Wedstrijdweekend rond de manege Op de step voor opening zwembad Motocrossers zorgen voor spektakel „De zwemclub doet aan preventief jeugdbeleid" TEXELSE C0URANT Cursus in manege: klaarmaken voor de keuring WBO-vergadering DH schiet te kort tegen koploper Wethouder Eelman tijdens receptie: Danny Westerlaken wint puzzelrit Voetbaluitslagen Texel'94 pakt bij zomerse temperatuur volle winst Voetbalprogramma Visser Verhagen tiende op Wieringen Beslissingswedstrijd zaalvoetbal or- DINSDAG 23 APRIL 1996 V de motocrossers hun ritme heb- gevonden, bleek ti|dens de derde tocross van de MAB Door het in iveede cross vernieuwde wasbord irnaals te verlengen met drie ingbulten werd voor alle deelne- lrs een extra moeilijkheid mge- iwd. die volgens de meeste jssers als een eitje werd be- louwd lans, zo luidde de prognose in de itme Gaandeweg de wedstrijd :k het voor de meeste crossers een behoorlijke handicap Voor Iaanwezige publiek, dat deze keer rote getale aanwezig was, was het ;bord een ware blikvanger, salniettemin werden door Marco Ie en Simon Hoenson staaltjes ibord springen afgegeven waar- andere rijders een voorbeeld iden nemen wedstrijd brandde vanaf de eerste nche 60/80 cc in alle hevigheid los overkanter Thijs Bakker nam de islarf en nam alle Texelaars in zijn Izog mee herhaalde dit in de tweede Irtche en werd net als in de eerste inche direct gevolgd door Arjan |i Maldegem Deze kon helaas de tk van het rijden nog met geheel werken en buitelde van zijn motor, krachtige Joost de Winter wist in t zeer sportieve strijd ook Thijs <ker nog in te maken en werd in de iede manche overwinnaar De be ien rijdende Fan v d Vis eindigde derde. Jeze manche reden ook de 60 cc gens Rick Dijker en Pascal enstra die door de beperkte aan- s in de lichtste klasse de strijd le- re keer met elkaar moeten aan- an. ide |ongens schreven een inche-overwinning op hun naam invereniging Tussen Wad en Duin ud! een avond over het keurings- lar maken van rijpaarden, tuig- ipaarden en pony's. Sjaak Brasser komt daarvoor donderdag naar Texel Hij begint om 20.00 uur in manege Benburg Ook het voorbrengen aan de hand en het voorstellen aan de jy krijgt aandacht, ledereen is wel de entree bedraagt ƒ5,- •OeANBO-afdeling Den Burg verga lt woensdag om 14.30 uur in de ureton. Bestuurlid mevr. A Zi|m- oyis periodiek aftredend en her- sbaar, evenals mevr. A Huizinga- lis Na de pauze vertelt Dirk Haker irz'n fietstocht naar IJsland maar doordat Pascal de tweede manche won, was deze de overwin naar van de dagprijs Doordat in de tweede wedstrijd van dit seizoen discussie was over het samenrijden van liefhebbers met 125 cc tumoren, had de wedstri|dleidmg besloten om deze groep met een tussenpose van 30 seconden te laten starten In het algemeen werd aange nomen dat junioren sneller rijden dan liefhebbers, maar de snelste liefheb bers begonnen de junioren toch in te halen. In de 125 cc junioren wist Wouter Bakker twee maal eerste te worden, Nico Bakker werd tweede in de lief- hebbers-klasse. Nico had deze keer meer oppositie dan de vorige wedstrijd. Zijn oppo nent Henri van Maldegem, die net hersteld was van een beenbreuk liet zich weer van zijn strijdbare kant zien. Even leek het erop dat Van Maldegem de dagoverwinning op zijn naam zou schrijven. Door een fout belandde deze in de zachte aarde van de baan en moest genoegen nemen met een tweede plaats. Inmid dels hebben zich voor de vierde wed strijd een aantal zeer sterke rijders aangemeld, dus de liefhebbers kun nen hun borst nat maken. In de 125 cc was het Wouter Bakker die de strijd aanvoerde, gevolgd door Christiaan Landman en Ben Rente naar. Rentenaar was echter ongeluk kig want hij verloor in eerste instantie zijn ketting en In de manche erna, toen hij op een andere motor acte de presence gaf, kon hij maar moeizaam een derde plaats winnen. Rob Schraag daarentegen reed een keu rige eerste manche en kon zich door een vierde plaats in de tweede manche, plaatsen als derde overall Het klaptuk was de 125 senioren ver mengd met 250 cc en hoger. Deze strijd was deze zondag aan de flauwe kant. Jack Vledder, Ronald Zijm en Marco Witte waren de enige inschrij vers. Gaandeweg de wedstrijd viel Witte uit De strijd beperkte zich tus sen Vledder en Zijm. Beide behaal den ze een manche-overwinning. De dagprijs was voor Ronald. Daarentegen was de 125 cc senioren een gigantische strijd, aangevoerd door Dave Straathof en Siem Hoenson. Ze gaven elkaar geen duimbreed toe. De grote strijd werd geleverd in de achterhoede waar Sander Witte en Egbert v.d. Werf het tegen elkaar opnamen De twee jongens, met een uithou dingsvermogen van ongekende klasse, wisten van achteruit het veld compleet naar voren te komen en in de eerste manche als vierde resp, derde te eindigen. Witte kwam als derde dag overwinnaar uit de bus in de 125 cc senioren. vo is na de 0-3 overwinning op H een stuk zekerder van het mpioenschap. De zwaluwen ilden tot de rust de nul vast, lar werden in de tweede helft lehaald. De grote inzet van ZDH Was niet opgewassen tegen het ■tere veldspel van bezoekers. Hoornders werden al snel na het entngssignaal onder druk gezet. Revo-spelers staken gemiddeld n kop boven de thuisploeg uit, zo- I ZDH in de lucht de mindere was. er de grond werd aardig gecombi- srd Met veel inzet vochten de zwa- ren zich onder het beginoffensief idaan, waarna zich over een weer nsies voordeden. Voor ZDH lèerde Robert Jalving gevaar door iaf twintig meter net over de krui- ig Ie vuren Na rust zocht ZDH iteen de aanval op. waarbij een Badmeester Van Amstel (midden) en zijn vrouw Cock mochten het eerste exemplaar van het jubileumboek in ontvangst nemen Voorzitter Dik Haker van de jubileumcommissie had deze keer gekozen voor een agrarische outfit. <Fo'° Graan kans van Roald van oer biiKKe ternau wernood onbenut bleef Flevo had het antwoord paraat Een vrije schop vanaf 16 meter krulde behendig om de muur, onhoudbaar voor ZDH-doel- man Stolk. Hierop kreeg de wedstrijd een grim mig verloop, waarbij langs de zijlijn werd gefronst over het optreden van de scheidsrechter. Het gevaar kwam over rechts, toen de Flevo-spits an dermaal met een diagonaal schot zijn visitekaartje af gaf Een morele tegen valler voor ZDH, zeker loen de arbi ter de bal op de stip legde en Flevo kon aanleggen voor de derde treffer. In de slotfase kreeg het goede veld werk van Enk Wuis een dramatische wending toen hij het aan de stok kreeg met zijn opponent. De scheids rechter stuurde beide spelers naar de kleedkamer. ZDH-vrijwilligers Cees Slegtenhorst en Cees de Bruijn kregen wegens hun voortdurende inspanningen voor hun club in de rust alle lof toe gezwaaid door voorzitter Jaap Lap. Verenigingen die de jeugd op zin volle wijze bezig houden, spelen voor welzijn en openbare orde een belangrijke rol. Dat geldt in het bij zonder voor de Zwem- en Poloclub TX 71die het afgelopen weekend het 25-jarig bestaan vierde. Tijdens de jubileumreceptie in dorpshuis 't Skiltje zei wethouder Nel Eelman dat de club het hele jaar bezig is met „preventief jeugdbeleid" en daarom mag rekenen op de sympa thie van het gemeentebestuut. De wethouder hoorde tot de genodig den aan wie door jubileumcommissie voorzitter Dik Haker het jubileumboek werd uitgereikt Dit 78 pagina's tel lende boek bestaat voornamelijk uit krantenknipsels die een goed beeld geven van de tomeloze activiteit die de club een kwart eeuw lang aan de dag heeft gelegd De wethouder gaf zo'n boek ook aan zwemclub- voorzitter Warner Schreurs en over handigde de gebruikelijke jubileum subsidie van de gemeente. Ook voor Hans van Amstel uit Neder- weért was er een Jubileumboek. Van Amstel was als eregast aanwezig omdat hij, de eerste cheRbadmees- ter van zwembad Molenkoog, het ini tiatief nam voor de oprichting van de zwemclub. Presteren? Dik Haker, die in 1980 in het bestuur kwam en sindsdien met „zijn" club flink aan de weg timmert, blikte in zijn toespraak terug op zowel hoogte- als dieptepunten in de verenigings historie Oprichten is makkelijker dan in stand houden, maar er waren ge lukkig altijd ..motoren" die de zaak draaiende hielden De nadruk lag daarbij met op het bereiken van top- Danny Westerlaken is winnaar ge worden van de puzzelrit van de MAB-club, die in het teken stond van het vijftigjarig jubileum (6 april 1946). De 32 deelnemende equipes moes ten vragen beantwoorden over de geschiedenis van de MAB, waarmee ze extra punten in de wacht konden slepen Organisatoren Dirk Wester laken en Edwin Keijzer hadden een listige maar waterdichte route uitge stippeld met veel puzzelelementen Tweede werd Jos Bakker en derde Mark Schraag. De volgende puzzel rit is op 2 november prestaties. Samen leuk bezig zijn werd belangrijker gevonden Een han dicap was dat het openluchtzwembad Molenkoog slechts vijf maanden per jaar kan worden gebruikt De verenigingsgeest werd levend gehou den door 's winters te zwemmen in het overdekte bad van Den Helder. Tegenwoordig kan men terecht in Calluna, zij het slechts eens per 14 dagen omdat het anders te kostbaar wordt Volgens Jan Smid, voorzitter van de kring Noordholland van de KNZB is dat veel te weinig en zou minstens eens per week moeten worden ge traind. Hij bood aan te gaan praten met gemeente en Calluna-bestuur om te kijken of er toch wat te regelen valt. Smid vond overigens dat de zwemclub best naar prestaties mag streven ..Ook prestaties kunnen ple zier opleveren" De kringvoorzitter overhandigde aan ZPC-voorzitter Warner Schreurs de KNZB-gedenk- penning .TV Ti e*el maakte verloren voor het eerst een wedstrijdverslag van Texels voetbal. Het werd de wedstrijd ZDH-Flevo. die jammerlijk met 0-3 (Foto Tessa do Graad) Twee dagen wordt Texel over spoeld door paarden en pony's. Zaterdag en zondag is het jaar lijkse wedstrijdweekend van de Waddenruiters en de Kleppertjes, waarvoor weer veel combinaties van de overkant zullen komen. Het Texelweekend is bij de overkantse ruiters bijzonder populair. Beide dagen kunnen dressuur- proeven worden gereden in een van de acht rijbanen achter manege Akenburg Tevens staat er een pittig springparcours klaar voor de deelne mers. Er wordt gestreden in alle klassen en categorieën dressuur die de officiële wedstrijdsport telt. Dat betekent dat publiek kan genieten van beginners tot en met de verst gevorderden in de Z2-klasse Zaterdag 20 april: N Niedorp B1-Texel B1 2-3 Texel B2-ZAP B2 n.o.g. SVO C1-JVC C2 3-3 Winkel C2-Texel C3 1-10 Texel C1-Oudesluis C1 6-2 JVC D2-Texel D1 3-8 Texel D2-JVC D3 4-2 Meisjes: Texel-Duinranders 2-0 Dames: Reigerboys 2-Texel 5-0 Zondag 21 april: W.Waard-Texel 1-2 Vesdo-SVO 1-1 SVW5-Texel 2 1-1 Texel3-ZAP6 4-1 Succes 4-De Koog 2 2-3 Vlos 6-SVO 2 7-1 N Niedorp 4-Texel 4 1-3 Succes A1-Texel A1 1-3 Dinsdag 16 april: Texel'94 C1 -Texel'94 C3 5-5 Texelse pupillencompetitie: SVC F1-De Koog F1 2-1 Barcelona F1-Feyenoord F1 3-6 PSV F1-Ajax F1 0-2 Texel'94 F1 -Oosterend F1 0-1 Texel'94 E2-De Koog E2 0-2 De Koog E1-Oosterend E2 2-2 Oosterend E1-ZDH E1 2-1 Texel'94 E3-SVC E1 0-2 Texel'94 D3-SVC D1 0-4 Oosterend D1-De Koog D1 2-3 ZDH D1-Texel'94 D1 3-3 Recreanten: O'end 1-Tex. Boys 3-1 SVT-O'end 2 0-4 C'dorp-ZDH 1-0 Op het harde kleiveld van Wierin- gerwaard bond de selectie van Texel'94 zondag de strijd aan tegen de gelijknamige club. DeTexelaars speelden deze middag in hun ge liefde paarse shirts, die het team volgens elftalleider Doede deVries vaak geluk en resultaat opleveren. Hij kreeg gelijk: Texel'94 won met 1-2. De eilanders gingen van start tegen de stevige zuidoostenwind in De lange verre passes van de achter hoede van de thuisclub waren voor de Wieringer spitsen moeilijk onder con trole te krijgen De diepe ballen wa ren een gewillige prooi voor de Texelse verdediging. Reeds in de vijfde minuut van het duel kreeg Texel een reële mogelijkheid om te scoren, tijdens een schermut seling voor het doel van Wieringer- waard. Een directe vrije schop van Simon Brand was iets te scherp om de paarse spitsen te bereiken. Texel'94 speelde aanvallender dan de thuis club, doch tegen de verhouding in kwam Wieringerwaard op voorsprong door een doelpunt waar een buitenspelluchtje aan zat Erwm Koning schoot kort hierop uit de draai met links rakelings naast, buiten bereik van de Wieringerwaard-kee- per. In de 16e minuut legde Simon Brand vanuit een vrije trap de bal in de breedte voor het doel van de tegen stander. Erwin Koning zorgde knap voor de gelijkmaker (1-1). Amper vijf minuten later ontsnapten de eilanders aan een achterstand via een van links Zaterdag 27 april: Texel B1-HCSC B2 13.30 KSV B2-Texel B2 14.30 Schagen C2-Texel C3 12.30 Texel C1-Slnt Boys C1 13 30 Texel D1-Geel zwart D1 10.30 WSW D3-Texel D2 10.00 Dames: Texel-Reigerboys 2 13.30 Bij het springen gaat het niveau ook door tot Z. zij het dat slechts één ponycombinatie zich daarvoor heeft aangemeld Bij de paarden wordt al leen gesprongen in de klassen B en L Ook leuk voor het publiek zijn de viertallen die zaterdagmorgen als eerste in de ring verschijnen. De Texelse wedstrijd is éen van de eerste van het ..groene seizoen". Dat betekent dat na een winter van bin nen trainen, nu voor het eerst weer buiten wordt gestart Veel paarden en pony's moeten daaraan wennen. Te vens is het een drukke tijd voor de hoefsmeden, die de paarden van speciale ijzers moeten voorzien, waar blokjes in kunnen worden ge schroefd Daardoor wordt voorkomen dat de rijdieren uitglijden. Tijdens de wedstrijd zal hoefsmid Ton' de Wit aanwezig zijn om losse of verloren ijzers te vervangen Beide dagen begint de dressuur om 09.30 uur. De laatste combinaties rij den rond 13.00 uur Het springen begint rond 11.00 uur. Publiek is wel kom en mag overal gratis rondkijken, mits met door de banen wordt gelo pen. Op Wieringen is zaterdag de selectie wedstrijd Ned Kampioenschap Kust- vissen gevist Voor Paul Verhagen verliep dat zeer goed. Hij behaalde een tiende plaats met 4 vissen van in totaal 90 cm. Die sloeg hij in het laat ste half uur van de 3 uur durende wedstrijd aan de haak Op 9 novem ber wordt in Zeeland gevist voor de eindwedstrijd. De vangsten van de overige vissers waren Kees Kalis 50 cm, Johan Koopman 47 cm,Ton Dorst 37 cm en Jan Kingma 18 cm De vierde wedstrijd om het kampioen schap werd zondag bij de Lancaster- dijk gevist. Er waren tien deelnemers De vissers waren goed te spreken: „Prachtig vis weer en goede vang sten" Uitslagen: 1 Roel de Zwart 154 cm 6 vissen, grootste 41 cm 2 Ton Dorst: 154 cm, 6 vissen grootste 33 cm. 3 Arte Vissers 146 cm, 6 vissen, groot sle 33 cm. Totaal. 804 cm. 32 vissen De volgende wedstrijden zijn op 4 mei om 18 00 uur bij de Asfaltmolen en op 5 mei 8.00 uur aan de Ottersaat Texelse pupillencompetitie: De Koog F'l-ZDH F1 SVC F1-Texel'94 F1 Feyenoord F1-Barcelona F1 Ajax F1-PSV F1 Texel'94 E2-Oosterend E2 De Koog E1-Texel'94 E1 Oosterend E1-SVC E1 Texel'94 E3-ZDH E1 De Koog D1-Oosterend D1 SVC D1-Texel'94 D3 Texel'94 D4-ZDH D1 Oosterend F1-De Koog E2 Zondag 28 april: Texel-Hollandia T SVO-Sint Boys De Koog-Zwaagdijk Alcemaria V 3-Texel 2 De Koog 2-VZWS Recreanten: De Koog-Oosterend 2 Oosterend 1-ZDH Tex. Boys-SVT 10.00 10 00 10.00 10.00 11,00 11.00 11.00 11.00 12 00 12.00 12.00 vrij 14.30 14 00 14 00 12.00 12.00 10.30 10.30 10.30 voor het doel geplaatste bal van de thuisclubspits. In de 30e en 35e minuut trad Bart Heerschap handelend en kordaat op. Hij tikte vijandige inzetten resoluut over zijn goal. Daarmee behoedde hij zijn ploeg voor een achterstand. Ge durende deze fase van de wedstrijd deed de scheids van zich spreken door het nemen van een aantal onbe grijpelijke beslissingen Bij het begin van de 2e helft maakte - na langdurige uitschaling in verband met een voetblessure - Paul van Exel zijn rentree in de Texelse gelederen. Patrick van Leeuwen kwam daarna in de ploeg voor Rob van der Stap. In de 65e minuut van de wedstrijd werd een behoorlijk spelende Van Exel door de zwak leidende scheidsrechter, die verzuimde de voordeelregel toe te passen, benadeeld Dit nadat hij op weg was naar het vijandelijke doel De toegekende vrije trap leverde niets op. Een kopbal van Erwm Koning en door Simon Brand „a al Koeman" ge nomen vrije trappen bleven zonder resultaat. Het spel werd er m deze fase van de wedstrijd met beter op. mede door het meerdere malen onzekere en onbe grijpelijke optreden van de leidsman- Vriend en vijand hadden zich inmid dels reeds verzoend met een punten- deling Reeds ruim in blessuretijd kon de doelman van Wieringerwaard na een botsing met een medespeler de bal met meer onder controle krijgen. Paul van Exel was er als de kippen bij om 1-2 aan te tekenen. De thuisclub probeerde nog wel ver andering tn de stand aan te brengen, doch deTexelse verdediging wist een tegentreffer te voorkomen. Met nög drie wedstrijden voor de boeg neemt Texel'94 een 4e plaats op de ranglijst in en is nog in de race om de nacompetitie te bereiken Zondag speelt Texel thuis tegen HollandiaT.. daarna uit tegen SRC en tenslotte op het eiland tegen DTS De stand in de kopgroep luidt. SRC 19 gespeeld. 40 pnt.. Hollandia T 19 ge speeld. 39 pm KGB 19 gespeeld. 35 pnt Texel'94 19 gespeeld. 34 pntde Zouaven 19 gespeeld. 33 pnt. De hoofdklasse van het Texelse zaal voetbal krijgt komende vrijdag een onverwachte toegift. De Koog pakte de laatste strohalm voor de titel, door Jelleboog met 3-2 te verslaan en zo doende op gelijke hoogte te komen met Mantje. Vrijdag zal in een' beslissingswedstrijd blijken, wie echt de sterkste is De wedstrijd begint om 20 15 uur.pe winnaar (Texelse kam pioen) komt vrijdag 3 mei nog een keer in aktie in de strijd om de super cup tegen Jelleboog. Bij de junioren ging na het kampioen schap de beker naar Texel'94 1. Dankzij Niels Dubbelt. Daan v.d Slikke en Danny Boon won het eer ste juniorenteam van Texel met 5-3 van ASC Beide teams komen volgend seizoen in aktie bij de senioren De strijd om de derde en vierde plaats werd ge wonnen door Texel 2 van coach W. Oosterhof, dat De Koog met 4-1 naar de 4e plaats venwees. Zwembad Molenkoog wordt zater dag geopend. Daarvoor moet Texel massaal op de step. De bedoeling is dat zo'n zeventig eilanders met een reuzenstep naar Molenkoog steppen, gevolgd door een grote groep steppende kinderen. Het zwembadpersoneel is weer klaar voor een druk seizoen Er zijn nieuwe activiteiten bedacht, maar ook de gouwe ouwe komen terug Rode draad wordt dit jaar de super badhulp van de week. Elke woensdagmiddag wordt een jongen of meisje gekozen die het personeel mag helpen Op die dagen wordt tevens de topglibbercompetitie gehouden. Ook voor moederdag en luilak staan acti viteiten op het programma. Voor de reuzenstep zijn nog .bemanningsleden" nodig, ledereen vanaf 13 jaar mag erop Aanmelden kan via 31 33 73 of 31 38 73 of 31 53 26 of 31 35 06. De deelnemers moe ten zich zaterdag tot 10.15 uur verza melen bij de VTB garage aan de Maricoweg, vanwaar een route door Den Burg naar het zwembad wordt gevolgd. Alle schoolkinderen tot 12 jaar wor den verzocht zich verkleed met een step om 10.30 uur op de Groene- plaats te verzamelen. Ook kinderen uit de buitendorpen worden hierbij verwacht. Zij kunnen achter de grote step de ronde meemaken. Alle deel nemers krijgen een bonnetje, waar mee ze in het zwembad een pas sende verrassing kunnen afhalen.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 5