Sp°rt Variatie en vlinders bij Op Eigen Wieken TEXELSE i? COURANT SVO neemt afscheid van Keijzer en Bos VJoorzet Volleybalderby Smash '68/Tevoko in Oosterend Eilandcompetitie volleybal Forse nederlaag voor Klif-dames Invallers moeten meer wisselen in eilandcompetitie Spannende duels in run-bike-run Ondernemers vragen Strenders ideeën Tevoko in de problemen prijzen voor judoka's srste menwedstrijd vergrote manege [Strandbewaking moet inleveren Krim-ballonnen zweven tot Polen ZDH verwerkt deceptie snel Trimloop AVT Judofamilie op de mat bij NH kampioenschap Uitslagen Tevoko VRIJDAG 17 NOVEMBER 1995 Tijdens de algemene ledenverga dering van de voetbalvereniging Oosterend in september was Sie- me Keijzer aftredend bestuurslid en niet herkiesbaar. Er kwam toen een eind aan een bestuursperiode van 53 jaar. Vanaf 1942 tot de le denvergadering in september zat Sieme Keijzer onafgebroken in het bestuur van de s.v. Oosterend. Tijdens de laatstgehouden alge mene ledenvergadering is in kleine kring op bescheiden wijze stil gestaan bij het afscheid van Sie me Keijzer. Maar het was voor alle aanwezigen duidelijk dat het hier bij niet kon blijven. Iemand die zo lang een vereniging als bestuurder heeft vertegenwoordigd mag je niet zo maar stiekempjes laten vertrekken. Tijdens een informele bijeenkomst in de kantine van s.v. Oosterend op zaterdagavond van 19.00 tot 20.30 uur zal iedereen die dat wenst in de gelegenheid gesteld worden om Sieme Keijzer de hand te komen schudden. Om het informele karakter te bena drukken zijn er geen officiële uit nodigingen de deur uitgegaan. Een artikel in de Oosterender dorps krant en dit artikel kunnen gezien worden als uitnodiging voor een ieder die bij het afscheid aanwezig wil zijn. Voor Sieme Keijzer is deze bijeen komst een laatste in een lange reeks. Meerdere keren stond hij in Volleyballend Texel maakt zich op voor de derby tussen Smash '68 en Tevoko, die zaterdag in de nieuwe sporthal van dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend wordt gespeeld. Voor de aanhang is het een buitenkansje om van de sfeer in de nieuwe zaal te proeven. De match begint om 13.30 uur. Tot nu toe speelde Smash '68 uit Oosterend de thuiswedstrijden noodgedwongen in sporthal „Ons Genoegen", de thuisbasis van Te voko. Nu de sporthal in Oosterend aan alle eisen van de Volleybal- bond voldoet, kan Smash de te- genstanderss voortaan in eigen dorp ontvangen. Vanaf september traint de volley balvereniging in de nieuwe hal en de eerste drie wedstrijden zijn in middels gewonnen. Daar- meestaan de dames van Smash 1 momenteel op de derde plaats in de competitie van de regio Den Helder tweede klasse. De thuis wedstrijden in Oosterend blijken dus uitstekend te bevallen. Wat nog erg moet wennen is de stilte. Anders dan in Den Burg is in Oosterend maar één veld, wat be duidend aan publiek scheelt. Toe schouwers bepalen echter voor een groot deel de stemming en de volleyballers ervaren hun afwezig heid als een groot gemis. Smash '68 gaat echter meer aan de weg timmeren, waarvan dit stukje het begin is. Programma dinsdag 21 oktober: Veld A, mannen: 18.30 u. Kobeko-Meub.h.Texel DGM 19.15 u.DGM-Sportshop Meutxh.Texel 20.00 u.Uriot-Paal 9 Sportshop 20.45 u.Graaf-Tatenhove 1 Paal 9 21.30 u.OSG-P.C. de Krim Tatenhove 1 22.15 u.ABN/AMRO-Cocky's 0SG Veld B, gemengd en vrouwen: 18.30 u. LenR-Beverdam Waayer 19.15 u.Waayer-Rabo LenR 20.00 u.Cavo Latuco-Fitt Rabo 20.45 u.de Vlier-Visser Timmer 21.30 u.Durper Drup-Timmer Visser 22.15 u.Vespertina-Zeilmakeri| Durper Dr Veld C, vrouwen: 18.30 u.Smash-Nioz TopTien 19.15 u.TopTien-Bosma Nioz 20.00 u.Rival-Jozef Texèle 20.45 u.Texèle-KruiswerkABN/AMRO 21.30 u.7 Pr.-ABN/AMRO(v) Wiersma 22.15 u.Wiersma-Gr. Slock (v) 7 Pr. de schijnwerpers. Alle onderschei dingen die binnen de KNVB ver krijgbaar zijn prijken op zijn revers. Bovendien werd Sieme Keijzer ko ninklijk onderscheiden en was de Dubbele van Sion zijn deel. Het sportcomplex van de SVO draagt zijn naam en in de naar hem ge noemde kantine „Ome Sieme" vinden de clubleden een goed on derdak. En het is in „zijn" kantine waar het bestuur van Oosterend nog even stil wil staan bij het bestuursafscheid van Sieme Keij zer. Het bestuur hoopt velen te mogen begroeten. Behalve van Sieme Keijzer zal er ook afscheid genomen worden van Reg Bos. Tientallen jaren heeft hij de vereniging vertegenwoor digd. Eerst als speler en later als leider. Reg Bos begon als leider bij de B en A-junioren om vervolgens het tweede team onder zijn hoede te nemen. Als dank voor zijn jaren lange inzet zal zaterdagavond ook van hem afscheid genomen worden. In tegenstelling tot hetgeen in de Oosterender dorpskrant vermeld staat zal door omstandigheden de na de bijeenkomst geplande feestavond met live-muziek geen doorgang kunnen vinden. Deson danks zal er volop gelegenheid zijn om na het afscheid van beide he ren gezellig na te blijven praten in de SVO-kantine. Met een enorme kater door het verlies tegen de koploper reisde Klif vorige week woensdag af naar sporthal De Brug in Den Hel der. De Texelse ploeg is inmiddels een plaatsje gezakt op de ranglijst en voelde de hete adem van te genstander Florat/Akwamare in de nek. Dit team maakte, evenals Klif, een goede seizoenstart en is ook aan de top van het klasse ment terug te vinden. Voor beide partijen dus een spannende wed strijd. En spannend wérd het, met name in de eerste helft. Het Klif-team, ditmaal compleet, begon de wed strijd goed. De bal werd snel rond gespeeld en er werd goed gecombineerd. Dit resulteerde voor beide ploegen in kleine kans jes, maar de eerste goal liet lang op zich wachten. Tenslotte was het Janien de Bruijn die de score opende. Zij nam een opstuiterende bal in één keer vol op haar pantof fel en joeg het leer precies in de kruising. Een prachtig doelpunt, maar daar bleef het dan ook bij. Flora nam direkt het initiatief over en ging op jacht naar de gelijkma ker, die snel volgde. Met een ont zettend hard afstandsschot kwam de ploeg weer gelijk. Daar bleef het niet bij. Nog vóór het wisselen van speelhelft, werd de voor sprong uitgebouwd tot 3-1. Klif, aanvankelijk nog aanvallend spe lend, werd in de tweede helft meer en meer in de verdediging gedrongen. Dit kwam mede om dat de keepster van de tegenpartij goed mee voetbalde. Zij kon vaak ongehinderd tot ver buiten haar doelgebied lopen en creëerde zo een vrouw-meer situatie. De da mes van Klif hadden hier niet di rekt een antwoord op en Flora profiteerde meteen; binnen tien minuten kwam de ploeg maar liefst drie keer tot scoren. Pas ver in de tweede helft kwam de „spi rit" er bij Klif weer een beetje in. De opbouw van de tegenpartij werd goed gestoord door de ja gende Klif-speelsters. Ondanks dat het er soms een beetje té wild aan toe ging had het wel effect. De Flora-keepster kon de bal niet meer makkelijk kwijt en werd behoorlijk in de problemen gebracht. Een sterk slot-offensief was het resultaat, maar Klif kwam met meer tot scoren. De tegenpar tij wel, zodat de einduitslag tenslotte 7-1 werd in het voordeel van Florat/Akwamare. Wedstrijdleiding voor deze avond: Ward en Kees (318593). Handicap '94-Perfect Bodies 2-1; DGM- ABN/AMRO 0-3; Arch. Urio-Maarcobouw 3-0; 12 Balcken-Sportshop 2-1; Cocky's Kapsalon-Meubelhuis Texel 0-3; Kobeko- Paal 9 3-0; Cavo Latuco-Rabo 0-3; Taten hove 2-Zandloper 3-0; Ecomare-Klif 3-0; Toptien-Smash '68 1-2; 7 Provinciën- Kruiswerk 3-0; Nioz-Gr. Slock (v) 2-1; De Vlier-Haarstudio 1-2; Vespertina-Timmers Bakkerij 3-0; Westerlaken-Zeilmakerij 3-0; Eierlandsche Huis-Leydekkers 3-0; Question-Klif 12 2-1; I. de Boer-Visser Bouw 3-0. Vogelvereniging Op Eigen Wieken houdt dit weekend in dorpshuis d'Ouwe Ulo de jaarlijkse ten toonstelling. De leden hebben 150 vogels ingezonden. Minder dan voor de jubileumshow vorig jaar, maar qua aanbod is de varia tie weer groot. Topper is een tro pische vogel van Udo Eelman uit De Koog, die met de recordscore van 92 punten tot kampioen werd uitgeroepen. Nieuw in de showruimte is de deelname van de Vlinderstichting. Texelse kenners hebben een kleur rijke stand ingericht, waarin ze op gezette exemplaren en de nodige boekwerken laten zien. Ook wor den dia's gedraaid van de soorten die op Texel voorkomen. Evenals vorig jaar is de tentoonstelling weer verfraaid met planten van het bedrijf Eureka, dat ruimhartig medewerking heeft verleend. Aar dig voor de bezoekers is voorts de traditionele tombola, waar vele prijzen te winnen zijn. Ook bieden leden vogels te koop aan. De inzendingen zijn deze week be oordeeld door de keurmeesters G. Droger uit Vlaardingen (kanaries), M. van der Wal uit Alkmaar (tropi sche vogels) en J. Zwart uit Me- naldum (parkietachtigen). Het ingeschreven aantal viel dit jaar wat lager uit, doordat veel vogels door het mooie weer van de afge lopen periode pas laat in de rui zijn geraakt. Toch valt er voor de liefhebbers genoeg te zien. Nieuwe soorten zijn een bladvogel, timalie, druppe- lastrilde, wevers en de paradijswi- da. In de categorie kanaries werd een goudagaat van Joop Smit tot kampioen uitgeroepen. Dit zelf ge kweekte vogeltje kreeg liefst 90 punten. Bijna net zo goed was de prestatie van jeugdlid Sebastiaan Ran, die met een eigen kweek ka narie recessief wit 89 punten be haalde en daarmee het beste jeugdlid was. Een grasparkiet luti- no van Piet Kingma werd met 88 punten kampioen bij de parkieten. De 92 punten voor de zwartkin ti malie van Udo Eelman waren het hoogste totaal in de clubgeschie denis. Weliswaar is de vogel geen eigen kweek, maar Eelman doet er erg veel aan om zijn exemplaren in showconditie te krijgen. Extra leuk is dat hij pas onlangs lid is gewor den en voor het eerst aan de show deelneemt. De tentoonstelling is vandaag nog tot 22.00 uur gratis te bezoe ken, morgen van 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Jonge gouldamadines (met eieren) in het nest, te zien op de 26e tentoonstelling van Op Eigen Wieken. (Foto Ben Koning) De run-bike-run trok zaterdag 27 deelnemers naar het parcours van de wielervereniging in De Den nen. Deze loop- en fietswedstrijd liet bij de senioren een spannende strijd om de eerste plaats zien. Bij de jeugd was Robert Bakker uit De Koog vooral met hardlopen een klasse apart. In de A-poule senioren kwam het tot een duel tussen Jan Zijm en Rien Brouwer. Laatstgenoemde nam een ruime voorsprong tijdens het eerste onderdeel, 3 km lopen. Op de 21 km fietsen bracht Zijm het verschil terug, maar Brouwer begon toch met een voorsprong aan de afsluitende 3 km lopen. Wie dacht dat Brouwer het ver schil weer zou opvoeren, kwam bedrogen uit. Zijm wist zijn rivaal te achterhalen en ging solo over de finish. Bij de senioren B was triatlete In- grid van Lubek alle mannen te snel af. Zonder slag of stoot ging dat echter niet. Met hardlopen nam zij een flinke voorsprong, maar Toni van der Vis en Guido Betsema passeerden haar tijdens het fiet sen. Die voorsprong moesten zij in de laatste 3 km hardlopen weer prijsgeven. Alle Oosterenders hebben een brief gekregen van Gé en Anja Koot, eigenaren van de super markt in het dorp. Ze worden ge vraagd naar hun mening over de winkel. Volgend jaar staat een ver bouwing op het programma, waar suggesties voor worden gevraagd. Verder worden de Strenders er in de brief op gewezen hoe de aan wezigheid van ondernemers bij draagt aan de leefbaarheid in het dorp. De formulieren worden maandag tussen 20.00 en 21.00 uur opge haald door de jeugdclub of kunnen worden ingeleverd bij de su permarkt. (ADVERTENTIE) De eilandcompetitie volleybal draait al vele jaren met succes. Toch komen de laatste tijd steeds meer klachten binnen bij de wedstrijdleiding. Er zijn namelijk enkele spelers die bijna de hele Uitslagen: avond in verschillende velden op treden. Als teams niet compleet zijn, mo gen ze een invaller vragen. Het ge beurt echter steeds vaker dat een paar enthousiaste volleyballers de hele avond in verschillende teams meespelen. De wedstrijdleiding pleit ervoor dat niet steeds dezelf de invaller wordt gevraagd, maar dat ook anderen een kans krijgen. tikkc a it <re\ Rooi ndrukprn Drukkeri|/uitgeveri| Langeveld en de Rooy Parkstraat 10 Den Burg Telefoon 0222 - 362600 Fax 0222 - 314111 herenteam van Tevoko kon „dag opnieuw geen punten joegen aan haar totaal. In de ^wedstrijd tegen Wham im uit Zwaag ging het weder mis: 1-3. Als enig excuus kon iianvoeren, dat Mardick Leo- j niet beschikbaar was door blessure. Hij deed nu de co- ing- deurstelling na afloop was be- elijkerwijs groot. Het heren- j misstaat qua kwaliteit zeker in de promotieklasse. De inzet mentale weerbaarheid zullen er zeker moeten verbeteren, ith niet to gedeeltes van een Istrijd moeten beperken. Wan- gedurende de gehele wed- de concentratie kan worden gehouden, dan kan Tevoko in cipe van elk team in de promo- asse winnen. Gebeurt dit niet, kan echter ook van elk team jren worden. lames van Tevoko staan na zes in Strijden in de promotieklasse rk steeds met lege handen. Zij an zaterdagmiddag gehandi- la i aan in Den Burg. Koninghal. ntbraken drie basisspeelsters rblessures en vakantie, het spelpeil was dit goed te ken. Tevoko had geen kans te- het ervaren team van ASV55 kfenhuizen. de setcijfers 5-15, 3-15 en 5 werd de wedstrijd kansloos 0-3 verloren. n| >ns een toernooi voor aange- ic judo in Amstelveen hebben Texelaars van judoclub Shima goed gepresteerd. In het in- rrjjtionale deelnemersveld wer- twee vierde en een tweede behaald. !t iplens trainer Henk de Vries is Ki ie an technisch de beste judoka de zaterdaggroep. Tijdens alstrijden vergeet hij door de ining echter nog wel eens wat noet doen, maar met een beet- torzeggen van één van de coa- is hij praktisch onverslaan- Afman haalde een gedeelde Ie plaats. van der Vliet is de sterkste ka van Shima. Hij laat zich wel eens verrassen. In itelveen trof hij erg sterke en e tegenstanders. Toch wist hij gedeelde vierde plaats te alen. k Westerlaken is de beste Istrijdjudoka van Shima. Hij is k, snel en vastberaden om te nen. Op de grond is hij niet te it laan. Hij won al zijn partijen en supporters rekenden al op de te plaats, toen nog een wed- rld moest worden afgewerkt. K kkon zich daar niet goed meer /h ïoncentreren en werd tweede. uitgebreide hal van manege inburg is zondag de eerste dstrijd om de Jaap de Graafbo- I. Om 10.30 uur verschijnen eerste menners in de ring. wedstrijden om de Jaap de afbokaal trekken jaarlijks veel 'nemers. Het programma kent )e onderdelen: de dressuur en /aardigheid. De dressuurproef taat uit diverse figuren die in schillende tempi gereden moe- worden. De eerste wedstrijd de jury meteen na de proef imentaar leveren. Het vaardig- dsparcours is een route tussen els met balletjes door, die zo mogelijk moet worden af deelnemers zijn verdeeld over ochtend- en een middaggroep, oer wedstrijd wisselt. Zo is er hts een halve zondag mee ge- eid, zodat ook menners met mg vrije tijd kunnen meedoen. D9 "dat de bak van de manege is yoot, kan beter worden gema- uvreerd met de wagens. De ssuurproef is daartoe op enkele ten aangepast. 'Üek is welkom in de manege. ^20.000,- te bezuinigen zullen strandbewakingsposten ko- zomer tien in plaats van |*lf weken volledig bezet zijn. reddingspoging van Erna Eel- (VVD) strandde. Zij wilde het "schot van de najaarsnota, °00,-, inzetten, zodat de bewa- 5 op het huidige peil kan wor- 1 voortgezet. Toen het op ^ing aankwam, kreeg zij alleen de steun van de en Groen Links. Zamosc ligt vlakbij de grens in zuidoost Polen. Daar landde de ballon van de vierjarige Marieke Bakker uit Den Burg, die begin ok tober was losgelaten tijdens het 25-jarig jubileum van De Krim. Maandag kwam het teruggestuur de kaartje binnen, maar dat was al na de sluitingsdatum van de wed strijd. Toch kreeg de jonge Texelse een prijs in de vorm van een avondje uit eten voor het hele ge zin en een knuffelkonijn, want haar ballon was wel het verste gekomen. De officiële eerste prijs kon woensdag niet worden uitgereikt door Krimdirecteur Martin War- naar. Het kaartje van de 8-jarige Sarah Boogaard uit De Koog kwam terug uit het Duitse Ribnitz- Damgarten in Mecklenburg, maar Sarah was op vakantie. Ze krijgt de prijs, een weekend vakantie op één van de twaalf Zilverberg- parken in Nederland, later. De tweede prijs was voor Jorieke Meyer uit De Cocksdorp en de derde voor Klaas Willem Vonk uit Oudeschild. Hun ballonnen kwa men neer in resp. Oedendorf bij Hamburg en Stade. Overigens gaf de wedstrijd nog enige voeten in aarde. Eén kaartje werd teruggestuurd vanuit de Ne derlandse Antillen. Omdat de an dere reacties allemaal uit oostelijke richting kwamen, kreeg het Krim-personeel argwaan. Het KNMI werd geraadpleegd. De bal lon naar de Antillen moest naar hun idee wel hulp hebben gehad van een vliegtuig om op die plaats te komen.... ZDH heeft tijdens de lopende competitie bewezen zich snel over teleurstellingen heen te kun nen zetten. Het verlies tegen Oosterend van vorige week was een bittere tegenvaller, maar dat weerhield de jeugdige selectie er ook ditmaal niet van de draad di rect weer op te pakken en con current Kaagvogels te verslaan (0-1). Ondanks de absentie van onder meer spelbepaler Robert Jalving - kampend met twee gebroken rib ben - namen de Hoornders terstond het initiatief in Kolhorn. Dat resulteerde in kansjes voor Bousma, Biesboer en Roald van der Slikke. Na een half uur was Arie van der Vis, die een goede come-back maakte, dicht bij een treffer. Zijn inzet strandde op het houtwerk. Kort daarop mocht een verdediger van Kaagvogels zich gelukkig prijzen dat hij niet in eigen doel schoot. Pas tien minu ten voor rust kreeg de thuisploeg een kans de score te openen, maar de bal scheerde uit een vrije trap rakelings over. Toen Bousma direct na de thee verzuimde te scoren, begon Kaag vogels meer weerwerk te bieden. De vleugelspitsen stelden de ZDH- afweer enkele malen op de proef en keeper Christiaan Stolk moest demonstreren dat zijn onzekere Zondag vindt de tweede trimloop van de Atletiekvereniging plaats. Start en finish zijn bij de Boskiosk op het Turfveld. De start is voor de jeugd tot en met 12 jaar om 11.00 uur en voor de oudere jeugd en se nioren om 11.15 uur. De inschrij ving is open vanaf 10.30 uur in de kiosk. De lengte van het parcours is voor de jeugd tot en met twaalf jaar 1,3 km, voor de oudere jeugd t/m 16 jaar 3,1 km. Senioren kunnen kie zen uit 3,1, 6,2 en 9,3 km. Het inschrijfgeld bedraagt voor de jeugdleden van AV Texel ƒ1,- per keer (ƒ5,- voor de zes komende trimlopen), voor de jongens en meisjes die geen lid zijn van de vereniging bedraagt het inschrijf geld ƒ1,50 per keer (ƒ7,50 voor zes keer). De senioren betalen respectievelijk f2,- per keer voor AVT-leden (abonnement ƒ10,-) en ƒ3,- voor niet-leden (abonnemen ten ƒ15,-). De loop gaat over een schitterend, vrijwel vlak parcours door het bos. spel van vorige week slechts een incident was. Het was toch weer Bousma - ook wel eens de Roma- rio van Den Hoorn genoemd - die ZDH de zege bezorgde. Twintig mi nuten voor het eindsignaal snelde hij in een bijna kansloze situatie achter de bal aan om desondanks onberispelijk af te ronden. Tijdens de komende twee zonda gen hebben de Zwaluwen tijd om zich te bezinnen op de nabije toe komst. Halverwege het seizoen wordt een derde plaats ingeno men, op ruime afstand van Knol lendam en Flevo. Het komt niet vaak voor dat een bijna compleet gezin meedoet aan een sportmanifestatie. Tij dens de districtskampioenschap pen judo in Beverwijk traden echter vier leden van familie De Vries uit Oudeschild aan. De broers Sjoerd en Hidde streden in het herenteam van Dun Hong, va der Henk was als scheidsrechter actief en de 19-jarige Maaike maakte haar debuut na drie jaar afwezigheid. Maaike de Vries stopte met wedstrijdjudo om zich aan haar studie als verpleegkundige te kun nen wijden. Daarvoor draaide ze mee in de top van Nederland. Ze kreeg de smaak echter weer te pakken en wilde meedoen aan de Open Helderse kampioenschap pen op 9 en 10 december. In sa menspraak met haar trainers besloot ze zich voor te bereiden met een ander toernooi. Dat wer den de districtskampioen schappen. Enkele topjudoka's waren verte genwoordigd, zoals Jennie Gal (tweede bij het WK in Japan) en de Helderse zusjes Libosan. De Vries wist zich in dit veld te hand haven met een verrassende vierde plaats. De Texelse judobroers streden met hun team voor de eerste plaats. Zij haalden de volle winst binnen, maar andere teamleden hadden een mindere dag, zodat het uitein delijk een derde plaats werd. Zaterdag 11 november 1995 Tevokol-WhamWham HPK 1-3 Tevoko1-ASV '55 DPK 0-3 Tevoko2-Coach/Seahawks D 3-2 Wieringen-Tevoko Jun. 3-1

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 9