Veel meer mogelijk in verlengde manege fexel '94 èn publiek thuisduel winnaar Bespaar geld als wa „Dag van het paardbewijst: TEXELSE couRANT (osterend wint met eïmproviseerd team Zaalvoetbal Demonstratie Aikido Ijverig ZDH laat naar gelijkspel Zwarte Piet ook goed in judo Voetbaluitslagen Trainen voor halve van De Waal Voetbalprogramma Even een pak SNERT halen in Ledenvergadering tennisclub DINSDAG 5 DECEMBER 1995 ,teen door blessures zwaar ge iend elftal sleepte SV Ooster- d zondag in Dirkshorn een 3-0 irwinning uit het vuur. Doel- m Marco Drijver hield zijn team it diverse goede reddingen op been. waarna de Texelaars in laatste twintig minuten isloegen. In de slotfase voet- Ide de 53-jarige SVO-trainer p Vonk zelf ook nog even mee. toeschouwers zagen een phte wedstrijd, vooral de eerste Ift was het aanzien nauwelijks gard. Dirkshorn bouwde een vel- yerwicht op, maar wist ondanks ma kansen SVO-keeper Drijver it te passeren. In de achterhoe- speelde tweede-elftalspeler it Wim Saalmink, die voor het ret van zijn leven in het eerste eedeed, een verdienstelijke (tij. :langrijk lichtpunt was de terug- er van Robin Speets, die we es een blessure de afgelopen jenden niet inzetbaar was. De pscorer liet in de tweede helft in dat de tegenstanders weer re ning met hem moeten houden, en de wedstrijd op 0-0 leek uit draaien, sloeg hij in de 70e mi- ,ut toe met een kopbal uit een «ner: 0-1. Dat was het sein voor liner-coach Vonk om in te vallen; It zijn routine hoopte hij rust in gelederen te bewaren. SVO eg zelfs méér, want vijf minu- n voor tijd tekende Speets 0-2 n na een voorzet van Sil van jk. ie minuten later zette Marco ijver de kroon op zijn uitsteken wedstrijd. De keeper verrichtte in „wereldredding" en schoot de li meteen naar Vincent Kaspers, e vervolgens met een lob vanaf sertig meter de doelman van ■rkshorn te grazen nam. logramma oensdag 6 december: 30 u. Klif-Oosterend J 15 u. Mantje 3-De Koog 5 1.05 u. ZDH-De Krim 4 55 u. Jelleboog 3-Oosterend 45 u. Mantje 2-Rab 2 jldienst: Texel inderdag 7 december: .30 u. Rab 3-Texel 4 i.20 u. Mantje 3-Texel 3 1.10 u. De Koog 6-De Krim 6 .00 u. Klif 5-De Krim 5 .50 u. Texel 5-Casino 3 aldienst: Casino dag 8 december: .00 u. Texel 2-Oosterend 2 J .45 u. Texel 1-Casino J I.30 u. Mantje-Klif - 1.20 u. De Krim 3-NIOZ 1.10 u. Jelleboog 2-Klif 2 yi.OO u. De Koog-Plus Klus I.50 u. Jelleboog-De Koog 2 aldienst: De Krim De Ferrever wordt woensdag ii 17.15 uur een Aikido-demon- ratie gegeven. Dit is een Japan- zelfverdedigingstechniek, die lor jong en oud kan worden be- ifend. De sierlijke cirkelvormige wegingen kunnen ook door vol- assenen worden aangeleerd, formatie via van Mierlo (319706) en Dijksterhuis (310467). Met de fors uitgebreide manege Akenburg beschikken de Texelse paardensporters over een accom modatie waar men aan de over kant met jaloerse blik naar kijkt. De gebruikers zelf toonden zon dag tijdens de „Dag van het paard" aan dat de nu ruim 70 me ter grote binnenbak veel meer mogelijkheden biedt. Vooral de aanspanningen komen beter tot hun recht, reden voor menvereni ging Tussen Wad en Duin om in tensiever van de manege gebruik te maken. Het nieuw aangebouwde gedeelte (30 meter lang) werd vrijdagavond officieel in gebruik genomen. Bestuur, leden, vrijwilligers en bouwers zagen hoe Gerard du Por to met „paard van het jaar" Appie een prachtig, 100 jaar oud rijtuig - een Oostenrijkse Victoria van Ger- rit Coevert- binnenreed met aan boord Nel en Arie Brans. Zij waren eregast omdat zij als buren de be nodigde grond beschikbaar had den gesteld. Voorzitter Sjef Beers toonde zich blij met hun loyale medewerking. „Aan Arie Brans hebben we een beste buurman. 'Nee' en 'niet' ko men in zijn woordenboek niet voor.' Brans reageerde met een hu moristisch toespraakje. Hij ver wachtte dat men nu weer jaren vooruit kan, „maar mocht er in de toekomst weer een stukje grond nodig zijn, zal je mij geen nee ho ren zeggen..." Bloei Beers schetste de bloei van de paardensport op Texel sinds de komst van de overdekte manege acht jaar geleden. Terwijl landelijk sprake was van een terugloop, nam de animo op het eiland juist toe Zelfs dusdanig dat de manege langzamerhand te krap werd. „Door er gewoon met z'n allen in te geloven, hebben we nu een ac commodatie waar we trots op kunnen zijn", aldus Beers. Het bestuur kreeg daarbij financiële steun van de menvereniging, die een renteloze lening van f6.000 verstrekte. Bovendien heeft de club een huurcontract van tien jaar afgesloten met de manege voor het gebruik van een nieuwe opslagruimte. Voorzitter Willem Goënga van „Tussen Wad en Duin" zei dat de uitbreiding posi tief is voor aanspanningen. „Je kunt nu wat laten zien. In de oude manege was je amper op gang, of je moest alweer afremmen voor de bocht." 0s vrijwilligers Kees Hln en Wim Lempers steken ontzettend veel uren In de uitbreiding. De vereniging voegt de daad bij het woord, want dit seizoen wordt elke donderdagavond een pro gramma in de manege afgewerkt. Vrijwilligers De uitbreiding kwam vlot tot stand onder leiding van hoofdaan nemer Sieb Schellingen De firma De Wt legde de electra aan en Werner Dros zorgde voor het grondwerk. Speciale dank was er voor de vrijwilligers Wm Lampers en Kees Hin. „Zij zorgden voor de finishing touch", loofde voorzitter Beers. Het tweetal werd zondagochtend bij aanvang van de „Dag van het paard" extra in het zonnetje gezet. Lampers en Hin maakten een ere- ronde in een rijtuig en kregen ieder een cadeau als blijk van waarde ring. De mannen pakten hierna de draad weer op en waren als van ouds de hele dag in touw, tot en met het opruimen 's avonds. Elk gelijkspel wordt door het „nieuwe" ZDH als een teleurstel ling ervaren. Zeker wanneer het, zoals zondag, de tweede in suc cessie betreft tegen een lager ge klasseerde tegenstander. Maar gezien de moeizame wijze waar op Petten werd bedwongen (2-2), konden de Hoornders moeilijk on tevreden zijn. Op het koude maar redelijk te bespelen veld in het Noordholland se kustdorp kwam de nummer drie van de ranglijst wat houterig uit de startblokken. De elf van Pet ten toonden meer bezieling en konden in de loop van de eerste helft een drietal doelrijpe kansen begroeten. Ondanks een lichte blessure stak keeper Christiaan Stolk echter in een prima vorm. Aan de andere kant had spits Jelte van der Kooi na een half uur de Via een aaneenschakeling van de monstraties en showonderdelen kregen vele belangstellenden zon dag een indruk van de paar densport op Texel. Marjon van der Feen en Piet Beers gaven nuttige informatie, zodat ook niet- ingewijden het verloop konden volgen. Eén van de hoogtepunten was de „carrousel", gevormd door een groep van De Waddenruiters die een dressuurproef op muziek reed. Met steeds wisselende figuren verzorgden zij een leuke show. Van uitstekend niveau was de kür van Marjan Meijer uit Barsingerhorn, die samen met haar partner Albert Zwarte Pieten kunnen goed partij geven in een judotoer nooi. Dpt bleek zaterdag toen judoclub Shima een geslaagd Sinterklaastoernooi had, waaraan werd deelgenomen door dertig kinderen van de woensdagpupillen en van de de zaterdagse gehandicapten training. Allemaal kregen ze een door de Hema geschon ken chocoladeletter. Na de laatste wedstrijd verschenen onverwacht twee zwarte knechten om de prijzen uit te reiken. Ze konden het echter niet laten om met enkele kin deren hun judovaardigheid te meten. De foto toont een van de Pieten in spannend ge vecht met Mark Westerlaken. De wedstrijd werd gespeeld in zeven pools. De uitslag: Pool 1: 1. Melame beijen; 2. René Slegh; 3. Leon Daalder. Pool 2: 1. Pieter Jan Eelman; 2. Niels Hin; 3. Arie Ellen. Pool 3: 7. Margit Boer; 2. Ke vin Knol; 3. Jeroen van Oosten. Pool 4: 1. Simon Kemper; 2. Robbin Leijen; 3. Thijs Keizer. Pool 5: 7. Sjoerd Ruarus; 2. Michel Stroo; 3. Joram Tromp. Pool 6. 1. Mark Roeper; 2. Jef frey Zijm; 3. Adriaan van Rijs- selberghe. Pool 7. 7. Mark Westerlaken; 2. Mark vd Vliet; 3. El win Eij- genraam. (Foto Harry da Graaf hoek voor het uitzoeken, maar zijn diagonale schot ging voorlangs. Vijf minuten voor rust mocht één van de middenvelders van Petten ongehinderd oprukken en aanleg gen. Stolk, die een verwoestende knal verwachtte, dook naar de be dreigde hoek èn was kansloos toen de bal vlak vóór hem opstuit te: 1-0. Verder onheil leek niet meer af te wenden, toen een fout in de ver dediging tien minuten na rust 2-0 tot gevolg had. De Zwaluwen voelden zich echter nog niet ver slagen. Gesteund door een onver wacht snelle tegentreffer van Erik Wuis, werd de jacht op de gelijk maker fanatiek ingezet. Flitsend werd het spel nooit, maar het was goed genoeg om de tegenstan ders geheel terug te dringen. Die vroegen de scheidsrechter steeds vaker hoe lang de wedstrijd nog duurde. Omdat grote kansen zich echter niet voordeden, leek de noeste arbeid echter lange tijd geen vruchten te dragen. Tot de ij verige invaller Jan de Wit één mi nuut voor tijd aan de rechterkant opdook en een iets te scherpe voorzet afleverde. Een nerveuze Zaterdag 2 december: Helder B2-Texel '94 82 5-4 Texel '94 Cl-JVC C2 2-1 Sint Boys C1-SV0 C1 3-3 Oudesluis C1-Texel '94 C3 1-4 Texel '94 D1-BKC D1 5-0 Helder D2-Texel '94 D2 2-2 Meisjes: HRC-Texel '94 1-3 Texelse pupillencompetitie: ZDH F1-SV0 F1 1-8 Texel '94 F1-Texel '94 F2 8-0 Texel '94 F3-SVC F1 0-8 De Koog F1-Texel '94 F4 4-0 SVO E2-Texel '94 E1 5-3 Texel '94 E3-SV0 E1 0-0 De Koog E1-ZDH E1 9-0 SVC El-De Koog E2 2-6 Texel '94 D3-De Koog D1 2-2 SVO Dl-Texel '94 D4 11-0 ZDH D1-SVC D1 0-8 Zondag 3 december: Texel '94-Zouaven 2-1 Dirkshorn-SVO 0-3 De Koog 2-W. waard 3 3-2 Oudesluis 2-Texel '94 3 4-1 SVO 2-Con Zelo 3 3-2 Zeemacht 3-Texel '94 4 2-9 Texel '94 A1-Geelzwart Al 3-1 Dames: Texel '94-Vitesse 2 1-10 Recreanten: SVT-Oosterend 1 Oosterend 2-Tex. Boys 2-2 ZDH-De Cocksdorp 5-2 Ubbels training geeft op Texel. Het concours d'elegance, waarbij met gloednieuwe Opeis en paarden een zo fraai mogelijke combinatie moest worden gevormd, was eveneens de moeite waard. Een voltigeerploegje onder leiding van Marieke Bakker maakte een geslaagd debuut. De groep, bestaand uit fanatieke pony- rijdsters, demonstreerde gym nastische hoogstandjes op de rug van een paard, dat door Marieke Bakker aan een longeerlijn werd gehouden. Dat in de verlengde binnenbak méér mogelijk is, be wees de menvereniging met o.a. ringsteken en een mini-marathon. De kegeltjesproef kreeg een spec taculair slot met een finale tussen de koetsiers Leen Bouthoorn en Aad van Heerwaarden. In volle ga lop lieten zij hun paarden door de manege stuiven. Toen de stofwol ken waren opgetrokken, bleek Van Heerwaarden de winnaar. verdediger gleed naar de bal, die tot diens ontzetting echter niet naast maar (n het doel belandde: 2-2. IJs en weder dienende mag ZDH zich zondag op eigen veld proberen te revancheren tegen ko ploper Knollendam. De Atletiekvereniging Texel wil mensen begeleiden, die gericht willen trainen voor de halve mara thon van De Waal. Deze wedstrijd is op zaterdag 9 maart. Het is dus nog een aardig eindje weg, maar voor een halve moet je ten eerste al een goede loop-achtergrond hebben en de specifieke training kan men doen in drie maanden. De trainers van de atletiekvereni ging Coby Bakelaar en Cees Tim mer hebben een bijscholingscur sus gevolgd om trainingsschema's te maken. Er wordt idividueel ge keken wat voor de atleet mogelijk is. Als blijkt dat er nog niet genoeg basis is, kan er gekozen worden voor de 10,6 kilometer. Het is de bedoeling om vrijdag avond om 19.00 uur gezamenlijk op de baan te trainen. Als men de ze dag niet kan is dat geen pro bleem, want de opgegeven schema's spreken voor zich. Men hoeft geen lid te zijn van de A.V.Texel. De kosten voor niet le den bedraagt ƒ40,-. Maakt men al leen gebruik van het schema dan zijn de kosten ƒ20,-. Voor eventue le vragen en/of opgave kan men Cees Timmer (318512) of Coby Bakelaar (313843) bellen. Zaterdag 9 december: HCSC BI -Texel '94 BI Texel '94 B2-HCSC B2 De Koog BI-Dirkshorn B1 Texel '94 C3-W Waard C1 Texel '94 D1-WGW D2 ZAP D3-Texel '94 D2 SVO Cl-Texel '94 C1 Meisjes: Texel '94-Berdos Texelse pupillencompetitie: SVO F1 -Texel '94 F1 SVC F1-ZDH F1 Texel '94 F2-De Koog F1 Texel '94 F4-Texel '94 F3 Texel '94 E2-Texel '94 E3 SVO E1-ZDH E1 SVC El-De Koog El De Koog E2-SV0 E2 Texel '94 D4-ZDH D1 De Koog D1-SV0 D1 SVC Dl-Texel '94 D3 12.45 u. 13.30 u. 13.30 u. 13.30 u. 10.30 u. 11.30 u. 13.30 u. 13.30 u. 10.00 u. 10.00 u. 10.00 u. 10.00 u. 11.00 Ui 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 12.00 u. 12.00 u. 12.00 u. Zondag 10 december: Grasshoppers-Texel '94 14.00 u. SVO-Kaagvogels 14.00 u. ZDH-Knollendam 14.00 u. De Koog-Dess 14.00 u.' Bergen 2-Texel '94 2 11.30 u. VZV 6-SV0 2 12.45 u. Texel '94 4-Kaagvogels 4 14.00 u. Texel '94 3-De Koog 2 12.00 u. Helder A2-Texel '94 A1 12.00 u. Dames: HOSV-Texel '94 14.00 u. (ADVERTENTIE) FcZca^c Telefoon J1 TS 90 (ADVERTENTIE! eerste helft krijgen. Een stand van minimaal 3-0 zou met de rust ze ker de verhouding hebben weerge geven. Slechts éénmaal wist Zouaven een goede kans te creë ren en wel uit een corner, die knap door de wederom betrouwbare keeper Bart Heerschap werd gestopt. Vaak ziet men in de voetballerij, dat als de kansen niet benut wor den, de andere partij er met de punten vandoor gaat. Blijkbaar had trainer Hans van der Neut zijn mannen voor deze mogelijkheid gewaarschuwd, want kort na aan vang van de tweede helft zorgde Erwin Koning met een knappe kopbal uit een vrije trap van Simon Brand voor 2-0. De vreugde bij Texel was van korte duur want nog in dezelfde minuut wist Zouaven tegen te scoren. De bal werd in de achterhoede van Texel niet goed verwerkt en kwam onverwacht in het bezit van een Lutjebroeker die niet aarzelde en de bal achter de Texelse-keeper plaatste. Hierna werd het duel van beide zij den harder. Scheidsrechter Spek had de eerste helft veel met de mantel der liefde bedekt en zag nu de wedstrijd uit' zijn vingers glip pen. De scheidsrechter had veel oog voor de bal, maar hem ont ging veel op plaatsen waar de bal niet was. Deze irritante overtredin gen leidden tot een grimmige sfeer op het veld. Na een half uur spelen werd een charge van Wim van Veen tot ieders verbazing bestraft met een rode kaart. Deze kaart leek een poging van de scheids rechter de wedstrijd naar zijn hand te zetten. Enige minuten later werd ook een speler van Zouaven bestraft met rood, waar later in de bestuurskamer bleek voor het ma ken van een trappende beweging. De laatste minuten van de wed strijd speelden beide ploegen met tien man verder. Erwin Koning kreeg vlak voor tijd nog twee dot ten van kansen, die jammerlijk niet benut werden. Koploper KGB verloor zijn wed strijd, zodat het gaatie met de top weer iets kleiner is geworden. Af hankelijk van de weergoden speelt Texel zondag uit tegen Grasshop pers en daarna thuis tegen VIOS (W). Tennisclub Deuce houdt maandag 18 december een extra ledenver gadering in de „Kletskeet", de kantine van voetbalvereniging Texel '94. De bijeenkomst wordt gewijd aan begrotings- en contri- butievoorstellen. Stukken worden aan de leden toegezonden. Nu met korting en kans op fraaie prijzen. Een waterbesparende douchekop is goed voor het milieu U bespaart niet alleen water, maar ook veel geld. De waterbesparende douchekop, een makkelijke manier om geld te besparen. nv PEN energiebedrijf noord-holland Tijdens het concours d'elegance kwam het goed uit dat de manege er dertig meter bij heeft gekregen. Deze arrestee van het echtpaar J. Noom was één van de trekpleisters. (Fotos Frans Hopman) gedurende van Veen, belaagd door Zouaven-verdedlgers. staat op het punt 1-0 te scoren. Foto Frans Hopman) b thuiswedstrijd die Texel '94 ondag speelde, bezat alle ingre- snten van een spektakelstuk: panning, sensatie, goals, goed Wtbal, een zekere mate van i'dheid en kaarten. In deze am ines won Texel '94 met 2-1 tnhet als tweede geplaatste buaven uit Lutjebroek. Texel '94 moest zijn opstelling voor de zoveelste keer dit seizoen aanpassen. Drie basisspelers wa ren afwezig. De opvallendste af wezige was Paul van Exel. Door werkzaamheden op het land (de wortelen moesten er uit) die door machinale tegenslag in de nachte lijke uren moesten worden voort gezet, was de spits niet in staat te spelen. De opengevallen plaatsen werden ingenomen door Ralph Ko ning en Ingmar Moerbeek. Texel '94 bleek vanaf het begin niet onder de indruk te zijn van Zouaven en zette de Lutjebroekers onder druk. Het duurde tot een half uur voor een pass van Simon Brand rechtdoor het midden van de verdediging bij uitblinker Wim van Veen belandde, die knap de uitlopende keeper passeerde Op dat moment had Texel '94 al een groot aantal kansen gehad en bleef die gedurende de rest van de

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 5