Jeugd ontdekt de biertapwedstrijd Weekend Slotconcert De Muze door Roemeens orkest Veel activiteiten open dag EcoMare VOOR teso Binsbergen en Musica Texla TEXELSE COURANT Ensemblefestival Kindertoneel in 't Skiltje 30 en 31 maart 1996 Kerkdiensten zondag 31 maart Volleybalinstuif oud Papier Agenda h Zusje Paaseieren schik in Calluna VRIJDAG 29 APRIL 1996 De atmosfeer is om te snijden. Let terlijk dan wel, want de rook hangt als een dikke blauwe mist in de zaal. Het deert de deelnemers niet. In opperste concentratie grijpen zij naar het glas en de fles. Om die vervolgens zo zorgvuldig mogelijk te vullen en te legen... Het was dringen in de Lindeboom zaal. Praktisch heel de Texelse horeca had zich er verzameld. Uit nieuwsgierigheid naar de stand van de verbouwing, maar ook voor de nationale biertapwedstrijd, die altijd een jaarlijks feestje voor de deelnemende branchegenoten vormt. Afgelopen jaren leek de animo ta nende. Er werd zelfs overwogen de voorronde op Texel niet meer te houden. Dat de opkomst zo groot was, moet de organisatie hebben verrast. Aan p.r. was namelijk niet veel gedaan. Vooral veelbelovend was het aantal jongeren dat mee deed. Serieuze zaak Opvallend is altijd de gemoedelijke en collegiale sfeer. Wil men zich in het dagelijks leven nog wel eens scherp uitlaten over de concurren tie, tijdens de biertapwedstrijd staat vriend en vijand elkaar luid keels aan te moedigen Voor een buitenstaander kan de grimmige serieusheid waarmee het tappen van een biertje wordt benaderd nog wel eens op de lach spieren werken. Het centraal brou werij kantoor, dat de wedstrijden De eerste voorronde van het Texelse ensemblefestival, die op 3 april zou worden gehouden, gaat niet door. Wel zijn er voorronden op 23 april en 21 mei. Het festival, georganiseerd door de muziek school, is op zaterdag 1 juni in de Burgemeester De Koninghal. Zondag, na de Palmpasenoptocht, is er een toneelstuk voor kinderen in dorpshuis 't Skiltje. Toneel vereniging Julia speelt Berend Botje van Bokkum". Het verhaal gaat over Berend Botje, die is gestrand op het onbewoonde eiland Bokkum. Juffrouw Hanekam komt met de kinderen Justus en Roma op het eiland voor een excur sie. De wadloopster Lammetje en de gemene reuzelaar maken de club compleet. Vervolgens gebeu ren op Bokkum heel veel span- nende<en vreemde dingen Alle kinderen van heel Texel van 4 tot en met 12 jaar (ouder mag ook) zijn welkom. Het begint om 15.00 uur en de entree is 2,50. organiseert, benadrukt het belang van een goed getapt biertje. ,,Het is een visitekaartje voor een bedrijf. In deze tijd, waarin steeds meer aandacht wordt gevraagd voor serviceverlening en klant vriendelijkheid, is het wéér zo'n puntje op de i." Uitslag In de categorie teams ging de eer ste prijs naar Peter Novak en Thea Rozendaal van Rebo Snack Zij ver sloegen verrassend de gedood verfde favorieten Frans Pieterse en Piet de Graaf van De Karseboom. Henk en Tineke Spigt (De Zwaan) werden derde. In de individuele categorie ging Co Vermue van De Twaalf Balcken op nieuw met de hoogte eer strijken. Vincent de Jong volgde op eerbie dige afstand, evenals Cees Jonker. De winnaars mogen Texel verte genwoordigen in de finale tijdens de Horecava in Amsterdam. Concentratie bij Margreet Dissel van De Zwaan bij het inschenken van een biertje iFoto Tessj do GraoU) Op tweede paasdag (maandag 8 april) zal het Roemeense toporkest Pirvu het eerste seizoen van muziekserie De Muze feestelijk af sluiten. Het concert vindt plaats in theaterzaal „De Kiekendief'op De Krim, aanvan 14.00 uur. Dit eerste seizoen was de belang stelling voor de concerten overwel digend. Gemiddeld 150 muziek liefhebbers bezochten de reeks kwaliteitsconcerten die op initiatief van de Muziek- Dansschool Texel en vakantiecentrum De Krim zijn opgezet. Muziekschool-directeur Hendrik-Jan Trooster heeft de serie voor het volgend seizoen al weer bijna rond, zodat de liefhebbers ook dan kunnen genieten van een reeks kwalitatief hoogstaande muziekgezelschappen.Tijdens het laatste concert zullen de initiatief nemers van de serie, Martin War- naar en Hendrik-Jan Trooster, te rugblikken op „De Muze" Na het concert krijgen alle bezoekers door de organisatie een drankje aange boden. Ook kunnen belangstellen den alleen voorschot nemen op het volgende seizoen van De Muze. Uiteraard kunnen ook nieuwe vrienden zich aanmelden. Het Roemeense ensemble van HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg- 9.30 u ds. J. ter Haar; uitz via De Lichtboei. De Waal: geen dienst. De Koog: 9.30 u. mevr drs. R Schultheiss. Den Hoorn 11.00 u. mevr. drs R. Schultheiss Oosterend. 9.30 u. ds. H.R Betting. Oudeschild: 11.00 u ds. H R Betting De Cocksdorp: 10.00 u. ds. E.J. Vledder GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. ds F.J. Daane; uitzending via Radio Texel. 19 00 u. kand. J. Vonk uit Oosterend, uitz. via De Lichtboei Oosterend: 10.00 kand. J Vonk 19.30 u. ds F.J. Daane. GEREFORMEERDE GEMEENTE In kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend. 10.00 en 16.00 u. dienst GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 16.15 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat. Den Burg 10.00 u. ds. L. Knipscheer, Palmzondag BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg 10.00 u. ds. J. Visser. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag: 19.30 u. dameskoor; uitzending via De Lichtboei. Zondag 10 00 u Heilig Vormsel; Gospeltram. De Cocksdorp. zo 10.00 u. Oec. dienst in N.H kerk. Sint Jan: zo. 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg Openbare lezing 10.30 u. „Jehovah-de grootse Schep per" Wachttorenstudie 11.20 u. „Wij hebben reden om te juichen van vreugde Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdag voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen: Uitsluitend voor spoedgevallen. Van za. 8.00 tot ma. 8.00 u Dokter R A. van den Bent/J. Hoekstra, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, telefoon 316234 Aanvragen visites tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek geopend van 17.00-17.30 u., Kikkertstraat 12, De Cocksdorp. Inloopspreekuur van 12.00 tot 12.30 uur op Schilderend 38, Den Burg en van 17.00-17 30 uur in de Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, zonder afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreek uur zaterdag en zpndag om 18.00 uur precies, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 312323. Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging): Kruiswerk Kop van Noord-Holland, afdeling Texel voor verpleegkundige thuiszorg op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde. Centraal Meldpunt 06-8998828. Spreekuur jeugdgezondheidszorg (iedere werkdag van 8.30-9.00 uur), telefoon 313241. Het uitleenmagazijn/ servicepunt in het wijkgebouw aan de Schoonoord singel 24 is elke werkdag tussen 13 00 - 14 00 uur geopend, telefoon 313241 Thuiszorg (bejaardenhulp en gezinszorg): Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 314152. Spreekuur na het weekend maan dag 8.00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur. Stichting Thuis zorg Texel, Jonkerstraat 6, Den Burg. Nuttige adressen Brand/Ambulance Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen 06-11 Politie; Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17 00 uur. Telefoon tijdens kantooruren 322188; buiten kantooruren 072-5122222 Bij spoedeisende gevallen: 06-11 Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 322188 Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen, tel 312527 Verslavingsproblemen. Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 319413 (De Nieuwe Skuul). Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwem mers in nood* tel 316270 Chemicaliën op het strand Bel de brandweer, tel 312066. Kunstgebitreparatie Tandtechniek Van Kralingen (samenwerkend met het heelkundig centrum, vergoed door het ziekenfonds), tel. 312069. Tandtechniek R van Oosten (particuliere praktijk), tel. 310605 Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 312112 Zaterdag 11.00-12 30 en 15 00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. Nicolae Pirvu belooft een werve lende middag Roemenie op Texel. Nicolae Pirvu, geboren te Seaca de Cimp in Oltenië, is de artistiek lei der en de panfluitist van het naar hem genoemde ensemble. Hij be speelt al vanaf zijn veertiende jaar de panfluit. Zijn leraar was de ver maarde panfluitist Fanica Luca. Nicolae Pirvu is een van de meest getalenteerde panfluitspelers van Roemenie. Zijn grote bekendheid kreeg hij door zijn muzikaliteit, zijn fantastische techniek en zijn gevoel voor timing. Tijdens het concert zal hij de aardrijkskundige kennis van het publiek danig opvijzelen door bij elk stuk te vertellen over het land, de streek of het gebergte van oorsprong. Ook zal hij de verschil lende ingewikkelde ritmes door plastische gebaren toelichten. Ook de overige vier musici, op viool, contrabas, cimbaal en accor deon, behoren tot de top in dit muziekgenre. Voor het ensemble is het geen vraag waardoor zij zich hebben la ten inspireren. Het hele pro gramma is op volksmuziek uit hun geboorteland gebaseerd. Door de vele bezetters die Roemenie heeft gekend (Turken, Hongaren, Grie ken), die allen hun stempel op deze muziek hebben gedrukt, is de Roemeense volksmuziek de rijkst- gevarieerde van de wereld gewor den. De muziek is een weerspiege ling van alle emoties, van ongecompliceerd vrolijk tot zwaar melancholiek. Door al die verschil lende invloeden kan het concert het best worden omschreven als een muzikale rondreis door Eu ropa. Het is een uiterst wervend programma, een lust voor het oor en ook voor het oog door de au thentieke Roemeense kostuums van de musici. Kaartjes voor het optreden zijn te verkrijgen bij voorverkoop adressen De Krim, de VVV en Nauta Boek. Daarnaast zijn ze door de week verkrijgbaar bij de Muziek- Dansschool. De toegangsprijs bedraagt ƒ20.- Vrienden van De Muze betalen ƒ15,- Op verzoek bemiddelt de muziekschool voor mensen die een vervoersprobleem hebben, zodat ook zij in de moge lijkheid worden gesteld het concert te bezoeken. Jeugd van 11 tot 14 jaar kan woensdag meedoen aan een volleybalinstuif in sporthal Ons Genoegen. Wegens het succes van vorig jaar heeft volleybal vereniging Tevoko gekozen voor dezelfde opzet. De jeugd maakt eerst kennis met diverse spel- onderdelen, zoals bovenhands en onderhands spelen. Daarna wor den partijtjes gespeeld. Iedere deelnemer krijgt na afloop een leuke herinnering mee naar huis. Belangstellende jeugd kan zich tot 15.45 uur aanmelden bij de sport hal. Ouders zijn hartelijk welkom om een kijkje te nemen. Vrijdag 29 maart In Cinema Texel draait om 19.00 en 21 15 uur Dangerous Minds. Zaterdag 30 maart Vandaag en morgen zijn in sporthal Ons Genoegen de pro vinciale turn- kampioenschappen, beide da gen aanvang 09.30 uur. Het verbouwde dorpshuis De Bijenkorf te Oosterend wordt of ficieel geopend. Om 10.00 uur begint het programma. Na een speech door de burgemeester is er van 10.45 tot 12.00 uur feest. Tussen 14.00 en 17 00 uur wordt open huis gehouden met demo's van volleybalvereniging Smash '68 en Gyvo. Schapenboerderij De Noord- kroon aan de Nieuwlanderweg houdt tussen 14.00 en 18.00 uur open huis. Om 16.00 uur kunnen bezoekers kijken naar het scha pen melken en om 17.00 uur naar het geiten melken. De live uitzending van Spijkers met Koppen (Vara radio 2) is van 12.00 tot 14.00 uur vanuit De Lindeboom. Publiek is welkom. Muzikale medewerking door Pa ter Moeskroen. Tweedehands zomerkleding wordt tussen 09.00 en 16.00 uur verkocht in De Witte Burcht. Ouders zijn van 20.00 tot 21.00 uur welkom bij het jongerencafé voor 12 tot 16-jarigen in Time Out. In Cinema Texel draait om 14.00 uur Indiaan in de kast, om 16.00 uur Babe en om 19.00 en 21.15 uur Dangerous Minds. Peter Faber treedt op in theater De Kiekendief op De Krim. Om 20.30 uur start zijn solo voorstelling „Vrolijke Verhalen". Kaarten kosten 20,-. De Rangers van het WNF komen bijeen in de eigen Pandaboet in de Nederlanden (afslag paal 21). Activiteiten: nestkastjes schoon maken, de duinen in, paaskippen en -mandjes maken. Vannacht gaat de zomertijd in. De klok moet een uur vooruit worden gezet. Zondag 31 maart (n EcoMare wordt een open dag gehouden, ledereen is vanaf 09 00 uur welkom. Om 12.00 uur verzorgt Musica Texla een koffie concert in het restaurant en om 13.30 uur wordt de vogelfilm van Nol Binsbergen gedraaid. Tweede dag turnkampioen- schappen in Ons Genoegen. De derde uitzending van TV Texel is om 11.00 uur. Beelden van Texelpop, wheelers en de theaterweek op de OSG. De palmpasenoptocht van Den Burg start om 13.00 uur op het parkeerterrein aan de Emmalaan t.o. de Bakkersstichting. In De Cocksdorp begint de tocht om 12.15 uur bij het Eierlandse Huis en in De Waal om 13.45 uur bij het dorpshuis. Na afloop van de optocht in Oudeschild begint om 15.00 uur in dorpshuis 't Skiltje het kinder- toneelstuk „Berend Botje van Bokkum"; entree 2,50. Een koor uit Gottingen verzorgt om 20.00 uur een concert in de NH kerk van Den Burg. Entree gratis. In de bioscoop draaien dezelfde films als gisteren. Maandag 1 april De eerste skeeleravond start om 19.00 uur op de wielerbaan met een tocht van 25 km In Cinema Texel draait om uur Dangerous Minds 21.15 uur Zusje. Dinsdag 2 april De dorpscommissie van Burg i.o. houdt om 19.0 spreekuur in d'Ouwe Ulo. In Cinema Texel draait heti als gisteren. De Doopsgezinde zuste: houdt om 19.00 uur in het tje naast de kerk paasmaaltijd. SC te er bij em >e; o Teso verwacht deze week d' stremmingen of wachtti Mochten die zich onven voordoen, dan worden ze gegeven via 36 96 90. Kr een antwoordapparaat, dar u ervan uitgaan dat norma de dienstregeling wordt ren. Vandaag wordt tussen en 16.05 uur een extra ba gezet. De verbouwing van de fie stalling naast de veerhaveij^ Den Helder is bijna klaare vanaf zaterdag weer wc gebruikt. De noodstallingo parkeerterrein wordt woen gesloopt, dus eigenaars va sen die daarin staan worde zocht deze voor woensdag de nieuwe stalling te veri sen Verdere info over de veerd telefoon 36 96 90 k\ an de ih Vt cl UI Hoogwater te Oudescfi Di. 29 Wo.30 Do. 31 Vr. Za. Zo. Ma. Di. 1.57 en 14.5 3.36 en 16.7 5.57 en 18.4! 7.35 en 19.4! 8.15 en 20.4! 9.16 en 21.21 9.45 en 21.5 10.35 en 23.1 Aan het strand is het ongeveer e eerder hoogwater. De zon komt 3 op om 7 08 u. en gaat onder om: u 4 april volle maan, 5 april spn? ledereen is zondag vanaf 09.00 uur welkom bij EcoMare. Tijdens de jaarlijkse open dag wordt getoond wat het centrum allemaal te bie den heeft. Tevens zijn er extra ac tiviteiten, zoals een expositie, een film en een koffieconcert. Nol Binsbergen is prominent aan wezig in EcoMare. Van deze huis- en decoratieschilder uit de Zaanstreek is een foto-expositie te bezichtigen. Binsbergen maakte vanaf 1930 faam als vogel fotograaf. Zijn beelden zijn opval- IrOtO Motoor r lend helderen hebben vee werking. Michel en Binsbergen, zoons van i overleden fotograaf, stek selectie uit zijn werk sam deel hiervan was te zien in< otheek van Den Burg. InEc hangen meer foto's en vior video van een vraaggesp de zoons vertoond. Deze! stelling blijft tot het najaar jaar in EcoMare. Speciaal voor de open da 13.30 uur de vogelfilm „Ge? van het Waterland" Binsbergen te zien. Dezedi geveer een uur en wordt ti zoons van commentaar vo A Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden inge laden. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opgehaald in de volgende straten: 2. Beatrixlaan en Noordwester. De Waal In De Waal wordt zaterdag oud papier opgehaald. Leerlingen, ouders en leerkrachten van de Redmer IJskaschool komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen Oud papier kan ook worden ingeleverd bij de schapenboet in De Mars te Den Burg, naast het gebouw van Kotex (voor 9.30 uur). Kim van Kooten in „Zusje Volgende week is in Cinema Texel de Nederlandse speelfilm „Zusje" te zien. Deze film, met in de hoofdrol de 21-jarige ont dekking Kim van Kooten, was vorig jaar dé verrassing. „Zusje" won het Gouden Kalf voor de beste film op de Nederlandse Filmdagen en de Zilveren Alexander op het internationale filmfestival van Thessaloniki. Opmerkelijk is dat aan de film al leen jonge mensen meedoen; met zijn dertig jaar is regisseur Robert Jan Westdijk de oudste medewerker. „Met geringe mid delen is het een volwaardige film geworden", concludeert de recensent van HP/De Tijd „'Zusje' is in alle opzichten bij zonder. Wat meteen opvalt is de frisheid en vorm. Vanaf het be gin word je als toeschouwer als het ware meegezogen door de camera van Martijn." Deze Martijn, gespeeld door Maarten Zomer, komt in de film zijn vijf jaar jongere zusje Daantje (Kim van Kooten) op zoeken. De broer wil met zijn videocamera een documentaire over haar maken. Zo weet hij haar leven binnen te dringen. Bij alles wat zij doet, is hij met zijn camera aanwezig. Zelf komt hij slechts éénmaal in beeld, als hij op een verjaardag dronken wordt en een ander de camera overneemt. De acteerprestatie van het na tuurtalent Kim van Kooten, dochter van Kees „Koot" van Kooten, heeft in de Nederlandse media veel aandacht getrokken. Haar debuut weVd zelfs vergele ken met dat van Monique van der Ven in „Turks Fruit". „Zusje" draait maandag, dinsdag en woensdag om 21.15 uur. Overige films De rest van het programma is geprolongeerd. In de matinee (zaterdag, zondag en woensdag) zijn twee jeugdfilms te zien: „In diaan in de kast", waarin een speelgoedcowboy en -indiaan tot leven komen, en de met vele Oscars genomineerde Australische film „Babe, 'n bui tengewone big". Deze vertede rende rolprent handelt over een varkentje dat weg moet van een boerderij. Voor de speciale effec ten kreeg „Babe" deze week een Oscar. Beide jeugdfilms zitten vol humor en zijn Nederlands gesproken. Elke avond draait „Dangerous Minds", met Michelle Pfeiffer in de rol van lerares van een groep achterbuurtkinderen. Voor aanvangstijden zie de Agenda. Bezoekers van de open dag de nieuwe geluid-diaserie Eiland" bekijken. Die gaat biologische zuivering van h water op Texel. De serie is gesteld door EcoMare, werking met Uitwaterende in Edam. Als muzikaal intermezzo 12.00 uur een koffieconcert restaurant van EcoMare verzorgd door enkele lede Musica Texla. Bezoekers kunnen een rond bijwonen in het duinpark oi buitenterrein van EcoMare wordt gewerkt aan de fur voor de nieuwe waterzaa kinderen is er het prog1 „Zeehond binnenste-buite veldwerkcentrum „De Slinc kunnen er actief aan meedo programma wordt meerden opgevoerd. Bij de balie zijn gratis plate een Zee-kijkdoos verkrijgba: hal kunnen cliënten Rabobank op het eilanc Texelse museumjaarkaart verlengen of aanvragen, honden worden zoals gebn gevoerd om 11.00 en 15.00 Calluna zal de komende da het teken staan van Pasen.) dag 3 april kunnen kinderer 14.00 uur niet alleen eieren schilderen, maar is er ookgs heid op een andere wijze ïi kaar te knutselen dat bet heeft op Pasen. De gesch eieren en de andere in elk: knutselde ontwerpen zulle' den tentoongesteld in del1 Calluna. De ontwerpen zuil den beoordeeld door het pe van Calluna. Op eerste paa 14.00 uur zal de winnaar fraaiste en origineelste ku worden bekendgemaakt, winnende ontwerper ligt badenkaart klaar. Deelna deze activiteit is gratis. Bov ontvangt elke deelnemer kaartje voor het zwemparad vertoon van dit vrijkaartje k op 1e paasdag komen zwerfl Calluna.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 2