a Weekend teso Calluna omgetoverd tot „gokpaleis" Gratis museumjaarkaart voorziet in behoefte VOOR Agenda Ander soort personeelsfeest" Blijft liet vandaag droog op Texel. TEXELSE^? COURANT Verkoopmiddag bracht ruim drie mille op Tenoren gezocht voor koor van 2 en 3 december 1995 Kerkdiensten zondag 3 december Hoogwater te Oudeschild Opleidingen zorgsector samen in één centrum Journalisten in spé bijeen op Texel Aankoop foto's Nol Binsbergen Fotosessie Fokk met Texels deco oud Papier Sint Nicolaasidee Het Kras vaste Multi-Talent Sandra Bullock schittert JVIEUWSIvIJST 06-904 904 01 VRIJDAG 1 DECEMBER 1995 Hubertine Duin-Timmer, eigenaar van de 3.000ste Texelse museumjaarkaart in een onderonsje met de bobo's van de Texelse musea. iFoto Gerard Timmerman) laars binnen onze muren. Zij kijken toch op een andere manier tegen de musea aan dan veel toeristen. We zijn blij met hun kritiek." Kui per constateerde vooral aan het begin van het jaar een verhoogde Texelse belangstelling. Het Agra risch Museum kan het geld goed gebruiken voor financiering van de recente uitbreiding van het depot in De Waal. Rabobank-directeur Timmers zeg de toe dat zijn rekeninghouders nog minstens twee jaar van de Texelse Museumjaarkaart kunnen profiteren. De eerste exemplaren van de nieuwe pas voor het vol gend jaar reikte hij alvast uit aan Hubertine Duin-Timmer uit Den Burg, de drieduizendste pashou der. De overige Rabo- rekeninghouders worden daarover nog bericht. De Texelse museumjaarkaart die aan het begin van dit jaar werd in gevoerd is een succes. Van het entreebewijs waarmee bezitters op elk moment gratis een van de Texelse musea kunnen bezoeken zijn er door de Rabobank 3.300 uitgegeven. De sponsoring brengt bij de gezamenlijke musea een kleine ƒ25.000,- in het laatje. Ongeveer de helft van de 6.000 rekeninghouders bij de Rabobank heeft een pas aangevraagd en dat is ver boven de verwachting van zowel directeur Leo Timmers als de gezamenlijke museumdirecteu ren. De bank die op het eiland jaar lijks zo'n anderhalve ton aan sponsoring uitkeert, vond het gra tis entreebewijs goed passen bij De verkoopmiddag die onlangs werd gehouden door de Hervorm de Vrouwenvereniging van Ooster end heeft netto f3.037,- opge bracht. Het geld wordt verdeeld over vier goede doelen: de plaat selijke Hervormde Vrouwendienst, het project „Werelddorpen voor kinderen", de actie „Stuur een Pa poea naar school" en het werk van zendingsarts Marian van der Snoek in Afrika. het nieuwe logo van de bank, waarin de mens centraal staat. Uit tellingen bij het Agrarisch en Wagenmuseum, de Oudheidka mer, het Maritiem en Juttersmu- seum en EcoMare bleek dat elke pashouder gemiddeld één keer per jaar een museum bezocht. „Het mes snijdt voor ons aan twee kan ten", glimlacht Jan Kuiper. „Aan de ene kant kunnen we het geld goed gebruiken voor realisatie van onze plannen, een onderwatermu seum in EcoMare en de bouw van visserhuisjes en een smederij in Oudeschild. Maar we zijn minstens zo blij met al die Texe- Het koor „Crótalo" onder leding van Henk Jan Barendregt is weer gestart met de repetities. Er zal de komende wintermaanden wor den toegewerkt naar een optre den van liederen uit de Romance- ro Gitano en Navidad Nuestra. Romancero Gitano is een bewer king van zeven gedichten van Gar cia Lorca door Mario Castelnuo- vo-Tedesco voor koor en gitaar. De Navidad Nuestra is geschreven door Ariel Ramirez, ook bekend van de Misa Criolla die in 1994 tij dens een eerst optreden van het koor ten gehore werd gebracht. Er wordt geoefend op maandag avond van half acht tot tien uur in d'Ouwe Ulo. Er wordt nog gezocht naar enkele enthousiaste mannen. Met name tenoren zijn welkom. Gezien het volkse karakter van de muziek is het niet noodzakelijk over een geschoolde stem te be schikken. Belangstellenden wor den uitgenodigd vrijblijvend te komen luisteren of meezingen. Voor inlichtingen: Henk Jan Baren dregt (tel. 311407), Nils Lely (tel. 315126) of Ina Platte (tel. 312122). HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. ds. J. ter Haar; uitz. via De Lichtboei. De Waal: 11.00 u. ds. H.R. Betting; samen met De Koog en Den Hoorn. De Koog: 11.00 u. dienst in De Waal. Den Hoorn: 11.00 u. dienst in De Waal. Oosterend: 9.30 u. ds. H.R. Betting; m.m.v. Dorperkoor. Oudeschild: 11.00 u. dhr. M.D. Kuiper. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. J. ter Haar. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. dhr. B. Guiljam. 19.00 u. dhr. B. Guil- jam; uitz. via De Lichtboei. Oosterend: 10.00 u. en 19.00 u drs. K. Kuipers uit Sneek. GEREFORMEERDE GEMEENTE In kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend. 10.00 en 16.00 u. dienst. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 16.15 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg. 10.00 u. ds. L. Knipscheer; eerste Adventszondag; verkiezing kerkeraadsleden. BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg. 10.00 u. ds. J. Visser. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: Za. 19.30 u. herenkoor; uitz. via De Lichtboei. I Zondag: 10.45 u. dameskoor; nevendienst en crèche. Sint Jan: zo. 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg. Openbare lezing: 10.30 u. „Wat Gods heerschappij voor ons kan doen". Wachttorenstudie: 11.20 u. „Hoe zult u staan voor de oordeelstroon?" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen. Van za. 8.00 tot ma. 8.00 u.: Dokter R. A. van den Bent, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, telefoon 316234. Aanvragen visites tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek ge opend van 17.00-17.30 u., Kikkertstraat 12, De Cocks dorp. Inloopspreekuur van 12.00 tot 12.30 uur op Schilderend 38, Den Burg en van 17.00-17.30 uur in de Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, zonder afspraak. Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging) Kruiswerk Kop van Noord-Holland, afdeling Texel. Voor verpleegkundige thuiszorg op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 06-8998828. Spreekuur jeugdgezondheidszorg (iedere werkdag van 8.30-9.00 uur), telefoon 313241. Het uit leenmagazijn in het wijkgebouw aan de Schoonoord- singel 24 is elke werkdag tussen 13.00-14.00 uur geopend, telefoon 313241. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreek uur zaterdag en zondag om 18.00 uur precies, Hoger- eind 10, De Waal. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 312323. Thuiszorg (bejaardenhulp en gezinszorg): Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 314152. Spreekuur na het weekend maan dag 8.00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur. Stichting Thuiszorg Texel, Jonkerstraat 6, Den Burg. Nuttige adressen: *Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11. •Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is da gelijks open van 9.00 tot 17.00 uur. Telefoon: tijdens kantooruren 322188; buiten kantooruren 312222. Bij spoedeisende gevallen: 06-11 •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 322188. •Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen tel. 312527. •Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 319413 (De Nieuwe Skuul). •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwem mers in nood: tel. 316270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 312066. •Kunstgebitreparatie: Tandtechmek Van Kralingen (samenwerkend met het heelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 312069. Tandtechniek R. van Oosten (particuliere praktijk), tel. 310605. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 312112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. Vrijdag 1 december Om 17.00 uur wordt het opgek napte Time Out (Ouwe ULO) feestelijk geopend. Expositie spray art. Vanaf 20.00 uur feest met optredens Crystal Il lumination en Make Ends Meet. Toegang gratis. In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Pocahontas" en om 21.15 uur „While you were sleeping". Van 19.00 tot 22.00 uur houdt de Texelse modelspoorclub ruil beurs in het clubgebouw Schil- derweg 208 a. Diverse artikelen te koop. „Treinendok- ter" voert reparaties uit. In dorsphuis 't Skiltje wordt om 20.00 uur een klaverjasdrive gehouden ten bate van De Zon nebloem. Deelname kost f7,- per koppel. Zaterdag 2 december In Cinema Texel draait om 14.00, 16.00 en 19.00 uur „Po cahontas" en om 21.15 uur „While you were sleeping". Zondag 3 december In verband met de heropening van de vergrote manege Aken- burg wordt een „Dag van het Paard" gehouden. Van 10.30 tot 16.00 uur wordt een afwis selend showprogramma gebo den, gratis toegankelijk voor publiek. Onder andere: kur op nationaal niveau (14.45 uur) en concours d'élégance (15.00 uur). Radio Texel zendt om 10.00 uur de dienst van de Doopgezinde kerk in Den Burg uit, dus NIET de Hervormde kerkdienst van Den Hoorn. Bij de boskiosk van het Turfveld bij Westerslag gaat om 11.00 uur de derde trimloop van Atle tiek Vereniging Texel van start. E-pupillen tot en met B-junioren van Texel '94 gaan naar de wedstrijd Feijenoord-NAC. Boot 11.05 uur. In Cinema Texel draait om 14.00, 16.00 en 19.00 uur „Po cahontas" en om 21.15 uur .While you were sleeping". Maandag 4 december In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Pocahontas" en om 21.15 uur „While you were sleeping". In verband met Sint Nicolaas is heden een extra koopavond. Dinsdag 5 december De Doopsgezinde Zusterkring heeft in het zaaltje bij de kerk Sint Nicolaasviering; 14.30 uur. In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Pocahontas" en om 21.15 uur „Ed Wood" (Cinema Paradiso). Van 19.00 tot 20.00 uur een speciaal sinterklaasprogramma van Radio Texel: Sint spreekt met „stoute" politici. De gewone politieke uitzending vervalt. Woensdag 6 december Van 10.00 tot 15.00 uur wordt een vogel/natuurtocht ge maakt. Aanmelden bij EcoMa re: kosten f25,-. In Cinema Texel draait om 14.00, 16.00 en 19.00 uur „Po cahontas" en om 21.15 uur „Ed Wood". De „Schulpengat" is wegens onderhoud uit de vaart. Tot de kerstvakantie vaart de „Molen gat" als dienstboot. Ook dit weekend geen extra a| vaarten. Er worden ges wachttijden verwacht. 0, eerstvolgende keer dat de serveboot wordt ingezet, is vrj dag 22 december. Momenteel worden alle dras poortjes van de op- en afgai gen voor voetgangers fietsers van de landhoofden c, Texel en in Den Helder vervan gen door resp. schuif- en draai poorten. Tijdens de montaj zijn de routes aan boord al gesloten. Fietsers en voetgar, gers die slecht ter been zijn zullen van het benedenautodel gebruik moeten maken. Ook informatie via de Tl Nieuwslijn, telefoon 06 90: 904 01. Vr. 1 2.40 en 15.00 u. Za. 2 3.35 en 16.17 u, Zo. 3 5.00 en 17.37u, Ma. 4 6.04 en 18.44u Di. 5 6.55 en 19.35 u, Wo. 6 7.44 en 19.55 u, Do. 7 8.10 en 20.35 u Vr. 8 8.07 en 20.45 u Aan het strand is het ongeveer een w eerder hoogwater. De zon komt 3 d» cember op om 8.26 u. en gaat ond* om 16.29 u., 7 december volle maari 8 december springtij. „Regelmatig organiseren wij per- soneelsfeestjes. Maar ik krijg vaak de vraag om iets anders dan het geijkte. Welnu, bij deze", al dus Ruud Boom van Partycen trum Calluna. Hij tovert zijn bedrijf op zaterdag 9 december om in een casino, met speeltafels voor roulette en black jack. Boom heeft verschillende perso neelsverenigingen van bedrijven uitgenodigd voor een kennisma kingsavond. Professionele crou piers van een erkend bedrijf staan in smoking klaar om uitleg te ge ven, vragen te beantwoorden en het spel te spelen. Visoenen van De opleidingen bij medische on derwijsinstellingen in de kop van Noordholland worden beter af gestemd op de ontwikkelingen in de zorgsector. Dat is het gevolg van de intentieverklaring om te komen tot één opleidingscentrum voor Verplegende en Verzorgende Beroepen in de Noordkop. Dins dag plaatsten de betrokkenen hun handtekening in het Gemini ziekenhuis. De versnippering binnen de ver schillende opleidingen werd bin nen de verplegende en verzorgende sector als een handi cap ervaren. Het stond een goed overzicht in de weg. Ook kon min der goed worden ingespeeld op verschillende aspecten in de ge zondheidszorg. De intentieverkla ring is ondertekend door instellingen uit de hele Noordkop. Voor Texel zijn dat onder andere Zorgcentrum Texel, de Stichting Thuiszorg Texel en het Kruiswerk. Het is de bedoeling dat mensen die op Texel in de gezondheidszorg gaan wérken vanaf 1 januari 1997 een opleiding volgen via één cen trum. Het betekent ook dat de Texelse instellingen stage- en werkplaatsen beschikbaar stellen, waar het praktijkdeel van de oplei dingen wordt gevolgd. (ADVERTENTIE) stapels fiches en een geldkantoor bij de deur zijn echter een illusie. Ruud Boom: „Nee, we spelen niet om geld. Dat is trouwens aan al lerlei regels en vergunningen ge bonden. Het gaat bij ons om kleine presentjes." De exclusieve sfeer die een casino Ruim vijfentwintig journalisten in spé vergaderen van 7 tot en met 10 december op Texel. De studen ten komen uit verschillende Euro pese landen. De jongeren maken deel uit van het „Forum for European Journa lism Students". Dit bestaat tien jaar en is opgericht om de kennis en het onderlinge begrip van stu denten te vergroten met betrek king tot journalistiek en media in Europa. Jaarlijks wordt door de organisatie een congres gehouden. Dit keer is dat in Athene. Tijdens de bijeen komst op Texel wordt een voor bespreking gehouden, waarbij onder andere over het programma van het congres wordt gepraat. Daarnaast zullen de studenten het eiland verkennen en een bezoek brengen aan EcoMare. Ze zijn on dergebracht bij Nieuw Vredestein. De gemeente koopt een selectie foto's uit het werk van Nol Bins bergen (1908-1945), een van de beste Nederlandse vogelfotogra fen. De collectie bestaat uit ver grotingen van op Texel gemaakte opnamen van foto's. Met de aan koop is een bedrag van f2.700,- gemoeid, geld dat afkomstig is uit het fonds Cultuur en Historie van de gemeente. Op 14 december wordt in de bibliotheek een expo sitie geopend die gewijd is aan het leven en werk van Nol Binsbergen. kenmerkt vindt Boom belangrijk. „Het moet enige klasse uitstralen. We vragen onze gasten ook in avondkleding te verschijnen. Het is toch leuk om je af en toe eens uit te kunnen dossen? Het is een serieuze avond, maar met een vro lijke noot. Vandaar dat we aan de mannen zonder stropdas bij de deur eentje verstrekken..." Bedrijven die een bijzonder feestje willen, kunnen de avond compleet maken met een buffet (warm/koud) of borrelhapjes. Ook bestaat de mogelijkheid dat meer dere kleine bedrijven samen een feest bezoeken. Wie dinsdag nier aan de buis gekluisterd om voetbal te kiji, kon na de middag twee g, Fokker-vliegtuigen bewondt die boven het eiland cirkelo Vanuit de kleinste, een Fokker werden foto's gemaakt van gloednieuwe Fokker 70, die die reden af en toe één propt stil zette. De toestellen leken erg l vliegen, maar zaten toch op 2C voet. Dat is vier keer de min'm hoogte. Beide toestellen zijn op lend stil. De foto's zijn voor motiedrukwerk. Fokker maakh vaker gebruik van Texel als fotc nieke achtergrond. Nieuw. •JechU een druk op de knop jctrvee'l de 7 extra luoctres van dit horloge Een perfecte combinatie van technologie en design -A difftrtur mld RflDO in de Weverstraat Telefoon 0222 -312912 Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden in geladen. Deze week wordt oud papier op gehaald in de volgende straten: 5. Jonkerstraat, Willem van Beie- renstraat, Boogerd. Schoonoord singel. Witte Kruislaan en Burger houtstraat. De Cocksdorp Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opge haald door ouders van leerlingen van o.b.s. Durperhonk. Men wordt verzocht het papier uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten, 's Middags van 13.00 tot 15.00 uur wordt in de rest van de Eier- landse polder door de Strijbos- school oud papier opgehaald. -* Dé actrice van dit moment is ongetwijfeld Sandra Bullock die vorig jaar haar grote door braak beleefde met de door Jan de Bont gemaakt actie film SPEED. In de lichtvoetige komedie Whyle You Were Sleeping slaat ze met haar charismatische uitstraling we derom toe. Vanachter haar metroloketje wordt ze smoor verliefd op ene nietsvermoe dende Peter, die dagelijks bij haar langs komt. Op een kwa de dag wordt hij echter door een stel onverlaten van het perron geduwd, maar zij weet hem nog net op tijd voor de aanstormende trein weg te slepen. Hij raakt echter wel in coma. De familie ziet haar per abuis als zijn verloofde, alleen zijn broer twijfelt aan deze identiteit. Maar als hij zelf op haar valt, is de uitkomst on vermijdelijk. Met deze over heerlijke komedie en de inmiddels in het land draaien de thriller THE NET, doet ze ons voorgoed Julia Roberts als de girl-next-door vergeten. POCAHONTAS Een droom van een tekenfilm over een plaatje van een meis je met een fluwelen stem: Disney op zijn best in Poca hontas. Deze naam zegt ons echter weinig, maar in Ameri ka is zij een historische volks heldin. Als dochter van het machtige opperhoofd Powha tan heeft zij er waarschijnlijk voor gezorgd dat er een tijdje vrede heeft geheerst tussen de Powhatan-indianen en d Engelse kolonisten in Virginii Disney heeft zich echter w( wat historische vrijheden ge permitteerd zoals bijvoorbeek de leeftijd van de Indiaans toen ze het leven redde van d! Engelse „veroveraar" kapiteii Smith en de „ernst" (lees liel de) van hun vriendschap. Ooi de Nederlandstalige versie van goede klasse. ED WOOD Johnny Depp Is ED WOOD deze nieuwste Tim Burton film over de excentrieke regis seur en schepper van de be ruchte film „Plan 9 From Outer Space". Als loopjongen in de studio droomt hij ervan ooit een groot regisseur te worden. Hij sluit vriendschap met de zwaar aan de cocaïne verslaafde Bela Lugosi, een horrorfilmster op zijn retour. Als Ed hoort dat een louche producent een film wil maken over een beroemde transsek- sueel, maakt hij onomwonden duidelijk dat juist hij de man is om de regie op zich te nemen Dit omdat hij ondanks zijn he teroseksuele voorkeur nu een maal een zwak heeft voor hoge hakken en roze angora truitjes.... ED WOOD werd on derscheiden met twee Oscars en naast Johnny Depp zien we onder meer Martin Lan dau, Bill Murray en Patricia Ar- quette langskomen. ED WOOD, filmclubavonden di. en wo. 21.15 uur WHYLE YOU WERE SLEE PING, t/m ma. om 21.15 uur POCAHONTAS, dagelijks om 19.00 uur, za.zo.wo. 14.00 en 16.00 uur IADVERTENTIEI Bel de TC Nieuwslijn en je weet alles; Het Texelse weer, nieuws, sport, agenda, TESO-gegevens en hoogwatertijden Alles op één lijn Even de krant bellen dus. Altijd direkt bereikbaar, zelfs vanaf je vakantie-adres. Het "Texels Dagblad" met het nieuwste nieuws voor ca. I - per minuut.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 2