Vhe°tR Weekend „Doe maar eens niet zo gewoon teso Film Hl „Beestachtig" concert trombonisten Hoogtepunt concertserie met Vokaal Ensemble TEXELSE couRANT E Agenda 2 en 3 maart 1996 Kerkdiensten zondag 3 maart Gevarieerde theaterweek OSG: Kunstwerk Molenkoog wordt functioneel Klucht door Amateurtje MÉM oud Papier Aandoenlijk varkentje Hulp bij invullen belastingbiljet Flippo-ruilbeurs en waterspelletjes Collectant gezoc =- Mensen Jeu de Boulers staan op scherp VRIJDAG 1 MAART 1996 dorpshuis De Wielewaal. Entree ƒ10.-. om 14 30 uur in het zaaltje na de Doopsgezinde kerk. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg. 9.30 u mw. C. Vlaming uit Diemen De Waal: geen dienst. De Koog: 9 30 u. ds. H.R. Betting; afscheid fam Sampiemon, mmv. kath. kerkkoor. Den Hoorn: 11.00 u. mw C Vlaming uit Diemen. Oosterend: 9.30 u. SOW-dienst in Geref kerk; ds. E.J. Vledder; uitz. via Radio Texel. Oudeschild: 11.00 u. ds E.J. Vledder De Cocksdorp: 11 00 u. mw. drs. R. Schultheiss. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. drs F J Daane; doopdienst. 19.00 u drs FJ Daane; uitz. via De Lichtboei. Oosterend; 9.30 u. SOW-evangelisatiedienst; ds. E.J. Vledder; kandidaat J. Vonk; uitz. via Radio Texel. 19.00 u. kandidaat J Vonk. GEREFORMEERDE GEMEENTE In kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend. 10 00 en 16.00 u. ds. C J Meeuse. Woe 6-3 (biddag): 15 00 en 19.00 u. ds. C.J Meeuse. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 16.15 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg 10 00 u ds L. Knipscheer; extra collecte Vormingswerk GDB; uitz. via De Lichtboei. BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg. 10.00 u ds. J. Visser ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag: 19 30 u herenkoor, uitzending via De Lichtboei Zondag: 10.45 u. dameskoor Oudeschild: zo. 9 30 u. JEHOVAH's GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg Openbare lezing 10.30 u.: ,,Hoe neemt u beslissingen Wachttorenstudie 11 20 u „Jehovah's schapen hebben tedere zorg nodig." Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdag voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen: Uitsluitend voor spoedgevallen Van za 8 00 tot ma. 8.00 u Dokter W. Vos, Haffelderweg 2, Den Burg, tel. 312023. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreek uur zaterdag en zondag om 18.00 uur precies, Witte Kruislaan 19, Den Burg Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 312323 Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging) Kruiswerk Kop van Noord-Holland, afdeling Texel, voor verpleegkundige thuiszorg op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 06-8998828. Spreekuur jeugdgezondheidszorg (iedere werkdag van 8 30-9.00 uur), telefoon 313241. Het uitleenmagazijn/ servicepunt in het wijkgebouw aan de Schoonoord singel 24 is elke werkdag tussen 13.00 - 14.00 uur geopend, telefoon 313241 Thuiszorg (bejaardenhulp en gezinszorg): Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 314152. Spreekuur na het weekend maan dag 8.00-10 00 uur en 14.00-15.00 uur. Stichting Thuis zorg Texel, Jonkerstraat 6, Den Burg. Nuttige adressen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg, Het bureau is dagelijks open van 9 00 tot 17.00 uur. Telefoon: tijdens kantooruren 322188, buiten kantooruren 072-5122222 Bij spoedeisende gevallen: 06-11. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 322188 Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg Alleen in spoedgevallen, tel. 312527. Verslavingsproblemen' Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen- tel. 319413 (De Nieuwe Skuul). Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwem mers in nood: tel. 316270 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel 312066. Kunstgebitreparatie: Tandtechniek Van Kralingen (samenwerkend met het heelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel 312069. Tandtechniek R. van Oosten (particuliere praktijk), tel. 310605. Apotheek. Weverstraat 95, Den Burg. Tel 312112. Zaterdag 11 00-12.30 en 15 00-17.00 uur. Zondag 11 00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. Terwijl een der trombonisten voorleest, zitten de andere muzikanten alweer klaar voor het volgende dierengeluid(Foto Frons Hopman) Ongeveer 140 bezoekers genoten woensdagmiddag in theater De Kiekendief van een uitstekend con cert. Vier muzikanten van nationale topklasse, verenigd in het Daniel Speer Trombone Consort, aange vuld met pianist Martien Maas, waren te gast in de succesvolle reeks ,,De Muze". Nu al staat vast dat deze serie van kwalitatief hoog staande muziekoptredens volgend winterseizoen een vervolg zal krij gen. Ook ditmaal bestond het gehoor voornamelijk uit Texelaars. Voor in de zaal zaten veel kinderen, maar het programma was niet speciaal op hen toegesneden. Uitzondering was het beroemde stukCarnaval des Animaux" van Charles Camille Saint Saèns (1835-1921). De onge bruikelijke uitvoering door vier trombones klonk beestachtig" goed. Dan weer kropen de muzi kanten in de huid van een groepje kakelende kippen, dan weer veran derden ze in trage schildpadden en -'n grapje- levendige fossielen. Het publiek gaf een open doekje voor de vertolking van een héél zware olifant en kon ook het achteruit de zaal klinkendekoekoek!" waarde ren. De diverse dieren werden op rijm voorgesteld dooréén der muzikan ten en werden op dia's getoond. Wervelend of theatraal was dit on derdeel niet, wel onderhoudend en goed. Na twee stukken van Rachmaninof was de klassieker ..Rhapsody in Blue", waarmee de Amerikaanse componist George Gershwin in 1924 furore maakte, een prachtige uitsmijter. Bijna kreeg Texel vorig jaar de onderwijsprijs De inzending was de Theaterweek, die eens in de twee jaar door OSG De Hogeberg wordt gehouden. Het Texelse pro ject heeft inmiddels navolging ge kregen in de rest van het land. „Maar zo uitgebreid als bij ons is het daar niet", vertelt Hans van Garderen, die een jaar voorberei ding heeft gestoken in de nieuwe theaterweek, die dinsdag losbarst. Het spreekwoord luidt: doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg. Burgemeester Van Rappard zegt in een voorwoord van het theater- week-programmaboekje dat het juist leuk is om eens niet zo ge woon te doen De OSG weet daar alles van Voor de vierde keer wordt de Theaterweek gehouden. Een vlag, die de lading allang niet meer dekt, omdat het project veel breder is dan alleen theater. De Theaterweek wordt niet ieder jaar gehouden. Van Garderen: „Het ene jaar besteden we het budget aan het aanbieden van minstens twee professionele voorstellingen. Het andere jaar laten we de leerlin gen zelf de planken opgaan De bedoeling is dat ze het jaar daarop met andere ogen naar zo'n voor stelling kijken." Behalve toneel, muziek en dans worden dit jaar ook workshops in video en fotografie gegeven. „We werken samen met drie Hogescho len. Zij gayen aan dat deze twee richtingen ook tot de mogelijkhe den behoren. Dus hebben we dat geprobeerd." De animo voor de nieuwe items was overweldigend. „Verrassend veel ja Het is duidelijk een medium dat leeft. Bovendien voelen veel leerlingen zich er waar schijnlijk veilig bij. Hoeven ze niet zelf het podium op." Om de 870 leerlingen m de groep van hun voorkeur te plaatsen, is Van Garderen al vanaf de herfst vakantie aan het puzzelen. Ook de lokaties moesten worden vastge legd, want het project vergt meer ruimte dan in de schoolcomplexen voorhanden is. Het Thema van de week is Fata Morgana. „Daar kan van alles aan worden opgehangen." De drie ho gescholen leveren 65 studenten voor de begeleiding van de work shops. Voor die opleidingen is het een goede stage-mogelijkheid „Ze doen graag mee. Stages draaien bij hun meestal om een paar lesuren in een week. Ze hebben hier echter een project waar ze een week lang intensief werken met dezelfde kin deren Dat maakt het zo anders voor hen en dus aantrekkelijk." De afdeling consumptief van de OSG kookt in de theaterweek maaltijden voor de studenten en de kaderle den. Uit-markt Alle Texelaars kunnen vrijdag 8 maart meegenieten van de ervarin gen die de OSG-leerlingen hebben opgedaan. In de aula en gymzaal van de OSG en de Koninghal bij het LBO wordt van 09.00 tot 15.00 uur een presentatie verzorgd in de vorm van een uit-markt. Alle deel nemers aan de workshops treden op. ledereen is welkom. De ene professionele groep heeft z'n hielen nog nauwelijks gelicht, of de volgende staat alweer op de stoep. Het succes van concertserie De Muze is groot Maar volgens de organisatoren (De Krim en de Mu ziek en Dansschool) wordt het hoogtepunt bereikt op zondag 10 maart. Dan treedt namelijk het Vokaal Ensemble Quink op. De vijf professionele zangers (twee mannen en drie vrouwen) vormen samen één van de beste ensem bles ter wereld. Ze verzorgen optre dens over de hele wereld. Op Texel zingen ze werken van Spaanse componisten, zoals Juan Vazquez en Mateo Flecha. De laatste is be- Toneelvereniging 't Amateurtje speelt zaterdag de klucht „Ach va der, lieg met meer". Het verhaal is geschreven door Hans Kirchhoff en in het Nederlands vertaald door Jim Keulemans. 't Amateurtje wordt geregisseerd door Hetty Beijert. De uitvoering begint om 20.00 uur in dorpshuis De Wiele waal te De Waal en entree bedraagt ƒ10,- Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden inge laden. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opgehaald in de volgende straten: Maar die leidt weer tot compli caties. Ooit wel eens een var ken schapen zien drijven? Op Texel wordt de Nederlands gesproken versie vertoond, zo dat de film voor jong en oud aantrekkelijk is. Het is bepaald geen simpele kinderfilm, ge zien de zeven Oscar nominaties. Geprolongeerd Als een ware James Bond in de dierenwereld, maar dan ongelooflijk vol grappen en grollen, raast maffe bekken trekker Ace Ventura nog een week door de oerwouden van Afrika. Ace moet zich inzetten voor de wereldvrede: hij moet een verdwenen witte vleer muis - de god van een Afri kaanse stam - zoeken, want als dat beest niet op tijd opduikt breekt er een stammenoorlog uit. t Tijdens zijn strooptochten door de jungle zet hij stamhoofden en postkolonialen lekkerte kak ken en schotelt en-passant een prachtige anti-bont lobby voor. ACE VENTURA, WHEN NA TURE CALLS, dagelijks om 19.00 uur en 21.15 uur BABE, dagelijks om 14.00 uur en 16.00 uur. Babe is een aandoenlijk var kentje. De big wordt met de fles grootgebracht, maar weet daardoor niet bij welke dier soort het hoort. Een speurtocht vol komische momenten leidt tot een verrassende conclusie. De gemeenteraad gaat akkoord met een subsidie vn 10 000,- voor de bouw van een speelkunstwerk voor zwembad Molenkoog. Binnen het bouwkrediet was aan vankelijk ƒ7.200,-, eén procent van de bouwsom, geserveerd Dat vond de werkgroep Kunstwerk Molenkoog echter te kort. De ad viescommissie Kunst- en Cultuur beleid adviseerde daarom er een extra bedrag voor uit te trekken. De provincie heeft een subsidie van maximaal ƒ9.000,- toegezegd. Over subsidiebedragen tot ƒ5.000,- uit het fonds Cultuur en Historie van de gemeente mag het college beslissen, bij bedragen daarboven neemt de gemeenteraad zelf het besluit. Tijdens de commissie welzijn vo rige week, had Erna Eelman [VVD] bedenkingen, maar het raadslid ging overstag toen haar de toezeg ging werd gedaan dat het kunst werk ook functioneel zal zijn. „Het wordt een speelwerktuig waar de kunstenaar z'n fantasie op los heeft gelaten", aldus wethouder Nel Eelman (welzijn). Dat een Texelse kunstenaar de voorkeur krijgt zegde ze niet toe. „Maar in ieder geval een Noordhollander." Dirk Terpstra (PvdA) toonde zich so wieso voorstander van een kunst werk. „Al is het maar om de discus sie die het teweeg brengt." Woensdagmiddag 20 maart kun nen 55-plussers hun belasting formulier gratis laten invullen. Deze service wordt geboden door de Stichting Welzijn Ouderen Texel in samenwerking met de FNV. Geïnteresseerden kunnen zich mel den bij de SWOT, tel. 31 26 96. Vrijdag 1 maart Voorlichter Klaas Groot van de DLV houdt in Bos en Zee een le zing over de teelt van witlof, bloemkool en wortelen, aan vang 13.30 uur. In kantine De Kletskeet is van 19.30 tot 22.00 uur opnieuw een clubavond voor jeugd van VV Texel '94. Dit keer zijn de D pu pillen aan de beurt. Er wordt o.a. bingo gehouden. In Cinema Texel draait Babe om 14.00 en 16.00 uur en Ace Ventura deel II 19.00 en 21.15 uur. In het kader van Wereldgebeds dag worden diensten gehouden in vier Texelse dorpen. In de Doopsgezinde kerk van Den burg, het zaaltje naast de NH kerk van De Cocksdorp en de gereformeerde kerk van Ooster end is de aanvang 19.30 uur, in Ons Huis te Den Hoorn begint het om 20.00 uur. Haïti staat cen traal. Zaterdag 2 maart De Vriendschapronde Texel is een wedstrijd voor gehandi capte en andere atleten. Om 12.30 uur begint in Calluna het zwemonderdeel en om 13.30 uur het looponderdeel. Voor het voormalige VVV kantoor van De Koog start om 14.30 uur de wed strijd voor wheelers over 16 En gelse mijlen In Cinema Texel draaien dezelde films als gisteren. Om 20.00 uur voert toneel vereniging 't Amateurtje „Ach vader lieg niet meer" op in Zondag 3 maart In de Hervormde kerk van Den Burg wordt om 12.00 uur een concert gehouden in de serie „Rondom het orgel". Hans Stehouwer bespeelt het orgel en Cantus Texel onder leiding van Frans Visser zingt enkele wer ken. Het IVN houdt om 14.00 uur een mossenexcursie onder leiding van Kees Lemstra. Meedoen kost niets, deelnemers moeten verzamelen ofc het Mientje, naast jeugdhotel De Zilver meeuw aan de Randweg In Cinema Texel draaien de zelfde films als gisteren. Maandag 4 maart In Cinema Texel draaien de zelfde films als gisteren. Dinsdag 5 maart In de Stappelandhal wordt van 14 00 tot 22.00 uur een horecavakbeurs gehouden. En tree ƒ10,-. De Waddenvereniging houdt een kinderwaddendag voor jeugd van 6 tot en met 13 jaar. Vanaf 10.00 uur zijn er doe-acti- viteiten in de Waddenwinkel aan de Wilhelminalaan en om 14.00 uur is er een excursie rond de Mokbaai. Deelname kost 7,50. Inlichtingen bij de Wadden winkel. In Cinema Texel draaien de zelfde films als gisteren. Souwtje Duinker vertelt voor de Doopsgezinde zusterkring over voetreflexologie. Dat gebeurt De VVD houdt ledenvergaderr om 20.00 uur in appartement^ hotel Tubantia Na de pauzev zorgt Mart Zijm van Rijkswat staat een lezing o\ zandsuppletie, de strekdam de toekomst van de Razen Bol. Vandaag begint de theaterwe van OSG De Hogeberg. Vrijd, wordt een uitvoering vo belangstellenden verzorgd. Om 19.30 uur vergaderen ben met de dorpscommissie v< Oosterend in De Bijenkorf, p Teso verwacht deze week ge; wachttijden. Er wordt geen ext schip ingezet. De fietsenstallir naast de veerhaven van D Helder wordt verbouwd. Rei gers kunnen gebruik maken v; de noodstalling op de parken plaats. Eind maart is de verbc wing klaar. Verdere informatie over de vee dienst: telefoon 36 96 90. ien Hoogwater te Oudeschilm Vr. 1 3.55 en 17.20 u Za. 2 6.10 en 18.35 u I Zo. 3 7.15 en 19.35u Ma 4 7.45 en 20.04 u Di. 5 8.27 en 20.50 u Wo. 6 9.10 en 21.25 u Do. 7 9.45 en 21.54u ie Vr. 8 10.00 en 22.24U Aan het strand is het ongeveer een uJH eerder hoogwater. De zon komt 3 maa® op om 7 20 u en gaat onder om 18.Jffl( u., 5 maart volle maan. 6 maart sorinJfl Herstrating Beatrixlaan. Aanne mer Westerlaken heeft met ƒ116.520,- als laagste ingescheven voor de herstrating van de Beatrixlaan. Het gaat om het ge deelte tussen de Kogerstraat en de Jonkerstraat. 8. Kogerstraat, Wagemaker- straat, Waalderstraat en Marelstraat. De Cocksdorp Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opge haald door ouders van leerlingen van o.b.s. Durperhonk. Men wordt verzocht het papier uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten, 's Middags van 13.00 tot 15 00 uur wordt in de rest van de Eierlandse polder door de Strijbosschool oud papier opge haald. Oosterend De papiercontainer van gym vereniging Oosterenó staat zöterdag de hele dag (8.00-18.00 u.) op de hoek Slotskolk/Kotter- straat. Oud papier en karton moet gebundeld worden aangeleverd. Oudeschild: In Oudeschild wordt dinsdag 5 maart vanaf 15.00 uur door De Bruinvis oud papier opgehaald, leder wordt verzocht het papier tijdig gebundeld aan de straat te zetten. Zwemparadijs Calluna biedt I jeugd op woensdag 6 maart wi volop vermaak. Om 14.00 uur! gint in de snackbar een ruilbel van flippo's en ih het zwembadcf spelletjesmiddag. De ruilbeurs®, om 15.30 uur afgelopen, maar(21. zoekers hiervan kunnen daa®. met korting in het bad terecht. V®| ƒ5,- entree kunnen ze nog deelt» men aan de spelletjes en mogen! zo lang blijven als ze willen. Del nen die om 14.00 uur al voorl waterspelletjes komen, betalen! normale entreeprijs. De spelletj| middag duurt tot 17.00 uur. Negen jaar lang heeft mevrol Krugers-Van Tatenhove de collel voorde kankerbestrijding verzorf op Texel. Ze wil ermee stoppen! wordt een vervanger/ster gezoc! Het gaat om slechts enkele dagf werk per jaar. Inlichtingen en al melding via telefoon 31 30 73. In Utrecht is Marcel Dijker uit 0-j geslaagd voor de opleiding wi en waterbouwkunde. kend van zijn collectie „ensaladas", dat zijn teksten die zijn opgebouwd uit verschillende dichtregels. Het is een extreme mix van komische en dramatische stukken, ironische fragmenten, zedenpreken, popu laire passages en liturgische cita ten in diverse talen Het geheel vormt een kleurrijk, koddig en ta melijk bizar samenraapsel, dat werd gebruikt ter ontspanning van de hofhouding in 1550. Quink sluit de voorstelling beest achtig af met het werk „Bestiari" van Oltra. Daarin komt een zes tiende eeuwse kip voor, een nach tegaal die niet meer zingt en een olifant. Het Vokaal Ensemble treedt op in theater De Kiekendief op De Krim, aanvang 14.00 uur. Kaarten a 20,- zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij De Krim, de VVV, Nauta Boek en de Muziek en Dansschool. Op ver zoek bemiddelt de muziekschool voor mensen die een vervoers probleem hebben. De Jeu de Bouleclub Den Burg start zaterdag met de voorjaars competitie. Er wordt om 14.00 uur gespeeld op de baan in de Notaris- tuin aan het Achterom, iedereen die kennis wil maken met deze sport is welkom.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 2