c fexel presenteert jch aan bedrijven Familieberichten „Noodbank" op Groeneplaats Straatnamen straks zaak van college? TEXELSE J couRANT Gemeente koopt twee schilderijen van Lenie van 't Noordende Bed^jvigheid Borduurpakketten met Texels thema TEXEL PTENDRIEN KEYSER Familieberichten Texelaartjes nrschijnlijk laat de gemeente brochure maken, waarin Texel vestigingsgebied voor over- ntte bedrijven wordt aangepre Alleen de fractie van de .JA toonde zich gisteravond e ,1 positief over dit voornemen, de gemeenteraad in decem- f3.500.- beschikbaar stelt. Studio Grabowski uit Den ,g voor de uitvoering zorgen. 'it ja i brochure vloeit voort uit het llegeprogramma, waarin staat l de gemeente actief zal probe- ioverkantse bedrijven naar het ind te halen. In de folder zullen voordelen op een rijtje worden g zet. Naast begeleidende tekst len foto's (van bedrijvigheid) de ventoon voeren. De foto's zijn al 1 maakt door gemeentefotograaf 30 an Koopman. De brochure ordt gedrukt op luxe papier in colour, in een oplage van 500 amplaren. n drie Texelse en twee over- nLtse bedrijven werd offerte ge- lagd. Grabowski kwam als igste uit de bus. De studio zorgt fvoor het grafisch ontwferp, het ikwerk wordt uitbesteed aan ukkerij Brügemann. ns Roeper (PvdA) vond het on- om hiervoor f3.500,- uit te kken. „Wat hebben we ze te den? En waarom zouden we r bedrijven heen halen, terwijl Texelse woningmarkt al zo on- ^lr druk staat? Het is beter om de samenwerking om de economie van de noordkop te versterken, ge woon voort te zetten." Wethouder Poster erkende de krappe woningmarkt, maar vond nieuwe bedrijvigheid toch ge wenst. „Je kunt het ook positief bekijken. Het zal heus niet eenvou dig zijn, maar als er één bedrijf rea geert hebben we die f3.500,- er alweer uit. En als je niets doet, ge beurt er ook niets." In verband met de op handen zijn de ingrijpende verbouwing van de Rabo-bank in Den Burg zuilen noodvoorzieningen worden ge troffen om de bankzaken te kun nen laten doorgaan. Op de Groeneplaats voor het be staande bankgebouw komt een gebouwtje waarin de geldauto maat wordt geplaatst en een noodbankgebouw in de vorm van een grote container komt op het parkeerterrein van De Lindeboom aan de Zwaanstraat. Verder zal een luifel met tochtportaal worden gemaakt aan het pand Groene plaats 10, een voormalige winkel die tijdens de verbouwing ook dient voor huisvesting van ban- kactiviteiten. Dat is allemaal strijdig met de re gels van het bestemmingsplan maar de gemeente is bereid vrijstelling te geven zoals geregeld in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Volgens de De gemeenteraad zal worden voorgesteld het kiezen van straat namen voortaan aan het college over te laten. Een nieuw te benoe men Commissie Straatnaamge- ving zal daarbij adviseren. Thans worden nieuwe straatna men nog door de gemeenteraad vastgesteld, op advies van b en w en de raadscommissie voor alge meen en organisatorisch beleid. De meerderheid van b en w vindt dat de gemeenteraad deze be voegdheid aan het college moet delegeren. Wethouder Daan Schil ling is het daar niet mee eens. De raadscommissie voor algemeen en organisatorisch beleid zal er bin nenkort over praten. De collegemeerderheid wil om practische redenen verandering van de huidige situatie. Het kiezen van straatnamen leidde in het re cente verleden meer dan eens tot langdurige discussies, die niet tot één raadsvergadering beperkt bleven. gemeente is het verzoek van de Rabo rijkelijk laat ingediend, zodat er eigenlijk te weinig tijd is voor de vergunningsprocedure. Als geen bezwaren worden gemaakt, kan de vrijstelling echter nog op tijd loskomen. Komen er wel bezwa ren, dan is er een probleem. De bank wil ingaand 15 december over de noodonderkomens be schikken. VRIJDAG 24 NOVEMBER 1995 Door inschakelen van de nieuwe commissie straatnaamgeving en de raadscommissie wordt ook in de nieuwe situatie voldoende poli tieke betrokkenheid bij deze besluitvorming verwacht. De door de gemeenteraad te benoemen commissie zou moeten bestaan uit een afgevaardigde van Ptt-post Texel, een lid van de gemeente raad, een deskundige op het ge bied van aardrijkskunde en geschiedenis en een ambtenaar. De zittingsduur van de commissie is gelijk aan die van de raad, dus vier jaar. B en W hebben besloten twee schilderijen te kopen van Lenie van 't Noordende. Het betreft de olie verfschilderijen „Slufter met Lam soor" en „Randweg-Bleekersval- lei" die voor respectievelijk f900,- en f950,- (inclusief lijst) aan het gemeentelijk kunstbezit worden toegevoegd. Beide schilderijen maakten deel uit van de expositie die Lenie van 't Noordende van 27 oktober tot en met 16 november in het raadhuis had. De adviescom missie kunst- en cultuurbeleid had tot deze aankoop geadviseerd, echter niet eenstemmig. Een der leden was tegen. De voorstanders zijn van mening dat de betreffende schilderijen een goed beeld geven van de „ontwikkeling die me vrouw Van 't Noordende in de af gelopen periode heeft doorgemaakt". Handwerk-liefhebbers kunnen de ze winter met een Texels patroon aan de slag. Atelier De Witte En gel uit Den Burg heeft een pakket samengesteld, waarmee men het gemeentewapen van Texel kan borduren. Bedoeling is dat ko mend jaar méér onderwerpen volgen. „Afgelopen jaar was er veel vraag naar 'iets van Texel' om te bordu ren", verklaart atelierhoudster Jeanette van Abs. Zij zocht con tact met Henk de Bruin uit Arn hem, die voor allerlei bijzondere projecten patronen ontwerpt. Het eerste thema, het wapen van Texel, was begin november klaar. In het atelier is een voorbeeld te zien, geborduurd door Ineke Zijm en groen zwart ingelijst door de firma Graaf. Het Texelse borduurpakket is van af maandag a.s. te koop voor f27,50. Behalve een patroon van het wapen bevat het pakket de be treffende kleuren garen en borduur-accessoires. De handlei ding van het pakket is in het Ne derlands en Duits, vertaald door Doris Dreyer. In 1996 komen er ontwerpen bij van o.a. veerboot Schulpengat, het kerkje van Den Hoorn, een schapenboet en het eiland als geheel. Het geborduurde wapen van Texel. 3| De wind waait onze voetsporen weg en daarmee is het afgelopen Jan Knippenberg i 19 april 1948 t 23 november 1995 Texel: Hanna Knippenberg-Piet Mikel Jonathan oek van Holland: J. Knippenberg Sr. J. Knippenberg-Oprei Bob Knippenberg José Fronen-Knippenberg en kinderen Krommenie: mevr. J. Piet-Heine kinderen en kleinkinderen -Tiec.^er. -r.r,-„-,h ioov ielegenheid om afscheid te nemen zondag a| !6 november en maandag 27 november van 55 5.00 tot 20.00 uur aan huis, Vuurtorenweg 178, 1795 LN De Cocksdorp. S; )e afscheidsdienst wordt gehouden op dins- iag 28 november 1995 om 13.30 uur in de led. Herv. kerk, Binnenburg te Den Burg. iierna vindt de begrafenis plaats op de Hoge ierg in Oudeschild. insluitend daarop gelegenheid tot condole- en in „Paal 28" op Texel. „Nog steeds kon hij de donkere gestalte zien van de man, die wegliep in de warrelende mist als een onbeweeglijke schaduw. Hij bleef de schaduw volgen en rende door zijn pijn heen." Na een lang ziekbed is toch nog onverwacht overleden Jan Knippenberg Wij verliezen een zeer gewaardeerde collega. Voor de leerlingen was Jan een unieke do cent. We kunnen niet begrijpen dat juist hem dit lot moest treffen. Wij wensen Hanna, Mikel en Jonathan veel sterkte bij het dragen van het verlies. Leerlingen en personeel van de Openbare Scholengemeenschap „De Hogeberg" Wij zijn getroffen door het overlijden van Jan Knippenberg Een bij onze kinderen bijzonder geliefde le raar is veel te vroeg heengegaan. Ons medeleven gaat uit naar zijn vrouw en kinderen. Namens alle ouders, de ouderraad van de OSG Texel Met verslagenheid namen wij kennis van het overlijden van Jan Knippenberg In hem verliezen wij een bijzonder mens en •en zeer gewaardeerde leerkracht. De medezeggenschapsraad van OSG de Hogeberg All, that he came to give He gave, and went again: I have seen one man live I have seen one man reign With all the graces in his strain. ILionel Johnson Dag Knip Simon Jan Knippenberg Hanna, Mikel, Jonathan ...heel veel sterktel M.R., O.R., leerlingen en team van O.B.S. „Durperhonk". Na een lange periode van ziekte is overleden de heer Jan Knippenberg Jan is door zijn werk op de O.S.G. „De Hoge berg" en door zijn andere activiteiten van groot belang geweest voor onze gemeen schap op Texel. Wij wensen zijn echtgenote en kinderen sterkte. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Texel Wij verloren onze bijzondere buurman Jan Knippenberg De noorderburen: Piet en Carola - Cees Kees en Ellen Frans en Els - Margreet, Chiel Richard en Marian Piet en Angelica - Erwin, Robbert Jan Eerst de onzekerheid, daarna de angst en toen de onmacht. Maar ondanks dit bleef je positief. Dit zal ons altijd bijblijven. Jan Knippenberg We zullen je missen. Judith, Marleen, Tamara en Lotte Aan het roer, dien avond, stond het hart en scheepte maan en bossen bij zich in en zeilend over spiegeling van al wat het geleden had voer het met wind en schemering om boeg en tuig, voorbij de laatste stad... G. Achterberg In de nacht van woensdag op donderdag jl. verloren wij onze onvergetelijke vriend Jan Knippenberg Rust zacht, lieve Jan. Mary en Klaas Smidt en kinderen Zijn leven was lopen. Lopen was zijn leven. In de kracht van zijn leven is veel te vroeg overleden mijn goede vriend (loop)maat Jan Knippenberg Jan Knip was een oorspronkelijk mens met voor iedereen een goed woord. Onze gedachten gaan uit naar Hanna, Mikel en Jonathan die achterblijven. Wij wensen hen veel sterkte dit verlies te verwerken. Frans van Leeuwen en Familie Van Leeuwen H.v.H. You never run alone Jan We zullen je verhalen missen, maar in onze gedachten blijven de herinneringen aan jou bestaan. Hanna, Mikel en Jonathan veel sterkte toe gewenst in het verdragen van dit verdriet. Atletiekvereniging Texel In de vroegte langs de vloedlijn staat al lang zijn diepe tred in het zand geslepen. Jan je was loopkunstenaar. Organisatiecomité De 60 van Texel De ongelijke strijd tussen hoop en realiteit is gestreden. Wij ontvingen het bericht van het toch nog plotseling overlijden van ft Jan Knippenberg Wij hopen dat Hanna en de kinderen de kracht kunnen vinden om het verlies te ver werken. Nelie en Ko Vinke en alle collega's bij Vinke Schone Diensten Knip Hoe zeer wij jou nu al missen valt niet te be schrijven. We wensen Hanna, Mikel, Jonathan en iedereen die Knip zo mist als wij veel sterkte toe. Judith, Margreet, Marion, Karlijn, Sarah, Freija, Joris, Margo, Barbara, Bernadine, Annemarie, Tamara, Lonneke, Suzan, Eveline, Sjoerd, Marieke, Jelte en Mart Nu wij weer wat in stiller vaarwater zijn gekomen, willen wij u hartelijk danken voor de vele blijken van belangstelling en de geluk wensen, die wij ter gelegenheid van ons 50-jarig huwelijk van u mochten ontvangen. Mensen, het was geweldig. Truus en Arie Kalis Oosterend, november 1995 Mulderstraat 13, telefoon 0222 - 318414. Denk aan mij als ik weg ben gegaan. Verweg naar het land van de stilte. (Rosetti uit Remember) en Joris zijn begonnen aan de grote reis. Ineke, Pieter, Annelies, Hans, Esther, Gerrit jan, Marjolein, Ruud, Frouwine, Souwie, Tijmen, Olie, Niels, Sven, Astor, Barry. Condoleren 27 november om 13.30 uur in de Doopsgezinde kerk in Den Burg. Hierna een korte dienst en aansluitend de begrafenis op de Oudeschilder Begraaf plaats. Het licht gedoofd De storm werd stil M'n maatje zei: „Ja, ik wil." Mam Bakker Janneke Hendrien dank je voor het goede. Rust in vrede. Jan Wij zijn getrouwd! Jashim Uddin Litton en Janny Martina Plaatsman 20 oktober 1995 Bedankt voor uw belangstelling. Een groot wonder een mensje teer en klein zorgt ervoor dat wij voortaan met z'n vieren zijn. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en mijn zusje Renate Erica Zij is geboren op 23 november 1995, weegt 3200 gram en is 51 cm lang. Walter, Petra en Linda Smidt Sluyscoog 23 1791 WV Den Burg Tel. 310147 Petra en Renate rusten van 12.00 tot 15.00 uur. ledereen die zondag 19 november aan ons gedacht heeft, heel hartelijk dank! Piet en Annie de Graaf Wij willen hierbij ieder een bedanken voor alle attenties! Ria en Willem Snoek Hartelijk dank voor de grote belangstelling in de vorm van bezoek, post, telefoontjes en de vele andere attenties, voor, tijdens en na m'n verblijf in het ziekenhuis. D.M. Maas De Koog Hartelijk dank voor bezoek, bloemen, fruit en post tijdens mijn verblijf in het Gemini- ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Het was hartver warmend. Ik ben u daar heel dankbaar voor. Annie Kraijma-Tanis Beste mensen, bij deze allemaal heel erg bedankt voor de be langstelling bij ons 40-jarig huwelijksfeest en voor de vele kaar ten en giften voor ons kindertehuis op Java (f1600,-). Dit heeft ons heel erg goed- gedaan. Berend en Maaike Smits Sony audio en video. Ser vice Center Texel, 311777. Zaterdag 25 maandag 27 november: 250 gr. Kibbeling met gratis saus, 250 gr. f4,75; 100 gr. Hollandse garnalen, 100 gr. f3,95. Viscenter Wad denzee, Stenenplaats 8, Den Burg, tel. 315398. Natuurlijk. Natuurlijk wordt mijn verjaardag ge vierd als een familiefeestl Apropos al bij» Artima langs geweest? Sint. Arti ma, Gravenstr. 7, Den Burg. Decembermaand: feest maand in Oosterend. Zaterdag 25 nov. laatste verkoopdag voor dit sei zoen. Gaarne zijn wij u ko mend voorjaar weer van dienst. Boomkwekerij 'Texelendje, Rozendijk, tel. 313612. Smaak. Voor mensen met 'n goede smaak: een kado van Artima altijd raak! Piet. Artima, Gravenstr. 7, Den Burg. Decembermaand, feest maand. Hoofdpnjs: f750,-. Oproep: (oud)leden hon denclub Texel. 10-Jarig bestaan. Zondag 10 dec. activiteitendag, int.: tel.nr. 322179 ('s avonds). Decoders voor satelliet of kabel. Service Center Texel, 311777. Alle winterjacks nu 25% korting! Texel Creatief. Scanners. Service Center Texel, 311777. Bijzondere, natuurlijke kwark. Duindoornkwark van Waddenzuivel natuur lijk. Te koop bij de div. ver kooppunten. Donatus. Bij de Witte Engel vind je quiltgeschenken, daarover hoeft Sint niet langer na te denken. T.k.: Opel Kadett, bj, '83, f500,-. Tel. 311736. Call Ga De nieuwe aan- biedingenbank van KLM. Elke dag supervoordelige vluchten. Info en boekin gen. Reisburo Texel Hol land International. Antennes. Service Center Texel, 311777. Sint-tip: lamswollen pan toffels en zadeldekjes. Texel Creatief. SCT. Satelliet-tv. 311777. Vijf volwassenen zoeken een leerkracht voor de Ne derlandse taal. Liever geen les van Het Open Leercentrum. Deze adv. is serieus. Reacties br.o.nr. 1633 aan bur. Tex. Crt. Alles loopt gladjes met houten speelgoed uit In dia. Nu bij Fair Trade. Zaterdag 25 maandag 27 november. 250 gr. Kibbeling met gratis saus, 250 gr. f4,75; 100 gr. Hollandse garnalen, 100 gr. f3,95. Viscenter Wad denzee, Stenenplaats 8, Den Burg, tel. 315398. Ja, leuk!! Feestavond Wie lervereniging en Triathlon- afdeling Texel. Zaterdag 25 november a.s., aan vang 20.00 uur. Strand paviljoen Noordzee. Wist u dat duindoorns 200 keer meer vitamine C hebben dan citroenen? U kunt proeven dat het ge zond en lekker smaakt in een pot volle duindoorn kwark van Waddenzuivel natuurlijk. Feta-kaas, nu voor 2,95. De Vlier Natuurvoeding, Hogerstraat. T.k.: Opel Record 2.0S, aut., '85, nw. banden, nw. apk (11-'96), f1.750,-. Tel. 313413. Pioneer sterea Service Center Texel, 311777. Niet tevreden met de hui dige situatie? Bel dan: Ad ministratiekantoor BF&A, Vloedlijn 35, 1791 HJ Den Burg, tel 315259. Cocoa truien in zwart, blauw, oranje en camel, van 109,- voor 65,-. Texel Creatief. Winterservicebeurt grasmachines. Dros tweewielers, tel. 311611. Sony breedbeeld ktv. Ver koop en service. Service Center Texel, 311777. Onbespoten Texla's, maar ook Lekkerlanders, Doré, Irene, Bildtstar, Eigenhei mer en Woudster: Sieme Wuis brengt de aardap pels bij u thuis: tel. 318885. Te koop: Volvo 240 Van, diesel, 1985. Tel. 314302. Te koop: een klapcaravan, 1.90 x 3.65 m., incl. voor tent en koelkastje f500,-; bruinieren jas, f75,-. Ge zocht: rugzak, inh. 60 Itr. Tel. 318285. Vanaf 11 december weer kerstbomen f15.-. Koe- tebuurt 2, Oosterend. Hans van der Klift zit al langer dan 28 jaar in 't vak en in bijna alle Texelse huiskamers is wel iets van hem terug te vinden. Te huur: Sint en/of Pieten- pakken. Bel tijdig, tele foon 313264. T.k. gevr,: professionele zonnebank. Tel. 314757. Zaterdag 25 maandag 27 november: 250 gr. Kibbeling met gratis saus, 250 gr. f4,75; 100 gr. Hollandse garnalen, 100 gr. f3,95. Viscenter Wad denzee, Stenenplaats 8, Den Burg, tel. 315398. Natuurlijk. Natuurlijk wordt mijn verjaardag ge vierd als een familiefeest! Apropos al bij Artima langs geweest? Sint. Arti ma, Gravenstr. 7, Den Burg. Decembermaand: feest maand in Oosterend. Video-app. aangeb. Wei nig gebr. en in uitst. staat. O.a.: JVC, Panasonic, So ny. Tevens Genlock Hama 292, pr.nxxt.k. Simon Smit, fotografie, tel. 314499. De Vlier. Versgesneden hutspot, Yi kilo 95 ct.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 3