K00PJE6WINKEL Decembermaand feestmaand sinter- KLAASKADOni winterjack JESSE LAAK J <0,pgr» z Hordifood Texel J. van der Vis EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF NU... De GROOTSTE keu^ FRITEL FRITEUSE GEMEENTE TEXEL OOSTEREND... zo gek nog niet!! O de TEXELSE g COURANT Chauffeur Vakantiehulp Part-time chauffeur Kerstpakketten? Een beetje vroeg? Welnee, bestel ze nu! Verlichtino "exclusief" voor spotprijzen WAT MOET U DOEN? bij aankoop van een een kadobon t.w.v. 75,- f 7Sr O Texel heeft zijn eigen geld Kampeer- en Caravan-RAI 1995 VRIJDAG 24 NOVEMBER 1995 GROOTHANDEL IN VERS- EN DIEPVRIESPRODUKTEN Tessels Kruiden Bitter 'JA-i/''Jf'iU'/* 'J/trf/ Hordifood zoekt per 1 maart 1996: Rijbewijs b/c/e en chauffeurs-diploma. Bij gebleken geschiktheid jaarbetrekking. voor diverse werkzaamheden en magazijn- werk. Voor alle vakanties/vrije dagen en week einden. voor de weekeinden. In bezit van rijbewijs b/c/e en chauffeurs-diploma. Voor inlichtingen: telefonisch van maandag tot en met vrijdag van 10.00-17.00 uur, dhr. F.C. of F.A. Hopman, tel. 0222-313057. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk aan: Hordifood cv Postbus 158, 1790 AD Den Burg - Texel. Weverstraat 74, Den Burg. Telefoon: 312358 Vogelenzang 11, tel 322323 Rugtassen Damél Ray v.a 15,95 Ralley Overalls 3 voor 100,- Bloemvazen 21 cm 3 voor 10,- Geopend: ma. 9.00 tot 18.00 uur wo. t/m vr. 9.00 tot 18.00 uur zat. 9.00 tot 17.00 uur STRENDER STUVER Doe mee met de door de Oosterender winkeliers georganiseerde Decembermaand-Feestmaand-aktie met de volgende prijzen. Hoofdprijs 2e prijs 3e prijs 4e t/m 6e prijs 750 gulden 500 gulden 250 gulden 100 gulden aan Strenderkadobonnen 7e t/m 10e prijs 50 gulden aan Strenderkadobonnen In het bestaande zegelsysteem van de Strender Stüver wordt vanaf zaterdag 25 november de rood-witte zegel uitgegeven. Elke volle kaart met deze kleurzegel, voorzien van naam en adres, dingt mee naar bovenstaande prijzen en u behoudt evengoed uw spaarwinst van 25%. Deelname aan deze aktie is onbeperkt en duurt tot en met zaterdag 23 december, waarna de trekking plaats zal vinden op dinsdag 2 januari. Doe in deze periode zéker uw boodschappen in Oosterend, want hoe meer kaarten u inlevert, hoe meer kans! Bremer Schilders Bakkerij 't Gouwe Boltje Slijterij De Jong Supermarkt Gé Koot Kadoshop De Pepermolen Bakkerij Timmer Buurtwinkel Ria Trap Rentenaar (huish doe-het-zélf, kado-artikelen) Vergunning is verleend door K.v.K. te Alkmaar nr. 37-95-492 d.d. 10 november 1995 (Geldig t/m 5 december '95) ww"»"" cO Oaluff18,9ine v >Ml mantje mode Hogerstraat 1 - 5 Geldig betaalmiddel in 1995 op Texel Van 24 t/m 29 november a s is onze winkel GESLOTEN** en kunt u ons vinden op stand nr 801 van Sunseeker. Telefonisch zijn we daar bereik baar op 020-5043773 Voor deskundige informatie over caravans, tenten en voortenten gaat u natuurlijk naar uw leverancier voor Texel, an Keijser Kampeercentrum Tei 0222'313163 A Fax0222-314334 A Spinbaan 14 A1791 MCDenBwg Afexel •*Op za, 25, ma. 27 en wo. 29 november is de winkel open van 10 00 tot 12 00 uur voor spoedeisende zaken en gasverkoop De LAAGSTE prijzen Volledig demonteerbaar voor Koude zone onder verwarmings weerstand - bakrestjes zinken m deze zone en verbranden met - frituurolie blijft 3x langer zuiver Kuip in mox staal 18/10 gemakkelijk te reinigen, kan zelfs m de afwasmachine - geen vuile en vettige randen meer Steeds krokante frietjes dankzi| de weerstand die direkt in de olie hangt en zorgt voor een supersnelle opwarming Dubbele beveiliging door gescheiden temperatuursonde en oververhittmgsbegrenzer Verkrijgbaar van 2,5 tot 4 liter va ƒ185,- JULIANASTRAAT 2-4, 1791 AK DEN BURG. TEXEL - TEL 0222-313151 GEMEENTE TEXEL Burgemeester en wethouders van Texel maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat een aanvraag om bouwvergunning is inge diend door: H.P. Hooyschuur voor het vergroten v.e. zomerhuis a/d Zand dijk 76 te De Cocksdorp (ontvangen 10-11-'95); Rab beheer B.V. voor het bouwen v.a Gamma-bouwmarkt in De Mars, fa se III (ontvangen 14-11-'95); R.J. Blok voor het vergroten v.e. zomerhuis a/d Monnikenweg 17 te De Burg (ontvangen 16-11-'95); Roperod A'dam B.V. voor het vergroten/verande ren v.a woonhuis a/d Boodtlaan 4 te De Koog (ontvangen 16-11-'95); J. Lagerveld J. Eelman voor het vergroten v.a zomerhuis a/d Zanddijk 100 te De Cocksdorp (ontvangen 17-11-'95); C. Hooyschuur voor het vergroten v.a zomerhuis a/d Slufterweg 50 te De Cocksdorp (ontvangen 20-11-'95). Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunning is verleend. Verleende bouw vergunningen worden gepubliceerd. Afgegeven bouwvergunningen: W. Grisnigt voor het bouwen v.a woonhuis met garage a/d Molenstraat 99 te Den Burg; J.P. Bakker voor het bouwen va kapschuur a/d Ruigendijk 16a te De Koog; J.C.M. Hin voor het bouwen va mestkelder a/d Hoornderweg 7 te Den Burg; J. Boerhorst voor het vergroten va woonhuis a/d Hoornder weg 18 te Den Burg; Jb.K. Honingh voor het uitbreiden v.a woonhuis a/d Orchismient 17 te De Koog; C.J.A. Witte voor het bouwen va veldschuur a/d Zuidhaffel 10 te Den Burg; E. Nijenhuis voor het vergroten v.e zomerhuis a/h Gerritslander- dijkje 222 te Den Burg. Afgegeven sloopvergunningen ING-bank voor het slopen v.a amusementshal en kantoor a/d Groeneplaats 7 t/m 9 te Den Burg; G.J. de Wit voor het slo pen va opslagruimte a/h Achterom te Den Burg; Recrea tiestichting Texel voor het slopen van 3 toiletgebouwen a/d Boodtlaan 80 te De Koog. Bezwaar- en beroepsmogelijkheden Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u binnen zes weken na de dag waarop deze beslui ten zijn bekendgemaakt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het be zwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het be zwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Het bezwaarschrift schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouwzaken, kamer 2.12. GEMEENTE TEXEL GEMEENTE TEXEL De burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis dat burgemeester en wethouders van Texel voornemens zijn om met toepassing van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de bouwplannen van: de Texelse Wolonderneming voor het gedeeltelijk veranderen v.e. opslagruimte tot kantoor en dienstwoning aan de Laag- waalderweg 12a te Oudeschild; de Dorpscommissie De Koog voor het bouwen v-e. peuterspeelzaal en artsenpost a/d Nikadel 5 te De Koog. De bouwplannen zijn in strijd met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Ter plaatse zijn voorbereidingsbesluiten van kracht. De plannen zijn overeenkomstig de in voorbereiding zijnde bestemmingsplannen. De situatietekeningen liggen vanaf 27 november 1995 gedurende twee weken voor eenieder ter inzage op de afdeling Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting, kamer 0.12, van de gemeente secretarie. Eventuele bedenkingen tegen de bovenbedoelde plannen kunnen gedurende de termijn van ter in zage legging schriftelijk aan het college van bur gemeester en wethouders kenbaar worden gemaakt. De burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis dat burgemeester en wethouders van Texel voornemens zijn vooruit te lopen op de vaststelling van een uitwerkingsplan door toe passing te geven aan artikel 16 van de voorschrif ten van het bestemmingsplan Buitengebied Texel. Op basis van deze bepaling kan medewerking worden verleend aan een bouwplan waarbij een zomerhuis kan worden uitgebreid tot maximaal 70 m2. Deze bepaling wordt toegepast op het bouwplan van: R.J. Blok voor het vergroten v-e. zomerhuis a/d Monnikenweg 17 te Den Burg. De bouw- en situatietekening ligt vanaf 27 no vember 1995 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage op de gemeentesecretarie, afdeling Ruimtelijke Ordening en Volkshuisves ting, kamer 0.12. Eventuele bezwaren tegen het bovenbedoelde bouwplan kunnen gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar worden gemaakt. GEMEENTE TEXEL De burgemeester van Texel maakt ingevolge arti kel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat de raad van de gemeente Texel bij besluit de dato 15 november 1995 wijzigingen van bestemmingsplannen in voorbereiding heeft verklaard voor de op de bij dit besluit behorende kaarten aangegeven gebieden, betreffende: Mienterglop 25 te De Koog: Paal 9 te Den Hoorn; Paal 17 (Terweyl te De Koog; Paal 17 (v.o.f. De Zeeaster) te De Koog; Paal 28 te De Cocksdorp: Paal 33 te De Cocksdorp. De besluiten liggen met de bijbehorende kaarten vanaf 27 november 1995 voor eenieder ter inza ge op de gemeentesecretarie, afdeling Ruimtelij ke Ordening en Volkshuisvesting, kamer 0.12, Groeneplaats 1 te Den Burg. Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat zij vergunning op grond van de Wet Milieubeheer hebben verleend aan: a. P.J. Breeman voor een melkrundveehouderij aan de Span- gerweg 10/ De Waal, kenmerk WM42; b. Fa. C.M. Veeger en Zoon voor een melkrundvee- en fokschapenhouderij aan de Westerweg 32 te Den Hoorn, kenmerk WM44; c. en d. Fa. Westdorp en Witte voor een zoogkoeienhouderij, aardappelen- en bollenteeltbedrijf en werktuigenstalling aan de Postweg 185 te De Cocksdorp, kenmerk WM56, alsmede voor een zoogkoeienhouderij en werktuigenstalling aan de Stengweg te De Cocksdorp, kenmerk WM57; e. E.J. Witte voor een melkrundveehouderij aan de Genteweg 2 te Oosterend, kenmerk WM15. In het belang van de bescherming van het milieu zijn voorschriften aan de vergunning verbonden. Met ingang van 20 november a.s. liggen tot het einde van de beroepstermijn dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur, ter inzage op de afdeling Milieube heer in het gemeentehuis (bovenste verdieping, kamer 2.05): de vergunning en alle daaraan voor afgegane openbare stukken. Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat zij vergunning op grond van de Wet Milieubeheer hebben verleend aan: de Stichting Texels Museum voor de uitbreiding van het Ma ritiem en Juttersmuseum met een ambachtelijke smederij aan de Barentszstraat 21 in Oudeschild. In het belang van bescherming van het milieu zijn voorschriften aan de vergunning verbonden. Met ingang van 27 november aanstaande liggen tot het einde van de beroepstermijn dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur, ter inzage op de afdeling Mi lieubeheer in het gemeentehuis (bovenste verdie ping, kamer 2.05): de vergunning en alle daaraan voorafgegane openbare stukken. Desgevraagd kunnen de ter inzage gelegde stuk ken ook buiten de gebruikelijke openingstijden worden ingezien en toegelicht. Uitsluitend: wie tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen het aan de vergunning voorafgegane ontwerp besluit; wie bedenkingen hebben tegen eventue le afwijkingen van de milieuvergunning ten op zichte van het ontwerp-besluit; belanghebben den aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen tegen het ontwerp besluit te hebben ingebracht, kunnen tegen de verleende milieuvergunning beroep instellen. Met ingang van de dag na de datum van de ter inzagelegging, is binnen zes weken administratief beroep mogelijk bij de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Wie in beroep is gegaan kan binnen de be roepstermijn de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen dat vereist. Nadere informatie: afdeling Milieubeheer, tele foon (doorkies)nummer 36 21 88. GEMEENTE TEXEL Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat zij voornemens zijn kapvergunning in gevolge artikel 5 van de Kapverordening Texel en overeenkomstig het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht te verlenen aan: de fam. Th. Balk voor het vellen van een paardekastanje aan de Ottersaat 7 te Oudeschild i.v.m. de herbouw van een stolpboerderij; de Kerkvoogdij der Hervormde gemeente voor het kappen van een iep bij de Hervormde Kerk te Den Burg wegens overlast voor de buren en het omhoog drukken van tegels door de wortels; de heer A. Winter voor het kap pen van 17 bomen aan het Vroonlant te Den Burg. De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van het hoofd van de afdeling Groen- beheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedu rende vier weken voor belanghebbenden ter inzage. Binnen deze termijn kunnen deze belanghebben den hun zienswijze daarover hetzij mondeling, hetzij schriftelijk aan burgemeester en wethou ders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg, kenbaar maken. De desbetreffende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeentehuis aanwezig op de afdeling Grondzaken, kamer 2.02 (bo venste verdieping). Nadere informatie: telefoonnummer 362121, toestel 276. GEMEENTE TEXEL Burgemeester en wethouders maken bekendi zij de volgende verkeersbesluiten hebb genomen: het veranderen in stopkruisingen van de volgende krui gen: Muyweg kruising met de Hoofdweg, Slufterweg ki sing met de Hoofdweg, Oorsprongweg (zuidelijke afsl kruising met de Hoofdweg, Oorsprongweg kruising met Hoofdweg (noordoostelijke zijde), Zwinweg kruising met Schorrenweg (noordwestelijke zijde) en Genteweg kruisi met de Schorrenweg; het opheffen van de invalidenparke plaats op kenteken voor Koetebuurt 12 te Oosterend. Ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht ku u tegen deze besluiten bij burgemeester en wi houders een bezwaarschrift indienen binnen z weken na de dag waarop dit besluit is gepub ceerd. Het bezwaarschrift dient ten minste teb vatten: de naam en het adres van de indiener; dagtekening; een omschrijving van het besk waartegen bezwaar wordt gemaakt; de grond van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift vi het bestreden besluit. GEMEENTE TEXEL In 1996 zal een hertaxatie worden uitgevoerdvi alle in de gemeente gelegen onroerende zake Eén en ander is van belang voor de heffing vani gemeentelijke onroerende-zaakbelastingen, ma door de inwerkingtreding van de wet Waarde/» Onroerende Zaken (WOZ) per 1 januari 1995o< voor de heffing van de inkomsten- en ver/i* gensbelasting en de omslagheffing van het w terschap. De betreffende werkzaamheden li uitbesteed aan Konig Taxaties uit Soest. Vooruitlopend op de werkelijke taxaties zulle medewerkers van genoemd bureau in de period van 27 november 1995 tot en met 8 maart inventarisaties uitvoeren en in verband hierme kan het noodzakelijk zijn dat bepaalde object» worden betreden. Gaarne doen wij een beroep u de eventueel gevraagde medewerking te verk nen. Uiteraard zijn de betreffende personen in N bezit van een geldig legitimatiebewijs. GEMEENTE TEXEL l Tussen kerst en nieuwjaar is het gemeentel*» gesloten. Er zijn beperkte openingstijden voor. - woensdag 27 december van 9.30-10.30 t» 'burgerzaken en sociale zaken - vrijdag 29 december van 9.30-10.30 a 'burgerzaken - Gemeentewerken (buitendienst) is tussen ken en oud en nieuw, normaal geopend. GEMEENTE TEXEL Wethouder Schilling houdt a.s. maandag 27 vember géén spreekuur. Wethouder Ftoste neemt waar.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 8