SP°rt Topvorm Vinke niet genoeg voor winst Texel '94 moet het zonder toetje doen TEXELSE g COURANT flooie overwinning Ijarige Van Lubek Familietoernooi onyruiters sterk in |onderlinge strijd oetbalvergadering Wethouder geniet van wielerkoers Ongelukkig ZDH op het nippertje uit bekerstrijd Mantje winnaar van Supercup zaalvoetbal Deuce-teams nog steviger op kop Heren Mareis sluiten seizoen winnend af Voorjaarstoernooi Judoclub Shima Voetbaluitslagen Recreatievoetbal Voetbalveteranen twee dagen actief Eilandcompetitie volleybal Tenniscompetitie Voetbaltoernooi SV De Koog Woensdag 15 mei 1995 lrid van Lubek heeft zichzelf een £oi verjaardagscadeau gegeven, fndag vierde ze haar 25e verjaar- |q met een overwinning in een Lart-triathlon in Duitsland. Bo- Indien kwam ze in de kou en re- n tot een snelle eindtijd (1.54.02). zege kwam tot stand in een wed- l|d m de Duitse Oberliga, waarin in Lubek uitkomt met de club TV adbeck Na veertien minuten emmen en ruim een uur fietsen is de Texelse studente zó ver- iumd dat ze haar schoenen bi|na itmeer kon uitdoen Hierdoor werd gepasseerd door een rivale, die ze lens de afsluitende tien kilometer irdlopen echter al gauw weer in- alde Pas toen iemand van de or- imsatie naast haar kwam fietsen, d ze in de gaten dat ze op kop lag :l baar prestatie bevestigde Van ibek dal ze dit seizoen in een prima rm verkeert Haar volgende doel is NK Olympic Distance op zaterdag juni in Roermond. Hemelvaartsdag vindt op de vel- n van VV Texel '94 voor de vijfde lal het jaarlijkse familietoernooi lafs. Acht voetbalfamilies zullen ial 12 00 uur de sportieve strijd it elkaar aanbinden, elnemende families zijn Witte (2x), Heerwaarden. Boogaard, ger. Maas. De Vries en Terpstra tnvan de families Witte verdedigt titel van 1995. Het belooft weer Inspannend en gezellig toernooi te irden, waarbij de spelers langs de door veelaanhang" worden ge- und. De finale begint om 16.30 de prijsuitreiking isom17 15uur. ir de jeugdtriathlon op de iffeldenveg is de ingang deze dag naar de Reijer Keijserstraat. Iterdag is bij manege Akenburg zonderlinge wedstrijd verreden lor Kleppertjes en Wadden liters. Deelnemers mochten hun innen tonen op het gebied van issuuren springen. Tevens had rganisator Marian van der Geest inviegparcours door de Westen Igezet waarin enkele shendighei dsspelletjes waren igenomen. ewel tijdens de onderlinge wed den geen winstpunten zijn te ver- nen. was met name de opkomst ideKleppertjes zeer goed te noe- n.Erwerd behoorlijk gepresteerd geducht om de ereplaatsen ge- ■den Bij de met-federatieleden egone B/C) waren het Juliette nyasen Sil Eelman die bij de dres- iieerste en tweede werden en bij Isprmgen foutloos rondgingen, wat ipectievelijk een tweede en een ide plaats opleverde Marleen ogenbosch reed in de B-dressuur legorie D/E) met Colorado een ste plaats met 170 punten Ook bij springwedstrijd presteerde zij uit- kend met een keurige derde ais. allrounder is Sanne Lampers, andag 20 mei, vanaf 20.00 uur, udt Texel '94 de voorjaars- gadenng in het clubgebouw aan Haffelderweg De belahgrijkste derwerpen die deze avond ter ake komen, zijn de bestuurs- kiezing en de vaststelling van de ntributie voor het komend seizoen. Jordi Vinke (nr. 12) en Marten Visser (nr. 13) sleuren aan kop van het peloton op De Staart Texels beste wielrenner Jordy Vinke stormde zaterdag in het open Noordhollands kampioen schap in de kopgroep op de finish af, maar had zijn kruit toen al ver schoten. Leeggereden passeerde hij als zevende de eindstreep. „Tja, ik ben een aanvaller, ik kon me in het begin van de wedstrijd niet in houden", verklaarde Vinke. De winnaar, Ambro van Straten uit Sint Maartensvlotbrug, zou anders echter ook moeilijk te kloppen zijn geweest. De dertiende editie van de Texelse „klassieker" was zeker met de zwaar ste. Door het gebrek aan wind bleef het peloton lang bijeen en reden vele van de 66 deelnemers de wedstrijd uit Slechts op de dwarswegen in polder Eierland kwamen de renners door de zijwind „op 't kantje" te rijden. Daar scheidde zich een groepje van zes renners af. Op de Zaandammerdijk en De Staart leidden de Texelaars Jordy Vinke en Marlen Visser de achtervolging. Zij probeerden het gat dicht te rijden maar dat lukte niet Visser verbaasde zich over het gebrek aan medewer king van de sterke Verdoes-ploeg uit Den Helder. ..Die jongens vormen geen team, ze willen allemaal zelf (Foto Frans Hopman prijs rijden", concludeerde hij. Visser was in zijn studententijd een verdienstelijk wieleramateur maar raakte de fiets nauwelijks meer aan toen hij op Texel als verslaggever van de Helderse Courant ging werken. Vorig jaar probeerde hij het weer Zonder goede voorbereiding raakte hij in de Texelse klassieker al snel achterop, maar in de Helderse Tour de Lasalle stond hij tot de laatste etappe in de top 10. Reden om hel dit seizoen serieuzer aan te pakken. Een rug- en knieblessure gooide de afge lopen weken roet in het eten, maar zaterdag ging het lang goed Toen Visser vijftien kilometer voor het einde van de ruim 80 km lange wedstrijd met het peloton verder achterop raakte en hij weer last van z'n knie kreeg, staakte hij de strijd Ploegmakker Jordy Vinke probeerde op dat moment met nog zes anderen de kopgroep in te halen Vinke was vorige week tijdens een driedaagse in Den Helder als tweede geëindigd. Goed in vorm dus, maar zaterdag smeet hij met zijn krachten Toen hij er eigenlijk niet meer in geloofde, verzeilde hij in De Dennen in een groepje dat zich losmaakte van het peloton Vinke kon echter geen rol van betekenis meer spelen De groep-Vinke, waarin de latere win naar, de 21-jarige Van Straten, een IJzersterke indruk maakte, streek op de Hemmerweg op de kopgroep neer. De dertien koplopers bleven bij elkaar, zodat een eindsprint de beslis sing moest brengen. De sterke Fries Arjen Hoekstra vergiste zich in de afstand tot het fimshdoek en moest toestaan dat Van Straten 75 meter voor het einde langszij kwam en onbedreigd won. De sterkste ploeg, Beukers, kreeg daarmee de ver diende beloning. In het peloton kwam de 26-jarige Martin Swart uit Den Helder, die op Texel als timmerman bij Drijver Bouw werkt, als 21e over de streep Speciale gast van het Wielercomité Texel, dat weer op een vlekkeloos georganiseerde koers kon terugzien, was wethouder Nel Eelman-van 't Veer Zij loste het startschot en be leefde koers vanuit de auto van wedstrijdleider Piet Roeper. De orga nisatie had haar erop voorbereid dat er misschien af en toe zou worden gescheurd. .Reuze meegevallen", aldus de wethouder na afloop bij de prijsuitreiking „Dan moet u eens meefietsen!" reageerde een deelne mer tot hilariteit van de anderen. De wethouder had blijkens haar enthou siasme onderweg genoten en dat werd door de wielrenners toch wel gewaardeerd. Uitslag: 1 Ambro van Straten 1 uur 52 minuten 50 se conden, 2.Arjen Hoekstra; 3 Marcel Braas, 4 John Halfweeg, 5 Rik Buiter; 6.Rober Stoop. 7 Jordy Vinke. 8.John Deutekom; 9.Kees Rozendaal, 10.Piet Ouwenhand uitkomend in de E-categorie, M-dres- suur en M-springen In de dressuur- wedstrijd werd zij tweede en bij het springen behaalde zij de eerste plaats Hetzelfde kan gezegd worden van Marian van der Geest een eer ste plaats bij dressuur en springen, beide op M-mveau paarden Uitslagen Dressuur; B-dressuur A'B/C niet-federatie 1 Juliette Annyas met Prinses. 168 punten, 2 Sil Eelman, Rema. 162; 3. Annette Hillen. Hypos. 159 B-dressuur D/E, met-lederatie 1 Rosanne Dekker Pasia, 166,2 Merel v d Linde Patricia K, 164 B-dressuur paarden, mel-tederatie 1 Sandra Terpstra. Gracia, 151 B-dressuur, D E. federatie 1 Marleen hoogenbosch Colorado, 170 2 Stephanie Annyas Hanja, 165; 3 Annemieke Bos. Mandy, 163 B-dres suur A/B/C. federatie 1. Ellen Blom. Quirida. 165 L-dressuur D/E. federatie 1 Lilian Malschaert Prince Hoo. 170; 2 Fia Kooiman. Astnd, 167 3 Evelien Duin Sisi, 165 B-dres- suur paarden, federatie 1 Claudia Keijzer. Gentle 162 L dressuur paarden, federatie 1 Saskia Verhulst. Dancer, 174, 2 Marleen Bak ker, Wilda Tilda. 170. M-dressuur paarden, fe deratie 1. Marian vd Geest. Ciochrant 150 M1-dressuur D/E federatie 1 Esther Koorn, Bidar, 154, 2 Sanne Lampers, Marron, 146 M2-dressuur D federatie. 1. Gea de Ridder, Billy, 147. Springen B/C, met-tederatie, 8-niveau: 1 Dijanne van Egmond, Debbie 2 Juliette Annyas, Prinses, 3. Sil Eelman, Rema D/E. met-federatie B-niveau 1 Marjolein Smidt. Elsa:2 Anja Ellen Juzekkie D/E, federatie B- mveau 1 Meria Zegel, Jacob, 2 Suzanne Eelman Baronie 3. Marleen Hoogenbosch, Colorado B-paarden B-mveau 1 Marleen Bakker, Wilda Tilda D/E, federatie L-mveau 1 Dennis Kuiper. Flower E federatie. M-ni- veau 1 Sanne Lampers, Marron Paarden fe deratie M-niveau 1 Marian v.d Geest, Ciochrant. >ór de bekerwedstrijd tegen ZDH >gden de voetballers van BKC >9 uiterst ontspannen en zelfver tod, maar toen de scheidsrech- ihet eindsignaal blies, werd op vlucht gejuicht. Begrijpelijk, want "Breezand Kleinesluis Combina- mag dan in een hogere afdeling ie'en dan de thuisploeg, de 1-2 ndstand deed geen enkel recht ln ',e' beeld van de wedstrijd. De ïornders domineerden vrijwel eeds, maar een onvoorstelbaar ™ek aan geluk brak hen ten- alle op. tidal deze wedstrijd in de vierde "ue van de Noordhollandse beker Stort geleden werd vastgesteld, •k ZDH vooraf volslagen kansloos spelers hadden op een vrij •ekend gerekend en een vakantie ,°ekl Anderen waren easee'd In totaal ontbraken ïar liefst zes vaste krachten werd direct duidelijk dat de Zwa- efi niet van plan waren zich zo et naar de slachtbank te laten lei- ra a Vl'' middenvelder en vier sdigers (Roald van der' Slikke e enige spits) gaven geen kans ■9 ®n af en toe werd gevaarlijk «ounlerd Een schot van Etienne in enndkom na een vloeiende a kon maar net tot corner wor den verwerkt door de keeper van BKC. Desondanks namen de gasten de leiding, nadat de rechtsbuiten in een naar buitenspel riekende situatie met werd terug gefloten Vijf minuten voor rust leek ZDH de verdiende gelijkmaker aan te tekenen, maar Jelte van der Kooi zag zijn inzet van de doellijn gehaald De tweede helft begon slecht voor de Hoornders, want Stefan Bousma moest zich al na tien minuten geblesseerd laten vervangen. Het verlies werd echter gecompenseerd doordat zijn teamgenoten stilzwijgend besloten de mouwen nog een paar centimeter meer op te stropen. Na een paar kleine mogelijkheden had Jelte van der Kooi wederom de gelijk maker op zijn schoen, maar alleen voor de keeper wachtte hij een frac tie van een seconde te lang Uit de counter die erop volgde werd het vol komen onverwacht 0-2. De wedstrijd leek gelopen, maar uit de eerste de beste aanval van ZDH scoorde de afscheid nemende Henk Knol, na een beheerst breedtepassje van Van der Kooi De vlam sloeg in de pan, de toeschouwers begonnen zich te roeren en de thuisploeg kreeg kans op kans op Tweemaal eindigde een goede aanval echter op de paal, even zovaak werd de bal van de lijn gehaald en een andere keer redde de keeper op miraculeuze wijze. De te leurstelling over het verlies was zo groot, dat de eerste Hoornder zich pas een half uur na de wedstrijd In de kantine meldde Door met 3-2 van Jelleboog te win nen, mag het zaalvoetbalteam van Mantje zich niet alleen kampioen van Texel, maar3ook bij ook win naar van de Supercup noemen. Het team zal Texel komend seizoen vertegenwoordigen in het beker toernooi aan de vaste wal. Het was een spannende wedstrijd waarin Jelleboog het eerst op voor sprong kwam Mantje kwam goed terug en wist op zijn beurt een voor sprong te nemen. Lang wist Mantje In de vijfde ronde van de districts competitie hebben heren 12 en 4 en het jongensteam 15/18 jr door ruime overwinningen hun topposities ver sterkt. Ook dames 1 (dinsdag) houdt door een puntendelmg tegen hun naaste belager Juliana twee punten voorsprong In de derde ronde van de kringcompetitie werd naast vier ge lijke spelen slechts één zege behaald door Deuce B De tweede helft van de competitie zal duidelijk moeten ma ken hoe de krachtsverhoudingen lig gen. Uitslagen: Districtscompetitie: Dinsdag: dames: Juliana 1-Deuce 1 3-3 Zaterdag: senioren: heren: Deuce 1 Julianadorp 1 6-0 Deuce 2-A Paulowna 2 5- 1St. Maarten 1 -Deuce 3 4-2, Deuce 4-Wester- hout 11 5-1 Gemengd: Alkmaar 3-Deuce 1 4-1 Jeugd: Jongens 12/15: Deuce 1 -Dijkzicht 2 3-3 Jongens 15/18: Castricum 1-Deuce 1 2- 4 Gemengd t/m 16: Deuce 1 -Vennewater 1 3- 3 Zondag: Dames: A Paulowna 1-Deuce 1 3- 3 Gemengd: Deuce 1-Zijpken 1 5-0 Kringcompetitie: Woensdag: dames HTC A-Deuce A 2 2. Sluis Een B Deuce B 1-3 Deuce C-HTC F 2-2 Don derdag: dames: Deuce A De Vlieter A 0-4, t Zand B-Deuce B 2-2, Z A P A-Deuce C 3-1; Deuce D-STC E 1-3 Vrijdag: dames: Deuce 1-Sl Maarten I 0-4 Heren 50+: Hippo-Deuce 2-2 De heren van basketbalvereniging de Mareis hebben de laatste bonds wedstrijd in winst omgezet en sluiten daarmee het jaar goed af De Texelaars traden met vijf man in Heerhugowaard aan tegen HBC 4 en namen al na vijf minuten een voor sprong van 16-3 Daarna volgde een kleine inzinking waarin rommelig werd gespeeld De Mareis vluchtten in een time out toen de tegenstander tot op zeven punten was genaderd, maar pakten daarna de draad weer op. Bij rust was de stand 31-40 en gedurende de tweede helft groeide de voorsprong Nadat de nummer 49 van HBC met vijf persoonlijke fouten naar de kant moest, was het helemaal gedaan met de tegenstand van HBC en Mareis beëindigde de wedstrijd met 60-73 Scores Bart Bakker 36. Eric Venneker 13. Paul lnpi|n 10 Jaap de Wijk 10 Jos Wille 10. deze stand vast te houden, maar Jelleboog kwam langszij. Jelleboog leek de winst te ruiken, maar fenome naal keeperswerk van Mantje hield het team in de race. Uiteindelijk was het toch Mantje dat vlak voor tijd de winnende treffer in het net depo neerde Voordat de wedstrijd om de Supercup begon, werd de beslissingswedstrijd om het kampioenschap in de eerste klasse gespeeld. Tussen Casino 1 en Klif 4 ging de winst van 7-2 naar een overtuigend spelend Casino. Dit waren de laatste beslissingen in een seizoen dat in het teken van ver anderingen stond De leiding van de wedstrijden lag (gedeeltelijk) bij het bondsbureau in Alkmaar De clubs werden veel ingeschakeld voor het fluiten van wedstrijden, daar er een groot tekort aan scheidsrechters was. Het was ook het laatste jaar van de R C Texel, die ruim twintig jaar het zaalvoetbal op het eiland heeft gere geld Deze commissies worden ver vangen door de zogeheten hallen commissies. Wat de taak van deze nieuwe commissies inhoudt, is voor alsnog onbekend. De meeste zorg heeft de R C. Texel over het aantal scheidsrechters dat nog in de zaal fluit Vanaf de eerste klasse kunnen de wedstrijden goed door verenigingsmensen worden geleid, maar de hoofdklasse moet door een ervaren scheidsrechter worden geflo ten En hiervan zijn er op dit moment tekort Binnenkort zal de R.C Texel nog éen keer met de vereniging bij elkaar komen om over bepaalde za ken van gedachten te wisselen Door judoclub Shima werd zaterdag in sporthal de Ferrever een voorjaars toernooi gehouden voor de trainings groepen van zaterdag en woensdag. Er werd gestreden in verschillen poules, zoveel mogelijk ingedeeld op gewicht en kyu Uitslagen Poule 1: 1 Robin Lei|en, 2 Joram Tromp 3 Ben Boersen 4 Arie Ellen. Poule 2: 1 Sjoerd Ruares 2 Niels Rutten; 3 Maurits Koorn; 4 Nick Rutten Poule 3:1 Pieter Jan Eelman, 2 Thijs Keijzer 3 Melame Leijen 4 Peter Zijm Poule 4: 1 Mark v d Vliet, 2 Mark Wester- laken; 3 Ki Afman, 4 Bastiaan Boerhorst Poule 5: 1 Mark Roeper; 2 Adriaan van Rijsselberghe; 3 Boite Witte, 4 Sander Nooy Poule 6:1 Margit Boer, 2 Jeroen van Oosten 3 Robert Zijm, 4 Timo Schaefler; 5 Demian Meuldijk. Wo. 8 mei: Texel '94 A1-Helder A2 2-0 Za. 11 mei: Texel'94 B2-KSV B2 4-3 Texel'94 C1-SVO C1 2-3 Texel '94 C3-Schagen C2 1-0 Zo. 12 mei: Texel'94-DTS 1-0 Texel'94 2-Bergen 2 4-2 Texel'94 4-Nieuwe Niedorp 4 4-1 Geelzwart A1-Texel'94 A1 1-0 Uitslag 12-5-'96: De Koog-Oosterend 1 1 -3 Texelse Boys-SVC met gespeeld Oosterend 2-ZDH niet gespeeld De Koog-Oosterend 1 1 -3 Eindstand 95/96: (resp. gesp., pnt., voor tegen). Texelse Boys 15 365221 SVO 16 34 42 34 SV02 15 32 45 26 ZDH 15 19 35 32 De Koog 15 13 28 44 SVC 16 8 25 54 SVT 12 7 27 43 Op de velden van Texel '94 in Den Burg wordt zaterdag en zondag een veteranentoernooi gehouden Er doen twaalf teams mee uit heel Nederland. De Texelse deelnemers strijden om de Ab van Sambeek- bokaal. Hel toernooi is een samenvoeging van twee bestaande evenementen voor veteranen. SV Texel hield in het verleden een tweedaags toernooi. Texelse Boys nodigde alle Texelse clubs uit voor de strijd om de Ab van Sambeek-bokaal Deze wisselbeker wordt dit weekend betwist door vier Texelse teams SVC, ZDH, Texelse Boys en De Koog, Oosterend is verhinderd in ver band met een eigen toernooi en SV Texel kon geen team op de been brengen Wel spelen oud-spelers van Texel 1 mee in de Van Dok Boys, een zeer sterk team dat al jaren aan het tweedaagse toernooi deelneemt De overige clubs zijn Zwolle. VOAB (uit Goirle), Westlandia (Naaldwijk), DHC (Heemstede), ZTS (Zaandam). Oldemarkt, PVS (Son en Breugel), Appingedam. Quick Boys (Voorhout), Roldeboys (Rolde) en Zeevogels (Egmond). Zaterdag zijn de wedstrij den van 11.00 tot 18.00 uur, waarna een gezellige barbecue losbarst. De stand in elk van de vier poules be paalt het speelschema van zondag, wanneer van 10.00 tot 17 00 wordt gevoetbald. Dinsdag 21 mei: Veld A mannen: 18.30u OSG-Gr Slock 2 Super 19.15u. Graaf-Super Osg 20 00u Sportshop-Maarco DGM 20 45u DGM-Paal 9 Sportshop 21 30u 12 Balck.-Meubelh.Tex Paal 9 22.15u P.28/Krim-Cocky MeubhTex. Veld B gemengd vrouwen: 18.30u. Tatenh.2-Klif Fitt 19.15u. Fitt-Zandloper Klif 20 OOu Ecomare-Cavo Lat. Zandloper 20.45u Waayer-LenR Ecomare 21.30u. Beverdam-Rabo Waayer 22.15u. Unot-Kobeko 12Balcken Veld C vrouwen: 18.30u. Jozef-Nioz Bosma 19 15u Bosma-Kruiswerk ABN/AMRO 20 OOu Sm8sh-ABN/AMRO(v) Wiershia 20.45u. TopTien-Gr Slock(v) Wiersma 21.30u. Rival-Wiersma TopTien 22,15u. Durper-Klif 12 Rival Wedstrijdleiding voor deze avond. Ward en Kees, tel. 318593 Voor het eerste wedstrijdprogramma van het tweede deel van de voorjaarsronde zijn de poules, na pro motie en degradatie opnieuw inge deeld Door het ontbreken van een aantal uitslagen bij het ter perse gaan van de krant kon met eerder een in deling worden gemaakt. Een volledig nieuw programma, de einduitslagen en de nieuwe poule-indeling zullen nog worden verspreid De avondpoules zijn met opnieuw inge deeld: zij spelen een hele competitie Deelnemers dienen uitslagen steeds zo spoedig mogelijk door te geven aan de wedstrijdleiding, tel 316301. Deuce: 8.30 M.Land-M v/d Wetering 8 30 R Verduyn-H. de Porto 9 30 J Joosten-J. Beerlmg 9 30 J. Goënga-I. Westerlaken 19.00 W. Oosterhof-H Boekei 19 00 J Zoetelief-H. Maas 20 00 Boekel/Beers-Stark/d Braven Heri Hodie: 9.00 R. vd Bent-E Kossen 9.00 M Jansen-R. Buitenweg 10 00 L Saal-D. Bol 10.00 B Tromp-H. Schraag 19.00 F. Stolk-R. Mulder Koogerslag: 9.00 J. vd Meer-E. v Bommel 9.00 H. Bakker-R Siebinga 10 00 N Erwich-E Dankers 19.00 Vinke/v Aken-Boon/Bloem Oosterend: 10 00 F. Schraag-P. Witte 10 00 V. Koot-B. vd Wetering Uitslagen: H Bakker-E Dankers 2-0: M vd Wetenng-M Jansen 02; P Brons-A Heidstra 1-1; J. Joosten-F Schraag 1-1 M. vd Wetenng-L Saai 1-1; J vd Meer-A Heidstra 2-0 B Tromp-E Kossen 0 2; H Bakker-A Westerlaken 1-1; F. Schraag-H Frank 0-2. L Mantel-I Westerlaken 2-0 H Boekel-R Mulder 1-1; J Beerling-H. Frank 1-1. L Mantel-V Koot 2-0; J vd Meer- D bol 0-2, H de Porlo-H Bakker 2-0: A Kams- tra-V Koot 2-0; M Jansen-M Land1-1;R vd, Bent-D Bol 0-2: H Schraag-A. Keyser2-0: T. van Koppen-P Witte 1-1; A Kamstra-B vd Wetenng 1-1; J. Goenga V Koot 0-2: J Beerling J Joosten 0-2. SV De Koog houdt zondag een groot voetbaltoernooi. De eerste wedstrijd begint om 10.00 uur en de finale wordt om 16 07 uur gespeeld. De wedstrijden duren 17 minuten. In poule A spelen Texel 3, Vlaardingen. Geuzen. Helder 3 en Watervogels 2 In poule B komen uit: ZVC, ESC 7, Swift 7. De Koog 2 en TX 33 Op Hemelvaartsdag speelt het eerste van De Koog een oefenwedstrijd te gen SV Wickrathberg uit Monchengladbach De aftrap is om 18.30 uur op het terrein aan de Boodtlaan. De nacompetitie bleef voor Texel '94 net buiten bereik. In de laatste wedstrijd onder leiding van trainer Hans van der Neut wonnen de Texelaars met 1-0 van DTS, maar omdat concurrent KGB eveneens met 1-0 zegevierde, kwam Texel '94 een punt tekort. Geen „toetje" dus voor de fusieclub. die volgend sei zoen opnieuw in de 4e klasse KNVB uitkomt. Positief nieuws was dat Paul van Exel zijn aangekondigde afscheid heeft uitgesteld De linkerspits, de afgelo pen weken weer een belangrijke pinchhitter met de winnende treffers bij SRC en Wieringerwaard, twijfelt nog, maar zette er tot opluchting van medespelers, bestuur en supporters gisteren nog geen punt achter Op de vraag in welke minuut hij een publiekswissel wilde bromde Van Exel veelbetekenend „In de 90ste." Hij was dus met van plan vóór het laatste fluitsignaal van het veld te gaan. In september beslist Van Exel of hij er nog een seizoen aan vast knoopt. Zijn besluit hangt af van de werksituatie op de boerderij Voor trainer Van der Neut was het wel de laatste officiële wedstrijd Twee jaar geleden kwam de Helderse oefenmeester met grote ambities bij Texel'94 binnen Hij hoopte het team verzorgder te laten voetballen en jeugdspelers in te passen. Na afloop van het duel afgelopen zondag gaf Van der Neut aan dat zijn missie maar half geslaagd was „Alleen in de eer ste helft van vorig seizoen heeft het team uitstekend gepresteerd Vorig jaar wonnen we ook een periodetitel Maar dit seizoen waren er telkens spelers afwezig door vakanties en zo en ging het minder goed. Texel heeft geen achterland. Jeugd? Die heb ik geobserveerd maar de jongeren mis sen de kwaliteit om op dit niveau mee te draaien Zo kon het gebeuren dat Van der Neut een beroep deed op de inmid dels 41-jarige Rob van der Stap, die het overigens prima deed Van de jongeren wist alleen Henk Jan Ramaker een plaats in het eerste te veroveren Zondag was Texel '94 veel sterker dan DTS, maar sprong slordig om met de vele kansen. Zelfs een penalty, na een overtreding op Gerko van Putten, kon door Marcel Ris met worden verzilverd. Op slag van rust brak Erwin Koning de score eindelijk open. Hij pakte een verdediger de bal af en omspeelde de keeper. In de tweede helft kreeg de thuisploeg nog diverse goede mogelijkheden Toen het tweede doelpunt uitbleef werd Texel '94 steeds onrustiger en moest worden gevreesd voor de gelijk maker DTS was echter niet bij machte om doelman Bart Heerschap te passeren. A-junioren Zondag heeft Texel '94 A1 het kam pioenschap van de eerste klasse en daarmee de promotie naar hoofd klasse net niet gehaald De wedstrijd werd met 1-0 gewonnen door Geel zwart A1dat zich nu kampioen mag noemen Texel '94 was gedurende de gehele wedstrijd sterker, maar wist dit niet in doelpunten om te zetten Geelzwart kwam tijdens de spaarzame uitvallen op 1 -0 Texel '94 heeft de kans gehad in de wedstrijd terug te keren, maar helaas ging een toegekende penalty via de buitenkant van de paal naast. Toch kunnen de A-junioren terugzien op een prima seizoen onder leiding van Gerrie Plaatsman en Harry Schrama. .Ir.liiiii.inr, MT£XS=6£NT xllUiiLV Geelzwart kampioen Texel '94-aanvaller Paul van Exel komt net een teentje tekort om 2-0 te scoren (Foto Frans Hopman)

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 9