Texel '94 laat Vios n het zand happen Drie keer zilver voor turners GVT 1TEXELSE 5 COURANT oge punten voor oeder en zoon in essuurwedstrijd )tters uitgeloot voor sserij Ierse wateren Winst voor bowlers team Strandplevier Wisselbekers voor bevelvoerders jeugdbrandweer „Wereldgoal" Tuitman houdt G-team in race Zaalvoetbal Mareis winnen rommelige strijd Wielrenners rijden eerste klassieker Hoornder thriller beleeft happy-end Van Lubek weer eerste dame Voetbaluitslagen Voetbalprogramma Wedstrijd gestaakt na gebroken been De F-pupillen van Texel '94 vormen een erehaag voor het eerste team, dat voor het eerst in de nieuwe tenues speelde Voorop aanvoer- Nienke Daalder IFoto March Hei/nem veertig is hij gepasseerd, maar tballen kan Rob van der Stap als de beste. Met slimme pass en zijn medespelers coachend wde hij Texel '94 zondag in de ede helft naar een 2-0 overwin- g op Vios uit Warmenhuizen. at hij zelf de aanval voor het lissende tweede doelpunt had eleid, zeeg de routinier op z'n een en vierde met gebalde vuis- zijn eigen feestje. thuisclub, voor het eerst in de Ibesproken nieuwe tenues, be lde de zege op een zandvlakte, ens de winterstop was het be ren veld van een lading zand rzien, zodat bij elke stuit van de een stofwolk vrijkwam. In de ste helft moesten beide ploegen kbaar erg aan de ondergrond nnen, want het spel was nauwe- s om aan te zien. „Trainen was :e winter een ramp. We konden t eens op ons eigen veld te- ht", bromde trainer Hans van Neut. Na de rust tapte vooral Jjj tel '94 uit een ander vaatje Met de merrie Wilda Tilda heeft [arleen Bakker zondag in de Jsse L dressuur maar liefst 174 inten behaald (twee winstpun- n). De 11-jarige zoon van dit jard is Davy. Hij is na een langdu- i rustperiode weer volop in trai- ng en haalde met Tessa de Graaff i de klasse Z2 de hoge score van 1 punten. paarden waren zondag in ma- eAkenbuurt beter op dreef dan Ijpony's, zo leek het aan de hand n de resultaten. Dorothé Koorn :te haar jonge rijdier voor de 'aring nog een keer in de klasse hoewel ze al genoeg punten ir de L heeft. Dat ze daar aan toe ewees ze met de fraaie score jp 171 punten en een eerste its. In de L deed Annemarie van der Linde ook goede zaken met de chique zwarte merrie Jeorieta. Dit fen fokprodukt (v. Ladalco) liep '6 punten bij elkaar. ij de pony's werd wel goed gere- iidoorGea de Ridder met Billy, (scoorde in de klasse M2 159 jiten. Ook Suzanne Eelman met franieen Ellen Blom met Quirida Ü'alden winstpunten. blagen: Bny'scat ABC: 1. Ellen Blom-Quirida. Cat 11. Maartie Meijer-Blessing. Cat. DE 1. enne Eelman-Baranie, 2 Annemieke f-Mandy 3 Meria Zegel-Jacob Tweede Suzanne Eelman-Baranie, 2 bhame Annyas-Hanja pny's cat DE 1 Lilian Malschaert- Prince 2 Marieke Kaan-Rachel. Tweede proef de uitstekende invaller Patrick van Leeuwen in de plaats van de tegen vallende linkerspits Ralph Koning verhoogde de Texelse ploeg het tempo. Na een kwartier hing de gelijkmaker in de lucht, maar John List en Patrick van Leeuwen zagen hun inzetten geblokkeerd. In de 27e minuut was het eindelijk raak, toen Gerko van Putten uit een corner de bal ongehinderd tegen de touwen kopte. Hij vierde de treffer met een zoen voor zijn vader, die tussen de supporters langs de lijn stond. Vios startte een tegenoffensief. Een harde schuiver van aanvoerder Ivo Roerling ging naast en even later moest keeper Bart Heerschap al zijn atletische kwaliteiten aanspre ken om een draaiend schot van middenvelder Niels Burger uit de kruising te tikken. Daarna nam Texel '94 het roer weer over. Vijf minuten voor tijd stuurde Van der Stap met een snel doorgetikte bal rechterspits Henk Jan Ramaker de diepte in. Op het juiste moment trok die de bal terug, waarna top schutter Erwin Koning het vonnis voltrok. Een nuttige zege, want Texel '94 behaalde evenals vorige week drie punten en houdt aansluiting met de kopgroep. Zondag gaat de ploeg, wellicht weer zonder de geb lesseerde Paul van Exel, op bezoek bij Grasshoppers, dat tegen degra- datie strijdt. Verrassend hebben drie ploegen van GVT tijdens een wedstrijd in Den Helder zondag een zilveren plak behaald. Individueel werd Nienke Daalder derde bij de pupil len en Anna Lisa Albers derde bij de jeugd. De pupillen-ploeg had een zware dobber. Na drie toestellen stonden ze nog vierde. Op sprong wisten de G.V.T'ers echter goed te scoren terwijl de directe concurrent op balk veel punten liet liggen. De ach terstand van drie punten werd zo der John List, daarachter „good old" Rob van der Stap. die een prima wedstrijd zou spelen IFoto Frons Hopman) 1. Niels Hoogenbosch-Colorado, 2. Marieke Kaan-Rachel. M pony's 1. Jetteke Zoetelief-Emil. Tweede proef: Nona van der Vis-Amigo M2 pony's twee keer eerste: Gea de RidderBilly B paarden 1. Dorothé Koorn, tweede proef 1 Claudia Keyser-Gentle L paarden 1 Marleen Bakker Wilda Tilda. 2. Annemarie van der Lmde-Jeorieta, 3. Saskia Verhulst- Dancer Ml paarden twee keer eerste Annemiek van IJsseldijk-Earldom, Z1 paar den twee keer eerste Annemarie van der Lmde-Goldboy, Z2 paarden twee keer eerste Tessa de Graaff-Davy e Texelse kotters, de TX 68 van der Vis en de TX 19 van de a Krijnen, zijn uitgeloot voor de erij in de Ierse wateren. De lo- vond plaats in het kantoor van 'rodukten Organisatie Texel op laven van Oudeschild. fen de produkten organisatie foren totaal zeven gegadigden. De pdrouwen" en de Elizabeth 0^ Rfistina" mogen bovenop hun 0 bestaande viskwantum, ongeveer twee maanden vissen in de Ierse en Keltische Zee. De visrechten in deze gebieden zijn in handen van de Nederlandse overheid. Tot voor kort ruilde die de vangstrechten met Engeland, maar onderhande lingen daarover liepen dit jaar vast. Vandaar dat de rechten nu worden verdeeld onder de Nederlandse vissers. Een welkom extraatje voor de schepen die zijn uitgeloot. Naar verwachting begeven die zich in april en mei naar de Engelse wate ren. iFolo's Bert Korting) Het bowlingteam van Hotel Strandplevier liep als een trein. Vooral Klaas Veldman had een goede kijk op de baan en scoorde als het noodzakelijk was. Hij gooide een mooie serie van 723. Gelukkig voor So What konden Marcel Bakker en Piet Kager nog een hoge serie neerzetten en zo toch nog één punt pakken. Het team van TZN moest het hebben van Rina Drijver, met een game van 200. Het team kon ondanks een uit stekende serie van Erik Plaatsman de winst in hun zak steken. Ook het team van Gruisi haalde alles uit de kast, maar het Stunt Team was niet te verslaan. Het team van Bloemis terij v.d. Wal verweerde zich danig, maar moest toch (ondanks een game van 212 van Bert v.d. Wal) hun tegenstanders van Hotel Tatenhove met de volle winst laten gaan. Jannie Eelman, spelende voor de T- Fords, was op de vroege morgen goed op dreef. Met een game van 165 haalde zij en haar team drie punten binnen tegen Klavervier Het team van de Kegels had een goede avond, met een mooie serie van 332 van Ronald v. Benthum lie- Na een teleurstellende wedstrijd in Purmerend begin maart, ging de Texelse jeugdbrandweer zaterdag vol goede hoop naar de regionale wedstrijd van de Haarlemmermeer te Nieuw-Vennep. Deelnemende korpsen waren: Amstelveen, Bad hoevedorp, Zwanenburg, Lisser- broek, Heemstede, Nieuw-Vennep en Texel. Zowel de junioren (12 t/m 15 jaar) als de aspiranten (15 t/m 17 jaar) hadden succes. De ju nioren eindigden op de eerste plaats en de aspiranten op de derde. Opvallend was het resultaat van de bevelvoerders Bennie Boonstra en Cor Jongejan. Zij gingen met de wisselbekers naar huis, omdat zij van alle ploegen de beste bevelvoerders waren. Vol vertrou wen kijkt de leiding van de jeugd brandweer uit naar de landelijke selectiewedstrijd in Enkhuizen op 13 april. ten ze hun tegenstanders van Verseput Verzekeringen ver achter zich. Uitslagen Onder de Pomp-Tabakshop 1-4 BBS-All Stars 1-4; Paal 12-Deurdouwers 0- 5; Hotel de Weal-TZN 2-3, Last Minnet- Champ Sisters 0-5, Hotel Tatenhove-Bloem v.d. Wal 5-0. Barbarencafé-Sommeltjes 3 2, Gruisi-Stunt Team 1-4; Hotel Strandplevier- So What 4 1 Huisvrouwen T Fords-Klaver vier 3-1; WBZ-de Pms 3-1; Team 6-Bloopers 1-3 Jeugd: Taxi Grootjen-Strandplevier 3 1; De Kegels-Verseput Verz. 3-1 In een aantrekkelijk duel heeft het Texelse G-team zaterdag een 3-3 gelijkspel behaald tegen het sterke VVJ uit Utrecht. Na afloop sprak iedereen nog over de schitterende treffer van Peter Tuitman. Vlak voor rust lanceerde hij vanaf 25 meter een lob, die precies onder de lat in het VVJ-doel verdween. Op het Koger voetbalveld keek het G-team al snel tegen een 2-0 ach terstand aan. Theo Franchimon zorgde weer voor hoop door uit een vrije trap de bal binnen te krul len: 1-2. Met zijn „wereldgoal" bracht Tuitman zijn ploeg weer he lemaal in de race. Na de rust bleek aanvallen de beste verdediging. Vier minuten voortijd had deze taktiek succes. Ruud Heuving strafte een misser in de VVJ-defensie genadeloos af: 3-2. De Texelaars leken op rozen te zit ten, maar de verdediging ging ook in de fout en zo werd het meteen weer gelijk. Met de eindstand 3-3 was het G-team echter toch tevre den. Scheidsrechter Ben Molanus floot evenals een week eerder weer een puike partij. Donderdag 21 maart: 18.30 u. O'end 2-De Krim 4 19.20 u. De Koog 3-J'elleboog 3 20 10 u. Casino 3-De Krim 6 21.00 u Mantje 2-ZDH 21.50 u. De Koog 6-De Koog 5 Zaaldienst De Koog Vrijdag 22 maart: 17.00 u. Texel 1-O'end 2 17.45 u O'end 1-De Koog 18.30 u. J'elleboog 3-De Krim 19.20 u. De Koog 2-Plus Klus 20.10 u. Rab 2-Klif 1 21.00 u. J'elleboog 1-De Koog 1 21.50 u. Klif 2-Klif 4 22 40 u. Rab-Casino Zaaldienst: Klif omgebogen naar een kleine voor sprong. De jeugd-ploeg had het iets makke lijker. O.K.K. uit Den Helder werd terecht eerste. Texel haalde met ruime voorsprong op de nummer drie de tweede plaats De meeste punten werden gewonnen op brug waar een 9 voor zowel Anna Lisa als Monique een goede start van de wedstrijd betekende. Bij de junioren had de ploeg van G.V.T. zich niet weten te plaatsen. Esperanza Smidt, Bettine Schraag, Karin Zwaneveld en Judith van Vliet hebben nog te weinig kracht om zich goed te kunnen meten met de betere turnsters. Hevige strijd Tussen de turnsters senioren werd hevige strijd geleverd. Een ploeg van O.K.K. turnde uiterst gecon centreerd naar de eerste plaats, terwijl Middenmeer zowel Texel als O.K.K. het vuur aan de schenen legde. Middenmeer ging echter ten onder omdat Texel sterker turnde op balk dan gewoonlijk. Bovendien had Texel een turnster meer m de ploeg, waardoor fouten iets makke lijker konden worden opgevangen. Een dag eender vond in Noord- Scharwoude een turntoernooi plaats in de D-lijn, waaraan vier Texelse turners deelnamen. Steven van Vliet blijkt dit jaar onverslaanbaar. Net als in voor gaande twee toernooien werd hij eerste Alwin Bakker (6D) turnde zijn eerste wedstrijd aan de over kant. Hier en daar moet nog wor den bijgeleerd, maar een negende plaats is een mooie uitganspositie voor een volgende wedstrijd. In het gecombineerde niveau 4D/3D werd Edwin Zwaneveld tweede. Vooral sprong en langemat werden goed uitgevoerd. Bastiaan Willem Witte in niveau 2D/1D werd vierde. Vooruitblik Zaterdag staan de Texelse spring- wedstrijden op het programma, waaraan de zes Texelse gymnas- tiek-verenigingen meedoen. Het niveau zal sterk uiteen lopen, maar net als bij de Olympische Spelen geldt ook hier dat meedoen be langrijker is dan het winnen. Een dag later is de jongenstop t/m 14 jaar van G.V.T. in aktie in Den Helder waar de tweede voor- wedstrijden voor de plaatsings wedstrijden worden gehouden De dames van de Mareis speelden zondag thuis in de Koninghal te gen FAC3. Ze wonnen de romme lige wedstrijd ruim. Het begin van de wedstrijd was chaotisch. Na een voorsprong van 10-2 kwam FAC ineens terug tot 10- 8, maar dankzij o.a. mooie scores van Odile Nietszche werd de rust stand 17-10. In de tweede helft zat de verdedi ging van de Mareis goed dicht. Marleen Heyne scoorde een paar keer met een mooi afstandsschot. Uiteindelijk werd de eindstand 34- 14 in het voordeel van de Mareis. Scores: Odile Nietszche 13 ptSaskia de Veij 9 ptIrma Schuijl 6 pt., Marleen Heyne 6 pt Volgende wedstrijden- zaterdag 23 mrt. 17 30 uur; zondag 24 mrt. 15.30 uur in de Koninghal Heren: zondag 24 mrt. 16 30 uur. In Dokkum reden de Texelse jeugd- renners Ivo Witte en Joost Bakker de eerste voorjaarsklassieker. De koers was 76 km lang en er waren ruim 120 renners aan de start. Van dat aantal zouden er slechts 25 de eindstreep halen. Na de start viel het peloton door sterke wind direct uiteen Door de slechte startpositie belandde Bakker in het tweede pe loton en moest de wedstrijd voor Dokkum staken. Witte wist echter alsnog het eerste peloton te berei ken en kon de wedstrijd tot Dokkum uitrijden. DINSDAG 19 MAART 1996 Een bloedstollend spektakel met louter winnaars. Zo kan de wed strijd tussen ZDH en koploper Knollendam (3-3) van zondag met recht betiteld worden. ZDH had reden tot vreugde omdat er erg goed gespeeld was. De titel kandidaat was tevreden, aange zien lange tijd een nederlaag in de lucht had gehangen. En het pu bliek - waaronder veel fans van de gasten - verveelde zich geen mo ment. De enige die treurde was Stefan Bousma. De spits van ZDH speelde prima, scoorde ook, maar zag in de 80ste minuut bij een 2-2 stand - na een snelle counter - zijn inzet op de lijn gekeerd Het was vermoedelijk de doodklap geweest voor Knollen dam, dat in het eerste onderlinge treffen nog een monsterzege had behaald. Nu putte de koploper zó veel kracht uit de meevaller, dat het twee minuten later zelfs 2-3 werd. Een ultieme poging in blessuretijd bezorgde ZDH echter alsnog de dikverdiende remise. Dat de Hoornders in deze wedstrijd boven zichzelf uit groeiden, was bittere noodzaak Veel belangrijke pionnen ontbraken, waardoor slechts twaalf spelers aan de war- ming-up begonnen. Onder hen wisselspeler Joop Rommets, die al een wedstrijd met de recreanten in de benen had. Na een kleine tien minuten mocht de geblesseerde Ronald Biesboer vlakbij de zijlijn een vrije trap nemen. Zijn strakke voorzet belandde in de kluts, waarna Stefan Bousma zich een Tijdens een run-bike-run in Steen- wijk is Ingrid van Lubek als eerste dame geëindigd in 1.03.03 uur. Daarmee plaatste ze zich voor de NK op 14 april in Venray. Ze maakte deel uit van het team 2000, dat als vierde in het klassement terecht kwam. De wedstrijd ging over de interna tionale afstanden 5, 20 en 2,5 kilo meter. Van Lubek is gewend aan langere afstanden, maar kon op het fraaie, heuvelachtige parcours goed uit de voeten. MetViet team bereid Van Lubek zich voor op de Olympische Spelen van 2000. Dan zal run-bike-run als offi ciële sport worden opgenomen in de wedstrijden. Zaterdag 16 maart. Texel B2-HCSC B2 5-2 HCSC B1-Texel B1 2-1 SVO C1-Winkel C2 11-2 Texel C3-W.waard C1 2-0 Texel C1-HCSCC2 2-3 ZAP D1-Texel D1 6-2 Texel D2-HCSC D3 2-2 Texel D2-HCSC D3 2-2 Meisjes: Texel-Berdos 5-0 Texelse pupillencompetitie: ZDH F1-De Koog F1 7-1 Feyenoord F1-Barcelona F1 2-4 Ajax F1-PSV F1 2-1 Texel'94 F1-SVC F1 7-0 O'end E2-Texel '94 E2 2-2 Texel'94 E1-De Koog E1 1-8 ZDH E1-Texel '94 E3 9-0 O'end E1-SVC El 1-7 De Koog D1-Texel '94 D3 14-0 ZDH D1-0'end D1 2-12 Texel'94 D4-SVC D1 3-1 Zondag 17 maart: Texel-VIOS 2-0 SVO-Kaagvogels 0-2 De Koog-DESS 3-1 Bergen 2-Texel 2 2-3 Texel 3-De Koog 2 2-2 Texel 4-Kaagvogels 4 2-0 (gestaakt) VZV 6-SVO 2 Helder A2-Texel Al Dames: HOSV-Texel Recreanten SVT-De Koog ZDH-Tex. Boys C'dorp-O'end 2 G-team-VVJ koele kikker toonde: 1-0. De vrije trap bleek het laatste wapenfeit van Biesboer, zodat Rommets noodge dwongen opnieuw moest aantre den. De bezoekers traden vervolgens hard op, waardoor de sfeer onaan genaam werd. De Hoornders lieten zich echter niet bang maken en ble ven sterker. Toch werd het 1-1, na dat Christiaan Stolk volgens de scheidsrechter te veel passen had gemaakt met de bal in de handen en Knollendam op luttele meters van het doel een vrije trap kreeg te nemen. Vlak voor rust werd het zelfs 1-2. Ook ditmaal vormde een omstreden vrije schop de aanlei ding. ZDH bleef na de thee domineren. De beloning kwam toen er volgens de arbiter opnieuw was gezondigd. Ditmaal tegen de terugspeelregel, door de keeper van Knollendam. Uit de indirecte vrije trap kwam de bal terecht bij Henk Knol, die niet aarzelde: 2-2. Hei slot was hectisch. Knollendam leek te gaan winnen, toen de bal uit een scrimmage via de voortreffe lijke voorstopper Jan de Wit in het eigen doel belandde In de extra tijd bediende Etienne van Bennekom echter koppend Henk Knol, die wederom doeltreffend uithaalde. Al met al een aardige opsteker voor ZDH, dat zich zondag in en tegen Oosterend moet zien te revancheren voor de nederlaag in de eerste seizoenshelft. Zaterdag 23 maart: Texel B1-ZAP BI 13.30 Geelzwart B2-Texel B2 13.15 Texel C3-Sint Boys C1 13.30 Oudesluis C1-SVO C1 11.00 HCSC C2-Texel C1 12.45 Geelzwart D1-Texel D1 10.00 Texel D2-WGW D3 10.30 HCSC A1-Texel A1 14.30 Meisjes Winkel 2-Texel 13.30 Texelse Pupillencompetitie: O'end F1-SVC F1 10.00 PSV F1-Feyenoord F1 10.00 Ajax Fl-Barcelona F1 10.00 Texel'94 F1-ZDH F1 11.00 Texel'94 E2-Texel'94 E1 11.00 De Koog E2-0'end E2 11.00 ZDH E1-0'end E1 11.00 SVC El-Texel'94 E3 1100 Texel'94 D3-0'end D1 12.00 De Koog D1-Texel'94 D4 12.00 SVCD1-ZDHD1 12.00 De Koog F1-De Koog E1 vrij Zondag 10 maart: Grasshoppers-Texel 14.00 SVO-ZDH 14.00 De Koog-Hauwert 14 00 Texel 2-Berdos 2 12.00 ZAP 6-Texel 3 11.00 Oudesluis 2-De Koog 2 11.00 Geelzwart-SVO 2 10.30 Texel 4-Hollandia T7 14.00 Dames: Texel-Berkhout 14.00 Recreanten: O'end 1-SVT 10.30 Tex. Boys-O'end 2 10.30 C'dorp-ZDH 10.30 2-8 0-6 5-5 Voetbalvereniging Kaagvogels uit Kolhorn kreeg zondag een forse tegenslag te verwerken Tijdens de wedstrijd Texel '94 4 - Kaagvogels 4 brak speler Martin Vos in een onschuldig duel om de bal zijn rechter- onderbeen. Dubbele pech, omdat Vos tevens voorzitter van de club is. Ambulance- chauffeur Ben Jas die toevallig als toeschouwer op het terrein aanwezig was, snelde meteen naar de garage om de zieken wagen te halen. Het slachtoffer werd zo lang met dekens en trainingsjacks bedekt. Scheids rechter Ben Molanus had in middels, mede op verzoek van Kaagvogels, de wedstrijd ge staakt. Het ongeval gebeurde kort voor rust, bij een stand van 2-0 in het voordeel van Texel '94. Afgesproken werd dat de wedstrijd niet op een andere datum zal worden uitgespeeld. De ongelukkige Kaagvogels-speler wordt, na behandeling door ambulance-medewerkers Ben Jas en Hanky Koorn. met hulp van een medespeler op de brancard gelegd

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 5