Sport Mans Segers streefde altijd naar overleg Plan PvdA: goedkope en toch veilige kruising Toename kankergevallen berust op een gevoeir TEXELSE g COURANT Van Gaal draagt toMare op handen iilandcompetitie volleybal ajaarscom petitie ennis afgelopen Sieme Zijm scoorde voor jong Oranje Damesteam Klif pakt weer punten Dart-dames houden Slock 2 gelijk Tevoko Feestelijke heropening manege Akenburg Eindsprint nadert in Jeu de Boules Klaverjas-koppel Witte rukt op Eilandcompetitie basketbal Mast van 15 meter bij ontvangststation Horecabestuur heeft andere samenstelling Cijfers ontkrachten gerucht Strender winkeliers houden weer actie VRIJDAG 24 NOVEMBER 1995 Hooiveld uit Hoorn is een fan EcoMare. Tijdens zijn vakantie •exel kreeg hij een t-shirt. Mike tok een fan van Ajax. Trainer van Gaal wist beide te waar- n en poseerde met hem. jramma dinsdag 28 oktober: A, mannen: K) u. Tatenh.1-Texo Super 5 U.O.S.G .-Super Tatenhove 1 K) u.Graaf-Perf.bodies O.S.G. 5 u.Grote Slock 2-Tex. Auto Graaf u.Handicap-P.C. de Krim Maarcob. 5 u.P.28/Krim-Maarcob. Handicap B, gemengd en vrouwen: K) u. Waayer-Fitt Cavo Latuco 5 u.Cavo Latuco-Klif Zandloper 0 u.Zandloper-Beverdam Klif 5 u.Westerlaken-Leydekkers Eierl.H 0 u.Eierl.Huis-Klif 12 Westerlaken u.Haarstudio-Questron Klif 12 C, vrouwen: )0 u.Nioz-Wiersma Grote Slock(v) 15 u.7 Prov.-Gr. Slock(v) Nioz X) u.Texèle-ABN/AMRO Rival 15 u.Rival-Kruisw. ABN/AMRO(v) 30 u.Topïien-Jozef Smash 15 u.Smash-Bosma Jozef Istrijdleiding voor deze avond: sen Guus (314171). Uitslagen: ito-Meubelhuis 2-1; DGM-Sportshop Uriot-Paal 9 3-0; Graaf Spuiterij- nhove 1 0-3; OSG-P.C. De Krim 3-0; lAMRO-Cocky's Kapsalon 2-1; LenR- Beverdam 1-2; Waayer-Rabo 2-1; Ca- 3tuco-Fitt 1-2; De Vlier-Visser Bouw Durper Drup-Timmer Bakkerij 3-0; •rtina-Zeilmakerij 3-0; Smash Sioz 0-3; TopTien-Bosma 3-0; De I-Jozef 3-0; Texèle-Kruiswerk 3-0; 7 nciën-ABN/AMRO(v) 3-0; Wiersma- Slock(v) 2-1. de eilandcompetitie tennis ïkt de winterstop aan. De laat- wedstrijden voor de najaars- istrijden zijn achter de rug, kt de eindstanden zijn opge- Ikt. De poulewinnaars hebben tht gehad, of ontvangen dat 'enkort. Voor het voorjaar et iedereen zich opnieuw in lijven, let op de mededelingen ie clubbladen. Sieme Zijm heeft dinsdag avond voor jong Oranje in de interland tegen Cyprus op fa buleuze wijze de gelijkmaker (2-2) gescoord. Nederland won met 5-2. De linksbuiten is apetrots op zijn goal. „Ik kreeg hem terug gelegd op twintig meter voor het doel en schoot 'm in één keer in het kruis. Het mooiste doelpunt uit m'n carrière." Co ach Hans Dorjee wisselde de Texelaar kort voor het eindsig naal, toen Nederland op veili ge voorsprong stond. Zaterdag tegen Armenië staat Zijm opnieuw bij jong-Oranje in de basis. Als die wedstrijd wordt gewonnen, is Neder land groepswinnaar en staan twee ontmoetingen tegen Portugal op het programma. Uitslagen iebinga-A. Keyser 0-2; R. v/d Bent-E. v. '■mei 0-2; J. Zoetelief-W. Oosterhof K. v. Bommel-M. Land 2-0; H. 'aag-A. Keyser 1-1; E. Kossen-R. Sie- ïa 2-0; H. de Porto-R. Zoetelief 2-0; J. flen-H. Bakker 0-2; T. v. Koppen-B. v. "2-0; L. Mantel-A. Kamstra 1-1; J. v/J. '-M. v.d. Wetering 0-2; M. Land-R. •nweg 1-1; R. v.d. Bent-M. Jansen 1-1; Bommel-A. Heidstra 2-0; H. Schraag- «binga 2-0; R. Zoetelief-H. Bakker 1-1; khraag-N. Erwich 0-2, B v. Veen-E. krs 1-1; J. Knol-N. Meyer 0-2; A. ■stra-l. Westerlaken 2-0; H. Maas-A. "erlaken 2-0; H. Maas-A. Westerlaken F Stark-J. Zoetelief 1-1; v.d. ?JBoer-Rey/Witte 2-0; E. Kossen-R. *jyn 2-0. Rangschikking najaar: tol. 1. K. v. Bommel, 2. R. Buitenweg, Land, 4. M. v.d. Wetering, 5. J. v.d. Poule 2: 1. M. Jansen, 2. E. v. Bom- 3. P. Brons, 4. R. v.d. Bent, 5 A. totra. Poule 3: 1. E. Kossen, 2. H. 'aag, 3. A. Keyser, 4. R. Verdeyn, 5. R. ïr>ga. Poule 4: 1. H. d. Porto, 2. R. Zoe- rt' 3. H. Bakker, 4/5. J. Joosten en R. tosten. Poule 5: 1. E. Dankers, 2. T. v. 'n, 3. B. v. Veen, 4. N. Erwich, 5. F. 'aag Poule 6: 1. N. Meyer, 2. A. ^ra, 3. L. Mantel, 4. I. Westerlaken, *Knol. Poule 7: 1. v/d Bent/d. Boer, 2. fWitte, 3. Kramer/Bolte. Poule 8: 1. A. ^erlaken, 2. W. Oosterhof, 3. J. Zoete- F Stark, 5. H. Maas, 6. H. Boekei. J* 9: 1. d. Braven/Stark, 2. v/d Lin eal, 3. Dros/Bakker, 4. Bokma/Land. De zaalvoetbalsters van Klif had den na een goede seizoenstart duidelijk even een „dipje". Twee maal achterelkaar werd een forse- nederlaag geleden. Dit had direkt consequenties: de ploeg zakte v/d tweede naar de vijfde plaats op de ranglijst. Om aanslui ting bij de top te behouden was een overwinning wel weer eens nodig. Coach Dirk Eelman toog met een compleet team naar Alkmaar, al waar zijn dames het op moesten nemen tegen Wouters Verzekerin gen. Een haast Texels onderonsje, want de Texelse dames Kim de Fey en Frederique Boorsma komen uit voor Wouters, evenals Greta Bey- ert. Laatst genoemde speelt ech ter niet meer mee, en gelukkig maar, want Klif had het al moeilijk genoeg. Vrijdag waren de darters van Ca feetje 2 op bezoek bij dames Slock 2. Yvette Nichols en Nicole Ott wonnen hun singles, maar de dubbels gingen naar het cafeetje. Toch kwamen de dames sterk te rug door het winnen van de tac tics. Stand 4-4. Slock 1 begon tegen Zwaan 1 met een nipt verlies van Arnold Leystra tegen Niels Bakker. De stand werdt opgehaald door de winst van Rick Nichols en Mare Prins. De stand na de dubbels was 3-3, dus een beslissende tac-tics die in het voordeel van de Slock uitviel, stand Slock 5-Zwaan 3. Barbaren 1 begon met winst van Paul Witte op Zwaan 1. Ron Braaksma, Arie Eelman en Nico Bakker wonnen, na 2-4 na de dub bels ging de Zwaan sterk door en won de tac-tics, stand 2-6 voor Zwaan 1. Barbaren 2, het tweede da mesteam, begon met verlies in de singles tegen Cafeetje 1. Ook de dubbels gingen verloren, maar in een dubbel werd toch het enige punt gehaald door o.a. Jean Feenstra. De tac-tics ging naar het Cafeetje. Stand 7-1 voor Cafeetje 2. Uitslagen: Zwaan 2-Slock 1 3-5; Slock 2-Cafetje 2 4-4; Barbaren 1-Zwaan 1 2-6; Cafeetje 1-Barbaren 2 7-1. De Texelse ploeg begon voortva rend en creëerde al meteen goede kansen, maar de afronding liet nogal te wensen over. Het bleef lang 0-0, tot Janien de Bruijn de bal - door de benen van een tegen stander - voor het doel wist te krij gen. Wilma Tijsseling reageerde alert en scoorde de openingstref fer. Even later was het andersom: Wilma passeerde met een mooie beweging haar verdedigster en loste een diagonaal schot op doel. Janien de Bruijn raakte de bal ook nog, maar het was al een goal 2-0. Veel balverlies en het tempo was bijzonder laag. Zo kabbelde het spel lang heen en weer, tot Anita Witte in de tweede helft de bal bemachtigde. Haar be keken schot rolde keurig in het hoekje: 3-0. Ondanks goed werk van keepster Marjo van Heerwaar den kwam de tegen partij ook nog tot scoren. Al verdiende de wed strijd absoluut geen schoon heidsprijs, het resultaat was niet verkeerd: 3-1 in het voordeel voor Klif. Programma zaterdag 25 november: „Ons Genoegen" Zaaldienst: Dames 3 en junioren B. 113.30 u. Tevoko 3-Nieuwediep 1 H 15.00 u.Tevoko 1-Schoorl HPK 16.30 u. Tevoko 4-Tevoko 2 H 2. 13.30 u. Tevoko 1-DFC1 DPK 15.00 u. Tevoko 2-Polisport 2 D 3. 13.30 u. Tevoko-WCJ'94 J 15.00 u. Tevoko 3-Noordkop 2 D Uitslagen maandag 20 november: HCSC 1-Tevoko 2 D 2-3; Zeemacht 2-Tevoko 3 H 3-0; Nieuwediep-Tevoko 2 H 1-3. De onlangs uitgebreide manege Akenburg zal op feestelijke wijze worden heropend op zondag 3 de cember. De Stichting Overdekte Manage Texel (SOMT) heeft een programma in de maak, waarmee de Texelse paardensport zich die dag in al zijn facetten zal pre senteren. Wordt het een rotonde of blijft het een kruising? Een vraag waar de politiek nog niet uit is. De kleine rotonde op de kruising Pont- weg/Emmalaan waarover vorige maand is gepraat, blijkt toch in grijpender dan werd aangeno men. Er is een voorbereidings- besJuit voor nodig. De PvdA heeft de hoop gevestigd op een eigen variant. Woensdagavond presen teerde Dirk Terpstra het ontwerp voor een kruising zonder stoplich- De Jeu de Boulescompetities staan onder hoogspanning nu het einde van het jaar nadert. Eindsprints worden ingezet om als winnaar te kunnen eindigen. De zaterdagcompetitie wordt aange voerd door Cees van Houten met een gemiddelde van 11.44. Hij wordt, gevolgd door Henk Bosmans (11.16) en Harm Gort (11.02). Deze zelfde mannen spelen een belangrijke rol in de woensdag competitie, maar dan in een ande re volgorde. Daar is de stand Gort, Bosmans, Van Houten met resp. 11.15, 11.00 en 10.92. Op de achtste avond van de kla- verjasclub Den Burg zijn Theo Wit te en Jaap Witte als eersten geëindigd met 7736 punten. Ze zijn hierdoor van de zesde naar de derde plaats gestegen in het to taalklassement. Ze staan nu nog maar 357 punten achter -Bart Weijdt en Wllem Koomen. Lieuwe v.d. Veen en Hans Westdorp staan zeventien punten lager op de tweede plaats. Volgende week moet er nog een partij gespeeld worden voor de eerste periode, dus er zijn nog diverse moge lijkheden. Fënny Hopman en Ruth de Ruwe scoorden ook goed met 7708 punten. Zij gingen van de tiende naar de zevende plaats. Rob Caspers en Karei v. Heerwaarden stegen vier plaatsen met hun 7154 punten. Twee plaatsen winst waren voor Arend Dijker en Piet Moree met 6937 punten en met één plaats winst belandden Chris Schraag en Nico Barhorst op de vierde plaats in het klassement. Er werden deze avond 57 marsen gespeeld en het gemiddelde was 6220 punten. Vanavond is de tweede avond voor het kampioen schap van Texel. Stand na 32 partijen: 1. B. Weijdt-W. Koo men 54361; 2. L. vd. Veen-H. Westdorp 54344; 3. J. Witte-Th. Witte 54004; 4. Ch. Schraag-N Barhorst 53590; 5. echtp. F. Veeger 53086; 6. E. Eelman-J. Vriens 52916; 7. F Hopman-R. de Ruwe 52893; 8. D. Winters-A. Bakker 51929; 9. A. Dijker-P. Moree 51762, 10. M. Timmerman-A Vermue 51690. Vanavond spelen vanaf 19.30 u. in Bgm. De Koninghal de volgende teams weer vier wedstrijden van 12 minuten voor de eilandcompe titie tegen elkaar; Veenbaas Bouw, Kooiman Foto, HEMA 1 2 en Sportshop Texel. Ook dit keer zijn er prijzen voor de „toernooi"- winnaar en een individuele spe ler/speelster. Zaaldienst hebben Jos Witte, Erik Heijenk, Irma Schuijl en Jaap van Wijk. Mocht één van deze mensen verhinderd zijn, zorg dan zelf voor vervanging. ten, waarbij de rechtsafvlakken verdwijnen en de oversteek voor de fietsers toch zo veilig mogelijk is. De oversteekplaats op de Pontweg komt in het PvdA-plan iets ten zuiden van de Emmalaan, waarbij in het midden van de weg een vluchtheuvel komt. „Een kortere oversteekplaats dus, waarbij de fietsers maar op het verkeer uit één richting hoeven te letten." De oversteek op de Pontweg is de eni ge waar fietsers geen voorrang hebben." Er zijn geen verkeerslich ten, dus de verwerkingscapaciteit en doorgaand verkeer geeft min der tijdverlies. „Er zijn geen boch ten zoals op een rotonde, dus zwaar verkeer kan goed passeren. Verder is deze oplossing land schappelijk goed inpasbaar." Het verdwijnen van het rechtsaf- vak vanaf De Koog, richting Den Hoorn, legde Terpstra uit als een voordeel. „Er gaat niet zoveel ver keer vanaf die kant rechtsaf. Wel licht vertraagt het iets, maar dat bevordert de veiligheid van de fiet sers.' Nadelen Terpstra noemde ook enkele nade len. „Minder invloed op de nade ringssnelheid van het autoverkeer op de Pontweg en de fietsers moe ten door de afwezigheid van ver keerslichten wel uitkijken bij het oversteken." Het plaatsen van ver keerslichten die alleen op groen springen door een druk op de knop, vindt Terpstra een dure en overbodige oplossing. Andere partijen reageerden gema tigd enthousiast op het plan, me de door de lagere kosten. Volgens Terpstra, die om advies bij de afde ling civiele techniek was geweest, is het hele plan voor anderhalve ton te verwezenlijken. Ter vergelij king: de rotonde kost 7350.000,- en verkeerslichten 7550.000,-. Om de eenvoudige rotonde uit te voeren, moet de kruising iets in noordelijke richting worden ver legd. Omdat de bestemming hier mee niet overeenstemt, is een voorbereidingsbesluit nodig. Bij het ontvangststation dat Ka- beltex binnenkort bouwt op een stukje bedrijventerrein aan de Ab- bewaal in Den Burg, komt een an tennemast van 15 meter. Deze dient voor de ontvangst van de „aardse" televisiesignalen van Nederland 1, 2 en 3 alsmede de sinalen van de fm- en middengolf- zenders van de radio. De televisiesignalen van satellie ten zullen worden opgevangen met vijf schotels die op een veel lagere stellage bij het gebouw worden geplaatst. De hoogte van de mast is strijdig met het bestemmingsplan, zodat een artikel 19 procedure moet worden gevoerd om daarvoor bouwvergunning te krijgen. B en W hebben er geen bezwaar tegen. Het ontvangststation zal worden ondergebracht in een gebouwtje van 35 m2, waarvoor Kabeltex een 450 m2 bedrijfsgrond heeft aangekocht. Thans bevindt het ontvangststation van de kabel zich nog bij Schoorl aan de Waal- derstraat. Het verdwijnt daar in verband met het uittreden van Schoorl als vennoot van Kabeltex. „Bedachtzaam en beminnelijk. Bemiddeling als het kon. stand punten verdedigend wanneer no dig." Aldus schetste Horeca- voorzitter Jook Nauta zijn voor ganger Mans Segers tijdens een afscheidsbijeenkomst in De Lin deboom. Na jarenlange bestuurlij ke inspanningen heeft Segers er definitief een punt achter gezet. Voor zijn verdiensten kreeg hij uit handen van burgemeester W. van Rappard een gemeentelijke pla quette, die voor het eerst werd uitgereikt. Mans Segers kreeg dit blijk van waardering niet toevallig. In de zestien jaar dat hij voorzitter was van de Koninklijke Horeca Neder land, afdeling Texel, zette Segers zich bijzonder in voor een goede relatie met de gemeente. „Hij was een prima ambassadeur van de Texelse horeca, die in beide kam pen veel respect heeft opge bouwd", zo sprak de burgemeester. Van Rappard schetste de gemeen te als „een veelkoppig monster" dat niet alleen voorwaarden schept maar ook beperkingen oplegt. Regels die vaak botsen met de vrijheidsdrang van de horeca-ondernemers. De leefbaar heidsdiscussie, waarmee Segers zich sinds 1990 intensief heeft be ziggehouden, is daar een voor beeld van. Segers bleef de oplossing zoeken in overleg. „Ik denk dat hij een goede stra teeg was. Wanneer zeg je wat en tegen wie. Hij beheerste dat spel goed", aldus Van Rappard. „De horeca is een bonte verzameling van collega's en concurrenten. Als voorman slaagde hij erin om alle kikkers in de kruiwagen te hou den. Richting gemeente wist hij dat beeld tenminste te wekken. Conclusie: hoe beter je je organi seert en één club bent, hoe meer je serieus wordt genomen door de gemeente." Interim Mans Segers was niet aan één stuk voorzitter. Al in maart 1988 werd hij uitbundig uitgezwaaid en tot erelid benoemd. Hij kon echter niet worden gemist. In 1990 keer de hij terug als voorzitter ad inte rim om de fusie met een andere horeca-organisatie en de leefbaar heidsdiscussie te begeleiden. Zelf zei Segers daar dinsdagavond over: „Toen ik opnieuw werd ge vraagd, was ik blij, want met mijn gezondheid ging het een stuk be ter en ik zocht een goede reden om weer wat te doen." Oprecht dankte hij de leden: „Fijn dat ik zo lang interim-voorzitter mocht zijn, zonder dat iemand bezwaar maak te" Collectief Volgens Jook Nauta was Segers „een bestuurlijk dier". Naast voor zitter van Horeca Texel was Se- Mens Segers toont de gemeentelijke plequette. die hij voor zijn verdiensten els horeca- voorzitter uit henden ven burgemeester Ven Repperd ontving. iFoio Frans Hopmani gers in de afgelopen kwart eeuw regionaal horecabestuurder en zat hij in de besturen van RST en VVV. „Zulke mensen zijn er tekort in ons Texelse bedrijfsleven, zeker als het gaat om het dragen van organisa torische en ook politieke verant woordelijkheid", aldus Nauta. „Zijn optreden was doordrongen van het besef dat de mate van col lectiviteit en het vermogen sterke structuren te bouwen, bepalend is voor het succes van een be drijfstak." Nauta beloofde de „lijn- Segers" voort te zetten, zowel wat betreft de kwaliteit van de be drijfstak als de contacten met de gemeente. Eigen afscheidscadeau Omdat hij in '88 al een fraai af scheid had gekregen, wilde Se gers het ditmaal sober houden. Sterker nog: hij zorgde zélf voor een afscheidscadeau. Samen met mede-bestuurslid Piet Evers zorg de hij dat de VW-promotiebij- drage van de horeca-ondernemers bijeen werd gebracht. „Bij de ove rige ondernemers hadden we wat dat betreft een slecht imago. Ho pelijk is dat nu verbeterd", aldus Segers. Hij toonde zich blij met de hulp van Evers: „Ik weet niet of we zonder hem dit resultaat had den bereikt. Het was een zware taak, want we hebben iedereen met een bezoek vereerd. Maar ik ben blij dat we het gedaan heb ben." „Alle ondernemers beseften: zon der VW kunnen we niet. De con clusie was ook dat de WV hard zal moeten werken aan verbete ring van het contact met de onder nemers. Er is nu nog een grote afstand. In de gesprekken kwa men ook de klachten over het jon gerenbeleid steeds naar voren. Texel moet toegankelijk zijn voor de héle samenleving buiten het eiland. Hopelijk wordt er met wijs heid aan beide zaken gewerkt." Hotelhoudster Irene Schuyl, stran- dexploitant Mart Nouwen en hote lier Rob Teisman zijn toegetreden tot het bestuur van Horeca Texel. Kees Swarthof en Erwin Lobato hadden zich niet herkiesbaar gesteld. Het bestuur is hierdoor met één persoon uitgebreid. Bo vendien zijn er een paar verschui vingen doorgevoerd, waardoor de bestuurlijke samenstelling even wichtiger, en volgens voorzitter Jook Nauta ook krachtiger is ge worden. Verwacht wordt dat de reorganisatie ten goede komt van het imago en de invloed van de horeca op Texel. Horeca Texel heeft nu vertegenwoordigers in en van TVO, TVL, de Texelse Hotelve reniging en de Vereniging van Strandexploitanten. Het verhaal doet de ronde. Het aantal gevallen van kanker op Texel zou schrikbarend zijn toege nomen in korte tijd. Alle deskun dige instanties ontkennen dit echter. Recente cijfers tonen geen opzienbarende verschillen. „Het is allemaal gebaseerd op een gevoel", aldus directeur Vo gel van de GGD in Den Helder. Het Integraal Kankercentrum houdt per regio cijfers bij. Volgens Otto Visser van dit instituut ko men inderdaad per gebied ver schillen voor. Er zijn echter geen aparte gegevens van Texel. „De verschillende vormen van kanker zijn in de Kop van Noordholland gelijk of lager dan het landelijk ge middelde. Dat geldt echter niet voor baarmoederhalskanker en maagkanker bij mannen. Dat ligt hoger." Volgens de gegevens van het Kan kercentrum heeft achtergrond van mensen invloed op de cijfers. In steden wordt bijvoorbeeld meer en vanaf jongere leeftijd gerookt, waardoor het aantal mensen met longkanker daar groter is. Onder zoek naar bijvoorbeeld borstkan ker levert ook vaak een piek in getallen op „Als de mammobiel is geweest, stijgen ze" Stijging Otto Visser wijst erop dat het aan tal gevallen van kanker in het hele land is gestegen in de afgelopen jaren. „Maar dat is niet speficiek Texels. Vier op de tien mannen en drie op de tien vrouwen krijgen er mee te maken, ledereen kent dus wel één of meerdere mensen met kanker in z'n naaste omgeving." G. Vogel van de GGD onderschrijft dat. „Het valt pas op als een be kende kanker heeft. Dan weet iedereen nóg iemand en zo lijkt het bijna een epidemie." De GGD heeft wel gegevens per gemeente; maar niet recent. De laatste volle dige gegevens zijn van de periode '88 tot '93. „Daaruit blijkt op geen enkele wijze dat Texel er in on gunstige zin uitschiet." Ook bij het Kruiswerk Kop van Noordholland en het Geminizie- kenhuis is niets bekend van een plotselinge toename Bijeenkomst Voor mensen met borstkanker wordt donderdag in het Geminizie- kenhuis een themamiddag gehou den. Vanaf 13.30 uur praat maatschappelijk werker Ton Ste gere over de persoonlijke verwer king als de diagnose borstkanker is gesteld. Wie de bijeenkomst bij wil wonen of meer inlichtingen wil kan tussen 09.00 en 15.00 uur bellen naar 0223-611226. Ook huisarts Willem Vos geeft aan dat het aantal kankergevallen niet explosief is toegenomen. „Er is wel een kleine piek van mensen tussen de twintig en vijftig jaar. Misschien dat het daarom zo op valt. Maar ook dat is niet onge woon. Het totale cijfer is niet anders." Klanten kunnen in Oosterend weer meedoen aan de actie „De cembermaand Feestmaand". Vanaf morgen krijgt men bij de boodschappen. Sinterklaas- en kerstinkopen rood-witte zegels, die op spaarkaarten kunnen wor den geplakt. Uit de ingeleverde volle kaarten worden op dinsdag 2 januari a.s. de prijswinnaars ge trokken. De hoofdprijs is een be drag van 7750,-. Met de feestmaand-actie bordu ren de Strender ondernemers voort op het succes van de afgelo pen jaren. De opzet is gelijk geble ven. Alleen is wegens de sluiting van keurslagerij Dros en Tatenhove Textiel het aantal deelnemende winkeliers wat kleiner. Toch kun nen de klanten nog op acht adres sen voor hun spaarzegels terecht: Bremer Schilders, Bakkerij 't Gou we Boltje, Slijterij De Jong, Super markt Gé Koot, Kadoshop De Pepermolen, Bakkerij Timmer, Buurtwmkel Ria Trap en Rente naar. Volle kaarten, voorzien van naam en adres, dingen mee naar het prij zenpakket. Bovendien behouden deelnemers hun spaarwinst (vol gens het systeem van de Strender Stüver) van 25%. Naast de hoofd prijs zijn er geldprijzen van 7500,- en 7250,- en Strender kadobon- nen van 7100,- en 750,- te winnen. De actie duurt tot en met zaterdag 23 december.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 9