Schutter Vermeulen grijpt koningstitel Arco de Graaf op 10 km in Atlanta Kim Kooger en Robert Bakker fier overeind Verrassende winnaar veteranentoernooi Texelse jeugdtriathlon: Wheeler voldoet aan A-limiet TEXELSE COURANT Van Heerwaardens winnen toernooi Driving-Range golfbaan twee jaar in gebruik Ab Witte stijgt op biljartladder Voetbal ze 'ocahontas-spel in De Dennen TX 33/Le Berry wint toernooi Groeskampen terug van Sint Maarten Koude start voor catamaranzeilers Eilandcompetitie volleybal „Het is een nacht" in feesttent Rondje Kabouters vieren feest in schuur DINSDAG 21 MEI 1996 een goede start. ..Ik had het slechter verwacht. In het zwembad werd ik door degene die voor mij lag mee gezogen." De 15-jarige Kogenaar begon daarna een inhaalrace. Met een al tijdens de wissel van zwem men naar fietsen passeerde hij vier tegenstanders. Op de fiets ging hij er nog drie voorbij en hardlopend nog drie. Robert, die bijna dagelijks traint, had méér Van zijn vaak grote, ge spierde tegenstanders verwacht..Bij de start dacht ik: nou nou. maar in de wedstrijd viel de tegenstand wel mee." Zijn tweelingbroer Erik eindigde op de negentiende plaats, Sebastiaan Ran werd 25e en Jan Dankers 26e Robert Jan Appel viel uit met een defect aan zijn fiets. De familie Van Heerwaarden is win- naar geworden van het vijfde familietoernooi. De ploeg versloeg in de finale de familie Boogaard met strafschoppen, nadat de wed strijd in 0-0 eindigde. De Boogaards bonden in de halve fi nale de familie Maas aan de zegekar. De Van Heerwaardens wonnen in de halve finale met 2-1 van de familie De Vries De strijd om de derde en vierde plaats werd na strafschoppen beslist door de familie De Vries. Op het toer nooi waren verder vertegenwoordigd: de Terpstra's, de Veegers en van de Witte's zelfs twee teams. De arbitrage was in handen van Anke Burger, Jo de Kraker, Ruud Meedendorp en Frank de Grave Eigenlijk mocht helemaal met worden gevierd dat de driving range van de golfbaan op De Krim precies twee jaar bestaat. De nieuwe oefen- accomodatie, met daarbij de par 3 baan, had namenlijk al in gebruik moeten zijn genomen. Helaas beslis ten de weergoden anders. De maandwedstrijd van de Texelse Golfclub werd nu nog op de ver trouwde baan gespeeld De wedstrijdcommissie was verheugd met de deelname van vier jeugd leden. Maartje van Hattem toonde zich een waar talent door over 18 holes 50 Stableford-punten te verga ren. Dit goede resultaat zal haar han dicap verlagen naar 29. Hoe meer gevorderd een speler is, des te lager de handicap die deze speler heeft. Een speler met een lage handicap zal dus beter moeten spe len dan een speler met een hogere handicap om het zelfde aantal Stableford-punten te behalen Op deze manier is het mogelijk om spe lers van uiteenlopend niveau met el kaar te vergelijken. Bij de non-handicappers is Margrit Roepke zondag als eerste geëindigd. Bij de senioren, die al een handicap hadden, werd Hans Wendrich derde. Rick van Hattem. startend van han dicap 20, behaalde 50 stableford- punten. Jan Kikkert, handicap 32. stak Van Hattem de loef af met 54 stableford-punten. Kikkert krijgt na verrekening van zijn behaalde score een handicap van 23, terwijl Van Hattem de volgende keer van handicap 15 moet starten. Met 0 .15 is Ab Witte het meest geste gen op de biljartladder van DVO. Hij eindigde het seizoen driebanden op de tweede plaats, achter Cor Hoogenboom, maar voor Jan Witte Sylvia Sessink werd eerste van de li- bre-donderdaggroep Ze werd ge volgd door Piet Hopman en Cor Hoogenboom. De zege van de libre-maandaggroep ging naar Olaf Witte. Hij werd gevolgd door Cor Huisman en Marlijn Eelman. Eindstand competitie pupillen: resp. gespeeld, punten, doelsaldo, te klas F: Texel '94 F1, 7. 18 *30: SVC Fl 12 -5: SVO F1. 3 6 +1ZDH F1, 7, 4, -7; De Koog F1,5,1. -19 2e Klas F: Feyenoord Fl. 8, 21+6. Barcelona F1, 8. 15, *13, A|ax F1. 8 10. -2: PSF Fl. 8. 3, -30. Ie Klas E De Koog E2, 6. 18. *24; Texel '94 E2. 7. 16. +21 Oe Koog E17. 15, -4 SVOE2, 6, 5, -J.Texel '94 El. 7. 0. -37 2e Klas E: SVC E1. 6. 18 +17 SVO El. 8. 18. +10 ZDH El. 6. 9. +11. Texel '94 E3. 8 0. -32 1e Klas D. De Koog Dl. 8, 24. +42; SVO D18. 18. +41, Texel '94 D4. B, 10. -20; Texel '94 D3. 8. 9, -22; SVC Dl 7 6 - 10, ZDH Dl. 7, 1,-32 worden met deze ..Limbo's". Boven dien speelt in het voorprogramma de Texelse Van Beurden Bluesband De muziekoptredens zijn evenals vorig |aar geregeld door The Music Store uit Den Burg. Kaarten zijn ver krijgbaar in de voorverkoop bij The Music Store Zebra Sport Clubwear en de VVV, Het optreden van Guus Meeuwis vindt plaats tijdens een avond van show en entertainment. Zebra zal een mode- en muziekshow houden met daarin de nieuwste en meest extrava gante mode Ter verhoging van de sfeer komt van Texel nog de allroundband Poundcake in actie. De presentatie is in handen van Martin Trap. Tijdens de prijsuitreiking na afloop van het Rondje op zaterdagavond wordt de muziek verzorgd door de Amsterdamse groep Alderliefste. Ook zanger Kees Tesselaar, bijgestaan door Sigrid Ramaker, laat wer van zich horen doen om de A-limiet op de 1 500 m te halen. Voor de 5 km heeft hij geen startmogelijkheden meer, maar toch hoopt hij op een kans. „Vorig jaar had ik op de 5 km een heel scherpe tijd Ik wil nog met de bond overleggen of ik met een.wildcard toch kan starten." JoopSjoerd en Ria Groeskamp werden terug van Sint Maarten hartelijk onthaald IFoto Koes Bortraod) stond in de schuur het ontvangst comité gereed, acht vrienden die op deze originele wijze samen hun ver jaardagen vierden. Het achttal (Jelte van der Kooy, André van den Berg. Arnout de Wetjer. Peter Witte. Hans van den Bergh, Erik Witte, Erwin Daalder en Romein Dros) had er zeer veel werk van gemaakt Zo hadden ze voor alle gasten een fraai zelf gemaakt ..Groot Texels Kabouter boek" in petto en was met behulp van grote kisten de schuur gedeeltelijk omgetoverd in een sprookjesbos met kaboutergrot. Hoogtepunt van het feest was het ..huwelijk" tussen ka bouter Prikkeprak (Hans van den Berg uit Maassluis) en kabouter Truus (Coby Daalder). Als belofte van eeuwige trouw wisselden ze van puntmuts. Voor het schuurfeest had de organi satie toestemming gevraagd en ge kregen van de gemeente. Nadat de jongens in de krant hadden gelezen dat het evenementenbeleid op dit punt is aangescherpt, hadden ze het feest zelf aangemeld. Ze zorgden ervoor dat aan alle eisen werd vol daan In hef bos en de grot mocht met worden gerookt, iets waaraan alle gasten zich keurig hielden. Om half twee stonden de bussen weer voor, zodat de kabouters veilig in hun eigen bedjes konden gaan slapen. Elf deelnemers trotseerden de kou Het was licht weer. dus erg veel last van het koude water hadden de zeilers niet In de eerste manche fimsten Dirk en Eddy Pool met hun nieuwe Inter 18 voorop, gevolgd door vader en zoon Van Uunen op een Dart Hawk Na handicapberekening bleken beiden op een honderste gelijk geëindigd. Wegens de geringe wind kwamen de kleinere boten er met aan te pas. In de tweede manche maakte de helft van dé deelnemers ook nog eens een verkeerde slag. Pool: „De stroom is door die lange dam compleet anders Vroeger moest je met in de buurt van de vuurtoren wezen. Nu zit je onder de kant in het luwtjeVan Uunen won de manche, maar na handicap berekening bleek Pool nog tweede Dit was ook de overall-uitslag, waar bij de derde plaats werd gedeeld door Ed Vermeulen heeft met overmacht de koningstitel van De Eiland- schutters heroverd. Hij was de beste van de twaalf leden van de Texelse handboogschietvereni ging die aan het traditionele Koningsschieten deelnamen. Willem Vlas stond voor de taak zijn titel, de hoogste verenigingstrofee, te verdedigen. Hij kon zich echter Ed Vermeulen, de koning van 1992 en '93, en Ben Moor, de kroonprins nummer 2) van 1995. met van het lijf houden. Vermeulen opende sterk, maar viel in de derde serie terug, waardoor Moor zijn achterstand tot vier punten kon terugbrengen. Vermeulens slotseries waren echter zó sterk dat hij uiteinde lijk een verschil van tien punten op bouwde en overtuigend op de eerste plaats beslag legde. Na zes series had Vermeulen 277 punten, Moor 267 en Vlas 265 Moor schoot met een vrij constant gemiddelde, Vlas opende zwak, maar begon daarna een inhaalrace die hij tot het einde volhield Opmerkelijk was de prestatie van Hanneke van Laar, die zich als enige vrouwelijke deelnemer met een puntentotaal van 230 verdienstelijk op de vijfde plaats nestelde. Van de jeugdleden nam al leen Robin van der Slikke aan het Koningsschieten deel Hij werd ne gende Uitslag: 1 Ed Vermeulen 277; 2 Ben Moor 267, 3 Willem Vlas 265, 4 Jos Engelvaarl 259. 5 Hanneke van Laar 230; 6 Fub de Ridder 228. 7 Jan Tijsen 224, 8 Jaap Jager 223 9 Robin van der Slikke 222; 10 Kees van Heerwaarden 205; 11 Everl van Bockom Maas 188; 12 Maar ten Hoogenbosch 184 ast de marathon mag Arco de aaf tijdens de Paralympics in anta ook deelnemen aan de 10 Opeen atletiekbaan in Brugge rzekerde hij zich tijdens het jkend van het startbewijs. Dat beurde op overtuigende wijze: Texelse wheeler dook bijna een ve minuut onder de limiet. langs was Arco de Graaf al op jel tijdens een baanwedstrijd in nnheim In de regen kwam hij bhts enkele seconden te kort om A-limiet op de 10 km, 23.00 minu te halen. Wel voldeed hij ruim- loots aan de B-limiet Gezien de «omstandigheden was de tijd ia en dat was de bondscoach niet gaan In Brugge wilde de Texelaar ideelname definitief veilig stellen, men met twee andere Neder- dse rolstoelatleten werd afgespro- om een strak tijdschema te rijden, dat alle drie de A-limiet zouden en. Ook het weer werkte mee „De elopen weken hebben we steeds eten zweten in de regen. Maar dit- al brak 's middags het zonnetje Dren toen we aan de start stonden s het stralend weer", aldus de xelse topsporter Ook 1.500 meter? de goede, harde baan waren de derlanders vanaf het begin sneller het schema. Uiteindelijk finishte Arco de Graaf: ...op schema... (Fclo archiot Texelse Courant) De Graaf op de derde plaats in 22.31 Een hele opluchting, want hoewel hij al zeker was van de marathon wilde hij graag ook op de baan uitkomen in Atlanta. „De marathon is pas op de laatste dag van de Spelen. Het is pret tig om al eerder in actie te komen Op de baan hoopt De Graaf tevens deel te nemen aan de 5 km en 1.500 meter. Tweede Pinksterdag wil hij in Hengelo tijdens de Adriaan Paulen Memorial (atletiekgala) een poging !t veteranentoernooi, dit week- d gehouden door Texel '94, is n groot succes geworden. De flien uitgenodigde teams gingen ireden naar huis. De uiteinde- ;e winnaar was de grote verras- ng: de recreanten van Texelse lys. g< 9 ie keer als een toernooi wordt ge- I, is het weer de vraag eveelvan de uitgenodigde en toe zegde teams werkelijk komen op- gen Hoeveel wagen de stap rich tlet etend. Dit jaar waren er hen toezeggingen en waren ook ikelijkvijftien teams aanwezig. Een elleam was niet helemaal van de ïanen-leeftijd, maar daarover is ai enkele wanklank gehoord or het hele toernooi heen liep de dom de Ab van Sambeek-trofee. recreanten die op Texel spelen, den voor deze grote bokaal. He- kon Oosterend met aan hettoer- deelnemen in verband met an- verplichtingen. maar de andere mgingen (ZDH, De Koog en 1) hebben enthousiast meege- Mevrouw Loes Smit, oudste hier van Ab van Sambeek, was wezig om de beker uit te reiken. Deze beker werd verdiend door het hoogst eindigende Texelse recreantenteam Texelse Boys. De opzet van het toernooi was star ten met drie poules van elk vijf teams, die uiteindelijk uiteen vielen in vijf poules van elk drie teams, afhanke lijk van de eindstand in de voorronde. Dit hield in dat de winnaars van de drie hoofdpoules tegen elkaar stre den voor de eerste drie plaatsen. In de finalepoule kwamen: SV VOAB (Van Onder Aan Beginnen) uit Til burg, ZTS (Zaans Turk Spor) uit Zaandam en Texelse Boys De strijd was hevig. Vooral tijdens de finale wedstrijd tussen ZTS en Texels Boys waren de emoties niet van de lucht. Uiteindelijk wist Texelse Boys met 2-0 te winnen en mocht zich toen niet al leen winnaar van het toernooi noe men, maar tevens winnaar van de Ab van Sambeek-trofee. Totaalstand: 1 Texelse Boys 2 ZTS; 3. SV VOAB, 4 V Dok Boys; VV Oldemarkt, W DSC 74,7 Roldeboys, 8 VV Zeevogels; 9 SVC; 10 ZDH. 11 PVS; 12 De Koog. 13 Quick Boys, 14 West Landla, 15 Appmgedam Ab van Sambeek: Texelse Boys, SVC; ZDH, De Koog Professioneel De Texelaar verkeert dit seizoen in een blakende conditie, „Dit is mijn meest professionele jaar sinds ik met deze sport ben begonnen", zegt hij. „Ik train nu met een hartslagmeter en ga met sprongen vooruit. Daarnaast worden regelmatig bloed- en lactaattesten afgenomen Aan de hand daarvan worden mijn trainings schema's vastgesteld." Zo verricht De Graaf precies de juiste hoeveel heid arbeid en wordt voorkomen dat hij „in zijn reserves tast". Ook kan eerder worden ingegrepen als hij, zoals vorig seizoen, met magnesium gebrek in zijn bloed kampt. „Ik voel me sterk, ik zit op schema voor de Spelen", zegt De Graaf vol zelfvertrouwen Na de baanwedstrijd in Hengelo vertrekt hij naar Zwitser land, waar hij zal deelnemen aan een zware internationale marathon. Waarschijnlijk komt daar de hele wereldtop aan de start. „Dan weet ik op welk niveau ik zit." Daarna neemt hij een paar weken gas terug om ten slotte keihard te werken aan zijn top vorm. „Mijn voorpiek heb ik nu, maar de echte piek moet nog komen." Het team van TX 33/Le Berry heeft het voetbaltoernooi van SV De Koog gewonnen door in de finale beker houder Geuzen uit Amsterdam te ver slaan De wedstrijd eindigde gelijk, maar de Texelaars bleken beter in het nemen van strafschoppen. Ook de wedstrijd om de derde en vierde plaats tussen Vlaardingen en ESC uit Elburg eindigde in een gelijk spel. ESC voelde zich beter thuis op de penaltystip. De Koog eindigde zelf op de zesde plaats. Texel 3 werd zevende en Texel 4 moest genoegen nemen met een tiende plaats. „We hebben een prima tijd gehad op Sint Maarten, maar na drie jaar is het mooi geweest." Toen Joop, Ria en Sjoerd Groeskamp zaterdag terug keerden op Texel, stond het ontvangstcomité in Den Hoorn hen op te wachten Inmiddels hebben ze hun intrek genomen in hun vertrouwde woning op Klif. Behalve mooie, hou den ze één minder prettige herinne ring over aan hun verblijf op het be nedenwindse eiland: de orkaan die op 5 september over Sint Maarten raasde en hun tijdelijke woning in puin blies. Inmiddels wordt druk gewerkt aan de wederopbouw van het eiland, maar de sporen van de storm zijn nog duidelijk te zien. Joop Groeskamp kan voorlopig nog even achterleunen, maar over een week of zes wordt hij weer op het belastingkantoor in Alkmaar ver* wacht. Zwemgeweld bij de start in Molenkoog. Temidden van de beste Neder landse jeugd-triatleten hebben Kim Kooger uit Den Burg en Robert Bakker uit De Koog zich prima staande gehouden. Beide Texelse toppers eindigden in de top 10 van de jeugdtriathlon die op Hemel vaartsdag in Den Burg werd ge houden. Kim finishte als zesde meisje, Robert als tiende jongen. Voor de wedstrijd, meetellend voor een landelijk circuit, waren vele tien tallen jeugdige atleten naar Texel af gereisd. De organisatie schotelde hen een tot in de puntjes verzorgde triathlon voor. Slechts het koude weer spoorde niet erg aan tot een duik in zwembad Molenkoog, twee rondjes fietsen of een stuk hardlopen over de Hogeberg. De deelnemers maakten er echter geen punt van. De Texelse deelnemers waren zelfs extra gemotiveerd, omdat zij voor ei gen publiek in actie kwamen „leder een staat je aan te moedigen, langs de hele route roepen de mensen je naam", vertelt Kim Kooger De 15- jarige scholiere kijkt met plezier terug op het evenement. „Heel geslaagd en in vergelijking met overkantse triathlons goed georganiseerd" meent ze. Voor haar verliep de wedstrijd uitste kend. ..Het zwemmen ging uit de kunst en het fietsen boven verwach- Kotsend over de streep. Sommige deelnemers gingen diep. ting", blikt ze terug. Als tiende kwam ze uit het water en na twee ronden van negen kilometer fietsen lag ze achtste Met verzuurde benen begon ze aan de afsluitende vijf kilometer lopen „In het begin ging het niet zo. maar na de Hogeberg ging het een stuk beter", blikt ze terug. Kim wist zelfs nog twee plaatsen op te schui ven. Robert Bakker klom als twintigste uit het zwembad en dat was voor hem Bij een watertemperatuur van slechts acht graden hebben de catamaranzeilers van CKZ hun eer ste clubwedstrijd gehouden bij paal 33. Er werden twee manches gevaren. broer en zus Maat en Willem en Corrie Kuip. De volgende wedstrijd is op 2 juni. Dat houdt CKZ een langebaan-race naar Paal 17. Uitslagen 14 mei 1996: Sportshop-ABN Amro 1-2, Architect Unot- Meubelhuis Texel 3-0, Kobeko-Cocky's Kapsa lon 2-1; 12 Balcken-Maarcobouw 3-0; Tatenhove 1-P.C de Krim 3-0. Paal 28/De Knm-Paal 9 2-1, Tatenhove 2-Rabobank 2-1, Ecomare-LenR 1-2. Bosma Woninginnchtmg- Nioz 0-3; Smash '68-Jozefschool 1-2; Top Tien- Kruiswerk 1-2; de Rival-ABN/AMRO (v) 2-1, Visser Bouw-Haarsludio 0-3, Durper Drup- Zeilmakerij 3-0; Westerlaken-Klif 12 2-1 Vespertma-Leydekkers 2-1 Eierlandsche Huis- Question 2-1, Slag I de Boer-Timmers bak kerij 2-1 Willen de teams die stoppen of hun naam wijzigen er aan denken dit voor 1 augustus door te geven, daar ze an ders weer worden ingedeeld. Doorgeven kan bij de wedstrijdleiding of bij Willem van de Kamer, tel 315194 Bekende hitgroepen zullen het pu bliek opwarmen voor de Ronde om Texel (zaterdag 8 juni). In de feest tent bij Paal 17 treedt donderdag avond 6 juni de uit Limburg afkom stige popgroep Rowwen Heze op en vrijdag 7 juni is het de beurt aan Guus Meeuwis Vagant, bekend van de nummer 1 hits „Het is een nacht" en „Per spoor (kedeng kedeng)". Rowwen Heze draait alweer vijf jaar mee in de hoogste regionen van de hitlijsten Hun optreden op Pinkpop in 1994 was met alleen een hoogtepunt voor de band, maar ook voor festival directeur Jan Smeets Met hits als „Bestel mar", „Henk is 'n lollige vent", ..'t Rooie kleed" en nog veel meer wordt verwacht dat deze act een waardige opening zal zijn van het Rondje Texel, Een feest zal het zeker Kinderhulp De collecte voor het nationaal fonds Kinderhulp heeft op Texel de fraaie opbrengst van ƒ7833,65 gehaald Over het hele ei land werd geld ingezameld. den uitgedost. De bus zette koers naar polder Eierland, waar het gezel schap bij een schuur werd afgezet Een andere bus. die langs de andere dorpen was gereden, stopte daar eveneens. De totaal ongeveer 120 kabouters studeerden daar op de melodie van Texel m 'n eiland" een kabouterlied in en trokken vervolgens in optocht naar de nabijgelegen hoeve Vogel- vreugd van J G van Maldegem. Daar deren van 6 tot en met 12 jaar inenzaterdag deelnemen aan een madag van de jeugdraad van mvereniging Texel Ook met-leden welkom. Het thema is rahontas", de beroemde teken- i van Walt Disney. De deelnemers 'den om 10.00 uur bij de atrixzaal in Den Burg verwacht, ders kunnen hun kinderen om 00 uur weer ophalen bij de 'becueplaats in De Dennen. De gdmoet een lunchpakket meene- voor drinken wordt gezorgd. met in sprookjes gelooft, wreef zaterdagavond de ogen uit toen station Elemert een bus vol ka ters vertrok. De ongelovigen had- echter gelijk, het betrof een groep sigangers die zich met puntmut- haarden en kleurrijke kleding als vriendelijke aardmannetjes had- op weg naar het feest. <Foto Frans Hopman) u' "wouters bij het vertrek

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 5