Texelse hengst goedgekeurd F amilieberichten fee, Laatste minuten I voor Texel'94 TEXELSE c? COURANT Man gearresteerd na mishandeling Twee winnaars viswedstrijd igramma zaalvoetbal De Koog thuis „op schot": 4-2 Vergadering ANBO Voetbaluitslagen Voetbalprogramma Fiets als 'n vorst, fiets verlicht. i» 194 bewaart geen goede her- ngen aan de wedstrijd tegen idia T. Vorig jaar gingen bei- ,tdstrijden verloren, zondag &xel'94 in Tuitjenhorn de ze- jlippen. Na een 2-0 voor- ng, werd het in de slotfase nog gelijk: 2-2. ten DINSDAG 14 NOVEMBER 1995 94 kwam sterk uit de start- n en wist Hollandia T. met veldspel te verrassen. Van aan werd het vijandelijke onder druk gezet wat in korte esulteerde in een drietal kop en. De laatste leverde een jjnt op. Uit een vrije trap van Brand, halverwege de helft Tuitjen. belandde de bal pre- op het hoofd van Erwin Ko- die snoerhard de keeper het ken gaf. Texel'94 leidde dan verdiend na een kwartiertje l-o. De rest van de eerste bleven de Texelaars het pro- i. wat resulteerde in een aan dansen, die echter niet benut jen. Zo was er een knap schot Simon Brand, uit een kort ge en corner, die de keeper met prachtige zweefduik wist te i. Een indirecte vrije trap in strafschopgebied leverde niet op dan een corner. Een poei- an Erwin Koning werd half 11 apt door de keeper en Henk Hamaker was net te laat om te en afronden. ust stond er een ander, een oren Hollandia T. Met man en ht was de aanval gezocht en 94 kon niets anders doen verdedigen. Ondanks het •is-weg-spel van de Texelaars, rdoor de thuisploeg steeds, in bezit bleef, werden er geen kansen gecreëerd. Zo'n itig minuten hield dit offensief aan, toen pas kreeg Texel'94 de kans om even onder de druk uit te komen. De gevaarlijke aanval van Texel benutte vrijwel de eerste de beste kans die zij kregen. Paul van Exel bediende de snelle Erwin Ko ning, die eerder bij de bal was dan de uitlopende keeper en met een knappe lob voor een 2-0 voor sprong zorgde. De trainer van Hollandia zette toen alles op de aanval en wisselde twee spelers. Of de Texelse verde diging zich nog moest instellen op deze wisseling van de wacht is niet duidelijk, maar uit de eerste de beste aanval, keek iedereen naar elkaar en wist Piet Molenaar met een kopbal voor 1-2 te zorgen. Hollandia rook de onrust in de ver dediging en probeerde door te drukken. In de daarop volgende aanval speelde zich een scrimmage af, waar bij uiteindelijk Texel'94 als overwinnaar uit de buis kwam, maar dat was meer geluk dan wijsheid. De gewaarschuwde ver dediging zette alles op alles om maar te zorgen dat de punten niet uit handen zouden worden gege ven. Toch lieten zij zich steeds ver der naar achteren drukken, liepen er teveel mensen in het midden van de verdediging. Met nog slechts vijf minuten op de klok bleek deze opstelling uitein delijk fataal. Een voorzet van de rechterzijkant werd knap in de ver ste hoek geschoten door aanvaller Peter Buter. Hollandia T. blij met dit gelijke spel, Texel'94 in mineur omdat het een misschien niet he lemaal verdiende overwinning zo laat in de wedstrijd uit handen werd gegeven. Het goede spel en inzet van Texel'94 geeft hoop voor de thuis wedstrijd van a.s. zondag tegen SRC. De politie heeft vrijdagavond een 50-jarige Texelaar aangehouden, omdat hij ervan wordt verdacht een 68-jarige vrouw zwaar te hebben mishandeld. De vrouw liep daarbij twee gebroken polsen op. Het gewelddadige vergrijp werd voorafgegaan door een slepend familieconflict. Beiden kwamen el kaar tijdens de koopavond tegen in een supermarkt in Den Burg. Daar ontstond een fikse woordenwisse ling. Eenmaal buiten zou de man de vrouw hebben geschopt, waar door ze viel en beide polsen brak. De verdachte kon kort daarop thuis worden gearresteerd. Hij is in verzekering gesteld. raawft De eerste viswedstrijd in de win- terserie heeft twee winnaars op geleverd. Nico Tessel en Paul Verhagen vingen achter de As- faltmolen allebei twee vissen en scoorden totaal 50 cm. Er deden tien vissers mee aan de wedstrijd. Jan Kingma en Cor Een uithaal mat gevolgen voor de score. Huisman vingen ook twee vissen, maar scoorden resp 44 en 42 cm. De tweede wedstrijd is 26 novem ber niet bij de Ottersaat, maar vanaf de Rival, het sportvisser schip van Jaap Tuitman. Deelne mers moeten 08.45 uur inschepen, vertrek 09.00 uur. De tocht wordt de clubleden aange boden door fa. Tuitman. De vissers moeten zelf voor pieren of spiering zorgen. nsdag 15 november: !0 u. Klif-ASC J 5 u. Mantje 2-Texel 2 «15 u. Casino-J'ellenboog i5 u. Texel-O'end 15 u. De Krim 4-0'end 2 dienst: Oosterend derdag 16 november: 10 u. Texel 2-Nioz 10 u. Gempo-De Koog 3 0 u. Casino-RAB JjO u. RAB 2-ZDH 010 u. Texel 4-Mantje 3 dienst: RAB lag 17 november: )0 u. Casino-O'end 15 u. Texel 1-De Koog K> u. Klif 5-Texel 3 !0 u. J'elleboog-Mantje 10 u. J'elleboog-Texel 0 u. Klif 2-De Koog iO u. De Koog 2-Klif dienst: De Krim te Samber UIH Formateur van J.H. Dane en Lauw van VTiet heeft veel dreiiuuraanleg en sprong bovendien netjes Voor het eerst is een op Texel ge fokte hengst goedgekeurd voor het stamboek. De bonte Linde's Picasso werd vrijdag in Ermelo aangenomen door het Nederland se Rijpaarden en Pony Stamboek (NRPS). J De 2,5-jarige opvallende verschij- J ning is geboren bij Willem van der Linde in De Cocksdorp. Moeder is de Ulft-afstamming „Flair", die door Annemarie van der Linde is uitgebracht in de sport. Vader is de platenbonte Samber. Het dier werd in '93 tijdens een veiling in Midden Beemster ver kocht aan J.H. Dane, die het dier voor de helft heeft doorverkocht aan hengstenhouder Lauw van Vliet. Het KWPN vond de 1:62 me tende bonte te beknopt, maar het NRPS was wel geïnteresseerd. Pi casso toont veel aanleg voor dres suur, maar weerde zich ook in de springtest goed. Als het sperma- onderzoek en de röntgentest van de benen positief uitvallen, staat niets een carrière als dekhengst in de weg. Van der Linde heeft er alle vertrouwen in. „Er zijn al enkele merries drachtig van hem." De Texelaar heeft er geen spijt van dat hij de hengst indertijd heeft verkocht. „Hij bracht toen leuk geld op en je moet maar zien dat je 'm alle jaren heel houdt. Ik hoop alleen wel dat ze zijn naam aan houden. Picasso past bij zo'n ge vlekt geval. Voor het NRPS moet de naam met een S beginnen, dus dan moeten ze er maar S. Picasso van maken." Bijgaand knipsel uit het Agrarisch Dagblad van zaterdag toont de in drukwekkend dravende Picasso. Het eerste elftal van SV De Koog heeft zondag tegen Kreileroord gewonnen. Halverwege de eerste helft zag het daar niet naar uit, toen Kreiloord een 1-2 voor sprong nam. De Koog wist terug te komen en won uiteindelijk dit verdiende. Nico Schot scoorde een hattrick. Zonder de vakantiegangers Wally van Beek en John Eelman en de geblesseerde Bernard Ipenburg begon De Koog met weer een an dere opstelling. Het thuisduel te gen Kreiloord. Dit elftal stond enkele plaatsen lager op de rang lijst en moest geen problemen opleveren. Ook omdat De Koog nog steeds een ongeslagen status bewaart in de thuiswedstrijden. Uit daarentegen hebben de eiland bewoners nog steeds geen punt verzameld. De Koog nam vroeg in de wed strijd een 1-0 voorsprong toen de goed spelende Mart Offerman Ni co Schot aanspeelde. Deze nam behendig aan en kegelde uit een lastige positie de bal hard onder de lat. Hierop volgden kort na el kaar nog enkele goede kansen waaruit de Kogers niet wisten te scoren. Tegen de verhoudingen in wist Kreiloord tweemaal achter el kaar tegen te scoren, waardoor na ongeveer twintig minuten een stand van 1-2 was bereikt. De Koog was even de kluts kwijt maar hervond zich vrij snel. Weer Nico Schot, die in de vooruitge- De afdeling Den Burg van oude renbond ANBO houdt woensdag 22 november in De Buureton de najaarsvergadering. De leden moeten om 14.30 uur aanwezig zijn. Nadat de agenda is afgewerkt houdt wijkverpleegkundige Els Zoon uit Den Burg een inleiding over het werk van de wijkverple ging op Texel. schoven positie, waarin hij in dit duel speelde goed rendeerde, werd in de diepte aangespeeld door Wil Wassenaar en passeerde de keeper. Kort voor rust maakte Schot zijn hattrick compleet door na goed voorbereidend werk van Martijn de Vey met rechts, onbereikbaar voor de doelman, in de linker be nedenhoek te knallen. Na de pau ze belandde de bal zomaar in het Kreiloord doel na een corner van De Vey. Een Kreiloord verdediger ver schalkte de eigen keeper: 4-2. Na dit doelpunt was de wedstrijd gespeeld en er volgden nog enkele wissels. Hans van der Park werd ingebracht voor Wil Wassenaar en Zaterdag 11 november: Texel '94 B1-WGW B2 4-4 VZV B2-Texel '94 B2 2-3 BKCC1-SV0C1 2-1 Hollandia T C1-Texel '94 C1 9-1 Texel'94 C3-HCSC C2 1-0 Succes D1-Texel '94 D1 6-3 Texel '94 D2-WGW D4 5-4 Meisjes: Texel '94-Reiger Boys 2 11-0 Zondag 12 november: Hollandia T.-Texel '94 2-2 SVO-Watervogel 1 -4 De Koog-Kreileroord 4-2 Texel '94 2-Alw. Forward 3 7-2 BKC 3-Texel '94 '94 3 2-1 De Koog 2-Callantsoog 3 8-5 Hollandia T 5-SVO 1-4 Texel '94 4-Helder 5 2-0 Texel '94 Al-Hollandia T Al 4-2 G.team-Rivalen 2 7-2 Dames: Texel '94-RKEDO 2-1 Recreanten: Texelse Boys-O'end 1 4-0 O'end 2-SVT 2-1 De Koog-ZDH 1-4 Stand competitie recreatievoetbal: 1Texelse Boys 6-16; 2. O'end 2 6-13; 3. O'end 1 6-12; 4. ZDH 6-10; 5. De Koog 7-7; 6. Texel 6-3; 7. C'dorp 5-0. (foto Tene de Gremfll het 16-jarige talent Dave Dijkstra kwam in het veld voor Gerard de Jonge. Twee reguliere Koog-goals volgden nog maar de overigens goed leidende scheidsrechter keurde ze af na vermeend bui tenspel. Al met al liet De Koog een goede indruk achter en toonde libero Hans Polderman dat hij nog steeds in het eerste elftal hoort te spelen. Zondag speelt De Koog uit tegen koploper Zwaagdijk. Zaterdag 18 november: De Koog B1-HRC B2 13.30 u. Texel'94 B2-KSV B2 13.30u. Vesdo C1-Texel '94 C1 14.30 u. Texel'94 C3-Dirkshorn Cl 13.30u. Texelse pupillencompetitie: Texel '94 F3-Texel '94 F2 10.00 u, ZDH F1-Texel'94 F1 10,00 u. De Koog F1-SVC F1 10.00 u. Texel '94 F4-SV0 F1 10.00 u. Texel'94 E3-ZDH E1 11.00 u. SVC E1-Texel'94 E1 11.00u. De Koog E2-Texel'94 E2 11.00 u. O'end E2-0'end El 11.00u. De Koog E1 vrij Texel'94 D3-Texel'94 D4 12.00 u. De Koog Dl-ZDH D1 12.00 u. O'end D1-SVC D1 12.00 u. Meisjes: Texel-Reiger Boys 13.30 u. W.meer D1-Texel D2 9.45 u. Dames: Reiger Boys 2-Texel 14.30 u. Zondag 19 november Texel-SRC 14.00 u. Sint Boys-O'end 14.00 u. Zwaagdijk-De Koog 14.00 u. SVW 5-Texel 2 14.00 u. Texel 3-BKC 3 12.00 u. N.Niedorp 4-Texel 4 14.00 u. O'end 2-VIOS 6 12.00 u. Succes A1-Texel A1 14.30 u. Geelzwart B1-Texel B1 14.00 u. Recreatie-voetbal: C'dorp-De Koog SVT-Tex. Boys ZDH O'end-C'dorp 10.30 u. 10.30 u. vrij 10.30 u. Ik fijn jim allegearre sa lief. een liefdevolle verzorging in Huize St. jd :n, hebben we afscheid genomen van onze yergetelijke mem en beppe Sietske de Boer-de Haan Beets, 18-2-1912 t Den Burg, 10-11-1995 Den Hoorn: Roelie - Gerard Sietske - Johan - Sean Marike - John Karin - Peter - Bram Wapenveld: Gerrit - Greet Klaas - Priscilla Sylvia Gerard - Marianne De Koog, Texel: lepe - Ineke llonka - Manoio - Noëmi Magda - Leendert - Jet Katja - Kees Den Burg: Hiske - Jelle Eric Svea - Hans Maya - Cor 10 november 1995 irrespondentie-adres: k 42, 1797 AB Den Hoorn. crematie heeft op dinsdag 14 november 15.00 uur in het crematorium te Schagen latsgevonden. !enkend aan Beppe: ërmte, begrip, humor. "e zullen je missen. Marieke, Aliëtte en Mark eve Beppe Wi voor mij was u een oma. ^t zacht. Audrey „Veilig in Jezus armen" Vervuld van fijne herinneringen, maar be droefd om haar heengaan, geven wij kennis dat na een leven vol liefde en hartelijkheid, toch nog onverwacht van ons is heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder Naatje Kikkert weduwe van Roelof Breman in de leeftijd van 83 jaar. Wormer: Jack en Thea Niels, Arjan Den Burg: Jan en Geertje Den Burg: Liesbeth, Jolanda Den Haag: Monique en Marieke, Bas Den Burg: Albert en Linda Texel, 13 november 1995 „De Gollards" Correspondentie-adres: J. Breman, Sluyscoog 34, 1791 WT Den Burg. Gelegenheid tot condoleren donderdag 16 november van 19.30 - 20.30 uur in „De Gollards". De rouwdienst zal worden gehouden op vrij dag 17 november om 14.00 uur in „De Gol lards", waarna de begrafenis op de N.H. begraafplaats te Oosterend zal plaatsvinden. Na de begrafenis is er gelegenheid tot con doleren in „De Gollards". Na langzaam verval van krachten is van ons heengegaan onze lieve zuster en schoon zuster N. Breman-Kikkert P. Kikkert S. Kikkert-Lap A. Mulder-Kikkert Verdrietig, maar dankbaar wat zij voor ons is geweest, delen wij u mede dat, na een liefde volle verzorging in „St. Jan" en op het laatst in verpleeghuis Texel, op 85-jarige leeftijd van ons is heengegaan, onze lieve moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder Annie de Graaf weduwe van Cornelis Veeger eerder gehuwd geweest met Nicolaas Cornelis de Jong A. Rutten-Veeger J. Rutten T. Bakker-Veeger J. Bakker t C. Veeger H. Veeger-de Graaf kleinkinderen en achterkleinkinderen Texel, 11 november 1995 verpleeghuis Texel Correspondentie-adres: C. Veeger, Beatrixlaan 54, 1791 GD Den Burg. Gelegenheid tot condoleren, dinsdag 14 november van 19.30-20.30 uur in „St. Jan". De H. Eucharistieviering zal worden gehou den op woensdag 15 november om 10.30 uur in „St. Jan", waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof zal plaatsvinden. Na de begrafenis is er gelegenheid tot con doleren in de „Witte Burcht". Een leven voorbij, 85 jaren voorbij, maar de herinnering blijft. Rust zacht Conny en Jos, Anja en Jan, Peter, Yvonne en Peter, Edo en Thea, Cor, Elly Tot onze droefheid is toch nog onverwacht overleden onze zuster en schoonzuster Annie Veeger-de Graaf 21-2-1910 1-11-11-1995 Australië: Den Burg: Koedijk: De Cocksdorp: Eygelshove: Canada: Maarn: N. van Diemen-de Graaf N. Bakker-de Graaf W. de Graaf H. de Graaf-Barhorst M. M. de Graaf M. de Graaf-Slaman S. de Graaf M, de Graaf-Stams H. van Beek-de Graaf L. van Beek C. Petram-de Graaf B. Petram Wij zijn diep geschokt door het plotseling overlijden van onze lieve buurvrouw Elly van Lenten-Eelman Wij wensen Reyer, Carolien, Adel en Jolanda veel sterkte toe Kees en Thea Schaatsenberg Els en Carolien Bergman Arie, Karin en Daniel Eelman Paul, Lies en Peter Witte Marco, Joke en Nina de Bruin Joop en Griet de Zwart Annie Flier Een hand een kaart een schouderklop een gebaar De warmte die wij mochten ontvangen was hartverwarmend na het tragisch overlijden van ROEL EN ANNIE Daarvoor onze hartelijke dank. Robin Familie Van der Heide Familie De Weerd Texel, november 1995 Onze ouders P/en Veldwisch-van Houwelingen en Freek Veldwisch waren 13 november 1995 50 jaar getrouwd. Wij hebben gisteren het feest gevierd. Lianne-Jan Zefanja-Robert Pablo-Soraya Fred-Janny Wilfred Gen-Jan Bart-Ellis Tiana Jozien-Hans Patricia Tamara Madeion Harriët-Hesdy Sarah Nathan Jotham Saskia-Rob O

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 3