Eindelijk op tv na naandenlang oefenen i r m Texelaars centraal in proefuitzending TVT Reclame nu voor tweederde rond i f m Groen Links wil rem op groei slaapplaatsen (ORT Texels Sport 1TEXELSE z7 COURANT it '^k zeggen wou.. Jutters aartkoplopers innen opnieuw J.'.-V Koploper te sterk voor Klif-dames Zusterkring houdt verkoopmiddag Jonge dansers schitteren Eilandcompetitie volleybal Ledenkaarten ijsclub S porti viteitsbeker voor oud-mariniers Tevoko volleybal Begrotingsvergadering Raadsvergadering ALARM ALS ELKE SECONDE TELT VRIJDAG 10 NOVEMBER 1995 lokale televisie heeft de jie-inkomsten die nodig zijn 1996 elke maand een pro- rma te maken, voor tweeder ennen. Totaal heeft het lie bedrijfsleven al ruim 00 gulden netto toegezegd. TV Texel hoopt dat de nog gdigde adverteerders na de otie-uit zending van morge- «d over de brug zullen ko- De initiatiefnemers hebben maanden uitgesloofd om de li een leuk programma voor Welen. vrijwilligers heeft TV Texel gebrek. Tijdens de voorberei- kon men rekenen op 30 mthousiaste Texelaars. Des- inbreng was er van o.a. Ije Roll, Gerard Rump, Theun Inter, John Smit en Rob Val- jrg. De aanstaande Texelse Matrices en -toren waren jonderdagavonden onder lei van tv-omroepster Noortje bezig met ,droogoefenen" camera. Ook een dagcur- workshop") in OSG De Ho- rg droeg een steentje bij. „We llemaal wel amateurs en het best op z'n Tessels, maar het er niet knullig uit te zien", al- mede-initiatiefnemer Bart ranlwo.ink likh. uJ ran de n-ila. li oe gaat Benno, de nieuwe van het Maritiem en Jut- mseum, het doen. Dat vra- ok de jutters zich af. Daarom ik reageren op zijn stuk in kjdeschilder dorpsblad „Tus- lost West". De bewegwij- zou niet voldoende zijn. dat Benno eerst maar eens lenken aan de woorden van t Reinbach, uitgesproken op achtige avond ter gelegen- en het vijftienjarig bestaan lie medewerkers, bewoners fs raadsleden. „Benno, her verhouding met de jutters, die bestond bij de oprichting )0." De jutters waren vanaf egin niet te beroerd om uit zak zaken te regelen. Alles in ze opgezet om het jut- useum te laten slagen. Alle handelingen waren tot nu luchteloos. Een summier be- van twaalfhonderd gulden is Imaart ook stopgezet, een rapport gemaakt door et Lestraden en aangebo- in het management van de Tot nu toe weet niemand in staat, maar wel dat het <en heeft met de voortgang et geheel, it de Texelse jutters om de ele/historische gebeurtenis- in de kust en in zee rond dat dte begeleiden en te registre- Het juttersmuseum is daar- de aangewezen plaats, ten, gasten en overkanters In zich laten inspireren door n te leven in het gebodene. ie hebt mensen die het niet tn en het nooit zullen leren, ter voor Oudeschild, waar t nu met de wegwijzers II Cor Ellen, mede namens de jutters. Weijdt en Willem Koomen de winnaars op de zesde 'van de klaverjasclub „Den Ze behaalden 7659 pun- n hebben hun koppositie iets 'vigd. '18 punten van Wil Derksen iter van Heerwaarden waren voor acht plaatsen winst, zij hu op de tiende plaats. Roel en Roel de Zwart waren vervangers voor Judo sen Elly Eelman. Zij brachten "et 7345 punten op de vijfde s in het klassement. Theo en Jaap Witte schoven met punten op naar de derde iVoor Mary Timmerman en 'Vermüe waren de 7131 pun- voor een zesde plaats, ^middelde deze avond was Punten. rund na 24 partijen: 1. B. Weijdt-W. 11 42002: 2. Echtp. F. Veeger U j. Witte-Th. Witte 40358: 4. L. 'kn-H. Westdorp 39973, 5. E. Vriens 39708: 6. M. •n-A. Vermue 39685; 7. F. k de Ruwe 39482; 8. D. Bakker 39459; 9. Ch. Schraag- It 38728; 10. W. Derksen-P. v. rden. Gerard Rump, die zijn brood ver dient als editor (monteur van aan geleverde filmbeelden) bij de NOB in Hilversum, besteedde een deel van zijn vrije tijd aan de samen stelling van een „leader" (intro- duktiefilmpje). Bedoeling is dat alle maandelijkse uitzendingen van TV Texel daarmee beginnen. Rump maakte gebruik van het beeldarchief van Videolux, het be drijfje van John Smit uit Den Burg. Impressies Smit ging evenals Valkenburg de afgelopen maanden vaak met de camera op pad om impressies te maken van Texelse evenementen. Beelden daarvan zijn morgena vond te zien. TV Texel hoopt daar mee te laten zien wat de kijkers in 1996 van de lokale televisie kan verwachten. Rob Valkenburg: „Waarom ik be reid ben om zoveel vrije tijd in dit project te steken? Omdat ik het in teressant vind om zo'n medium op te zetten. Zelf ben ik met bepaalde facetten bezig geweest, nu komt alles bij elkaar." Volgens hem kregen de program mamakers overal veel medewer king. De reportages kostten tot nu toe vrij veel tijd, inclusief voorbe reiding en monteren. Valkenburg verwacht in de toekomst tijd te winnen door gebruik te maken van een mobiele studio. De binnenko mende beelden kunnen dan ter plekke worden gemixed. Tijd en energie De promotie-uitzending bevat een aantal onderdelen, die als aparte projecten kunnen worden be schouwd. Zo is vorige week de door John Bour gecomponeerde openingstune opgenomen met medewerking van Texelse koren en fanfares. Zoiets bedenken en uit voeren vraagt uiteraard de nodige tijd en energie van de medewer kers. Datzelfde geldt bijvoorbeeld voor het Sintemaarten-snoephuis, dat morgenavond op de Groene- plaats komt te staan. Extra werk voor de decor-ploeg, maar ook zijn vrijwilligers nodig die snoep uitde len, moet er stroom zijn in de tent en moet er muziek klinken. Niet alleen de voorbereiding van de promotie-uitzending heeft de afgelopen maanden veel tijd ge kost, ook het opzetten van de or ganisatie had heel wat voeten in aarde. De medewerkers zijn ver deeld over een vijftal redacties, die onderwerpen als sport, actualiteit, kunst en cultuur, jongeren en ouderen voor hun rekening ne men. Er is, door de redacties af zonderlijk en allemaal samen, heel wat afvergaderd om de ideeën op elkaar af te stemmen. Daarnaast waren er vele repetities om ieder een aan bod te laten komen. Klassiek Financieel staat de promotie uitzending los van de program ma's in 1996. „Deze uitzending moet zichzelf bedruipen. Dat is gelukt, er zijn genoeg sponsors gevonden", aldus Bart Heijnen. Er moest een bedrag van ongeveer 15 16 mille worden afgedekt. „De werkelijke kosten liggen rond de 30 mille. Door veel indirecte sponsoring, zoals het gratis be schikbaar stellen van oefenruimte, materiaal en knowhow, vielen de kosten veel lager uit." De bedrijven die het programma fi nancieren behoren tot de grotere op Texel. „Zeg maar de klassieke sponsors. We zijn blij dat die het belang van dit initiatief inzien." Toekomst Heijnen erkent dat „TV Texel als niet-commerciële omroep recla megeld uit de Texelse markt trekt". „Maar overal in Nederland worden kabelnetten opgekocht. Lokale tv past in een landelijke trend. Als een overkants bedrijf hier met televisie zou beginnen, wordt er driemaal zoveel geld uit de markt getrokken. Bovendien krijg je dan ook Coca Cola en an dere niet-Texelse adverteerders op de buis." Hoewel de Nederlandse tv-kijkers volgens een recent onderzoek ver zadigd raken na de komst van zo veel nieuwe zenders, ziet Heijnen een goede toekomst voor lokale televisie. „Het is niet méér van hetzelfde, zoals de RTL'en, Veroni ca en SBS. Lokale tv voegt op tele visiegebied iets toe dat er nog niet was. Ons uitgangspunt is daarom de programma's zo plaatselijk mo gelijk te houden. Dus veel Texe laars in beeld." Eind november besluit het bestuur van de Stichting Lokale Omroep Texel (SLOT) of de financiële basis sterk genoeg is om TV Texel vol gend jaar van start te laten gaan. Cj p w Muziek van de toren. Speciaal voor de openingstune van TV Texel kwam het fanfare vo rige week in actie. (Foto March Hei/non) De promotie-uitzending waarmee TV Texel (TVT) zaterdag van start gaat begint om 19.00 uur met sfeerbeelden vanaf de Groene- plaats. Ter gelegenheid van Sint Maarten worden voor de kinderen activiteiten op touw gezet. Naast De Lindeboom staat een tent waarin „De Vantasjes" optreden. Om 20.00 uur start vanuit De Lin deboom (op kanaal 30-) een rechtstreekse uitzending van een feestelijk programma. Op de Groeneplaats staat zater dagavond een snoephuisje. Twee „schone dames" tracteren vanaf 18.00 uur de zingende kinderen op snoep en drinken. De tv-opnames die hiervan worden gemaakt zijn vanaf 19.00 uur te zien. Het TVT- jeugdprogramma speelt zich ver der af in de tent, waar de theater groep van Klif 12 een voorstelling geeft. Basisschoolleerlingen van groep twee zijn welkom. Vanaf 20.00 kunnen de kinderen weer door hun ouders worden opge haald. Voor de bezoekers geldt het motto: vol is vol! Om 20.00 uur start m.m.v. dj's van Radio Texel een discoprogramma in de tent voor kinderen van tien tot veertien jaar. Het programma duurt tot een uur of tien. Het tv-programma dat om 20.00 uur start zit vol variatie. Actie en muziek worden afgewisseld door reportages van o.a. „Goalmaster", het havenfeest, de autocross, di verse popfestivals. Holland Festi val, rommelmarkten en het vliegfeest. De uitzending is be doeld om een beeld te schetsen van wat lokale televisie te bieden heeft. Om te reageren heeft TVT een telefoonpanel paraat. Dat is bereikbaar vanaf 19.00 uur onder nummer 313467. Groen Links roept Texelaars die belang hebben bij de maximale hoeveelheid toeristische slaap plaatsen op hun zegje te doen tij dens de commissievergadering ROH die woensdag 22 november wordt gehouden. Volgens recente tellingen zijn er ruim 42.000 bed den uitgegeven. GL voorziet bij doorgroei naar 47.000 grote pro blemen en wil hooguit 1500 slaapplaatsen in reserve houden. Het getal van 47.000 wordt ge hanteerd in officiële beleidsstuk ken, zoals bestemmingsplannen, het recreatiebasisplan, het streek plan Noordholland, etc. „Dit moet worden bijgesteld", vinden raadsleden Peter Bakker en Jaap Vlaming, op wier verzoek het vraagstuk 22 november aan de raadscommissie Ruimtelijke Orde ning en Huisvesting wordt voorge legd. Ze baseren zich met name op het Teso-rapport „Vervoerscapaciteit Texel-Den Helder 1995-2000". Di recteur Rob Wortel wees er tijdens de jaarvergadering al op dat elke 1.200 slaapplaatsen een extra aanbod van 400 auto's geeft. In de piek van het seizoen, betekent dat een uur extra wachttijd. 5.000 Extra bedden, zou dus een wacht tijd van vier uur kunnen geven, be cijfert GL. Helder beleid „De vraag is of de toerist bereid is zo lang te wachten, immers er is veel concurrentie op de toeristen- markt. Alleen als ingrijpende ver keersmaatregelen worden getroffen, blijven bij 47.000 slaap plaatsen de wachttijden binnen de perken. Bijkomend probleem is volgens GL het plan voor toeristi sche attracties op terrein van de rijkswerf in Den Helder, wat extra drukte geeft. „Het is met name voor Teso van groot belang dat er op korte termijn helder beleid komt." Verkeersveiligheid GL heeft nog een reden te waar schuwen voor ongebreidelde toe ristische groei. „Het verkeers- Na een reeks goede wedstrijden (zes overwinningen en een ge lijkspel) moesten de zaalvoet balsters van Klif vrijdag het onderspit delven tegen Winkel. Evenals vorig jaar voert het -nog ongeslagen- team uit Noordhol land al vanaf het competitiebegin de rangli jst aan. Klif moest het stellen zonder aanvoerster Anita Witte en verdedigster Lilian Koning. Voor coach Dirk Eelman genoeg reden om de taktiek van zijn team aan te passen. Hij koos voor een afwachtende speelwijze, waarbij Winkel het spel moest zien te ma ken. Gek genoeg gebeurde dit aanvankelijk niet. Beide teams waren aan elkaar ge waagd; pas na een half uur open de Winkel de score na een aanval over de linkerflank. Niet lang daar na was het wederom raak toen een aanvalster de bal knap over de uitgekomen Klif-keepster lepelde: 2-0. Natascha van der Vis stond aan de basis van de Texelse tegentreffer. Na een solo van eigen helft bereik te ze de achterlijn en schoot de bal hard voor het doel, waar Janien de Bruijn klaar stond om in te tikken: 2-1. Zelf maakte Van der Vis de gelijkmaker; ze nam een vrije trap zó hard, dat de bal met verde digster en al het doel in vloog: 2-2. De Hervormde Zusterkring in Oosterend houdt woensdag vanaf 14.00 uur een bazaar in het jeugd- gebouw in de Oranjestraat. Er worden onder meer eigengemaakt handwerk zoals gebreide sokken verkocht. Ook zijn er spelletjes en prijsvragen, waarmee een mand met boodschappenis te winnen. Koffie en thee staat klaar. De op brengst is bestemd voor het pro ject „Stuur een papoea naar school" van Harry de Graaf en voor de aankoop van materiaal voor de zusterkring. Vanaf dat moment werd duidelijk waarom Winkel nog ongeslagen is. Het team deed er een schepje bovenop en creëerde veel kansen door snelle acties en goede com binaties. In no time keek Klif tegen een 5-2 achterstand aan, ondanks goed keeperswerk van Marjo van Heerwaarden. In de slotfase kon Klif nog iets terugdoen. Nadat het 6-2 was geworden en Marjan Ni- colay de bal van de eigen doellijn wist te koppen, scoorde Wilma Tijssehng in de laatste minuut 6-3. Door deze nederlaag zijn de da mes een plaatsje gezakt in het klassement. Geselekteerd worden uit 900 ver schillende dansen die op 30 regi onale demogyjada's te zien waren, en om daarna in een heus groot theater te mogen optreden, is een droom van elke amateur danser. Het overkwam 15 jeugd leden van de jazzdans afdeling van de G.V.T. Hun dans „The Flintstones" waarin zij allemaal waren omgetoverd tot kleine Fredjes, werd na een succes vol optreden voor eigen publiek een paar maanden later klaar gestoomd om in Castricum te schitteren op de regionale demo- gyjada. De jeugdleden, in de leeftijd van 7 tot 10 jaar, deden dit met zoveel plezier, ontspanning en zelfverze kerdheid dat een commissie besloot het succesnummer uit te Programma dinsdag 14 november: Veld A, mannen: 18.30 u.Handic.-Perf.Bodies ABN/AMRO 19.15 u.DGM-ABN/AMRO Pert. Bodies 20.00 u.Uriot-Maarco Sportshop 20.45 u. 12 Balcken-Sportshop Uriot 21.30 u.Cocky's-Meub.h.Texel 12 Balck. 22.15 u.Kobeko-Paal 9 Cocky's Veld B, gemengd en vrouwen: 18.30 u. Cavo Latuco-Rabo Tatenh.2 19.15 u.Tatenh.2-Zandloper Ecomare 20.00 u.Ecomare-Klif Zandloper 20.45 u.TopTïen-Smash Kruiswerk 2130 u7 Prov.-Kruiswerk TopTien 22.15 u.NIOZ-Gr. Slock (v) 7 Prov. Veld C, vrouwen: 18.30 u.Vlier-Haarstudio Vespertina 19.15 u.Vespertina-Timmer Vlier 20.00 u.Westerl.-Zeilmakerij Timmer 20.45 u.Eierl. Huis-Leydekk. Zeilm. 21.30 u.Question-Klif 12 Eierl.h. 22.15 u.De Boer-Visser Klif 12 Wedstrijdleiding voor deze avond: let en Willem (315194). Uitslagen: Grote Slock 2-Super 2-0; Tex. Auto-Teso 3-0; Kobeko-Maarcobouw 3-0; 12 Balcken-DGM 2-1; Paal 28/De Krim- Sportshop 1-2; Meubelhuis-Paal 9 2-1; LenR-Klif 2-1; Waayer-Zandloper 3-0; Ecomare-Fitt 3-0; Wiersma-ABN/AMRO 1-2; De Rival-Bosma 3-0; Beautique-Jozef 3-0; Westerlaken-Timmer 3-0; Question- Leydekkers 3-0, Eierl. Huis-Zeilmakerij 3-0; Haarstudio-Klif 12 1-2; I de Boer-De Vlier 2-1; Durper Drup-Vrsser 3-0. Drijfmest. In februari, veel eer der dan CDA-statenlid Bob Ver burg erop aandrong drijfmest te handhaven op de zandgronden, diende VVD-statenlid G. Roos een motie in van dezelfde strekking. Die werd toen met 54 tegen 21 stemmen aangenomen. „De CDA- motie was dus volstrekt overbo dig", aldus Erna Eelman (VVD). Brandweercollecte. De collecte voor de Nederlandse Brandwon den Stichting, die jaarlijks wordt uitgevoerd door de brandweer, heeft f6984,- opgebracht. Dat is f500,- meer dan vorig jaar. Tot en met zaterdag 11 november kunnen bij boekhandel Het Open Boek en de Binnenburg te Den Burg ledenkaarten worden afge haald van de ijsclub Den Burg. Voor mensen van 16 jaar en ouder kosten de kaarten f10,-; jongeren betalen f5,-. Kinderen tot en met zes jaar hebben gratis toegang tot de ijsbaan. veiligheids- en parkeerprobleem wordt groter. Dat oplossen kost veel geld. Bovendien komen de mensen niet vanzelf naar Texel. De 1.200 nog te bouwen apparte menten zullen buiten het hoogsei zoen moeilijk zijn te verhuren. Daarmee drukken ze de gemiddel de verhuur van alle logies- accommodatie. Dat beïnvloedt de rentabiliteit negatief. Er moet dus extra promotiebudget beschikbaar komen, maar de gemeente zit al aardig krap bij kas. Er ontstaat dus een financieringsprobleem." Schoonmaak „Ander probleem is de schoon maak op de wisseldagen, waar voor nu al onvoldoende personeel is te krijgen. Bovendien treedt er al een zekere concurrentie op met de bollensector, die in dezelfde perio de op de markt is voor personeel. Als om deze reden mensen van el ders worden aangetrokken vergro ten we tevens het huisvestings probleem." Over het exacte aantal bedden bestaat wel eens onduidelijkheid. Volgens de gemeente zijn dat er iets meer dan 42.000. Daarin zijn de 1600 slaapplaatsen voor het kamperen bij de boer inbegrepen. Het college-akkoord laat ook ruim te voor kleine logiesverstrekkers die aan kwaliteitsverbetering wil len doen. Ze mogen het aantal bedden met een kwart uitbreiden. Dit beleid is opgenomen in het bestemmingsplan De Koog en het bestemmingsplan buitengebied. Al heel wat ondernemers hebben de ruimte benut, of hebben daar toe plannen ingediend. Verder zijn er op basis van de bestem mingsplan al de nodige slaapplaat sen toegezegd die nog niet zijn gerealiseerd. In en rond De Koog zijn dat er bijvoorbeeld 169. Het Contact Oud Mariniers Texel (COM) heeft tijdens de landelijke sportwedstrijden in de Van Braam Houckgeest Kazerne in Doorn beslag gelegd op de sportiviteits- beker. Het Texelse team behaalde goede klasseringen bij het volleybal (der de) en het pistoolschieten (vierde). Andere takken van sport waren: hardlopen, hindernisbaan, zwem men, granaatwerpen, kaart, kom pas en jeu de boules. De prestatie is opmerkelijk omdat de afdeling Texel zich met een afvaardiging van elf sporters staande wist te houden tussen teams die uit veer tig personen bestaan. Teamcap tain Moree kreeg de trofee uit handen van generaal Spiekerman van Wezelenburg van het Korps Mariniers. Uitslagen: Do. 2-11: Los '82-Tevoko 2 D 3-0; Za. 4-11: Mad- joe 3-Tevoko HPK 3-2; Polisport- Tevoko DPK 3-0. Programma za. 11 november. Burg. De Koninghal: Zaaldienst Dames 1. 13.30 u. Tevoko 1-ASV '55 DPK 16.30 u. Tevoko 2-Coach/Sea- hawks D. Ons Genoegen: 15.00 u. Tevoko 1-WhamA/Vham HPK nodigen voor de Theater demogy- jada in de schouwburg „De Har monie" in Leeuwarden. Zondag was de grote dag. Bepakt en bezakt, want het Rockmobile moest uiteraard ook weer mee, en inclusief een schare supporters werd vertrokken richting Leeu warden. De Harmonie is een theater dat, na een gigantische verbouwing, drie maanden terug heropend werd. De jazzdanser kwamen in een machtig mooi en groot ge bouw terecht wat de nodig indruk maakte. Toch dansten zij hun num mer goed, ontspannen en blij, wat bij het publiek, toegestroomd uit heel Nederland, een enorm ap plaus en waardering op leverde. De jazzdansers, nu hun succes in Friesland. (Foto Yvonne Bruining) Vergadering van de gemeenteraad op dinsdag 14 november 1995 om 14.00 uur in het gemeentehuis. Agenda 1Opening. 2. Vaststeliirig volgorde stem ming. 3. Reacties in 2e termijn van de raad op de algemene be schouwingen, alsmede het in dienen van voorstellen naar aanleiding van de beantwoor ding in 1e termijn door burge meester en wethouders. 4. Reacties in 2e termijn van het college van burgemeester en wethouders. 5. Vaststelling van het program ma voor sociaal-culturele acti viteiten voor het jaar 1996. 6. Vaststelling van de begroting voor 1996 van. a. Het sociaal werkverband „De Bolder"; b. de openbare scholenge meenschap „De Hoge- berg". 7. a. Voortzetting promotiecon tract met de Stichting VW Texel Promotie; b. voortzetting contract infor matieverstrekking/dienst verlening met de Stichting VVV Texel Promotie. 8. a. Meerjarenraming 1997-1999 b. hoofdlijnen van beleid; c. heroverwegingsvoorstellen; d. investeringsplan 1996; e. meerjaren-investeringsplan 1997-1999; f. dekking begrotingssaldo; g. begrotingsbrief, de dato 5 oktober 1995, inzake nage komen mutaties, waaron der: buitenschoolse op vang en drempelbedrag bij zondere bijstand; h. beleidstaken. 9. Vaststelling diverse belasting verordeningen. 10. Vaststelling van de eerste wij ziging van de gemeentebegro ting 1996. 11. Sluiting. Vergadering van de gemeenterad op woensdag 15 november 1995 om 19.30 uur in het gemeen tehuis. Agenda 1Opening. 2. Vaststelling volgorde stem ming. 3. Vaststelling besluitenlijst raadsvergadering de dato 10 oktober 1995. 4. Najaarsnota 1995. 5. Voorbereidingsbesluit ten be hoeve van het bouwplan van: - verbouw ruitercentrum „Nieuw Bornrif", Mienter- glop 25 te De Koog; - uitbreiding strandpaviljoen. 6. Vaststelling bestemmingsplan „Oudeschild Haven, eerste herziening". 7. Derde serie wijzigingen Bouwverordening. 8. Bijdrage plaatselijk-verschil- lende-omstandigheden-kos- ten Woningstichting Texel (verdeelbesluit 1995 sociale huursector in het kader van het Besluit Woninggebonden Subsidies 1995). 9. Krediet gebiedsvisie in het ka der van het convenant. 10. Basketbalinstallatie Burge meester De Koninghal. 11Beslissing bezwaarschrift de heer H. Brugge en mevrouw M. Maas. 12. Planschadevergoeding Stig- gelbout 13. Bijdrage slachtoffers orkaan- schade. 14. Overzicht post onvoorziene uitgaven. 15. a. Ingekomen stukken; b. Mededelingen; c. Beantwoording vragen. 16. Rondraag. 17. Sluiting.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 7