Igg |9« TEXELSE JS COURANT J fcF0T° NAUTA FOTO: COMPLETE FOTO SPECIAALZAAK DE WIT INSTALLATIETECHNIEK MAAKT KWALITEIT VANZELFSPREKEND JOJO MODE, EEN VLOT ALTERNATIEF 20 JAAR BOUW- EN TIMMERBEDRIJF NICO DE GRAAF BABYFACE: NIEUWE BABYSPECIAAL ZAAK AAN DE WEVERSTRAAT (ADVERTENTIE) DONDERDAG 28 DECEMBER 1995 Texelse bedrijven in beeld ■[SERVICE Nauta Foto Compleet en kwaliteit Een van de opvallendste winkelpanden in de Parkstraat in Oen Burg is die van Nauta Foto. Sinds 1 jaar geleden Ruud Laurijssens eigenaar werd van Nauta Foto, is geen middel onbeproefd gelaten om de zaak een andere, meer op de toekomst gericht aanzien te geven. Waar in het verleden Nauta Foto stond voor een 1 - UURS fotolab, is er nu een complete fotospeciaalzaak ontstaan met een aanzienlijk assortiment reflex- en compactcamera's, videocamera's en sinds kort mobiele telefoons. Het interieur is grondig op het gewijzigde assortiment aangepast. Naast Ruud Laurijssens vindt u onder meer Jeannette Lap, stille kracht achter de printer en verantwoordeli|k voor het ontwikkelen en afdrukken. Nauta Foto hanteert een "overkants" prijspeil, waarbij, door het lidmaatschap van Combi, nog kan worden aangetekend dat bij aankoop van apparatuur boven fl. 200,-, dubbele ga rantie en een gratis schadeverzekering wordt gegeven. Het fotografiegedeelte binnen Nauta Foto is ook drastisch aangepast. Wie kent niet de aantrekkelijke acties als "3 x op de Kiek voor 25 Piek", "Profportret" 2x professioneel op de foto voor fl. 69,-en "Bambino foto". Ook 1996 wordt met veel vertrouwen tegemoet gezien. Kwa liteit staat daarbij voorop. De vakfotografie, de creatieve en schitterende bruidsfotografie en het eigen 1 -uurs High-tech kleurenlab met gebruik van het mooie Kodak Royal 3 papier; uiteindelijk biedt Nauta Foto hiermee vele voordelen en een betere kwaliteit ten opzichte van de "prijsboksers". Natuurlijk wordt ook en goedkopere print geboden, reeds vanaf 39 ct. voor een 10/15 foto. Wie, zonder negatief, direkt een reproduktie op echt fotopapier wil hebben, kan gebruik maken van de Fuji Pictostrat. Een uniek apparaat met direkt een prachtig resultaat. Nauta Foto opereert ook steeds meer in de markt van de (mobiele) telefonie. Met Hans Zijm van beveiligingsbedrijf BEST is een samenwerking aangegaan voor de vaste aan sluitingen in huis en bedrijf. Ook staat een Texels fotografen collectief in de steigers. Dit samenwerkingsverband tussen een aantal Texelse fotografen komt tot stand om het huidige kwaliteitsniveau veilig te stellen. Nauta Foto: een complete fotospeciaalzaak voor lijsten, al bums,(bruids) fotografie, foto- en videoapparatuur, 1-uurs service en telefonie. Op deze wijze heeft u er een aardig beeld van. Aan het begin van Diek in Den Hoorn vinden we De Wit installatietechniek, een van Texels grootste en veelzijdigste installatiebedrijven. Wat in 1937 begon als een dorps- smederij, is onder de tweede en derde generatie van de familie De Wit uitgegroeid tot een bijzonder compleet en professioneel installatiebedrijf. Dat blijkt uit alles. De bedrijfspanden, de presentatie van het produkt, de kwaliteit van het werk, de kennis van de mensen, alles is tot in de puntjes verzorgd. Reden, waarom ook grote bedrijven op Texel zoals het NIOZ en vakantiepark De Krim (450 woningen aangesloten op de infrastructuur), vertrouwen op het werk van De Wit installatietechniek. Binnen het bedrijf houdt Ger de Wit zich bezig met zaken als werkvoorbereiding, calculatie en planning. Jan de Wit fungeert als schakel tussen het kantoor en de uitvoerende medewerkers. Zo houden 6 man zich continue bezig met installatietechniek in de breedste zin van het woord; montage en onderhoud van alle technische installaties voor zowel bedrijf, overheid, instelling als partikulier. Wat houdt de veelzijdigheid van De Wit installatietechniek nu in? Een aantal zaken kunnen daarbij beschreven worden. Naast loodgieterswerk en dakbedekking verzorgt De Wit de complete installatie van "standaardzaken" als gas, water en electriciteit. Rekening houdend met regelge ving en verordeningen en standaard zorgvuldige kwaliteits controles wordt een prima produkt geleverd. Bij verwarming kunt u denken aan de aanleg van een complete C.V. installatie, vervanging van de ketel of het leveren van een sfeervolle warmtebron in uw huiskamer. Op het gebied van warmtebronnen overigens volgt De Wit installatietechniek de ontwikkelingen op milieutechnisch gebied op de voet. Als een van de eerste bedrijven leverden zij zonnepanelen. Op het gebied van luchtbehandeling is het bedrijf specialist inzake airconditioning en klimaatbeheersing Voor elke werksituatie, in elke omgeving een comfortabel klimaat. De Wit installatietechniek is toonaangevend op het gebied van sanitair. Aanleg van toilet-, bad- en doucheruimtes. Bedrijfspand De Wit installatietechniek badkamermeubelen en accessoires in alle aktuele kleuren in de gewenste vorm en met de gewenste materialen. De Wit installatietechniek: een veelzijdig bedrijf met veelzijdige vakmensen voor aanleg van gas- en waterlei ding, verkoop en installatie van alle gas- en warmwater toestellen, rioolontstoppingen, sanitaire installaties, dakrenovatie,-reparatie,-installatie, lood- en zinkwerken. Op de hoek van de Stenenplaats en de Waalderstraat vindt u JoJo mode van Henk en Marijke van der Belt. In deze gezellige kledingzaak neemt ook Ruud van Holland een deel jojo Mode Hoek Stenenplaats/Waalderstraat van de verkoop voor zijn rekening JoJo mode is gericht op de doelgroep boven de 25 jaar, specifiek voor dames en heren die zoeken naar een vlot alternatief in kleding voor werk en vrije tijd. Dat alternatief is voor ieder dan ook uitstekend te vinden. Een Big John spijkerbroek of de in korte tijd zeer populair geworden katoenen Dockers broek dienen daarbij als basi?. Daarna kan een keus worden gemaakt uit de vele poloshirts, overhemden, truien en jacks. Zeker door de keus uit vele (lengte)-maten, gaat niemand de deur uit zonder te korte, te lange of te krappe kleding. Kleding kopen bij JoJo mode moet volgens Henk en Marijke v.d. Belt vooral leuk zijn. Weggaan met een blij gevoel dat je iets gekocht hebt waar je je goed in voelt. Kopen in een gemoedelijke sfeer met tussendoor even een kop koffie Dat deze formule aanslaat blijkt uit de grote schare vaste klanten onder Texelaars en vakantiegangers. Ondergoed maakt ook deel uit van de collectie. Gekozen is voor dames- en herenondergoed van het merk Björn Borg. Dit merk sluit goed aan bij de JoJo mode doelgroep en de overige kleding De merken waarvoor bij JoJo gekozen is, houden zich actief bezig met vernieuwing, echter zonder de stijl al te veel te veranderen. Het gaat hierbij bij de damesmode om de merken Jackpot en M.A.C., waarbij het laatste merk een prima passende broek levert De heren kunnen terecht voor merken als Dockers, Cottonfield, State of Art en Malboro. De damescollectie wordt in het voorjaar van 1996 uitge breid met kleding van Sandwich en Forest Fields. Zowel de dames- als herenkleding hebben overeenkom stige stijlen en uitstraling. Oplettende Texelaars en toeristen zullen regelmatig aan trekkelijke kortingsacties in de media tegenkomen. Voorbeeld was de laatst zeer succesvolle actie, waarbij bij aanschaf van een Dockers broek een T-shirt gratis werd bijgeleverd. JoJo mode verkoopt kleding die naadloos meegroeit met de consument. Verkopen alleen staat niet voorop. Contact met de klant en een beetje belangstelling voor elkaar en aandacht voor de juiste keus zijn zeker zo belangrijk. Zoals zowel Henk en Marijke van der Belt en Ruud van Holland eensluidend uit roepen: heerlijk toch, zo'n winkel Op Texel zijn vele kleinere en grotere bouwbedrijven actief. Een daarvan is gevestigd aan de Krimweg in De Cocksdorp Op weg naar Paal 28, vindt u op nummer 47 Bouw- en Timmer bedrijf Nico de Graaf Vanaf 1976 alweer. Reden om daar even bij stil te staan. Naast het aannemerswerk, houdt het bedrijf zich voor een belangrijk deel van het jaar ook bezig met de exploitatie van strandhuisjes en een kiosk op het strand bij Paal 28. Dit gebeuren werd in 1956 door vader Tinus de Graaf opgezet. In die tijd, vanwege de geringe hoeveelheid vakantiehuisjes en kampeerplaatsen in de Noordkop van Texel, nog op bescheiden schaal Was er tot in de jaren tachtig sprake van een seizoen van twee maanden, nu is er drukte op het strand van half maart tot november aan toe. Omdat Nico zich niet uitgebreid kan bezighouden met twee grote bedrijfsactiviteiten, worden de zaken op het strand waargenomen door partner Annemiek, Het Bouw- en Timmerbedrijf heeft zich in twintig jaar tijd behoorlijk ontwikkeld. Op dit moment heeft Nico de Graaf 3 man in vaste dienst. Dit zijn Lieuwe van der Veen alweer bijna 12'/2Hans van 't Noordende en Bert Eppink. Bij grote drukte komen daar mensen bij. Het bedrijf is in 1976 eigenlijk ontstaan door de vraag van een aantal mensen of Nico bouwwerkzaamheden voor hen wilde uitvoeren. In 2 jaar tijd groeide dit uit tot een volledige dag taak. Ondertussen werd het middenstands- en het onder nemersdiploma behaald. Het bouwbedrijf heeft veel werk in de Noordkop en De Koog. Hoewel heel Texel in principe tot het werkgebied behoort, concentreren de werkzaamheden zich tot de genoemde plaatsen. De Krim en andere bungalowparken zijn belangrijke opdrachtgevers. Op de parken wordt veel gewerkt van november tot april. Logisch omdat juist dan minder bungalows bezet zijn. Bij particulieren wordt gebouwd en verbouwd in de overige maanden. Werk komt, zoals bij alle bouwbedrijven, voornamelijk bin nen door relaties. Ook wel doordat het ene bouwbedrijf het te druk heeft en zo een ander vraagt de klus te doen. Bouw- en Tmmerbedrijf Nico de Graaf levert uitstekend werk af. Alleen daardoor wordt de continuïteit van het bedrijf gewaarborgd en kan de toekomst met vertrouwen tegemoet worden gezien. Indien gewenst kunnen zij het volledige werk klaren. Van fundering tot dakpan. Goed werk door gemotiveerde vakmensen. Dat staat als een huis Bouw- en TimmerbedrijfNico de Graaf De dames van babyspeciaalzaak IHB)TACE Over ruim twee weken, op zaterdag 13 januari om precies te zijn, opent aan de Weverstraat 3 BABYFACE, een nieuwe babyspeciaalzaak met een groot en compleet assortiment. Zo'n 4 jaar geleden werd bij Bosma woninginrichting bes loten op bescheiden schaal babyspullen te gaan verkopen Op de bovenverdieping van het pand aan de Waalderstraat werd de opslagruimte omgetoverd in een babyspeciaal zaak. Het bleek een schot in de roos. Zowel Texelaar als toerist hoefden voor veel babyspullen niet meer naar de vaste wal. Om te voldoen aan de vraag naar een groter en uitgebrei der assortiment, werd gezocht naar uitbreidingsmogelijk heden. Die dienden zich aan in het vrijgekomen winkelpand aan de Weverstraat 3. (voorheen Benetton). Een ideale situatie omdat dit pand recht achter het pand van Bosma woninginrichting ligt. Door middel van een doorbraak tussen beide panden ontstaat straks een schitterende situatie. Babyspullen aan de ene kant en woninginrichting aan de andere kant. Ook is nog een klein stuk grond aangekocht om in 1996 uitte breiden aan de Waalderstraat zodat vloerbedekking, gordijnstoffen, slaapkamers e.d. nog beter uit de verf komen BABYFACE zal straks bemand worden door Yvonne van Holland, Petra Bosma en Veronique van Gent. De laatste heeft in deze branche al ervaring opgedaan. De drie dames zorgen straks voor de juiste sfeer in de zaak. Ze hebben er enorm veel zin in om er gezamenlijk iets leuks van te maken Ook wordt het aanbod van artikelen behoorlijk uitgebreid. Moesten er aan de Waalderstraat tot nu toe keuzes gemaakt worden in het assortiment, straks biedt de grote ruimte aan de Weverstraat veel meer mogelijkheden. Naast de nieuwe winkel op Texel, zal Bosma de baby- speciaalzaak in Den Helder gewoon handhaven. Natuurlijk bieden twee zaken voordelen als gezamenlijke inkoop. De opening van BABYFACE zal niet ongemerkt voorbijgaan Zaterdag 13 januari wordt iedereen uitgenodigd te komen kijken. Naast een drankje en een hapje komen er onder andere clowns en een fantastisch optreden van zanger Kees Klaassen. Aan de Waalderstraat kunt u bij Bosma trouwens nu nog even profiteren van de opruiming van babyspullen. Vanaf 13 januari bent u van harte welkom bij BABYFACE; een geweldige aanvulling op het Texelse winkelbestand. I

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 15