekenis van de homeopathie. De Plattelandsvrouwen van De Cocksdorp-Eierland hebben in Het Eierlandsche huis een doe- avond; 19.45 uur. In de Gereformeerde kerk in Den Burg wordt een |Sraè avond gehouden. Pieter Bénard spreekt over „Israël, teken van hoop". Met medewerking van de Singers of the Lord. Dit weekend geen extra afvaa ten (halfuursdienst). Er worde geen wachttijden verwacht. Ook informatie via de T Nieuwslijn, telefoon 06 90 904 01. Hoogwater te Oudeschild Vr. 10 9.15 en 21.45 u Za. 11 10.00 en 22.25 u Zo. 12 10.30 en Ma. 13 10.47 en Di. 14 Wo. 15 0.10 en iz.uuui Do. 16 0.50 en 12.47 u Vr. 17 1.35 en 13.47 J Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt ^no vember op om 7.53 u. en gaat onder om 16.52 u.; 15 november laatste kwartier, 17 november doodtij. De bijbelse organisatie „Christe nen voor Israël" presenteert zich volgende week op Texel. Woens dagavond a.s. met een lezing, donderdag met een „vrouwe nochtend". De lezing wordt verzorgd door me dewerker Pieter Bénard in de Gere formeerde kerk aan de Elemert in Den Burg, aanvang 20.00 uur. Me dewerking wordt verleend door Op donderdagavond 23 novem ber houdt Staatsbosbeheer- medewerker Piet Postma een le zing over het zomerverblijf van de rotganzen. Afgelopen zomer is hij daar geweest, en onder vertoning van eigen dia's en videofilm zal hij erover vertellen. Aanvang 20.00 uur, toegang f5,-. Al jaren onderzoeken Nederlandse biologen het leven van de rotgans. Daarvoor gaan ze ook naar hun broedgebieden op de toendra in Taymir, het uiterste noorden van Siberië. Piet Postma is sterk be trokken bij het beheer van het winterverblijf van de rotganzen op Texel, met name in de Een- drachtspolder. Afgelopen zomer is hij meegeweest naar het zomer verblijf Taymir. Met eigen dia's en videofilm zal hij over deze bijzon dere reis, de aard van het onder zoek, het land en het gedrag van de vogels vertellen. het Texelse koor Singers of the Lord al.v. Nel Schreur-Visser, met aan het orgel Dyo Wassink. De familie Bénard heeft acht jaar in Israël gewoond. Het thema van de lezing is „Israël, teken van hoop". De Israël-vrouwenochtend begint donderdag 16 november om 9.30 uur in gebouw De Poort bij de Ge reformeerde kerk van Den Burg. Heieen Bénard spreekt dan over „Ruth, Ester en wij". Op beide bij eenkomsten is er een tafel met Israël-produkten, waaronder „3000 jaar Jerusalem"-artikelen. De toegang is gratis. Elk jaar heeft de afdeling Texel van Unicef in de periode voor kerstmis een verkoopkraam in de openbare bibliotheek in Den Burg. Vanaf aanstaande dinsdag, aanvang 14.30 uur, zijn belangstellenden welkom. Centraal staat de ver koop van Unicef-kerstkaarten. Daarnaast zijn ook gewone wens kaarten verkrijgbaar, evenals diver se artikelen voor kinderen, zoals puzzels en plakboeken. De popu laire Unicef-kalender ontbreekt uiteraard niet. De opbrengst gaat naar het werk dat Unicef doet voor de arme kin deren in de wereld. De stand in de bibliotheek wordt bemand door Texelse vrijwilligsters. Eén van hen, Antoinette Habraken uit De Koog, kreeg deze week een onder scheiding omdat ze zich al 12'/i jaar voor Unicef inzet. De verkoop vindt tot de kerst plaats tijdens de openingsuren van de bibliotheek. WATERWORLD is de duurste én spectaculairste produktie aller tijden. Kevin Costner maakte onder de meest ex treme omstandigheden deze prestigieuze film die in de me dia bejubeld maar ook ver guisd werd. Waterworld toont adembenemende stunts met bijvoorbeeld vlie gende jet-ski's en bevat onderwater-scenes van Cost ner waar zelfs geroutineerde scuba-duikers verbaasd van zullen opkijken. In een futuristische wereld is door het smelten van de ijs kappen het zeeniveau honder den meters gestegen. Nergens zien we meer land en de overgebleven mensen wo nen opeengepakt in een drij vend kamp, in tankers of zwerven volledig kierewiet op bootjes over de eindeloze oceaan. Gebrek aan zoetwa ter en plantaardig voedsel en ronddolende barbaarse pira ten maken het er allemaal niet makkelijker op. U krijgt een spetterend waterspektakel voorgeschoteld dat prachtig is om te zien en ver uitsteekt bo ven vele andere sensatiefilms. JUDGE DREDD (Preview:) Judge Dredd is recht voor zijn raap. Fall out, humanoïde mutanten, kanni balisme, megasteden met een overbevolking aan tecno- punks, psycho-junks en ander schietend tuig. Far out, deze loeiharde dagelijkse werkelijk heid in het anarchistische der de millenium van ons jaartelling. Maar wanhoop niet: ook in de verre toekomst is het nog niet helemaal ge daan met zoiets moois als or de en gerechtigheid. MURIEL'S WEDDING In de serie Cinema Paradiso een film van 'down under': Muriel is een corpulent bui tenbeentje dat gebukt gaat onder de pesterijen van haar vriendinnen en haar dominan te vader. Op de muziek van ABBA droomt ze weg bij de gedachte ooit geschaakt te worden door de ware Jacob. Aangezien deze droomprins wel heel erg lang op zich laat wachten, besluit Muriel het lot in eigen hand te nemen en gaat naar de grote stad, op weg naar een nieuw leven. ANDRE THE SEAL Voor de jongsten die graag naar de bioscoop gaan de spannende jeugdfilm ANDRE THE SEAL, een soort van Free Willy, maar dan met een meis je en een zeehond. Voor slechts ƒ7,501 za./zo./wo. om 15.00 uur WATERWORLD, vr. t/m ma. 21.00 uur JUDGE DREDD, dagelijks om 19.00 uur MURIEL'S WEDDING, di./wo. 21.00 uur De colleges van de Waddeneilan den zitten sinds gisteren met el kaar om de tafel op Terschelling. Op de agenda staan verschillende punten waar alle eilanden mee te maken hebben. Het bewaren van de zelfstandigheid als de gemeen ten in Nederland opnieuw worden ingedeeld is er één van. Het betreft de jaarlijkse bijeen komst van het Overleg Orgaan Waddeneilanden (OOW). Omdat de eilanden gezamenlijke belangen hebben en in de toekomst waar schijnlijk ook meer moeten sa menwerken, is een medewerkster aangesteld. Dat is de 24-jarige Mandy Postma. Zij zetelt op Texel en is officieel in dienst van de ge meente. Maar er worden rekenin gen verstuurd aan de andere eilanden, zodat die meebetalen. Mandy Postma komt uit Lelystad en heeft aan de universiteit van Groningen technische planologie gestudeerd. Haar scriptie was ge wijd aan het bestemmingsplan Waddenzee en ze kwam daardoor tijdens stage in contact met ge meente Texel. Toen een kandidaat werd gezocht voor de OOW- functie werd meteen aan haar gedacht. Samenwerking De Waddencolleges praten op Ter schelling over het beleidsplan van het OOW. De komende jaren wordt het bestemmingsplan en de recreatieverordening van de Wad denzee geactualiseerd en daarover moeten de eilanden standpunten uitspreken. In Denemarken is een internatio nale Waddenconferentie geweest. Daar is afgesproken dat een zoge naamde „Eu-regio" zal worden ge vormd, een samenwerkings verband tussen het Waddenge bied van Nederland, Duitsland en Mandy Postma, vasta medewerksttë voor alia waddeneilanden. f9, (Foto Tessa de Cru1 Denemarken. Ook daarin moet OOW meepraten. De samenwerking tussen de derlandse Waddeneilanden steeds belangrijker worden al: - gemeenten opnieuw worden i L deeld. Wegens hun ligging wol L de eilanden waarschijnlijk kleinste gemeenten. Gepi wordt over eventueel gezamel uit te voeren taken. Rijkswaterstaat is bezig met nieuw beheersplan voor de V - denzee. De eilanden hebben g beheerstaken, maar menin over het plan worden wel d 11 gespeeld aan RWS. Ook is er 1 project over ongevallenbestrij op de Waddenzee bezig. Da -< hebben de eilandgemeenten een verantwoordelijkheid. De dere uitwerking van het v wordt met elkaar doorgenomi ,r( Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden in geladen. Deze week wordt oud papier op gehaald in de volgende straten: 2. Beatrixlaan en Noordwester. Meer dan twintig standhoui hebben zich aangemeld, dus zwarte markt gaat door. Om 1' uur gaan zaterdag de deuren manege Akenburg open koopjesjagers. De kramen woi gevuld door particulieren. Zij nen vanaf 13.00 uur hun standi richten. Bezoekers hoeven entree te betalen. In de foyer|,e de manege is eten en drinken krijgbaar. De zwarte markt d tot 17.00 uur. (ADVERTENTIE) Bel de TC Nieuwslijn en je weet alles: Agenda, nieuws, sport. TESO- gegevens, hoogwatertijden en het Texelse weer. Alles op één lijn Even de krant bellen dus. Altijd direkt bereikbaar, zelfs vanaf je vakantie-adres. Het "Texels Dagblad" met het nieuwste nieuws voor ca I.- per minuut.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 2