Schots folktrio geeft concert in Lindeboom 50 F amilieberichten ervormde vrouwen teunen Oegandees ntwikkelingswerk TEXELSE J COURANT" Gemeente gaat armoede op Texel te lijf laad krijgt inzage „zaak-Ploeg" Wijziging plan volkstuintjes Schoonmaakactie Texelse jagers Subsidie van ƒ5.000,- voor boek „Blok" Geen bijdrage Hardrijders klagen bij de politie Niet op slot The McCalmans houden van Texel Wegpiraten Joordkroon tweede bij landbouwmilieuprijs Aanmelden voor <oninginnemarkt Texelaartjes Dit v v- tje fel iciteerd... ledingverkoop in De Schakel door de Hervormde Vrouwendienst in Den Burg IFoto Gorard Timmorman) VRIJDAG 15 MAART 1996 Ook op Texel is een categorie in woners die op de rand van ar moede verkeren. Voor hen is deel nemen aan sociale activiteiten en verenigingen niet mogelijk. De ge meente gaat hen de helpende hand bieden om te voorkomen dat zij „outcast" worden. De gemeente haakt in op een rijks regeling die financiële bijdragen voor sociale activiteiten mogelijk maakt. Een hele goede zaak, vond Peter Bakker van Groen Links dinsdagavond in de raad. Er komt een werkgroep die bekijkt hoe zo iets kan worden aangepakt Bakker pleitte ervoor daarin mensen van de vak- en ouderenbonden op te nemen, evenals vertegenwoordi gers van het midden- en kleinbe drijf „Want in die groep zit veel verborgen armoede." Corrie Heijne van Texel Belang opperde om ook iemand op te ne men die al drie jaar in de bijstand zit. „Die weet hoe het zit." Zij wilde de werkgroep een tijdelijk karakter geven. De VVD bekijkt liever eerst de nota die over het onderwerp wordt ge maakt, alvorens een werkgroep aan het werk te zetten Wethouder Nel Eelman vindt het niet verstandig om nu al een bud get voor dit onderwerp vast te leg gen. „We moeten eerst kijken naar wat we belangrijk vinden om te doen. Dan komt er een kosten plaatje op tafel en misschien kom ik daarmee wel weer bij u terug." Pieter de Groot van D66 wilde de buitenschoolse opvang in de dis cussie betrekken, omdat het rijk daar geld voor beschikbaar zou hebben. De wethouder merkte op dat voor de Texelse BSO een rege ling is getroffen en dat ouders die het financieel niet kunnen opbren gen om hun kind bij de BSO onder te brengen moeten worden gehol pen. melkfabriekje dat oud- kelaars Herman en Annemiek Joeneveld in de binnenlanden an Oeganda vanaf 1994 proberen te zetten, begint de eerste Lichten af te werpen. Zuivel prdt er nog niet geproduceerd, aar steeds meer lokale boeren rhandelen er hun melk en nemen de landbouwkundige adviezen van de agrarische geschoolde Texelse ter harte. Pogingen om een school tje en een kinderopvang van de grond te krijgen, zijn tot dusver gestrand op tegenwerking van de autoriteiten, maar het tweetal geeft de moed nog niet op. Zonder geld kan er echter weinig worden uitgericht. Ter ondersteu ning kregen ze van de Hervormde Vrouwendienst uit Den Burg in 1995 al een leuk bedragje toege stopt en dit jaar zit er weer wat in het vat. De helft van de opbrengst van de kledingverkoop die donder dag in De Schakel werd gehouden, gaat naar het project. Afgezien van de tweedehands kleding, die Texelaars gratis beschikbaar had den gesteld, werden er zelf gemaakte prenten, koffie en koek verkocht. De dames lieten zich te vreden uit over de belangstelling. De overgebleven kleren gaan naar Jan en Paula, voor de stichting Dorkas, die zich inzet voor minder bedeelden. ethouder Daan Schilling zal ope- ig van zaken geven over de jjze waarop de gemeente een ïuw plan voor woningbouw in jsterend heeft gepresenteerd. wethouder beloofde dat naar inleiding van een vraag van ïter de Groot (D66) tijdens de idsvergadering. iJ/orige week ontstond hierover veel tumult, vooral omdat de gemeente zo de reeds bestaande plannen van bBdernemer Ploeg van tafel c jjlegde Schilling zegde De Groot toe dat hij de raad eerst het verslag zal toesturen van de vergadering §et Strender dorpscommissie. Jna Eelman (VVD) vroeg waarom lokatie-Bremerstraat, waar ioeg woningen wilde neerzetten, rtog steeds een agrarische bestem ming heeft. „Als er een initiatief tot ioningbouw was, waarom is dat in het concept-bestemmingsplan buitengebied dan niet aangege ven?" Schilling antwoordde dat daar een hele procedure aan vast hangt. „Je kunt niet zomaar een lijntje op de kaart zetten. Kijk maar naar wat nu is gebeurd met het Zouteland in Den Hoorn." Op 't Horntje liggen enkele volks tuintjes op grond die in het bestem mingsplan is aangemerkt als open baar groen. Dat klopt niet, dus wil de gemeente de bestemming wij zigen, zodat de volkstuintjes er mogen blijven. Ook zal een wijzi ging worden doorgevoerd waar door de boomsingel om de tuintjes gehandhaafd blijft. Die onttrekt ze. enigszins aan het oog, wat een net ter beeld in de omgeving veroor zaakt. Texelse jagers geven het hele ei land zaterdag een grote schoon maakbeurt. Zo'n 120 jachtakte houders, verdeeld over verschillende combinaties, nemen tijdens een gemeenschappenlijke actie van de Wildbeheereenheid en de KNJV ieder hun eigen jachtge bied onder handen. Zwerfvuil en andere rommel kan worden verza meld in plastic zakken, die de jagers om 13.30 uur bij de kantine van SV De Koog gratis kunnen afhalen. Vanaf 16.00 uur kunnen de volle vuilniszakken op hetzelfde terrein worden ingeleverd. Er staat een container die door de firma Tatenhove is beschikbaar gesteld. Gelein Jansen en Jan van der Pijl krijgen voor hun boek over het le ven en werk van de kunstschilder Ad Blok van der Velden ƒ5.000,- subsidie van de gemeente. Met dit besluit volgen b en w het una nieme advies op van de commissie kunst en cultuur. Als tegenpresta tie moeten de samenstellers vijf boeken aan de gemeente schen ken. Tevens is bekend geworden dat bij de presentatie van het boek, dat waarschijnlijk eind mei zal verschij nen, het gemeentebestuur van As sen wordt betrokken. „Blok" be hoorde tot de groep Texelse mannen die in de winter van 1944/ '45 door de Duitsers in Assen te werk waren gesteld. Met een serie tekeningen legde hij het verblijf aldaar vast. Het plaatselijke comité van de lan delijke kinderpostzegelsactie heeft de gemeente om een bijdrage ge vraagd. Die is geweigerd, omdat Texel alleen geld geeft aan zuiver lokale initiatieven en kinder postzegels is een landelijke actie, ook al wordt die door plaatselijke instanties uitgevoerd. De adviescommissie betreurt ove rigens dat gelijktijdig aan twee boe ken over Blok van der Velden wordt gewerkt. Dat was echter geen re den om het subsidiebedrag aan te passen. De schrijfster van het an dere boek, Tineke Kooyman, heeft nog geen gemeentelijke bijdrage aangevraagd. Ondanks de vele snelheids controles van de laatste tijd, blijven veel automobilisten te hard tijden. Bij een meting woensdagmiddag van 14.15 tot 17.15 uur langs de Dorpsstraat in De Koog reden 92 van de 523 gecontroleerde auto mobilisten te hard. De snelste reed 84 km/uur, waar 50 is toegestaan. De politie kreeg telefoontjes van automobilisten die het flauw von den dat de politie de apparatuur vlak voorbij de ingang van de be bouwde kom had opgesteld. On danks de overtredingen, daalt het aantal hardrijders volgens de poli tie wel langzaam. Bij de sporthal is maandag tussen 19.00 en 21.30 uur een mountainbike gestolen. De fiets is van een 15-jarige Hoornder en stond niet op slot. „Een Nederlandse toernee zonder Texels optreden? Onmogelijk!" Toen Duwie den Brok hoorde dat The McCalmans dit jaar wel in Nederland, maar niet op Texel zou den optreden, had zij geen rust meer. Je bent fan of niet bedacht ze, dus een telefoontje naar Ed Stiekema was wel het minste dat ze kon doen Haar enthousiasme had resultaat. Zondagavond 24 maart is haar favoriete folkgroep te gast in De Lindeboom. Het Schotse trio The McCalmans is voor Texelse folkliefhebbers niet echt onbekend. De groep gaf de af gelopen zes jaar drie keer eerder een concert op Texel. En met suc ces. Vanaf het allereerste optreden, toen nog voor een half vol Klif 12, ging Texel plat voor nummers als 'Sister Josephine' en 'The Song Song'. Niet in het minst door de capriolen die dit dartele drietal daarbij uithaalt. Wellicht ten overvloede toch wat nadere informatie: lan McCalman, Nick Keir en Derek Moffat ontmoet ten elkaar in 1964 op the Edinburgh School of Architecture. Twee we ken later stonden ze al op de plan ken. Met zoveel succes dat spoedig een keuze moest worden gemaakt tussen de architectuur en de volks muziek. Jong, werkloos en arm als zij waren werd het dus de muziek. Nu, 32 jaar 'toeren' en 21 platen en CD's later hebben zij daar absoluut geen spijt van. Naast toernees door Europa staan er ook regelmatig op tredens in Nieuw Zeeland, Austra lië, Amerika of Hong Kong op hun programma. En Texel dus. Stiekema had de groep graag in de grote zaal van De Lindeboom laten optreden. De zaal is echter nog niet klaar. Het concert vindt daarom plaats in de twee 'voorruimtes' van het hotel. Om het een en ander overzichtelijk en gezellig te houden is besloten niet meer dan 150 kaar ten te verkopen, voor de prijs van 12,50. Inclusief een voorproefje van 'Festival Lights' de CD die la ter dit jaar uitkomt. Het concert in De Lindeboom be gint zondagavond 24 maart om 21.00 uur. Telefonisch reserveren kan via 315300 of 312041. Op de Hoofdweg is woensdag tus sen 10.50 en 12.30 uur een snelheidscontrole gehouden. Van de 59 voertuigen gingen er negen te hard. De grootste wegpiraat reed 133 kilometer per uur. Hij kan bin nenkort een acceptgiro met een flink bedrag in de bus verwachten. ïhapenboerderij De Noordkroon, fn van de drie genomineerden lor de Noordhollandse indbouwmilieuprijs, heeft de leede prijs gewonnen. De jury ischrijft het bedrijf als een vorm jn plattelandsvernieuwing en is tder de indruk van de wijze [aarop landbouw wordt bedreven een gebied waar sprake is van iel beperkingen. Noordkroon van Renske van der fempel en Piet Monster behoort tot twintig mededingers naar de milieuprijs van de provincie. De jury, bestaande uit mensen met een brede en positieve kijk op de land- en tuinbouw, vindt het bedrijf een vorm van plattelands vernieuwing. De jury waardeert de totale aanpak. „De manier waarop dit bedrijf met bloed, zweet en tra nen is opgebouwd is bewonde renswaardig. Met is zeer actief en vooral creatief bezig en er is een grote uitstraling naar het publiek, groter dan naar de collega's. Men is zeer goed bezig met natuur en landschap. Op het bedrijf is sprake van opbouwende rentabiliteit, maar deze is niet geweldig. De meerwaarde komt vooral uit de ei gen produkten." oewel nog ver weg, zijn de voor- ereidingen voor koninginnedag Iweer in volle gang. Op de roeneplaats in Den Burg wordt op april als vanouds de oninginnemarkt gehouden, voor eremgingen of instellingen een 'ooie gelegenheid de clubkas te mekken. Zij worden door het co- oté Koninginnemarkt in de gele enheid gesteld plaatsen of markt- 'amen te huren en kunnen hun oorkeur voor een bepaalde plek kenbaar maken. Wel stelt de orga nisatie: wie het eerst komt, die het eerst maalt. De huur per plaats of kraam bedraagt 25,-, betaling dient (via banknummer 3625 60781 of gironummer 87548) plaats te vinden voor 6 april. Met nadruk stelt het comité dat de Koninginnemarkt op de Groene- plaats géén vrijmarkt is waaraan iedere particulier kan deelnemen. Uitsluitend clubs zonder winstoog merk krijgen een standplaats. Aan melden voor deze markt kan uit sluitend door het invullen van onderstaande strook. AANMELDINGSSTROOK Naam vereniging- Aders. Postcode en plaats. Telefoonnummer: Contactpersoon: BENODIGDHEDEN: Stroom? JA/NEE* voor: Water? JA/NEE* voor- Welke activiteiten wil uw vereniging op de markt ontwikkelen? (invullen in blokletters) Aantal kramen/plaatsen:Voorkeursplaats ("Doorhalen wat niet van toepassing is) Comité Koninginnemarkt, Warmoesstraat 4, 1791 CR Den Burg. Samen trouwen, samen bouwen, samen werken, samen kerken, blij met de kinderen ons samen gegeven, samen genieten van 't jonge leven, van vogels en bloemen, van de zon, het strand en het duin, van graan op de akkers, je eigen tuin, samen fietsen, samen lopen, samen wachten, samen hopen, biddend aanvaardend jouw lijden, jouw pijn, lieve Leo, wat waren we gelukkig steeds samen te zijn Met droefheid delen wij u mede, dat van ons is heengegaan mijn innig geliefde man, onze lieve zorgzame vader en opa Leendert Roeper echtgenoot van Jansje Lap A 11 april 1917 t 14 maart 1996 Den Hoorn: Westmaas: Bennekom: J. Roeper-Lap Renée en Hans Cisca, Sylvia Corrie en Walter Texel, 14 maart 1996 Herenstraat 36, 1797 AJ Den Hoorn. Vader ligt opgebaard in straat 35 te Den Hoorn. „Ons Huis", Heren- De uitvaartdienst zal plaatsvinden op dins dag 19 maart om 14.00 uur in de N.H. kerk te Den Hoorn, waarna we vader zullen begelei den naar zijn laatste rustplaats op de begraaf plaats bij de kerk. Gelegenheid tot condoleren op maandag 18 maart van 19.30 - 20.30 uur en na de ter aardebestelling in „Ons Huis". Op 13 maart 1996 is ons zonnetje geboren. Jasper Oliver llona en René Scholten Roggeslootweg 26 1795 JV De Cockedorp tel. 0222 - 316647 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ7,80 tot cn met ,3 regels. Per regel meer: ƒ2,60 (incl. btw). Belastingalmanak 1996 In Het Open Boek. Héél blij zijn wij met de geboorte van onze zoon Björn 14 maart 1996 Jan en Rianne Stevens Dageraad 55 1797 SK 't Horntje Maandag Leerhuis: meVr. dr. B Evers-Emden. Extra zakgeld verdienen? Albert Heijn heeft weer plaats voor vakantiehulpen Bel Albert Heijn, 314964 of kom even langs. Ajax-sjaals en Ajax-mut- sen. Nü 20% korting. Ver krijgbaar bij M. van der Vis. Uw belangstelling tijdens de ziekte en na het over lijden van mijn lieve vrouw, onze fantastische moeder en oma GEERTJE WINK is voor ons een geweldige steun en troost ge weest. Ook dat zovelen nog zijn gekomen om haar de laatste eer te bewijzen, stellen wij buitengewoon op prijs. Hiervoor onze hartelijke dank. Uit aller naam, Roel Visser Vermaningspad 13, De Waal Verse bloemen, kamer planten, droogbloemen, kunstbloemen, kunst- planten. Tuincentrum Eu reka. Schorrenweg nabij Oosterend. Nu ook live op feesten en partijen ..per spoor „adem nood" en „Ik leef met meer voor jou". Zanger Kees Tesselaar (Klaassen) Tel 319767. Kinderdansgroep begint met oefenen op dinsdag 19 maart a s. in de Jozef school van 15 45 tot 16 30 uur, ook nieuwe kindertjes welkom. Garage-verkoop ivm verhuizing a.s zat. 16 maart tussen 14.00 en 17.00 uur. Schoorwal, Den Burg naast no. 27 'n Oud familiegezegde. „Hou de verf op het hout. blijven de bomen in het woud "Abonnement op de schilder. Jaarlijks automa tische controle op het on derhoud van je huis. Uit eindelijk de goedkoopste oplossing. Schildersbedrijf Graaf. De Cócksdorp. tel 316243. Af en toe een stunt' 2 Kilo prima sinaasappelen voor 2 95. De Vlier. Tk VW Passat Van diesel (st. car) b) '87 Nw apk gr. beurt ml. 316606 GPS-navigator. Raytheon 590. incl. plotter 500 Wayp. draaiend te zien. 950,- Tel 315384. Dansavond. Zat. 16 maart Eierlandsche Huis De Cocksdorp Aanv. 20.30 uur. Restaurant „de Koksbuis" is op zoek naar weekend/ vakantiehulp voor de keu ken, lft. 17 jaar. Tel 322155. Gevr.: hoekbar (L-vorm) voor jeugdhonk Tel. 0222- 316666. A. van der Vliet. Maandag Leerhuis: mevr dr B Evers-Emden. Klaverjasnacht van Texel Zat. 23 maart Aanv. 19.30 uur. Opgeven per koppel Eierlandsche Huis tel. 316507. Extra zakgeld verdienen? Albert Heijn heeft weer plaats voor vakantiehulpen. Bel Albert Heijn. 314964 of kom even langs. Klaverjasnacht van Texel Zat. 23 maart. Aanv. 19.30 uur. Opgeven per koppel Eierlandsche Huis. tel 316507. Ajax-sjaals en Ajax-mut- sen. Nü 20% korting. Ver krijgbaar bij M van derVis Jim Bob's steakhouse in De Koog vraagt m.i.v. Pa sen voor weekends en vak.periode leuk vlot meisje voor de bediening. Lft. 17 jr Info: 0592- 357747. Voor aanleg Centrale An tenne Installaties - Ser vice Center Texel 311777 Dansavond Zat. 16 maart Eierlandsche Huis De Cocksdorp. Aanv. 20.30 uur. AKT, voor optimale auto schadeherstel door uw ei gen vertrouwde dealer, tel. 31 45 45 Gevr.: hoekbar (L-vorm) voor jeugdhonk. Tel. 0222- 316666. A. van der Vliet. The Music Store en Nauta CD hebben kaarten voor Texelpop in de voor verkoop. Zorg dat je er op tijd bij bent. vol is vol. Marktnieuws Texel Heel Texel schakelt over op stofzuigerzakken van de markt, iedere maandag Tk a Saab 96. bj '78. Moet opgeknapt worden, vr pr. 500,- Na 19 00 uur. 0227-591686. Gevonden Cyperse kater met witte bef. snuit en poten in Eierland Dieren- pension Slufterweg, tel. 311477 Isabel Allende: Het goud van Tomas Vargas. Goed kope editie van 14,-. Boekenweek in Het Open Boek Muzikale ondersteuning bij „stukjes"? Snel even 'n quick-step of polonaise7 Vraag maar na. De beste muziek voor bruiloft of partij Zanger Kees Tes selaar (Klaassen). Tel 319767. Te koop Renault 11 GTX. bj. 1986, 4-drs. trekhaak. ƒ2750,-. Tel. 315073. Badstof vesten en shirts in knalkleuren va 49,90 bij Treffers Terrasscherm? Op maat geleverd en geplaatst Rimo, 317259. Afstandsbedieningen voor alle merken KTV - SCT 311777. Vrijdagmorgen 22 maart maakt Ineke Vaillant met u een Scrapquiltje, bij De Witte Engel natuurlijk. Bretonse streeptruien en sjaals in de nieuwste kleu ren 65,- en 27,50bij Treffers Te koop: Hammond orgel Sentury met originele 3 kanaals houten Lesly box type 415. Zanginstallatie Baby Lem stereo met prof shure microfoon Korf workstation MISintesyzer met onbeperkte mogelijk heden Tel 0222-314412. Kom op verhaal 91 Een verhaal van Mischa de Vreede. gratis in Het Open Boek Per 1-5 gezocht kamer met zelfst./gemeensch. keuken/badkamer. Ineke Hin 0488-452870 (of Kees Hin, tel. 312144). Hoera, onze vader en opa wordt morgen 80 jaar. Van harte gefeliciteerd! Joop. Ria en Sjoerd Het voorjaar begint bij Bloemisterij Bert v.d. Wal Jim Bob's steakhouse in De Koog vraagt m.i.v. Pa sen voor weekends en vak.periode leuk vlot meisje voor de bediening. Lft. 17 jr. Info: 0592- 357747. Te koop: VW Golf 1.6 CL. bouwj. 9-;83, apk 11 -.96, nette auto, tel 318041. Vandaag en morgen is het Texelpop Veel nieuwe bands: dat kun je met missen: om 19 00 uur in de De Koninghal. SCT Satelliet-TV 311777 Te koop aangeb. VW Transporter diesel, 2 jaar oud. 25.000 km. grijs ken teken, als nieuw. tel. 315729. Dank aan de H. Clara en Maria voor verhoring van Novenen B.K. Schitterende Orchi deeën. Bloemisterij Bert v.d. Wal Te koop 100% betrouw bare verkeersmakke Fjord, merrie, onder het zadel en voor de kar. Tel 311411. Gevr wagentje voor shetl. pony tuig, opknappen geen bezwaar, tel. 319497. Te koop Apple Performa 5200 comp 500MB/12MB/ CD/TV incl. veel software, prijs, ƒ2850.- incl BTW., tel 314988. Werkelijk waar. De mooi ste Azalea's Bloemisterij Bert v.d. Wal T.k Honda MB 50, tel 315006. Te huur gevraagd land voor pootaardapp Niek Kuip, tel. 315517. Te koop kl. koelkast 50-60 Honda MTX en 2 1-pers bedden. Tel. 311288 Geruite stretchbroeken en leggings in div. kleuren va. 29.90 Treffers Bosviooltjes ƒ0.95. 6 voor ƒ5.-. Bloemisterij Bert v.d. Wal. T.k. witte 8-hoekige bijzet tafel met schuifpanelen Tel. 318955

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 3