jCalluna nog niet n gemeenteraad Theatervoorstelling over Wim Kan Wat ikzeggen wou... èveel onbeantwoorde vragen ronzen plak voor ngrid van Lubek Noodstalling bij boot Den Helder Schaatswedstrijd op het Vlak COURANT Vloer Bijenkorf onder water Dooi zorgt voor wateroverlast Ledental golfclub aan banden gelegd Vernielingen Fiets vernield Banden en slippen voor judoka's Volleybaltraining Smash maand gratis Nattevlakweg Dennen 's middags dicht Parijs-Dakar in manege voor mini-coureurs Winst voor Mareis Tetak vergadert „Ontvoering" van jeugdspelers Tevoko """"■"O Ik*.*,***, TIWCA Don Tourf Bc^ftMW 4 ongetwijfeld hevige discussie het voortbestaan van zwem- adijs Calluna wordt een maand esteld. De raad zou zich er in vergadering van dinsdag a.s. buigen, maar dat wordt iart. „Er zijn nog teveel vragen onduidelijkheden", aldus een eentelijke woordvoerder. |dat de werkgroep het rapport verde over Calluna, barstte het rakeel los. De enige manier om zwemparadijs te laten overle- is volgens de rapportage een ke financiële injectie die moet rden betaald uit een verhoging de toeristenbelasting met vijf cent. Berekend was dat bij een lissement ook al een verhoging m die belasting nodig zal zijn om »t verlies op de vangen. Dat zou in gaan om een stijging van tien pt college heeft zich achter de nbevelmg van de werkgroep ge naard. In commissieverband left de raad ook al aangegeven lluna in stand te willen houden, aar over de financiëring is men k niet eens. Alternatieven staan g niet duidelijk op een rij en dat fnede een reden voor uitstel van discussie. in andere reden is een onderzoek [ar de deugdelijkheid van de dak- ïnstructie van het zwemparadijs. Igens gemeentewerken kan het de Nederlandse kampioen- lappen veldloop voor studenten ft Ingrid van Lubek de derde ats behaald. Op een lastig par- op de Wageningse berg ishte zij zondag twintig meter iter de twee koplopers. enlijk was de 24-jarige studente lemaal niet van plan om mee te ■en. Koud terug van een (vakantie werd zij echter uitge- gd door atleten van haar club lias in Utrecht. Die zochten nog n loopster voor het clubteam. it succes, want mede dankzij de 'de plaats van de Texelse won lias het ploegenklassement. rid van Lubek ging na drie ron- n van 1,7 km over de streep in i tijd van 19 minuten en 1 se- ide. „Eigenlijk duurde de wed- jd te kort", was haar commen- ir. Gezien haar voorbereiding n ze echter tevreden zijn. ermee door, maar er is ook een externe deskundige gevraagd en die komt pas eind deze week met een rapport. Te laat om de raad tij dig van de conclusies op de hoogte te kunnen brengen, vonden b en w. Fietseigenaren die hun rijwiel in de stalling van Teso bij de Helderse veerhaven hebben staan, moeten deze uiterlijk zondag 25 februari weghalen. Een dag later begint namelijk een verbouwing van de stalling, die wordt uitgebreid van 130 naar 200 plaatsen. De verbouwing is een onderdeel van een reeks verbeteringen die Teso doorvoert in de voorzieningen voor reizigers. De eerste voor bereidingen worden op dinsdag 20 februari getroffen. Vrijdag 29 maart is de vernieuwde stalling klaar. In de tussenliggende periodekunnen fietsers terecht in een noodstalling op het parkeerterrein. Buiten de tij den van de bootdienstregeling is deze stalling gesloten. Donderdagmiddag werd door de kinderen van de Jan Drijverschool geschaatst op de ijsbaan op het Vlak bij Den Hoorn. IJsclub „De Geul" had de baan in prima staat gebracht en de deuren van de koek en zopietent geopend. De wedstrijden kenmerkten zich door de geoefendheid en de grote en enthousiaste deelname van de Hoornder schaatsjeugd. Willem Duinker uit groep 8 bleek veruit de snelste op de 400 meter en werd daarmee schoolkampioen. Bij de meisjes van groep 8 was Malou Penha de snelste. Ook de kleuters deden mee. In deze groep bleek Chantal Bakker de snelste te zijn. Overige uitslagen 400 meter: Groep 7 jongens: Ben Boudreau; groep 7 meisjes: Rosalie Lap. Uitslagen 100 meter: groep 5/6 mixed Buddy Coenders; groep 3/4 rtiixed Guus Hillen. TÏ7YTTT CTT /- DINSDAG 13 FEBRUARI 1996 bewering dat hij sympathie heeft voor de landbouw? Ik niet. Nic Dros senior Ammoniak! oosterend Voorspeeluur. In de voorspeel ruimte van d'Ouwe Ulo is woens dag om 19.15 uur een voorspeel- uur. Aan bod komen: saxofoon, big band, fluit, piano, gitaar, klarinet en gitaar-sax-zang „Ik wil ontzettend graag dat de mens die ruwe bolster met blanke pit is. De kern moet goed zijn! En de realiteit is oorlog, ellende, ver vuiling en... vul maar in. Daar moet ik, op zoek naar een sprankje hoop, iets over zeggen." uit het veld slaan. Ze wonnen met 3-1 van de Helderse dames. Die waren ondanks het verlies blij dat ze toch nog hadden kunnen spelen. De invallende dooi heeft zon dag op verschillende plaatsen voor wateroverlast gezorgd. Dichtgevroren afvoerputten konden het dooiwater niet ver werken. Dat was onder ander het geval aan de Vliestraat in Oosterend, waar de boel onder water kwam te staan. Ge meentewerken maakte een eind aan het euvel door de dichtgevroren putten door te prikken. (Foto Dirk Kuiter) t gloednieuwe vloer van de orthal van de Bijenkorf stond af lopen weekend voor een groot Cel onder water. Oorzaak was een (kende verwarmingsbuis die or de zware vorst in de nacht an donderdag op vrijdag was ge- rongen. lekkage ontstond ondanks de rstbeveiliging in de nieuwe ap- ratuur. De wateroverlast heeft Igens beheerster mevrouw isterhof geen nadelige gevolgen >or de vloer. Dankzij een flinke veilbeurt en reparatie van de ver arming is het alsof er niets is ge- urd. T euvel werd ontdekt door de >lleybaldames van Smash '68, die zaterdag zouden spelen tegen "SC 3. Dankzij bemiddeling van rard Kuip, beheerder van de ninghal die de zaal beschikbaar elde, kon toch worden gespeeld, dames van Smash '68 lieten i door de gebeurtenissen niet Even meelopen en daar gaat weer een nieuwe coureur Het bestuur van de Texelse golf club heeft een voorlopige ledens top afgekondigd. Het ledental was, nu de aanleg van de golfbaan in volle gang is, toegenomen tot 300, waarmee de golfclubeen van de grotere sportverenigingen op Texel is. Eerst wil De Krim, eigen aar van de baan, in overleg met het bestuur het volume van de speel rechten voor clubleden vaststellen. Afspraken over het gebruik van „De Texelse" zijn nodig, omdat het een openbare golfbaan is, waar behalve leden ook recreanten mo gen spelen. Pas na het overleg tus sen De Krim en het dubbestuur zal het maximum aantal leden bekend zijn. De huidige 300 leden krijgen de eerste rechten op het lidmaat schap van de golfclub zoals die straks op de nieuwe baan zal spe len. Tot nog toe werd slechts geoefend op een tijdelijke accommodatie naast het kampeerterrein op De Krim. Voor de ruim vier miljoen gulden kostende golfbaan moet de contributie belangrijk omhoog. Bovendien zijn de voorwaarden om op de baan te spelen zwaarder. Alleen spelers met een golf- vaardigheidsbewijs (GVB) worden toegelaten. Een aantal leden heeft inmiddels hun GVB behaald. Bin nenkort start een groep van vijftig leden met een poging om dit „rij bewijs voor golfers" in de wacht te slepen, zodat ze volgend jaar op „De Texelse" een balletje mogen slaan. Degenen die nog lid willen worden, komen op een wachtlijst. Zij kun nen zich aanmelden bij secretaris Dirk Jan Brinks in De Cocksdorp, telefoon 31 62 42. In de Dorpsstraat van De Koog is in de nacht van zaterdag op zondag een Mercedes-ster van een auto gesloopt. Ook werd een deuk in de voorkant getrapt. De wagen is van een 35-jarige Koger. In het park achter het' raadhuis werd een paal met een bord uit de grond getrokken. Een fiets die in de Binnenburg in Den Burg tegen een boom was gezet, werd later aangetroffen met kromgetrapte wielen en een verbo gen lamp. Eigenaar is een 16-jarige jongen uit Den Burg. Een 15-jarige scholier heeft bij de politie aangifte gedaan van vernie ling van zijn fiets, die hij donder dagmorgen in de stalling van OSG De Hogeberg [gebouw Emmalaan] had gezet. Toen de jongen om twaalf uur uit school kwam, was zijn rijwiel weg. Hij vond de fiets terug in de bosjes bij de sporthal, maar erg blij hoefde hij niet te zijn, want het voor- en achterwiel van het rijwiel waren krom getrapt. Onder het toeziend oog van hun trainer legden verschillende judo ka's van Shima vorige week een examen af. De geslaagden zijn: Gele slip: Eric van Boven, Bart Lemstra, Simon Kemper, Thijs Keijser, Tom Verkroost, Robbin Leyen, Melame Leyen, Daniël Montezmos, Pieter-Jan Eelman, Bart Dom- hof Mike Zuidema, Michiel Gerritsen, Leon Daalder. Gele band: Joram Tromp, Arie Ellen, Kevin Knol, Niels Hin. Oranje slip: Ben Boersen, Robert Zijm, Margit Boer, Demian Meuldijk, Peter Ipenburg, Nick Rutten, Michel Stroo, Niels Rutten, Timo Schafer Groene slip: Sjoerd Ruarus, Caroline Duine- veld, Marieke Dumeveld, Zafa/a Kingma, Jeroen van Oosten. Groene band: Mark Roeper. Blauwe slip: Boite Witte. Volleyballiefhebbers kunnen gratis terecht in de nieuwe sporthal van De Bijenkorf. Smash '68 nodigt hen uit om een maand kosteloos mee te trainen en zo de aantrekkelijke kanten van de sport te beleven. Ook mensen die in het verleden ooit hebben gevolleybald zijn wel kom. De Oosterender vereniging komt met het initiatief omdat het ledental wat is terug gelopen. Dankzij de nieuwe accommodatie is er echter ruimte voor uitbreiding. De trainingen zijn op woensdag avond van 20.00 tot 21.30 uur. Voor informatie kan men bellen met Bianca Slik (318593) of Fia Joustra (318440). De Nattevlakweg is tot het eind van deze week elke middag afgesloten. Staatsbosbeheer neemt deze maat regel om strandexploitante Eva Kreuzgrabe de gelegenheid te ge ven haar strandspullen van paal 12 naar het parkeerterrein bij paal 15 te verhuizen. Mevrouw Kreuzgrabe verloor ondanks het kort geding dat Staatsbosbeheer tegen haar had aangespannen, omdat ze wei gerde haar spullen bij Jan Ayeslag weg te halen. Een van de redenen dat ze haar spullen niet naar het terrein bij paal 15 bracht, was dat ze daarvoor een omweg moest ma ken, omdat de Nattevlakweg éénrichtingverkeer is. gelijkgestemden een theatrale, gekke, maar vooral actuele theater voorstelling in het schemergebied tussen cabaret en toneel. Nico van der Linde, die zijn talloze muzikale sporen onder meer naliet als bege leider van Ramses Shaffy, bespeelt het publiek behalve via de vleugel ook met zijn muzikaal-komisch ta lent als acteur. Lars Boom is de tekstschrijver, Fred Florusse de meedenkende regisseur. Zaterdagavond 17 februari, aan vang 20.30 uur in Klif 12 in Den Hoorn, kaarten ƒ19,50, vrienden prijs ƒ17,00, tel. 319633 (Diner vooraf mogelijk) Op menig kindergezicht viel het zondag in manege Akenburg af te lezen: aan de ene kant de span ning, maar aan de andere kant de twijfel. Want het was toch wel een beetje eng, die ronkende motoren. Onder geruststellende leiding van de MAB-club werd de angst over wonnen. Vandaar dat het meren deel van de jeugd trots als een pauw rondstapte. De opstapdag van de MAB-club voor kinderen tot 13 jaar Was een daverend succes. Maar liefst 109 kinderen waagden zich op de mini- motoren. De accommodatie leende zich er bijzonder goed voor: een ruime, afgescheiden baan met een zachte ondergrond. Van het hindernismateriaal waar normaal paarden overheen springen, was een aardig circuit opgezet. Voor de allerkleinsten was er een gewoon baantje, maar de groteren mochten zich in het parcours begeven. Mini-materiaal De manege beviel de MAB zo goed als lokatie, dat wordt overwogen in de toekomst meer evenementen daar te houden. „Misschien een trialwedstrijd", aldus voorzitter Henri van Maldegem. De MAB-club had gezorgd voor uit stekend materiaal voor de kinde ren. Er waren motorfietsjes in alle maten Drie ervan zijn van de MAB. De KNMV had er vijf meegebracht en een motorzaak die is gespecia liseerd in dergelijke minimachines had ook nog enkele exemplaren meegenomen, waaronder een trike en een motor met zijspan voor de allerkleinsten. Ook waren er speciale bescher mende pakken en helmen die de kindersnoetjes een stoere uitdruk king gaven. De MAB heeft zelf der gelijk materiaal om jonge crossers de kneepjes van de sport bij te kun nen brengen. Na enige aarzeling waagden veel kinderen zich aan een rondje. „Niks aan, gewoon gas geven en rem men", vertelde'een jochie na af loop aan zijn moeder. Zijn plaats werd ingenomen door een ventje dat nog maar nauwelijks groot ge noeg leek om zelf te kunnen lopen Henri van Maldegem ontfermde zich met een brede grijns over de kinderen, niet altijd geheel tot ge ruststelling van de aanwezige moe ders. „Kom op kerel, dan zullen we jou eens op een echte motor zet ten." Ouders werden verbannen naar de kantine. Even meelopen en al snel hadden zelfs de allerklein sten het gevoel te pakken. Van ach ter de ruiten keken de ouders trots toe. j Valpartijen Ook de dames lieten zich niet on betuigd. Vaak begonnen ze iets rus tiger, maar als de machine eenmaal vertrouwd aanvoelde, werd ook door hen het gas opgedraaid. Het verschil tussen gas open en gas dicht viel niet altijd mee, maar door de beschermende kledij en de zachte ondergrond liepen valpar tijen met een sisser af. In één ge val vond een complete aanrijding De Texelse boeren zijn blij dat er voor het ammoniakprobleem een evenwichtige oplossing is gevon den in samenwerking met ons raadscollege, waarvan het over grote deel de boeren steunt in hun strijd tegen ongenuanceerde maat regelen die voor Texel nergens op slaan. Nooit is aangetoond dat er op Texel teveel ammoniakuitstoot is. Hoe is het mogelijk dat een of twee raadsleden de moed hebben om onze wethouder voor leuge naar uit te maken. Vast staat in elk geval dat er op Texel altijd nog een TEKORT is aan dierlijke mest. Elk jaar worden flinke hoeveelheden uit overschotgebieden aangevoerd en op Texel tot waarde gebracht, wat werkelijk aantoonbaar is en verlichting geeft voor probleemge bieden Waarschijnlijk is de heer De Groot c.s. niet duidelijk wat er in de agrarische wereld gebeurt. Dat zijn onmin voortspruit uit onvermogen staat voor mij vast. Wie gelooft zijn De basketballers van De Mareis hebben tegen FAC III een 52-50 overwinning behaald. De Texelaars gingen slagvaardig van start, maar de snelle voorsprong ging verloren doordat De Mareis slordiger ging spelen en AFC beter in het spel kwam. Met rust keken de Texelaars tegen een 22-30 achterstand aan. Na de hervatting kwam De Mareis moeizaam in het ritme. Er was een time out voor nodig om orde op zaken te stellen Het resultaat was een eindprint van de Texelaars waarin alles op de break werd gespeeld en de thuisploeg met twee punten voorsprong zege vierde. Vrijdag vertrekt het team met de boot van 18.00 uur. Tafeltennisvereniging Tetak houdt donderdag 7 maart om 19.45 uur in sporthal De Ferrever de algemene ledenvergadering. Voorzitter Martin Jansen treedt af en is niet herkiesbaar Gegadigden voor de vrijkomende functie kunnen zich opgeven bij Lieuwe van der Veen, of Caecilia Roeper. Na de vergade ring is er nog tijd om een balletje te slaan. Trainer Michel Gomez lrechtsJ kijkt toe hoe de jeugd zich vermaakt met „klootschieten" in de besneeuwde duinen. Het Postbank Kleinkunst Festival besteedt dit jaar aandacht aan het leven en werk van Wim Kan. Tij dens het komende festival in maart in Amsterdam zal de voor stelling „Ken Kan" in première gaan. De voorstelling op zaterdag in theater-restaurant Klif 12 is een try-out. De wijze waarop Wim Kan via het theater of televisie (de beroemde oudejaarsconferences) politici van hun voetstuk trok („weet je wie ook zeer bekwaam is...") sprak grote bevolkingsgroepen aan. Het succes op de planken kon zijn eeuwige twijfel echter nooit wegnemen, zo als blijkt uit de dagboeken. Welke tralies bouwden hij en z'n onaf scheidelijke Corrie om zich heen? Jappenkamp Rob van de Meeberg (Arnhem, 1944) ervaarde het maken van Ken Kan als zowel uiterlijke als inner lijke noodzaak Wim Kan's geloof in de mensheid heeft sinds de Birma- spoorlijn en zijn ervaringen in een Jappenkamp een geweldige knauw gekregen. Bij Rob van de Meeberg zijn het de herinneringen aan de teloorgang van het socia lisme die nog pijnlijk duidelijk in zijn ziel gekerfd staan. Via Kan vertelt Rob van de Mee berg -die toevallig ook nog veel lijkt op Wim Kan- aldus zijn eigen mu zikale verhaal, zoals hij dat veel eerder deed in de voorstellingen „Verkilling" en Reich". Hoe gebeurt dat? In ieder geval niet door nummers of conferences na te spelen of door het opvoeren van een serieus toneelstuk. Rob van de Meeberg óntwikkelde samen met Naar aanleiding van hun kam pioenschap zijn het D- en E-team van volleybalvereniging Tevoko „ontvoerd". De jeugd werd ge dropt in het bos en moest in het donker de goede weg vinden. Eind punt was De Krim, waar hun bege leiders de kampioentjes een plezie rig weekend bezorgden. Zo beloonden zij de jongens en meis jes voor hun inzet tijdens dit sei zoen. Daarbij werd gewerkt aan de teamgeest, die in volleybal erg be langrijk is. De jeugd vermaakte zich met spelletjes, video, gourmetten en bowlen. Klootschieten in de sneeuw was eén van de hoogtepunten. Het weekend werd afgesloten met een consumptie in het strandpaviljoen bij paal 28 en een duik in het zwembad. plaats, maar ook dat bleek achteraf mee te vallen Van alle kinderen is een foto ge maakt, die ze op 3 maart, tijdens de eerste clubcross van de MAB op de baan in Eierland gratis kunnen af halen. Op 16 en 17 maart krijgt de club bezoek van Dakar-rijder Gerard Jimmink, die met zijn wedstrijdmachine mee zal doen aan een clubcross. tFoto Tessa de Croaffl

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 5