Foto-expositie ademt echte „Texel-liefde" 1 m 1 M m Al i carmoon w- "SfcJ*® Sport Wij wensen n goed nieuws in 1996 Arie Schouten en Miklas Borbe winnaars TEXELSE^" couRANT Rake klappen na dood van schaap Scholieren verkopen loten „Meisjesstad" Foto's in kalender? rs -m yy*V VV neT PRVILjOEN D 1F' Je bent écht wel een rund als je met vuurwerk stunt! Nieuwe koplopers met klaverjassen Zaalvoetbal Even een pak SNERT halen in Winterbosloop op oudejaarsdag NIEUWSLIJN 06-904 904 01 DONDERDAG 28 DECEMBER 1995 Een schaap aan de Stengweg was tweede kerstdag het slacht offer van een loslopende hond. De eigenaar van het dode dier ging later die dag op de vuist met een man die zijn hond niet had aangelijnd. Na tussenkomst van de politie werd de zaak in de min ne geschikt. De schapenhouder had 's mor gens bij de politie aangifte gedaan van de dodelijke hondebeet. De man zei dat eerder een kip hetzelf de lot had ondergaan. Hij vroeg de politie om toezicht te houden op mensen met loslopende honden. Volgens hem krijgen anderen een grote mond als ze er iets van zeggen. De eigenaar van het dode schaap ging vervolgens op onderzoek en trof bij een horecapand aan de Krimweg een man met een niet aangelijnde hond. De situatie liep uit de hand, over en weer vielen rake klappen. De hond kreeg een trap tegen zijn achterwerk. „Maar uiteindelijk kreeg de kerstgedach te toch nog de overhand", aldus het politierapport. Ten bate van thuislozen en daklo zen worden tussen 9 en 15 januari op Texel loten verkocht van de Na tionale Loterij Meisjesstad 1996. Leerlingen van de groepen 6, 7 en 8 van de Jozefschool helpen weer bij de verkoop. De loten kosten fV en de trekking is op 15 maart. 'I ALARM ALS ELKE SECONDE TELT Voor liefhebbers van fotograferen heeft Texel oneindig veel in petto. Wie daar nog aan twijfelt, kan zich gedurende de kerstvakantie overtuigen in 't Paviljoen op De Krim, waar het resultaat van de Thijssejaar-fotowedstrijd „Natuurlijk Texel" te bezichtigen valt. Van de 88 mooiste inzendingen zijn kleu- renvergrotingen te zien. Winnaars zijn Arie Schouten uit Den Burg en de Duitser Miklas Borbe. In theater De Kiekendief zorgden 135 genodigden zondagmiddag voor een sfeervolle prijsuitreiking en opening. Spectaculair onder deel van het programma was de presentatie van een fotomodel, dat door Henriëtte en Clementine de Wit uit Oudeschild door middel van bodypainting in een prachtige zeemeermin was omgetoverd. De zussen hadden van hetzelfde mo del gebruik gemaakt voor hun se rie. waarin zij op artistieke wijze de vier seizoenen uitbeeldden. Het model werd het podium op gedragen door Ben Witte, die zo een gepaste „beloning" kreeg voor de talloze uren die hij de af gelopen weken in de voorberei ding van de expositie heeft gestoken. Maak in elk jaargetijde één foto van Texel", zo luidde de oorspron kelijke opdracht van de wedstrijd. Omdat het jaar al begonnen was en de uitvoering misschien te lastig zou zijn, gaf de Stichting Thijssejaar later ook inzenders van losse" foto's een kans. Dat resul teerde in een grote deelname: 85 hobbyfotografen stuurden samen 389 foto's in. De wedstrijd had een lage drempel: zowel huis-, tuin- en keukenfotografen met eenvoudige camera's als gevorder de hobbyisten met dure appara tuur deden mee. Uit de forse stapel selecteerde een deskundige jury veertien vierlui ken en 32 individuele foto's. In to taal 88, die stuk voor stuk werden vergroot en in passepartout ge sneden om te worden tentoon gesteld. Protest Uit de inzendingen spreekt liefde voor de natuur en het landschap van Texel. Vrijwel alle deelnemers zijn dan ook echte Texel-fans. On geveer de helft is afkomstig van de overkant, maar brengt al jaren lang de vakanties op het eiland door of heeft Jiier een weekend huisje. In briefjes bij de foto's lie ten zij zich vaak lyrisch, maar soms ook kritisch en bezorgd uit over Texel. Zo legden de oud- Texelse Irene Maas en haar man Kees Roselaar uit Alkmaar de ont wikkeling van het door haar ver foeide Tureluursproject in De Dennen vast en kiekten zij -bij wij ze van protest- de bijna verdwe nen weilandjes tussen Elemert en Keesomlaan. De meeste deelnemers probeer den gewoon te laten zien wat ze Ruud Laurijssens van Nauta Foto, hoofdsponsor van de foto-expositie, raakte zó en thousiast door de kwaliteit van de inzendingen, dat hij nu een kalender met natuurfoto's van Texel wil laten maken. Via een brief vraagt hij de deelne mers om hun mooiste foto's hiervoor ter beschikking te stellen. Van elke verkochte ka lender zal f5,- aan Natuurmo numenten worden overge maakt. mooi vinden. Sommigen gingen daarbij creatief te werk. Iemand startte dapper met de serie „Er on derste boven van zijn", maar kwam niet verder dan één foto van een landschap, weerspiegeld in het water. Cees Vlaming uit Oosterend kwam onmiddellijk met de serie „Tussen kaap en molen" op de proppen. Elk seizoen leverde hij drie foto's in van het gebied rond de IJzeren Kaap en het Wa- gejot. Uiteindeloos stelde de jury hieruit één vierluik samen, die op de expositie te zien is. Ineke Zijm uit Den Burg had diver se ideeën, maar de hoogste waar dering kreeg een serie met haar zoontje als model. Het kind in de natuur was ook een favoriet the ma van Jac. P. Thijsse, wat voor de jury extra reden was om haar in de categorie series de tweede prijs toe te kennen. Ze eindigde één plaats voor echtgenoot Peter Bak ker, die met een sfeervolle serie over de Dennen de derde prijs in de wacht sleepte. De jury (Ger van Hoften, Lenie Steffen, Sytske Dijksen en Pieter de Vries) bleek een voorkeur te hebben voor sfeer, details en origi naliteit, zo blijkt uit de selectie. Dat geldt in elk geval sterk voor de winnaar bij de series, Miklas Borbe uit Heiligenhaus. De 23-jarige stu dent is al 22 jaar regelmatig op Texel te vinden, de laatste zeven jaar mét fotocamera. „Spannend, mooi en gedurfd", aldus juryvoor zitter Van Hoften zondag over de winnende serie. Ook in de categorie individueel kregen sfeerplaten de voorkeur. De winnende foto van Arie Schou ten toont het vroege ochtendglo ren op een dag in augustus, genomen vanuit diens woning aan de rand van de Mars in de richting van De Waal. Nauwelijks herken baar Texel, maar wel degelijk mid den op het eiland gemaakt. De tweede plaats was voor een opvallend zandfiguur, gefotogra feerd door de trouwe Texel- bezoekster Andrea Fried uit Wies- baden. Adé Heeren uit Alblasser- dam, die al jaren in de omgeving van Den Hoorn te gast is, was speciaal een weekend naar Texel gekomen om de derde prijs in ont vangst te nemen. Haar foto van het Natte Vlak met binnenrollende zeedamp en bloeiende dotters was geen toevalstreffer, getuige de andere foto's van Texel die zij in een map had meegenomen naar de opening. De prijswinnaars ontvingen geld bedragen en waardebonnen van hoofdsponsor Nauta Foto, de VVV Texel en de Stichting Thijssejaar. Opstopping De prijsuitreiking en opening werd omlijst met muziek van het duo Johan Ran (piano) en Gerhard Smeenk (viool). Van de winnende foto's werden dia's getoond en ook waren oude lichtbeelden van Thijsse te zien. Namens de Stich ting Thijssejaar hield bestuurslid Henk Groenen een praatje, waar uit bleek dat het jaar in promotio neel opzicht veel heeft betekend. Mede-organisator Frans Hopman sprak de hoop uit dat de expositie een steentje zal bijdragen aan de waardering voor de Texelse natuur. De eerste rondgang langs de fo to's, die zijn opgehangen in een (kleine) gang nabij de sporthal en squashzaal, veroorzaakte prompt een opstopping. Duidelijk werd meteen al dat de foto's genoeg discussie èn inspiratie opleveren. De foto's verkassen na de kerstva kantie naar de winkel van Nauta Foto aan de Parkstraat in Den Burg en daarna naar d'Ouwe Ulo en eventueel ook andere dorps huizen. Series: 1.Miklas Borbe (Heiligenhaus-Du.); 2.Ineke Zijm (Den Burg); 3.Peter Bakker (Den Burg); Eervol Miek Jimmink (Den Burg); Overige: Abelia Gieles (Oosterend), Biem Lap (Den Burg), Kees Roselaar (Alk maar), A.C Slaman-Witte (Den Burg), C. Vlaming (Oosterend), Henriëtte en Cle mentine de Wit (Oudeschild) en Theo Zijm (Den Burg). Individueel: l.Arie Schouten (Den Burg); 2.Andrea Fried (Wiesbaden-Du.); 3.Adé Heeren (Alblasserdam), Eervol: G.W. Kraay (Den Burg), Sieme Rijk (Den Burg), Nel Rommets (Den Hoorn) en Theo Zijm (Den Burg); Overige: Leo Annyas (Oudeschild), Ingrid Bakker (Breukelen), Peter Bakker (Den Burg), Gerrie van Enck (Zeist), E.A. van der Graaf-Piek (Rotterdam), Janny Hopman (Den Burg), Riet Huitema (Oosterend), Miek Jimmink (Den Burg), Arjan Jochems (Gouda), Esther Meijer (De Cocksdorp), Els Muis (Groningen), H.L.J. Nep (Nijverdal), T van Oosterhoudt (Vee- nendaal), Ute Richter (Hennef-Du.), Jan Steenis (Schagen), H. van Steenis (Dor drecht), Dirk Terpstra (Den Hoorn), Christie de Wit (De Cocksdorp) en Ineke Zijm (Den Burg). PflopFBWlo uoor qRóófÉ f6«Ties U)*HNEK5CLU£ 7 9er Door in de derde ronde om het klaverkaskampioenschap van Texel als eerste te eindigen, werd het koppel Job en Annie Vermuë de nieuwe koploper in het klasse ment. Zij behaalden 7112 punten, wat ze van de achtste naar de eerste plaats op deed stomen. Chris Schagen en Nico Barhorst Programma Woensdag 3 januari: 18.30 u. Casino-Klif J 19.15 u. Oosterend 2-Krim 4 20.05 u. Casino 1-De Koog 3 20.55 u. Mantje 3-De Krim 5 21.45 u. Rab 3-De Koog 5 Zaaldienst: Oosterend Donderdag 4 januari: 18.30 u. Texel 4-Texel 5 19.20 u. De Koog 5-De Krim 5 20.10 u. ZDH-Nioz 21.00 u. Klif 5-De Krim 6 21.50 u. De Koog 6-Casino 3 Zaaldienst: Texel Rond do bodypalnt-zeomeermin scharen zich da prijswinnaars (v.l.n.r.) Arie Schouten, mevr. Meyer Inamens Andrea Frieden Ineke Zijm. Adé Heeren, Peter Bakker, Miklas Borbe, Vrijdag 5 januari: 17.00 u. Texel 2-De Koog 17.45 u. Oosterend-ASC 18.30 u. Klif 3-Gempo 19.20 u. Klif 4-De Krim 20.10 u. De Koog 2-Mantje 21.00 u. Klif 2-Jelleboog 1 21.50 u. Klif 1-De Koog 22.40 u. Oosterend-Rab Zaaldienst: De Krim werden tweede op deze avond met 7068 punten, wat hen op de zevende plaats bracht. Wil Derk- sen en Peter van Heerwaarden de den ook goede zaken. Met hun score van 7016 punten stegen zij naar de tweede plaats, vlak achter de nieuwe koplopers. Diny Winters en Hanna Zijm be haalden 6980 punten, goed voor de vierde plaats van de avond. Vijfde werd het koppel Arend Dijker-Nel Koomen met 6790 punten. Het klassement toont een span nende strijd met nog geen 1000 punten verschil tussen de num mers 1 en 10. De vierde ronde wordt gespeeld op vrijdag 26 ja nuari. Vrijdag 29 december is er een open klaverjasdrive in d'Ouwe Ulo, aanvang 20.00 uur; vele mooie prijzen. Stand na de derde ronde: 1. Job en Annie Vermuë 20328; 2. Wil Derksen-Peter van Heerwaarden 20308; 3. Gerrie Grootjen-Astrid Hennmk 20141; 4. René Kampstra-Bart Weijdt 19922; 5. Nel v.d. Veen-Annie Bakker 19840; 6 Jaap en Janny van Heerwaarden 19707, 7. Chris Schraag-Nico Barhorst 19652; Nico Ooijevaar-Freek Veeger 19600; 9. Josd Veeger-Muus Smit 19580; 10. Carlo Bos- Debbie v.d. Slikke 19557 (ADVERTENTIE) Telefoon 31 48 90 Wie op de valreep nog z'n beste beentje wil voorzetten is op oude jaarsdag (zondag) welkom op de 22e winterbosloop van de atle tiekvereniging Texel. Het parcours in De Dennen is net als vorig jaar. De start is bij de kruising van de Koekkoeksweg naar de speelwei de. Het startschot valt om 11.00 uur. De jeugd vertrekt één minuut later. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur in Bos en Duin, Bakkenweg 16. Le den van atletiekvereniging lopen gratis. Anderen betalen f5,00 (tot en met 16 jaar f 2,50). De catego rieën zijn jongens en meisjes tot en met 9 jaar 1,2 km, jongens en meisjes van 10 tot en met 12 jaar 2,4 km, jongens en meisjes 13 tot en met 16 jaar 4,6 km en recrean ten 4,6 km. De wedstrijd over 9,3 km is verdeeld in: vrouwen, vrou wen veteranen, mannen en man nen veteranen. Na afloop kan een frisse duik worden genomen in het zwembad van Bos en Duin. De jeugd kan eremetaal winnen en voor de overige categorieën heeft Sportshop Texel waardebonnen beschikbaar gesteld. Als extra prij zen worden onder de jeugd een pannekoek-etentje en bij de vol wassenen een etentje van Bos en Duin verloot. Fiona Zijm (19) uit Oudeschild is geslaagd voor het kantoorvakdi- ploma. Aan de Sokap in Ede door liep ze de modules TPR, KAA en KO, die betrekking hebben op pro- dukten, apparatuur en organisatie in de kantoorbranche. Fiona is werkzaam in de boek- en kantoor vakhandel van Langeveld De Rooy. (ADVERTENTIE) Bel de TC Nieuwslijn en ie weet alles: sport, nieuws, agenda, TESO- gegevens, hoogwatertijden en het Texelse weer. Alles op één lijn. Even de krant bellen dus. Altijd direkt bereikbaar, zelfs vanaf |e vakantie-adres Het 'Texels Dagblad" met het nieuwste nieuws voor ca f 1.- per minuut

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 5