Bollenvelden in polder inspireren schilderes Film „Eén directeur voor alle basisscholen" Optreden Pater Moeskroen Vara-radioprogramma vanuit De Lindeboom Corrie Timmer debuteert op Keukenhof Stegosaurus past net in deuropening Dangerous minds Ingrid van Lubek weer eerste Steen door autoruit Volleybaltoernooi Mensen -= wou. Geen Marsdiep, maar ook geen jutters! TEXELSE g couRANT Vergaande adviezen van projectgroep Tocht bij start skeelerseizoen De Wittstraat wordt veiliger voor jeugd Hooglanders gezo „Als ik iets van wanhoop schilder, doe ik in de hoek een oplossing. Er is altijd hoop. Dit model van de plantenetende stegosaurus Ihalve grootteII past maar nauwelijks door de zij-ingang van de Stappelandhal. Het gevaarte wordt naar binnen gereden door v.l.n.r. Barry Huisman, Sico Engels. Nico Erwich en Frank Polling. Foto Frans Hopmani Nog twee maanden en dan veran dert de Stappelandhal in Jurassic Pare. Vrijdag arriveerden de eerste onderdelen voor de expositie ...Kokoro Dinosaurs". De op halve en ware grootte nagebouwde pre historische dieren kwamen met een grote vrachtwagen uit Polen, waar ze deel uitmaakten van een kleinere tentoonstelling. In Dte Koog, waar 2.500 m2 vloer oppervlakte beschikbaar is, wordt de complete expositie onderge bracht. De rest van de collectie komt de komende weken nog uit Engeland Volgens de Texelse initiatiefnemer Frank Polling is het de grootste Deze week draait 's avonds in Cinema Texel de speelfilm „Dangerous minds" met in de hoofdrol Michelle Pfeiffer De welgevormde actrice staat dit maal voor de klas van een ge wone school, maar ook geeft zij les aan een groep achterbuurt kinderen. Zij weet hen te inte resseren voor de poëzie van onder andere Bob Dylan en Dylan Thomas. In andere Ne derlandse steden was de film een succes, vandaar dat het twaalf weken heeft geduurd voordat hij naar Texel kwam. De cd met de filmmuziek schopte het tot nummer 1, het nummer „Gangsta's Paradise" prijkte eveneens bovenaan de hitlijsten. expositie die ooit in Nederland te zien is geweest. Bezoekers krijgen op Texel deze zomer hetzelfde te zien als zes miljoen anderen in di verse wereldsteden. ,,Het is van wereldniveau", aldus Polling. Dat kan ook bijna niet anders, gezien de betrokkenheid van het befaamde National History Museum uit Lon den. De sauriërs zullen de hele hal vul len. Sommigen zullen alleen al door hun hoogte van zeven a acht meter imponeren. De dieren zijn zo goed mogelijk nagemaakt. Wat het helemaal echt maakt, is dat ze kun nen bewegen Dat gebeurt met behulp van perslucht. Texelse bedrijven kunnen aan de expositie, die van 25 mei tot 15 september is geopend, hun naam verbinden. Jolande Blom van Sacra Promotions uit Oudeschild houdt zich momenteel bezig met de werving van sponsors. Tijdens een run-bike-run over 7, 30 en 3,5 kilometer zondag in Eind hoven heeft Ingrid van Lubek op nieuw een eerste plaats behaald. Ze overbrugde de afstanden in 1.32.23 uur Er deden ongeveer twintig dames mee. Vandalen hebben grote schade aangericht aan de auto van een 25- jarige man uit Den Burg. In de nacht van zaterdag op zondag gooiden ze een steen door de voor ruit van het voertuig, dat aan de Burgwal stond geparkeerd. Boven dien lieten ze de linker achterband leeglopen Een ongeschreven regel in de sport is dat de organiserende vereniging niet het eigen toernooi behoort te winnen. Zaterdagavond scheelde het slechts vijf punten of Tatenhove was in sporthal Ons Genoegen als beste herenteam uit de bus geko men op het samen met Wester- laken georganiseerde volleybal toernooi. De zege ging nu naar Paal 9, mede dankzij winst in het onder linge duel. Westerlaken stelde zich een stuk bescheidener op door met een gelegenheidsteam in de ge mengde poule als laatste te eindi gen. De winst ging daar naar EcoMare, dat duidelijk de sterkste was. Bij de dames behaalde Vespertina de hoogste scores, maar moest toch genoegen nemen met de tweede plaats omdat het verloor van Eierlandsche Drup. Voor de prijzen maakte het alle maal niet uit volgens traditie kre gen alle teams na afloop een scho tel met lekkernijen. schuiving van verantwoordelijkhe den zou binnen drie jaar - een overgangsperiode - moeten wor den gerealiseerd. De leden van de commissie Welzijn reageerden over het algemeen in stemmend op de voorstellen. Erna Eelman (VVD) twijfelde nog even of er nu wel echt zo veel nieuws on der de zon is. Dat kwam haar te staan op verontwaardigde reacties van zowel wethouder Eelman als van leden van de projectgroep. ,,lk verzeker u dat dit plan echt bol staat van de nieuwheid", sprak Albert Hoven van de Daalderschool vol vuur. Achterlopen Bedoeling van het rapport was ei genlijk dat de gezamenlijke direc- Marcel Witte (26) uit Den Burg is af gestudeerd aan de Universiteit van Amsterdam in Bedrijfseconomie, richting Financieel Management. Nadat hij op Texel was geslaagd voor het Havo-examen, behaalde Marcel eerst de diploma's MEAO en HEAO alvorens aan de universi teit te worden toegelaten. Op de snelste wijze, zonder tentamens over te moeten doen, doorliep hij de studie en mag zich voortaan doctorandus noemen. iWiwontel'jlihet) van dc rpdjfttc Naar aanleiding van ,,Wat ik zeg gen wou" in de krant van vrijdag 22 mei, ondertekend door Roy en Riny Helleman, wil ik graag het vol gende opmerken. Ten eerste: de jutters hebben geen enkele inte resse gehad nog iets te redden van de Marsdiep, laat staan dat door aanwezigheid van ondergetekende op de werf van sloperij Nederland op dinsdag 19 maart, 's middags om twee uur iets onder druk te zet ten viel' Dat was ook mijn bood schap niet Mijn bezoek was om koperen en bronzen plaatjes op te halen, die de werfbaas van sloop- schepen had afgehaald ter aanvul ling van mijn verzameling (dat soort spullen verzamel ik namelijk). De werfbaas deelde me mede dat ze op een telefoontje zaten te wach ten vanaf Texel of de Marsdiep wel of niet gesloopt zou gaan worden. Ze hadden 's morgens al contact gehad met een van de leden van de werkgroep. Deze zei niet te mogen beslissen en had naar de woord voerder verwezen, maar wat hem betrof, zou de Marsdiep de helling wel opgetrokken kunnen worden voor de sloop. Ook werd door de werfbaas gezegd dat voor vier uur het besluit genomen moest zijn. Men kon niet langer wachten om dat elke dag dat er niets gebeurde ruim zevenduizend gulden kostte. Voor alle duidelijkheid: tijdens mijn aanwezigheid was er geen enkele directeur of onderdirecteur aanwe zig, alleen de werfbaas en de ma chinisten. Dus weinig te regelen, laat staan onder druk te zetten of de bronzen schroef te verweven voor het eerste of tweede of privt seum. Tot zover mijn vereen zoek aan sloperij Nederland. Vervolgens, heer Helleman,k het over de oprichters var tweede juttersmuseum. Waai u deze onzin vandaan? Wij zij de oprichters van het privé seum. Dat wordt niet volgen geopend, maar is 34 jaar al geopend (1962) en nog stee vinden bij „Flora" aan de Pon Dat had u kunnen weten, daar al verschillende kere weest. Naar aanleiding van dit j museum is het huidige jutte seum in Oudeschild ontstai opend in de zomer van 198( afgelopen vijftien jaar heeft i een het museum daar weten den. Helaas hebben wij het moeten nemen het museum RE C( plaatsen en niet, zoals u zeg tweede juttersmuseum te stii Het streven van u om nog nI redden van de voormaligeF Marsdiep was misschien eenl idee, maar zonder geld kunjel zaken doen. Met dat probf kampen de jutters al jaren ei zijn dan ook niet van plan del nog langer privé te trekken f ook een van de redenen datvj Oudeschild vertrekken Tenslotte, familie Helleman het niet beter zijn geweest lie je eens hadden ingezet vo behoud van het juttersmui Daar had je Oudeschild e E jutters een grotere dienst meVc wezen, dan de jutters in eenl I daglicht te stellen. Eet watgi I drink wat klaar is en spre^ waar is! Namens de stichting Jutte' I seum(ookf I J. Uit< I DINSDAG 26 MAART 1996 Samenwerken zonder samen te gaan. Dat is de enige manier waarop de openbare Texelse basis scholen op den duur kunnen over leven. Het gezicht van die samen werking zou een zogeheten netwerkdirecteur moeten zijn, die de eindverantwoordelijkheid draagt voor het beleid van alle scholen. Dat is de belangrijkste aanbeveling van het rapport „Sa men verder", dat woensdag voor de eerste maal werd voorgelegd aan de raadscommissie Welzijn. Het rapport werd opgesteld door de projectgroep „Netwerkvorming Openbaar Primair Onderwijs". Deze commissie - die ondermeer bestaat uit wethouder Nel Eelman, enkele directeuren van Texelse ba sisscholen en J.M.J. Rozenstraten van het externe adviesbureau Edukern - werd vorig jaar door het college van b en w m het leven geroepen. Doel was de uitersten „fuseren" en „niks doen" te onder zoeken en alle mogelijkheden daar tussenin. Deze herbezinning op de toekomst was noodzakelijk volgens het college, omdat er ingrijpende veranderingen op komst zijn bin- Bij het begin van de lente en de zomertijd wordt ook weer begon nen met een nieuw skeelerseizoen. De skeeleravonden worden gehou den op maandag, de eerste keer op 1 april, aanvang 19.00 uur bij de wielerbaan in Den Burg Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Er wordt een tocht over het eiland verreden, over een af stand van ongeveer 25 kilometer. Voor beginners is er een beperkt aantal skeelers bij de baan te huur. Beschermmateriaal als handschoe nen, helm en kniebeschermers is gewenst. Voor meer informatie: Nanne Stienstra, tel. 310798 of Anke Rienstra, tel 322031. •nen het onderwijs. De rijksoverheid wil méér bevoegdheden geven aan de scholen, waardoor de afzonder lijke besturen zwaarder zullen wor den belast Tegelijkertijd worden ontslagen en saneringen allerminst uitgesloten. Samenwerking Volgens de commissie moet wor den gekozen voor nauwe samen werking, zonder de eigen identiteit te verliezen. Een netwerkdirecteur voor alle scholen zou zich onder meer moeten gaan bezighouden met financiële en personele beleidszaken. Daardoor hebben de „schoolleiders" (nieuw jargon voor de huidige directeuren) - die ver antwoordelijk blijven voor de dage lijkse gang van zaken - meer tijd voor hun eigenlijke werk. Deze ver- In de De Wittstraat in Oudeschild zal weldra een bord met de tekst „Let op, spelende kinderen" wor den geplaatst. Wethouder Poster zegde dat toe na een vraag van raadslid Gerard Weijers (Texels Belang). Weijers was benaderd door be zorgde bewoners van de woonwijk. Eerder hadden de bewoners al de gemeente verzocht om hun straat de status van woonerf te geven. Trottoirs ontbreken, zodat de kinde ren spelen er op straat spelen. Het verzoek kon niet worden ingewil ligd, omdat de inrichting van de wijk niet aan de normen van een woonerf voldeed. Wel plaatste de gemeente vorig jaar bij de ingang het bord „30 km/u zone" Volgens de bewoners is deze maat regel onvoldoende. Nog steeds rij den automobilisten te hard door de wijk. Poster toonde zich donderdag tijdens een commissievergadering gevoelig voor de kritiek en vond dat er wat aan gedaan moet wor den. zelf erin, kan ik me helemaal Collages kosten de meeste er: maar ik kan mijn kijk op dew erin kwijt. Ik zou ook noo'. schilderen dat negatief op ani mensen werkt. Als ik iets sd van wanhoop, doe ik in de een oplossing. Er is altijd hoo is mijn diepste levensovertuH De Keukenhof is van 21 maa en met 22 mei in Lisse. Tïrr werk hangt daar in de multifu nele ruimte op Oost. De teni stelling werd vorige wee' opend door staatssecretaris Terpstra. Margriet Tii Corne Timmer heeft haar woonkamer gedeeltelijk als atelier ingericht „Het licht is hier goed en als ik inspiratie heb, kan ik schilde ren en huishouden makkelijk combineren iFoto Frons Hopmt teur per 1 augustus van dit in functie zou komen. Ome voorstellen echter nog een weg hebben te gaan medezeggenschapsraden nieuw het college en de com Welzijn) zal deze datum mei den gehaald. Waarschijnlijl half september met de werv selectie van de nieuwe manA worden begonnen. De Schotse Hooglanders in d nen bij Den Hoorn zijn gezon heeft Staatsbosbeheer week bekend gemaakt, nad; onderzoek van de Gezondh dienst voor Dieren was afg& Anderhalve week geleden van alle Hooglanders die oud dan één jaar en van alle jonc ren die niet in Nederland zijnl ren een bloedmonster genei Bij het onderzoek kwamen! sporen van veeziektes aan hel Ook bleek er een normale ho; heid koper in het bloed te zitte dieren die voor begrazin natuurterrein zorgen, is hetl gehalte vaak aan de lage kar De kuddes zijn gisteren ietsi breid. In De Geul werd een m stier losgelaten, die in de t komt van het exemplaar d vorige week werd verwijdei totaal werden drie Hooglai aan de kuddes toegevoegd. De Exmoor pony's in De Geul te doen waarvoor ze zijn steld". Reden voor Staat beheer om ook de proef opd; te nemen in De Bollekamer.'l zomer wordt bekeken o; Hooglanders definitief gezel; krijgen van de pony's. Eén van de schilderijen die op de Keukenhof is tentoongesteld. ifoioW Felix Meurders rende programma De uitzending op Texel is de laatste van vijf shows in het land. Gasten zijn Max van der Berg van de Novib, schrijf ster Hermine Landvreugd en (on der voorbehoud) kamerlid en defensiespecialist Gerrit Valk. Waarschijnlijk worden ook nog enige Texelaars onder vuur geno men. Behalve het voorlezen van co lumns en cabaretoptredens, zal Pater Moeskroen van zich laten horen. Deze groep is geen onbe kende op het eiland: de heren ston den al eens op het Klif-podium. Publiek is welkom bij de uitzending die van 12.00 tot 14.00 uur is te be luisteren. Toehoorders mogen vanaf 11.30 uur in de zaal. Er wordt geen entree geheven. Na de uit zending is de jaarlijkse leden vergadering van de regio noord west van de Vara. In de volgende achttien jaar volgde zij haar eigen gevoel en ontwik kelde een persoonlijke stijl. „Eigen lijk ben ik altijd al een eigenwijs persoon geweest. Ik wil altijd er gens heen. Mijn doel is iets te bereiken. Ik ga op weg om een be kend schilder te worden maar als ik halverwege een andere uitdaging zie, sla ik misschien af en doe dat." Hoop Het populaire Radio 2 programma „Spijkers met koppen" wordt za terdag vanuit De Lindeboom uit gezonden. De presentatie van de live-uitzending is in handen van Felix Meurders en Dolf Jansen. Muzikale medewerking wordt ver leend door Pater Moeskroen („Roodkapje"). Spijkers met koppen is een infor matief programma met daarnaast aandacht voor cabaret en gast optredens. Voorheen werd de pre sentatie altijd gedaan door Jack Spijkerman, maar die is wegens verplichtingen elders niet beschik baar. In Meurders en Jansen heeft de Vara waardige vervangers ge vonden. Gesprekken met mensen die in het nieuws zijn geweest of iets nieuws hebben, vormen een belangrijk onderdeel van het twee uur du- Op de 47e Keukenhof in Lisse hangen acht schilderijen van de Texelse Corrie Timmer. Olieverven met bolgewassen als tulpen en lelies zijn het onderwerp. Dat kan ook bijna niet anders met een bollenkweker als echtgenoot en op de groot ste bloemententoonstelling van Europa die jaarlijks bezoe kers van over de hele wereld trekt. Thuis aan de Schor- renweg vertelt Timmer meer over haar kunstzinnige werk. „We gaan al jaren naar de Keuken hof omdat we zelf bloembollen hebben. Het is er mooi en ruim van opzet leder jaar zag ik er schilde rijen hangen en ik ben gaan infor meren." Het contact was snel gelegd en de 47-jarige Texelse mocht aan het werk. Speciaal voor de Keukenhof schilderde ze bloemen die haar zelf na aan het hart liggen. Rond haar huis in polder Het Noorden is te zién waar haar liefde voor dit thema vandaan komt. Het zal niet lang meer duren of de tulpen velden staan in volle bloei. Avontuurlijk „Maar in het diepst van mijn ziel ben ik avonturier", vertelt Timmer, terwijl ze aan de andere kant van de tafel de laatste hand legt aan een fotoboek over Israel, waar ze on langs een reis maakte. De wanden in de kamer zijn gevuld met eigen werk, maar ook met souvenirs van vele landen. Haar gevoel voor avontuur uit ze ook m haar schilderwerk. „Ik ben niet vast te pinnen op één stijl. Ik maak een tijd lang landschapjes en dan ineens een abstract schilderij. Dan kom ik iets tegen en ga iconen schilderen. Mijn omgeving ver baast zich daar over. Mensen ver- Dolf Jansen <Foto Bomd Rouabh.l wachten dat als je bloemenschilder bent, je dat ook je leven lang doet. Maar ik schilder bloemen, land schappen, portretten, collages en abstract met olieverf, pastelkrijt en aquarel." Eigenwijs Met haar debuut op de Keukenhof hoopt de Texelse meer bekendheid te krijgen. Volgend jaar verschijnt een kalender met bloemen- aquarellen van haar hand in op dracht van vereniging Het Zonnehuis in Utrecht. Verder expo seerde zij al op diverse thema tentoonstellingen zoals in de Nieuwe Kerk in Amsterdam. Op Texel levert Timmer vast schilder werk voor een aantal bedrijven. In opdracht beschildert ze naambor den en meubels. Haar „carrière" met penseel en verf startte na de geboorte van haar vierde kind, toen zij zich opgaf voor een cursus Hindeloopen-schilde- ren. „Tot wanhoop van mijn lerares schilderde ik te fijn en met te felle kleuren. Na de cursus begon ik met olieverf op doek omdat iemand zijn hond geschilderd wilde hebben." Vooral het schilderen voor thema tentoonstellingen heeft een grote aantrekkingskracht op Timmer. „Daar voel ik me bijzonder door uitgedaagd. Een thema heeft door gaans twee onderwerpen, bij voorbeeld wind en water, stad en dorp. Ik maak dan een collage naar de gevoelens die bij me boven ko men. Als ik schilder, verlies ik me-

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 8