Sport l. Wat jJ c zeggen wou. TEXELSE y COURANT Dames Klif eindigen hoog 'ai Chi op strand Revanche voor P van Lubek torels ten onder legen Enkhuizen Tenniscompetitie van start gegaan TX'71 presteert steeds beter Vogelwandeltocht Bowlers All Stars winnen competitie Eilandcompetitie tennis Eilandcompetitie volleybal Collecte G-team Kooiman laatste winnaar eilandcompetitie E-pupillen De Koog opnieuw kampioen Lezing in EcoMare olieramp Rusland Duim en wijsvinger niet te redden Kompasschool houdt loterij voor aanschaf nieuw meubilair Trimzwemmen Route reuzenstep Fietstocht voor Hoornders oud Papier Afschuwelijke plattegronden Vuurwerkbom NIET bedoeld voor Meierblis Snelheid Woestijnoorlog VRIJDAG 26 APRIL 1996 ewel de competitie nog niet he- ïaal ten einde is, zit het er voor zaalvoetbalsters van Klif al weer en evenals vorig seizoen ble- n de laaste loodjes het zwaarst. Texelse ploeg bezette welis- areen prima derde positie, maar d nog drie pittige duels voor de eg. eerste moest Klif het opnemen en Bierstekers uit Alkmaar, waar- bij het vorige treffen werd gewon- De dames van Klif waren ditmaal Icompleet, wat ook tot uiting kwam je uitslag (2-2), Voor de volgende dstrgd togen de dames naar Ber- i om het op te nemen tegen het m van Van Eyck. Deze ploeg was :eker van het kampioenschap in de ■ste klasse, zodat ontspannen kon rden gespeeld De Teelaars daar- egen moesten alle zeilen bijzetten, de doordat het team weer met npleel kon aantreden Een forse jerlaag (9-1) was het resultaat aste concurrent Winkel verspeelde ter ook kostbare punten zodat een 'imtieve derde plaats nog haalbaar s. Strijdlustig en zeer gemotiveerd nden de dames afgelopen week i ook - ditmaal op volle sterkte - in jrthal De Brug klaar om het tegen ibos op te nemen. Maar al wie er am, met de tegenpartij. Zo sleepte dus zonder te spelen de volle ïst binnen, waarschijnlijk vol- i het strand eens op een andere nier wil beleven kan meedoen met vgfdaagse cursus. Van maandag april tot en met vrijdag 3 mei wor- i om 19.00 uur (weer of geen er) T'ai Chi Chuan oefeningen louden op het strand bij Westers- ledereen kan meedoen aan deze inese bewegingsoefeningen Kos- bedragen ƒ35,-. Inlichtingen en meldingen tel. 31 97 08. J tand van Lubek heeft zich zaterdag Diever gerevancheerd voor een itig optreden tijdens het NK run run Ze werd op het bochtige jcours eerste van zo'n dertig da- is inde snelle tijd van 1.03.28. De Jtelse maakt deel uit van het Nike 1 2000 dat tweede werd. Daar- !e komen ze in de landelijke com- itie ook op de tweede plaats Ikhuizen heeft de Texelse pketballdames van de Marets kampioensaspiraties ontno- In. Met 26-17 gingen de Mareis 1 onder. ien Rebound wonnen de Texelse les nog ruim, maar er werd ver invan WGW Dat maakte de strijd sn Enkhuizen bijzonder span- id. Vanaf het begin waren beide igen aan elkaar gewaagd ihuizen was sneller met de pass un aanval liep beter. De Mareis neen paar keer balverlies. In de was het 11-8 voor Enkhuizen, larels begonnen de tweede helft goede moed De verdediging is sterke wapen van de Texelaars, ar om te winnen moet ook worden icoord Dat gebeurde vijftien minu- lang niet, waardoor Enkhuizen i uitlopen 'es: l van der Sluis 7. G Kuiper 6 J »yl er, O Nitsche 2 dat in de district-competitie on- igs de eerste wedstrijden zijn ge- seld, is in de afgelopen week ook k'ing-competitie begonnen lensdag hebben de dames van uce A, Deuce B en Deuce C het Is algebeten, waarbij alle drie een 5 overwinning wisten te behalen lor de donderdag- en de vrijdag- tms zat er geen honderd procent- ore in, maar niemand hoefde met )e handen naar huis. de district-competitie is een flink ntal overwinningen behaald Bijde noren hebben zaterdag alleen he- 3 en gemengd 1 een verlies moe- tncasseren, maar beide teams zijn iromoveerd en spelen daarom een sse hoger dan vorig jaar, dagen district-competitie: erdag: "oren heren Deuce 1-Koedijk 1 6-0. Deuce .oed'tk 2 4-2, Petten 4-Deuce 3 5-1, Deuce ersloot 8 5-1 Gemengd Animo 1 Deuce ■Jeugd tongens 12/15 Deuce 1-Pancras Jongens 15/18 Koedijk 1-Deuce 1 2-4 ntengd t/m 16 Deuce 1 Cromme Bal 1 2-4 ndag: Dirkshorn 2-Deuce 1 3-3 Gemengd uce 1-Akersloot 2 6-0 isdag rnes Alkmaar 1-Deuce 1 2-4 ^•competitie >ensdag: !ühS r?6UCe Maarten A 4-0, Deuce B- B 4-0, 't Zijpken B-Deuce C 0-4 nderdag: Fes Deuce a-Middenmeer a 1-3, Deuce b- beter b 3-1NTC a-Deuce c 3-1: NTC b- uce d 2-2 itog doende voor een eindklassering bij de eerste drie, De definitieve stand kan echter pas worden opgemaakt na de wedstrijd tussen Winkel en Florat Akwa, de nummer twee van de lijst. Hoe de uitslag van deze wedstrijd - die vanavond wordt gespeeld - ook mag zijn, coach Dirk Eelman en zijn dames kunnen terugzien op een wis selvallig seizoen, dat vaak spannend, soms saai, een paar keer slecht, af en toe goed, maar altijd vol emoties en sportief was. De trek zit erin bij de jonge zwem- mertjes van ZPC TX'71. Eikaars vriend en vijand tijdens de wed strijden aan de overkant, zetten de kinderen telkens betere presenta ties neer. Zondag, tijdens een door Proface/DAW in De Hoornse Vaart te Alkmaar georganiseerde vijf kamp werden maar liefst vier club records verbroken. Opvallend was hierbij Ntna Willemse, die het onlangs door Simone de Wit verbeterde clubrecord 25m vrije slag, van 17 9 naar 17 5 wist te brengen Zij werd twee keer eerste. Simone op haar beurt, verbeterde haar eigen clubrecord op de 25 m rugslaq van 21 2 in 20.6 Leandro van Karsen, als 12-jarige meezwemmend met de jongens on der de vijftien, verbeterde zijn club record op de 50m school- en rugslag in respectievelijk 37.9 en 39.9. De thuisreis, in de wederom door Vinke Schone Diensten gesponsorde personenbus, werd aangevat met vijf eerste, zes tweede en drie derde prij zen. Uitslagen: 25m rug m.o 9 |r 1 Nma Willemse 22 3. 4 Marijke Blok 25 4 25m rug j.o. 9 jr., 11 Ruben Verkaart 30 3 25m school m o 11 jr 8 Simone de Wit 24 7. 25m school j o. 11 jr 2 Marlijn Kooiman 23 3 50m vrij m.o 13 jr 2 Bntta Fokker 36.8. 3 Dominique Kooiman 39 3 50m vrij j o 13 jr 1 Mark Roeper 35.0. 5. Wouter Dogger 41 8 6. Pieler Dogger 44 1 50m school j o 15 jr. 1. Leandro van Karsen 37.9 CR, 5 Maarten Dogger 46 1 25m vrij m.o. 9 jr 1 Nma Willemse 17 5 CR 2 Marijke Blok 19 0 25m vrij j o 9 jr 7 Ruben Verkaart 28 3 25m rug m o. 11 jr 1 Simone de Wil 20 6 CR 25m rug j o 11 jr 6 Martijn Kooiman 23 1 50m school m.o. 13 jr.. 2 Bntta Fokker 46 0 A, 3 Dominique Kooiman 46 0 B 50m school j o 13 ir 2. Mark Roeper 46 0. Wouter Dogger 52 1 Pieter Dogger 58 3 50m rug j.o 15 jr 2 Leandro van Karsen 39 9 CR; 3 Maarten Dogger 41 4 Pes STC III Deuce I 2-2 fce-SCT II 2-2 Op Hemelvaartsdag (16 mei) houdt Wandelsportvereniging „Het Gouden Boltje" de traditionele vogelwandel tocht. De start is vanuit het Dorpshuis Nikadel 11 te De Koog. De afstanden zijn 5, 10, 15, 20 en 30 kilometer. De start is tussen 10,00 en 14.00 uur Voorinschrijven voor deze tocht is bij H van Heerwaarden, Lieuwstraat 33, Den Burg, tot en met 27 april. Alleen bij voorinschrijving is men zeker van een herinnering. Na deze datum wordt het inschrijfgeld met ƒ1,50 ver hoogt. Het inschrijfgeld voor alle af standen is ƒ4,50, zonder herinnering 3,50 Op deze inschrijfgelden genie ten leden na overlegging van hun lid maatschap een korting van ƒ1,50. De route loopt door een gebied dat veel meer heeft te bieden dan alleen maar vogels. De volgende wandel tocht is de Avondvierdaagse, van 3 lot en met 6 juni Na 23 wedstrijden zijn Wil Rovers, Anet Plaatsman en Angelien Bak ker (Alt Stars) uiteindelijk kam pioen geworden van de bowling competitie. Op de laatste speeldag was de span ning nog te snijden, want de All Stars hadden nog twee punten nodig. Dat bleek een makkie te zijn. Om de tweede plaats werd fel gestreden. De kampioen van vorig jaar Tabakshop, die tegen Hotel de Weal speelde, kreeg de punten met zo maar cadeau Ze moesten er alles aan doen om de winst te pakken Ook het team van So What kwam in aanmerking voor de tweede plaats, maar moest het on derspit delven tegen Hotel Taten- hove. Tabakshop eiste de tweede plaats op en So What werd derde Ook om de vierde en vijfde plaats werd gestreden Geerts Glazen wasserij, die tegen Last Minnet speelde moest er alles aan doen om de overwinning te pakken Het team werd vierde Bij de jeugd liepen de gemoederen hoog op Het ging tussen Hotel Strandplevier en Verseput Verzeke ringen, dat de eerste plaats zou ver overen. Maar ondanks stevige tegen stand van Milton en Dimitri Verseput, moesten zij genoegen nemen met de tweede plaats Eersten werden Robert van Splunter en Erik Witte van Hotel Strandplevier De derde en vierde plaats waren resp. voor Kees en Lean Grootjen (Taxi Grootjen) en Kristian Kragt en Ronald v. Benthun (De Kegels). Uitslagen: Volwassenen; 1 All Stars, 2 Tabakshop; 3. So What; 4 Geerts Glazen wasserij. 5 Hotel Talenhove Jeugd 1 Hotel Strandplevier 2 Verseput Verz 3 Taxi Grootjen 4 De Kegels Deuce: 08 30 u. D Bol-P. Brons 08.30 u. L Mantel-B. v.d. Wetering 09.30 u. T v Koppen-F. Schraag 09 30 u V Koot-I Westerlaken 19 00 u R Mulder-W Oosterhot 20.00 u. J Zoeteliel-F Stolk Heri Hodie: 09.00 u M Jansen-R Buitenweg 09 00 u. L Saal-M Land 10 00 u. E v Bommel-A Heidstra 10.00 u. B Tromp-H. Schraag 19.00 u. v.d.Bent/Gerritsen-Boekel/Beers 20.00 u. H Maas-H Boekei Koogerslag: 09.00 u A Keyser-R. Verduyn 09 00 u, H Frank-J Joosten 10.00 u. P. Witte-J Beerlmg 10.00 u. A Kamstra-J Goënga Oosterend: 09.00 u. H de Porto-E. Dankers 09 00 u R Siebinga-A Westerlaken 19 00 u Boon/Bloem-den Braven/Stark Deelnemers dienen de uitslagen door te geven aan de wedstrijdleiding, tel. 316301 In verband met de andere competities begint het wedstrijd programma bij Deuce in het vervolg om 8.30 uur. Indien een wedstrijd in Oosterend niet door kan gaan, moet dit doorgegeven worden aan zowel de wedstrijdleiding als aan J. Boon, de sleutelbeheerder van de baan (tel. 318650). Uitslagen: v d Wetering-Land 0-2. Saai- Buitenweg 0-2 v.d Meer-v Bommel 2-0. Bak- ker-Siebinga 2-0: Kamstra-Mantel 1 1Joosten- v Koppen 2-0. Saal-Jansen 0-2: v Bommel-Bol 0-2. vd Bent-Heidslra 1-1, de Porto-Wester- laken 1-1; Joosten-Witte 1-1. v Koppen-Frank 0-2. Goenga-v d Wetering 0-2, Boekel-Zoete- lief 0-2, Maas-Mulder 2-0; Boeket/Beers-Vinke/ v Aken 2-0, den Braven/Stark-v d Bent/ Gernlsen 1-1 Dinsdag Veld A mannen: 18.30 u. DGM-Maarco Tex. Auto 19 15 u. Handicap-Tex Auto DGM 20.00 u. Pert. Bodies-Teso Handicap 20.45 u. ABN/AMRO-Kobeko Bodies 21.30 u P 28/Kr.-Meub.h Tex 12 Bik. 22.15 u. 12 Balcken-Paal 9 P.28/Krim Veld B gemengd mannen: 18 30 u. Cavo-LenR Zandloper 19.15 u Rabo-Zandloper Beverdam 20.00 u. Ecomare-Beverd. Rabo 20 45 u. Topt.-ABN/AMRO(v) Gr.SI.(v) 21 30 u Rival-Gr Slock(v) TopTien 22 15 u. Texèle-Wiersma Rival Veld C vrouwen: 18.30 u. Vis'ser-Timmèrs Vlier 19.15 u. Vlier-Zeilmakerij Visser 20 00 u. Vespertina-Question Westel 20.45 u. Westerl.-Eierl.H Question 21.30 u. I. de Boer-Leydekk. Nioz 22 15 u Nioz-7 Prov. I. de Boer Wedstrijdleiding voor deze avond Frans en Guus, tel. 314171. Uitslagen 23 april: Tatenhove 1-Perfect Bodies 1-2: Teso-Grote Slock 2 2-1, OSG- Texelse Autocentrale 3-0; Super-Handicap '94 2-1 Graal Spuitenj-PC de Knm 1-2; Architect Uriot-Cocky's Kapsalon 0-3. Talenhove 2-Fitt 0-3, Klif-Waayer 0-3; Beautique Texèle-Grote slock (v) 3-0; 7 Provincién-Wiersma Antiek 1- 2. Bosma Woninginrichting-Jozef 0-3, Smash 68-Kruiswerk 2-1, Timmers Bakkerij-De Vlier 1-2, Slagerij lepe de Boer-Zeilmakerij 0-3, Durper Drup-Leydekkers 3-0; Vespertma-Klif 12 1-2, Westerlaken-Question 1-2 Haarstudio- Èierlandsche Huis 1-2 Collectanten van het G-team hebben 5.620.55 opgehaald voor het Natio naal Fonds Sport Gehandicapten Een jaar eerder was de opbrengst ƒ4.349.-. Van de vijftien procent die het G-team zelf mag besteden heeft de ploeg een stel nieuwe voetballen aangeschaft. Er werd gecollecteerd in alle dorpen. Kooiman Foto Service wist in de laatste wedstrijd van de maande lijkse eilandcompetitie basketbal Veenbaas Bouw na een spannend verloop met 17-14 te verslaan en eiste daarmee eindelijk eens de eerste plaats op. Hema 1 had daarvoor al een puntje afgesnoept van Veenbaas, zodat de druk om te winnen bij Veenbaas lag. Aan dit soort uitslagen is te zien dat er verrassingen genoteerd kunnen worden omdat er korte wedstrijdjes van 12 minuten worden gespeeld waarin elk team vrijwel evenveel kans heeft om te winnen In mei vindt er geen eilandcompetitie meer plaats i v.m. examens. Ómdat deze formule goed is bevallen, zal volgend seizoen de eilandcompetitie in dezelfde vorm worden gegoten Einduitslagen: 1. Kooiman Foto Ser vice 4-8, 2 Veenbaas Bouw 4-5; 3. Sportshop Texel 4-4; 4. Hema 2 4-2; 5. Hema 1 4-1 Voor de heren is er evenals de dames géén trainen. Zij gaan namelijk „supporteren" bij de kampioens wedstrijd van de dames, vanavond om 19 00 uur in de sporthal aan de Sportlaan (Den Helder) tegen Enkhuizen 1De junioren krijgen wel gewoon trainen o.l.v. Albert ten Wolde van 18 15-19.30 uur De E-pupillen van De Koog. Staand vlnr: Tristan Ellen, Martes Brons, Pim Frank, Chris Vinke en Jip Frank. Zittend: Joris Ellen, Jesper Kragt, Arjan Koorn en Arjan van Benthum Voor de tweede keer op rij zijn de E- pupillen van De Koog kampioen ge worden Ze verloren dit jaar slechts éen wedstrijd. Cor Veld houdt maandag 29 april een lezing over olielekkages en branden in de republiek Komi in Noord-Rusland in 1994. Hij is daar destijds geweest. Hij zal ingaan op de gevolgen van deze olieramp voor de natuur en de bevolking. Verder komt aan de orde hoe Ne derland op een olieramp is voorbe reid. Aanvang 20.00 uur, toegang ƒ5,- inclusief koffie of thee. Oliewinning in Rusland is een mor sige aangelegenheid. Eind 1994 ver schenen alarmerende berichten in de pers over een grote olieramp in Noord-Rusland, waarbij 200 000 tot 300 000 ton olie in het milieu was te rechtgekomen De Barentsz-zee werd bedreigd, en ook de delta van de rivier de Petsjora. Het gebied is van groot belang voor trekvogels die een deel van het jaar in de Wadden zee verblijven. Een missie van de Verenigde Naties heeft onderzoek gedaan naar de omvang en de effecten van de ramp, en een advies opgesteld voor de be strijding van die effecten Namens de Europese Ugie was Cor Veld aanwe zig Hij zal een beeld schetsen van het getroffen gebied, de gevolgen voor de bevolking en het milieu, en ingaan op het oordeel van de VN - missie. Chirurgen in het Medisch Centrum in Alkmaar zijn er niet in geslaagd de duim en de wijsvinger te redden van de 20-jarige jongen die maandag gewond raakte bij het maken van een vuurwerkbom De Kompasschool in Den Burg heeft nieuw meubilair nodig. Om de aanschaf daarvan mogelijk te maken, wordt een loterij gehouden die op koninginnedag van start gaat. De eerste loten zullen worden verkocht vanuit de kraam die de school heeft op de Koninginnemarkt op de Groene- plaats. De Kompasschool is een school voor speciaal onderwijs, met leerlingen uit alle dorpen van Texel Na Koningin nedag zullen de loten daarom ook in alle dorpen te koop worden aangebo den Er zijn er totaal 5000 en ze kos ten f1per stuk. De trekking is op 31 mei. De hoofdprijzen bestaan uit twee Onder leiding van de trainers van de zwemclub ZPC TX'71 wordt ook deze zomer weer trimzwemmen gegeven Dit omvat vele onderdelen van het zwemmen, zoals het leren en/of be oefenen van de borst- en rugcrawl. reddend zwemmen, kunstzwemmen, waterpolo, snorkelen, maar ook het rustig baantjes zwemmen Trimzwemmen is elke woensdag avond van 20.15 tot 20.45 uur in het zwembad Molenkoog en begint op 1 mei. De kosten per keer zijn ƒ5 - of voor het hele seizoen 50.- Een abonne ment voor het zwembad is met nood zakelijk; iedereen is welkom. Met de reuzenstep die wordt ingezet voor opening van zwembad Molen koog, wordt de volgende route afge legd start 10 30 uur bij VTB aan de Maricoweg Vervolgens Waalder- straat-Bernhardlaan-Thijsselaan- Drijverstraat-Wilhelmmalaan-Waal- derstraat - Witte Kruislaan - Koger- straat-Stenenplaats-Binnenburg- Groeneplaats-Elemert-Keesomlaan- Schilderend - Reyer Keyserstraat - Slingerweg - eindpunt zwembad Molenkoog Toeschouwers die het wel zien zitten, mogen onderweg opstappen en mee- steppen overnachtingen voor twee personen in hotel Nieuw Breda, een tandem sprong. diverse diners, een tuinset. dekbedden, CD radio cassetterecor der en een traptrekker Daarnaast nog vele kleinere prijzen In navolging van het succes van vo rig jaar wordt door de Hoornder feest commissie weer een fietstocht voor dorpsgenoten gehouden Deze is op zondag 5 mei. Er kan vanaf 13.00 uur worden gestart bij dorpshuis De Waldhoorn Deelname kost 2.50 wegens stencilwerk en consumpties. Radio Texel. Correspondent Max Kok van Radio Texel heeft een nieuw telefoonnummer Hij is bereikbaar onder 31 62 45 Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opge haald in de volgende straten; 6. Duinreep, Zeebries, Vloedlijn, Golfslag. Vaargeul en Schoorwal. Oosterend De papiercontainer van gym vereniging Oosterend staat zater dag de hele dag (8.00-18 00 u.) op de hoek Slotskolk/Kotterstraat. Oud papier en karton moet gebundeld worden aangeleverd. De Waal In De Waal wordt zaterdag oud papier opgehaald Leerlingen, ouders en leerkrachten van de Redmer IJskaschool komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen Oud papier kan ook worden ingele verd bij de schapenboet in De Mars te Den Burg, naast het gebouw van - Kotex (vóór 9.30 uur). De Koog Zaterdag wordt vanaf 10.00 uur oud papier opgehaald in De Koog en directe omgeving, leder wordt verzocht het papier tijdig gebundeld aan de straat te zetten. Bneven van lezers Buiten verantwoordelijkheid van de redactie Als ik het bericht in deTCvan 16 april over de „reclamerel" in de buiten gebieden lees, kan ik mij niet aan de indruk onttrekken dat zich in het den ken van de gemeenteraad een be denkelijke vorm van tweeslachtigheid heeft ontwikkeld Wat is n.l het geval? Omdat de gemeente te krenterig is om zelf op een aantal punten plattegrondborden te plaatsen, die dan van een bescheidener en met storende afmeting kunnen zijn en met noodzakelijkerwijs van verlichting hoeven te worden voorzien, laat zij het plaatsen van die borden over aan het commerciële reclamebureau Dral Dral maakt van deze gelegenheid gebruik om meteen het hele eiland vol te pakken met gigantische borden die voor 2/, reclameteksten bevatten en waarbij de plattegrond in feite alleen nog maar de vlag is die de lading moet dekken Daarbij laat de gemeente het ook nog een keer aan bureau Dral over om zelf de plaats van die borden te bepalen, die als het ware zelf de plaats zou hebben aangegeven. Maar deze voorstelling van zaken wordt door de voorzitter van de Strender dorpscommissie, Jaap Hm, ten stelligste ontkend- Dat bureau Dral zich bij die plaatsbe paling louter heeft laten leiden door het commerciéle belang van zijn op drachtgevers. die met namen op de borden staan vermeld, is inmiddels wel duidelijk. Gewoonlijk worden plattegronden - van gemeentewege - geplaatst bij de toegangswegen van een dorp en wordt daarbij dan tevens een parkeer- haventje gecreèerd, zodat een zoe kende automobilist veilig kan uitstap pen. En als de noord-zuid situatie op het bord dan ook nog overeenkomt met de geografische werkelijkheid en met op z'n kop, zoals bij het bord aan de Bijenkorfweg, dan is dit wel zo handig. fylaar nu werden deze straatbeeld- verstorende borden geplaatst op de meest karakteristieke plaatsen van Oosterend, waar nota bene het predicaat „beschermd dorpsgezicht" van toepassing is en een groot aan tal panden ook nog eens onder mo numentenzorg vallen, of zoals in Oudeschild op een plaats waar zij de verkeersveiligheid van fietsers in ge vaar brengen Maar de gemeente mengt zich verder niet in de discussie omdat plaatsing van de plattegronden door het parti culiere bedrijf Dral gebeurde, zo lezen wij in eerder genoemd artikel van de Texelse Courant Totdat dezelfde wanstaltige reclame borden (met plattegrondje) in het buitengebied zullen worden ge plaatst. Want dan komt de aap uit de mouw en blijkt dat het voor eigenaar Dral zonder reclame met exploitabel is, zo licht wethouder Poster de verontruste gemeenteraad toe. Op dat moment gooit de voltallige gemeenteraad de kont tegen de krib. Want in tegenstelling tot het be schermd dorpsgezicht mag het buitengebied met worden ontsierd door reclame-uitingen De schizofrene gedachte die aan deze redenering ten grondslag ligt, is voer voor psychiaters. Toch zal de voltallige gemeenteraad door de pomp worden getrokken. Immers, als de heer Dral zijn reclame borden moet verwijderen of verplaat sen, zal hij de gemeente ongetwijfeld confronteren met de financiële conse quenties van haar wanbeleid ter zake En die consequenties zouden wel eens vele malen hoger kunnen uit pakken dan wanneer de gemeente zelf hier en daar wat plattegrond bordjes had geplaatst. In het stuk „duim afgerukt door vuurwerkbom" stond dat die vuurwerkbom bedoeld zou zijn om op de Meierblis gegooid te worden. Dit is nooit iemands bedoeling ge weest. Degenen (de makers) die door de politie zijn verhoord, waren in de war door het ongeluk en éen van hen heeft in paniek zoiets gezegd We maken soms een hoop lawaai en rot zooi, maar zulke dingen doen we met. Als we onvoorzichtig zijn, zijn we dat met onszelf, niet op die manier met anderen We vinden het een knetter gek idee dat je zoiets op de Meierblis zou gooien, met al die kinderen erbij. We weten best wat er dan kan gebeu ren, kijk maar naar vorig jaar in Oude schild. Bovendien gaan we zelf ook graag naar de Meierblis in De Waal, dat willen we graag zo houden En we willen graag nog een hele tijd leuk in De Waal zitten! En het is stom, maar ook ontzettend rot voor de jongen die dit ongeluk heeft gekregen De jongens van de caravan De Waal, Dolf de Kroon, Thijs Westerlaken. Jeroen de Jong en anderen Dus zit de gemeenteraad voor de zo veelste keer in successie in de tang van een handige zakenman. De enige hoop die de burger nu nog kan koesteren, is dat de reclame teksten op die borden als een anti reclame gaan werken omdat de op deze borden vermelde bedrijven de oorzaak zijn van deze vorm van mi lieuvervuiling. Jan A. Does, Oosterend. Het is met m'n gewoonte te reageren op opmerkingen die via deze rubriek naar mij worden gestuurd. Toch moet me deze keer wel iets van m'n hart, naar aanleiding van de reactie van de heer Does. De geleende auto was een Ford Fiésta. waar ik met m'n lengte van 1 90 m net in pas; ik heb zelfs nog een paar cm speling tussen m'n hoofd en hef dak De redelijke snelheid was rond de 30 km/u naar mijn mening met overdre ven Daarbij heb ik met dit autootje geen hinder van die verkeers remmers ervaren, anders dan dat je wat hobbelt. Een wijdverbreid misverstand onder automobilisten is, dat die 50 km/u die je binnen de bebouwde kom schijnt te mogen rijden, dan ook met een als minimum moet worden aan gehouden Maar een eerste vereiste is, dat men zich dient aan te passen aan de om standigheden, zoals de overige weg gebruikers en de aard van de weg. Als U door de Kotterstraat in Ooster end wilt rijden met de maximaal toe gestane snelheid van 50 km/u., dan kan ik me goed voorstellen, dat dat naar de aard van de weg en zeker ook gezien het feit dat er een school aan ligt, waar kinderen homen en gaan en spelen, een riskant hoge snelheid is. Natuurlijk zijn er automobilisten die menen dat zij een hogere snelheid wel aan kunnen, maar dat gaat ten koste van de veiligheid Om die au tomobilisten zich te laten voegen naar het overige verkeer, liggen er nu drempels Als je door de Kotterstraat in Ooster end rijdt met 30 km/u. i.p.v. 50, scheelt dat je over 500 meter zo'n 27 seconden. En bij 25 km/u scheelt het 36 seconden. Is het leven dan zo kort, dat zelfs zo'n halve minuut er niet meer af kan? Voorts vraag ik me af wat nu zo ken merkend voor „mijn groepering" is dat ik niet met m'n hoofd tegen het dak stoot of dat we vinden dat veilig heid voor alles gaat7 Als enkele „fundamentalisten" boos worden omdat de ruimte voor hun „heilige koe wordt ingeperkt, is dat hun eigen probleem Mogelijk hebben ze zelfs verkeerde ..koeien" op straat. Verder hoef ik met met meneer Does mee door de Kotterstraat; die reed ik 40 jaar geleden ook al vier keer per dag en ken ik redelijk Een advies: Doe's wat rustiger, dan geniet je langer! Jaap Vlaming Den Burg Onder het kopje „Woestijnoorlog7" konden wij in de Texelse Courant van 16 april kennis nemen van de landing van 53 militairen op dq Hors. Deze parachutisten waren kort tevoren uit een boven Texel rondvliegend Hercu les transportvliegtuig gesprongen. Volgens de krant hebben de mari niers deze sprong als ..zeer bijzonder" ervaren. Uit eigen waarnemingen kunnen wij melden dat het ook voor de vogels van het zuidelijk deel van Texel een zeer bijzondere middag is geweest Voorafgaand aan de sprong vloog de Hercules namelijk geruime tijd op geringe hoogte rondjes boven het zuidelijk deel van Texel, waarbij kwetsbare duingebieden met werden ontzien. Ook de vogels in en om de Mokbaai werden een uur ernstig ver stoord wat zich uitte in massale paniekreacties Volgens een con venant tussen de Joost Dourlein Ka zerne en o.a de gemeente Texel en Staats-bosbheer moeten dergelijke oefeningen van tevoren worden ge meld en doorgesproken. Wij gaan ervan uit dat dit ook in dit geval is gebeurd Waarom sluit je anders een convenant af7 Wij zijn van mening dat dergelijke oefeningen in dit gebied, zeker in deze tijd van het jaar, vol strekt onaanvaardbaar zijn Daar waar de Texelaars beperkingen wordt opgelegd (delen van de Hors zijn re- cent aangewezen als Staats- natuurreservaat en er mogen.door wandelaars geen dieren en planten worden verstoord) mogen dit soort sterk verstorende activiteiten kenne lijk wel. Het is ons een raadsel waarom de gemeente Texel en Staatsbosbeheer hiervoor toestem- 't ming hebben gegeven. Onze verwon dering wordt verstrekt door het feit dat het hier een nieuwe militaire activiteit betreft. Dergelijke oefeningen hebben hier in het (recente) verleden name lijk nooit plaatsgevonden Wij wijzen I er op dat in de Planologische Kern- beslissing Waddenzee (richtsnoer voor het overheidsbeleid in de Wad- denzee voor nu en de komende ja ren) nadrukkelijk wordt gesproken over het trerugdringen van militaire activiteiten in het Waddengebied Genoemde oefening past uiteraard absoluut niet in dit beleid Wij gaan ervan uit dat er sprake is van een foutje" en dat wij in de toekomst van dit soort exercities verschoond zullen blijven. Het bestuur van de Vogelwerkgroep Texel

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 7