Sport Mondje dicht als Piet Koopman fluit E-pupil Jeroen Vlaming in finale Goalmaster [wart eeuw scheidsrechter Tevoko H4 kampioen 'TEXELSE 7 COURANT' ZDH krijgt tv Iop bezoek Seizoensafsluiting 'evoko geen succes Eilandcompetitie tennis Wijziging voetbalprogramma Basketbalprogramma Klaverjasdrive Jazzdanseressen verruimen blik Robert Bakker snel bij Run-Bike-Run Texelse turners geplaatst voor NK Verrassende Sommeltjes Goede tijden voor zwemmers TX'71 Cursus over ouder wordende huid Bedrijvigheid Eilandcompetitie volleybal Meer rendement uit fiets met Bioracer w VRIJDAG 19 APRIL 1996 y Koopman hanteert al 25 jaar de scheidsrechtert/uit [oetballers die scheidsrechter Piet joopman een beetje kennen, we- |n dat je je mond dicht moet hou- fen. „Geen gezeur in het veld. Als en speler z'n mond open trekt, ïijgt hij met te maken." Dit sei- ben hanteert de Oudeschilder jecies 25 jaar de fluit, reden voor de bond om de arbiter de zilveren wedstrijd ZDH-Flevo die zondag en Hoorn wordt gespeeld, belooft beladen duel te worden Met een rwinning zouden de bezoekers flinke stap in de richting van het ïpioenschap zetten. Het zou ech- |l -ier met de eerste keer zijn dat hoog- Ifljbplaatsle ploegen hun Waterloo vin- denaandeWitteweg Zelfmogende Kinders bij winst nog hoop koes- ren op de nacompetitie De beslis- ig daarvoor valt in de wedstrijd te il Wiron. Mede gezien de belangen ieophel spel staan, maakt TV Texel mdagmiddag opnamen van ZDH- evo Bi| die wedstrijd zijn de trouwe ijwilligers Cees de Brui|n en Cees iglenhorst de ere-gasten ivoko heeft zaterdagmiddag ar supporterschare geen (tijde- afscheidscadeau künnen ge il. In de laatste competitie- idstrijd van dit seizoen leden de xelse heren in eigen zaal een derlaag van 1-3 tegen het team n VVM63 uit Monnickendam. eerste instantie zag het er nog [ar uit dat Tevoko een vruchtbare |ddag zou hebben De Texelse illeyballers, met Mardik Leopold por het eerst sinds lange tijd weer I de selectie, schoten fris uit de prtblokken en bereikten 8-3 in de Irste set. Op deze stand schakel- in de tegenstanders uit jonnickendam een tandje bij. De Jss werd beter verzorgd, waardoor 'snelle middenaanval van VVM63 elvuldig in stelling werd gebracht, erop had Tevoko te weinig ver ier. Via 10-8 ging de set met 12- naar VVM63. de tweede set had Tevoko weinig le brengen. Tevoko was met erg etig en met name de passing liet wensen over. Om hier verandering Ie brengen bracht gelegenheids- ach Walter Oskam de lang ge- psseerde Mardik Leopold in het I'd Helaas kon ook h ij de omme- jer niet teweeg brengen, waardoor 1 tweede set vrij rap met 8-15 naar pM63 ging derde set bracht in ieder geval at meer weerwerk van Tevoko. De Pe9 knokte zich terug van een jnterstand en met de service werd hdelijk eens gescoord In deze pe stoorden beide teams zich ploos aan de warrig leidende jneidsrechter, die keer op keer prchandeerde met zijn beslissin- fn Hoewel Koos Doeven reeds in tweede set een rode kaart had tvangen, hield Tevoko het hoofd F en wisten de derde set met 15- pmnen te halen, de vierde set viel de Texelse for- «•e echter weer ver terug. Na een elle achterstand geloofde de ierderheid het wel. Jitse Beintema ^beerde nog met enkele verdedi- nde acties het vuur terug te krij- n 'n de wedstrijd, maar streed voor n verloren zaak De laatste set van seizoen ging met de enigszins schamende cijfers van 4-15 naar I (sympathieke) tegenstanders uit 'Wnnickendam KNVB-speld op de zwart/witte re vers te spelden. Koopman debuteerde als arbiter bij het zomeravondvoetbal dat toen po pulair was. ,Na een blessure wilde ik toch betrokken blijven bij het spelle tje.' Bij het zaterdagvoetbal klom hij via de jeugd op naar de tweede klasse, die hij een jaar of tien floot ,,lk had wedstrijden tot Dirkshorn aan toe Ik kwam een keer in zo'n plaats, toen het wegens slecht weer was afgelast. Maar in de kantine werd het toch nog gezellig." ,.Op het veld kreeg ik natuurlijk wel eens een opmerking naar m'n hoofd. Maar dat gaat het ene oor in en het andere uit Alleen als de spelers be gonnen te mekkeren, greep ik in Pra- In verband met de andere competi ties begint het wedstnjdprogramma van Deuce in het vervolg om 8.30 uur. Indien een wedstrijd te Ooster end niet door kan gaan, moet dit wor den doorgegeven aan zowel de wedstrijdleiding als aan J. Boon. de sleutelbeheerder van de baan (tel 318650), Uitslagen van de wedstrij den moeten worden doorgegeven aan de wedstrijdleiding, via 316301. Deuce: 8 30 u R. Verduyn-E Kossen 8.30 u. A Westerlaken-H. d. Porto 9.30 u. J Joosten-P. Witte 9.30 u B v/d Wetering-J. Goenga 19 00 u J. Zoetelief-H Boekei 20 00 u. R. Mulder-H Maas Heri Hodie: 9.00 u R v/d Bent-A. Heidstra 9.00 u M. Jansen-L. Saai 10.00 u. E v Bommel-D. Bol 10.00 u. B Tromp-A. Keyser 19.00 u d Braven/Stark- v/d Bent/Gerritsen 20.00 u. F Stolk-W. Oosterhof Koogerslag: 9.00 u. J v/d Meer-P. Brons 9.00 u H Frank-T v Koppen 9 00 u. A. Kamstra-I. Westerlaken 10.00 u, H Bakker-E Dankers 10.00 u N Erwich-R Siebinga 19 00 u. Vinke/Aken-Boekel/Beers Oosterend: 9 00 u R Buitenw -M v/d Wetering 9.00 u L Mantel-V. Koot Uitslagen: Bol-Heidstra 2-0 Westerlaken- Dankers 2-0. Koot-v d Wetering 0-2 Boekei- Oosterhof 0-2 Mulder-Stolk 0-2. V d Bent- Brons 2-0; Schraag-Kossen 0-2, Witte-Schraag 0-2. Westerlaken-Goenga 2-0, Stark/d Braven-Boekel/Beers 0-2 Boon/ Bloem-Vmke/V Aken 1-1 Bakker-Siebmga 2- 0. Joosten-Koppen 2-0 (Foio Gerard Timmerman) ten in het veld daar hou ik met van. Het gaat toch om het voetbal. Ze wis ten het gauw genoeg en hielden hun mond wel. Eén keer berispte ik een speler die teveel praatjes had. Toen ik hem jaren later weer tegenkwam in het veld, was het weer hetzelfde liedje ,,Jij bent ook geen slag veran derd' mopperde hij ,,En jij ook met", zei ik." Maar één keer in z'n loopbaan, stuurde hij een speler van het veld. ,,Een paar jaar geleden, toen de rode kaarten voor ons verplicht werden gesteld. Eigenlijk stuur ik ze liever met naar de kleedkamer, maar toen kon ik niet anders. Ik schreef er wel eens een op. Maar als er echt iets was, dan praatte ik het altijd na de wedstrijd uit met zo'n speler." Koopman fluit ook jeugd. ,,Die jochies van een jaar of twaalf tot veertien. Wat kunnen die tekeer gaan tegen woordig. Maar als je bij aanvang een paar keer streng optreedt, houden ze de resterende wedstrijd hun mond wel. Tja. het heeft toch een beetje met opvoeding te maken Soms ben je in dat veld net een soort vadertje." Zaterdag 20 april De wedstrijd Texel'94 B2-Zap B2 gaat niet door. De wedstri|d Winkel C2-Texel'94 C3 is omge draaid Texel '94 C3 speelt nu thuis tegen Winkel C2 om 12.00 uur Vrijdag eilandcompetitie, aanvang 1,9.30 uur in de De Koninghal. Zaterdag 20 april, Sportlaan: 18.00 u Mareis D - Rebound 2 19 00 u. FAC 3-Marels H Zondag 21 april, Koninghal. 16.00 u HBC4-Marels H 16 30 u. Mareis D-WGW 2 Dinsdag a.s. vervalt de training van de dames I v m. een wedstrijd tegen Enkhuizen, aanvang 19 00 u, in Sportlaan Woensdag is in het dorpshuis in De Koog een open klaverjasdrive. Er wordt gespeeld met vaste maat Aanvang 20.00 uur. Inlichtingen bij V. van Beek tel 317729. ..Land in zichtlijken deze vier dan sende ontdekkmgsreizigertjes te wil len zeggen. De acl was onderdeel van de jazzdansdag die zaterdag in de Burg De Koninghal werd gehou den Zo'n zeventig meisjes waren de hele dag in louw om hel thema De Reizende Leiter" invulling te geven Dat deden ze met behulp van geluid, dans. schminken en door hel bouwen van decorstukken Na een dag oefe nen presenteerden de meisjes hun inspanninge in de namiddag aan fa milie en bekenden (Folo Gerard Timmerman) Kenners zijn van mening dat Robert Bakker ver kan komen in de triathlonsport. Afgelopen zaterdag etaleerde hij zijn klasse door bij de jeugd de Run-Bike-Run op zijn naam te schrijven. Zoals altijd legde hij zijn basis voor deze over winning bij het hardlopen. Het eerste onderdeel, 2200 meter hardlopen, raffelde hij af in een ge weldige tijd van 7 49 minuten Daarna liet hij zien dat ook het wielrennen sterk vooruit is gegaan Met zijn tijd van 16 02 over negen kilometer, be hoorde hij deze middag tot de betere fietsers Ook bij de senioren waren er maar weinig die deze tijd wisten te verbeteren Hij eindigde bij de jon gens als winnaar voor zijn broer Erik. die ook steeds beter begint te wor den Grote vooruitgang heeft ook Robed Jan Appel gemaakt. Zijn basis is het wielrennen. Zijn tijd van 15 43 minu ten over de negen kilometer werd slechts door eén senior verbetert. In totaal werd hij derde bij de jeugd, net voor Johan Weijdt en Sebastiaan Ran. Bij de meisjes eindigden Kim Kooger en Dominique Kooiman binnen een halve minuut van elkaar. Kim heeft iets meer inhoud dan de paar jaar jongere Dominique, maar ook zij zak evenals Kim. de komende jaren uit kunnen groeien tot een goede triatlete. De triathlonafdeling beschikt over een talentvolle groep jongens en meisjes die dit jaar gaan meedraaien in een groot landelijk circuit De eerste wed strijd uit dat circuit zal zich afspelen op Texel en wel op Hemelvaartsdag Twee Texelse turners hebben zich in Capelleaan den Ijssel geplaatst voor de Nederlandse Kampioen schappen. In nivo 7 (jeugd t/m 8 jaar) werd Malik Kariebo na een spannende wedstrijd zesde. In nivo 5C (t/m 12 jaar) werd Boy van de Vis tweede. Malik behaalde over zeven toestellen 49.85 punten. Hij turnde zijn beste wedstrijd in zijn nog kortdurende turnloopbaan Mede door deze pres tatie is het tevens de jongste Texelse turner die ooit op een N K. mag ver schijnen. Deze wedstrijden zi|n op 1 en 2 juni in Emmen. Boy van de Vis, die dit jaar nog geen enkele wedstrijd had verloren, kwam een sterkere tegenstander tegen David Muskens uit Beek en Donk bleek op bijna alle toestellen steeds iets beter Een zeer geduchte tegen stander om straks in de finale reke ning mee te houden. De tweede plaats en de rechtstreekse plaatsing zorgden voor opluchting in het Texelkamp. Joey van de Vis, die ook in nivo 5C turnde, kwam niet verder dan een zesde plaats. Die geeft recht op een herkansing in de play off wedstrijden op 18 en 19 mei te Heerenveen In nivo 3C waren nog twee oud gedienden van G.V T. aan de Beurt. Wilco Drijver eindigde op de 43e plaats Dat kwam omdat hij wegens een blessure het toestel sprong over sloeg. Op vrije oefening turnde hij een alternatieve oefening (zonder sprong- serie's) en behaalde daarmee verras send nog een 7.60 Pieter Daalder werd 37e Voltige, brug en rek waren onder de maat De bowlingdames van Sommeltjes waren niet te kloppen. Vooral Janny Hin, met een game van 164, was goed op dreef. Ze stuurde de heren van Geerts Glazenwasserij met één punt naar huis. Hotel Tatenhove, dat tegen So What speelde, kreeg de punten met ca deau Ze moesten er alles aan doen om de overwinning mee naar huis te nemen. Speler Piet Kager heeft de hoogste game van het seizoen gegooid 255 De dames van Onder de Pomp moes ten het afleggen tegen het sterk spe lende team van Bloem, v/d Wal. De heren van Hotel de Weal hadden het zwaar te verduren tegen Tabakshop Even zag het er naar uit dat het team van de Deurdowers met de eer zou strijken, maar het liep anders Het team van Barbaren Café kwam sterk terug en kon de overwinning pakken Bij de jeugd liep de spanning hoog op Het team van de Kegels kon niet op tegen het geweld van Taxi Grootjen met een sterk spelende Kees Groot- jen. Uitslagen: Slunl Team-Paal 12 4-1 Deurdouwers Barba ren Café 2 3 Sommelt|es-Geerts Glazen wasseri) 4-1, TZN-BBS 1-4 Champ.Sisters- Gruisi 3-2 So What-Holel Tatenhove 2-3 Tabakshop-Hotel de Weal 4V2-V2; All Stars-Last Minnet 4-1Bloem, v/d Wal-Onder de Pomp 4-1 Huisvrouwen: Klavervier Bloopers 4-0; WBZ- Team 6 2-2 T-Fords-de Pms 4-0 Jeugd: Holel Strandplevier-Verseput Verz 3- 1. Kegels-Taxi Grootjen 1-3. (16 mei). Nu reeds hebben tachtig jeugdige triatleten uit geheel Neder land zich opgegeven voor deze wed strijd. Bij de mannen was Rien Brouwer oppermachtig Vooral het hardlopen ging hem gemakkelijk af Door con stant te fietsen werd hij met drie mi nuten voorsprong op Theo Boom de grote winnaar. Opvallend bij de heren was het presteren van nieuwkomer Otto Goénga Hij legde bij zijn eerste Run-Bike-Run beslag op een keurige derde plaats Willem van Tatenhove viel op door zijn snelle fietstijd. Hij legde de 27 kilometer af in een tijd van 44 42 minuten en werd daarmee vierde. Bij de dames was het Natascha v.d. Vis die met de eer ging strijken, ruim één minuut voor Colinda Brouwer. Natascha pakte haar winst met name op het fietsonderdeel. Colinda kon bij het hardlopen te weinig goed maken om haar zus serieus te kunnen be dreigen. Mariska Koenders werd hier derde. Mini's Voorafgaande aan de Run-Bike-Run ging een tiental jongens en meisjes van start voor hun eigen Run-Bike- Run De kinderen, variërend in leef tijd van vijf tot tien jaar, legden met groot enthousiasme hun afstanden af De afstanden waren aangepast. Zowel de jongens als de meisjes moesten 400 meter hardlopen, éen kilometer fietsen en nogmaals 400 meter hardlopen. De jeugdige triatleten waren aan elkaar gewaagd. Miko Honingh kwam uiteindelijk als een sterke winnaar uit de strijd. Tijden senioren dames: 1 Natascha v d Vis 1.32 28,2 Colinda Brouwer 1 33.25, 3 Mariska Koenders 1 38.28 Junioren jongens: 1 Robert Bakker 28.24, 2 Enk Bakker 31 02. 3 Roberi-Appel 31 14 4 Johan Weydt 32 34, 5 Sebastiaan Ran 33 00 Junioren meisjes: 1 Kim Kooger 35.26. 2 Dominique Kooiman 3603 Senioren heren: 1 Rien Brouwer 1 25 14,2. Theo Boom 1 28 14.3 Otlo Goénga 1.29 00 Zondag heeft een afvaardiging van ZPC TX'71 deelgenomen aan een zwemvierkamp gehouden in zwem bad De Reuring in Noordschar- woude. Aan deze vierkamp deden mee: Animo uit Bergen, De Reuring uit Langedijk e.o Aquarius uit Schagen en Orkano '75 uit Warmenhuizen. Texel deed individueel aan deze wed strijd mee en wist hier maar liefst 16 persoonlijke records te verbreken. Leandro van Karsen (12 jaar) zwom mee in de leeftijdscategorie jongens onder 16 jaar/heren en bepaalde op de 25 meter vlinderslag een tweede plaats waarmee hij tevens zijn club record wist te verbeteren De zwemmers gingen met zes eerste, vijf tweede en vijf derde prijzen naar huis. Uitslagen 25 meter vlinderslag j.o. 16/h 2e Leandro van Karsen 15 1 CR 25 meier vrije slag m 0. 101 1e Simone de Wil 17 9. 3e Marijke Blok 18.2, 4e Nina Willemse 18 6 25 meier vrije slag j o 10 j 2e Marlijn Kooiman 19 0 50 meier vrije slag j 0 121 3e Wouler Dogger 39 3, 7e Pieter Dogger 44.0 50 meter rug. m o 14 j 2e Britta Fokker 41 9, 3e Nelda Eelman 44 3 7e Dominique Kooiman 48 4 50 meter rug, j o 14 j 1 e Sebastiaan Ran 38 8.2e Maarten Dogger 39 6, 3e Mark Roeper 42 2 25 meter school, mo 10 j. 1e Mari|ke Blok 22 5: 4e Nma Willemse 23 7; 9e Simone de Wit 25 7 25 meter school, j.o. 10 j 1e Marlijn Kooiman 22 9 50 meter rug, j.o 12 j 3e Wouter Dogger 46 7 7e Pieter Dogger 54 5 50 meier school, m o 14 j 1e Britta Fokker 45 8 4e Dominique Kooiman 48.0 6e Nelda Eelman 49 5. 50 me ter school, j.o 14 1e Sebastiaan Ran 44 3; 2e Maarlen Dogger 47.6 50 meter vrij, j.o. 16/ h 6e Leandro van Karsen 34 3 Voetballer Jeroen Vlaming, E-pupil bij VV Texel'94, heeft in Volendam de halve finale gewonnen van Goalmaster. Op 4 juni gaat hij naar de landelijke finale, die tijdens de rust van de interland Nederland- lerland wordt gehouden. Goal master is een promotie-activiteit voor het jeugdvoetbal en geniet landelijke bekendheid. Jeroen Vlaming, Daniel Oosterhof en Marcel Spoelstra bezochten onlangs de halve finale van Goalmaster op het veld van eredevisieclub Volendam Jeroen werd winnaar in zijn leeftijds groep en Daniel Oosterhof bereikte de finale, waarin hij tweede werd Marcel Spoelstra viel in de voorronde af. Goalmaster wordt georganiseerd door de KNVB en omvat diverse spel- traimngen (clinics), die worden bege leid door profvoetballers uit de eredevisie. Volendamspelers Johan Steur en Erwin Zoetebier tramden afgelopen herfst 72 Texelse spelers Jeroen Vlaming werd winnaar bij de E-pupillen. Daniel Oosterhof bij de D- pupillen en Marcel Spoelstra bij de C- junioren. In Volendam speelden ze op het hoofdveld, voorafgaand aan de wed- Jeroen Vlaming m finale Goalmaster strijd Volendam-Go Ahead Eagles Per leeftijdscategorie waren er acht deelnemers, waarbij drie voetbal spelen werden gespeeld: 4 tegen 4. 4 tegen 4 pilonvoetbal en 4 tegen 4 lijnvoetbal. Het verliezende viertal viel af en helaas hoorde Marcel Spoelstra daarbij. De twee andere Texelaars mochten door naar de finale, waarbij één-tegen-één werd gespeeld. Ei genlijk zou de eindstrijd in de rust worden gespeeld, maar dan hadden de Texelaars niet meer met de laat ste boot mee gekund. Daarom werd de finale yervroegd, met als resultaat een verliezende Daniel Oosterhof en een glorieuze winnaar Jeroen Vla ming De finale in de Rotterdamse Kuip op 4 juni wordt in de rust van de inter landwedstrijd Nederland-lerland ge houden en op tv uitgezonden Be kende voetbalmasters als Peter Bosz, de gebroeders De Nooyer, etc. zullen aanwezig zijn Wellicht mogen de finalisten kennis maken met de spelers van het Nederlands elftal. Jeroen speelt bij VV Texel'94 als eer stejaars E-pupil in de E2-pupillen. Dat is een taltenvolle groep met veel toe komst. De trainingen van Martin Land hebben hun uitwerking niet gemist. Bovendien ontbreekt het de E2-pupil- len met aan leiders, die veel inzet to nen Waarschijnlijk gaat de voetbal lers volgend seizoen als E1 in de Helderse competitie spelen. Schoonheidsspecialiste Marja Wijnhoff geeft maandag om 14.00 uur in De Buureton een cursus over ver zorging van de ouder wordende huid. De organisatie is in handen van de SWOT en deelname kost 7.50. Be halve gezichtsverzorging wordt ook aandacht gegeven aan de verzorging van de handen Dinsdag 23 april: Veld A mannen: 18 30 u Tatenhove 1-Perf. BodiesTeso 19 15 u. Teso-Gr Slock2 Tatenhove 1 20.00 u OSG-Autocentr. Gr. Slock 2 20 45 u Super-Handicap'94 OSG 21.30 u. Graaf- de Krim Handicap 94 22 15 u. Uriot-Cocky Graaf Spuiterij Veld B gemengd mannen: 18.30 u. Tatenhove 2-Fitt Waayer 1915 u Klif-Waayer Fitt 20 00 u Texèle-Gr Slock (v) Wiersma 20 45 u 7 Prov.-Wiersma Bosma 21.30 u. Bosma-Jozef Smash'68 22 15 u. Smash-Kruiswerk Jozef Veld C vrouwen: 18.30 u. Timmers-de Vlier lepe de Boer 19 15 u de Boer-Zeilmakerij de Vlier 20 00 u. DurperD.-Leydek. Vespertma 20.45 u. Vespertina-Klif 12 Leydekkers 2130 u. Westerlaken-Question Klif 12 22 15 u. Haarstudio-Eierl Huis Question Wedstrijdleiding voor deze avond Ward en Kees. tel 318593 Uitslagen 16 april Handicap '94-Perfect Bodies 3-0. DGM-ABN/ AMRO 0-3; Arch Unot-Maarcobouw 3-0; 12 Balcken-Sportshop 1-2; Cocky's Kapsalon- Meubelhuis 1-2; Kobeko-Paal 9 3-0, Cavo Latuco-Rabobank 0-3: Tatenhove 2-de Zand loper 1-2 Ecomare-Klif 3-0: Beautique Texele- de Rival 2-1. 7 Prov.-Kruiswerk 3-0; Nioz-Gr Slock (v) 2-1. De Vlier-Haarstudio 0-3. Vespertina-Timmers Bakkenj 2-1; Wesler- laken-Zeilmakerij 2-1, Eierlandse Huis- Leydekkers 3-0, Question-Klil 12 1-2, Visser Bouw-Slagerij lepe de Boer 1-2 Wielrijders die een optimaal rende ment van hun inspanningen willen, zijn gebaat bij de Bioracer die za terdag bij Ran Tweewielers wordt gedemonstreerd. Hierbij wordt met een computerprogramma en een speciale fiets aan de hand van de lichaamsmaten de juiste frame grootte en afstelling voor de renner bepaald. Een verkeerde zithouding op de fiets is een veel voorkomend probleem in de wielrennerij. .Veel mensen rijden op een te grote fiets rond", oordeelt Cees Ran, die vaststelt dat dit ten koste gaat van het rendement. Om de krachten zo efficiënt mogelijk te be nutten is een passende fiets een ver eiste Was dit tot dusver een kwestie van inschatting en ervaring, tegen woordig vertaalt de computer de orthopedische en technische ervaring uit de wielersport in een fiets die voor elke renner op maat is gesneden. De Bioracer die zaterdag van 10 00 tot 16.30 uur in de zaak van Ran kan worden uitgetest heeft vier program ma's, geschikt voor de racefiets, mountainbike, triathlon- en zoge naamde hybridefietsen Voor de weer- en windfiets is nog geen pro gramma beschikbaar. Wielrijders die zich willen laten testen doen er goed aan hun eigen fiets mee te nemen Doordat Ran vijftig procent korting verleent, kost de test afhankelijk van het programma tussen de ƒ35.- en 60.- Door de 3-1 overwinning op WSOV - 2 werden de volleyballers van Tevoko maandagavond in Den Hel der kampioen van de tweede klasse. Op papier was de wedstrijd van maandag een formaliteit. De span ning lag zaterdagmiddag in Sporthal Ons Genoegen Met een overtui gende 3- 0 stuurden de mannen van Tevoko éen van de naaste concur renten, WSOV-1met een gevoelige nederlaag huiswaarts. Dat volleyballen meer is dan keihard een bal kunnen smashen, bewijst dit Tevoko-team. Uitgezonderd Ernst Jan de Graaf (33) is een ieder de veertig al ruim gepasseerd. Een be hoorlijk volleybalverleden zegt veel Met hun ervaring en spelinzicht, bren gen ze hun veelal jeugdige tegen standers vaak tot wanhoop De spelverdelers Andrew_ Albert en André van der Vliet zien waar de ver dediging het af laat weten. Een tac tisch geplaatste bal scoort meestal Als de pass en set-up goed liggen en het blok van de tegenstander is te laat. dan kunnen Ernst Jan de Graat en Piet Zijm een onhoudbare, snelle middenaanval produceren Al ben je met meer zo snel bij de ver dediging als in de jonge |aren. alvast de goede positie innemen, omdat je ongeveer weet waar je de aanval kunt verwachten, scheelt een hoop loop werk. Ook hoofdaanvallers Cor Barends, Jan Joustra, Adrie Koopmans en Fedze de Haan weten wat dat betreft van wanten Een tegenstander die iets minder staat te passen kan er op rekenen dat de opslagen consequent zijn richting uit komen De goede sfeer binnen het team heeft tot dit kampioenschap bijgedragen Vooral In de wedstrijden tegen, Tevoko 2 en Nieuwediep stond een ieder op scherp en werd voor elk punt geknokt. Een automatische promotie naar de eerste klasse zit er helaas voor Tevoko dit jaar niet in. Door een her indeling van de volleybaldistrikten komt er een sterke eerste klasse. Eerst moet nog gewonnen worden van de kampioen van het distrikt Schagen. na winst kan gespeeld wor den voor promotie/degradatie t - i- -f f i /Tj' 'fjT *7 ff ff 1f iff.rr-f_ fff'- A3 Het kampioensteam, v.l.n r Andrew Albers, Ernst Jan de Graaf. Adrie Koopmans. André vd Vliet, Piet Zijm, Cor Barends en Jan Joustra (niet aanwezig Fedze de Haan)

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 7