Texel '94 pakt winst in slotronde Wielrenners mijden verkeersdrempels J3edriivito^'^ TEXELSE courant Boompjes cadeau bij Van der Vis G-team verspeelt kampioenschap Collecte voor Kinderhulp Drankfietser ramt vrouw Aanrijdingen Toertocht motorei door Noordhollan Groot onderhout wegen buitengebii Toch records in Koninginneloop Voetbaluitslagen Voetbalprogramma Vierde Texel'94 eenzaam kampioen Open Noordhollands kampioenschap: Vierde plaats voor scouting-panters Jubilarissen in 't zonnetje Beslissing in zaalvoetbal is nabij Tennisteams niet allemaal succesvol Vernielingen Geen veldwachter Jeugdbazaar Trainingen Tevoko Introductie-avond duiksport herhaald DINSDAG 7 MEI 1996 T Ingaand vrijdag krijgt elke klant bij houthandel Van der Vis aan de Maricoweg/Spinbaan een boompje cadeau Het is een piepjonge grove den (pinus silvestris) waarvan het bekende grenehout afkomstig is. De bedoeling is dat de boompjes buiten worden geplant op de definitieve plaats of eerst in een pot. De grove den is op Texel weinig aan geplant omdat hij minder goed be stand is tegen de zoute zeewind Op een enigszins beschutte plaats zullen ze het echter goed doen Na een jaar of vijf kunnen ze het formaat van een flinke kerstboom hebben bereikt en zijn als zodanig ook te gebruiken omdat ze een mooie kegelvorm heb ben. Van der Vis heeft totaal 1630 boom- Het G-team van De Koog houdt geen prettige herinneringen over aan de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen. Het kam- pioenstreffen tegen VVJ uit Utrecht kende een onsportief verloop, waarbij ook het publiek zich ver werpelijk gedroeg. De Texelaars verloren met 3-0. Had thuisploeg VVJ genoeg aan een gelijkspel. De Koog moest winst uit het vuur slepen om kampioen te wor den Het Utrechtse publiek was zich dat bewust en moedigde het thuis- spelende G-team luidkeels aan de gasten ..eronder te schoffelen" Ondanks de druk. openden de Deze week wordt over heel Texel gecollecteerd ten bate van Kinder hulp De opbrengst is bestemd voor kinderen die buiten het gezin zijn ge plaatst en in tehuizen verblijven Zo wordt het mogelijk om hen naast het meest noodzakelijke ook wat extra s te geven, zoals een dagje uit, een abonnement op een blad of andere zaken die met onder de normale ver goedingen vallen. Een 40-jarige fietser uit Den Burg nam zaterdag de bocht van de Bern- hardlaan naar de Tjakkerstraat zo ruim dat hij op de verkeerde weghelft terecht kwam Hij ramde een 36-ja- rige dorpsgenote die ten val kwam. Daardoor raakte haar fiets flink be schadigd De man rook naar drank, dus werd door de politie aan een blaastest onderworpen Hij fietste rond met ruim drie keer de toege stane hoeveelheid alcohol op Dat leverde hem een verbaal op. Op de Bernhardlaan zag een 22-ja- rige inwoner van Den Burg zaterdag avond een 48-jarige automobilist uit De Waal over het hoofd toen hij een uitrit afreed Beide wagens liepen deuken op Een kwartiertje later nam een 44-ja- rige Oudeschilder in een bestelwagen de bocht van de Schilderweg naar de Schansweg te ruim, zodat hij een 21 - larige tegenligger uit Den Burg raakte Plaatschade was het gevolg. Texelaars offensief. Des verdedigingsfoutje keek de pi zeven minuten echter tegen eé achterstand aan. De Koog gala en zocht keer op keer de aanva De Koog had aan de scheidsret weinig steun. Hij leek de Texela ties kritischer te beoordelen da charges van de thuisclub. HelG- had ook het geluk met aan z'ni zodat met rust de nul op het sc bord bleef Na rust nam het wangedrag tribune toe. Hierdoor aangemoe' ging VVJ fanatieker spelen en den de Texelaars geen meer. Tlen minuten voor tijd ze de handdoek in de ring, waan thuisploeg naar 3-Q kon uitloper Texelse motorrijders die 12 mei len meerijden in een toertocht don kop van Noord-Holland kunnen, op de boot van 9.00 uur verzam; De rondrit start in Hauwert en» georganiseerd door MotorclubVr friesland Tijdens de 175 kmfe toertocht worden 15 plaatsje aai daan Het verkeer moet de komende ken rekening houden onderhoudswerkzaamheden de wegen in het buitengebied Maandag 6 en 7 mei was de Pos' aan de beurt Op 7 en 8 mei ish? voor de Hoofdweg en de Western Deze wegen worden met afgeslci 8 9 en 10 mei wordt de Postweg sen de rotonde en Zuid-Eierland gepakt De weg wordt met uitzc' JjJ ring van het fietspad afgeslc Verkeer wordt omgeleid via de? en de Hoofdweg De Hoofdweg sen de Zaandammerdijk en Ptf wordt 10 en 13 mei gesloten v& het verkeer Omleiding via Schorrenweg. 14 en 15 mei komt er een nieuwe op de Westerweg, tussen Smitsweg en de Fonteinsweg verkeer wordt omgeleid via Hemmerkooi. De Stuifweg Waa weg en Tienhoven worden gtf reerd op 20 mei Het fietspad lang Oosterenderweg wordt die da? nieuw geteerd. Ter hoogte van inei vliegveld wordt de Postweg op 2' gerepareerd. De weg blijft opem alle verkeer. De Muyweg, tuss^ Postweg en de Hoofdweg, won-» 20 mei overgeteerd met carpal weg is die dag afgesloten. 21 mei is de Westerboersweg tuss&' Staart en de Burgerdijk aan defc De weg wordt afgesloten Texel '94 heeft zondag dankzij hard werken zondag een overwinning van 2-3 op SRC behaald.Texel '94 moest winnen om in de running te blijven voor een plaats in de nacompetitie. De ploeg stond met rust nog 2-0 achter. Voor SRC stonden zondag grote be langen op het spel Wilde de Schager ploeg een redelijke kans behouden op het kampioenschap, dan diende de wedstrijd tegenTexel '94 te worden gewonnen In de beginfase moest de verdediging van de in het paars spelende Texelaars meteen handelend optre den De SRC-spitsen werd echter het scoren belet In de twintigste minuut ging Erwm Koning recht op het SRC- doel af De Texelse spits aarzelde te lang en de doelman van de thuisclub voorkwam een zeker doelpunt. Vijf minuten later werd de bal vanuit een hoekschop voor het Texel-doel geplaatst De eiland-verdediging miste en de bal werd achter de kans loze Bart Heerschap geplaatst (1-0) SRC werd in deze fase nog gevaarlij ker Wel was er sprake van een laag spelpeil Texel leed veel en onnodig balverlies mede door het hobbelige, harde speelveld. In de 43ste minuut stopte Bart Heerschap de bal in eer ste instantie, maar bij de tweede in zet gaf de SRC-spits hem het nakij ken (2-0). De Texelaars hadden zich in de eerste helft te gemakkelijk op achterstand laten zetten Op slag van Ondanks het benauwde weer sneu velden tijdens de Koninginneloop in Oosterend verschillende records. In de eerste plaats dat van het aantal deelnemers er verschenen 127 lo pers aan de start Deze opmars moet vooral worden gezocht in het aantal jeugdlopers. Joost Brouwer deed bij de heren 8550 meter een aanval op het record van de snelle Duitser Jurgen Muller De eerste ronde ging op schema maar daarna werd het snel minder. Hij moest een minuut toegeven Robert Bakker bewees zijn goede vorm door bij de jongens tot en met 16 jaar zijn eigen record met een halve minuut te verbeteren De uitslagen Jongens t/m 9 jr.. 1060 m: 1, Tobias Hijnen (Assendelft); 2 Barry Koning, 3 Marcel Zegers Jongens 10 t/m 12 Jr., 1060 m.: 1 Jip van Zoonen 2 RmzeDouma 3 SanderTrap Meis jes t/m 9 jr., 1060 m.: 1 Priscilla Noorlander 2 Petra Brouwer: 3 Frouwkje Douma Meisjes 10 t/m 12 jr.. 1060 m.: 1 Eva van Zoonen. 2 Mirthe Snijders. 3 Manska Brouwer Jongens 13 t/m 16 jr., 3420 m 1 Robert Bakker, 2. Erik Bakker; 3 Maunts Bakker Meisjes 13 t/m 16 jr3420 m 1 Kim Kooger: 2 Bente Flinterman (Rockanje); 3 Radna Trap Recreanten 17 jr. en ouder, 3420 m. 1 Kees Koopman, 2 Louis van der Vis. 3 Lmda Leegstra (A'dam) Recreanten. 5130 m.: 1 Ruurd Leegstra (A dam), Theo Schraag Tiemen van der Worp Dames 5130 m.: I Colmda Brouwer; 2 Natascha van der Vis. 3 Marjan Brouwer He ren Veteranen. 8550 m.: 1 Klaas Kooistra (Makkum); 2 Jan Beelen (Eindhoven) 3. Frits Bei|er (Rijswijk) Heren. 8550 m.: 1 Joost Brou wer, 2 Jan Zijm; 3 Michael Pollarhof. Keulen. Zaterdag 4 mei: Texel 94 B2-Helder B2 1-7 Winkel C2-Texel '94 C3 3-1 JVC C2-Texel '94 C1 3-1 Texel '94 A1-W. meer A1 5-2 Meisjes: Texel 94-HRC 7-0 Zondag 5 mei: SRC-Texel 94 2-3 Geelzwart B1-Texel '94 B1 3-5 Texel 94 2-Grasshoppers 0-1 Zuidermeer-De Koog 2-2 De Koog 2-Succes 4 5-3 Texel '94 4-Zeemacht 3 9-0 Texel '94 kampioen Dames: Texel '94-HOSV 1-0 Recreanten: Texelse Boys-De Koog 3-3 De Cocksdorp-Oosterend 1 2-2 Dinsdag 7 mei: WGW B2-Texel '94 19 00 W.Waard C1-Texel '94 B1 19.00 Texel 94 A1 -Helder A2 18 30 Meisjes: JVC-Texel '94 19.00 rust werd een schot van John List na een pass van Gerko van Putten ge blokt door de SRC-defensie. Aan het begin van de tweede helft lie ten de Texelaars enkele kansen op een legengoal liggen Ook het brood nodige voetbalgeluk was met aan hun zijde In de zestigste minuut wisselde coach Hans v.d Neut Rob vd Stap. Arnold Kaercher kwam voor hem op de rechterflank Paul van Exel ver huisde naar de plaats van centrum spits en Erwin Koning naar links De Texelaars gingen feller en met meer inzet spelen, mede doordat Simon Brand meer doorschoof en voor aan sluiting zorgde Na zeventig minuten lukte het de steeds hardwerkende Texelse aan voerder John List de van de paal terugspringende bal achter de SRC- keeper te plaatsen (1-2). Bart Heer schap wist dankzij een knappe red ding zijn ploeg voor een grotere achterstand te behoeden SRC zakte meer en meer weg Texel nafn het initiatief en er ontstonden mogelijkheden op de verdiende gelijk maker In de 85ste minuut kopte een opspringende Gerko van Putten een voorzet van rechts diagonaal in de verste hoek van het SRCk-doel (2-2) Na de gelijkmaker kregen de Het kampioensteam Texel J Vlnr gehurkt S/oerd van der Zwaag. Ron Kager. Egbert Mantje. Santiago Gonzalez. Stephan Huizinga. Theo Witteen Alex Duigker. Staand Paul Witte. G.J Boon. Sander Schaatsenberg. Erik Zijm Marco BakkerFrank Versluis, Jan (Foto Gerard Timmerman) Jacob Keijser, Marlijn Bos. Iwan Rooters en coach Willem van Heerwaarden. eilanders vleugels Ze wilden nog meer. In de slotfase wist de mee naar voren opkomen Simon Brand met een uitgekiende pass Paul van Exel te bereiken Door de SRC-defensie te verschalken bracht hij de eindstand op 2-3. Zondag speelt Texel 94 thuis om 14,00 uur tegen DTS uit Oudkarspel Er moet worden gewonnen om kans op de nacompetitie te behouden. KGB moet puntenverlies boeken Dankzij een overwinning op Zee macht 3 is het vierde van Texel "94 zondag als enige seniorenteam op het eiland kampioen geworden. De Texelaars wasten hun overkantse opponenten op het terrein aan de Haffelderweg de oren met 9-0. Klin kende cijfers en reden voor een feestje Verkeersremmende obstakels no pen het Wielercomite Texel tot aan passing van het parcours van het jaarlijkse Open Noordhollands kampioenschap voor recreanten. Zaterdag omzeilt het peloton het Bolwerk in Oudeschild en het Schilderend in Den Burg, waar af gelopen jaar hekken en drempels zijn geplaatst. Wethouder Nel Eelman-van 't Veer lost om 13.45 uur het startschot en reikt na de fi nish (ca. 15.40 uur) de prijzen uit. De wedstrijd, die de renners over heel Texel voert, wordt zaterdag voor de twaalfde keer gehouden Het is één van de weinige ..klassiekers'' voor wielrenners zonder bondslicentie De animo is daarom telkens groot, dit maal worden zo'n negentig deelne mers aan de start van de 83 km lange wedstrijd verwacht. Tot dusverre zijn Jordy Vinke en Marlen Visser de enige Texelaars die zich hebben aangemeld De winnaar van vorig jaar, Ed Scholte uit Den Helder behoort dit jaar weer tot de favorieten Afgelopen winter schreef Scholte ook het open Texels cross- kampioenschap op zijn naam Con currenten zijn Benthe de Goede. Zeven verkenners van Scouting Texel hebben meegedaan aan districtswedstrijden. Ze werden vierde. In Den Helder traden tien groepen aan voor de strijd. Het thema was ..The Camel Trophy' De jongens (11-14 jaar) hadden een zeepkist gemaakt voor de race. Verder werd door een jury gekeken naar de onder delen koken, tent opzetten, verslag legging. tochten, uniform, hygiëne en een toneelstuk De Texelse panter-patrouille werd vorig jaar nog eerste, maar kwam nu met verder dan een vierde plaats De Ridder Magnusgroep uit Schagen gaat door naar de landelijke finale in Baarn De Abva Kabo huldigde jubilarissen Van de 11 kwamen er zes naar d Ouwe Ulo om hun onderscheiding in ontvangst te nemen Daaronder was Bertus Eelman uit Oosterend. die 50 jaar lid is Op de foto. gemaakt door March Heijnen. staan v.l.n.r Willem Verhagen. Paul Hoogendijk (beiden 25 jaar lid), Bertus Eelman. Arend Heerschap (40aar lid) en Jan Brandenburg (25 jaar lid) Bertus Kroon. Pim Keetman en met te vergeten de sprinter Rob Wassen- burg, die in 1990 al eens als eerste over de meet ging. Traditiegetrouw beschouwen wielrenners uit de kop van Noordholland de Texelse klassie ker als een vormtest voor de Tour de Lasalle, die begin juni in en rond Den Helder wordt verreden Portofoons De organisatie is -door de jarenlange ervaring- steeds professioneler van opzet geworden Via portofoons heb ben de in auto s en op motoren met de karavaan meerijdende juryleden onderling contact en staan ze recht streeks in verbinding met de finish- wagen op de Emmalaan. Daar ter Vrijdag worden de laatste (beslis sende) wedstrijden van het sieozen gespeeld in de zaalvoetbalcompetitie Casino 1 pakte de laatste strohalm voor het kampioenschap door Jelleboog 3 met 6-5 te verslaan. Een beslissingswedstrijd is nodig om uit te maken wie kampioen van de eerste klasse wordt. Tegenstander is Klif 4. De wedstrijd begint vrijdag om 19.00 uur. Na deze beslissingswedstrijd volgt het sluitstuk van het seizoen: Het duel om de supercup 95/96. De winnaar gaat deelnemen aan de bekercompetitie aan de vaste wal De wedstrijd gaat tussen Jelleboog (bekerwinnaar) en Mantje (kam pioen) De wedstrijd begint om 20.00 uur en staat onder leiding van P v Putten. Omdat de eerste week van mei de kringcompetitie stil ligt, hebben de tennissers van Deuce alleen district wedstrijden gespeeld in het weekend. Van de acht wedstrijden op zaterdag zijn er vier met 6-0 gewonnen Heren 1, Heren 2 en Jongens t/m 18 jaar behouden hierdoor reeel uitzicht op het kampioenschap. De eerste over winning van het gemengde team (3- 2) opent wellicht weer perspectieven om zich te handhaven in de vierde klasse. Uit het overzicht hieronder blijkt dat de zondag-teams minder succesvol waren ZATERDAG senioren, heren: Deuce 1- Parnassia 2 6-0. Deuce 2-HTC 9 6 0 Sluis 1- Deuce 3 6-0, Deuce 4-Kogge 36-0 Gemengd: Parnassia 1-Deuce 1 2-3 Jeugd, jongens 12/ 15: Deuce 1-Neckslag 1 4-2 Jongens 15/18: Julianadorp 1-Deuce 1 0-6 Gemengd t/m 16: Deuce 1-Egmond 2 3-3 ZONDAG dames: Groetincke 1-Deuce 1 4-2 Gemengd: Deuce 1-Langedijk 2 1-4 hoogte van sporthal Ons Genoegen, vindt ook dit jaar weer start en finish plaats. Het Wielercomite prijst zich gelukkig met de steun van de Texelse politie die met de geluidswagen aan het hoofd van de kopgroep rijdt de Rode Kruis Colonne Texel, een arts en vele vrijwilligers Weggebruikers zullen aanwijzingen van politie en de medewerkers op de kruispunten moeten opvolgen Mede omdat de gemiddelde snelheid van de renners boven de 40 km/u zal lig gen, is het verstandig huisdieren in de omgeving van het parcours aan te lij nen of binnen te houden als de kara vaan voorbij komt. Renners achter de bezemwagen, die een kwartier na de geluidswagen volgt, worden uit de strijd genomen Route Wegens de verkeersdrempels wordt niet meer naar de finish gereden via het Schilderend, maar stormen de renners via de Hoornderweg op de finish af De kruising met de Pontweg wordt hierdoor tijdelijk afgezet De fi nale" over de Hogeberg komt nu te vervallen. Daar staat tegenover dat in het begin van de wedstrijd een extra lus over de Hogeberg wordt gereden als alternatief voor het Bolwerk De route is als volgt: De start is om 13 45 uur op de Emmalaan. Vervolgens de Haffelderweg. Leemkuil, Schansweg. Redoute, Waterweg Zuidhaffel Schansweg Doolhof. Schilderweg (13 55 uur). Laagwaalderweg. De Waal 14.04 uur). Zaandammerdijk, Schorrenweg. Genteweg Koningsweg. Oosterweg. Oost (14.15 uur). Lancasterdijk. Stuifweg Oorsprongweg Hoofd weg. Stengweg. De Cocksdorp (14 40 uur). Slufterweg. Schorrenweg Muyweg. Hoofdweg. Zaandammerdijk. Polderweg (14 55 uur) De Staart Nieuwlanderweg (oversteek ca 15.00 uur), Pi|persdijk. Pontweg. De Koog (15 01 uur). Epelaan, Ruyslaan. De Dennen, RAndweg. oversteek Westerslag-Naitevlakweg (15 12 uur). Jan Ayeweg Rommelpot, Lageweg. Westerweg Kleiweg. Hoornderweg (15.20 uur), Hemmerweg, Westerweg Fontemsweg. t Genoegen en gaan de heren van Rozendijk (Bos en Duin 15 31 uur). Laanweg. ?f) f ?1 4S d OC;n Westerweg Hemmerkooi. Driehuizen (1535 i au uur), Hoornderweg. Pontweg (oversteek), zaal. Alle trainingen van woensdag en Emmalaan Finish ca. 15 40 uur Na afloop donderdag zijn eveneens in Ons Ge- prijsuitreiking noegen. In het weekend en op Koninginnedag zijn verschillende vernielingen ge pleegd op het eiland Op de Groene- plaats werd een lichtmast omver ge trokken en bij de Buteriggel aan de Badweg sneuvelde een raam Twee jongens uit Den Burg ontdek ten zaterdagavond dat hun bij Calluna geparkeerde brommers door vandalen onder handen waren geno men De bougiesdop en kabels wa ren stukgetrokken Op het Pater Witteplein zijn zondag drie auto's bekrast, waarschijnlijk door kleine kinderen Met steentjes zijn tekeningen in de lak gekerft. De schade is groot Getuigen worden gezocht en kunnen zich melden bij de politie via 32 21 88 Bij De Krim aan de Roggeslootweg is de auto van een 42-jarige man uit Eelde bekrast. Tevens werd de an tenne eraf gebroken Uit een landje aan de Pontweg tegen over Bosch en Zee verdween in de nacht van dinsdag op woensdag een schrikdraadklok In het onderschrift bij de foto op pa gina 2 van de vorige krant noemden wij Arthur Oosterbaan van EcoMare .veldwachter" Bedoeld was veld werker Veldbioloog of natuurgids zou nog beter zijn geweest. Ooster baan ziet zich met als een soort Brom snor ,.lk bewaak niks. draag sabel noch snor en drink ook geen koffie bij juffrouw Saartje!" In gebouw De Poort aan de Elemert in Den Burg houdt de Gereformeerde Jeugd Centrale (overkoepeling van jeugdclubs) vrijdag een bazaar. Er zijn tweedehands spullen te koop, men kan aan spelletjes meedoen en er is een rad van avontuur met vele mooie-prijzen. Vanaf 19.00 uur is ie dereen welkom. In verband met de OSG-examens in de Burg. De Koninghal worden de trainingen van volleybalvereniging Tevoko tot en met 6 juni elders ge houden Maandag traint de jeugd van 16.30 tot 17.30 uur in sporthal Ons De ,,benefiets"-avond in De Karseboom is een bijzonder feest met een Israëlisch tintje geworden. Er werd f400,- bijeengebracht voor de fietsen die worden geschonken aan het politiehuis in Tel Aviv. Eerder al waren donaties toegezegd door Jan Wolkers en Dick Graaf, maar beiden waren wegens verplichtingen elders niet aanwezig. (Foto March Ho'/ncn kennisgemaakt met de eerste begin selen van het sportduiken Belangstellenden kunnen in Calluna hun eerste stap zetten In de fascine rende onderwaterwereld. De avond begint om 19 00 uur; de kosten be dragen 30.- per persoon Snel rea geren is gewenst, omdat maar 12 per sonen geplaatst kunnen worden De minimum leeftijd is 12 jaar Aanmel den is mogeli|k tot en met 23 mei bij de receptie van zwemparadijs Calluna (tel. 317888). Het ligt in de bedoeling om eind juni een weekend cursus te organiseren om deelne mers verder te bekwamen in de duik sport Zaterdag 11 mei: Meisjes: JVC-Texel'94 19.00 Zondag 12 mei: Texel '94-DTS 14.00 Texel'94 2-Bergen 2 14.00 Texel'94 3-Oudesluis 2 12.00 Texel '94 4-N Niedorp 14.00 Recreanten: De Koog-Oosterend 1 10.30 Texelse Boys-De Cocksdorp 10.30 Oosterend 2-ZDH 10.30 Dames: Texel'94-Winkel 2 14.00 Dinsdag 14 mei: Schagen C2-Texel '94 C1 19 00 Gezien de vele positieve reacties die zijn ontvangen naar aanleiding van de eerste introductie-avond over de duiksport, is besloten deze avond te herhalen en wel op don derdag 30 mei in zwemparadijs Calluna. Tijdens deze avond kan men kennis maken met de duiksport De deelne mers krijgen eerst theorie en uitleg over materiaal. Daarna wordt onder leiding van instructrice Inge Keijser pjes uit Zweden laten overvlieg., zijn afkomstig van een kwekerij, buurt van Karlstad, eigendom^, bekende Zweedse bosbouwt. Stora Timber De zaailingen z,j' geveer 15 centimeter hoog t kwaliteit geselecteerd Bij de king (zolang de Voorraad strekt) den ze verpakt in een doosje me opschrift „Den som platerateï har inte levt forgaves", wat bete „Wie een boom plant heeft nier geefs geleefd". Met de actie wi der Vis onderstrepen dat Euro bosexploitatie al lang geen bs ging meer is voor de natuui name de Scandinavische lande» ven er met succes naar dat heit dat wordt gekapt ruimschoots nieuwe aanplant wordt vervang Van der Vis is van plan dezeaa de komende herfst een vervol geven. In samenwerking mei St bosbeheer wil hij dan de scholer trekken bij een boomji manifestatie, waarvoor hij gu bomen laat komen

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 8