Weekend teso Film Ode aan Piazolla door Aurelia Saxofoonkwartet VOOR Agenda Wordt er nog gevoetbald ilit weekend? TEXELSE COURANT Concertserie De Muze presenteert: Werken met klei Verbreding N9 kost Texelaars tientje Verbouwing van Waldhoorn valt goedkoper uit Volksdansgroep houdt Aziatische dansdag van 20 en 21 januari 1996 Kerkdiensten zondag 21 januari Dit jaar weer Texelse munt Ledenvergadering La reine Margot Dansgroep Oude Dansen houdt open avond Interkerkelijke dienst Oosterend Spiritueel genezer komt naar Texel Vrijwilligers gezocht oud Papier NIEUWSLIJN 06-904 904 01 VRIJDAG 19 JANUARI 1996 Meesters op de saxofoon, zo staat het Aurelia Saxofoonkwar tet bekend. Versterkt met de ban- deonist (knoppenaccordeon) Gustavo Toker en pianist Juan Dobal, is het sextet zondag 28 ja nuari te beluisteren in de concert serie De Muze in theater De Kiekendief. De voorstelling begint om 14.00 uur. Het voor de gelegenheid met Ar gentijnen tot sextet versterkte en semble speelt het programma „Contrasaxeando" met gearran geerde muziek van gitarist/compo nist Astor Piazolla. Ook wordt speciaal voor het programma ge schreven muziek van ondermeer Gustavo Toker uitgevoerd. Van Pia zolla wordt zowel vroeg als laat werk gespeeld, zoals „Four for tango", „Fugo y misterio", „Vaya- mos al diablo" en „Contraba- jeando". Klassiek geschoold Het klassiek geschoolde Aurealia Sacofoonkwartet was jarenlang gefascineerd door de muziek van De cursus „Werken met klei" van Nesrin During start op woensdag 31 januari. Tijdens de lessen ko men verschillende technieken aan bod, zoals handvormen, glazuur bereiden en het bouwen en stoken met een eenvoudige houtoven. De cursus omvat tien lessen, op woensdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur en wordt gehouden in de Vrije School in Den Burg. De kosten, inclusief materiaal, zijn ƒ125,- per persoon. Voor inlichtin gen en opgave: Nesrin During, 318879. de Piazolla. In de Argentijnse tan go verwerkte Piazolla invloeden uit de jazzmuziek en uit de moderne muziek. In „Contrasaxeando" is die combinatie terug te horen. Het kwartet benaderde hem een paar jaar geleden om een stuk voor de saxofonisten te schrijven. Door de plotselingen dood van Pi azolla kon de belofte niet worden ingelost. Het idee om een pro gramma aan de componist te wij den bleef bestaan en de arrangementen kwamen er toch. Kaarten zijn te verkrijgen bij De Krim, de VVV, Nauta Boek en door de week bij de Muziek- en Dans school. De toegangsprijs is f 20,-, vrienden van De Muze betalen ƒ15,-. Op verzoek bemiddelt de muziekschool voor mensen met vervoersproblemen. De verbreding van de N9 tussen Den Helder en Alkmaar wordt ge realiseerd als alle noordkopge- meentes per inwoner tien gulden bijdragen. Het college is daartoe bereid, mits de hele regio dat is. Met de ombouw van tweebaans- weg naar vierbaansweg is een be drag van vijftig miljoen gulden gemoeid. Met de uitvoering van de twintig miljoen kostende eerste fase, de wegvakken tussen de ver schillende dorpen, is inmiddels een begin gemaakt. Voor de twee de fase (kosten dertig miljoen) is het nodig dat de gewestgemeen tes gezamenlijk twee miljoen bij dragen. Omgerekend is dit een tientje per inwoner (voor Texel ƒ131.250,-). Dit bedrag kan ver spreid over vijf jaar worden opge bracht. Onder voorwaarde dat elke gemeente bijdraagt, willen b en w het voorstel in de raad bren gen. Dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn wordt gerenoveerd. De ge meente heeft daar ƒ150.000,- voor uitgetrokken, maar door een aanzienlijke eigen bijdrage en een subsidie van het Julianafonds heeft de dorpscommissie maar ƒ106.000,- nodig. Behalve isolatie en installatie van een nieuwe CV installatie, wordt een berging gebouwd bij het dorpshuis. Zoals inmiddels een traditie is ge worden, houdt de Volksdansgroep Texel dit jaar weer een dansdag. Op deze dagen worden altijd do centen uitgenodigd die gespeciali seerd zijn in dansen uit een bepaald gebied, land, landstreek of werelddeel. Deze keer is het de Volksdansgroep Texel gelukt om de landelijk populaire dansdocent Jan Knoppers te strikken. Deze dansdag wordt gehouden op 11 februari in de Ferrever, dedansen die op deze dag aangeleerd zullen worden, komen uit Azië. Er worden in volksdanskringen overal in den lande enthousiast dansen uit o.a. Mongolië, Thailand en China gedanst en Volksdans groep Texel wil hier met bij achter blijven. De dansdag is niet alleen HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. ds. J. ter Haar; uitz. via De Lichtboei De Waal: Geen dienst. De Koog: 9.30 u. ds. A.W.F Waardenburg uit Die- penheim. Den Hoorn: 11.00 u. ds. A.W.F. Waardenburg uit Diepen- heim; uitz. via Radio Texel. Oosterend: 9.30 u. dhr. M.D. Kuiper. Oudeschild: 9.30 u. dienst in Oosterend. De Cocksdorp: 11.00 u. dhr. M.D. Kuiper. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. ds. F.J. Daane 19.00 u. gezamenlijke dienst in N.H.-kerk, Oosterend; gebed voor eenheid van alle Christenen; dhr. B. Guiljam en ds. L. Kmpscheer; uitz. via De Lichtboei. Oosterend: 10.00 ds. kandidaat J. Vonk. 19.00 u. geen dienst. GEREFORMEERDE GEMEENTE In kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend. 10.00 en 16.00 u. dienst. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt) in de Dpopsgezinde kerk te Den Burg: 16.15 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg. 10.00 u. ds. L. Knipscheer. 19.00 u. dienst voor de Eenheid; N.H. kerk, Oosterend. BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg. 10.00 u. ds. J. Visser. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: Za. 19.30 u. dameskoor; uitz. via De Licht boei. Zondag: 10.45 u. The Gospeltrain. De Cocksdorp: za. 19.30 u. Sint Jan: zo. 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg. Openbare lèzing: 10.30 u. „Een hart van wijsheid ver werven." Wachttorenstudie: 11.20 u. „Jehovah geeft de vermoeide kracht." Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen. Van za. 8.00 tot ma. 8.00 u.: Dokter W. Vos, Haffelderweg 2, Den Burg, tel. 12023. Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging) Kruiswerk Kop van Noord-Holland, afdeling Texel. Voor verpleegkundige thuiszorg op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 06-8998828. Spreekuur jeugdgezondheidszorg (iedere werkdag van 8.30-9.00 uur), telefoon 313241. Het uit leenmagazijn in het wijkgebouw aan de Schoonoord singel 24 is elke werkdag tussen 13.00-14.00 uur geopend, telefoon 313241. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreek uur zaterdag en zondag om 18.00 uur precies, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 312323. Thuiszorg (bejaardenhulp en gezinszorg): Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 314152. Spreekuur na het weekend maan dag 8.00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur. Stichting Thuiszorg Texel, Jonkerstraat 6, Den Burg. Nuttige adressen: •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11. •Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is da gelijks open van 9 00 tot 17 00 uur Telefoon: tijdens kantooruren 322188; buiten kantooruren 312222. Bij spoedeisende gevallen: 06-11 •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 322188. •Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen tel. 312527 •Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 319413 (De Nieuwe Skuul). •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwem mers in nood: tel. 316270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 312066. •Kunstgebitreparatie: Tandtechniek Van Kralingen (samenwerkend met het heelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 312069. Tandtechniek R. van Oosten (particuliere praktijk), tel. 310605. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 312112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. Vrijdag 19 januari In Calluna beginnen om 18.30 uur de Texelse kampioenschap pen zwemmen. In de Doopsgezinde kerk in den Burg wordt om 19.00 uur het Driekoningen-spel opgevoerd door medewerkers van het Maartenhuis en de Vrije School. Van 20.00 tot 22.00 uur wordt in De Verrekieker het 30-jarig bestaan van de Watersportve reniging Texel gevierd. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Seven". Zaterdag 20 januari Kotex houdt open huis in het clubgebouw in de Mars, waar van 14.00 tot 17.00 uur konij nenkeuring wordt gehouden. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Doornroosje" en om 20.30 uur „Seven". De wielervereniging houdt een crosswedstrijd bij de Biesbos- weg. Start jeugd 14.00 uur; se nioren 14.30 uur. Van 19.00 tot 22.00 uur wordt in zwemparadijs Calluna een „Drijf-in show" gehouden met medewerking van Radio Royal: zwemmen en dansen voor iedereen. Entree f4,50. Toneelvereniging Nieuw Leven speelt in dorpshuis 't Skiltje het stuk „Rosageuren Manusgein" van Aris Bremer uit Oosterend; 20.00 uur. In Het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt een stijldan savond gehouden. Toegang gratis. Aanvang 20.30 uur. Zondag 21 januari Om 10.30 uur begint in manege Akenburg een menwedstrijd in de serie om de Jaap de Graaf- bokaal. Tussen 13.00 en 14.00 uur kan op het Turfveld in de Dennen worden gestart voor de winter- wandeltocht van Het Gouden Boltje. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Doornroosje" en om 20.30 uur „Seven". In De Kampanje in Den Helder wordt opgetreden door het Escher-trio met werken van Beethoven, Pijper en Tsjaikows- ky; 15.00 uur. Van 14.00 tot 17.00 uur houdt Kotex in het clubgebouw in De Mars open huis bij het vervolg van de konijnenkeuring. De Zonnebloem houdt een ont spanningsmiddag voor Texelse 65 plussers in de burgemeester De Koning-hal - met medewer king van Marco Bakker; van 14.00 tot 17.00 uur. In de Hervormde kerk van Oosterend wordt een interker kelijke dienst gehouden voor de eenheid van de christenkerken; aanvang 19.00 uur. Maandag 22 januari In theater De Kiekendief op De Krim wordt vanaf 18.30 uur het 30-jarig bestaan gevierd van het Overkoepelend Orgaan van Vrouwenverenigingen Texel. De vereniging voor Bedrijfs voorlichting Texel houdt in Bosch en Zee de jaarvergade ring; 20.00 uur. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Seven". In de kantine van sporthal Ons Genoegen houdt de badmin tonclub jaarvergadering; 21.00 Dinsdag 23 januari De afdeling dialect van de historische vereniging komt om 20.00 uur bijeen in d'Ouwe ULO. ook niet-leden zijn welkom. Voor de leden van de Onderne mersvereniging Den Burg ver zorgt Jook Nauta een informatieavond over zijn pro ject „Het hart hersteld". Aan vang 20.00 uur in Theodora-hoeve. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „La reine Margot". Woensdag 24 januari In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Doornroosje" en om 20.30 uur „La reine Margot". De Plattelandsvrouwen van De Cocksdorp-Eierland hebben jaarvergadering in Het Eierland sche Huis, aanvang 19.45 uur. Na de pauze spreekt oud notaris Hans Boswijk over het Tesselhuus. De dansgroep Oude Dansen houdt in d'Ouwe ULO een open avond, aanvang 20.45 uur. In schouwburg de Kampanje in Den Helder: Golden Earring un plugged, aanvang 20.15 uur. Na afloop vaart een extra boot te rug naar Texel. De „Molengat" vaart momen teel als dienstboot omdat de „Schulpengat" in Rotterdam is voor een dokbeurt. Voorlopig wordt geen extra schip ingezet en er worden geen wachttijden verwacht. Ook informatie via de TC Nieuwslijn, telefoon 06 904 904 01. Hoogwater te Oudeschild Vr. 19 6.55 en 19.25 Za. 20 7.54 en 20.30 u Zo. 21 8.55 en 21.25 u. Ma. 22 10.11 en 22.04 u. Di. 23 11.05 en 23.06 u. Wo. 24 11.36 en 23.46 u. Do. 25 11.54 u. Vr. 26 0.05 en 12.10 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. De zon komt 21 ja nuari op om 8.35 u. en gaat onder om 17.05 u.; 20 januari nieuwe maan, 22 januari springtij. Lai aa vo hu Wi ba 1 sc ve da ze Pa de uil zi< sc kc toegankelijk voor leden of oudle den, maar voor iedereen van 16 tot 96 jaar. Het niveau van lesge ven is voornamelijk gericht op be ginners mede doordat deze dansen enorm verschillen van de gebruikelijk volksdansen. Volksdansgroep Texel nodigt iedereen uit met deze dansstijl kennis te komen maken en mis schien kan dit leiden tot uitbrei ding van het aantal leden van de groep, die wekelijks in dorpshuis „De Wielewaal" bijeenkomt en daar les krijgen van Wim de Bruin. Van de deelnemers wordt een bij drage van ƒ12,50 gevraagd maar daarvoor is men dan ook van 11.30 uur tot 16.30 uur onder de pannen. Voor verdere informatie en voor aanmeldingen voor deze dag (er is een beperking aan het aantal deelnemers): Lies van Gent, tel. 319805 (na 17.00 uur), tel. 362140 (overdag). De „Tesselaar" is een succes ge weest. Velen hebben het kleinood met een waarde van vijf gulden als sourvenir mee naar huis geno men. Een nieuw exemplaar is in ontwikkeling. Vorig jaar Pasen kwam L R met een eigen Texels betaalmiddel. Het bedrijf heeft als enige op het eiland de rechten daarvoor. Bij De Nederlandse Munt werd met veel ceremonieel het eerste exemplaar geslagen. Zo'n 40.000 exemplaren werden in omloop gebracht. De munt, voorzien van een boet en een schaap en op de andere zijde het wapen van Texel, werd ook wel als betaalmiddel gebruikt, maar dat stuitte op kritiek. „We hebben on derzoek laten verrichten en nemen de aanmerkingen ter harte", ver telt L R-directeur Taeke van Lingen. Tot eind vorig jaar konden bezit ters de munt bij een bank omwis selen tegen de waarde. Onder nemers kregen die gelegenheid tot vorige week. Slechts een kleine tienduizend munten werden inge wisseld. De nieuwe Tesselaar zal opnieuw omstreeks de Paas verschijnen. Deze versie zal sterk afwijken van een rijksdaalder, zodat verwarring niet meer mogelijk is. Over de af beelding wordt nog gedacht. „We willen het koppelen aan een duide lijk Texels onderwerp en hebben al iets in ons hoofd", aldus Van Lin gen. De uitgifte zal gepaard gaan met duidelijker foldermateriaal in, verschillende talen. De badmintonclub houdt ledenver gadering op 22 januari, aanvang 21.00 uur. Deze wordt gehouden in de kantine van sporthal Ons Ge noegen. Zo'n beetje de beste film die Frankrijk in 1995 afgeleverd heeft. In Cannes al ontving Virna Lisi de prijs voor de bes te vrouwelijke bijrol en werd de film in 1995 beloond met maar liefst 5 Césars (de Fran se Oscar). Isabelle Adjani speelt haar: ze is mooi. ze is katholiek, ze is dochter van de koning, ze is Marquerite van Valois. Haar drie broers noemen haar Margot. In een poging om de Fransen, die met elkaar enorme gods diensttwisten hebben, te ver zoenen, wordt er een huwelijk gearrangeerd tussen de doch ter van de Franse Koning (Charles IX, koningin is Cathé- rine de Medicil met een voor aanstaande protestant. De man is echter lomp en onge schoren en stinkt naar zweet en knoflook. Het wordt een „fantastisch" feest. De film staat bol van haat en angst en een paar dagen na de trouw partij vindt de grootste slacht partij plaats tijdens de godsdiensttwisten in Frank rijk: de Bartholomeusnacht. Er vallen duizenden doden, maar een stervende protestantse jongeling doet een beroep op Margot: zij verbergt en ver zorgt hem en wordt verliefd. Hier wil de familie natuurlijk niets weten. Seven De fantastische thriller Seven wordt de komende week ge prolongeerd. Een magistrale film met goeie rollen van Mor gan Freeman en Brad Pitt. Na een rommelige start wordt je langzaam maar zeker naar het puntje van je stoel gezogen. Een zinderend slot is het re sultaat van een film die veel overlaat aan je eigen verbeel ding als het om de gruwelijk heden gaat. En schrik ervan hoever je hierin kunt gaan. Durf hem te zien! Doornroosje Voor de kleintjes biedt Cine ma Texel deze week weer eens een klassieker van de bovenste plank: Doornroosje. Zaterdag-, zondag en woens dagmiddag. SEVEN, vrijdag t/m maandag LA REINE MARGOT, dinsdag en woensdag Voor aanvangstijden: zie de Agenda. De Dansgroep Oude Dansen heeft plaats voor nieuwe dansers en danseressen. Wie een dansje wil maken is woensdag welkom op de open avond in d'Ouwe Ulo. Het zal jongeren aanspreken dat de groep naast de oude dansen een aantal ballroomdansen in het repertoire opneemt. Dansen omdat het leuk is. Dat is het credo van de vereniging, waar zo'n 18 paren actief zijn. Tot dus ver met oude dansen, waaronder de IJswals en de Wiener Melange van André Rieuv. De meer eigen tijdse quickstep, de Engelse wals en tango zijn voorbeelden van ball roomdansen die straks ook wor den geoefend onder leiding van Voor de .eenheid van de Christen kerken" wordt zondag om 19.00 uur in de Hervormde kerk van Oosterend een interkerkelijke dienst gehouden. Voorgangers zijn ds.F.J. Daane en L. Knipscheer. De gelegenheidscantorij wordt ge vormd door leden van het Texels Theologen Convent. De voorberei ding is gedaan door leden van de WIKO. De opbrengst van de cel- lecte is voor Artsen zonder Grenzen. Corrie van Loon, spiritueel gene zer, leraar omni-filosofie en auteur, komt in april naar Texel. De ook van radio en tv bekende persoon lijkheid zal op 20 en 21 april een tweedaagse workshop verzorgen, voorafgegaan door een introduk- tielezing op vrijdagavond 19 april van Hermance van Loon. Ingegaan wordt op het ontdekken van intuï tieve talenten en op de vraag hoe aan iemands innerlijke verwachtin gen kan worden voldaan. Wie er meer over wil weten of wil deelne men aan de workshop, kan con tact opnemen met Mansolein Mineralen in Den Burg, tel. 322213. Gré Zandbergen. Als het kan wordt gedanst op levende muziek, gemaakt door de groep die ondei leiding staat van Bert Kemper. Ook wordt gedanst op bandmuziek Van nieuwe leden wordt niet auto matisch gevraagd dat ze zich ge lijk in het folkloristiche pak steken Zowel enkelingen als stellen zijn welkom. De dansavonden op woensdag beginnen om 20.45 uur en duren tot 22.15 uur. Nieuwe leden vallen gelijk met hun neus in de boter. De dansgroep heeft met Pinksteren een uitwis seling met een club uit Denemar ken. Verder staat een bezoek aan een dansgroep in het Belgische Brugge op het programma. Steeds meer mensen maken ge bruik van de warme maaltijdvoor ziening. Dank zij deze voorziening kunnen zij langer zelfstandig blij ven. Door de uitbreiding van het aantal deelnemers moeten de hui dige rijders te veel maaltijden mee nemen. Om hen te ontlasten worden nieuwe rijders voor het be zorgen van maaltijden in Den Burg gezocht. De volgende zaken zijn van belang voor diegenen, die geïnteresseerd zijn in deze vrijwilli- gersdienst: men rijdt één maal per vier weken; de maaltijden worden de gehele week bezorgd; de „werktijd" is ongeveer één uur per dag; de vergoeding is ƒ0,50 per ki lometer. Vrijwilligers kunnen zich melden bij de Stichting Welzijn Ouderen Texel, Molenstraat 2, 1791 DL Den Burg (tel. 312696). Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden in geladen. Deze week wordt oud papier op gehaald in de volgende straten: 2. Beatrixlaan en Noordwester. Oosterend: De papiercontainer van gymver eniging Oosterend staat zaterdag de hele dag (8.00-18.00 u.) op de hoek Slotskolk/Kotterstraat. Oud papier en karton moet gebundeld worden aangeleverd. (ADVERTENTIE) Bel de TC Nieuwslijn en ,e weet alles: sport, nieuws, agenda, TESO- gegevens, hoogwatertilden en het Texelse weer. Alles op één lijn. Even de krant bellen dus. Altijd direkt bereikbaar, zelfs vanaf |e vakantie-adres Het 'Texels Dagblad' met het nieuwste nieuws voor ca. 1 - per minuut

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 2