CaXPQflradüLH I J Switzer Texel Switzer Texel Nu al 36 SCHOOLAGENDA'S Officiële I berichten meldpunt ét? EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF TEXELSE JO COURANT Dé vakspecialist in zonwering Een elektrisch bediend zonnescherm? NU UW KANS! Bij aankoop van uw buitenzonwering 50% korting op de Kema-gekeurde elektromotor. GRATIS METEN EN MONTEREN zonwering stofferen CENTRAAL vx 06 -899.882.8 WERSCHAP HOLLANDS KROON 111 M R BEMIDDELING Cor- de Boer- (Jr r. \E'Je Sdtoo/" Voor het komend schooljaar zoeken wij een LEERKRACHT M/V KLEUTERLEIDSTER verschillende èn er komen er nog m 661" En bij aanschaf van minimaal 25, - aan a schoolartikelen een tekstmarker of \eS$ vulpotlood kado! «W Voor school ga je naar Fp>s Gevraagd: Tandartsassistent m/v Afgegevèn bouwvergunningen Goedgekeurde melding bouwvoornemen Afgegeven sloopvergunning Aanvraag om bouwvergunning Medewerking bouwplannen Kamperen bij de boer Plaatsen van kampeermiddelen pp| Verleende vergunningen - voor evenementen 1 xj'ii Kennisgeving Wet Milieubeheer L'j xi Overtreding sluitingstijden Vertaersmaatregelen tijdens de Ronde om Texel PU Wijziging openstelling gemeentehuis Spreekuur wethouders f Rectificatie DONDERDAG 30 MEI 1996 Deze aanbieding is geldig tot 1 juni a s. Showmodellen aanwezig. Wilhelminalaan 3A, 1791 AL Den Burg s 314079 Elkt' werkdag van 08.30 - 17.00 uur (ook 's avonds en in het weekeinde) voor verpleegkundige thuiszorg voor jeugdgezondheidszorg voor afspraken met de diëtiste Openbare vergadering algemeen bestuur op 7 juni Het waterschap Hollands Kroon nodigt u uit voor het bijwonen van een openbare vergadering van het algemeen bestuur op vrijdag 7 juni 1996 om 09 45 uur 's ochtends in het stadhuis van de ge meente Den Helder, Drs. F Bijlweg 20 De op de agenda betrekking hebbende stukken, liggen vanaf heden iedere werkdag ter inzage op het waterschapskantoor, afdeling Algemeen Be stuurlijke Zaken aan het Ir Smedingplein 1 te Wie- ringerwerfZe kunnen worden ingezien van 09.00 tot 12.00 uur en van 13 30 tot 15 00 uur Na tele fonische afspraak kunnen ze worden ingezien op het districtskantoor Texel a^n de Van Neckstraat 1 te Oudeschild tel. (0222) 31 53 41 Agenda 1 Opening, 2. Loting volgorde van de stemming, 3. Vaststellen verslag van de vergadering van 8 maart 1996, 4 Ingekomen stukken en mededelingen. a. Brief van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland d.d. 25 april 1996 met besluit tot (gedeeltelijke) goedkeuring van de Kosten- toedelings-, Omslagklassen- en Omslagverordening 1996; b. Afschrift van het beroepschrift tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland tot gedeeltelijke goedkeuring van de Omslagklassenverordening 1996; c. Mededelingen vanuit het dagelijks bestuur 5 Concept-wijzigingen reglement van bestuur waterschap Hollands Kroon; 6. Definitieve invulling formatieplaats medewerker bureau Projecten (TP 7); 7. Vaststellen jaarrekening 1995, 8 Regeling zoute baggerspecie, 9. Waterkeringstaak onderhoud boezemkaden; 10. Overeenkomst met Amstelzand B.V., 11. Bezwaarschrift de heren A.J.J. en J.M.H. Huybregts tegen wateraanvoerplan Wieringermeer, 12 Rondvraag, 13. Sluiting. Ir. Smedingplein 1 Postbus 23 - 1770 AA - Wieringerwcrf Tel. 0227 60 66 00 ASSURANTIE KANTOOR ADMINISTRATIEVE ONDERSTEUNING DE BOl Tot ons genoegen kunnen wij u hierbij mededelen dat het bedrijf wegens drukke werkzaamheden per 1 juni 1996 wordt uitgebreid met mede firmant: ASSURANTIE TUSSENPERSOON Joke de Boer Cor de Boer Jr. Nel Appel-Brouwer DORPSSTRAAT 179 1796 CC DE KOOG TEL. 0222/327171 FAX 327177 Wij rijden dinsdag a.s flessengas Prima Gaz Verhuurbedrijf Bruining Nikadel 60, De Koog. Tel. 0222-317333 Met Moerbeek haal je iets goeds over de vloer Nu ook parket. Puppy-cursus. Inl Stella Dekker, tel 311411. Nu te huur skeelers. Info: Dennenoord Grensweg. tel 312423. n Oud familiegezegde ,.Hou de verf op het hout. blijven de bomen in het woud. Abonnement op de schilder Jaarlijks au tomatische controle op het onderhoud van ie huis. Uiteindelijk de goedkoop ste oplossing Schilders bedrijf Graaf De Cocksdorp. tel 316243 Voor een goede school tas slaag je zeker bij Hoogerheide Schoen mode. Verhuizen, opruimen? Denk aan de Rommel markt, Oosterend, tel 318850. Zaterdag 1 juni a s Texel Rock Night m De Koog In 11 horecabedrijven. Live Texelse bands Gratisen tree. Nieuw! Zuiver appelsap in flessen van 0,2 en 0,7 I, Vrijdags tussen 14.00 en 17 00 uur bij Kees Keijser, fruitbedrijf Molenbuurt Tuinbeelden, vijverartike len. waterplanten etc. Tuincentrum Eureka, Schorrenweg, nabij Oos terend. voor de combinatieklas 6/7 en een voor 20 uur (3 ochtenden). Bekendheid met de Vnje School Pedagogie is gewenst Sollicitanten worden verzocht binnen 7 dagen schnftelijk of telefonisch konlakt met ons op Ie nemen Inlichtingen Dhr A Ricketts. Mlw Van Erkelens Brieven kunt u richten aan. Vrije SchoolTexel, t.n.v. Personeelsgroep, Postbus 6.1790 AA Den Burg. telefoon 312073. Weverstraat 17A, Den Burg Indien geen diploma, is een goede ken van de Engelse en Duitse taal vereist Alsmede een opleiding op Havo-niveau Tevens moet er een bereidheid zijn zich verder te bekwamen op tandheelkunds gebied. Handgeschreven sollicitaties vóór vrijda juni richten aan: J G de Winter, Hogereind 10 1793 AG De Waal Inlichtingen: tel. 313911, na 18.00 i J G. deW Fr Schraag voor het bouwen v.e woning met bedrijfsruimte a/h Vliegwiel 20 te Oudeschild, Jellmek voor het vernieuwen/ver anderen v.e hoofdgebouw a/h Molwerk 31-45 te Den Hoorn. Fam de Vries voor het plaatsen ve dakkapel a/d Heemskerckstraat 70 te Oudeschild. JCA Vermuë voor het ver anderen ve woonhuis a/h Schilderend 53 te Den Burg. H J. Snijders voor het uitbreiden ve woonhuis a/d Blazerstraat 1 te Oosterend, G J. de Wit voor het vernieuwen ve opslagschuur tot opslagschuur met bovenwoning a/h Achterom 4 te Den Burg entree a/d Duykerdam 33 E N Schuurman voor het bouwen te Den Burg Energie Noord-Wesl voor het slopen van opslallen a<ti Schilde rend 70 le Den Burg Bezwaar - en beroepsmogelijkheden Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u binnen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten: de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het be zwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestre den besluit. Het bezwaarschrift schorst met de wer king van het besluit waartegen het is gericht Bovengenoemde vergunningen kunt u Inzien bij de afdeling Bouwzaken, kamer 2.12. Burgemeester en wethouders van Texel maken in gevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat een aanvraag om bouwvergunning is ingediend door J Krijnen voor het plaatsen v.e. serre a/d De Wittstraat 25 te Oudeschild (ontvangen 21-5-'96); D.S Renzema voor het bou wen ve carport a/d Califormêweg 363 te De Koog (ontvangen 22-5-'96) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren ma ken Bezwaren kunt u pas indienen als de bouw vergunning is verleend. Verleende bouwvergunnin gen worden gepubliceerd. De burgemeester van Texel brengt ter openbare ken nis dat burgemeester en wethouders vanTexel voor nemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50. lid 5 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de bouwplannen van. A Boogaard voor hel bouwen ve dienstwoning aan Zeven huizen te Ooslerend, H v.d Wal voor het bouwen ve woning a d Kogersiraat 120a le Den Burg De bouwplannen zijn in strijd met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Voor de gebieden waarin de percelen zijn gelegen zijn bestemmings plannen in voorbereiding. De plannen zijn overeen komstig de in voorbereiding zijnde bestemmings plannen. De situatietekeningen liggen vanaf 31 mei 1996 gedurende twee weken voor eenieder ter Inzage op kamer 0.12 van de sector Ruimte en Wonen van het gemeentehuis. Eventuele bedenkingen tegen de bovenbedoelde plannen kunnen gedurende de termijn van ter in zage legging schriftelijk aan het college van burge meester en wethouders kenbaar worden gemaakt De burgemeester vanTexel brengt ter openbare ken nis dat burgemeester en wethouders van Texel ten aanzien van het kamperen bij de boer, het vol gende besluit hebben genomen gezien het feit dat uit bestuurlijk overleg gebleken is dat de provincie, om formele redenen, geen ver klaring van geen bezwaar af zal geven, maar dat beleidsinhoudelijk geen bezwaren bestaan tegen het verruimen van de mogelijkheden voor het kam peren bij de boer naar maximaal acht kampeer middelen en overigens gewerkt wordt aan de her ziening van het bestemmingsplan buitengebied, waarin de nieuwe regeling opgenomen zal worden, het plaatsen van drie extra kampeermiddelen ge doogd zal worden, onder de volgende voorwaar den: - het gedogen geldt alleen voor die percelen waar voor nu reeds een vrijstelling op grond van artikel 53a, lid 4 van het bestemmingsplan „Buiten gebied Texel™ geldt; - gedoogd zal worden dat drie kampeermiddelen meer geplaatst worden of zijn, dan in de afgege ven vrijstelling vermeld staat; - dit gedogen geldt slechts voor de duur van het seizoen 1996; - overigens blijven alle in de vrijstelling genoemde voorwaarden onverminderd van kracht. Bezwaar- en beroepsmogelijkheden Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is be kendgemaakt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten; de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning. een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het be zwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestre den besluit Het bezwaarschrift schorst met de wer king van het besluit waartegen het is gericht. De burgemeester van Texel maakt bekend dat bur gemeester en wethouders van Texel op grond van art. 53a, lid 2 van het bestemmingsplan „Buiten gebied Texel" de volgende vrijstellingen hebben verleend voor het plaatsen van 1 kampeermiddel op het erf voor de periode 15 maart t/m 31 oktober voor een termijn van 1996 t/m 1998, aan. A. Bruin, Postweg 85 te De Cocksdorp. De burgemeester van Texel maakt tevens bekend dat burgemeester en wethouders van Texel op grond van art. 53a, lid 4 van het bestemmingsplan „Buiten gebied Texel" en art. 21 van de Kampeerwetde vol gende vrijstellingen hebben verleend voor het hou den van een kampeerplaats t b v kamperen bij de boer voor de periode 15 maart t/m 31 oktober voor een termijn van 1996 t/m 2000, aan: C J de Lugt. Hoofdweg 1 le De Cocksdorp voor hel plaatsen van 5 kampeermiddelen Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u binnen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het be zwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestre den besluit. Het bezwaarschrift schorst met de wer king van het besluit waartegen het is gericht. De bovenstaande besluiten liggen ter inzage bij de sector Ruimte en Wonen, kamer 0.12 van het ge meentehuis. bruikelijke werkuren worden ingezien en toegelicht Gedurende de inzagetermijn bestaat desgevraagd voor eenieder gelegenheid tot een gedachtenwis- selmg over het ontwerp van het besluit en tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen De aanvrager wordt dan uitgenodigd om bij die gedachtenwisseling aanwezig te zijn. Tegen de ontwerp-besluiten onder A, B en C kan eenieder binnen de inzagetermijn bij burgemees ter en wethouders schriftelijk bedenkingen inbren gen. De schriftelijke bedenkingen dienen geadres seerd te worden aan: Het college van burgemeester en wethouders van Texel. Postbus 200, 1790 AE Den Burg. De persoonlijke gegevens van degene die schrifte lijk bedenkingen heeft ingebracht, worden, indien hij daarom verzoekt, met bekendgemaakt. Op grond van artikel 20.6 van de Wet Milieubeheer kunnen alleen wie tijdig bedenkingen hebben inge bracht en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen tegen de. ontwerp-besluiten te hebben ingebracht, tegen de definitieve besluiten in beroep gaan Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de afdeling Milieubeheer, telefoon 362121toestel 282. de Californieweg, de Ruyslaan, de Pelikaan» en de Randweg. De toegangsweg naar Paai wordt donderdag vanaf de Ruyslaan (hoek „Ui Thuis") afgesloten. Deze toegangsweg is uitsluit- toegankelijk voor automobilisten in het bezit vans parkeerkaart. Dit betreffen deelnemers medewerkers van het organiserend comité. Er: wel parkeerplaatsen beschikbaar voor invaliden Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij vergunning hebben verleend aan: de Stichting Tropical Sea Festival voor hel houden van Texel- pop De Koog op 1 juni 1996 Ie De Koog mei ontheffing van het sluitingsuur tol 04.00 uur voor de deelnemende bedrijven, te we ten Cale De Kuip, Discotheek De Toekomst. Bar Tiffany Pub, Bar De Beerekuil, Calé Le Berry Cafe Onder de Pomp. Cale SamSam Café Talk of the Town. Discotheek de Metro Voorde niet deelnemende bedrijven geldt de normale sluitingstijd vol gens de 1-2-3 regeling Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen deze besluiten een bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is ver zonden of uitgereikt. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten: de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gron den van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mo gelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, sector Be stuursrecht, postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag van 200,- aan griffierechten geheven (ƒ200,- voor natuurlijke personen en 400,- voor rechtspersonen). DCCOCKSDORP Vuurtoren Op zaterdag 8 juni 1996 kan maar in één riv» op deVuurtorenweg, de Stengweg en deVolhati worden gereden. ida Burgemeester en wethouders van Texel maken be kend dat zij vergunning op grond van de Wet Mi lieubeheer hebben verleend aan: A. de heer F. Kaercher, Ruijslaan 83, 1796 AZ De Koog voor een akkerbouwbedrijf en het houden van enige paarden op voornoemd adres; B. de heer J. Langeveld, Rozendijk 12, 1791' PE Den Burg voor een mechanisatie- en bloembollen- bedrijf op voornoemd adres In het belang van de bescherming van het milieu zijn voorschriften aan de vergunningen verbonden Vanaf 4 juni aanstaande liggen tot het einde van de beroepstermijn dagelijks van 8 30 tot 12.30 uur, ter inzage op de afdeling Milieubeheer in het gemeen tehuis (bovenste verdieping, kamer 2.05). de ver gunningen en alle daaraan voorafgegane openbare stukken. Voorts maken burgemeester en wethouders van Texel bekend dat zij voornemens zijn een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van de Wet Milieubeheer te verlenen aan: C. Houthandel A van der Vis BV. Maricoweg6,1791 MD Den Burg betreffende een inrichting voor het verkopen van hout en andere bouwmaterialen, het verhandelen van olie en het bewerken van hout. gevestigd aan. de Mancoweg 6,1791 MD Den Burg. In het belang van de bescherming van het milieu worden voorschriften aan de te verlenen vergun ning verbonden. Tijdens de inzagetermijn van 5 juni tot 3 juli 1996 liggen gedurende de werkuren in het gemeentehuis op de afdeling Milieubeheer ter inzage: de aanvraag om vergunning, het ontwerp-besluit en alle verder op de zaak betrekking hebbende openbare stuk ken. Desgevraagd kunnen de stukken ook buiten de ge- Onlangs heeft de politie te De Koog een tweetal overtredingen geconstateerd bij twee horecabedrijven in De Koog. De burgemeester zal aan deze bedrijven de volgende sancties opleggen - bij de eerste overtreding wordt het laatste uur van de 1 -2-3 regeling afgehaald voor de duur van twee weken; - bij een herhaling van de overtreding zal het laatste uur van de 1 -2-3 regeling worden afgehaald voor de duur van 4 weken. Laat deze publicatie een waarschuwing zijn voor alle horecabedrijven. De politie zal blijven controleren. Busdienst Ten behoeve van de bezoekers van het evenei| zullen er extra bussen rijden tussen Den Burg - 17 - De Koog. Deze bussen die los staan vanl normale dienstregeling, lijn 27. zullen njdenf donderdag 6 juni van 15.00 tot 20.00 uur, op vrij! 7 juni van 12.00 tot 22.00 uur en op zaterdag 8,1 van 9 00 tot 19 00 uur. Daarnaast zal lijn 26 dis| de tussenboot rijdt, langs het strand rijden. Parkeren Omdat er parkeerproblemen zijn te verwactiïl raden wij u aan het evenement niet per aulsl bezoeken. Mocht u toch met uw auto gaan, da t er (beperkt) parkeermogelijkheid langs de Ruysfe" en de Pelikaanweg. Vanaf „Uit en Thuis" zn een treintje rijden van en naar het strand. Indien u dit zeilspektakel bij de vuurtoren aanschouwen, dan raden wij u aan vroegt vertrekken. Er is bij de vuurtoren op tl parkeerterrein ruimte voor circa 300 auto's. Ma de doorstroming naar dit parkeerterrein stoK betekent dit niet dat het vol is. Parkeer uw voertu slechts in de berm op aanwijzing van de aanwezig politieambtenaren. 3- Strand Uitdrukkelijk wijzen wi| u er op dat het verbodem om zonder vergunning van het gemeentebestir. op het strand te rijden. Dit verbod geldt met allee tijdens de Ronde om Texel, maar ook gedureni de rest van het jaar. Hierop zal door de poli's worden gecontroleerd. t Tl In verband met de komende Ronde om Texel op zaterdag 8 juni a.s., wordt, in overleg met de politie, door de gemeente Texel, een aantal tijdelijke verkeersmaatregelen getroffen nabij Paal 17 (Ruyslaan e oen nabij de vuurtoren. De tijd van de maatregelen, ter plaatse door borden aangeduid, wordt zo beperkt mogelijk gehouden. Zij vervallen zodra dit mogelijk is De borden worden dan verwijderd. Voor alle duidelijkheid worden op de hierbij geplaatste kaartjes de verkeersmaatregelen weergegeven. In verband met de personeelsreis op vrijdag 31 nu a.s. is er een beperkte openstelling van ht gemeentehuis. De afdeling Burgerzaken is morgens alleen open voor geboorte-aangiften Het spreekuur van wethouder Schilling op maand: 3 juni a.s. vervalt. Wethouder Poster neemt wai' Het spreekuur is van 10.00-11 00 uur. ~a "VT~" De vergadering van de commissie voor Ruimte)/ en Huisvestingsbeleid, waarin geadviseerd werf over de zienswijzen die zijn ingediend in het ka® van het ontwerp-bestemmingsplan buitengebied.s niet plaatsvinden op donderdag 30 mei. maar maandag 3 juni 1996 De tijden van de vergaderi*' zijn 9.00 tot 12.00 uur en 13.30 tot 16 30 uur.EiN vergadering vindt plaats in het gemeentehuis Ruyslaan e.o. Vanaf vrijdagochtend 7 juni tot en met zondag 9 juni kan maar in één richting worden gereden over

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 10