Peuterspeelzaal toch aan Koger dorpshuis? Paardenshow voor alle liefhebbers Texel '94 wacht opl= Sport reactie gemeente Tamme vergadering met b w )pening uitbreiding manege: TEXELSE f COURANT I Schoorsteenbrand Trainingen Mareis Kandidaten voor sportverkiezing Jeugd van Texel '94 loopt uitje mis AOT komt Hoornders tegemoet Derde trimloop Programma Tevoko Trefzekere avond darter Paul Witte Van Veen/Westdorp periodekampioenen Sinterklaas-judo Schaker Witte in goede vorm "De Post-, Telegraaf- en Telefoon historie van het eiland Texel" deel 2 Speciale aanbieding "De Posthistorie van het eiland Texel" deel 1 en 2 samen Verkrijgbaar bij de boekhandels van DerdESurg. VRIJDAG 1 DECEMBER 1995 inege Akenburg heeft er dertig iter binnenbak bij. Om dat te zen worden alle Texelaars die i paarden houden uitgenodigd idag langs te komen. Zij krijgen uitgebreid showprogramma jrgeschoteld, waarin alle disci- nes van de paardensport aan i komen. t wordt zondag de „Dag van Paard". Iedere belangstellende igt de gelegenheid zelf een ije te rijden op een paard of ny of in een karretje. Verder irdt al wekenlang geoefend voor jtterende optredens. Deze wor- deskundig aan elkaar gepraat jr Marjon van der Feen en Piet jrs. 10.30 uur presenteren alle ibs die gebruik maken van de nege Akenburg zich met een indel. Aansluitend is het eerste owonderdeel, waarvoor kinde- op pony's zo leuk mogelijk irden voorgesteld in combinatie t een hond. De jurering is in iden van mevrouw De Lugt en bius Huitema. Toeschouwers gen om 11.00 uur zelf rijden of inen in een kar stappen voor rondrit van ongeveer een artier. Carrousel nvereniging Tussen Wad en in laat om 11.30 uur in een mini- marathon zien wat dat onderdeel van hun sport inhoudt. Om 11.45 uur volgt het piramide-rijden met pony's, die in een driehoeksforma tie de bak zullen vullen. Onder lei ding van Bea Dekker oefenen achttien combinaties van De Wad- denruiters al vele avonden voor een carrouselproef. Die wordt om 12.00 uur gereden op muziek van Fleetwood Mac. Aansluitend is het patrouillespringen, waarbij door meerdere ruiters naast elkaar hin dernissen zullen worden geno men. Het instructeursechtpaar Marjan Meijer en Albert Ubbels toont om 13.00 uur een kür op muziek in de zware dressuur. Sinterklaas Wie de ochtend heeft gebruikt om moed te verzamelen krijgt om 13.15 uur opnieuw de kans om een rondje te rijden. In een ander deel van de bak verzorgt Marieke Bak ker met de Fjord Jesper een volti geshow. Wie een rondje mee wil op een karretje, kan om 13.30 uur instappen. De menvereniging de monstreert om 13.45 uur het ke geltjesrijden. Ondanks zijn drukke schema heeft de goedheiligman ook nog tijd ge vonden om de vergrote manege met een bezoek te vereren. Hij wordt rond 14.00 uur verwacht. Hoe lang hij blijft is nog niet be kend, maar als hij wacht tot 14.30 Albert Ubbels en Marjan Meijer verzorgen een Pas de Deux op muziek. uur zal hij ongetwijfeld veel plezier beleven aan de Shetlanderrace. In de manege wordt alle dagen veel geoefend. Waar dat uiteinde lijk toe kan leiden toont Marjan Meijer om 14.45 uur in een kür op muziek met Quality's Garolan. Met dit paard komt zij landelijk uit in de gespecialiseerde dres- suursport, een niveau dat niet voor iedereen is weggelegd. Klapstuk Het klapstuk van de dag wordt het concours d'élégance om 15.00 uur. Het is al weer enige jaren ge leden dat een dergelijk spektakel was te bewonderen op Texel. Zes splinternieuwe auto's van het merk Opel worden gekoppeld aan een zo fraai mogelijke combinatie. Daarbij zijn pony's, paarden, maar ook aanspanningen. Het geheel wordt wederom gejureerd door mevr. De Lugt en Dhr. Huitema. Om na al deze schoonheid weer een beetje te ontspannen met een lach, wordt het publiek om 15.30 uur uitgenodigd mee te doen aan een ringsteekwedstrijd. Met een rassendéfilé wordt de feestdag om 15.45 uur besloten. de discussie waar de peu- ipeelzaal van De Koog moet len, komt binnenkort een ein- De gemeente ziet af van een iwe lokatie bij de Luberti- ool, zodat het dorpshuis De sterk in beeld komt. Daar dt door het dorp al min of if rekening mee gehouden, zo k dinsdagavond uit de tame- tamme vergadering van de pscommissie met het college b en w. school stelt geen prijs op een ibinatie met een peuterspeel- aldus Ger Praamstra, hoofd de afdeling Welzijn van de ge- nte. Het huidige onderkomen de kleintjes is daar wel ge- iigd, maar moet vervangen den. Het is een tijdelijk ge- w dat in slechte staat verkeert dus steeds meer onderhoud i een combinatie te maken de artaenpost en dit als één eel aan het dorpshuis te bou- i, kan kostenbesparend wor- gewerkt. De gemeente zoekt nenteel uit hoe dat er finan- I uit gaat zien. „We willen het mei mogelijk aan het college rleggen, zodat het naar de raad kan", verklaarde Praamstra. Snelheid de vergadering waren slechts ken toehoorders afgekomen, naakten zich allen zorgen over nog steeds veel te hoge snel- waarmee over de Boodtlaan dt gereden. Cor Kuip was bang er straks nóg harder wordt ge- surd als de straat wordt opge- pt. „Dat zijn we dus ook niet plan te doen", merkte wet- der Schilling fijntjes op. Hij gaf ngens wel gehoor aan de iekbede. rerkeersremmende voorzienin- die op het Schilderend zijn gebracht blijken in de praktijk best te voldoen, dus zal wor- onderzocht of die ook in De 9 kunnen worden aange- !ht. Volgend jaar wordt het stuk bouwstraat aangepast na enige pressie uit de zaal be- 'de wethouder Poster dat ook Strijbosstraat zal worden mee- omen. Straatverlichting hoort ook bij. Autoslapers zijn niet de illegale autoslapers •verlast veroorzaken, het is het dat zij achter laten. Vroeger d het probleem zich vooral op de Nikadel, maar na enige johte politie-acties heeft het verplaatst naar andere straten om De Koog. Jemeester Van Rappard be- 9de dat hij nu weinig heeft aan klachten. „U moet dat melden !®t zich voordoet." Dorpscom- •evoorzitter Frits Agter gaf aan dat bewoners voorzichtig zijn geworden om er iets van te zeg gen, wegens de agressie die dat oproept. „Die mensen worden ge terroriseerd." jr>tv n ?nii Geen razzia Mart Nouwen wist een oplossing voor het probleem. „Het gaat vooral om het weekendtoerisme. Die gasten slapen een paar uur en trekken nog zo muf als een aap naar de boot van zes of zeven uur." Hij stelde voor daar een alco holcontrole te houden. „Als u dat twee weken doet, is het bekend en zijn we ze kwijt." Dat ontlokte kritiek van de logiesverstrekkers in de zaal, maar daar was Nouwen op voorbereid. „Je hebt er toch niks aan en ze zijn de hele ge meenschap tot last. Er hoeven heus geen razzia's te worden ge houden, want je ziet op een mijl afstand al matrassen uit ramen puilen." De burgemeester toonde zich niet erg overtuigd en deed nogmaals een beroep op de bevolking om misstanden te melden op het mo ment dat ze zich voordeden. Stoepje vegen Niet alleen het vuilnis van de au toslapers is een probleem in De Koog, er zwerft nog veel meer af val op straat. Agter vroeg de ge meente om een „prikkelateur". Wethouder Poster keek moeilijk, want meer vegen en prikken kost geld. Maar er zijn plannen om meer schoonmaakacties te hou- De brandweer rukte gisteravond uit voor een schoorsteenbrand in een woning aan de Vloedlijn. Von ken vlogen buiten in het rond, maar de brandweer wist te voor komen dat het vuur zich uit breidde. Men klom op het dak en wist met natte doeken op de schoorsteen pijp de binnenin woedende brand te smoren. Daarna werd de schoorsteen geraagd. De trainingen van basketbalvereni ging De Mareis op 5 en 12 decem ber komen in verband met Sinterklaas en Ouwe Sunderklaas te vervallen. Ter afsluiting van het seizoen houdt de vereniging op dinsdag 19 december een mix- toernooi in de Burg. De Koninghal. De kandidaten voor de verkiezing van de sportvrouw, -man en - ploeg van 1995 zijn bekend. Wie de winnaars zijn. wordt bekend gemaakt op 29 december tijdens een feestelijke avond in het Pavil joen op De Krim. Turnster Sanne Brügemann, triat lete Ingrid van Lubek en amazone llona van der Vis uit wie de op volgster wordt van de sportvrouw van 1994, volleybalster Alice Blom. Bij de heren gaat het tussen de winnaar van vorig jaar, judoka Hidde de Vries, triatleet Simon Ap pel en voetballer Sieme Zijm. Als beste ploegen zijn genomineerd de „Flintstones"-groep van GVT Jazz, triathlonafdeling Texel en dames-zaalvoetbalteam Klif. De bokaal ging een jaar geleden naar het G-team (voetbal). De E-pupillen tot en met de B- junioren van Texel '94 zouden zon dag de wedstrijd Feijenoord-NAC bijwonen. Maar nu heeft de burge meester van Rotterdam het evene ment verboden, omdat wegens de politiestakingen waarschijnlijk on voldoende beveiliging kan worden ingezet. De KNVB gaat niet ak koord met deze beslissing, dus het is mogelijk dat de wedstrijd alsnog wordt gespeeld. In dat geval ver trekken de ruim 150 Texelse voet ballertjes met de boot van 11.05 uur. De jongste voetbaljeugd (E en F pupillen) ontvangen vandaag van af 16.15 uur Sinterklaas in de kantine. Ingaand maandag gaat een wijzi ging van de AOT-dienstregeling. Er wordt dan begonnen met een route, die het mogelijk maakt om op werkdagen vanuit Den Hoorn om 12.05 uur naar Den Burg te vertrekken. Dit traject maakt deel uit van de route Den Burg (vertrek 11.37 uur), Bernhardlaan-veerhaven-Den Hoorn-Den Burg. De AOT geeft daarmee gevolg aan wensen van passagiers en de dorpscommissie van Den Hoorn. De atletiekvereniging houdt zon dag de derde trimloop. Start en fi nish zijn bij de boskiosk op het Turfveld. De jeugd tot en met twaalf jaar start om 11.00 uur, het startschot van de oudere jeugd en senioren valt om 11.15 uur. De in schrijving is geopend vanaf 10.30 uur. De afstanden zijn 1,3 km tot 9,3 kilometer. den. De burgemeester vulde aan dat de bewoners van het dorp ook hun eigen stoepje moeten vegen. „Wij hoeven natuurlijk geen gaten op te vullen omdat iemand te be roerd is dat werk te doen." Hoewel het vegen van de eigen stoep wél in de APV is verplicht is opgeno men, staat er geen straf op. In de bomen De wegbermen van het Mienterg- lop zijn op verschillende plaatsen steil en afgebrokkeld. Regelmatig verdwijnen fietsers, die moeten uitwijken voor een auto, ongewild in de bomen. Frits Agter wees er op dat met het oog op het Tessel- huus de nodige aanpassingen aan de Ruyslaan zijn verricht. „Maar aan het Mienterglop zit „De Kruis- koog", waar ook invaliden worden ondergebracht..." Piet Plug, direc teur gemeentewerken, beloofde er snel iets aan te doen. Verlichting bij het openbaar toilet in de Dorpsstraat moet voorko men dat de voorziening teveel uit wendig wordt gebruikt. Dat is af gelopen jaar vaak gebeurd. Het licht wordt tijdens de herinrichting van de Dorpsstraat aangelegd. Kermis Evenementen als de kermis en het circus zorgen voor verdeeldheid in De Koog. Het trekt publiek en wordt daarom door ondernemers gewaardeerd. Maar het neemt parkeerruimte in beslag, waardoor de overlast van auto's in de omge ving gigantisch toeneemt. De dorpscommissie toonde zich niet blij met de publiekstrekkers, die uitgerekend in het hoogseizoen langskomen. Maar voorzitter Ag ter bleef er enigszins vaag over of dat het standpunt van het hele dorp is. Burgemeester Van Rap pard merkte op dat het weinig zin heeft om in de winter een kermis op het eiland te houden. „Wilt u nu wel of geen kermis? U moet eerst onderling op een rijtje zetten wat u wilt." Voor komend jaar is de ver gunning al verleend, dus als het dorp iets wil veranderen kan dat pas voor 1997 gelden. Conflict Dat er meer interne strubbelingen zijn in het dorp bleek uit de stekeli ge discussie tussen Agter en Frans Schrama van toneelvereni ging De Duinkanters. Laatstge noemde vroeg wethouder Nel Eelman om geld voor een podium voorziening en toneelverlichting. Dat wekte verbazing, want daar voor zat geld in het totale budget voor nieuwbouw van het dorps huis. „Er is wel naar onze wensen gevraagd, maar daarvan zijn wel geteld twee stopcontacten gerea liseerd", spotte Schrama, die zich daarmee de ergernis van Agter op de hals haalde. „Ik ben blij dat de toneelvereniging eindelijk heeft besloten te praten, al had ik liever gehad dat ze eerst even contact met ons hadden opgenomen", re pliceerde de voorzitter. Schrama mopperde dat niets is toegestaan in De Hof. „In bijna alle dorpshui zen hangt toneelverlichting, maar hier mag niets met een permanent karakter worden aangelegd. Bo vendien wordt steeds gezegd dat het geld op is. En dit podium van slechts anderhalve meter diep is voor toneel onbruikbaar." Burgemeester Van Rappard had Voetbalvereniging Texel '94 wil graag duidelijkheid van de ge meente over de eventuele verhui zing naar het voormalige complex van Texelse Boys. Het bestuur heeft afgelopen voorjaar een plan ingediend, maar wacht nog steeds op een -financieel onderbouwde- reactie. De cluble den kregen dat te horen op de maandag j.l. gehouden najaars vergadering. Uit de gepresenteerde cijfers bleek voorts dat de schuldenlast op kan tine De Kletskeet wel driemaal zo Zaterdag 2 december 1995. ,,Ons Genoegen". Zaaldienst Heren 4. 1. 13.30 u. Tevoko 4-VCJ '94 2 H 15.00 u. Tevoko-Effect HPK 2. 13.30 u. Tevoko 1-Ardea H (vervalt, wordt 20-1-1996) 13.30 u. Tevoko 2-Tevoko 3 H 15.00 u. Tevoko 2-HCSC 1 D 3. 13.30 u. Tevoko-Harpoen J (vervalt) 15.00 u. Tevoko 3-Zeemacht 1 D Darter Paul Witte was deze week goed op dreef. In de competitie ging zijn team Barbaren 1 toch met 5-3 tegen Cafeetje 2 ten onder. Het Cafeetje begon slecht in de singles, maar kwam in de dubbels weer langszij. In de tac-tics werd op hoog niveau gegooid. Het da mesteam Barbaren gooide tegen De Zwaan 2. De singles gingen weliswaar naar de Zwaan, maar de dubbels werd gewonnen door de Barbaren. De tac-tics kwam op naam van De Zwaan, dat met 8-0 won. Slock 1 kreeg Cafeetje 1 op bezoek. De enige single voor het Cafeetje werd gewonnen door Willem de Kort, die met een ope ning van 120 en een score van 140 goed in vorm was. Na de dub bels was de stand 4-2, maar in de tac-tics toonde het Cafeetje zich superieur en won deze ook met 2-0. Eindstand: 4-4. De dames van de Slock hadden een zware dobber aan De Zwaan, de kampioen van vorig seizoen. De dames wonnen drie legs in de hele partij, De Zwaan had een honderd procent-score en won met 8-0. Lieuwe v.d. Veen en Hans West dorp zijn op de negende avond van klaverjasclub „Den Burg" periode kampioen geworden. Er moest de ze avond nog één partij worden gespeeld. Hiermee namen ze de plaats over van Bart Weijdt en Wil lem Koomen die naar de tweede plaats werden verdrongen. Als eersten van de avond kwamen Jelle Wiersma en Johan Vinke uit de bus met 7253 punten, waar mee ze naar de tiende plaats ste gen. Daarna kwamen Gerda en Freek Veeger met 7170 punten. Zij blijven op de vijfde plaats staan. Peter van Heerwaarden en Wil Derksen scoorden 7095 punten en komen op de achtste plaats te recht. Vier plaatsen winst behaal den Jan Kloosterman en Carlo Bos met 6868 punten. Lieuwe v.d. Veen en Hans Westdorp blijven met 6755 op de tweede plaats staan. Er werden deze avond 64 marsen behaald en het gemiddel de bedroeg 6222 punten. Eindstand 1e periode: 1. Lieuwe vxJ. Veen- H. Westdorp 56413; 2 B. Weijdt-W. Koo men 56151; 3. J. Witte-Th. Witte 55151; 4. E. Eelman-J. Vriens 55056; 5. Ch. Schraaf-N. Barhorst 55027. Totaalstand na 36 partijen: 1. B. Weijdt-W Koomen 61105; 2. L. v.d, Veen-H. West dorp 61099; 3. J. Witte-Th. Witte 60510; 4. Ch. Schraag-N. Barhorst 60267; 5. echtp. F. Veeger 60256. weinig op met het gekrakeel. „Voor de gemeente is de dorps commissie de enige gesprekspart ner. We gaan niet met allerlei aparte groepjes om de tafel. Los sen jullie het eerst onderling maar op." Verfje De woningbouwhuizen die kort geleden in De Koog zijn neergezet, verdienen geen schoonheidsprijs. De kopse kant heeft geen raam en is gemaakt van grauwe betonblok ken. Het is niet alleen een doorn in het oog van de dorpsbewoners, ook het college slaakte enige ver zuchtingen. „Er is nu niets meer aan te doen, maar we hadden er beter op moeten letten", veront schuldigde de burgemeester. „Misschien is er nog iets aan te doen met een verfje", opperde wethouder Poster. hoog is als het bedrag dat door de Historische Vereniging Texel (HVT) was genoemd. Onlangs kwam de HVT in het nieuws door de be kendmaking dat men de voormali ge SV Texel-kantine graag als verenigingsgebouw wil overne men als de verhuizing van Texel '94 doorgaat. Volgens voorzitter Rob Dapper van Texel '94 rekent de HVT teveel naar zich toe. „Ze gaan alleen uit van het schuldbe drag, maar met het geld dat de vereniging er zelf in heeft gestopt, is geen rekening gehouden." Met de HVT is geen contact ge zocht. Eerst wacht Texel '94 af of de gemeente met een tegen voorstel komt. Dapper stelt dat in het voorjaar van 1994, nog vóór de fusie tussen SVT en de Boys, door de wethouder is toegezegd dat bepaalde wensen bespreek baar waren: o.a. een vierde veld, verplaatsing van de atletiekbaan en financiële medewerking van de gemeente bij de invulling van het complex. In december '94 werd afgespro ken dat de voetbalclub een plan zou opstellen. Dat werd in april j.l. ingeleverd, waarna een gesprek met een gemeentelijke afdeling volgde. De ambtenaren maakten toen problemen over de verbou wing van de Boys-accommodatie (tien in plaats van zes kleedka mers) en de waarde van kantine De Kletskeet. Door Texel '94 werd voorgesteld dat de gemeente een gesprek met de andere gebruikers van het sportcomplex zou organiseren èn met een tegenvoorstel op tafel zou komen. Sindsdien bleef het stil. Wel stond in de gemeentebegro ting dat de verplaatsing van Texel '94 in 1996 moet worden gereali seerd. „Verhuizing binnen een jaar lijkt een onmogelijke opgave", aldus Dapper. „Bovendien moeten de le den er ook over beslissen. De wet houder zal met een goed financieel plaatje moeten komen, wil het voor de leden acceptabel zijn. De clubkleuren gaven een emotionele reactie, maar wat dacht je van het veld waar we al 75 jaar voetballen?" Het ziet er wel naar uit dat de nieuwe groen-zwart/blauw-witte tenues spoedig te bewonderen zijn. De aanvankelijke kledingfabri kant kon zijn aanbod niet waarma ken, waardoor vertraging is opgetreden. Via Mantje Sport is nu een andere firma aan de gang. Over de nieuwe statuten van de fusievereniging was maandag avond weinig discussie. De verga dering stemde er unaniem mee in. In sportzaal De Ferrever houdt ju doclub Shima morgen een onder ling toernooi. Judoka's van verschillende groepen zullen dan tegen elkaar uitkomen. De wedstrijden zijn van 10.00 tot 12.30 uur onder leiding van de trainers Lou Migo en Henk de Vries. Ook enkele „Spaanse judo ka's" hebben zich aangemeld voor dit toernooi. De wedstrijdleiding is benieuwd naar hun verrichtingen. Ouders, familie en belangstellen den zijn welkom om een kijkje te nemen. Informatie over dit toer nooi en Shima is te verkrijgen bij secretaresse Jeannette Korff, tel. 315867. Het valt voor de Texelse schakers niet mee om regerend kampioen ook maar enigszins te bedreigen. Terwijl hij zelf tweemaal toe sloeg op één speeldag, kreeg hij hulp van Thijs Witte, die twee van Dros' concurrenten naar de wachtkamer verwees. Witte, die daarmee zijn goede vorm van dit jaar extra luister bijzette, rukte op naar een knappe derde plaats, achter Dros en diens enige over gebleven bedreiging, Rinus Vittali. Thijs Witte is een enthousiast schaker, die zelden verstek laat gaan en de speelavonden van 'En Passant' opfleurt met zijn 'praat schaak'. Soms krijgen zware par tijen van Witte een luchtig karakter door de ludieke wijze waarop hij de zetten van commen taar voorziet. Dat hij ook nog wel een beetje kan schaken bewees hij in zijn partijen tegen Piet Bakelaar en Piet Corne- lisse. Beiden gelden als zeer dege lijke schakers die een bedreiging voor Jaap Dros kunnen vormen. Maar dan moet er wel gewonnen worden van Thijs Witte. Deze was het daar niet mee eens, want hij liet zowel Bakelaar als Cornelisse in het stof bijten. Jaap Dros had nauwelijks tijd om van deze hulp uit onverwachte hoek te genieten, want hij was zelf op twee fronten tegelijk aan het werk. Om niemand aan de kant te laten zitten tijdens de afgelopen speelronde om het Texels kam pioenschap schaken, besloten Frans Eijgenraam, Ali Naderi en de ongenaakbare Jaap Dros om ge drieën te spelen. Dros moest, nota bene met zwart, tegelijkertijd te gen Eijgenraam en Naderi aantre den. Hoewel Eijgenraam en Naderi een behoorlijke stelling kunnen op bouwen, kregen ze geen poot aan de grond tegen de regerend kam pioen. Juist op zulke momenten, wanneer hij wordt uitgedaagd, komt het beste in Dros boven. In de weken daarvoor sleepte Dros, weliswaar met veel pijn en moeite, twee zeges binnen tegen Rinus Vittali en Paul Eelman, waardoor hij nu een straatlengte voor staat op Vittali. De wedstrijd tussen de Tatenho- ves was eveneens interessant. Ferry van Tatenhove mocht met wit proberen om Martin van Taten hove te bedwingen. Ferry heeft de gewoonte om via de Spaanse of de Italiaanse opening op een vroe ge koningsaanval aan te sturen, maar moest erkennen dat hij te gen Martin niets kon bereiken. Na dat Martin de aanval had overgenomen keerden de kansen en moest Ferry zijn meerdere er kennen in zijn naamgenoot. De top-tien na acht ronden: I.Jaap Dros 611; 2.Rinus Vittali 499; 3 Thijs Witte 398; 4.Piet Bakelaar 359; 5.Jaap de Wijk 346; 6.Piet Cornelisse 325; 7.Abe Zijm 310; 8 Auke Terpstra 301, 9 Frans Eijgenraam 279; 10-Roel Riegman 252. (ADVERTENTIE) Wisl u dal in vroeger lijden voor hel overva ren van de posl lussen Den Helder, Texel en de andere Waddeneilanden gebruik werd gemaakt van stoomboten, veermannen en postiljons7 Roept hel begrip schooyers-schui- ten direct associaties bij u op? En bent u vol ledig op de hoogte van het reilen en zeilen in de post-praai schipperij7 Dat dit boek bijdraagt tot een beter inzicht in de historie van Texel staat buiten kijf. De schrijver realiseert zich dat terdege. 1\vee jaar geleden publiceerde hij deel 1 van de geschiedenis van de posterijen op Texel, een boek dat alom werd geprezen om z'n grote gedetailleerdheid Het 2de deel "De Post-, Telegraaf- en Tele foonhistorie' doet daar niet voor onder Op nieuw een groot aantal interessante gegevens met ditmaal het postvervoer van en naar de Waddeneilanden als het centrale thema. 195 pagina's met veel illustraties prijs f 35,- Een boek dat een plaats verdient in uw boekenkast

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 7