Wie ontcijfert die geheimzinnige brief? Nioz F amilieberichten Praise-avond aat niet door .TEXELSE J COURANT I föednjvig/té/d amiliezwemmen in Calluna Wie schaakt moet mat verwachten Jutters nèt op tijd bij gezonken kuster ^edüyAgheid Helderse vestiging Vinke groeit hard familieberichten Texelaartjes Lang wachten december moeten alle stuk en de legpuzzel op hun plaats Dan wordt bekend met ,eel geld NWO over de brug il De plannen van de Niozlei- hangen daar sterk van af. Het me adviesbureau Is tot eind an bezig met het onderzoek, itde OR zich met onderbouw- irgumenten in het strijdtoneel werpen. het definitieve reorganisatie- pciale plan is gepresenteerd ide OR een maand de tijd om ageren. „En dan? In geval van rongen ontslagen kan het nog nden duren", aldus Ooster- Het financiële tekort wordt an dergelijk scenario bepaald minder. „Maar tegen die tijd is tjdrage van de NWO bekend, plannen zijn erop gericht om S99 uit de problemen te zijn. is eigenlijk het enige dat tot nu keihard vast staat. Tot die tijd en we alleen maar hopen dat teveel spookverhalen de roo ien op het eiland, want het is oeilijk genoeg voor het Nioz- jneel." .praise-avond", een bijeen- met gospelmuziek, die de stengemeente Texel morge- »d in Eben Haezer zou hou- gaat wegens een overlijden door. VRIJDAG 10 NOVEMBER 1995 ia gaat aan de weg timme- Vandaar dat tot het einde van jaar iedere zondag tussen en 13.00 uur families kun- profiteren van een aantrekke- korting. Dit is het begin van ihillende acties rond het paradijs. ies van vier personen kunnen zondag terecht voor ƒ17,50 Daarvoor krijgen ze ook koffie of ijs. Voor meer dan familieleden hoeft slechts 0 per persoon te worden bij- ild. Je smaak te pakken krijgt kan wegen de voordelige gezinsk- art aan te schaffen. Die kost en daarvoor kan twintig keer den gezwommen. Tijdens de afgelopen ronde van het Texels kampioenschap scha ken deed zich iets bijzonders voor. Jan Willem Bakker strafte het al te frivool oprukken van de koning van Ali Naderi abrupt af, door zijne majesteit midden op het bord in een matnet te vangen. Naderi, die tot dan toe de touwt jes in handen had, was volslagen verbijsterd door deze even plotse- Een groep Texelse jutters heeft souvenirs weten te bemachtigen van de Duitse kustvaarder „Heinz Suhr". die donderdag 8 juni zo'n vijftien mijl ten westen van paal 9 in moeilijkheden raakte en twee dagen later is gezonken. Bergingsbedrijf Smit Tak slaagde er onlangs in het schip te lichten, waarna het naar de haven van 's Gravendeel bij Rotterdam is gesleept om te worden gesloopt. Klaas en Jan Uitgeest, Cor Ellen en Sil Boon kregen er lucht van en reisden maandag af naar de slope rij. Ze kregen toestemming van de directeur om er scheepslampen, reddingsvesten, zeilen, kleding en andere souvenirs vanaf te halen. Dat gebeurde juist op tijd, want in nauwelijks acht uur tijd maakten de hydrolische sloopwerktuigen korte metten met de zeventig me ter lange kustvaarder. „Fantastisch om te beleven en mooie spullen veilig te stellen", al dus Cor Ellen. De Stichting Jut- tersmuseum houdt de spullen in afwachting van de onderhandelin gen over de onkostenvergoeding van de jutters in depot. linge als fatale wending. Het was een illuster voorbeeld van de aan trekkelijke schaakstrijd zoals deze dit jaar plaats vindt. Het is spannend. Niet alleen we gens de stand op de ranglijst, maar juist ook vanwege de fraaie partijen die de schakers van 'En Passant' op het bord weten te krij gen. Zo was de partij tussen Cees van Houten en Martin van Taten- hove een lust voor het oog. Van Tatenhove wist de dame van Van Houten te verschalken, maar moest daarna genoegen nemen met een ondergeschikte rol. Van Houten had groot positioneel voordeel en combineerde zo sterk met zijn stukken dat hij uiteindelijk aan het langste eind trok. Nadat regerend kampioen Jaap Dros de eerste aanval op zijn hege monie slechts ten dele had af geslagen door remise te spelen tegen Piet Bakelaar, kreeg hij te maken met de volgende lastige klant. Piet Cornelisse had zich met drie overwinningen op de tweede plaats genesteld en mocht daarna een gooi naar de koppositie doen. Cornelisse beschikt met de Franse verdediging over een huisopening, waarmee hij het vrijwel iedere te genstander zeer lastig maakt. De ze beperking van het openingsrepertoire heeft voor- en nadelen. De kracht schuilt in het feit dat Cornelisse zeer goed is in gevoerd in het Frans en alle varian ten op gepaste wijze weet te beantwoorden. De zwakte zit hem in de voorspelbaarheid, ledereen die met wit tegen Cornelisse moet aantreden, weet tevoren dat het Frans op het bord zal komen en kan zich daar dan ook gedegen op voorbereiden. Kennelijk had Jaap Dros dat ook gedaan, want hij kwam zeer reso luut en agressief uit de startblok ken met een aanval op de koningsvleugel. Al vroeg speelde de witte dame de rol van beul en kwam Cornelisse er niet meer aan te pas. Dros krijgt volgende week alweer te maken met zijn volgende belager in de persoon van Rinus Vittali. De top-tien na vijf ronden: Uaap Dros 585; 2.Rinus Vittati 511; 3.Piet Bakelaar 458; 4.Piet Cornelisse 380; 5.Auke Terpstra 353; 6Thijs Witte 314; 7.Jaap de Wijk en Paul Eelman 275; 9.Abe Zijm 270; 10.Frans Eljgenraam 249. Cor Ellen, Sll Boon en Jan Uitgeest onderhendelen met directeur J. Boele over de prijs van de scheepsspullen. V.l.n.r. Jaap {met Bes), Anna. Mirre en Thijs proberen uit te vinden wat er In de briel staat. (Foto March Haijnan) Een kraan van Scheepsloperij Nederland zet de schaar In het wrak van de Heinz Suhr". (Foto's Klaas Ultgeastl De kinderen Anna Albers. Jaap Waverijn. Thijs Bol en Mirre Val kenburg hebben op het Texelse strand een fles gevonden. In de fles zat een brief, die voor een groot deel in geheimschrift is ge schreven. Leerlingen van de ba sisscholen uit Den Burg en De Waal mogen proberen of zij de tekst kunnen ontcijferen. Zater dag 18 november, na de aan komst van Sinterklaas, zal de pakjespiet in Cinema Texel de winnaars bekend maken. Anna, Jaap, Thijs en Mirre slente ren over het strand. Ze genieten van de harde wind en de woeste branding. Plotseling ziet Mirre iets schitteren in het zonlicht: een fles, nog nat van het zeewater. De op winding stijgt als in de fles een brief blijkt te zitten. Jaap, de han digste van het stel, weet de brief met grote moeite uit de fles te krij gen. Het papier is groot, vies Ivol vlekkenl en nat. De brief begint met „Lieve kinde ren". In het Nederlands is te lezen dat de fles door de pakjespiet van uit een roeiboot in het water is ge gooid. Het grootste gedeelte van de brief is echter in geheimschrift geschreven. „Omdat de boeven het niet mogen lezen", aldus Piet. Hij hoopt dat de kinderen het kun nen ontcijferen. Ook geeft Piet het signalement van de twee boeven: ze hebben twee ogen, een neus, een mond en twee oren. De fles en de brief worden ten toongesteld in de etalage van Blokker in Den Burg. zodat alle kinderen een kijkje kunnen ne men. Ze moeten uiterlijk 16 no vember weten wat er in de brief staat en het antwoord inleveren bij Blokker. Intertoys. Langeveld de Rooy of de Hema. Wie ontcij feren te moeilijk vindt, kan een mooie tekening van de twee die ven maken. Allebei mag ook. Voor de winnaars zijn prijzen be schikbaar. Mister Piet Op de redactie van de Texelse Courant is een fax binnengeko men. Daarin staat dat zaterdag middag 18 november een „Mister Fiet"-verkiezing wordt gehouden. Dat gebeurt vanaf half drie in Ci nema Texel tijdens de feestmiddag die wordt georganiseerd voor de kinderen uit Den Burg en De Waal (6 t/m 8 jaar, schoolgroepen 3 t/m 5). Kinderen die dan verkleed zijn als Zwarte Piet kunnen meedoen aan de verkiezing van de beste hulppiet. Nadere informatie volgt op de scholen. Vinke Schone Diensten heeft een kantoor in gebruik genomen in het Helders Ondernemers Cen trum aan de Marsdiepstraat. Aan leiding is de sterke groei van activiteiten in de kop van Noord- holland. Sinds Vinke vorig jaar juli het Marsdiep overstak, is het aan tal vaste klanten in het gebied tussen Den Helder en Alkmaar verdubbeld. „Ik had deze groei wel gehoopt, maar niet voorzien", zegt eigenaar Ko Vinke. Volgens hem heeft een aantal factoren, waaronder de overname van activiteiten van een collega-bedrijf, de expansie ver sneld. Het Texelse bedrijf houdt zich in de noordkop bezig met al les op schoonmaakgebied. Eén van de relaties is de Rijkswerf in Den Helder. Tijdens de open da gen van de werf in mei j.l. is er ge bakken vis verkocht, waarvan de opbrengst bestemd was voor Eco- Mara Vinke vond deze Texelse be stemming een goed idee en bood aan het ingezamelde bedrag te verdubbelen. Uiteindelijk wisten de wervianen afgerond 7250,- bij een te krijgen. Dinsdag werd dit bedrag, samen met een cheque van 7250,- van Vinke in EcoMare aan de directie overhandigd. dag voor zijn 95ste verjaardag is rustig ons heengegaan onze lieve vader, «onvader, groot- en overgrootvader en er Pieter Krijnen weduwnaar van Neeltje Wagemaker «der gehuwd geweest met Jantje Boon N. Broer-Krijnen C. Broer N. Posthuma-Broer A. Posthuma Kim, Marco S. Broer A. Broer-Bobeldijk Diana, Cor A. Broer J.W. Dekker P. Broer El, 9 november 1995 „Gollards", respondentieadres: Kleingouw 129, CJ Andijk. rouwdienst zal worden gehouden op indag 13 november om 14.00 uur in de 'Hards", waarna de begrafenis op de Ou- childer begraafplaats zal plaatsvinden. Je begrafenis is er gelegenheid tot con- =ren in de „Gollards". 'mee geven wij kennis van het overlijden onze lieve broer en oom Pieter Krijnen 'i leeftijd van 94 jaar. N. Zegel-Krijnen A. Kievit-Krijnen neven en nichten Rust nu maar uit je hebt je strijd gestreden; Wie kan begrijpen, wat je hebt geleden? En wie kan voelen, wat je hebt doorstaan? Met droefheid geven wij kennis dat op 55-jarige leeftijd is overleden mijn lieve vrouw en onze moeder Elly Eelman echtgenote van Reijer van Lenten Reijer Carolien en Adel Jolanda Texel, 9 november 1995 Thijsselaan 49, 1791 VE Den Burg. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 14 no vember van 19.30 - 20.30 uur en na de be grafenis in uitvaartcentrum Texel, Bernhard- laan 147 te Den Burg. De uitvaartdienst zal worden gehouden op woensdag 15 november om 14.00 uur in het uitvaartcentrum, waarna de begrafenis op de Algemene begraafplaats zal plaatsvinden. Geen bloemen. Eindelijk rust Eindelijk vrij Dag lieve mams We houden van je. Carolien - Adel Jolanda Tot onze droefheid is plotseling van ons weg genomen onze lieve dochter, zuster, schoon zuster en tante Elly van Lenten-Eelman Vader en Moeder Dirk en Nel Gre en Jan Jan Arie en Syl neven en nichten De mensen van voorbij, zij worden niet vergeten. De mensen ven voorbij, zijn in een ander weten. Bij God mogen ze wonen, daar waar geen pijn kan komen. De mensen van voorbij, zijn in het licht, zijn vrij. Verdrietig zijn we na het plotseling overlijden van onze schoonzuster en tante Elly van Lenten-Eelman Den Burg: Oudendijk: Nannie en Jaap Dirk Peter Carolina en Theo Kees en Tineke Marieke Pieter 13 November 1995 zijn onze ouders Willem en Ria Snoek 25 jaar getrouwd. Op zaterdag 18 november a.s. kunt u hen tussen 20.00 en 21.30 uur feliciteren in „Hotel Den Burg", Emmalaan 2 te Den Burg. De kinderen Hierbij bedanken wij u hartelijk voor de door u ge toonde belangstelling ter gelegenheid van ons huwelijk. 23 September jl. is voor ons een heuglijke en onvergetelijke dag geweest. Fred Geugjes en Marga G.A. Geugjes-Geus Mulderlaan 23, 2252 CC Voorschoten. Bij deze wil ik ieder een bedanken voor het medeleven tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij thuiskomst. B. Brouwer Naalrand 7 1797 AM Den Hoorn Lieve mensen. Allemaal heel erg be dankt voor jullie kaarten, bloemen, tele foontjes en bezoekjes tijdens mijn verblijf in het zieken huis. Lieve Geeske bedankt voor je hulp tijdens mijn afwezig heid. Lida Bakker 't Jachthuis, De Koog Shannan heeft een zusjel Veron datum: 7 november 1995 gewicht: 2850 gram. Charles Monique Shannan Eijkhout Duykerdam 45 1791 TA Den Burg Texel Voor bezoek graag even bellen, tel. 0222 - 314164. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: f7,65 tot en met 3 regels. Per regel meer f2,55 (incl. btw). Decoders voor satelliet of kabel. Service Center Texel, 311777. ~r~ Natuurlijk goed» dat ver antwoord Bont van Bontcouture Martin Karlas. Op de 1e etage: Lanarte borduurpakketten met af beelding van Marjolein Bastin, Klavertje Vier. Te koop: fietskar. Te koop gevr.: onderschuifbed. Tel. 317169. Winnie de Pooh bij Kla vertje Vier. Perfect beeld op uw PTT- schotel! Service Center Texel, 311777. Vier volwassenen zoeken een leerkracht voor de Ne derlandse taal. Liever geen les van Open Leer centrum. Br.anr. 1630 aan bur. Tex. Crt. Kerstpakketten presente ren wij vrijdag 17 novem ber van 19.00 tot 22.00 uur. De Pepermolen, Oosterend, telefoon 31 84 54. Zwarte Markt in manege Akenburg. 11 Nov. Stand houders 13.00 u. en pu bliek aanvang 14.00 u. Nog enkele kramen be schikbaar. Tel. 313861 of 318958. Kerstgeschenk? Toen en Nu. Texel T.k.: Hardi twin (luchton dersteuning), veldspuit 800 ltr/18 mtr. met com puter (30% middelreduc tie en geen drift) ideaal voor bloembollen, i.z.g.st., vr.pr. ƒ14.900,-; Gruse aanaarder/rugvormer voor aardapp./wortelen, z.g.a.n., ƒ3.750,-. Tel. 316268. Wegens uitbreiding van activiteiten zoek ik enth. partners. Veel mogelijkh. Geen ervaring vereist, risi coloos. Bel voor een af spraak op ma., wo. en da of za. tussen 19.00-20.00 u. Tel. 322304. Kwaliteits Shit T-shirt (100% katoen) van ƒ20,-, voor ƒ12,50 in de Wad denwinkel. Gev.: in centr. Den Burg, Cypers-wit poesje, oranje bandje, tel. 315303. Garage Dros Eierland. Tel. gewijzigd in 311611. T.k. wegens overcom pleet: aardappelloof klap- /spuitkombinatie; Amac LK4 klapp. steke- teespuit opgeb. op M.B. trac type 800 geheel werkklaar en in g. st., vr.pr. ƒ14.750,-. Schuite maker Kipwagen, opkn. ƒ500,-. Tel. 316268. Autocross, havenpop, vliegfeest, goalmaster- festijn, Strenderpop en tal van andere echte Texelse evenementen: zaterdag te zien tijdens de promotie uitzending van Slot- TVTexel. Klavertje Vier. Nu Esprit shirts met lange mouw voor ƒ25,-. Werkende moeders, op- geletll Voor kinderopvang kunt u bellen: Natalja Wit te, tel. 0222-311297. De leukste kado's vind je bij Klavertje Vier op de Ie etage. Surprise? Texel in Vogel vlucht. Elke dag v.a. 17.00 u. war me gegrilde kip. Slagerij Joop Schiphorst, Waal- derstr.. Den Burg. Gebakken volgens verras send recept: pepernoten, taai-taai. speculaas en ca- robe met of zonder suiker of met honing. De Vlier, Hogerstraat. App. te huur. Voll. inger. met c.v. van 11 nov. tot 1 april, 725,- per mnd. incl. Inl. 0222-310023. Te koop, 11 nov. Zwarte Markt, manege Akenburg: 200 blikken trommels. Met spoed gezocht: woonruimte voor moeder met 2 kinderen. Inge vxJ. Puyl, tel. 314083. Veel volkstuinders weten dat groente die de tijd heeft gehad om te groeien lekkerder is. De Vlier biedt u betaalbare kwaliteit met smaak. Esprit kinderjeans broeken, ƒ49,95, mt. 92/152. Klavertje Vier. Niet alleen voor oude glaasjes, maar ook voor een mooie fruitschaal of saladekom moet je bij Hans van der Klift zijn. Amstrad service-dealer. Service Center Texel, 311777. Nog nooit op tv geweest? Dat gaat nu veranderen: Slot-TVTexel is van, voor en door Tesselaars. Najaarsstemming of Sin terklaasstemming? Spe culaas, pepermoppen en banket. Waar anders dan bij Bakkerij Timmer in Oosterend. Demonstratie Ultra Punch. Atelier de Witte Engel. Zaterdag van 14.00-16.00 uur. Te koop: piano. Tel. 315469. T.k.: Honda Civic, aut., bj. '84, d.-bl. Tel. 318593. Eikenhouten vaten. Tuin centrum vxf. Werve, Bern- hardlaan, tel. 312925. T.k.. houtkachel, merk Jo-« tul. Tel. 313963. Accu's voor telefoons.' (ook mobiel). Service Center Texel, 311777. Hyacinten op pot, bloeier* mooi, ruiken heerlijk* Bloemisterij Bert van der Wal. Metalenhandel „Cobus Spigt", Ruigendijk 35, De Koog. Inleverterrein voo£ autowrakken, koelkasten,, oud ijzer, oud frituurvet* Voor ophalen eerst even bellen, tel. 0222-311297. Restaurant Het Waper£ van Texel is i.v.m. verbou wing gesloten van 5 tot* 29 nov. Het hotel/café is» normaal geopend. Sinds vrijdag 27 okt. niet op Warmoesstraat 12 te ruggekeerd: grote zwarte gecastr. kater. Graag inl. 315740. Dros Tweewielers. Blad zuigers v.a. ƒ229,-. Oor- sprongweg 3, Eierland, tel. 311611. Restaurant De Fuik, De Waal is geopend op da, vr., za. en zo. Alleen op re-^ servering. Tel. 312570. Te koop: schitterende oud-Amerikaans grenerv- vloerdelen, 3 cm dik. Kij-" ken op de Zwarte Markt, manege Akenburg op 11 nov. of bel 310461. Gevraagd: zelfst. hulp in de huishouding voor 1 ochtend per week in De Koog. Tel. 317399. Bontbladige of besvor-^ mende struikjes geven kleur aan uw wintertuin. Tuincentrum v.d. Werve. Accubakken, sierkaarsen, flessen en glazen vazen. Bloemisterij Bert van der Wal. Voor al uw tuinartikelen. Rentenaar, Oosterend, tel. 318000.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 3