Muzikaal cabaret in Krim-theater Weekend teso Worsteltent start met muziekcafé I Film ■m zod ond TEXELSE De Bruijn reikt in Jordanië prijs uit Nieuwe voorzitter reumavereniging Informatieavond van Baha'i-groep COURANT Thijssejaar-foto's nu in Den Hoorn Kindermatinee in De Kampanje VOOR 9 en 10 maart 1996 Kerkdiensten zondag 10 maart oud Papier Agenda |er ite Uur voor iedereen Gereformeerde kerk Bussen naar stuk over Anna Paulowna Mysterie ten top: The Usual Suspects Collecte reumi Bestemmingspl^l VRIJDAG 15 MAART 1996 Blij verrast nemen de Royal Jordanian Falcons de door hen gewonnen trofee voor de meest professionele display van de Texel Airshow 1995 in ontvangst. Op de foto v.l.n.r.: Taiseer Daboubi. Qusay Zaza Ivliegers van het RJF), Ed de Bruijn, Mifeed Hassouneh Idirecteuren Omar Hweij (RLF-leiderl. Foto: Coert Munk. De organisatoren van de Texel Air show uit 1995 hebben een meer daags bezoek aan Jordanië ge bracht. De reis vond plaats op uitnodiging van de Royal Jordanian Falcons, het door ko ning Hoessein opgerichte en nog steeds door hem gesteunde „display team". Dit team was een van de spectaculairste deelnemers aan het geslaagde evenement van vorig jaar. Tijdens hun bezoek werden Ed de Bruijn en Coert Munk rondgeleid langs diverse historische plaatsen in Jordanië. Tot de hoogtepunten behoorde het bezoek aan Petra, de ruim 8000 jaar oude verborgen stad, die zowel in Christelijke als Islamitische geschiedenis een be langrijke rol speelt. Daarnaast ver raste brigade-generaal Omary, commandant van de Royal Jordanian Police Flight, het duo met ee helicoptervlucht over het land. In ruim een uurtijd werd een groot aantal bezienswaardigheden van het land bekeken vanuit een positie die slechts aan weinigen is voorghouden. Tijdens een diner in het historische Kan Zahan, waar het tarditionele eten uit jordanie werd geserveerd, overhandigde De Bruijn de prijs die de Falcons tijdens de show in 1995 hadden gewonnen Deze „most professional flying display" kon niet eerder worden overhandigd, omdat het team tijdens de show al weer naar België was vertrokken om bij een volgend evenment op te treden. Het team zegde toe om in 1998 - bij de laatste Texel Airshow van deze eeuw - graag weer naar het eiland te komen. Vermoedelijk komen zij voor die tijd al een of meerdere keren voor een informeel bezoek naar het vliegveld als zij met hun vier vliegtuigen in West- Europa op toernee zijn. Ed de De Texelse vereniging voor reuma patiënten heeft enkele bestuurs wisselingen ondergaan. Op de on langs gehouden algemene ledenvergadering werd Nel Drijver- Agter gekozen als nieuwe voorzit ter als opvolger van S. Sietsma. Mevrouw Drijver zat al in het be stuur als secretaris. Haar plaats wordt nu ingenomen door mevr. J.A. Roos-Schipper, die nieuw in het bestuur is. Een ander nieuw gezicht is mevr. C. Vlaming-Keijser, die de plaats inneemt van de afge treden mevr. S. Broekema-Bos- man. „Waar streven de Baha'is (op Texel) naar?". Op deze vraag wil de op het eiland actieve Bahi-groep vrijdag 22 maart antwoord geven. In dorpshuis De Hof in De Koog houdt de groep van 19.30 tot 22.00 uur een informatieavond Eerst wordt een inleiding gehouden, waarna er gelegenheid is tot gesprek. Doel stellingen als wereldvrede, het wegnemen van de kloof tussen arm en rijk en het bestrijden van racisme zullen daarbij zeker aan de orde komen. Voor meer informatie: mevr. A. Habraken, tel. 31 78 96. Bruijn verleent aan de voorberei ding van de toernee van dit jaar de nodige ondersteuning. De foto-expositie van het Thijssejaar is weer verhuisd. Na het Paviljoen op De Krim, Nauta Foto en dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg, zijn de winnende inzendin gen van de fotowedstrijd nu te be zichtigen in De Vermaning. Kunste naar Henk Noorlander heeft de wanden van zijn atelier helemaal vol gehangen en hoopt dat veel Hoornders, maar ook andere Texelaars en toeristen een kijkje komen nemen. De Vermaning is zoals gebruikelijk „open, tenzij ik dicht ben". In theater De Kampanje te Den Hel der speelt „Burrp!" woensdag 27 maart om 15 00 uur de kindermatinee „Doormidden". Het absurde verhaal gaat over een variété-artiest die een mislukte truc doet met een konijn uit een hoed. Een vrouw doormidden zagen lukte wel. Een meisje genaamd Ilse wil dat ook wel eens meemaken en biedt zich aan als proefkonijn. Dat wordt een spannende ervaring. Crème Fraiche is de naam van een Maastrichts viertal dat niet alleen muzikaal, maar ook bijzonder geestig is. Zij treden zaterdag 23 maart om 20.15 uur op in theater De Kiekendief op De Krim. Kaarten a ƒ15,- zijn verkrijgbaar bij de re ceptie van het vakantiepark en bij Nauta Boek in Den Burg. Telefo nisch reserveren kan ook. Het viertal heeft al een roemruchte staat van dienst. In '92 wonnen ze het Gronings Studenten Cabaret Festival en haalden ze een nomina tie voor de Annie M.G. Schmidt- prijs. Hun eerste avondvullende programma hield het twee jaar vol op de Nederlandse podia. De op volger heet „A la minute". Lachen is het parool, want in bijna elk programma-onderdeel zit iets grappigs. Zelfs het gevoelige lied ontlokt een grijns. De vier gebrui ken instrumenten als enige hulp stukken. Ze noemen zichzelf geen cabaretiers. „We doen alles, van flamengo tot close-harmony tot variété en slapstick." iFoto. Jon Clemens Lampei HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u ds. J. ter Haar. De Waal: geen dienst De Koog: 9.30 u ds. W.L. vd Geer uit Alphen a/d Rijn. Den Hoorn: 11.00 u. ds. W.L. v d. Geer uit Alphen a.d Rijn, uitzending via Radio Texel. Oosterend: 9.30 u. ds. E.J. Vledder Oudeschild: 11.00 u mevr. drs. R Schultheiss. De Cocksdorp: 11.00 u ds. E.J. Vledder. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. ds. F. Daane; biddag voor gewas en arbeid; 19.00 u „Uur voor iedereen", m.m.v. Excelsior en solist Rob Manse; ds. F.J. Daane; uitz. via De Licht boei. Oosterend- 10.00 u. en 19 00 u. drs W.L. de Koeyer uit Velthoven. GEREFORMEERDE GEMEENTE In kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend 10.00 en 16.00 u. dienst GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 16.15 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg 10.00 u. R. Kuiper; 4dt zondag i/d 40-dagentijd; Uitzen. via De Lichtboei. BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg. 10.00 u. ds. J. Visser. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag: 19 30 u. The Gospeltrain; gezins viering, uitzending via De Lichtboei. Zondag: 10 45 u. herenkoor. De Koog: zo. 9.30 u JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg Openbare lezing 10 30 u.: „Wat voor naam bouwt u bij God op?" Wachttorenstudie 11.20 u. „Gods koninkrijk - begrijpt u de betekenis ervan?" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdag voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen: Uitsluitend voor spoedgevallen. Van za. 8.00 tot ma. 8.00 u.. Dokter A.C.P. J Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel. 312016. Consult uitslui tend na telefonische afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreek uur zaterdag en zondag om 18 00 uur precies, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 312323. Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging) Kruiswerk Kop van Noord-Holland, afdeling Texel, voor verpleegkundige thuiszorg op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 06-8998828. Spreekuur jeugdgezondheidszorg (iedere werkdag van 8.30-9.00 uur), telefoon 313241. Het uitleenmagazijn/ servicepunt in het wijkgebouw aan de Schoonoord singel 24 is elke werkdag tussen 13.00 - 14.00 uur geopend, telefoon 313241. Thuiszorg (bejaardenhulp en gezinszorg). Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren 314152. Spreekuur na het weekend maan dag 8.00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur. Stichting Thuis zorg Texel, Jonkerstraat 6, Den Burg. Nuttige adressen: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 uur. Telefoon: tijdens kantooruren 322188, buiten kantooruren 072-5122222 Bij spoedeisende gevallen. 06-11. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 322188. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen, tel. 312527 Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen tel. 319413 (De Nieuwe Skuul). Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwem mers in nood: tel 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 312066. Kunstgebitreparatie: Tandtechniek Van Kralingen (samenwerkend met het heelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 312069. Tandtechniek R. van Oosten (particuliere praktijk), tel. 310605. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg Tel. 312112 Zaterdag 11.00-12 30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen Vrijdag 15 maart In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.15 uur The Usual Suspects. Vandaag begint om 19.00 uur in de burgemeester De Koninghal Texelpop. Zie voor het pro gramma de krant van vrijdag 8 maart. Zaterdag 16 maart In Cinema Texel draait om 14.00 en 16.00 uur Babe en om 19 00 en 21.15 uur The Usual Suspects. Bij de kantine van SV De Koog start om 13.30 uur een schoonmaakactie van de natuur door de KNJV en de Wildbeheer eenheid. De tweede avond van Texelpop begint opnieuw om 19.00 uur in de Koninghal. In manege Akenburg begint om 09.15 uur een dressuur- wedstrijd. Publiek is welkom Gestart wordt met de klasse Z. In de namiddag zijn de ponyruiters aan de beurt. In Cinema Texel draait hetzelfde als zaterdag. In de Hervormde kerk van Den Burg is het presentatieconcert van Cantus Texel, aanvang 15.30 uur. Medewerking wordt ver leend door organist Hans Stehouwer. De toegang is gratis, maar na afloop wordt een col lecte gehouden ter bestrijding van de kosten. Maandag 18 maart In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.15 uur The Usual Suspects. De Overkoepeling van Texelse Vrouwenorganisaties vergadert om 13.30 uur in het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk. De raadscommissie voor alge meen en organisatorisch beleid houdt om 19.30 uur een open bare vergadering in het raad huis. In d'Ouwe Ulo begint om 19.00 uur een voorspeeluur. Het Leerhuis houdt om 20.00 uur een bijeenkomst in het zaaltje naast de Doopsgezinde kerk. Mevr. Evers-Emden spreekt over onderduik-kinderen, onderduik- ouders. Ze is ontwikkelingspsychologe en werkzaam aan de universiteit van Amsterdam. Ze was destijds zelf een ondergedoken kind. Van haar hand verscheen het boek „Geleende kinderen" over erva ringen van onderduikouders en hun Joodse beschermelingen in de jaren 1942 tot 1945. Dinsdag 19 maart In Cinema Texel draait om 19.00 uur The Usual Suspects en om 21.15 uur Exotica. In het raadhuis is om 19.30 uur een vergadering van de com missie voor ruimtelijk- en huisvestingsbeleid. Aan de orde is o.a. de bijdrage voor het luchtvaartmuseum. In d'Ouwe Ulo is een bibliotheekavond voor leden van de Historische VereniJ aanvang 20.00 uur. Nel Kars speelt in theatej Kiekendief op de Krim „Rus! Oranje" van Ton Vorstenbc f'2 Dit solotoneelstuk gaat ove leven van Anna Paulowna. gang 20,-, inclusief busven Teso verwacht deze weekg wachttijden of stremmini Mochten die zich onvervv voordoen, dan worden zed< gegeven via telefoon 36 96 Krijgt u een antwoordappai dan kunt u ervan uitgaan normaal wordt gevaren. De fietsenstalling naast de haven van Den Helder w( verbouwd. Reizigers kunnen| bruik maken van de noodstal op de parkeerplaats. Eind mi is de verbouwing klaar. Verdere informatie over de vj dienst: telefoon 36 96 90 Hoogwater te Oudeschij V r. 15 Za. 16 Zo. 17 Ma. 18 Di. 19 Wo.20 Do. 21 Vr. 23 3.30 en 16.00 5,06 en 17,25 6,05 en 18,45 7,40 en 19,34 8,56 en 20,50 9,45 en 21,25 10,15 en 22,15 10,27 en 22,44 it el« loer jn 0 t< ch rd ar rhc Aan het strand is het ongeveer een eerder hoogwater. De zon komt maart op om 6.45 u. en gaat onder 18.46 u, 19 maart nieuwe maan,® maart springtij Onder het motto: „Er is altijd hoop", wordt in de Gereformeerde kerk in Den Burg zondag om 19.00 uur een „uur voor iedereen" ge houden. Muziekvereniging Excelsior, onder leiding van Piet Bakker, verleent medewerking. Ver der is er solozang van Rob Manse. Voorganger is ds. F.J. Daane. Kees Prins zit achter het orgel, ledereen is welkom. Bezoekers van de voorstelling „De Russische Oranje" kunnen dinsdag a.s. met speciale bussen naarthea- ter De Kiekendief op De Krim. Op verzoek van de organisatie, de Her vormde Vrouwen Groep Texel, zet de AÓT twee bussen m. De ene vertrekt om 19.15 uur vanaf de Elemert in Den Burg. Opstap plaatsen zijn de haltes langs de Bernhardlaan, hoek Kogerstraat en Gasthuisstraat-Schoorwal. De an dere bus stopt om 19.00 uur in Den Hoorn bij de supermarkt van Goënga, om 19.15 uur in Oude schild (Corinnes Kapsalon) en 19.30 uur in Oosterend (De Bijen korf). Het toneelstuk over het leven van de vroegere vorstin Anna Paulowna, dat wordt gespeeld door de bekende actrice Nel Kars, begint om 20.00 uur. Er zijn nog kaarten a 20,- (inclusief bus vervoer) verkrijgbaar. Liefhebbers van live-muziek ko men vanaf eerste paasdag aan hun trekken in De Worsteltent. De op tredens waarmee het eethuis aan de rand van De Dennen afgelopen seizoen een voorzichtige start maakte, zorgden voor een flinke aanloop. Reden voor exploitanten Wenny Steinmann, Alfons Griffioen en Rob en Annet Arends in overleg met de muziekschool ruimere invulling aan het muziek café te geven. Bezoekers die op de muzikanten zijn uitgekeken, kun nen de blik op de wand richten, waar kunstenaars hun werk kun nen etaleren. De Worsteltent moet een begrip worden voor muziekliefhebbers. Na een frisse wandeling door het bos op zondagmiddag lekker neer ploffen en in een ongedwongen sfeertje luisteren naar spelende muzikanten. Dat is wat het viertal voor ogen staat. Van pop tot klas siek willen ze hun bezoekers zo'n breed mogelijk muziekscala bie den. Muzikanten zijn goed te spre ken over de akoestiek van de voor malige boerderij. „Het hoeft allemaal niet zo preten tieus van ons, geen peperdure bands en zo", aldus Wenny Steinmann, die niet van plan is entree te heffen voor de concerten. „Onze opzet is low budget. Het ei land is een kweekvijver van muzi kanten, kijk maar naar Texelpop. Bands die geïnteresseerd zijn om hier te spelen, mogen gerust langs komen. Als we met de prijs een beetje kunnen rondkomen, is het podium wat ons betreft voor hen." Behalve voor popmuzikanten is er op dat podium en bij mooi weer 's zomers ook op het terras plaats voor andere genres. Bijvoorbeeld voor groepen die binnenkort mee doen aan het ensemblefestival dat de muziekschool binnenkort orga niseert. „Want het is toch zonde als de muzikanten na wekenlang repe teren, maar één keer kunnenj den." Accordi Ander voorbeeld is acccordeondag, die komem mer op het programma stas) de muziekschool en andere len, worden hiervoor binnt accordeonisten benaderd Onder het thema „De Worst gaat vreemd", worden b landse muzikanten aangetrc vee etf ng Jiz€ eu< pst I V §nl< et< aad waarbij de Italiaans getinte k» aangepaste gerechten serve Op het koffieconcert op paasdag (zondag 7 april), aai 13.00 uur, spelen klarii Steffen Snip, gitaristen N Langendijk en Joris Kühne, Dijkgraaf op contrabas en Mi de Bruijn op piano. Op vnl avond 19 april treedt dixiela? kest Grand Abroad op ir| Worsteltent. Het Jan Kühi Frank Stolwijk Quintet speelt bevrijdingsdag. toe zal Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden inge laden. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opgehaald in de volgende straten: 1. Bernhardlaan, Lieuwstraat, Tjakkerstraat en Wilsterstraat. THE USUAL SUSPECTS is één van de meest ingenieus geconstrueerde thrillers van de afgelopen jaren. We krijgen een razendslim plot voorgeschoteld dat je tot het eind op je puntje van je stoel houdt. De film vergt heel wat aandacht van het pu bliek. Je ontkomt er niet aan: je krijgt het gevoel dat er zich veel meer afspeelt dan dat je te zien krijgt. De hamvraag van de film: Who the heil is Keyser Söze7 waart als een spookbeeld door de hele film heen. Wie is die man die zelfs de meest geharde crimine len doet sidderen? Via flash backs krijgen we te maken met een serie uitzonderlijke over vallen waarbij telkens weer die ene naam opduikt. Wie o wie is die verdomde Keyser Söze? Be staat hij wel of is het slechts een hersenspinsel? Maar iedereen is als de dood voor hem. (Op Inter net wordt al maanden gespecu leerd over de ware indentiteit van Söze...) Veel meer mag of kun je niet over de film vertellen omdat je hem gewoon moet zien (mis schien wel twee keer...?). Een staaltje vakwerk van de boven ste plank, en niet alleen dankzij het fantastische script en de uit zonderlijke regie. Zoals ver wacht mag worden bij een script van een dergelijk kaliber, spelen de acteurs hun rol zonder uitzon dering uitmuntend. En „toeval lig" is het camerawerk ook van het soort dat werkelijk juweeltjes bevat. EXOTICA In de serie Cinema Paradiso ver toont Cinema Texel dinsdag en woensdag de in Cannes met de prijs van de kritiek beloonde film EXOTICA. Of je wilt of niet, als kijker word je in de huid van voyeur gedwongen. In een chique nachtclub. Exotica, krijg je voor vijf dollar een dame aan je tafeltje die voor je danst, maar waar je niet aan mag ko men. Centrale persoon is een belastingmannetje dat elke avond in de club doorbrengt en geobsedeerd is door danseres Christina. Deze heeft problemen met haar ex, de disc-jockey en de spreekstalmeester van de club. Op een slinkse manier schakelt het belastingmannetje de eigenaar van een dierenwin kel (die hij gaat chanteren omdat deze illegaalin om zijn plaats in te nemen met een microfoon tje. EXOTICA, het terrein voor een spel met geheimen en verhoudingen; maar toch is niets wat het lijkt. Een onwerke lijk wereldje dat je als voyeur toch een beetje een schuldge voel geeft. Intellectueel, melan choliek, beangstigend. Een bij zondere film. BABE Het opstandige varkentje BABE dat graag door alle andere die ren op de boerderij geaccep teerd en leuk gevonden wil wor den, raast en rent de komende week tijdens de matinees weer over het witte doek. Eigenlijk een must voor het hele gezin. BABE, za.zo. wo. 14.00 en 16.00 uur EXOTICA, di. wo. 21.15 uur THE USUAL SUSPECTS, t/m ma dagelijks 19.00 en 21.15 uur, di. wo. om 19.00 uur nd Expoi De Worsteltent maakt ook ru®o voor lokale kunstenaars. AaF wand hangen bij toerbeurt fot®'e schilderijen die door uitej*15 pende Texelaars zijn vervaarF „Bij voorkeur van Texelse afko zo lang het maar in het inteq past", nodigt Alfons Griffioen, tiek Texel uit werk de expos®e Ook niet-Texelaars zijn welkoirj 15 mei hangen er schilderijer.| Tabitha van Spankeren Enschede. Ze schildert absf®8 werken, die ze om poëtische» maakt. Tijd is een belangrijkeBy tor in haar werk. „Schilderent™ de angst voor de dood." In de week van 18 tot 23 rr gaan 110 collectebussen aar hand van even zovele vrijwilli; over Texel. Zij vragen een bijdr voor het Nationaal Reumafo Het geld wordt besteed aan on zoek, bijdragen aan noodzake kuurreizen en bijdragen voori passingen in huis, rolstoeler andere hulpmiddelen die nie" een andere wijze worden verg: Verloting. Drie prijsjes var verloting van de Hervorr vrouwenclub De Duinroos inI hel zijn nog niet afgehaald.' gaat om de nummers 82, 1701 182 groen. Winnaars kunnen! sen 17.00 en 18.00 uur bellenrl 31 16 76. De gemeenteraad buigt zich maand later over het bes' mingsplan buitengebied danH de bedoeling was. De raad li op dinsdag 9 juli een besluit' men. Reden daarvan is de ve' ging van de tervisielegging to| met 1 april. De gemeente zag daartoe genoodzaakt, nadat gebleken dat de wettelijk verpl,: publicatie een dag te laat ifj Staatscourant was opgenomerj hoorzitting voor alle bezW makers verschuift nu naar dins' 21 mei.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 2