Sport avorietenrol niet eliefd voor derby m TEXELSE COURANT MO en ZDH zondag op herhaling ïilandschutters in de prijzen Eilandcompetitie Mareis (h) van laatste plaats Klif-dames winnen matige wedstrijd Schoorl geen probleem voor Tevoko Thuiswinst voor sterk De Koog Programma Tevoko Klaverjastop laat zich niet inhalen Fiets gestolen Eerste motocross gladjes verlopen Eilandcompetitie volleybal 'n Dagje Texel in „De week van..." Nieuwe sportzaal Oosterend geopend Modeshows voor jong en oud in Theodorahoeve Reumapatiënten maken paascadeau Eigen magazine voor toeristen in noordkop Volleybal-uitslagen Weinig wegpiraten Texelpop op radio VRIJDAG 22 MAART 1996 sn derby is altijd een beladen •dstrijd. Zeker op Texel, waar iel spelers de kans lopen elkaar lags vóór of na de strijd in een «I andere hoedanigheid tegen te linen SVO tegen ZDH - dat zon- ig om 14.00 uur losbarst - is ech- r ook om andere redenen een renement vol emoties. trainer Bep Vonk en zijn zoons (nu grensrechter) en Dennis elden zo'n tien jaar geleden nog het blauw-witte shirt, terwijl k Knol coach en speler van niet alleen zijn bedrijf heeft lOosterend, maar tot vorig jaar voor de club uit dit dorp uit- [am. Komt bovendien bij dat '0 afgelopen najaar het toen nog roriete ZDH een gevoelige dreun deelde, door in Den Hoorn met te winnen. Over die verrassing rd destijds nog weken jesproken. imaal liggen de kaarten iets an- s, meent Henk Knol: „Het wordt lénde jiet e periode van 14 januari tot en 10 maart 1996 organiseerde oordkop/WSOV, afdeling hand- jogsport, haar jaarlijkse winter mpetitie. In totaal namen hier- n 74 schutters deel, die in negen rschillende klassen werden inge leid. Vanuit de vereniging van indboogschutters „Eiland- chutters" werden twaalf deelne- ners uitgezonden. Door blessures elen er hiervan twee uit. i/ee jeugdleden van „Eiland- hutters" vielen in de prijzen. In de moren-klasse 1 behaalde Marijn Witte uit Den Burg een derde [plaats, terwijl Johan Witte, even eens uit Den Burg, in de junioren klasse 2 de eerste plaats voor zich Opeiste. Van de acht deelnemende vereni gingen hadden er vijf voldoende |elnemers afgevaardigd om te (rijden om de wisseltrofee. In ver- nd met de hierboven vermelde Assures konden Ed Vermeulen en (enk Witte zich niet klasseren, lede hierdoor behaalde „Eiland- hutters" slechts een vierde plaats in de teamcompetitie. fe Texelse schutters behaalden de volgende Isultaten: feren 1e klasse: 8e Willem Vlas, 787, Heren Iklasse: 8e Ben Moor 701Heren 3e klasse l Jaap Jager 650, 8e Fup de Ridder 589; femes 1e klasse: 6e Hanneke van Laar 599, Jimoren 1e klasse 3e Marijn Witte 713, 4e Dbm vd. Slikke 669, Junioren 2e klasse: Ie ihan Witte 616, 7e Dick Meuleman 360. aterdag 23 maart: 7.30 u Marels(D)-Marmag1 ondag 24 maart: 5.30<u. Marels(D)-BreakOut 6.30 u. Marels(H)-Zap i de Koninghal. oor te winnen van HBC 3 hebben heren basketballers van De larels goede zaken gedaan. De atste plaats is inmiddels uit het icht verdwenen. e tegenstanders uit Heerhugo- 'aard stonden evenals de èxelaars laag op de ranglijst. Een annende wedstrijd lag vooraf us in het verschiet. Aangezien eide teams beschikten over zeven ipelers, was bovendien sprake van lelijke kansen. Helaas bleek slechts én scheidsrechter aanwezig. In iet verloop van de wedstrijd zou hij ïchter aantonen over veel kwaliteit |e beschikken. e Mareis kenden een voortreffe lijk begin. De schoten troffen regel- atig doel, de passes klopten en e blocks hadden eveneens resul- |aat. Omdat de man-to-man-verde- iging van HBC volledig faalde, onden de Texelaars langzaam aar zeker een ruime voorsprong emen. De ruststand was 33-21. |n het begin van de tweede helft schakelde HBC plotseling over op /en zone-verdediging. Dat bracht Mareis even in verwarring, maar na een tactische time-out van Je oplettende coach Paul Inpijn wezen alle neuzen al snel weer de zelfde kant op. Toen HBC vlak voor ijd in een ultieme poging begon te bressen, ontstond opnieuw kort stondig paniek binnen de Texelse gelederen. Nieuwe time-outs •rachten echter de rust terug, waardoor de wedstrijd toch nog betrekkelijk kalm kon worden beëindigd. Het einde werd bereikt bij een 56-47 stand. Scores. Venneker 15; E. Heijenk 12, C. Schlepers 1 A ten Wolde 8. P. Inpijn 5; B. Bakker 4; J. de Wijk 3. moeilijk. Wij hebben een waslijst aan blessures. Spelmaker Robert Jalving is nog lang niet fit. Dat geldt ook voor Dennis Trouerbach en J.P. van Heerwaarden. Ronald Biesboer heeft een scheur van ze ven centimeter in een hamstring en Erik Wuis herstelt maar langzaam van een verzwikte enkel. Tegen Knollendam vorige week moest Joop Rommets al binnen tien mi nuten invallen, terwijl hij 's och tends al een volledige wedstrijd had gespeeld. Niemand staat meer op zijn eigen plek. Bovendien hoef je die jongens van Oosterend niet te motiveren. Zij zijn favoriet." Collega Bep Vonk is een beetje hui verig voor die rol. ,,Het lijkt erop dat Cees Daalder en Robin Speets op tijd fit zijn De wonderbare gene zing, want Daalder is tijdens de winterstop nog aan zijn schouder geopereerd. Het scheelt een slok op een borrel dat die jonge jongens er weer bij zijn, maar mij hoor je niet zeggen dat we gaan winnen. Natuurlijk, ik ben gematigd opti mistisch en we gaan ervoor." Na de laatste onderlinge confron tatie kregen de SVO'ers het verwijt dat ze wel érg hard en soms provo cerend hadden gespeeld. Wat is zondag het strijdplan van Vonk? „De scheidsrechter bepaalt de grenzen. Ik hoop op een leuke en spraakmakende pot. We spelen als enig Texels eerste team thuis. Maar van mij hoeft het geen harde wed strijd te worden." Sportief gezien verloopt het nieuwe jaar heel goed voor de zaalvoetbalsters van Klif. Na een gelijkspel en vier overwinningen kon wederom een zege aan de reeks worden toegevoegd. In sporthal Quelderduijn in Den Hel der werd de topper tegen Florat/ Akwa met 3-0 in het voordeel van de Texelse ploeg beslist. „Veel spanning, sensatie en spektakel, weinig goed voetbal", aldus de meegereisde aanhang. Vorige keer verloor Klif met liefst 7- 1 van de kampioenskandidaat. Nu kwam het team snel op voorsprong door Irene Penha, die hiermee een succesvolle rentree maakte. Florat ging in de tegenaanval, maar Marjo van Heerwaarden leverde geconcentreerd keeperswerk. Toen de Helderse aanvoerster na een ongelukkige val het veld werd afge dragen, raakte Florat de kluts kwijt. Klif profiteerde via Natascha van der Vis, die de bal na een snel ge nomen intrap onhoudbaar tegen de touwen knalde. Volgens de tegenpartij een discuta bele treffer, want de grensrechter had de intrap aan Florattoegekend. De emoties laaiden hoog op, maar de scheidsrechter telde het doel punt. Het was het breekpunt in de wedstrijd. Florat ging alles of niets spelen. Zelfs de keepster ging mee naar voren, maar dat leverde Klif bijna een doelpunt op. Pas tegen het eind kwam Klif op 3-0 door wederom Natascha van der Vis. Het herenteam van Tevoko heeft zaterdag geen al te grote proble men gekend in de uitwedstrijd te gen Schoorl. In Sporthal De Blinkert hoefden de Texelaars zon der tot het uiterste te gaan geen set af te staan: 3-0. Bij Tevoko, nog steeds geteisterd door langdurige blessures, had Marco Tuntelder de taak van pas ser en buitenaanvaller gekregen, wat hem, zij het in het begin wat onwennig, uitstekend afging. In de openingsset pakten de Texelse volleyballers de zaken energiek aan. Koos Doeven sloeg met zijn service de eerste bressen in de Schoorlse verdediging. Het ver weer van Schoorl in deze eerste set, met name aanvallend, was zeer pover. In dertien minuten haalde Tevoko met 15-6 probleem loos de eerste set binnen. In de tweede set gebeurde dat gene, wat Tevoko dit seizoen wel Een gemotiveerd De Koog liet zon dag zien dat het op de goede weg terug is. Na de nederlaag vorige week moest De Koog winnen om enigszins de aansluiting te behou den met de sub-top. De eerste tien minuten waren voor De Koog, dat zelfs een aantal goede kansen kreeg om al vroeg in de wedstrijd een verdiende voor sprong te nemen. Dess had enige malen het geluk aan hun zijde, maar het was uiteindelijk toch De Koog dat een voorsprong nam. Toen Bernard Ipenburg ervoor rust zelfs nog 2-0 van wist te maken leek De Koog op rozen te zitten. Na de thee was het echter Dess dat het sterkst uit de startblokken kwam en het eerste doelpunt wist te maken: 2-1. Dess kreeg met nog een kwartier te gaan een goede mogelijkheid op de gelijkmaker, maar de spits mikte, gelukkig voor De Koog, net naast het doel. Met nog tien minuten wedstrijd voor de boeg, was het wederom Nico Schot die na een goede actie op links werd weggestuurd en met een droog schot de keeper van Dess wist te verschalken. Hij be paalde daarmee de eindstand voor De Koog op 3-1 Met nog tien minuten te spelen, was het weer Nico Schot die na een goede actie op links werd wegge stuurd en de keeper van Dess wist te verschalken. Hij bepaalde daar mee de eindstand op 3-1 voor De Koog. Zaterdag 23 maart Ons Genoegen: Zaaldienst: Dames 2 13.30 u. H.Tevoko2-Coach/Seahawks4 15.00 u. HPKTevokoTDe BoemeH 13.30 u. DPK Tevoko1-De Schulp 15.00 u. D. Tevoko2-De Boemel 13.30 u. D. Tevoko3-WSOV2 15.00 u. H. TevokoT-Adelborstenl 16.30 u. H. Tevoko4-Adelborsten vaker overkomt, het team werd nonchalant en gemakzuchtig. Schoorl begon zowaar wat beter te spelen en bij een achterstand van 6-9 moest aanvoerder Martin Koenen zijn spelers in een time-out weer bij de les roepen. De zaken werden snel rechtgezet. Bij een 14- 11 voorsprong smashte Ben Kenter de gebrilde Schoorlse spelverdeler de bal dusdanig hard in het gezicht, dat even werd gevreesd voor het einde van de wedstrijd. Gelukkig kon het slachtoffer na enige minu ten pauze de wedstrijd weer her vatten en het Schoorlse team, dat geen invallers had meegebracht, weer completeren Hij kon echter niet meer voorkomen dat deze tweede set met 15-11 naar Tevoko ging. Ook in de derde set hoopte Schoorl nog even op een stuntje. Omdat Tevoko wellicht toch de aandacht meer had bij het 's avonds geplande etentje, wist Schoorl een maximale voorsprong van 9-13 te pakken. Goed serveren van Martin Koenen en een paar harde klappen van Marco Tuntelder, die goed werd bediend door spelverdeler Jitze Beintema, wisten te voorkomen dat Tevoko nog langer in de (te) koude sport hal moest verblijven. Met 15-13 besliste Tevoko de set en de wed strijd. Bart Weijdt en Willem Koomen hebben op de drieëntwintigste avond van klaverjasclub Den Burg een verwoede poging gedaan weer wat dichter bij de koplopers te komen. Ze behaalden 7961 pun ten, maar blijven op de tweede plaats staan. Dat gat van 4000 punten is normaal gesproken in de zeven partijen die nog gespeeld moeten worden, niet meer weg te werken. Lieuwe van der Veen en Henk Westdorp lijken dus rechtstreeks op het kampioen schap af te stevenen. Theo en Jaap Witte scoorden ook goed. Met 7599 punten blijven ze op de derde plaats staan, met goede kans voor een tweede positie Wil Derksen en Peter van Heerwaarden behaalden 7351 punten en zij gingen van de elfde naar de achtste plaats. Eén plaats winst was er voor Dirk Timmerman en Nel Koomen met 7230 punten. Zij staan nu op de zestiende plaats. M. Eelman en Jo Keyser boekten geen plaats winst met hun 687S punten. Er werden 62 marsen gespeeld en het gemiddelde deze avond was 6225 punten. Uitslagen 1. L vd Veen-H. Westdorp 15891; 2 B Weijdt-W. Koomen 153786. 3 J Witte Th. Witte 153062, 4. F Caspers R. de Ruwe 152482; 5 echtp. F. Veeger 150253; 6. Ch Schraag-N. Barhorst 149129; 7 J. Wiersma- J Vmke 148928, 8 W Derksen-P. v Heewaarden 147034; 9. D. Winters-A Bakker 146653, 10 E Eelman-J. Vriens 146515. Van het erf van een woning aan de Peperstraat in Oosterend werd een witte damesfiets gestolen. De eigenaresse, een 15-jarig meisje, miste het vehikel gisteren. Ze had het drie weken geleden voor het laatst gezien. De fiets was nog on geveer ƒ300,- waard. De 50- en 80-cc coureurs aan de start van hun in het zeil. De eerste motocross van het nieuwe seizoen gaf zondag enkele wijzigingen ten opzichte van vorig jaar te zien. Belangrijkste oorzaak was een structuurwijziging binnen het bestuur van de MAB-club, dat taakgerichter moet gaan werken Voor de afdeling motocross - waar Maarten Hoogenbosch en Henri van Maldegem respectievelijk sectorhoofd en hulpsectorhoofd zijn geworden - bleken deze veran dering al direct goed uit te pakken. De race was strak georganiseerd. Wedstrijdleider Gerrit Zijm had de ene manche nog niet afgevlagd of de deelnemers van de volgende stonden alweer opgesteld. Ook nieuw was de manche waarin de 60cc, de 80cc kleine wielen en de 80cc grote wielen waren samen gevoegd. Ook met succes, want al snel bleek dat de rijders uit de lang zaamste klasse zich optrokken aan de snellere. De 60cc-rijders Rick Dijker en Pascal Veenstra beten zich knap vast in de deelnemers van de 80cc en eindigden in deze volgorde als eerste en tweede. race. Rechts houden de vaders tevens monteursI Edu Veenstra en Hans Dijker een oogje iFolo Frans HopmanI Een aparte groep in de 80cc vor men Arjan van Maldegem, Jan van der Vis en Joost de Winter. Dit drie tal verrast elke weer door van start tot finish stuivertje te wisselen in de kop. Zo ook nu. Van Maldegem won de eerste manche, maar viel in de tweede, waardoor Van der Vis beslag kon leggen op de eerste plaats. Van Maldegem werd toch nog tweede. Bij de 125cc voor junioren bewees Wouter Bakker, ondanks zijn jeug dige leeftijd, zelfs niet bang te zijn voor Ben Rentenaar. De strijd duurde van start tot finish. Pas in de laatste meters moest het talent zich gewonnen geven, na een spec taculaire inhaalmanoeuvre van Rentenaar. De senioren in dezelfde klasse lie ten zich aftroeven door deelnemers van de overkant. Met name Siem Hoenson en Dave Straathof waren oppermachtig. De Texelaars Siebrand Lups, Otto Goënga en Sander Witte leverden echter volop strijd om de vierde plaats. Witte, die een matige eerste manche reed, wist in de tweede manche zijn uitstekende conditie goed uit te buiten en legde beslag op de vierde plaats. Voor de deelnemers in de 250cc en hoger was het dringen om de eer ste bocht door te komen. Deze jon gens zijn zó aan elkaar gewaagd dat de race vaak al in de eerste ronde wordt beslist. Dat was zon dag ook het geval, al had winnaar Mart Hink het geluk dat achtervol ger Ronald Zijm in zijn enthou siasme zijn motor in de dijk plantte. Marco Witte kende een valse start, doordat zijn motor op de start- streep afsloeg. Maar door een sterke tweede manche veroverde hij alsnog het zilver. Het optreden van de liefhebbers vormde het sluitstuk. Deze klasse - ook wel eens omschreven als de fun-klasse- liet zich van haar beste kant zien. De strijd om goud en zil ver ging tussen Nico Bakker en Ed Stoop Bakker, die voor het eerst op zijn nieuwe 4-takt motor reed, slaagde er pas in de tweede manche in de grieperige veteraan Stoop definitief af te troeven. Uitslagen: 60cc 1 Rick Dijker; 2 Pascal Veenstra 80cc kl.: 1. Jan v/d Vis; 2. Arjan van Maldegem; 3. Joost de Winter 80cc gr.: 1. Thijs Bakker. 2. Michel Jongedijk. 125cc jun.: 1 Ben Rentenaar; 2. Wouter Bakker; 3. Chris Land man; 125cc sen.: 1. Dave Straathof, 2 Siem Hoenson; 3. Egbert v/d Werf 250cc: 1. Mart Hink, 2 Marco Witte, 3 Jack Vledder; Lief hebbers: 1. Nico Bakker; 2 Ed Stoop; 3. Jeroen v/d Sar Dinsdag 26 maart: Veld A mannen: 18.30 u. Kobeko-Sportshop Teso 19.15 u. Graaf-Teso Kobeko 20.00 u. Handicap-Tatenh.1 Graaf 20.45 u. 12 B.-ABN/Amro Tatenh. 1 21.30 u. Super-RC. de Krim R28/Krim 22.15 u. P.28/Krim-DGM PC. de Krim Veld B gemengd mannen: 18.30 u. Tatenh. 2-Waayer C. Latuco 19.15 u. Cavo Latuco-Zandl. Ecomare 20.00 u. Ecomare-Rabo Beverdam 20.45 u. Beverdam-Klif Rabo 21.30 u. TopTien-Nioz Rival 22.15 u. Rival-Smash TopTien Veld C vrouwen: 18.30 u. Haarst.-Leydekkers Klif 12 19.15 u. Klif 12-Zeilmak. Leydekkers 20.00 u. Question-Timmer Westel. 20.45 u. Westerl.-Visser Timmer 21.30 u. Vespertina-Vlier Durper 22.15 u. I. de Boer-Durper Verspertina Wedstrijdleiding voor deze avond: let en Willem, tel. 315194. Uitslagen: O.S.G -Tatenhove 1 0-3; Handicap-Graaf 1-2; Een televisieploeg van de Avro ondervond deze week dat Texel moeizaam uit de winterslaap ont waakt. Om tiptop voor de camera te verschijnen, haalde kunstschil der Niek Welboren te elfder ure de bezem door zijn atelier, moest ho telier Arie Langeveld met spoed een nieuwe motorzwever vanuit Duitsland overvliegen en hield his toricus Wim Kalkman een verhaal bij de nog niet ingerichte expositie over de Russenoorlog. Alleen de lammetjes waren er helemaal klaar voor. De Avro maakte maandag opna men voor het programma „De week van...", waarvan dit seizoen liefst 120 afleveringen zijn uitge zonden. Dagelijks staat daarin een bekende Nederlander centraal. Ter afsluiting van het seizoen verruil den de tv-makers de studiolampen voor een weekje op de wadden eilanden. Volgende week komt elke dag een ander eiland aan bod. Texel is de eerste in de reeks De reportage daarvan is maandag om 16.55 uur te zien op Nederland 1. De uitzending wordt de volgende dag om 11 05 uur herhaald. Wegens de mist werden de ge plande opnamen 's morgens op het vliegveld uitgesteld, maar het snel bedachte alternatief was min stens zo leuk. Bij buurtbewoner Arnold Langeveld was de lamme- rij begonnen en wat was nou mooier dan een reportage vanaf het schapeneiland Texel met pas geboren lammetjes? De filmploeg viel met de neus in de boter, want meteen na binnenkomst kwam een lammetje ter wereld. Presentatrice Tineke de Groot sprak met een an der lammetje in haar armen de intro van het programma in. 's Middags kon ze het eiland van uit de lucht bekijken tijdens een vliegles in het nagelnieuwe motor- zweefvliegtuig dat broer en zus Arie en Neelie Langeveld komend seizoen zullen exploiteren. Instruc teur Leo Meddens, die van Pasen tot half oktober les geeft aan gas ten die bij hotel Nieuw Breda of vakantiecentrum De Krim een spe ciaal zweefvlieg-arrangement boe ken, zat naast Tineke de Groot in de cockpit. „Ik heb wel eens gevlogen, maar nog nooit in een zweef vliegtuig", aldus de charmante tv- verschijning. Eigenaresse Neelie Langeveld ver telde trots dat haar vliegtuig, een Rotax-Falke, zojuist uit München was overgevlogen. Totaal had het toestel er pas ruim zeven vlieguren op zitten. „Ik ben er helemaal weg van. Afgelopen jaar was ik zelfs bereid er een huis op Texel voor te laten schieten", aldus de Bussumse, die inmiddels toch een tweede woning op het eiland heeft gekocht. „Dit vliegtuig heeft een heel stille motor, die met meer dan 52 decibel produceert. Volgens de fabrikant is het zelfs de stilste motorzwever die er bestaat." Luchthavenmeester Ed de Bruyn laat namens Vliegveld TexeJ weten „zeer verheugd" te zijn over de geruisloze motorzwever. „Een goed initiatief." Teso-Super 2-1; Grote Slock 2-Perfect Bodies 1-2; Tex. Autocentr.-PC De Krim 2-1; P.28/ Kriim-12 Balcken 2-1; Cavo Latuco- Tatenhove 2 2-1, LenR-Rabo 2-1; Ecomare- de Zandloper 3-0; Uriot-DGM 3-0; Meubel huis Texel-Maarco 2-1ABN/Amro-Paal 9 3-0, Beaulique Texele-Smash 3-0,7 Prov.-Bosma 3-0, Wiersma-Jozef 3-0, Nioz-ABN/Amro 2- 1; Gr. Slock-Kruiswerk 3-0, de Rival-TopTien 0-3. De nieuwe sportzaal van Ooster end en het gerenoveerde dorps huis De Bijenkorf zullen zaterdag ochtend 30 maart om 10.00 uur officieel worden geopend. In het bijzijn van genodigden zal burge meester Van Rappard het nieuwe logo onthullen. De plechtigheid wordt opgeluisterd met muziek van fanfarekorps Excelsior. 's Middags, tussen 14 00 en 17.00 uur, is er open huis. Alle Oosterenders zijn dan in de gele genheid de dorpskamer, de feest en de peuterspeelzaal te bewonde ren. In de sporthal worden demon straties verzorgd door turnertjes van Gyvo. Volleybalvereniging Smash '68 speelt er bovendien een officiële wedstrijd Tineke de Groot klimt aan boord van de gloednieuwe motorzwever. (Foto Frans Hopman) Dames van alle leeftijden kunnen zich dinsdag in Theodorahoeve op de hoogte laten stellen van de trends in de zomerkleding Zowel om 15 00 als om 20.00 uur begint er een modeshow met een achttal modellen Hoewel de opzet profes sioneel is, draait het toch vooral om de gezelligheid, aldus de orga nisatie. Die is in handen van Ria Zoetelief van Klavertje Vier en Fred van der Werf van de gelijknamige modezaak. Kaarten kunnen gratis bij hen worden afgehaald Er zijn ruim honderd plaatsen beschik baar. De Vereniging van Reuma patiënten demonstreert dinsdag avond in de LBO-kantine hoe paaspresentjes worden gemaakt. Deelnemers moeten een naald (liefst met groot oog), een schaar en een eierdopje meebrengen. De avond begint om 20 00 uur. Dinsdag 23 april houdt de reuma- vereniging een lezing met dia's over fysiotherapie en podologie, met medewerking van mevrouw A.M. Visser-Rechsteiner. Wie vervoersproblemen heeft kan bel len naar nr. 31 23 92. In het Eierlandsche Huis is gister avond het eerste exemplaar gepre senteerd van „Texels Noorden". In dit info-magazine vindt de toerist, behalve redactionele informatie over De Cocksdorp en omgeving, advertenties van bijna alle lokale ondernemers. Dat is niet zo vreemd, want het blad is een initiatief van de Onder nemersvereniging Cocksdorp en Eierland, die naar een manierzocht om de „eigen" gasten zo goed mogelijk te informeren. Voor de uitwerking werd Langeveld en de Rooy benaderd, die zorgdroeg voor produktie en exploitatie. De ondernemers uit de noordkop van het eiland en de uitgeverij/drukke rij sloten daartoe een langlopend contract af. De redactie was in han den van journalist Joop Rommets, Studio Grabowski deed de vorm geving. „Texels Noorden" is gratis en ver schijnt in een oplage van 75.000 exemplaren. Daarvan worden er 40.000 in Texel Toerist gestoken. Uitslagen Tevoko: Zaterdag 16 maart: Schoorl-Tevoko HPK 0-3 Maandag 18 maart: WSOV1-Tevoko3 D 3-0 Toeval of tendens, dat is ook vol gens de politie (nog) niet met zeker heid te zeggen. Zeker is wel dat woensdag bij twee snelheids controles bleek dat veruit de meeste automobilisten zich keurig gedragen. Op de Schilderweg, waar een maximum-snelheid geldt van 80 km/u, controleerde de poli tie twee uur lang. Tussen 9.15 en 11.15 uur werden 212 voertuigen. Daarvan reden er slechts 4 te hard. Rond de middag werd driekwartier post gevat langs de Hoofdweg, waar een zelfde maximum-snel heid geldt. Daar reden slechts 2 van de 48 auto's te snel. Op Radio Texel wordt van 20.00 tot 22.00 uur een compilatie van Texelpop uitgezonden. De uitzen ding wordt gepresenteerd door Rens Afman en Ruben van der Zee. Er zijn ook korte interviews met muzikanten te horen. De band is na te bestellen bij Carla Schrama, tel. 31.97.13. Kosten ƒ12,50. Bands die al hun nummers willen terug luisteren kunnen ook contact met haar opnemen.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 9