Donatus zit dik de nesten in Gelijkspel Texel '94 in matige wedstrijd Eerste ei BD-kieviten Genomineerden bekend voor Dubbele von Sion evoko naar winst [spannende strijd Weinig punten voor klaverjassers Nieuwe mensen voor eilandcompetitie Wijziging Tevoko trainingen GVT winnaar van springwedstrijden Bowlen: baanrecord voor Peter Huisman Wrakken op erf TEXELSE f COURANT !aalvoetbaldames laar derde plaats Zegers, Boeijen en vrijwilligers Rangers weer bijeen Gewijzigd voetbalprogramma Eilandcompetitie volleybal Met kaart van Alle dorpsplatte£ En honderden En NTv|^<mrcssen Programma basketbal L'fen houden van biologisch dynamisch 'oko heeft zaterdagmiddag in eigen sporthal Ons Genoegen zwaar bevochten zege van 3- ehaald op het team van De mei. De volleyballers uit tjenhorn, die in acuut iradatiegevaar verkeren, heb- voor de laatste wedstrijden in ompetitie nog een aantal ver- kingen aangetrokken om zo J® verblijf in de promotieklasse te I prolongeren. Ifieide teams deden weinig voor %lkaaror\der. De Boemel,scoorde in [Heerste set veelvuldig via de ™lle middenaanval, Tevoko ge likte daarentegen met succes de Itenaanvallers. Door het span- ide scoreverloop ontspon zich >r het publiek een boeiend ge- :ht, waarbij Tevoko uiteindelijk set met 16-14 in de wacht pte. In de tweede set stokten de i lanvalspatronen van Tevoko. De I Relse heren waren iets minder bij Bes en zagen dit vertaald in een ll oplopende achterstand. Via 1 - [iep De Boemel uit naar 2-10. De indbewoners herpakten zich ter bewonderenswaardig en |onnen een inhaalrace. Dit leek s nog te resulteren in setwinst lat op de stand 13-12 midden- kkeerder Frank Kalkman op het atje 45 van Koos Doeven be dde en hierbij door zijn enkel ™.g. De jeugdige Ward Terpstra ^jóest hierdoor sneller dan ver- Kracht invalle_rL_Tevoko was even ■jjconcentratie kwijt en dit kostte |^ct de setwinst. derde set kende eveneens een nnen verloop. Met Marco telder weer als midden- bevestigen. Vogelverschrikkers „Liefdevol beheer." Zo noemt Bak ker de wijze waarop jager Leo Daal der voor Donatus het land beheert. „Het gaat heus niet om het schie ten van beesten. Als ik heb gezaaid bel ik hem op. Hij maakt bijvoor beeld de mooiste vogelverschrik- blokkeerder had Tevoko wat meer greep op de snelle middenaanval van De Boemel. Via een succes volle serveerbeurt van Jitze Beintema liepen de Texelse volleyballers uit naar 8-4. De boemel gaf het nog niet op, had een paar voortreffelijke verdedi gende acties en kwam tot 12-13 weer helemaal terug in de wed strijd. Op dat moment gaf echte de routine van Tevoko de doorslag. De Texelse heren bleven rustig, had den eveneens via Jitze Beintema en zelfs Koos Doeven enkele knappe verdedigende reddingen en haalden uiteindelijk de set met 15-13 binnen. Het taaie verzet van De boemel was hiermee gebroken en in de vierde set kon Tevoko het karwei rustig afmaken. Ward Terps tra, die zijn aanvankelijke zenuwen de baas was geworden, scoorde met zijn sprongservice vier punten op rij en via 8-2 haalde de Texelaars de set met 15-7 probleemloos bin nen. Door deze zeg hebben de mannen van Tevoko nog steeds uitzicht op de vijfde plaats te eindigen, wat voor een debutant in de promotie klasse een uitstekend resultaat kan worden genoemd Er resteren Tevoko nog twee wedstrijden: de eerstvolgende aanstaande zater dag in Den Heldertegen Seahawks. Op de één na laatste avond van de klaverjasclub „Den Burg" is niet zo hoog gescoord. Er was één koppel dat goed speelde. Frans Witte en Theo Stoelinga behaalden 7283 punten; dat leverde ze één plaats winst op. Daarachter kwam het echtpaar F. Flick met 6789 punten, waardoor ze twee plaatsen winst boekten. Ze werden op de voet gevolgd door Bart Weijdt en Willem Koomen met 6774 punten. Zij konden geen winst boeken, doordat Lieuwe v.d. Veen en Hans Westdorp met 6766 pun ten daar geen ruimte toe lieten. Met volgende week nog drie par tijen te spelen is voor hen de com petitie wel beslist. Jaap en Janny v. Heerwaarden boekten met 6685 punten geen winst Er werden deze avond 54 marsen behaald en het gemiddelde lag op 6221 punten. Stand: 1. L. v.d. Veen-H Westdorp 16357, 2. B.Weijdt-W Koomen 160560; 3 J.Witte-Th Witte 159108. 4 F. Caspers-R de Ruwe 158931, 5. echtp. F Veeger 156172, 6. J Wiersma-J Vinke 155292; 7 Ch Schraag-N. Barhorst 154806; 8. W Derksen-P. v Heer waarden 153282; 9. E Eelman-J Vriens 152795, 10. D Winters-A. Bakker 152579. De eilandcompetitie volleybal heeft nieuwe medewerkers nodig voor de wedstrijdleiding. Er wor den vier vrijwilligers gevraagd, zo dat een koppel slechts eens per maand dienst hoeft te doen. Wie zich wil aanmelden of eerst meer wil weten, kan contact opnemen met Willem van de Kamer (31 51 94) of let de Ruyter (31 94 36). Met ingang van 1 april heeft Michel Gomez zijn dienstverband bij de sportraad opgezegd. Hierdoor vin den er wat trainingswijzigingen plaats. Gelukkig is Michel bereid de jeugd en de nieuwe recreanten tot het einde van het seizoen te trai nen. Maandag: 16.30-17 30 u. 20.30-21.45 u Woensdag: 18.30-19.30 u. 19.30-20.45 u 20.45-22.00 u Donderdag: 18.00-19.00 u. 19.00-20.30 u 20.30-21.45 u alle jeugd (door Michel) H. 1,2, 3 en 4 (door H1) Jeugd B (door Michel) Heren recr. H3, H4 Dames 1 en 2 jeugd mini (door Michel) nw. recr. (door Michel) D. 3, D. recr H3 en H4 Alle trainingen worden m de Bgm. de Koninghal gegeven. Texel '94 startte in Hoogwoud als favoriet tegen Grasshoppers. Dat team staat op de een na laatste plaats in de competitie. Die rol werd echter nauwelijks waarge maakt door de Texelaars, die slecht één punt wisten te verschalken. Scheidsrechter Ismail uit Almere had amper het beginsignaal voor de wedstrijd gegeven of hij onder brak het spel omdat de tenues van beide elftallen veel overeenkomst vertoonden. Om 14.25 uur liet de man in het zwart beide ploegen voor de tweede maal aantreden. Reeds na vier minuten liet Simon Brand een van 25 meter afstand strak ingeschoten bal voor zijn voet vertrekken. Het schot ging ternau wernood naast. Het eerste kwartier van de wedstrijd was duidelijk voor de Texelaars, doch inzetten van de gebroeders koning en middenvel der John List hadden geen succes. De thuisclub vatte hieruit moed. Door counters wisten de gastheren zelfs enige kansen te scheppen. Na een half uur werd de verdediging GVT uit Den Burg is winnaar ge worden van de zaterdag gehouden springwedstrijden voor Texelse verenigingen in de zaal van het Skiltje in Oudeschild. Er deden zo'n 350 tot 400 kinderen mee. De kinderen waren verdeeld in groepen en werden ook als ploeg beoordeeld, dus niet individueel. Elke ploeg kon aan vier onderdelen meedoen, langemat, minitramp, kast of paard met minitramp en dubbele minitramp. 's Morgens kwamen de ploegen met kinderen van 6 tot 8 en van 8 tot 10 jaar aan de beurt, 's middags sprongen de kinderen van 10 tot 12 en van 12 tot 16 jaar. Een ploeg kon bestaan uit alleen jongens of alleen meisjes, maar kon ook een mix van jongens en meisjes zijn De ploegen werden beoordeeld door een jury, de vere niging met het hoogste gemid delde werd winnaar. Meestal strij ken de clubs uit de buitendorpen met de hoogste eer, maar ditmaal kwam GVT als beste uit de bus. Uitslag: 1. GVT (Den Burg). 81 ploegen, ge middeld aantal punten 7,998; 2. GOS (Oude schild), 17 ploegen, 7,626 punten, 3 Gyvo (De Koog), 8 ploegen, 7.612 punten, 4. SVC (De Cocksdorp), 11 ploegen, 7.582 punten; 5. GVO (Oosterend), 20 ploegen, 7,573 pun ten; 6. ZDH (Den Hoorn), 10 ploegen, 7.360 punten. Turnsters van SVC uit De Cocksdorp rollen over de lange mat tijdens de Texelse spring- kampioenschappen. iFoio March Heijnen) van Texel '94 uit positie gespeeld, wat 1-0 betekende Drie minuten voor de rust kraag het team van Van der Neut nog een doelrijpe kans, doch de te zacht ingeschoten bal was een gemakkelijke prooi voor de doelman van Grasshop pers De tweede helft gaf aanvankelijk een sterker en aanvallender spe lend Grasshoppers te zien Doel punten bleven echter uit. Texel '94 zat in deze fase duidelijk niet in de wedstrijd. Het team leek niet in ei gen kunnen te geloven. De keeper van Grasshoppers verdedigde zijn doel met glans. Na 65 minuten werden Rob van der Stap en Ralph Koning gewisseld voor Arnold Kaercher en Patrick van leeuwen. Texel ging 20 minuten voor het einde meer en meer aandringen, zodat de verdediging van de thuis club onder steeds grotere druk kwam te staan. Een daverend schot van wederom Simon Brand spet terde uiteen op de knuisten van de Hoogwoudse doelman. De ver diende gelijkmaker bleef voorals nog uit. Tien minuten voor het einde kwam Erwm Koning binnen het 16 meter- gebied in balbezit en hij schoot de verdiende 1-1 tegen de touwen. Daarna werd niet meer gescoord. Met één winstpuntje mocht Texel '94 de thuisreis aanvaarden, na een weinig hartverwarmende voetbal middag. Zondag gaan de Texelaars op be zoek bij Spirit in Hoogkarspel. Texel '94 neemt de vijfde plaats op de ranglijst in en is in deze competitie nog steeds ongeslagen. De bowlingteams van de woens dag/donderdagleague voerden deze week een felle strijd. Bij Tabakshop bezorgde Peter Huis man de zege op TZN. hij gooide een baanrecord van 239 en zette de hoogste serie neer. Het team van Geerts Glazen wasserij had het zwaar te verduren tegen Hotel de Weal, dat sterk stond te gooien. De glazenwassers moesten dan ook het onderspit delven. De dames van Sommeltjes waren deze week goed op dreef, vooral Janny Hin was niet te stop pen en gooide een serie van 570 en haalde vier punten binnen tegen Onder de Pomp. Hotel Tatenhove boekte deze week winst op Deurdouwers dankzij een sterke serie van Jan Plaatsman. In de damesleague ontmoette WBZ T-Fords. Trui Mets gooide een hoge game van 164, maar kon deson danks geen punt pakken. Ondanks felle tegenstand van de jongens van De Kegels ging de overwinning naar Taxi Grootjen. Uitslagen: BBS-Barbarencafé ft-4ft, Bloe misterij Van der Wal-AII Stars 4-1, So What- Champion Sisters 4-1, Onder de Pomp- Sommeltjes 1 4, Hotel de Weal-Geerts Glazenwasserij 3Vi-1 ft; Hotel Tatenhove- Deurdouwers 3ft-1ft, Tabakshop-TZN 4-1, Hotel Strandplevier-Stunt Team 5-0 Huis vrouwen: Klavervier-Team 6 3 1; WBZ-T- Fords 4 0; Bloopers-de Pins 1-3 Jeugd: De Kegels-Taxi Grootjen 1-3; Hotel Strandplevier-Verseput Verzekeringen 3-1. Op een erf aan de Stuifweg zijn zes autowrakken aangetroffen. Dat mag niet, dus de politie heeft de eigenaren gesommeerd deze zo snel mogelijk te verwijderen. Of door de andere wijze van beheer ook gri zeggen kers." Bakker vertelt van een mooie zomerdag. „We zouden combinen, maar we hadden vergeten de vo gelverschrikker weg te halen. Op het laatste moment hebben we 'm maar even langs de weg gelegd, met een zak erover Verscheidene toeristen dachten dat er echt te- ere kievitseieren worden gelegd, is niet te t foto's archief TCl mand lag. We hebben ook al eens eentje tegen de stalmuur gezet Kwam ik 's ochtends buiten, schrok ik me een ongeluk..." Volgens Bak ker worden de beste resultaten op gebied van verjaging bereikt met dode meeuwen en kraaien. j is de zaalvoetbalsters van Klif fikt om voorlopig een gedeelde de plaats op de ranglijst te ver- Iren. Met onder andere nog een dstrijd tegen de koploper van tt>oeg belooft het een spannend Wot van de competitie te worden. Ide strijd om de Noordhollandse ter is Klif doorgedrongen tot de |ve finale en moet het binnen- irt opnemen tegen Benelux-kam- oen Watervogels uit Den Helder. 'oensdag moest eerst maar ge inen worden van Wouters Ver keringen, een team uit Alkmaar iet Texelse inbreng van Kim de V en Frederiek Boorsma. Vorige er pakte Klif na een moeizame fti) de volle winst (3-1). Ditmaal lek het makkelijker te gaan, want Texelse dames kregen volop isen. De verlossende goal bleef ter uit. Ook de paal stond een ter in de weg, maar niet alleen tor Klif. Pr het uitblijven van een goal wam Wouters beter in de wed- 'Jd- Aan hun behendige spits dden verdedigsters Marjan i°lay en Anita Witte de handen ITlen minuten voortijd viel het pte en enige doelpunt. Natascha ft der Vis kwam over de rechter- ftk aan sprinten en loste een dia pal schot De keepster had de I niet, Klif -met moeite- de ftrwinmng wel. gen dat de kieviten er een dag la ter in zitten te wroeten", vertelt Bakker. „We hebben wel achttien nesten op 12 hectare land gehad." Vuilnisbelt Doordat pas laat wordt gemaaid hebben de jonge vogels alle tijd om op te groeien en op de vleugels te raken Bakker: „We doen niet spe ciaal moeite om de broedvogels- tand op te krikken, we denken al leen na bij onze bedrijfsvoering Dat heeft positieve bij-effecten." Ed Drijver houdt voor Donatus al zo'n vier jaar de vogelstand in de gaten. Hij plaatst stokken bij de nesten. Omdat menselijke versto ring dus nauwelijks aan de orde is, kan goed worden nagegaan hoe veel de kieviten te lijden hebben van meeuwen, kraaien en andere natuurlijke belagers. Benno Bakker vertelt dat de meeuwen duidelijk hun tol eisten nadat de vuilnisbelt van 't Horntje was gesloten. „Ze trokken allemaal deze kant op, dat kan iedere boer hier in de buurt et eerste Texelse kievitsei werd dinsdag gevonden bij fltiatus. Kieviten houden van biologisch-dynamisch. Of eieren daardoor anders van smaak zijn is niet te zeg- De nesten die op het land bij de boerderij liggen wor- namelijk angstvallig met rust gelaten. „Misschien is het juist wel wat de vogels trekt", aldus „bioboer" Benno lijkt inderdaad wel alsof bij veel meer kieviten zitten dan mderen", bevestigt Benno Bak- denkt dat de andere wi|ze de oorzaak is. strooien geen stikstof. Daar- komt de grasgroei later op dan in de reguliere landbouw en maaien we later. Vaak pas in juni. Bovendien hebben we erg gevarieerd grasland." De mensen van Donatus versprei den stalmest over het land tegen het eind van de winter. Als dat werk af is, blijven ze er verder uit de buurt. „Je kan er de donder op zeg- VRIJDAG 29 APRIL 1996 Gré Zegers en Henk Boeijen zijn genomineerd voor de Dubbele von Sion in de categorie personen. Bij de groepen gaat de keuze tussen de vrijwilligers van de warme maaltijdvoorziening en de mensen van het agrarisch- en wagen museum. De bekendmaking is vrij dag 12 april in Cinema Texel. Het heeft altijd zin om mensen die veel doen voor een gemeenschap, maar nooit in het zonnetje staan, eens voor het voetlicht te halen. Dat is de mening van de Welzijns- stichting. Vandaar dat op vrijdag 12 april de Dubbele von Sion ere penning wordt uitgereikt. Vorig jaar was de Musicalvereniging de gelukkige. De oproep om kandidaten aan te melden leverde zo'n vijftien reac ties op „Meestal krijgen we er zo veel", meldt Bart Heijnen van de Welzijnsstichting. Het bestuur van deze instantie kiest uiteindelijk de gelukkige(n). In het verleden dong ook de sport mee naar de onderscheiding, maar sinds twee jaar heeft de Sportraad een eigen prijs ingesteld. Vandaar dat de erepenning nu vooral be doeld is voor het culturele of het welzijnsvlak. „Dat moet je heel breed zien", verklaart Heijnen. „Het gaat om een blijk van waar dering voor mensen die goed werk doen. Texel barst van dat soort mensen." Zwaar beroep De genomineerden van dit jaar zijn in twee categorieën onder te bren gen. Gre Zegers is aangemeld we gens haar niet te stuiten enthou siasme voor het verenigingsleven in Oudeschild. Op de motivatie bij haar voordracht staat dat ze altijd bereid is een handje te helpen op velerlei gebied. Taxichauffeur Henk Boeijen is aan gemeld door patiënten die hij met enige regelmaat naar Amsterdam vervoert voor speciale behandelin gen. „Henk begeleidt je in het zie kenhuis, kent iedereen en iedereen kent hem. Hij is attent en heeft een De „rangers", de jeugdgroep van het Wereld Natuur Fonds, zijn weer actief. Morgenmiddag komen ze bijeen in de eigen Pandaboet in de Nederlanden, ten noorden van De Koog (afslag paal 21). Op het pro gramma staat o.a. nestkastjes schoonmaken, paaskippen en - mandjes maken en een activiteit in de duinen. De bijeenkomst begint om 13.00 uur en is om 16 00 uur weer afgelopen. luisterend oor waar menig sociaal werker iets van zou kunnen leren. Hij heeft een zwaar beroep, maar bijna niemand staat daarbij stil. Al bijna vijftien jaar is hij op deze wijze voor veel mensen een steun en toeverlaat. Een ruwe bolster met een klein hartje", zo luidt de motivatie. Weer en wind De vrijwilligers van de Warme Maaltijdvoorziening zorgen er in weer en wind voor dat ouderen en gehandicapten langer zelfstandig kunnen blijven. Er werden in '95 19 951 maaltijden door hen be zorgd De mensen van het museum m De Waal zorgen al vele jaren door hun zelfwerkzaamheid dat Texelaars en toeristen kunnen genieten van een stukje historie van het eiland. Tijdens de uitreikingsavond zullen alle genomineerden voor het voet licht worden gehaald voor een kort vraaggesprek met presentator Hans Eshuijs Ze mogen zelf een deel van het programma invullen. De avond begint om 20.00 uur en zal een vlot, afwisselend verloop kennen, ledereen is welkom. Jeugd Texel, zaterdag 30 maart Texel '94 D4-Texel '94 D3 9.30 u. Texel '94 C3-Oudesluis C1 11.45u. Texel'94 B1-Geelzwart B1 15.00 u. Texel'94 B2-VZV B2 15.00 u. De geplande wedstrijd van de meisjes tegen Reiger Boys is al gespeeld en komt te vervallen. Dinsdag 2 april. Veld A mannen: 18.30 u. Kobeko-Meub.h.Tex. DGM 19.15 u. DGM-Sportshop Meub.h.Tex. 20 00 u. Uriot-Paal 9 Sportshop 20.45 u. Graaf Spuit.-Tatenh.1 Paal 9 21.30 u. OSG-P.C. de Krim Cocky 22.15 u. ABN/AMRO-Cocky OSG Veld B gemengd mannen: 18.30 u. LenR-Beverdam Waayer 19.15 u. Waayer-Rabo LenR 20.00 u Cavo Latuco-Fitt Rabo 20.45 u. De Vlier-Visser Durper Drup 21.30 u. Durper-Timmer Visser 22.15 u. Vespertina-Zeilmak. Timmer Veld C vrouwen: 18.30 u. Smash-Nioz TopTien 19.15 u. TopTien-Bosma Nioz 20.00 u. Rival-Jozef Kruiswerk 20.45 u. Texèle-Kruiswerk Jozef 21.30 u. 7 Prov.-ABN/AMRO Gr.Slock(v) 22 15 u. Wiersma-GrSI.(v) ABN/AMRO (ADVERTENTIE) Plus gratis sttpp\ Q de Wttordkop van Texel en de Texelse Vrijdag 29 maart: Sporthal Sportlaan 19.00 u. Mareis D-Hoppers 2 Zaterdag 30 maart: De Koninghal 17.30 u. Mareis D-Marmag 2 Sporthal Sportlaan 19.00 u. Mareis H.-Koggen Wedstrijdleiding voor deze avond: Ward en Kees, tel. 318593 ver de Xoordkop van Texel Uitslagen 26 maart Kobeko Sportshop 1-2, Graaf Spuiterij-Teso 2-1; Handicap '94- Tatenhove 1 0-3; 12 Balcken-ABN/AMRO 2-1 Super-PC. de Krim 2-1, Paal 28/De Krim-DGM 1-2; Tatenhove 2-Waayer 1-2, Cavo Latuco-de Zandloper 12, Ecomare-Rabo 1-2; Slagerij Beverdam-Klif 3-0;Toptien-Nioz 2 1de Rival- Smash '68 2-1, Haarstudio-Leydekkers 1-2; Klif 12-Zeilmakerij 3-0, Question-Timmers bakkerij 3-0. Westerlaken-Visser Bouw 3-0; Vespertina-De Vlier 3-0; Slagerij lepe de Boer-Durper Drup 1-2

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 7