Muzikale dag luidt het voorjaar in Informatiepanelen historie Schans É3 Switzer Texel Switzer Texel [F amilieberichten .TEXELSE COURANT Wereldpartij heren Mareis Vijfjarig contract ieme Zijm bij AZ Para Boogie op Vliegveld Texel Franchimon maakt kans EK-selectie Judovereniging Shima houdt vriendjesdag Tulpenrit voor motorrijders Rikkenberg wint tijdrit Texelaartjes zonwering NIEUW! Omnistor schermen Speciaal voor Caravans zonwering stofferen DINSDAG 23 APRIL 1996 iie is hel al een maand, maar pas weekend was hel voelbaar Bi/ r/aar horen vrolijke klanken en die en zaterdag in Den Burg op meer- e plaatsen te beluisteren In 9* uwe Ulo werkten 25 jonge misien aan een presentatie, onder jng van drie deskundigen. Door lraaie weer viel de publieke be- W: telling legen iclt il drukker was hel bij de Konmg- 'loc waar de uitvoering werd verzorgd if fonge fanfaremuzikanten en iorelles Besloten was dit op hel ooiplein te doen Door hel mooie ei !f Werd hel een bijzonder feeste- '9 evenement kinderen hadden een lange dag hard werken achter de rug op verschillende lokaties. De musici oe fenden onder leiding van Arnold van 'I End. Hij komt uil de Zaanstreek en heef! veel ervaring in hel werken mei jeugdorkesten Dal was goed merk baar Hij wist in één dag een prima geluid uil de dertig enthousiaste Texelse kinderen Ie krijgen. Van 'I End had gekozen voor vlotte muziek, die de kinderen aansprak Mede daardoor klonk hel erg goed Zo'n 65 Texelse majorettes en hun leidsters oefenden onder leiding van Frouwkje Bakker uit Heerenveen, die een autoriteit is op dit gebied Ook zij hadden in één dag een fraai pro gramma ingestudeerd De leidsters gaan nog een dag naar de overkant om zich bij Bakker verder te scholen. Een partij uit het boekje: FAC 3- Marels. Helaas maakte de scheids rechter de eerste helft een partijdige indruk. Hij kwam sterk terug, waar door er na afloop weinig reden tot kla gen was Mareis begon sterk en zat meteen goed in de wedstrijd. Al gauw stond de ploeg met 10-4 voor Toen kwam de scheids af en toe in beeld en de Mareis verzwakten iets Fac 3 heeft veel goede schutters waardoor er in totaal negen driepunters werden gescoord (waar van vijf in de laatste drie minuten). Met rust leidde De Mareis met 28-26. Halverwege de tweede helft leidden De Mareis met 8 pnt. 48-40 naar 56- 47. Eric Venneker besliste in de laat ste tien seconden de wedstrijd door het winnende punt te maken. Met een schitterende driepunter Eindstand: 72-75. Scores: B. Bakker 16 E Venneker 15. P Inpijn 8 J. de Wijn 9, A ten Wolde 16, J. Witte 2; E Heyenk 9 Bij de majorettedans werden verschillen attributen gebruikt. IFoto Tessa do Graait) centratie bij deze twee jonge fluitisten. IFoto Tessa de Graait) 67 en Sieme Zijm hebben over stemming bereikt over een vijf- ig contract bij de Alkmaarse E=Jjetbalclub. AZ wilde de speler Js voor veertien jaar vastleggen, bar de 18-jarige voetballer koos lor een kortere termijn. Voor jong Janje speelde de Texelaar don- ■dag in de interland tegen Portu- ;il een volledige wedstrijd. De panders verloren met 4-1 Sieme Zijm heeft de schoolbanken Jinitiel vaarwel gezegd. Hij ver- Bde ze graag voor het full prof- rtract dat de Alkmaarse club hem pbood De speler had al een over- jikomsl voor nog twee seizoenen ■zak, maar dat werd opengebro- „Het ziet er echt goed uit, ook fcncieel Ik kom nu toch een stapje Ier" [echte klim, naar een basisplaats leiteam van Theo Vonk, moet Zijm [Iernog maken. Veel zorgen heeft (laarover niet, ook niet nu AZ Henri Kruze, Bert Latuheru. Michel Doesburg en Dannu Hesp heeft aan gekocht. Ik zit al geregeld bij de se lectie van 18. De ene keer op de tri bune, maar meestal op het bankie. Mijn kans in het veld komt nog wel Als het zover is, dan pak ik hem ge woon Als dat gebeurt, is de kans groot dat de Texelaars zijn debuut maakt in de Op Vliegveld Texel wordt van vrijdag t/m dinsdag een „Para Boogie" geor ganiseerd Er worden zo'n 150 vrije val-springers uit de Benelux en Duits land verwacht die gezamenlijk forma ties in vrije val zullen maken. Ter ver sterking van deTexelse luchtvloot zijn twee Super Otters in Duitsland ge huurd. Het luchtruim boven het vlieg veld zal deze dagen naar verwachting Voetballer Theo Franchimon mag zich bewijzen voor het Nederlands G- team dat komende zomer in Enge land aan de EK meedoet De Texelaar ontving vorige week een uitnodiging voor de eerste selectie ronde aanstaande zaterdag in Am sterdam Franchimon speelde zich vorig jaar in de kijker bij assistent- bondscoach Gijs van Wijk Ditmaal krijgt hij de kans om kennis te maken met bondscoach René Bouma Zater dag wacht de speler een intensieve training waarop vaardigheden als techniek, inzicht; dienstbaarheid aan het elftal, conditie en andere aspec ten worden beoordeeld. Franchimon houdt zich op de vlakte wat betreft zijn kansen. „De uitnodiging bewijst dat ik in aanmerking kom." eredevisie Bij het kampioensgevecht zaterdagavond tegen Den Bosch in de Alkmaarse Hout. weet Zijm zich alvast verzekerd van een positie naast Vonk, op de bank. Om zich met jong Oranje na de ne derlaag tegen Portugal alsnog te klas seren voor de EK in Frankrijk, moet in de return over twee weken met 3- 0 worden gewonnen van de Zuid- Europeanen. voortdurend gevuld zijn met vele pa rachutisten. Het Paracentrum heeft veel vertrouwen in deTexelse vlucht- leiding om de grote happening in goede en veilige banen te leiden Bij goed weer wordt gesprongen tussen 10 00 en 20.00 uur. Direct aansluitend bezoeken zo'n 50 buitenlandse (vooral Engelse) vetera nen het Paracentrum Net als vorig jaar is weer een speciaal vliegtuig ingehuurd Dit keer is dat een Antonov 2 dubbeldekker. Het betreft trouwens relatief jonge veteranen; de echte „oudjes" komen in september op Texel langs, wanneer zij hun be zoek combineren met activiteiten rond de herdenking van de Slag om Arnhem. De wens van de veteranen om op de Hors of de Razende Bol te springen heeft het Paracentrum in een vroegtijd stadium afgewezen, nadat bij de aanvraag in 1995 de ge meente al te kennen had gegeven dat dit uit milieuoverwegingen absoluut met mogelijk is. Woensdag wordt door Judo- vereniging Shima weer een „vriendjesdag" gehouden. De judo ka's mogen naar hun eigen lesuur een vriendje meenemen dat op deze manier kennis kan maken met de judosport. Nu de temperatuur stijgt, kómen de motorrijders weer te voorschijn Voor de tweewielers wordt zondag de zo genaamde tulpenrit kris kras door Noordholland gehouden. De rit heeft een lengte van 175 km en start in Anna Paulowna. Texelse deelnemers verzamelen zich op de boot van 9 00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 10,- Vrijdag werd onder prima weersom standigheden door de wielervereni ging een tijdrit gehouden. Bij de jeugd, die 8 km moest afleggen, was Evert Rikkenberg met een tijd van 14min. 56 sec het snelst Tweede was Robert Jan Appel (15.04 minjenderde RobertBakker(15.12 min.) De senioren reden 16 km. Hier was Jordi Vmke het snelst (23 14 min.) Tweede was Jan Zijm (24.25 min.) en derdeYvo Witte (24.39 min.) Van de dames reed Natascha v d Vis 26.53 min. Bettma Losser 27.55 min en Colinda Brouwer 29.14 min De volgende tijdrit is op 3 mei bij de voormalige PEN-centrale in Oude- schild. „Musea moeten meer met elkaar samenwerken. Dan sta je sterk en kun je een goed produkt laten zien. Het is niet goed als groepen zich afsplitsen in allerlei bóeren- schuurtjes. Aldus reageerde Hans Bakker, oud-directeur van het Scheepvaartmuseum in Am sterdam, op de plannen van de jutters bij de onthulling van de informatiepanelen bij De Schans. Bakker was vrijdagmiddag nog niet uitgesproken of de eerste toe risten bogen zich al nieuwsgierig over de nieuwe borden. Bakker had zich voor de gelegenheid in het uniform gehesen van een 17de eeuwse bewindhebber van de Vere nigde Oost-Indische Compagnie Na een boottochtje met de kotter van Hutjes, werd het gezelschap overge zet op een landingsboot van het Corps Mariniers, die hen aan wal zette Niet precies ter hoogte van De Schans, zoals de bedoeling was, maar wegens het lage water een stuk noordelijker, zodat de rest te voet moest worden afgelegd. Op de twee informatiepanelen, neer gezet door de Vereniging Natuur monumenten die sinds 1958 eigenaar is van De Schans, is te lezen waar voor de vesting diende en waarom die precies op deze plek is gesitueerd. Een en ander is met illustraties zich- baar gemaakt Molshopen Nu de restauratie nog in volle gang is. maakt het fort nog een weinig fraaie indruk, maar volgens Paul Huising, districtsbeheerder van Natuur monumenten Noordholland, zal dat over een jaar of twee heel anders zijn. Momenteel wordt gewerkt aan de toe gangspoort tot de binnenplaats van het tori. Ook de twee stenen putten zijn zichtbaar vanaf de weg Het fort wordt gerestaureerd naar de Napoleontische tijd, en niet naar de oorspronkelijke aanleg rond 1574. Huising ..Want dan zouden het be scheiden molshopen zijn geweest." Spreker Bert Schreuder van de Stich ting Cultuurhistorisch Toerisme wees er op dat de borden een goede uitleg geven over het historisch erfgoed litT UURNIOHUVLN1DI BtSMREH j'TRlOHTTH1 Hans Bakker, oud-directeur van het Schaapvaartmuseum in Amsterdam, onthult een informatiepaneel bij De Schans (haar eigen vertrouwde omgeving is tot onze oefheid van ons heengegaan onze lieve zorg- itie moeder, oma en overgrootmoeder Johanna Mulder-Boerhorst Sinds 22 december 1973 weduwe van Pieter Mulder Czn. 3 de leeftijd van 78 jaar Westerland: C. Mulder G.T. Mulder-Helsloot Richard Jacqueline Den Oever N.C Lont-Mulder D. Lont Sandra Robert Karin en Geert Jaap Westerland: J.D. Mulder C. Mulder-Willems Marjon en Ronald Paul. Thijs Saskia Peter 'esterland. 22 april 1996, Noorderbuurt 6 orrespondentie-adres: J.D Mulder, oorderbuurt 14. 1778 KW Westerland inze moeder, oma en overgrootmoeder is thuis, Iwaar geen bezoek Vrijdag 26 april wordt in de oopsgezmde kerk te Hippolytushoef een rouw- lenst gehouden, aanvang 13.30 uur Aanslui- iid zal de crematieplechtigheid plaatsvinden in el crematorium te Schagen om 15.00 uur lelegenheid tot condoleren in de kerk voor aan- ang van de dienst vanaf 13 00 uur en in de ofliekamer van het crematorium na de plech- gheid M farce/ Bronmans en Monique Schermer |n trouwen op 3 mei 1996 om 14 00 uur in het fhuis te Venlo Jkelijke inzegening vindt plaats om 15.00 uur in IMartmuskerk te Venlo. ■ent van harte welkom op onze receptie van 19.30 120.30 uur in restaurant „Boszicht", Provmciale- H 2 te Maasbree. ""■erstraat 2a, 1791 ES Den Burg. Hoera, we hebben alweer een kleinkind!! Geboren op 22 april te Utrecht Muriel Lisa Prachtige dochter van Grieteke Visser en Peter Veenstra Zusje van Ruben Simone en Rieuwerd Veenstra Jan Kuhne en Betty Bak ker hebben een zoon1 Hij is geboren op zater dag 20 april 1996 en hij heet Wouter Raadhuisstraat 27 1746 BE Dirkshorn INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN, f7,80 tot en met 3 regels. Per regel meer: f2,60 (incl. btw). Ter overname aangebo den: 3 a 4 bijenvolken met toebehoren. Inl Dnjverstr 4 Schitterende auto- rondreizen, o.a door Eu ropa, Azie, de USA. Ca nada. Australië en Nieuw Zeeland Informeer eens bij Reisburo Texel Hol land International. Woensdag abonnements dag verspakket De Vlier. Ook voor deskundige re paratie aan uw zonwering Meyert Laan Zonwerin gen, tel 318664 Wij repareren alle merken KTV. video, radio, CD, sa telliet. camera, etc. Ser vice Center Texel, 311777 Bij de andere kadowinkel op Texel van Hans van der Klift vind je complete sets wijncocktail- en bor relglazen Allemaal oud en ook per stuk. v a. 2,50 Nu bij aankoop van min 25,-, original Levi's 501 voor ƒ75,-. Natuurlijk al leen bij Bora Bora. Afsluiting cursussen: vrije inloop voor iedereen. Vrij dag a.s. vanaf 13 30 uur is er een leuke verrassing Bij De Witte Engel natuurlijk. Outdoor 27-28 april. Ellen Blom, 8 jaar, met Quirida Onze jongste wedstrijd amazone Breng kleur in de tuin. Geraniums. Lobelia's, Afri kanen. Begonia's. Salvia's etc. Natuurlijk bij Tuin centrum Eureka, Schorrenweg nabij Ooster end. Rouw- en trouwar- rangementen Hans van der Klift duur? Onzin' Massief eiken sa lontafels uit grootmoeders tijd voor 95,-. Ook bij ons voor 999,- naar de Nederlandse Antillen per KLM (en nog veel voor delige vliegtarieven) Reisburo Texel Holland International SCT Satelliet-TV, 311777. Zaterdag 27 apnl slot- avond Visserskoor Kaar ten fam F Krijnen, tel. 312995. Weer zin in een gezond kleurtje7! Kom zonnen bij Treffers' Per keer 9,-. 10 x ƒ75,-. Kein Bild? Kem Ton7 Wir kommen schon! Service Center Texel 311777. Jeans in 4 lengtematen div wassingen ƒ49 95. Rabbit Habit. Voor het maaien van uw gazon belt u gewoon tel. 319406. Gratis autowassen? Dat kan bij Texaco Star Market. Postweg, voor mm. 10 tank beurten van 25 I Gas bestellen, Hielke bel len, tel. 327027. Tegellijm of voegmateriaal nodig7 Bel dan naarTegel- zetbedrijf Toine. Tel. 315379. Ga niet langer gebukt on der allerlei voetklachten, maar laat uw leed ver zachten. Pedicure Hetty Bakker, tel 314415 Opruiming: Gazelle fietsen korting tot 300,-. Rente naar, tel. 318000. Complete draaibare satellietset, nu 785,- Tessels Audio Gigant, tel 312671 Audio - video - tv Verkoop en Reparatie - Service Center Texel. 311777. At te halen: party hout, planken groot en klem Tel. 318222. Voor U een vraag7 Voor ons een weet' Service Center Texel, 311777. Weer volop aktie-artike- len binnen bij De Vlier, waaronder 2 flesjes ap pelsap voor ƒ1.- T.k.a i.z g.st 4 pers. Fendt toercaravan Tel 310675 De meeste onderdelen voorradig. Meyert Laan Zonweringen, tel 318664 Geef eens een zonne- kuur kado Voor kadobon naarSunrent. Tel. 310690 of 316232 Atelier de Witte Engel nodigt iedereen uit crea tieve creaties te komen laten zien, Werk vanuit de cursussen maar ook al lerlei ander werk is wel kom. Voor iedereen een kleine verrassing Vrij dag 26 april vanaf 13 30 uur Zaterdag 27 apnl slot- avond Visserskoor Kaar ten fam F. Krijnen. tel. 312995 Vlaaienaanbieding: woensdag Nederland- Duitsland. Oranjevlaai. Banketbakkerij Ofrein, tel. 312060 Vlaaienaanbieding: woensdag: Nederland- Duitsland. Oranjevlaai Banketbakkerij Ofrein. tel. 312060. Cocky's Kapsalon is 6 dagen per week geopend. De enige kapsalon zon der afspraak. Tel. 317575. Tafels te huur voor vrij markt op 30 april Fa. Tent-o-rent, tel. 311741 Outdoor 27-28 april 1996 Vera Blom met Hannelou, zowel dressuur als sprin gen, nodigt U uit om te komen kijken! Café Chantant in De Karseboom, iedere vrijdagavond va 21.00 uur Hij was er ook Tot ziens! Frans en Lies. Aanbiedingen Kos/Rho- dos/Kalymnos v a 595,-, Gran Canaria v a 695,-, Bemdorm v a. 490,-. Al- garve v.a 525,-, Mallorca v a. 495 - Prijzen voor 8 dagen vlucht en app Ook mogelijk voor 11, 12 en 15 dagen. Info Reisburo Texel Holland Internatio nal. Te koop Merantie kozijn (dakkapel) incl. 150-glas, h.x br 140x270. borstwe ring 40 cm. pr n o.t.k. Tel. 313117. Wees milieuvriendelijk en bespaar ƒ450,- per jaar Magneet-waterontharders. Nu 2 st. a 99,50 als set. Dne maanden op proef en gratis montage Tegen kalkaanslag, bel 313637 Amstrad Verkoop en Ser vice - Service Center Texel 311777 Wegens familieomstan digheden goed tehuis ge zocht voor Bastaardreu. 5 jrmiddelgroot. Beatnx- laan 100 Er is weer beertje Pad- dington stof!" Bij de Witte Engel natuurlijk Vraag vrijblijvend prijs opgave Meyert Laan Zonweringen, tel 318664 Rollarblade. The real one, alleen bij Bora Bora. Weer zm in een gezond kleurtje?! Kom zonnen bij Treffers' Per keer 9,- 10 x ƒ75,-. Sony - Verkoop en Ser vice - Service Center Texel. 311777 Cocky's Kapsalon is 6 dagen per week geopend De enige kapsalon zon derafspraak Tel. 317575. Tafels te huur voor vrij markt op 30 april Fa Tent-o-rent, tel 311741. Gratis 2e bril bij aankoop van montuur en glazen op sterkte Bakker Optiek J A. Winnubst, tel. 310676 Aandelen TESO. Gevr aand a ƒ5,-, ƒ800,- Tel. 0251-655636. Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op afspraak. Tel. 315224 Underjeans van Frank Rijkaard bij Mantje Mode. Bruiloft, party, feest, ver gadering, borreltje... bij Vincent, tel. 327123. Voor hem en haar. Under jeans van Frank Rijkaard. Mantje Mode. FOTOTEXELAARTJE Biedt uw fiets, huis, auto, paard te koop aan via een foto-Texelaartje. Plaatsing van de foto kost ƒ15,- (De foto die u inlevert dient wel geschikt te zijn om op dit formaat afgedrukt te worden) De tekst wordt volgens Texelaartjestarief berekend. ZieTexelaartjesbon elders op deze pagina Weer zin in een gezond kleurtje7' Kom zonnen bij Treffers' Per keer 9 - 10 x 75.- Bij aankoop van min. 50,-. Diesel |eans voor 89.95. Alleen bij Bora Bora. Zaterdag 27 april slot- avond Visserskoor Kaar ten fam F. Krijnen. tel. 312995 Narcissen ƒ1.- per bos. bij Veeger, Grensweg 5, tel. 312229. Rollarblade. The real one, alleen bij Bora Bora. Knip uit! 6 mei a s van 19.00 tot 22.00 uur: saunabegeleiding voor dames in Calluna m m v Schoonheidssalon Tha- lassa. Naast 3 sauna gangen krijgt u een gezichtsmasker, voeten- bad met essentiële olieën en we doen een lichaams- peeling met zeezout 25,- met massage 40,-. Vol gende data zijn 13-5. 20- 5 en 3-6. Reserveren op telnr 317364. Aardbeiplanten nog deze zomer aardbeien. Tuin centrum v.d. Werve. Div. soorten katjes (Salix) op stam. Tuincentrum v.d. Werve. Dringend betaalbare ka mer gezocht voor stagiair bij EcoMare Bel tussen 9.00-17.00 uur, 317741 (Martijn of Gerbrand) Voor een zonnescherm onder kwaliteitsnorm naar Meyert Laan Zonwerin gen, tel 318664 Woning in onderhuur, juni, juli, augustus, 650,- excl. Tel 319671. Kom je ook even kijken vrijdagmiddag7 Waar? Bij de Witte Engel natuurlijk Dé vakspecialist in zonwering Knikarmschermen Kunststofkappen Uitvalschermen Markiezen in aluminium - hout - hardhout Rolluiken Screen-schermen Serredaken Rolgordijnen Jalouzieën Kom kijken in onze showroom deskundig advies gratis meten en monteren Wilhelminalaan 3A, 1791 AL Den Burg S 314079

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 3