Sport •TA Juniorenteam Texel 2 wint spektakelstuk 1:1 5 Basisplaats Oranje voor Alice Blom Finale zaalvoetbaltoernooi Verwarring in winterbosloop TEXELSE 7 coURANT Eilandcompetitie volleybal Politie Heiloo wint oliebollentoernooi Nipte nederlaag Texelse dammers Zaalvoetbal Weer overkantse trainer Texel '94 SV Oosterend viert nieuwjaar :°H3Tflr>Q Kennismaken met handboogschieten Volleybaltoernooi Schaker Jaap Dros houdt „Ajax-gevoel" DONDERDAG 4 JANUARI 1996 n een zinderende finale heeft Texel 2 het junioren-zaalvoetbal- oernooi gewonnen door concur- ent Texel 1 te verslaan. Texel D1 verd zaterdagochtend de verras- ende maar verdiende winnaar bij Ie D-junioren. Het in sporthal Ons Genoegen ge- ïouden toernooi, dat werd geor- janiseerd door de rayoncommis- ie Texel, was gesplitst in twee dassen. In de ochtenduren speel- jen de tien- tot twaalfjarigen te- jen elkaar en in de middag kwam ie oudere jeugd aan bod. :avoriet voor de eindzege in het jchtendtoernooi waren Oosterend >n De Koog. Teams die al langer actief zijn in de zaal, in tegenstel- ing tot de overige deelnemers Texel D1, D2 en ZDH). Het ver- chil in ervaring kwam al direct in ie eerste wedstrijd tot uitdrukking :oen De Koog met ruim 5-0 over !DH zegevierde. ZDH kwam gaan- ieweg het toernooi beter in spel, /vat uiteindelijk resulteerde in een lipte nederlaag (1-0) tegen de la- :ere toemooiwinnaar Texel D1. Dosterend, één der technisch be- :ere teams in de junioren-zaalvoet- jalcompetitie, speelde een moei- :aam toernooi. Het door coach Berard Kruithof gevreesde „spook" van de onderschatting was nadrukkelijk bij de Oosteren- ders aanwezig, getuige de zege van 2-1 op Texel D2 die pas in de laatste minuten tot stand kwam. De nederlaag van 1-0 tegen Texel D1 maakte het team kansloos voor de eindzege. De Koog, dat gelijk speelde tegen Texel D1, moest dus in de laatste wedstrijd winnen van Oosterend om de toernooizege naar zich toe te trekken. Oosterend wenste ech ter niet mee te werken aan dit feestje, won uiteindelijk met 2-1 en streefde De Koog nog voorbij in de eindrangschikking. Texel D2 pakte de vierde plaats door te win nen van ZDH. Opvallende speler van ZDH was de keeper die veel ballen pakte. Het was jammer dat de voetballertjes uit De Cocksdorp niet aanwezig waren. Vakantiepe rikelen maakten het de Cocksdor- pers onmogelijk om een team af te vaardigen. Verrassing In de middag kwamen de teams in actie die ook in de reguliere com petitie uitkomen. In poule B was gelijk al een grote verrassing te no teren. ASC Texel, favoriet voor een plaats in de finale, incasseerde een 1-0 nederlaag tegen Casino. Ver- Wiersma Gr. Slock(v) Smash Bosma Programma dinsdag 9 januari: Veld A, mannen: 18.30 u. Tatenhove 1-Perf. Bodies Teso 19.15 u. Teso-Grote Slock 2 Perf. Bodies 20.00 u. OSG-Tex. Auto Grote Slock 2 20.45 u. Handicap-Super P.C. de Krim 21.30 u. Graaf-P.C. de Krim Cocky's 22.15 u. Uriot-Cocky's Graaf Veld B, gemengd en vrouwen: 18.30 u. Tatenhove 2-Fitt 19 15 u. Waayer-Klif 20.00 u. Gr.Slock (vl-Texèle 20.45 u. 7 Prov.-Wiersma 21.30 u. Bosma-Jozef 22.15 u. Smash-Kruiswerk Veld C. vrouwen: 18.30 u. De Vlier-Timmers Zeilmakerij 19.15 u. lepe de Boer-Zeilmakerij Vlier 20.00 u. Durper Drup-Leydekk. I. de Boer 20.45 u. Vespertina-Klif 12 Question 21.30 u. Westerlaken-Question Haarst. 22.15 u. Haarstudio-Eierl.Huis Westerl. Wedstrijdleiding voor deze avond: Ward en Kees 13185931. Het „oliebollentoernooi" van de politie Texel/Den Helder is gewon nen door de zaalvoetballende agenten uit Heiloo. In de finale werd het team van de Marine Be- veiligings Dienst met 3-1 versla gen. Alle teams kregen als prijs een ingelijste foto van Teso- veerboot Marsdiep. De sportvere niging van het politiekorps Den Helder/Texel heet namelijk ook „Marsdiep". De politie van Heiloo dankte de eindzege voor een belangrijk deel aan de vedette van het team, Ok- ke Tablois, die ook voor het Neder lands politieteam uitkomt. In de finale brak hij de ban met twee doelpunten. De Texelse politie moest met de vierde plaats genoegen nemen. In het duel om de derde plaats verlo ren de Texelaars met 4-0 van de Marechausee uit Den Helder. Een ander Texels team eindigde laag. Door afzeggingen van de politie Westerveld (enige malen kampi- Enkhuizen en de Texelse brand- oen van Noord-Holland). Tot de weer was sprake van een af- veertigste zet was de partij nage- geslankt deelnemersveld. De sfeer noeg in evenwicht. Een positionele in sporthal Ons Genoegen was onachtzaamheid werd door echter prima. Wegens het toernooi Westerveld op deskundige wijze was er donderdag overigens maar tot tastbaar voordeel omgebogen, weinig blauw op straat. Er waren In tijdnood vond Bakelaar niet maar een paar Texelse politieagen- meer het juiste antwoord, ten in functie en één daarvan was Adriaan Bruin was onnodig op een ook nog coach van het zaalvoet- schijf achterstand gezet. Zijn te- balteam... rassend omdat Casino daags tevo ren in de competitie een grote nederlaag te slikken had gekregen van datzelfde ASC Texel. ASC zet te daarna de zaken recht door met 1-0 te winnen van Texel 2, alhoe wel Texel 2 al in deze wedstrijd de monstreerde in een goede vorm te zijn (beter veldspel en meer kan sen). Vervolgens was ASC afhan kelijk van de strijd tussen Texel 2 en Casino, maar was alleen ge baat bij een gelijkspel of winst van CAsino. Dat leek ook te gebeuren. Casino kwam voor met 1-0, wat Texel 2 tot een uiterste krachts inspanning noopte. Keeper Micha Hoekstra werd gewisseld voor veldspeler Melle Oosterhof. Via twee doelpunten van Marcel Spoelstra trok Texel 2 aan het langste eind en plaatste zich voor de kruisfinale. In de andere poule ging het toer nooi meer volgens de verwachte lijnen. Texel 1, koploper in de com petitie, stelde al in de eerste wed strijd een kruisfinaleplaats veilig en toonde aspiraties voor de toer nooizege door Oosterend met 5-0 te verslaan. Moeizamer ging het tegen Klif (1-0). Oosterend plaatste zich als tweede door te winnen van Klif. Kruisfinales In de kruisfinale Oosterend tegen Texel 2 nam de laatste een 1-0 voorsprong, maar Oosterend maakte gelijk. Pas in de laatste fa se kon Texel 2 de finaleplaats naar Aanvoerder Marcel Spoelstra neemt uit handen van Jan Raven de beker in ontvangst. (Foto \Mllom Oosterhof) Tegen EDC hebben de Texelse dammers het niet kunenn redden. Het werd een nederlaag van 9-7, maar de uitslag had net zo goed andersom kunnen zijn. Wim Timmer had aan het achtste bord tegen de jeugdige S. Wester veld enige malen een voortreffelij ke positie, maar zijn opponent verdedigde zich zo goed, dat Tim mer zijn kansen onbenut liet. Na een flinke afruil kreeg Westerveld kans op een lichte combinatie en benutte die. Hij maakte vervolgens het karwei netjes af. Harry v.d. Wetering moest alle zeilen bijzet ten om de positionele druk te weerstaan en deed dat gelukkig op bekwame wijze. Rinu Vittali was in een uiterst onderhoudend duel gewikkeld met Nico Leem- berg, een dammer met uitsteken de staat van dienst. Dankzij een voorpost op veld 27 wist Vittali druk uit te oefenen. Geleidelijk bouwde .hij zijn voordeel uit en boekte aldus een fraaie zege. Het omgekeerde deed zich voor bij Piet Bakelaar tegen de sterke Cor genstander had echter met tijd nood te kampen en dat gaf Bruin de gelegenheid goed terug te vechten, zodat een puntendeling zijn deel werd. Jaap van Heer waarden wist op zijn eigen slag vaardige wijze tegenstander De Jonge aan de rand van de neder laag te brengen. Gerrit Vlaming speelde ook een goede partij en wist Roy Westerveld de twee pun ten te ontfutselen. Tot slot had Bert Duin een moeilijke middag. Zijn flankaanval bleek iets te voort varend. Hans v.d. Veen kon met behulp van een randschijf Duins stelling in tweeën splijten. De hulptroepen konden de voorpost toen meer ondersteunen. Dat leid de tot schijfverlies en de ne derlaag. Uitslagen 1. P. Bakelaar-C. Westerveld 0-2; 2. M. Vittali-N. Leemberg 2-0; 3. G. Vlaming-R. Westerveld 2-0; 4. A. Bruin-P Koopen 1-1, 5. B. Duin-H v.d Veen 0-2; 6. J. v. Heerwaarden-C. de Jonge 1-1; 7. H. v.d. Wetermg-D Roosendaal Timmer-S. Westerveld 0-2. M; W. Programma Woensdag 10 januari: 18.30 u. De Koog-Klif 19.15 u. ZDH-Texel 2 20.05 u. De Krim 5-Rab 3 20.55 u. Casino 3-Mantje 3 21.45 u. Jelleboog 3-Casino 1 Zaaldienst: Rab Donderdag 11 januari: 18.30 u. Texel 4-Texel 3 19.20 u. ZDH-De Krim 4 20.10 u. Nioz-Oosterend 2 zich toe halen. Texel 1 had het te gen Casino ook lastig. Casino on derstreepte de goede toernooi- vorm door tot acht minuten voor tijd de wedstrijd met 1-1 in balans te houden. Bij de 2-1 voorsprong van Texel 1 knapte er iets; Texel 1 won uiteindelijk met 3-1. De wed strijd om de vijfde en zesde plaats werd gewonnen door ASC Texel tegen Klif, al moesten daar wel strafschoppen aan te pas komen. Oosterend won in de kleine finale van het moegestreden Casino, dat het niet meer kon opbrengen om nog één keer te vlammen. De finale tussen Texel 1 en Texel 2 nam gaandeweg Hitchcock- achtige taferelen aan. Texel 1, dat al snel op voorsprong kwam, moest toezien hoe Texel 2 steeds dreigender richting keeper Jeroen Meedendorp trok. Vooral de duels tussen Texels beste juniorenvoet baller Niels Dubbeld en verdediger Jaap Duin van Texel 2 waren op het scherpst van de snede. Omdat Jaap Duin zijn tegenstander goed onder controle hield, werd de an gel uit de aanval van Texel 1 ge haald. De defensie van Texel 2 met Bart Tuitman en een excellente Meivin Kikkert hield de aanval van Raymond Molanus en Daan van der Slikke onder controle. Halver wege de finale kwam Texel 2 via Marcel Spoelstra op gelijke hoogte. De resterende speeltijd leverde geen score meer op, al was Mat- thijs Bakker er nog een keer dicht bij. De verlenging ging via het „sudden death"-systeem. Na een viertal minuten werd een aanval opgezet via Reijer Stevens, die de sterk spelende Dimitri Verseput bereikte. Zijn voorzet ging over Texel 1-aanvoerder Danny Boon heen en bereikte Texel 2-aan- voerder Marcel Spoelstra. Die dacht niet lang na. Vanuit de lucht schoot hij de bal vol in en bracht de toernooizege bij Texel 2. Eindstanden D-junioren: 1. Texel D1, 2. Oosterend, 3 De Koog, 4. Texel D2, 5. ZDH. C-junioren: 1. Texel 2, 2. Texel 1, 3. Ooster end, 4. Casino, 5. ASC Texel, 6. Klif. De nieuwe trainer van Texel '94 wordt waarschijnlijk geen Texe laar. Een delegatie van de club voert besprekingen met een aantal gegadigden, nu de Helderse oe- fenmeester Hans van der Neut heeft besloten aan het eind van dit seizoen op te stappen. Geen der kandidaten woont echter op het eiland. De club hoopt vooruitlo pend op de stroom van trainers wisselingen, die bij de voetbalclubs in de kop van Noord holland in aantocht lijkt, een beslissing te nemen. Als het veld bespeelbaar is, houdt SV Oosterend zondag een nieuw jaarswedstrijd, Om 13.30 uur wor den voetballers die een balletje willen trappen in de kantine ver wacht. Aansluitend houdt de vere niging om 16.00 uur de nieuwjaarsreceptie. Mocht aan houdende ijzel de voetbalwedstrijd onmogelijk maken, dan gaat de re ceptie toch door. SV De Koog. De oefenwedstrijd die SV De Koog zondag zou hou den, gaat niet door. De nieuw jaarsreceptie is een uur vervroegd en begint nu om 15.00 uur. 21.00 u. Gempo-Texel 21.50 u. Texel 5-De Koog 6 Zaaldienst: Gempo Vrijdag 12 januari: 17.00 u. Texel 2-Casino J 17.45 u. Oosterend 1-Oosterend 2 J 18.30 u. Texel 2-De Krim 3 19.20 u. Jelleboog 1-De Koog 2 20.10 u. De Krim-De Koog 3 21.00 u. Plus Klus-Jelleboog 2 21.50 u. De Krim 4-De Krim 3 Zaaldienst: De Koog IS Theo Legierse lost het startschot voor de winterbosloop. Omdat onbekende grappemakers enkele richtingbordjes hadden weggehaald, ontstond verwarring onder enkele deelnemers aan de jaarlijkse winterbosloop. Enkele lopers liepen verkeerd, waardoor vraagtekens kunnen worden ge zet bij de einduitslag. Geconfronteerd met deze situatie besloten de favorieten Carsten von Kuk en de nationale 800 meter-topper Han Kulker gelijktij dig over de finish te gaan en de eerste prijs dus te delen. Ze legden de 9,3 kilometer af in 33 minuten en 33 seconden. Bij de heren veteranen werd Piet Bakelaar eerste met 38.49. Bij de dames liet Ingrid van Lubek 38.45 aantekenen en bij de dames veteranen Ursula Koether 39.13. Bij de jongens tot en met 9 jaar moest 1200 meter worden gelo pen. Jip van Zoonen deed dat in 5 minuten en 5 seconden en werd eerste. Bij de meisjes was Priscilla Noorlander eerste met 6.24. Winnaar bij de jongens van 10 tot en met 12 jaar die 2400 meter moesten afleggen, werd Ramon Noorlander met 11.34. Bij de meis jes werd E. van Zoonen eerste met 11.25. Winnaar bij de jongens tot en met IFoto Harry de Graaf) 16 jaar die 4600 meter moesten afleggen, werd Robert Bakker met 18.17. Bij de meisjes won Nienke Eilander met 21.22. Ondanks de moeilijk begaanbare wegen meldden zich totaal vijftig deelnemers voor het jaarlijkse winterevenement. Dat was veel meer dan vorig jaar toen de (uit gestelde) loop niet meer dan 25 deelnemers trok. De bospaden waarover de route voerde waren, afgezien van enkele gladde plek ken, goed begaanbaar. In de luwte van het bos was van de snijdende oostenwind niets te merken zodat het ook voor de wachtende sup porters goed was uit te houden. Het muurtje van de Texelse politie staat.. ...maar niet goed genoeg, want de bal gaat in het doel. (Foto's Frans Hopman) Volleybalster Alice Blom uit Oude- schild heeft een plaats veroverd in de basis van het Nederlands jeugdteam. In twee oefeninter lands tegen de junioren van Duits land was ze opgesteld als één van de hoofdpassers. Beide wedstrij den werden vrij eenvoudig door de Oranje-jeugd met 3-0 ge wonnen. Het spel van de 15-jarige Alice Blom vertoont de laatste maanden een enorme vooruitgang. Zoals onlangs in de Texelse Courant stond, was ze geselecteerd voor een serie trainingen en een toer nooi. Bondscoach Boudeling eiste drie dagen lang honderd procent inzet. De meisjes trainden hard om de verschillende spelsystemen onder de knie te krijgen. Ze moesten bij voorbeeld allerlei aanvalscombina- ties doornemen. Voor de oefenwedstrijden kregen ze ge richte opdrachten. Afzwemmen „Caliuna" In Zwemparadijs Caliuna is weer afgezwommen. Na een geslaagde ochtend konden alle kinderen hun A- of B-diploma in ontvangst ne men uit handen van de zwemon derwijzers Albert Middelbos en Remko Nagtegaal. De geslaagden voor het A-diploma: Hidde Struich, Gerhard Smit, Mike Woer- lee. Koos Boersen, Thijs Vonk, Yvonne Drijver, Ferry v.d. Vis, Marianne Langeveld, Mark Rikkenberg, Kevin Kikkert, Sonja Vrijdag en moeder Paulina Vrijdag. B-diploma: Marilyn Brouwer, Lauri Brons, Marieke Wuis, Mandy v.d. Berg, Renzo v.d. Berg, Marieke v.d. Vis, Myrthe Ellen, Ida Ver- paaien. De vereniging van handboog schutters „Eilandschutters" stelt belangstellenden in de gelegen heid om tijdens vijf achtereenvol gende wekelijkse lessen kennis te maken met de beginselen van het handboogschieten. Tijdens deze lessen kan gebruik worden ge maakt van materiaal van de ver eniging. De lessen voor volwassenen (van af 16 jaar) beginnen op dinsdag 9 januari en duren t/m dinsdag 6 fe bruari. De jeugd van 12 tot 16 jaar start op vrijdag 12 januari en vrij dag 9 februari. De lessen zijn in sportzaal De Fer- rever van 19.30 tot 21.00 uur. Maximaal kunnen zes personen tegelijk deelnemen. De kosten bedragen f30,- voor een volledige serie van vijf lessen. Indien men na de lesperiode besluit lid van de vereniging te worden, zullen de cursuskosten op de contributie in mindering wor den gebracht. Voor informatie: tel. 313692. Onder de ogen van de bondsco ach presteerde Alice Blom goed tijdens de trainingen. Boudeling zette haar vervolgens in de basis van het team dat drie keer tegen Duitsland zou oefenen. De Texelse werd opgesteld als hoofdpasser en buitenaanvaller als aanvulling op de „oude" kern van het jeugdteam. De wedstrijd ver liep goed: Alice kon zich moeite loos aanpassen en Nederland won met de setstanden 15-12, 15-10 en 15-12. Omdat ze daarna tijdens de trai ning geblesseerd raakte, deed de Oudeschildse aan de tweede partij tegen de Duitsers niet mee. Voor de derde wedstrijd was ze weer hersteld en stond opnieuw in de basis. Ze gooide alle schroom van zich af. Mede door haar goede passings (40% van de passes lie pen via Alice) bleek de aanval van de Oranje-jeugd een sterk wapen tegen de oosterburen. Ook deze partij won het Nederlands zestal met 3-0. Het Texelse talent gaat een drukke tijd tegemoet. Naast de wekelijkse trainingen van de nationale jeugd- selectie gaat ze ook deel uitmaken van het eerste team van eerste di visieclub Bosta the Smash. Alice kreeg dat afgelopen week van ma nager Ton Liefting te horen. Bosta speelt in de nationale competitie. In vier maanden is Alice dus „ge promoveerd" van de eerste klasse met Tevoko naar de eerste divisie met Bosta. Een vooruitgang van vier klassen. „Leuk om in de eerste divisie uit te komen, want dan speel ik tegen alle meiden van de Oranje jeugd- selectie", aldus Alice Als alles goed gaat, volleybalt ze binnenkort tegen het jeugdteam van Frankrijk. In augustus neemt de Nederlandse jeugd deel aan een achtlanden-toernooi in Italië. De wens van Alice om in Italië te spelen lijkt eerder uit te komen dan ze dacht... Zondag houdt volleybalvereniging Tevoko haar jaarlijkse oliebollen- mix-toernooi voor alle leden, fami lieleden, vrienden en kennissen. Vanaf 15.45 uur kunnen liefheb bers zich opgeven in Sporthal Ons Genoegen, het toernooi start om 16.00 uur. Er wordt tot ongeveer 18.00 uur gespeeld om de eer en een taart. Na afloop is er een nieuwjaarsborrel in de kantine. Bij het opmaken van de balans van het Texels kampioenschap schaken springt één ding meteen in het oog. Jaap Dros steekt met kop en schouders boven de rest uit. Dat was eigenlijk altijd al zo, maar in eerdere jaren werd hij doorgaans feller bedreigd of moest hij zelfs bij het kerstreces anderen voor zich dulden. Toch is de strijd ook dit jaar nog niet gestreden. De concurrentie is vastbesloten om Dros in het tweede deel van de competitie beentje te lichten. Ook Jaap de Wijk slaagde er niet in om het „Ajax-gevoel" bij Jaap Dros weg te nemen. Met het Scandinavisch deed De Wijk een even vermetele als roekeloze po ging om de lijstaanvoerder onder uit te halen. Hij gaf zelfs een pion voor een betere ontwikkeling, maar Dros slaagde erin om op tijd zijn koning in veiligheid te brengen en zijn stukken te ontwikkelen en kon daarna met een pion meer rustig achterover leunen. Bij een wanhoopsoffensief verspeelde De Wijk ook nog eens een stuk, waar na hij de ongelijke strijd opgaf. Ri- nus Vittali volgde het eerdere voorbeeld van Dros door tegen twee schakers tegelijk te spelen. Uiterst geconcentreerd ging de runner-up van het Texelse schaken te werk tegen zowel Willem van de Rijke als Abe Zijm. Vittali had daarbij het geluk dat hij zich vrij snel van Van de Rijke kon ontdoen, waarna hij zich volledig kon stor ten op zijn partij tegen Zijm. Tot dan toe had Vittali met de stugge Engelse opening niets bereikt te gen Zijm, maar nu hij zijn handen vrij had slaagde hij erin om enige kleine voordeeltjes te bereiken. Vittali is als geen andere in staat om zijn voordeel, op Petrosian- achtige wijze, te gelde te maken. Zo ook nu, zodat Vittali twee keu rige overwinningen kon laten note ren. Thijs Witte werd geconfron teerd met een stukje huisvlijt van Henk Tuinema. Met de Siciliaanse verdediging, die Tuinema thuis met behulp van de computer had bestudeerd, kreeg hij een uitste kende stelling, waarin alle aan- valslijnen geopend werden. Witte moest constant in de verdediging en als zulks te lang gaat duren, gaat de vesting scheurtjes verto nen. Daardoor kon Tuinema het volle profijt trekken van zijn uitste kend gespeelde opening. Piet Ba kelaar had het aanvankelijk moeilijk tegen Roel Riegman. Met de Franse verdediging kwam Ba kelaar akelig in het nauw te zitten, hetgeen hem een stuk tegen twee pionnen kostte. Hij wist echter zo veel tegendruk te creëren, dat het stuk weer werd teruggewonnen, waardoor nu opeens twee sterke centrumpionnen vrij baan kregen. Riegman erkende de kracht van de vrijpionnen en capituleerde onmid dellijk. De stand ten tijde van het kerstreces: 1 Jaap Dros 601; 2.Rinus Vittali 454; Piet Bakelaar 454; 4.Auke Terpstra 362; 5 Thijs Witte 339, 6 Jaap de Wijk 311; 7 Piet Cornelisse 292; 8-Henk Tuinema 285, 9.Frans Eijgenraam 261; 10 Abe Zijm 252; 11.Ferry van Tatenhove 240; 12.Roel Riegman 238; 13 Paul Eelman 212; 14 Jan Willem Bakker 172; 15.Cees van Houten 153; 16.Evert de Visser 146; 17.Ali Naderi 139; 18 Willem van de Rijke 127; 19.Martin van Tatenhove 122; 20.Arjan Witte 103.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 7