Cjrocn ZwartsJexels in het hart. N Brand verwoest voorraad winkel van Maartenhuis s? Zaal geheel in de as gelegd bruna Uitmarkt kleurrijke :roon op Theaterweek TEXELSE™COURANT -.•-af \^kantiekranv Voorpareepecial va ostenwind hield bten aan de kant fat Vertrouwenspersoon in basisonderwijs VERDER IN DIT ummer Nieuwe zaal Oosterend is blikken trommel 2 Eerste aflevering van „de Wullepeweid op" 2 Vliegend aanzoek 5 •fr Geen snelle tijden in halve Marathon 5 Niet Platts maar Prins werd dartkampioen 5 Hoofdletsel na voorrangsfout Nigeriaanse bende zendt brieven rond TEXELSE^COURANT qecom Meende Gratis informatiekrant voor toerist en Texelaar verschijnt vrijdag 22 maart a.s. DINSDAG 12 MAART 1996 ERICHT 15 SEPTEMBER 1887 NR 11065 artil kstraat 10, 1791 AC Den Burg, telefoon 0222 - 36 26 00 nedi Uitgave; Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv Advertenties/abonnementen/bezorging, telefoon 0222 - 36 26 00, fax 0222 - 31 41 11 VERSCHIJNT DINSDAGS EN VRIJDAGS, NNEMENTSPRIJS ƒ54,55 PER HALF JAAR, LOSSE NUMMERS /1.50 Redactie: tel. 0222 - 36 26 20, fax 314111 B.g.g. 06 - 53 14 91 08, 06 52 78 43 20 of 06 - 53 16 86 57 Buiten werktijd- Frans Hopman, Pater Witteplein 27, Den Burg, tel. 31 54 72 gedwongen onderbreking van /eerdienst vrijdag- en zaterdag- Idag als gevolg van de lage >edo erstand kwam vooral zaterdag r inz een onaangename verrassing, ger t in de laatste plaats voor Teso aaki die op basis van de ersvoorspelling geen opont- id had voorzien. >r de schrale wind die met ht vijf tot zes uit de oost- tot oosthoek woei, kwam de voor hing van Teso dat de veerdienst dag vanaf drie uur tot tegen een of vijf was gestremd, vrijwel jTegen kwart voor vijf kon dank- be inzet van twee schepen de ïterstand snel worden inge- Id. asis van de weersvoor-uitzich- oor zaterdag voorzag Teso die geen oponthoud. Vooruitlo- d daarop werden via NOS- [tekst (pagina 723), de verkeer- 3rt»ormatie via Radio Noord- Jandof de Teso-infolijn (369690) In mededelingen verstrekt. De Itenwind trok onverwacht ech- I toch aan, waardoor het ewaterpeil volgens voorlichter Bloem „naar beneden don- e" en de boot vanaf een uur of e toch enkele uren uit de vaart oest. Kort na vijf uur begon het Ier snel te wassen, zodat de Bist vanaf 17.20 uur kon worden izigers die vóór die tijd vergeefs Ir de haven waren gekomen, adden ook naar het Tesokantoor pnen bellen. Dat was volgens bm vanaf 14.15 uur bemand, ■dag heeft Teso volgens sche lpevaren. Er komt een vertrouwenspersoon voor leerlingen van het basis- en speciaal onderwijs op het eiland- De benoeming is het gevolg een raadsbesluit van 5 februari j.l. om maatregelen te treffen om sexuele intimidatie te voorkomen binnen het onderwijs of in samenhang daarmee. Er wordt ook een klachtencommissie ingesteld. De raadscommissie welzijn adviseert woensdag 20 maart over de maat regel. De vertrouwenspersoon heeft tot taak eventuele klachten van leerlin gen in ontvangst te nerven en de klager met advies bij te staan. Ver der zal deze door bemiddeling pro beren een oplossing voor de pro blemen te vinden. Ook steunt dit persoon de scholier bij het indie nen van een klacht bij de klachten commissie, het bestuur of een an dere instantie. Als dat nodig is, verwijst deze ook naar hulp verleningsinstanties. Verder ziet de vertrouwenspersoon erop toe dat de klacht geen nadelige gevolgen heeft voor de indiener en kijkt of de aanleiding tot de klacht wordt weg genomen De vertrouwenspersoon is verplicht tot geheimhouding, met uitzondering tot het bestuur, de klager en de klachtencommis- Door de uitslaande brand bleef van het zaaltje bij het Maartenhuis niets over. IFoto's Tessu de Groolfl Een uitslaande brand heeft maandagmorgen rond half zes het oude zaaltje van het Maartenhuis bij De Koog in de as gelegd. Vanuit het nabijgelegen woongebouw „Avalon" werd het schijnsel van de vlammen ontdekt door beheers ter Marijke Commandeur, waarna het automatisch brand alarm in werking werd gesteld. De brandweer wist te voor komen dat het vuur oversloeg naar andere gebouwen. In de ruimte bevond zich de complete voorraad zelfgemaakte artikelen voor het Maartenhuis-winkeltje. Het verlies is niet alleen financieel groot, de spullen hebben tevens een aan zienlijke emotionele waarde. gebouw kan als verloren worden beschouwd ïlnemers aan de Theaterweek vrijdag met de Uitmarkt werd isloten, kregen alle lof toe- 'aaid van wethouder Eelman ïlzijn). „Het niveau was heel >9 en de uitvoering zag er prima Het is maar goed dat we niet )ben bezuinigd op het culturele budget voor het voortgezet onder wijs." De Uitmarkt waarop de 870 deelne mers aan de theaterweek hun kunstzinnige capaciteiten presen teerden, was verspreid over de burgemeester De Koninghal en de De harde wind wakkerde het vuur maandagmorgen snel aan. De rich ting bleek een gelukje: net naast het fel brandende zaaltje staat een nieuw nutsgebouw in de stijl van de overige Maartenhuis-gebou- wen, maar de vlammen waaiden gymzaal van de OSG. Totaal pas seerden dertig voorstellingen de revue met de meest uiteenlopende creatieve uitspattingen. De scholie ren lieten geen middel onbenut om hun uitbeeldingen kracht bij te zet ten. Kleding, papiermaché, licht- en muziekeffecten waren van stal ge maakt voor een optimaal resultaat. Technici van Stipt verzorgden licht en geluid Zowel de uitvoerders als de toeschouwers beleefden er vrij- Lees verder pagina 2 l P-leerlinge Daniëlle Stiekema wordt in de voorstelling „Sneeuwwitje, ja daag" op handen Ien voetenI gedragen door de overige Van 9'OOP 12 /Foto Gerard T.mmormanl precies de andere kant op. Daar bevond zich wel de houtopslag van de opvanginstelling, maar ook die bleef net van het vuur gevrijwaard. Met water uit de eerste brandweer wagen werd het nutsgebouwtje nat gehouden. Snel waren de ove rige slangen aangekoppeld en kon uit een put genoeg water worden gezogen voor de bestrijding van het laaiende vuur. Het zaaltje, dat toch op de nominatie stond te wor den gesloopt, moest toen al als verloren worden beschouwd, zodat de aandacht werd gericht op het voorkomen van uitbreiding van het vuur. Verslagen Van een afstandje keken bewoners van het Maartenhuis vol ontzag toe. De verslagenheid was groot. „We zijn uiteraard ontzettend blij dat het een ruimte zonder mensen betreft", vertelt beheerder Nico Engelaer. „Maar het is evengoed vreselijk." Het zaaltje werd gebruikt voor kunstzinnige therapie en voor dag opvang van drie mensen in het ka der van het zogenaamde „Texel- project". „Die kunnen wel tijdelijk elders in één van de gebouwen worden ondergebracht." Het meest aangrijpend is het ver lies van de complete voorraad voor het winkeltje van het Maartenhuis. „Onvervangbare spullen, door de bewoners gemaakt. Kijk, er ston den ook veertig stoelen, maar daar kun je nieuwe voor kopen. De din gen die in de weverij en de houtwerkplaats waren gemaakt, zijn eenmalig. Die kun je niet terug kopen. We wilden ze vandaag (maandag-red.) naar de nieuwe ruimte overbrengen. Nu is alles weg." Oorzaak De werkstukken die tijdens de kunstzinnige therapie zijn gemaakt, evenals de penselen, potten verf en boekwerken zijn ten prooi gevallen aan de vlammen. Ook stond er voor ƒ1000,- aan lavendelolie, een speciale achthoekige tafel en ander meubilair waar de bewoners aan waren gehecht. „We zullen meteen De gemeenschappelijke mede zeggenschapsraad van het open- baar- en speciale onderwijs op Texel heeft instemmend gerea geerd op de maatregel. Het is nog niet bekend wie tot vertrouwens persoon wordt benoemd. OSG De Hogeberg heeft al een vertrouwenspersoon in functie. Een 18-jarige bromfietster uit De Waal heeft zondagmiddag hoofd letsel opgelopen bij een aanrijding op de Bernhardlaan met een 24-ja- rige automobilist uit Den Burg. Toen ze viel schoot de helm van haar hoofd, waarschijnlijk omdat de kinband niet goed vast zat. De automobilist draaide rond 17.40 uur vanaf de Wilsterstraat linksaf de Bernhardlaan op, toen uit tegen overgestelde richting een brom fiets naderde. De chauffeur van de auto verleende geen voorrang, waarop de twee met elkaar in bot sing kwamen. Het meisje klaagde over hoofdpijn en is voor observa tie overgebracht naar het Gemim- ziekenhuis. Over haar toestand is niets bekend. Een Nigeriaanse organisatie stuurt brieven rond waarin ze vragen of ze geld op de bankrekening van de geadresseerde mogen storten, om zodoende de belasting te ontdui ken. Het gaat om een bedrag van 35,5 miljoen Amerikaanse Dollars. Er wordt de rekeninghouder een provisie van dertig procent in het vooruitzicht gesteld. Er wordt ge vraagd om bankrekeningnummer en andere gegevens. Over vol machten wordt niet gesproken. De politie adviseert geadresseer den niet in in zee te gaan met de organisatie. Volgens politievoor- lichter Rob Koningstem gaat het om een wijdvertakte bende die er op uit is mensen op te lichten. (ADVERTENTIE) De dader in beeld nasmeulend staat de oliekachel in de rook nieuwe spullen moeten kopen, want het werk moet doorgaan We kunnen de mensen niet naar huis sturen." Engelaer denkt dat de brand is ont staan door de oliekachel. Die moest het gebouwtje op een con stante temperatuur van vijf graden houden en sloeg daartoe met enige regelmaat aan via een automati sche ontsteking. „Het kan zijn dat er kortsluiting is ontstaan, maar je weet natuurlijk nooit honderd pro cent zeker wat er is gebeurd. Er was kortsluiting, maar die kan ook door de brand zijn ontstaan. Als gevolg daarvan was onze telefooncentrale ook even buiten gebruik, zodat we de brandweer niet konden bellen. Gelukkig werkte de brandmelder goed." Ook het bos en de begroeiing rond het zaaltje is aangetast door het vuur. Hoe groot de schade is, kan pas na een bezoek van de verzekeringsexpert worden ge zegd. Met de bewoners is direct na het laatste bluswerk gepraat over de brand. Engelaer: „Het is voor hen een schokkende ervaring die ze goed moeten verwerken. Het vuur heeft veel indruk gemaakt. Verdriet om de verloren gegane spullen? Dat hebben de bewoners niet zo, maar de medewerkers des te meer. Vandaar dat we vanavond weer bij elkaar gaan zitten. Het is een erg emotionele gebeurtenis." (/na te bé ben. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: (ADVERTENTIE) Cjrocn Zwartsjexel s in het harL. Inleveren advertenties t/m woensdag 13 maart aan de balie van de Texelse Courant Uitgeverij Langeveld en de Rooy Parkstraat 10 Den Burg Telefoon 0222 - J62W30 Fax 0222-3141II

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 1