Sp°rt 11 Estafetteteam OSG loopt voor „Knip" Zaalvoetbalseizoen kreeg spannend slot Huldiging 20 jaar na wadlooptocht TEXELSE COURANT Over strand naar Hoek van Holland urfseizoen opent met wedstrijd Coureur Rob Schraag snelste starter Kasper Zijm volgt broer naar AZ Tennisheren al kampioen Programma eilandcompetitie Texelse menners weer vooraan Uitslagen volleybal Geen Olympisch avontuur voor OSG-leerlingen Franchimon knokt voor selectie Zeemeermin test vogelkennis Training Mareis Joost Brouwer wint Koger stratenloop Nieuw contract voor ophalen chemisch afval Vrije bridgedrive Greenside heeft oude taxi als bedrijfswagen Klok en Kaercher beginnen nieuw café in De Koog VRIJDAG 24 MEI 1996 rtien leraren en leerlingen van ;G De Hogeberg lopen komend l,end een estafette van Den Ider naar Hoek van Holland, .«nee leveren ze een bijdrage de „Jan Knippenberg morialeen wedstrijd over 100 gelse mijl die ter nagedachtenis de vorig jaar overleden ,else geschiedenisleraar en ge-afstandsloper in het leven is toepen. Memorial, een idee van een aan dienden van Knippenberg uit de iliekwereld, gaat zaterdagavond tien uur van start bij Fort Kijkduin )en Helder Voor deze gelegen- dwordt het fort verlicht Vanaf het kunnen de aanwezigen de telse vuurtoren zien, waar het ge- Knippenberg de laatste jaren istwoonde Een echt stukje Texel ■a de organisatie (helaas) echter lm het parcours opgenomen. Zijn uw en twee zoons zullen bij de jstnjd betrokken zijn. ultraloop is uniek te noemen, want igens in de wereld wordt een wed- d; over deze afstand langs het ijid georganiseerd Geheel in de il van Knippenberg, die er van duren op de grens van zand en lewedgveren met de elementen, finish is in de plaats waar hij is oren en getogen Tot nog toe heb- negen Nederlandse ultralopers Windsurfclub Texel opent zon- ghetsurfseizoen met een wed- ijd bij het surfstrandje te Dijk- mshuizen. De start is om 13.00 idedoor lage temperatuur afgebla- n wedstrijd van twee weken gele- n zal. als de weersomstandighe- mhettoelaten, de eerste wedstrijd O dii jaar worden gevaren Het is ast zeker dat dit een tomwedstrijd wordt, de tempera- ui van het water is nog te laag om wedstrijd Di|kmanshuizen-'t jrntjev.v. te varen. De inschrijving in de wedstrijd is vanaf 12 00 uur in IkanSrevan de surfclub. De start ^om 1300 uur, ook met-leden kun- an aan deze wedstrijd deelnemen ajüfflïfnjd telt mee voor het club- tpoerachap 1996 «een prijs zou worden uitge- ktvoor de snelste starter, is die Ier Rob Schraag. Helaas kwam 'niet tot een goede eindklasse- ij. Maar dat andere motor- «reurs in de toekomst rekening them moeten houden, staat als paal boven water. de regen lag de baan er perfect Mei veel diepe gaten, zodat de rs hun conditie moesten aanspre- Er verscheen 40 man aan de 60cc-klasse gaf Pascal Veen- na een felle strijd overkantse ta an het nakijken. De gevestigde ainde 80 cc kwam er deze keer laan te pas omdat Dave de Jong, nieuw gezicht van de overkant, punten weghaalde. Joost de Win- kwam pas laat op gang. Hij moest aan z'n nieuwe motor wennen, koplopers waren toen al ver weg. hel Jongedijk lag de nieuwkomers la eerste manche nog het vuur na "deschenen Doordat hij z'n mo- sontgroeld, schiet z'n rijstijl tekort, de Vis kreeg pech, doordat z'n ling eraf liep da 125 cc junioren ging Rob !"aag na de start twee keer aan Mi| werd achtervolgd door Ben nlenaar De motor van Wouter <ker sloeg af bij het vallen van de "vlag Terwijl iedereen al de bocht was moest hij nog vertrekken, 'belette hem niet als eerste te ein- sn Als een roofvogel door een "P mussen ging hij tekeer In de ade manche won hij andermaal "na Klein Wolthuis klom van een 'altde naar vierde positie da 125 cc senioren hield Sander 'ade Texelse eer hoog. Dit jaar zit 'oor hem wel een ereplaats in. De pp is sterk uitgedund. Aan kop 'alt Ronald Zijm eenzaam zijn 'd|as In de funklasse had het °ie weer lien deelnemers naar de in gelokt. Nico Bakker legde met bieeste trainingsarbeid achter z'n !m beslag op de eerste plaats nrV van Maldegem reed zich na V"°t herstel naar een goede 'de plaats. Uitslagen: Dijker ttnio 6 de don9 2 ^hl's bakker, 3 Joost t 'r 125 cc junioren 1 Wouter Bakker entenaar 3. Christian Landman 125 •oren. 1 Eric Pater, 2 Dave Straathof iiJflH?ou,en 250 cc 1 Ronald z'im 2 öer 3 Marco Witte. Funclasse 1 toegezegd deel te nemen Knippenbergs goede vriend Ron Teumsse. al tweemaal winnaar van de 120 km van Texel, is één van de deelnemers. Laatste kilometer Daarnaast zal een aantal atleten de halve afstand (naar Santpoort) lopen. De estafetteploeg van de OSG loopt de hele afstand Alles over het strand, behalve bij de Hondsbossche Zeewering, de sluizen van IJmuiden en de haven van Schevenmgen. ..We hebben het ti| met mee Hopelijk is de wind wel gunstig", zegt gymleraar Marcel Versteeg, die namens de school bij de organisatie van de Memorial is betrokken Het kan dus nog een zware dobber worden voor het team, dat op deze wijze de graag geziene ..Knip" (zoals hij zowel door vrienden als scholieren werd genoemd) wil eren Ook rector Henk de Vries is van de partij, Versteeg ..leder teamlid doet naar vermogen mee De afstand per per soon varieert van driemaal twee kilo meter tot éénmaal vijftien. Bedoeling is dat we de laatste kilometer geza menlijk afleggen Shirts De lopers zijn getooid in zelf ontwor pen shirts met een afbeelding van een hardlopende Jan Knippenberg. Het team is gesponsord door een aantal Texelse bedrijven. Onderweg worden ze bijgestaan door vier bege leiders, verdeeld over twee volg- wagens, waarvan tenminste éen terreinwagen die over het strand In de districtscompetitie tennis spelen dit jaar elf teams, waarvan het eerste herenteam, bestaande uit Mark Röpke, Theo van Maanen, Albert Scholl en Simon Brand, al dit weekend met een overwinning van 6-0 op HTC 3 het kampioen schap behaalde. Door overwinningen van Dames 1 (dinsdag), Heren 2, Heren 4 en Jon gens t/m 18 jaar, ziet het er naar uit dat deze vier ook de competitie met een kampioenschap zullen kunnen afsluiten. In de kringcompetitie is men deze week aan de tweede helft begonnen. De drie 4-0 overwinningen van de woensdag-teams bieden hier de meeste perspectieven Wegens Hemelvaartsdag zijn de ult-wedstrij- den van donderdag niet gespeeld. Deze worden later ingehaald Districtscompetitie dinsdag dames: Deuce 1-Schagen 2 4-2 Zaterdag senioren heren: HTC 3-Deuce 1 0-b; Langedijk 5- Deuce 2 1 -5; Deuce 3-Parnassia 3 2-4, 't Oghe 3-Deuce 4 0-6 Gemengd: Deuce 1-H.Hugowaard 3-2. Jeugd 12/15: A Paulowna 1-Deuce 1 3-3 Jongens 15/18: Deuce 1-Heilo 1 5-1 Ge mengd t/m 16 A Paulowna 1-Deuce 1 0-6 Zondag dames: Deuce 1-HTC 1 1-5 Ge mengd: Dirkshorn 1-Deuce 1 2-3 Kringcompetitie woensdag dames: Deuce A- HTC A 4-0, Deuce B-Sluis Een B 4-0, HTC F- Deuce C 0-4 Donderdag dames: De Vlieter a-Deuce a - Deuce b-'t Zand b 3-1 Deuce c- ZAP a 2-2. STC e-Deuce c - Vrijdag dames: St Maarten l-Deuce I 4-0 Dinsdag 28 mei Veld A mannen; 19.15 u. Beautique Texele-7Provmciën 20 00 u. Promotie/degradatiewedstrijd DGM-Texelse Autocentrale scheidsrechter DGM Veld C vrouwen 19 15 u.Top Tien-Smash'68 20 00 u. Promotie/degradatiewedstrijd de Vlier-7 Provinciën scheidsrechter de Vlier meerijdt. Versteeg verwacht dat het team zondag (eerste Pinksterdag) tussen 12.00 en 14 00 uur in Hoek van Holland aankomt Daar wacht hen een professionele ontvangst, georganiseerd door Bob Knippenberg, broer van Jan Na bin nenkomst van de eerste ultraloper (circa 14 00 uur) gaan lopen over 10, 5 en 2 Engelse mijl van start De fi nish van de Memorial valt samen met het evenement „Hoek van Holland presenteert zich". Er worden duizen den bezoekers op het strand ver wacht. Uitstraling Belangstelling van radio en tv wordt niet uitgesloten Een comité van aan beveling met kopstukken also a Jan Wolkers, de Rotterdamse burge meester Bram Peper en marathon loper Gerard Nijboer zorgt dat de Memorial een nationale uitstraling heeft. Voorafgaand aan de start bij Fort Kijk duin houdt de Helderse atletiek vereniging Noordkop om 21 15 uur een loop over 1 mijl in Huisduinen Waarschijnlijk doen hieraan ook jeugdlopers van Atletiekvereniging Texel mee Tijdens een wedstrijd in Bas- singerhorn hebben de Texelse menners opnieuw laten zien dat met hen rekening moet worden gehouden. In de enkelspannen werd Piet Beers eerste en bij de dubbelspannen pakte Carlo Witte opnieuw een overwinning. Behalve een eerste plaats won Piet Beers bij de enkelspannen tevens een extra prijs, omdat hij het hoogste aantal dressuurpunten van alle deel nemers had. Zijn broer Sjef werd derde Bij de dubbelspannen waren de klas sen B en L samengevoegd. Texel had vier ijzers in het vuur; Carlo Witte. Willem Goenga, Frans Bakker en Richard Eelman Witte reed een goede dressuurproef met zijn twee vossen De marathon ging vlekke loos, maar in het vaardigheidspar- cours viel eén bal. Hij had toch ge noeg punten voor de eerste plaats. Goenga was in de dressuur minder op dreef, maar reed een goede ma rathon. Tussen de kegels maakte hij een snelle tijd, maar omdat ook één bal viel werd deze Texelaar tweede. Frans Bakker legde een foutloze marathon en vaardigheidsproef af, maar de dressuur viel tegen, wat hem op een derde plaats bracht. De paarden van Richard Eelman waren erg druk, waardoor de dres suur met uit de verf kwam. Hij reed verder zonder fouten, maar te rustig, wat hem strafpunten wegens tijdsoverschrijding opleverde Hij werd vierde. Prijsuitreiking om Frans Hopman. 21 15 uur door Dinsdag 21 mei Veld A OSG-Grote Slock 2 2-1 Graaf Spuiterij-Supêr 0-3 Sport Shop-Maarco bouw 2-1 DGM-Paal 9 3-0 12Balcken-Meubelhuis 2-1 Paal28/De Krim-Cocky's kap 1 -2 Veld B; Tatenhove 2-Klil 3-0 Fitt-De Zandloper 2-1 EcoMare-CavoLatuco 3-0 Waayer-LenR 0-3 Slag Beverdam-Rabo 1-2 Architectburo-Kobeko 3-0 Veld C Jozef-Nioz 1-2 Bosma Wonmginr -Kruiswerk 1-2 Smash'68-ABN/Amro 0-3 Top Tien-Grote Slock (v) 2-1 De Rival-Wiersma Antiek 0-3 Durper Drup-Klif 12 1-2 Bakker kfjerr r 2 Huub Schelder. 3 Henry van Eindstanden: CZV De Krim 19 32 68- 45 Hoofdklasse Mantje GS 21 PT 49 V 122- T 47 Rab 2 ZDH Nioz 20 21 18 33 30 16 18 85 85- 62- 61 (3) 114 90 De Koog 21 49 95- 41 Oosterend 2 20 19 64- 104 Jelleboog 21 43 106- 57 CZV De Krim 4 5 44- 119 ZVV Klif ZDH 21 21 30 29 66- 70- 56 83 3) 3 Winstpunten in mindering ZVV Klif 2 21 27 64- 66 3e Klasse GS PT V T Jelleboog 2 21 10 63- 124 De Koog 5 20 58 313- 51 De Koog 2 21 1 37- 149 (3) Texel '94 3 20 43 173- 88 3) 3 Winstpunten in mindering Casino 3 20 41 123- 67 Texel '94 5 20 39 111- 74 1e Klasse GS PT V T ZVV Klif 5 20 33 97- 75 Casino 19 36 77- 55 CZV De Knm 5 20 25 92- 98 ZVV Klif 4 19 36 105- 84 Mantje 3 20 23 84- 97 ZVV Klif 3 20 36 72- 59 Rab 3 20 22 82- 159 Rab 20 34 75- 60 Texel 94 4 20 20 93- 121 CZV De Krim 20 32 98- 76 De Koog 6 20 9 73- 182 De Koog 3 20 29 109- 103 CZV De Krim 6 20 6 49- 178 Gempo 20 28 102- 108 Texel '94 20 24 80- 83 Hoofdklasse A-jun GS PT V T Casino 2 20 20 62- 90 Texel '94 1 21 56 151 - 53 Oosterend 19 14 42- 84 Texel '94 A 21 46 123- 55 Jelleboog 3 17 13 73- 93 (3) Texel 94 2 21 44 104- 54 3) 3 Winstpunten in mindering Ooslerend 21 30 76- 59 De Koog 21 27 60- 96 2e Klasse GS PT V T Ooslerend 2 21 18 67- 129 Mantje 2 21 45 112- 56 ZVV Klif 21 14 46 104 Texel 94 2 22 47 128- 58 (3) Casino 21 5 33- 110 OSG De Hogeberg is niet vertegen woordigd bij de Olympische Spe len in Atlanta. Uit 150 inzendingen voor „The Olympic Torch Relay" zijn tien scholen gekozen, maar daar zijn de Texelaars niet bij. In de vakantie eind april en begin mei hebben 45 OSG-leerlingen zich vrij willig gestort op het Olympic Torch Relay De wedstrijd ging uit van Coca Cola. Dit merk bestaat 100 jaar en het zijn deze zomer de honderdste Olym pische Spelen. Vandaar dat een spe ciale promotiecampagne op touw is gezet De bedoeling is dat tien Nederlandse leerlingen ieder een kilometer afleg gen mei de Olympische fakkel. Van elke school mogen honderd kinderen als supporters mee Om in aanmerking te komen deden de OSG-leerlingen mee aan een voorronde, waarvoor een wedstrijd loop over een kilometer werd afge legd, een denkopdracht werd uitge voerd en een creatieve opdracht werd vervuld De Texelaars maakten een fotoreportage van hun Olympische gedachte Docent Bart Uddmg trad als .official" op Theo Franchimon (37) is nog niet zeker van een plaats in het voetbal team voor gehandicapten dat naar de EK wordt afgevaardigd. Zijn kansen zijn echter gestegen na een sterk optreden in het Brabantse Almkerk. Tijdens de selectiewedstrijd werd aangetreden tegen de A junioren van RKC Aangezien er slechts weinig G- spelers voor de selectie in aanmer king komen, wordt geknokt voor die plaatsen Franchimon startte als linksbuiten In de eerste helft liep het niet zo goed daar de deelnemers slecht op elkaar waren ingespeeld RKC kwam op een 3-0 voorsprong Na de rust weid het weliswaar 4-0, maar kreeg de Texelaar drie goede kansen De sterke RKC-keeper voorkwam doel punten Hoewel de wedstrijd verloren werd, kreeg Franchimon veel complimen ten 'voor zijn spel. Hij doet 2 juni mee aan de districtswedstrijden mits hij weer fit is van een enkelblessure, die hij maandagmorgen bij het afbreken van de markt opliep Op de milieumarkt, vrijdag in Den Burg. deden 300 mensen mee aan de vogelkennistest in de stand van EcoMare. De resultaten zijn zeer hoopgevend; slechts 83 formulieren waren met volledig juist Struikelblok vormde het verschil tussen de kluut en de wulp en het verschil tussen de rotgans en de bergeend. Ook de kie vit. die nog in het ei zat, werd met door iedereen herkend De overige vogels werden juist herkend. Onder de juiste oplossingen zijn vijf Noordzee- reeksen verloot Deze zijn inmiddels verzonden naar de prijswinnaars uit Den Burg, Oosterend, Sneek, Sittard en Aarschot (België). De dinsdag na Pinksteren is er geen training voor de dames en heren basketballers van De Mareis Joost Brouwer is winnaar gewor den van de Koger stratenloop die donderdag (Hemelvaartsdag) bij café Le Berry begon en eindigde. De zestig lopers die aan de start verschenen werden weggeschoten door de Mexicaan German Silva, tweevoudig winnaar van de mara thon van New York. Organisator Koos Ruiter had voor de lopers een parcours van tien en vijf kilometer uitgestippeld rond De Koog Joost Brouwer nam vanaf de start een voorsprong en schoot na tien ki lometer in een tijd van 33.23 min door het erelint. Tweede werd Van der Stein, die 26 seconden later finishte. De derde plaats was voor Buckhard Stemer (35.28 min). Snelste dame was Colinda Brouwer die in 41 18 de finish passeerde. Mariska Koenders eindigde als tweede vrouw in 45.55. Bij de vijf kilometer kwam Robert Bak ker als eerste over de streep (18 30). Hij was eén van de deelnemers die diezelfde morgen had meegedaan aan de Texelse jeugdtriathlon Tweede werd Hans Frank (19.43) en derde Marco Koorn (19 45). Natascha van der Vis eindigde als snelste dame op de vijf kilometer Haar tijd was 20 24 min Na Sieme Zijm lijkt ook zijn twee jaar jongere broer vaste grond on der de voeten te krijgen bij AZ. Dinsdag kreeg moeder Margot van trainer en oud-prof Martin Haar te horen dat Kasper komend seizoen welkom is bij de A-junioren van de Alkmaarse eredivisie-vereniging. De 16-jarige voetballer spreekt van een „buitenkansje" en gaat graag op de uitnodiging in. De uitverkiezing komt als een flinke verrassing voor de jongste Zijm. Tot twee jaar geleden maakte hij deel uit van de voetbalschool van AZ. maar zijn leermeesters vonden zijn vorde ringen indertijd te gering en raadden hem aan bij een goede amateurclub verder de rijpen. Sindsdien werkte hij bij het Helderse HRC aan zijn „revan che". Aanvankelijk met succes, want na enige tijd mocht hij zelfs meetramen met de senioren Maar een verve lende enkelblessure en de ziekte van Pfeiffer waren er de oorzaak van dat hij het grootste deel van het afgelo pen seizoen op non-actief stond Tij dens het Maritiem Indoorsoccertoernooi begin januari in Den Helde was hij echter fit en zijn geluk is waarschijnlijk dat ook de jeugdselectie van zijn nieuwe club daar acte de presence gaf We wer den ingemaakt door AZ, maar ik speelde lekker Ook omdat ik al op de voetbalschool had gezeten viel dat waarschijnlijk toch op Moeilijk Kasper moet de strijd aanbinden met zeventien andere selectieleden. Geen geringe opgave, zeker omdat hij tot de jongsten behoort .Mis schien zit ik wel het grootste deel van het seizoen op de bank, maar ik ga er alles aan doen om te slagen Hoewel de MAVO-scholier straks Voor het afvoeren van ..klein gevaar lijk afval", tot voor kort ook wel klem chemisch afval" genoemd gaat de gemeente in zee met een nieuwe firma. Acht jaar geleden werd het ophalen ervan gestart via de provin cie. Daarbij was de firma Ecotechmek betrokken. Deze had toen een mono poliepositie. In de loop van de tijd zijn andere be drijven op de markt gekomen die een zelfde dienstverlening verzorgen. Daarvan bleek Boon/van Ganse winkel het goedkoopst. Tevens ge bruikt deze firma een overzichtelijke depotcontainer. Bij bridgeclub Groot Slam zijn de zo meravond drives weer begonnen Elke maandagavond wordt om 20.00 uur gespeeld in de foyer van manege Akenburg Texelaars en gasten zijn welkom Deelname voor met-leden kost ƒ5,- Voor informatie tel. 31 25 23 of 31 25 83. maar liefst vijf keer per week naar de overkant moet (vier trainingen en een wedstrijd), blijft hi| voorlopig op Texel wonen en aan OSG De Hogeberg de eindexamenklas volgen Zijn vader en moeder zullen bij toerbeurt rijden en terwijl Kasper traint wordt ten huize van broer Sieme - die onlangs een vijfjarig contract tekende bij AZ - de warme maaltijd bereid. „Nee, dat wordt niet gemakkelijk", geeft Kasper toe, „maar je moet er wat voor over hebben Zijn afscheidswedstrijd voor HRC speelde de jonge Texelaar dinsdag bij toeval op zijn geboorte-eiland In een bij vlagen aardige wedstrijd werd het tegen de jeugd van Texel '94 2- 2. Van hotel Greenside hoeft het op Texel allemaal niet zo snel. Vandaar daI als bedrijfswagen een klassieke Engelse taxi is aanoeschaft De wa gen in originele staat is gebouwd in 1976 Het stuur zil dus ook rechts. De wagen heetI een maximum snelheid van 70 kilometer per uur. ..Da's hard zat voor het eiland", vindt het Greenside-personeel, dat met de wagen onder andere gasten zal op halen, die hun auto aan de overkant laten staan '-•*/1; De Engelse taxi, die door Greenside wordt ingezet. V.I n r. de personeelsleden Simone Bruggenkamp. Sacha Dijkstra, Mathida Visser. Jacolien de Koning. Paul van Toledo en Robert Saalmmk. lsu^s, IBN-bioloog Kees Dijkema (46) uit Oost werd vrijdag op het Duitse waddeneiland Borkum gehuldigd voor een prestatie die hij precies twin tig iaar eerder had geleverd. Dijkema slaagde er destijds in om met twee metgezelten over het wad van Oost- Friesland naar Borkum te lopen een tocht die in wadtoperskringen als ex treem moeilijk geldt Het was de eer ste keer dat het lukte en nadien is deze prestatie niet meer geleverd. Tot de kin Echte wadlopers moeten gedurende een tocht voortdurend grond onder de voeten houden Het water tussen Oost-Friesland en Borkum is echter over een flinke afstand zo diep, dat dit alleen onder zeldzame condities mo gelijk is. Alleen bij vrij krachtige Zuid oostelijke wind, samenvallend met het laagste astronomische springtij, is waden mogelijk voor lange mensen. Na veel voorbereidende studie en verkenningen lukte het op 17 en 18 mei 1976. via het eilandje Lutjehom waar werd overnacht. Het ..nemen" van het diepe deel van het traject duurde twee uur waarbij in 1 50 me ter diep water werd gelopen en de golven tegen de kin klotsten. Ongeloof Op Borkum zelf werd nauwelijks ge loofd dat de drie Hollanders over het wad naar het eiland waren gelopen Het werd immers praktisch onmoge lijk geacht. Duidelijke waardering bleef daardoor uit, hoewel later een boek verscheen waarin het avontuur werd beschreven. Vrijdag j I. werd het goedgemaakt. Op initiatief van het gemeentebestuur van Borkum en van de Nederlandse gemeente Eemsmond (waarmee Borkum een stedenband onderhoudt) werd het groepje wadlopers naar het eiland gehaald om daar te worden gefêteerd. Er was een ontvangst op het raadhuis met toespraak, thee. borrel, uitwisseling van cadeaus en vertoning van dia's van de legenda rische tocht. Aan de wadlopers werd een oorkonde uitgereikt waarop de waardering voor de unieke prestatie onder woorden is gebracht Op het eiland werd ook een rondrit gemaakt en op de terugweg werd met het ge meentebestuur van Eemsmond gedi neerd. W'tjewel is de naam van het nieuwe café in De Koog dat Henk Jan Klok en Arnold (Kets) Kaercher vanavond openen. Hun zaak is gehuisvest in de voorma lige discotheek De Boulevard, die wat oudere Texelaars nog kennen als Riche. De discolampen en de dansvloer hebben plaatsgemaakt voor de entourage van een sfeer vol muziekcafé. W'tjewel kon in de toeristische bad plaats wel eens een pleisterplaats worden voor veel Texelaars, is de stellige overtuiging van de twee star tende ondernemers. Als kastelein in diverse cafe's kunnen beiden In ieder geval bogen op een flinke slaat van dienst in de horeca en zijn ze genoeg zaam bekend Dat. hun klant vriendelijkheid en hun Texelse af komst moeten voldoende passanten uit de Dorpsstraat de steeg in lokken waar hun café is gevestigd „We doen alles gewoon op z'n Tessels Prominent onderdeel van het café- interieur zijn de cabines van twee vrachtwagens, die als het ware de kroeg in komen rijden We kwamen ze tegen bij een handelaar.' Hans Boks hoofd incasso van de sympa thiserende ezelvereniging, wist de vehicels voor een prikje los te praten en zette er eigenhandig de snij brander in Het tweetal heeft het café zoveel mogelijk zelf verbouwd en geïsoleerd Met hulp van veel vrijwil ligers werd de rest van de kroeg op geknapt. De zaak was al twee jaar dicht. Toen we gingen kijken stond de naald nog op de pick up de glazen nog op de bar en de peuken lagen nog in de asbakken Sandra Legierse stelde haar artis tieke talent beschikbaar om het café en de toegangssteeg te versieren Het vergt lef om ergens achteraf een zaak te beginnen in een badplaats waar het al wemelt van de kroegen, zeker nu het aantal jonge toeristen dat het eiland aandoet is afgenomen. Een gegeven dat beide firmanten niet ontkennen ..Een zaak aan de Dorps straat zelf had natuurlijk mooi ge weest, maar is voor ons niet te beta len. We hebben deze zaak kunnen kopen, juist omdat die een beetje achteraf staat." Ze hebben met de illusie er direct schatrijk te worden „We doen het werk met z'n tweetjes, geen perso neel." De officiële opening met een gratis borrel is vanavond van 21.00 tot 23 30 uur Officieus wordt het feest in de luilaknacht tot in de kleine uurtjes doorgevierd Henk Jan Klok en Arnold (Kets) Kaercher proosten op hun nieuwe cafe W tjewel dat vanavond opent. (Foto Geard Timmerman)

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 11