Sax-meiden winnen Ensemblefestival Stormachtige foto\ in sfeervolle schuw E Agenda Kweekvijver voor de toekomst TEXELSE^? COURANT Klassiek concert in d'Ouwe Ulo Wat ik zeggen wou... Te duur Extra concert van koor Crótalo teso Winnaars Maricoweg Avond werkgroep terminale zorg Texelaars naar EO jongerendag Toneel door OSG leerlingen Ex-trainers actief op recreatiemarkt Ecoluier niet in groene bak Geslaagde loterij van Kompasschool Viswinst voor Arie Vissers Rode Kruis bijeen DINSDAG 4 JUNI 1996 FREESPORT T£ SPOlrT*xriVlTOTEM In de voorspeelruimte van d'Ouwe Ulo zullen Jeanny Beerkens (cello) en Ard Aleman (gitaar) zondag middag vanaf 15.30 uur een con cert verzorgen. De twee musici zijn als docent ver bonden aan de Muziek- en dans school in Beverwijk. Jeanny Beerkens is op Texel geen onbekende, ze trad hier al vier keer met veel succes op: tweemaal met Enocn ».m t.-rzf.Bunco vcTxr.twjortfclijkhciJ na dc rcdA.Dc Texel, eiland van duinen, strand en zon, ik wou dat ik wat vaker op je vertoe ven kon Texel, eiland met je schitterende na tuur, waarom word ye voor de gemiddelde Nederlander toch zo duur7 Texel, jij moet ondertussen toch wel weten, dat ik hel liefste op jou had gezeten Texel, en ondanks dat blijven je prij zen maar stijgen. over je dienstverlening nog maar te zwijgen. Texel, doe hier even heel snel wat aan, dan sta ik in Den Helder bij de boot weer vooraan. Jacqueline Heikens, Almere. Zuid-Amerikaanse/Spaanse klanken gaan opnieuw klinken Het koor Crótalo presenteert nog één keer hun repertoire Het koor staat onder lei ding van Henk-Jan Barendregt en wordt op gitaar en percussie begeleid door Nils Lely en Gerbrand Gaaff Er worden delen gezongen uit de Navidad Nuestra en de Misa Criolla van Ariel Ramirez en de Romancera Gitano van Mario Castelnuovo Tedesco wordt uitgevoerd Het optreden vindt zondag plaats in de Nederlands Hervormde Kerk te Den Burg, aanvang 20.30 uur. Toe gang gratis, collecte aan de uitgang, ledereen is welkom. In de feesttent bij Paal 17 is de „opwarmavond" van de Ronde om Texel". 20.00 uur Optreden van de Limburgse formatie Rowwen Hèze. In het voorprogramma de Van Beusden Bluesband. Entree f17,50. In Cinema Texel draait om 20.30 uur ..Copycat". In verband met Nationale Bioscoopdag geldt een entree van f5.- plus een gratis bioscoopbon ter waarde van f2,50. EcoMare biedt het avond programma „Strand", van 20.00 tot 22.00 uur. Deelname kost f 10.- In d'Ouwe Ulo komt de AVVL afde ling Texel om 19.30 uur bijeen. Vanaf 20 30 uur is de bijeenkomst openbaar. De avond gaat over de oprichting van de Werkgroep voor Terminale Zorg Vrijdag 7 juni In het raadhuis van Den Helder houdt het waterschap Hollands Kroon de openbare vergadering van hoofdingelanden, aanvang 9 45 uur. Wielervereniging Texel houdt een criterium op het parcours bij Den Burg Start jeugd 18.15 uur; senio ren 19.00 uur. Leerlingen van de openbare scho lengemeenschap De Hogeberg brengen in de Burgemeester De Koning-hal het toneelstuk ..Eliza". Entree f2,-. inclusief consumptie. Aanvang 19 45 uur. In de feesttent bij Paal 17 is een showavond met medewerking van Poundcake, Guus Meeuwis Vagant. Verder modeshow met bodypainting tijdens de show van Zebra; aanvang 20 00 uur In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Copycat". Zaterdag 8 juni De Ronde om Texel start om 1jj uur bij Paal 17. In Cinema Texel draait om Ui uur „Toy Story" en om 20 301 „Copy Cat". In de feesttent bij Paal 17 is0 20.00 uur de prijsuitreiking van; Ronde om Texel met muzika medewerking van de Amsli damse band Alderliefste, Ke Tesselaar en Sigrid Ramaker Extra afvaarten (halfuursdiens Donderdag 6 juni afvaart Tei 9.35 uur tot en met afvaart Di Helder 16.05 uur. Vrijdag 7 j; afvaart Texel 6.35 tot en mei; vaart Den Helder 20.05 uur. Zal; dag 8 juni afvaart Texel 8.35 uur! en met afvaart Den Helder 15,| uur. Zondag 9 juni afvaart Tei 9 35 uur tot en met afvaart Helder 16.05 uur Wachttijden: In verband met: Ronde om Texel wordt vrijdag juni in Den Helder tussen 12.00i 17.00 uur een wachttijd verwa; van ongeveer een half uur. 0 Texel wordt zondag 9 juni tuss> 11.00 en 16.00 uur een wachtj verwacht van ongeveer een h uur. Hoogwater te Oudeschilc Di. 4 Wo. 5 Do. 6 Vr. 7 Za. 8 Zo. 9 Ma. 10 Di. 11 11.20 en 0.17 en 1.05 en 1.40 en 2.30 en 3.30 en 4.27 en 23.45 u 11.45ii 12.25 u 13.15u 14.16u 14 5511 16.04ii 17.05 u Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater De zon komt 9 juni cpir 5.19 u en gaat onder om 21.57 u.,8]ui laatste kwartier, 9 juni doodtij. Dinsdag 4 juni De groepen vijf en zes van de ba sisscholen hebben sportdag in en om zwembad Molenkoog van 9 00 tot 15.00 uur. De wielervereniging houdt op het parcours bij Den Burg een crite rium. Start jeugd 18.15 uur; senio ren 19.00 uur. In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Get Shorty" en om 21 15 uur „Dead man Walking". De in oprichting zijnde Dorps commissie Den Burg houdt van 19.00 tot 20.00 uur spreekuur in dorpshuis d'Ouwe ULO. Woensdag 5 juni De groepen zeven en acht van de basisscholen hebben van 9.00 tot 15 00 uur sportdag in Ons Genoe gen. De Ferrever, Deuce en het B- veld van Texelse Boys In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Toy Story", om 19 00 uur „Get Shorty" en om 21 15 uur „Dead Man Walking". Op het wad bij De Cocksdorp wordt een excursie gehouden, van 18.00 tot 20.00 uur Kosten f7,50 per persoon. Aanmelden bij EcoMare. Donderdag 6 juni Vandaag is de mhaaldag van de 36e Texelse Avondvierdaagse. Vanaf 19.00 uur kan worden ge start in de voormalige LTS-kantine. In de kantine van sportvereniging Oosterend wordt de bestuurs vergadering van de T exelse Sport raad gehouden; 19 30 uur. pianiste Joke Kliphuis (oud-docente van onze muziekschool) en tweemaal als lid van het Hobbema Strijkkwartet Zij studeerde daarna cello bij Elias Arizuren aan het Sweelinck Conser vatorium in Amsterdam, waar ze in 1988 haar diploma behaalde. Jeanny is ook lid van het cello-octet Conjunto Iberico, waarmee ze concerten ver zorgde in Frankrijk, Spanje en Ame rika, Het octet was dit jaar ook in Den Helder te horen. Ard Aleman studeerde gitaar aan het Sweelinck Conservatorium en sloot zijn studie bij Tom Burmanje in 1988 af. Hij was werkzaam als musicus en als componist bij muziektheatergroep Stichting Spekkies, die honderden voorstellingen door het land gaf en ook uitzendingen op radio en TV ver zorgde Op het programma staan werken van Boccherim, Marcello, Granados en Biberion. De samenwerking van het duo is n.a.v. een compositie van Biberion begonnen. Het concert is gratis toegankelijk. Na afloop wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten De familie Witte-Kuip uit Den Burg heeft de grasmaaier gewon nen, die ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van het bedrijventerrein aan de Marico weg werd uitgeloofd. Tweede prijs, een kantenmaaier werd gewonnen door mevrouw Reij- Haarsma Een tuinwoeler ging naar de familie Keyser. Op de foto de winnaars met uiterst links Janneke van der Vis en uiterst rechts vader Arie (Foto Marjet van der Vis) De dood van Het Jongentje, zo heet de compositie van de twee trombonisten, geflankeerd door het dode jongetje. (Foto Tessa de Gram De AVVL afdeling Texel houdt don derdag een informatie-avond over terminale (thuis)zorg door vrijwil ligers. Verder wordt gepraat over de opzet van een Werkgroep voor Terminal Zorg. De avond in d'Ouwe Ulo begint voor leden om 19.30 uur. Vanaf 20.30 uur is de bijeen komst openbaar. Trudy van Gils, verbonden aan de Leendert Vries Stichting, houdt een lezing over de stichting die vooral in Twente terminale patiënten begeleidt en ondersteund. Ze heeft veel erva ring opgedaan en is bereid vragen te beantwoorden. Tevens wordt de film „Als je gewoon met iemand meegaat..." vertoont. Voor de avond zijn diverse mensen uit de maatschappelijke- en zorg sector uitgenodigd. De werkgroep zal gezien de voorbereidingstijd met eer der dan komende herfst worden op gezet. Naast degenen die zich al heb ben aangemeld, kunnen anderen van de ontwikkelingen op de hoogte wor den gehouden Ze kunnen contact opnemen met Theo van den Berg, tel. 313513. Texelaars die zaterdag naar de EO jongerendag in Utrecht meewillen, kunnen gebruik maken van een bus Die vertrekt uit Den Helder, na aan komst van de eerste boot. Meer in lichtingen en opgave bij B. Eveleens, tel. 31 88 13 Eliza" is een stuk met liedjes uit de musical My Fair Lady Deze zijn met teksten samengevoegd en worden vrijdag gezongen door OSG-leerlin- gen De toneelavond is in de Koning hal en begint om 19 45 uur. Entree bedraagt ƒ2,- (inclusief consumptie). Martin Koenen (links) en Michel Gomez: actieve programma's voor groepen. (Foto Frans Hopman) Adventure, personeelsuitstapjes, trainingskampen, Texel in één dag, Michel Gomez en Martin Koenen willen het allemaal organiseren. Samen zijn ze een eigen bedrijfje begonnen, „Freesport Texel". Ze richten zich op overkantse bedrij ven en verenigingen, maar an dersom kan ook: avontuurlijke weekenden voor Texelaars in 't Gooi of de Ardennen. Michel Gomez (26) en Martin Koenen (28) hebben dezelfde achtergrond. Beiden volgden een sportopleiding, gaven training aan Texelse clubs (o.a. Tevoko) en werkten als bad meester in zwembad Molenkoog. Momenteel zijn ze collega's in het strandpaviljoen bij paal 28. Samen broedden ze op plannen om iets an ders met hun kennis en ervaring te doen Het samenstellen van actieve pro gramma's gebeurt voorlopig in hun vrije tijd en op bescheiden schaal. „Het heeft geen zin om meteen twin tig mountainbikes aan te schaffen. Tijdens de milieumarkt is de recycle- wegwerpluier van Ecolife gepresen teerd. Er schijnt echter een misver stand te bestaan over dit product. De luier kan niet in de groene container. Ecolife is bezig een afhaalservice op te zetten, die de gebruikte luiers op haalt en verwerkt. Tot die tijd dient de luier in de grijze bak te worden ge gooid. Een kennis is acht jaar geleden ook klein begonnen en heeft inmiddels een florerend bedrijf, 'n Voorbeeld dat het kan, maar het moet eerst groeien", aldus het tweetal. Beide ex-trainers maken gebruik van reeds bestaande mogelijkheden. Die koppelen ze tot één pakket, aange past aan de wensen van de aanvra gers. „In principe hoeven de mensen niets zelf te regelen, wij zoeken alles voor hen uit." Tot de bestaande activiteiten die ze aanbieden, behoren karten op de baan in Akenbuurt, het maken van een tandemsprong bij het Para centrum, een natuurexcursie en een bezoek aan Vlieland. Zelf organise ren ze o.a. een challengerparcours (oriëntatieloop door bos en duin), een mountambiketocht over Texel, pittige survivals, zeskampen en feestavon den. Hun specialiteit is het verzorgen van trainingsweekends voor verenigingen en bedrijven, waarbij het accent ligt op sport en teambuilding. Allerlei tus senvormen zijn mogelijk. Ook regelen Gomez en Koenen desgewenst maaltijden en onderdak De leerlingen van de Kompas- school In Den Burg hebben alle vijfduizend loten verkocht. De grote loterij, die op de Koninginnemarkt van start ging, is daarmee een succes geworden. Vrijdag werd dat met een feestje op school gevierd. De opbrengst van de loterij is be stemd voor de eventuele verbouwing die volgend jaar zal plaatsvinden en de aanschaf van nieuw meubilair. Een aantal fraaie hoofdprijzen bete kende een stimulans voor de loten- Snorfiets. Een 71-jarige Duitse vrouw kwam gistermiddag lelijk ten val toen ze op het fietspad door de duinen nabij de Ruigendijk met haar snorfiets tegen een schrikhek reed. Ze liep rugletsel op, maar kon na doktersbehandeling naar huis. verkoop. Winnaar van het ia arrangement werd T. Notetxwi De Cocksdorp. Mevrouw B 1 Schuitemaker, eveneens uii Cocksdorp, mag een tandemsjo maken R. Jansen uit OostereUii in het bezit van een portable* sette-radio. Overige prijswirat, Beintema (De Cocksdorp) rli Graaf (Den Burg) - dekbedW ming (Den Burg) - traptrekkdj Vries (Den Hoorn) en C. Terpa Horntje) - etentjes; Oosterho! Burg) - tuinset Op het strand bij paal 17 haal sportvissers zondagmorgen ve- sen op de kant. De zege wat Arie Vissers met drie vangsten»! lengte van 62 cm. Map va Zwaag ving evenveel, maar met verder dan 61 cm. De volgende wedstrijd is 16 juri 08 00 uur bij paal 12. Een bescheiden, doch aardige expo sitie. is donderdag geopend in het Maritiem en Juttersmuseum. Fraaie luchtfoto's van schepen op zee die in stormachtige omstandigheden zijn gemaakt door Herman IJsseling van Flying Focus. Er zijn de nodige Texelse kotters bij. Hel leuke is dat de foto's zijn opgehangen in de visserij- schuur op de zijkant van de blazer TX 11 uit 1894. De nieuwe DETV-voorman Ben Daal der hield ztjri openingswoord kort Hij refereerde aan de titel van de expo sitie. Bedoelen jullie daar de perike len in de visserij mee of die van museumdirecteuren contra yuflst Hoewel wat dat laatste l enige onderhandelaars de remt gepasseerd bood ook Daalden' .stuurmanskunst" aan.Die is ik sers niet vreemd en wij drag MJM een warm hart toe." Tijdens de tentoonstelling ismdil zaal van het museum (bovenste dieping) de artistieke film wind southerly" te zien. Die dras- een door Kathleen Ferrier geid- visserslied. De film duurt 6 30 r ten. Wel jammer dat beide expts onderdelen zo ver uit elkaar hg) Dat de kwaliteit van Texelse muziekgezelschappen hoog is, heeft alles te maken met de kweek vijver. Die wordt gevormd door de Muziekschool. Met veel enthou siasme worden leerlingen gestimu leerd tot samenspel. Het ensemblefestival was een demon stratie daarvan met het saxofoonsextet als overtuigende winnaar. Nauwelijks in staat om een grote toe ter vast te houden en dan al eigen composities spelen Met overgave meeswingen en je inleven in een lu dieke act. Het zijn tal van voorbeelden waaruit blijkt dat Texel barst van het talent. Voor een volle zaal in de Koninghal werd zaterdag de finale van het ensemblefestival gehouden. Niets was aan het toeval overgelaten Zo was met eenvoudige middelen een erg leuk decor gemaakt. Een soort minipodium was gekroond met een hoed van kerstboomlichtjes. Op het grote podium was het gordijn in een hoekje opgelicht, zodat een om lijsting ontstond voor de plek waar Aliëtte Fonds even met de deelne mers sprak. Ze deed dat aardig en brak daarmee bovendien de span ning. die er bij sommigen duimendik bovenop lag. Motorentree Ook als je pas kort een instrument bespeelt, kun je al leuk samenspelen. Dat bewees het speelorkest Maar ook in andere groepjes speelden nieuwelingen mee. Aan de aankle ding en de acts was bijzonder veel aandacht besteed Gekke hoedjes kenmerkten het speelorkest. Tijdens het optreden van kopertrio De Som brero's moest één van de zogenaamd slapende Mexicanen wakker worden gemaakt om haar partij mee te bla zen Het saxofoontrio „The Andrew Sisters" werd op een heuse motor de zaal in gereden, wat veel opzien baarde Het fluitensemble in Chinese stijl had nog meer grapjes uitgehaald. Be halve een komische openingsspeech vol „alsjeblieft-dankjewels" waren in het programmaboekje consequent alle R's in de namen vervangen door een L. Mevrouw A Rab-Oskam neemt woensdag 11 juni afscheid als colonnelid en stafmedewerker van het Texelse Rode Kruis. De jaarver gadering in het Rode Kruisgebouw begint om 20.00 uur. Er wordt verslag gedaan van de colonne, de Welfare, het vakantieproject, de bloed- inzamelmg en de ledenadministratie. Na de pauze vertelt vrijwilliger Rogier Rood over zijn reis naar Japan. Ben Daalder bekijkt de nieuwe expositie in de visserijschuur aandachtig. Toneelstuk Maar daarnaast werd ook nog goed gemusiceerd. Bijvoorbeeld door het klarinetensemble, dat welluidend klassieke stukken ten gehore bracht. Ook het mixorkest en de big band klonken naar meer. Bijzonder was het optreden van „Doe Niet", afgeleid van de bekende Ne derlandse band Doe Maar Drijvende krachten Ruben van Aken en Michiel Drijver tekenden zelf beide composi ties op. De eerste ging gepaard met een toneelstukje over een vrolijk jon getje, dat door een soldaat wordt neergeschoten Of er een diepere gedachte achter „De Dood van Het Jongetje" zit is niet bekend, maar opmerkelijk is het wel dat iemand van die leeftijd met zoiets komt. „De Vro lijke Trombone" was ook qua klank minder schrijnend Ook een eigen nummer speelde de groep Power Elmo. Dit „Not Alone" klonk bijzonder Het instrument past bij de Chinese uitstrali gedegen. Texel heeft enkele veelzijdige talen ten Zo speelde Martijn Kuiper electrische gitaar in Doe Niet en drumde hij in Power Elmo. In die laat ste band speelde Jan Wassink koper, terwijl hij bij het fluitensemble pauken en klokkenspel bediende en in Doe Niet het slagwerk verzorgde. Het saxofoonsextet bestaat uit Sanne 1- (Foto Tessa do Graaff) Schoo, Marianne Noordzij, Cynthia Boon, Esther Buys, Jantien van Aken en Miranda Bakker De drie swin gende nummers Five foot two eyes of Blue, Solitude en Party klonken soe pel en harmonieus. De strak in het pak gestoken dames bekoorden jury leden Pip Barnard. Ruud Nooy en Maarten Elzinga, die hen de grote beker toekenden.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 2