Wat eggen wou... Niet zweverig en het doet geen pijn" \mmoniakfonds verschaft ,probleemboeren" rechten ik Zi Media-oorlog start op Texel? Radio Favoriet weer in de lucht Uitdaging voor mannen: sauna en schoonheid Workshop door „Vivid" Supermarkt belaagd TEXELSE 7 COURANT TVO kritisch over redding Calluna Vernielingen aan auto's Kerstactie OVD goed voor f1.100,- Gemeente staat niet achter proef BeST Acupuncturist Ed van Bommel: Amateurtje neemt klucht in studie Het gat van zes miljoen Waar of onwaar? Texelaar-bewijs Geef Frans een kans ishouders wiens bedrijf in de ibijheid van zogenaamde verzu- igsgevoelige gebieden liggen, ijgen toch de mogelijkheden de estapel uit te breiden. Ten- inste. als deraad akkoord gaat et de oprichting van een ammo- akfonds. waarin de emissie- chten worden ondergebracht, e provincie kan niet om het zo- iheten ammoniakbeleidsplan aan, omdat Texel anders niet aan B voorwaarden in het convenant Bn voldoen. Dinsdag komt de vestie in de raadscommissie OH aan de orde. e ammoniakproblematiek rond j veehouderijen kent een lange jorgeschiedems. Een flink aantal elkveehouderijeen werd door de euwe richtlijnen in de uitbrei- ngsmogelijkheden belemmerd, at had tot gevolg dat de gemeen- niet zou kunnen voldoen aan de jpaling in het convenant om op 5t eiland 4000 hectare grasland stand te houden. Hiervoor is het smelijk nodig dat er voldoende TV Texel is druk bezig met de opnamen van reclamespots voor de eerste officiële uitzen ding. Voor één van de items van 45 seconden werd zelfs de bekende televisiepersoon lijkheid Maarten S. bereid ge vonden medewerking te verlenen. Met een taxi werd daarvoor een reis naar Am sterdam gemaakt, terwijl ook op het eiland zelf beelden werden geschoten. Het mag wat kosten. De kabeltelevisie lijktconcur rentTV Texel te negeren, zo dat minus die vertegenwoor diging de voltallige Texelse media waren uitgerukt om ge tuige te zijn van de scène, waarin taxichauffeur Gerrie Groot jen zich naast de beken de Nederlander ontpopt als een acteur van formaat. Je zou zeggen dat zo'n persoon lijkheid in een taxi wel iets ge wend is op gebied van fotografen, maar bij het zien van de Texelse persmuskieten brak het angstzweet hem uit. Wat bleek: hij verleende zijn medewerking illegaal. Als het productiebureau ervan hoorde zou er een boete volgen. En ze hebben hun tentakels overal, dus niks foto's. De muskieten bleken mugjes en lieten zich wegwuiven. Op Texel gaat het er niet zo hevig aan toe. Maar als dat allemaal zo gevoelig ligt, kan het dan wèl pontificaal op de breed- beeldbuis? Wij wachten met spanning op de 28e januari... rundvee kan worden gehouden. De schapenhouderij alleen ren deert onvoldoende. Texel voelde zich benadeeld, te meer de gemiddelde veebezetting achter bleef bij de rest van het land. Op initiatief van Texels Belang (Dick Drijver schat dat hij in het onderwerp een kleine 200 uur geeft gestoken) besloot het colle ge naar Overijssels voorbeeld tot een „gebiedsgerichte aanpak", in de vorm van een ammoniakfonds. Basisvoorraad Veehouders hebben echter niets aan een leeg fonds, daarom werd als norm de Texelse veebezetting Sinds donderdag is de Texelse pi ratenzender Radio Favoriet weer te beluisteren. Het station was na een inval een aantal maanden uit de lucht. Volgens een woordvoer der werd ingegrepen omdat de zender teveel vermogen had en daardoor tot in Noordholland stoorde. Om herhaling te voorko men, wordt nu een zender van minder dan 100 Watt gebruikt. De ontvangst op Texel is daarmee goed; aan de overkant is Favoriet niet of nauwelijks te horen. De nieuwe uitzendfrequentie is FM 105.4. Radio Favoriet zendt 24 uur per dag uit, live of met geluidsban den. Gezichtsmasker, lichaamspeeling, voetmassage. Allemaal termen die vrouwen bekend voorkomen. Ze hebben betrekking op een schoon heidsbehandeling. Voor de meeste vrouwen is een schoonheidsbe handeling heel gewoon. Mannen lachen er meestal om. Toch zijn er mannen die zich laten behandelen door een schoonheidsspecialiste. Ze zullen dit niet direct aan de gro te klok hangen, omdat ze bang zijn uitgelachen te worden. Marja Wijnftoff van schoonheids salon Thalassa daagt Texelse mannen uit om vrijdag 26 januari naar zwemparadijs Calluna te ko men om niet alleen uitleg te krij gen over het op een juiste manier gebruik maken van een sauna of Turks stoombad, maar ook om een schoonheidsbehandeling te onder gaan. Zij is er van overtuigd dat de deelnemers aan het eind van de avond als herboren het zwempara dijs verlaten. Mannen die belangstelling hebben kunnen zich voor deze avond, die duurt van 20.00 - 23.00 uur, op geven bij Calluna (tel. 317888). De kosten bedragen f25,-, het maxi mum aantal deelnemers is vijftien. in 1987 genomen. Vergeleken met 1996 waren er toen 710 koeien méér en 1.000 schapen, een hoe veelheid die als basisvoorraad in het ammoniakfonds wordt gehan teerd. Boeren die de veestapel wil len uitbreiden kunnen, onder bepaalde voorwaarden, rechten putten uit dit fonds. Van boeren die het vee aan de kant doen, wor den de rechten aan het fonds toe gevoegd. Bij elke transactie wordt tien procent van de hoeveelheid in mindering gebracht. De telling ge beurt op basis man de meitelling van het Landbouw Economisch In stituut. Solidariteit Gevolg is wel dat zodra het fonds leeg is, geen enkele boer op Texel zijn veestapel nog mag uitbreiden. Daarmee is dus in feite een stuk solidariteit geschapen. De boeren zijn gezamenlijk verantwoordelijk voor de uitstoot van ammoniak. Om voor rechten in aanmerking te komen verplichten bedrijven die binnen de invloedssfeer van een verzuringsgevoelig gebied liggen, zich om een eenvoudige minera- lenbalans samen te stellen. Zaterdag 3 februari houdt de Muziek- en Dansschool een workshop „Popmuziek" in Time Out. De workshop wordt gegeven door Wilco Witte, Jan Jacob Zegel en Pinie, leden van de Texelse band Vivid. Een dag lang helpen zij muzikanten en (beginnende) bands de moeilijkheden te over winnen die ze tegenkomen bij het spelen in een groep. De dag wordt afgesloten met een gezamenlijk optreden van de deelnemers. Er komen praktische zaken aan de orde zoals volume, voordracht, ti ming etc. Het is voor deze works hop niet belangrijk hoe goed je kunt spelen. Als je met plezier je instrument bespeelt en je wilt dit ook een keer in groepsverband doen, ben je van harte welkom. Voor bestaande bands kan het een goede voorbereiding zijn op Texelpoó De workshop begint om 10.15 uur. Kosten 725,- per deelnemer (lunch niet inbegrepen). Wil je deelnemen aan de works hop „Popmuziek" neem dan vóór 25 februari a.s. contact op met de administratie van de Muziek- en Dansschool in d'Ouwe Ulo, tel: 313493. Een groep van waarschijnlijk vijf jongens en een meisje heeft in de nacht van zaterdag op zondag ver nielingen aangericht aan een su permarkt in de Weverstraat. Ze klommen op het dak, vernielden de regenpijp en twee aluminium vlaggemasten. De dundoeken werden meegenomen. De schade wordt geraamd op circa f1000,-. Omwonenden hoorden de naam „Willem" vallen. De politie zoekt getuigen. DINSDAG 16 JANUARI 1996 Het Texels Verbond van Onderne mers vindt het niet vanzelfspre kend dat het reddingsplan voor Calluna alleen uit de toeristenbe lasting wordt gefinancierd. „Er komt wel een heel zware verant woordelijkheid te liggen op de al gemene middelen in z'n algemeenheid en de toeristische opbrengsten in het bijzonder." TVO vindt wel dat het zwempara dijs behouden moet blijven voor het eiland. De ondernemers slui ten zich aan bij de reactie van TVL, genoemd in de vorige editie van de Texelse Courant. Samen voeging met Molenkoog zien ze al leen zitten, als er een „absolute meerwaarde" uit voorkomt. Twee automobielen hadden in de nacht van zaterdag op zondag te lijden onder baldadigheid. In de Parkstraat liepen onbekenden over het dak van de auto van een 22-jarige man uit Den Burg. Enkele krassen en deuken waren het gevolg. Op het Schilderend werd een spie gel van een auto gebroken. De 60-jarige eigenaar schat de scha de op f400,-. Dansavond. In het Eierlandse Huis is zaterdag 20 januari vanaf 20.30 uur weer een stijldansa vond. ledereen is welkom, toe gang gratis. De kerstinzameling van de Onder nemers Vereniging Den Burg (OVD) heeft bij elkaar duizend gul den opgebracht. Kerstmannen za melden totaal bijna f800,- in. De OVD maakt het bedrag vol. Het geld gaat naar het Maartenhuis, Scouting Texel, het Reumafonds en de Zonnebloem. Ze krijgen elk een kwart, dat ze naar eigen in zicht kunnen besteden. Afgezien van dat bedrag hebben de onder nemers voor de actie „Stuur een papoea naar school" honderd gul den beschikbaar gesteld. „Straks hebben we blauw, groen, bruin en weet ik wat nog meer op straat. Is er iets over afgespro ken?" Hans Roeper van de PvdA informeerde gisteravond bij de burgemeester naar zijn gevoelens over de proef van beveiligingsbe drijf BeST. In december patrouil leerde twee geüniformeerde men sen van deze firma door Den Burg bij wijze van proef. Van Rappard was er niet blij mee. „De openbare weg is het terrein van de politie, niet van particuliere bedrijven." Hij was niet vooraf ingelicht over het initiatief. Ed ven Bommel...je voelt er niets ven „Met een witte jas aan op de fo to? Die heb ik helemaal niet." Ed van Bommel (44) is fysiothera peut. Maar daarnaast is hij ook acupuncturist. In december stort te hij zich weer op deze „oude liefde". In 1978 kwam de geboren en ge togen Hagenaar met zijn vrouw Carla naar Texel. „We zagen een rustiger woonomgeving meer zit ten." Na een periode Eierland werd een groter huis gevonden in De Cocksdorp. „De plaats is zuiver toeval hoor. Het had ook Den Hoorn kunnen worden. Ik werkte toen in Den Burg en wilde alleen niet te dicht in de buurt van de praktijk wonen. Dan word je, als je vrij bent, niet steeds weer met je werk geconfronteerd." De groepspraktijk viel uiteen en Van Bommel vestigde zich als zelfstandig therapeut in de Kik- kertstraat. „De oude kapsalon in de Holymarkt. Da's voor de ken ners." In januari van vorig jaar vormde hij een maatschap met zijn vrouw, die nu de kinderen op groeien ook weer aan de slag wil de. Een goede oplossing voor Van Bommel, die zo de tijd kreeg om zich meer op andere zaken te richten. Opgefrist Zo'n twintig jaar geleden, tijdens zijn opleiding, raakte Van Bommel gefascineerd door acupunctuur. Met het fysiotherapie-papiertje op zak wendde hij zich tot het Anglo- Dutch College dat toen in Haarlem was gevestigd. Na een gedegen studie en een stage van twee jaar op vrijdag en zaterdag mocht hij zich erkend acupuncturist noe men. „In mijn beginperiode op Texel heb ik er nog wel mee ge werkt, maar daar heb ik nooit veel ruchtbaarheid aan gegeven. Er gaat veel tijd in zitten. Ons eerste kind werd geboren, ik ging fana tiek hardlopen en muziek maken... acupunctuur zakte in de benen. Ik had er geen zin meer in." De oude liefde bleef echter sluime ren en laaide vorig jaar weer op. „Ja, ik wil het weer proberen. Ik heb me er uitgebreid in verdiept en alle kennis opgefrist." Vooroordelen Acupunctuur is gericht op ener giestromen in het lichaam. Pijn of ziekte wordt gezien als verstoring van de balans. Die moet het li chaam zelf herstellen en de naal den stimuleren daartoe. „Voor welke klachten het vooral goed werkt? Tja, je krijgt vooral mensen die bij de reguliere geneeskunde geen antwoord hebben gevonden en dus naar alternatieven zoeken. Hoofdpijn bijvoorbeeld of rug klachten." Van Bommel denkt sommige men sen op Texel sneller geneigd zijn dingen abnormaal te vinden dan in een drukke stad, waar je meer met „andere" zaken wordt geconfron teerd. „Er bestaan vast vooroorde len tegen genezing door naalden." Pijn doet het zetten van de naal den niet. Ook niet de vervaarlijk lange exemplaren die uit een me- (Foto Tessa de GnaU) talen blikje tevoorschijn komen. „Je voelt alleen het doordringen van de huid. Ze zijn zo dun. Het is totaal anders dan een injectie." Zweverige toestanden heeft het volgens de Cocksdorper niets mee te maken. „Ik loop niet in een jurk. Ik kan ook niet raden wat de klacht is. Dat kom ik aan de weet door een waslijst van vragen en een onderzoek." Polsdiagnose neemt daarbij een belangrijke plaats in. Alle energiestromen lo pen door dat deel van het mense lijk lichaam, aan beide kanten zes. „Ik heb dus twaalf banen die ik kan voelen. Hoe? Ja, dat is een kwestie-van ervaring." Hij heeft nog nooit meegemaakt dat een patiënt flauwviel van de naalden. Drukte Omdat er veel vragen moeten worden gesteld duurt een behan deling ongeveer een uur. De eerste keer is het langer, omdat dan nog meer moet worden gevraagd aan de patiënt. Het ziekenfonds ver goed de behandelingen niet. „Wat 't kost hangt af van de duur van de behandeling. Maar het is echt be taalbaar voor iedereen." Van Bommel, die met zijn vrouw zijn gewone fysiotherapiepraktijk op normale basis voortzet, hoopt dat er animo is. „Het zal geen storm lopen, maar ik weet dat er Texelaars voor alternatieve gene zing naar de overkant gaan en het is goed als zij weten dat ze voor acupunctuur ook op Texel terecht kunnen." Toneelvereniging 't Amateurtje uit De Waal heeft het stuk „Ach va der lieg niet meer" in studie geno men. Het is een klucht in drie bedrijven, die 2 maart wordt opge voerd. De regie is in handen van Hetty Beijert. (Brieven van lezers Buiten verantwoordelijkheid van de redactie ■We hebben alle respect voor de werkgroep die zich afgelopen jaar over de problemen van Calluna heeft gebogen, maar zijn echter van mening dat er wederom twee miljoen guldens in het water ge gooid worden. Wij citeren diverse uitspraken uit de Tex. Courant van 12 januari jl. De heer Poster: „Maar dit was tenminste duidelijk met een goed advies. Het is óf dit óf een faillissement." Voor de heer Poster is er geen vuiltje meer aan de lucht, Calluna is al gered, maar dat moet nog blijken. De heer Poster: „Het is voor de toeristen en dan moet je die be lasten. Niet de bevolking van Texel." Kul, de 4,5 miljoen gulden die de gemeente er al in gepompt heeft komt toch ook ten laste van de gemeenschap. De heer Wortel is blij dat b en w het voorstel uit het rapport heb ben overgenomen en zegt: „Dat betekent dat wij goed werk heb ben geleverd." Ook dit moet nog blijken. Het zegt helemaal niets dat b en w het voorstel uit het rap port hebben overgenomen. Het werk is wel goed geweest, maar verder... je houdt je hart toch vast. De VVV (lees de heer J. van Linge) is blij dat b en w Calluna willen redden. De heer van Linge: „Hpt zwemparadijs draagt bij aan het positieve beeld van het eiland." Waar slaat dit nu op: „het zwem paradijs draagt bij aan het positie ve beeld van het eiland." Het één heeft toch niets met het ander te maken? Gelul in de ruimte. Hij ver volgt: Een toeristenbelasting van 71,35 is niet extreem. In Zeeland zijn plaatsen waar ze 71,50 tot 71,95 rekenen." Dat is toch een dooddoenertje, wat kan ons dat nou schelen wat ze daar betalen, het gaat toch om Texel!!! De heer Warnaar: „Maar je kunt het als Texel niet maken deze voor ziening op de fles te laten gaan. Doe je dat wèl, dan plaats je de gemeenschap voor een financiële strop?' En als deze voorziening alsnog op de fles gaat, dat zit de Texelse ge meenschap evengoed met een fi nanciële strop, maar dan nog eens twee miljoen hoger. Hij vervolgt: „En denk eens aan de negatieve publiciteit voor het eiland." Hoe bedoelt u? Komt dit dan op het acht uur-journaal?' En als dit dan zo mocht zijn, wat dan nog. Op Ameland is zo'n zelfde project al drie keer failliet gegaan en er komt geen toerist minder. Nogmaals de heer Warnaar: „Het is een voorziening die een meer waarde biedt." Een meerwaarde van wie, voor wat? Tenslotte zegt hij: „als het het eiland goed gaat, gaat het met iedereen goed." Dat is een waar heid als een koe, maar wat heeft Calluna daar nu mee te maken? Met of zonder Calluna, daar zal geen toerist meer of minder om komen. Volgens ons allemaal loze kreten om het zaakje te redden. Voor de derde keer 2 miljoen erin, zonde van het geld en een blamage voor het college. Namens het bestuur van 10 voor Texel, Menno Stam en Fridt Blanken. De tragi-komedie wordt voort gezet. Om de gemeenteraad op nieuw te bewegen nog eens 2 miljoen te investeren, worden al lerlei argumenten gebruikt. Laten we deze eens op hun waarheids gehalte toetsen. 1. Het is een belangrijke toeristi sche attractie. Onwaar. Er zijn 4,5 miljoen toe ristische overnachtingen tegen over 100.000 bezoekers aan Calluna, Texelaars inbegrepen. Slechts 2% van de toeristen gaat dus naar Calluna, 98% niet. 2. Deze nieuwe investering wordt betaald uit de toeristenbelasting. De toeristen liggen van die 15 cent extra niet wakker en de Texelaars kost het geen geld. a. Waar. Maar is het billijk om 98% van de toeristen die er duide lijk geen behoefte aan hebben te laten betalen voor de 2% die er wel gebruik van maakt? Dan zijn er nog wel een paar leuke dingen te bedenken voor kleine groepen belangstellenden. b. Waar. Van die 15 cent extra ligt inderdaad niemand wakker. c. Waar. Maar vorig jaar moest wel een miljoen worden bezuinigd op de gemeentebegroting en werd de subsidie op allerlei instellingen en verenigingen zoals de Openbare Bibliotheek gekort. Als het zo ge makkelijk is om geld uit de hoge hoed te toveren, dan kan dat beter worden gebruikt voor het Texelse verenigingsleven dan voor een niet begeerde attractie. 3. We halveren de prijzen, dan ko men er meer bezoekers. Waar. Maar alleen al om dan het zelfde resultaat te boeken moet er het dubbele aantal bezoekers ko men en dan nog blijft 96% van de toeristen weg. Van een toeristi sche attractie gesproken! 4. Als we er geen extra geld in stoppen gaat Calluna failliet. Waar. Maar aan de overkant is net een overdekt zwembad annex pretpark failliet gegaan waarin een gemeente 6,5 miljoen had gesto ken. Dat kan de gemeente Texel natuurlijk ook doen en over een paar jaar weer een paar miljoen, omdat we anders 6,5 miljoen ver spelen. Enzovoorts. De conclusie is hard en pijnlijk: we hadden dit bedrag nooit moeten investeren (ik heb daar al eerder voor gewaar schuwd). Maar beter nu een ver lies van 4,5 miljoen geaccepteerd dan over enkele jaren 6,5 of 8 of 10 miljoen. Leer toch eens van de Lindebooml Deze argumenten zijn niet nagel- nieuw, maar het zijn wel feiten. Ik vraag niet meer van de politieke partijen dan dat ze hun stellingna- me op dezelfde manier met feiten onderbouwen en van de pers dat ze kort en zakelijk de argumenten der partijen op een rijtje zet en alle andere ballonnetjes (meningen, verwachtingen e.d.) zonder erbar men doorprikt. Mocht het desondanks toch alle maal doorgaan -in een gemeente raad spelen argumenten vaak een ondergeschikte rol- dan is Texel in elk geval een toeristische attractie rijker. Daar zullen ongetwijfeld drommen toeristen op afkomen en vele scholen zullen die in hun speurtochten opnemen. Dat is de Bodemloze Put, te vinden bij het zwemparadijs. G. v.d. Kooi, Rozendijk 19 In antwoord op de eenmalige reac tie van het CDA Texel zou ik gaar ne het volgende willen opmerken. Het is mij niet ontgaan dat het vo rige college in haar antwoord van 14 december 1989 op een verzoek van Teso zegt: „Met uw verzoek beoogt u in feite een koppeling naar het bevolkingsregister te leg gen. De gegevens uit het bevol kingsregister zijn in principe echter geheim. Wij zijn daarom niet be reid mee te werken aan uw ver zoek. Periodieke opgave zullen wij eveneens niet doen." Aldus het antwoord van het college. Het is mij ook niet ontgaan dat het huidige college in haar antwoord van 18 november 1993 op mijn suggesties voor zo'n koppeling met een machtiging van geen be zwaar, zegt: „Aansluiting op dit netwerk door Teso is formeel niet mogelijk. In de loop van 1994 gaan wij bezien of uitwisseling van gegevens over geselecteerde personen mogelijk is via tape of diskette." Aldus het antwoord van het college. Opnieuw dus een aperte afwijzing van een computerkoppeling. En bovendien een duidelijke indicatie dat het colleg deze mogelijkheden vóór 1994 nog niet heeft bezien. Ware dit wel het geval geweest, dan had het college in haar ant woord -ook al had zij het CDA hier in misschien niet met name willen noemen- toch op z'n minst aange geven dat soortgelijke suggesties als de mijne reeeds binnen het ge meentebestuur in overweging waren. Op mijn aanhouden bij het college om toch vooral enige creativiteit te betrachten teneinde op één of andere wijze tot een gegevensuit wisseling met Teso te komen, her haalt het college in haar brief van 2 december 1993 nogmaals de zelfde argumenten. Het is mij evenmin ontgaan dat, blijkens een bericht in de TC van 21 oktober 1994, door het college nog eens wordt herhaald dat Teso geen aansluiting krijgt op de ge meentecomputer. Het is mij bovendien niet ontgaan dat de ambtenaren De Porto en Witte van burgerzaken op 3 juli Voor het eerst sinds de aftakeling van de Groeneplaats komt er een gewone burger met een in mijn ogen geweldig en eenvoudig plan voor het hart van Den Burg. Na tuurlijk moeten de markt, de scha- penfokdag, de taptoe enz. intact blijven en dat kan alleen op de Groeneplaats. Die horen daar ge woon thuis en nergens anders. Het plan van Jook Nauta, oké leuk gevonden, kost misschien een paar miljoen, maar past voor geen meter bij Den Burg. Bovendien als er gegraven moet worden in Den Burg, dan krijgen we te maken met archeologisch onderzoek en voordat je het weet ligt de Groene plaats en/of de Binnenburg een jaar open. Daar zullen de winke liers blij mee zijn. Ik ben geboren en getogen in de Weverstraat en als ik zie wat er al lemaal verpest is in Den Burg. On gelofelijk. Gemeente let op uw zaak. Den Burg mag nooit een De Koog worden. Kijk nu eens naar de laatste verandering, het pand van Zeeman. Een miskleun van je welste wat het schilderwerk be treft. Schreeuweriger kan het niet. Terugkomend op de Groeneplaats vraag ik me wel eens af wat al dat gegoochel in de loop der jaren ge kost heeft. Enfin, Frans wil de mu- zieknis ook terug en dan wel op de Groeneplaats. De ideeënberater Anne Douwe Knobbe heb ik ook op een TVL-vergadering horen zeggen: „Zorg dat je de muzieknis weer terug krijgt in het dorp." Laat al die eigenwijze drollen op het gemeentehuis die zich met verkeer enz. bezighouden en die die „geweldige" snelheidsrem mers bij Oudeschild hebben ge plaatst en Texel met nog een rotonde willen opschepen, laten die hun principes nu effe over boord gooien. En dames en heren politici, bekijk dit plan nu eens nuchter en ga niet zemelen over weet ik veel wat. Jullie hebben bij na allemaal de neiging om er zo nodig nog wat aan toe te voegen of te veranderen, want stel je voor dat jullie hier niet een stukje eigen inbreng in kwijt kunnen. Dat duurt dan vergaderingen lang. Maak het kort en werk het samen uit. Geef Frans die kans. Geheel voor eigen rekening, Menno Stam, Den Burg 1995 aan de (aanwezige) leden van de commissie A O uitleg hebben gegeven over de nieuwe wet GBA en over de wijze waarop de gemeente met persoonlijke ge gevens van Texelaars omgaat. Ook daarin komt ter sprake dat 95% van de persoonlijke gegevens nooit aan „derden" worden ver strekt. Als dan tijdens de jongste begro tingsbehandeling het CDA met het voorstel komt om ten behoeve van Texelse autobezitters een compu terverbinding met Teso te maken, dan kan ik mij toch niet helemaal aan de indruk onttrekken dat de gene die met zo n voorstel komt even niet bij de les is geweest. En als dan ineens blijkt dat het colle ge, dat begin 1994 e.e.3. nog moest gaan bezien, een modus heeft gevonden om tot een gege vensuitwisseling met Teso te ko men, dan mogen we toch op z'n minst van een klein wonder spre ken. Misschien dat Texel naast een toeristische attractie ooit nog eens een bedevaartsoord wordt. En daarvoor zullen we het CDA dan inderdaad erkentelijk moeten zijn. J.A. Does, Oosterend.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 7