7 F Met een bijeengejutte wagen over het strand TEXELSECOURANT' Alwéér raak Eén Texelse in finale songfestival Geit Marius Witte Texels kampioen Honden geslaagd voor hun examen Agenda Midzomerfeest in Molenkoog Open dag Donatus Tuiniers houden open huis Ontwikkelingswerk op boerenbedrijven Flamenco teso Gebedsdienst familie Mardanl Nieuwzeelandi gast op reünit DE VAKANTIEKRANT DINSDAG 18 JUNI 1996 Om gek van te worden. Zondag middag sloeg de wanhoop toe bij een bewoner van de Wilhelmina- laan in Den Burg, toen voor de zoveelste maal de autospiegel van zijn geparkeerde eigendom werd gereden. De man deed aangifte bij de politie. Getuigen van het voorval wordt verzocht contact op te nemen met de Texelse politie, tel 32 21 88 De 9-jarige Mascha Nooij uit Den Burg treedt zondag als enige Texelse aan in de provinciale finale van het Vara Kindersongfestival. Dat wordt gehouden in theater De Kiekendief op De Krim, aanvang 14.00 uur. Publiek is welkom. Het is het vijfde seizoen voor het kindersongfestival. Deelnemers zin gen in voorronden repertoire van Kin deren voor Kinderen. De vijftien bes ten van Noordholland zijn geselecteerd voor de finale van zon dag De winnaar daarvan gaat naar de landelijke finale, die 20 oktober in Oosterhout wordt gehouden Daarbij worden tv-opnamen gemaakt Niet alleen het zingen is belangrijk, ook de presentatie telt voor de jury, die zondag onder andere bestaat uit Majel Lustenhouwer van Kinderen voor Kinderen De presentatie is in handen van Henk Westbroek De kin deren worden begeleid door een orkestband of een achtergrond koortje Zo zingt Mascha Nooij ..Als we jou met hadden gehad" met Anouk Visee op de achtergrond. Maarten Boon is klaar voor de eerste rit met de Jutters Plezier Met een wagen, die voor de helft is gemaakt van spullen die langs de kust zijn gevonden, maakt Maarten Boon deze zomer voor gasten tochten over het strand. Het mooiste onderdeel is ongetwij feld de houtgestookte kachel, ge maakt van een roestige gasbus (I). Bovenop staat een ketel met water te koken, om bij de Slufter koffie, thee of cup-a-soup te bereiden. De „Jutters Plezier zoals Boon de door twee prachtige Engelse paarden (Shires) voortgetrokken wagen noemt ging zondagmiddag voor het eerst op pad De start was op Vakantiecentrum De Krim, waar on geveer 500 eilandgenoten hun tentje hadden opgezet ti|dens het jaarlijkse Texel-weekend Bedoeling was dat in verband met vaderdag alleen vaders en kinderen de tocht zouden maken De animo bleek echter gering, zodat ook anderen mochten instappen. Ere gast op de wagen was Texels be kendste jutter, Cor Ellen- Het gezelschap vertrok voor een De geit Loekie 4 van Marius Witte is zaterdag kampioen geworden tijdens de keuring van de Texelse geitenvereniging. In manege Aken- burg vielen ook Jan en Annette Hin in de prijzen, want hun jonge geit Floortje werd kampioen bij de lam meren. Bovendien hadden ze met een drietal witte geiten de beste eigenaarsgroep in huis. De keuring was een aangelegenheid voor een kleine groep liefhebbers. Twaalf inzenders hadden samen vijf tig dieren ingezonden, die door twee keurmeesters werden beoordeeld De dieren werden in een ring rondge leid door de eigenaren en kinderen. ,,De jeugd heeft er lol in Maar we hopen ook op nieuwe leden", aldus S. Lups van de geitenvereniging Marius Witte stapte als een trotse winnaar de deur uit. Zijn Loekie was de beste van alle geiten Reserve kampioen werd Gonme van Piet Bak ker (Westergeest) Het kampioens- lam was de bonte geit Floortje van de familie Hin (Hoornderweg). Als tweede eindigde het Toggenburger lam Femke van Joop Noom Dezelfde namen streden ook om de beste eigenaarsgroep De wisselbeker, die al sinds de eerste keuring in 1990 elk jaar in andere handen overging, was ditmaal voor de familie Hin Met hun witte geiten troefden ze de bonte gei ten van Marius Witte en de Toggen- burgers van Joop Noom af. De geit met het mooiste uier was Daphma 9 van Bram van Haastrecht. Uitslagen Witte geiten: Lam Gma. eig P A Bakker; Eenjarigen Maaike, eig JE Hm M U Over lopers. Simone. eig S Lups M.U Twee jaar en ouder Gonme. eig. P A Bakker; eig groep. J E Hin Toggenburger geiten Lam Femke. J Noom, Eenjangen Jodie 2. J. Noom, M U Twee jaar en ouder: Groetje. P A Bak ker M U eig groep J Noom. Bonte geiten Lam Floortje, J E Hm, Eenjarigen Daphma 9, A W van Haastrecht. M U Twee tot vijf jaar Sietske 5. eig. M A Witte. M U Vijf jaar en ouder Loekie 4. M A Witte en Daphma 2. eig A W van Haastrecht M.U eig groep M A Witte (M U mooiste uier) Niet afgehaalde loten: 32, 94. 608, 619 640, 674 rondrit van 2,5 a 3 uur. Al op de Krimweg iiep de lucht uit de band om het rechter voorwiel, pech die Maar ten en zijn broer Erik Boon tijdens hun proefritten met was overkomen Ze hadden geen reserveband bij zich, maar vonden een noodoplossing al lemaal achterop de wagen Dat hielp, zodat de tocht met in het water vlei „De opbouw van de wagen is geheel van gejut hout", vertelt Maarten Hij wijst grijnzend op de letters HGB die nog op een paar planken leesbaar zijn „Die zijn afkomstig van die lading hout die bij paal 17 is aangespoeld. Weggehaald voor de neus van de strandvonder en verstopt in de dui nen De bok bestaat uit een gele kunststof reddingsvestendoos en de vloer is afkomstig van de bouwketen van de dam bij de vuurtoren Een viskist on der de wagen fungeert als verzamel bak voor paardedrollen Het ladder- tie om op de wagen te klimmen is afkomstig van een sloep en zelfs is een lantaarnpaal gebruikt. Deze dient als langboom voor het span paarden. De tuigage is gekocht, maar de leid- (Foio Frans Hopman) seis zijn touwen die Maarten op het strand heeft gevonden. Zo kan ie dereen zien dat we niks anders doen dan recyclen", aldus de Cocksdorper jutter, die wel toestemming voor de Jutters Plezier heeft maar geen jut- vergunnmg „Een jatvergunnmg be staat ook niet. Als we onderweg rom mel tegenkomen die de strandvonder zou laten liggen, nemen we het mee Andere spullen met Dat risico wil ik met nemen. Ze zullen me gerust wel in de gaten houden In elk geval zorg ik dat ik m'n ontheffing om over het strand te rijden bij me heb, er is altijd wel een ambtenaar die daarop loert." Texel heeft er weer enkele ver- keerszekere honden bij Alle deelne mers van DOS slaagden zaterdag. De club traint iedere dinsdag vanaf 19.00 uur en zondags vanaf 09.30 uur aan de Molenbuurt bij De Waal. Nieuwe leden zijn welkom en kunnen ook tussentijds aanmelden voor een cursus, dankzij persoonlijke benade ring Dinsdag 18 juni De wielervereniging heeft een cri terium op het parcours bij Den Burg. Start jeugd 18.15 uur; senio ren 19.00 uur In Cinema Texel draait om 19.00 uur „White Squall" en om 21.15 uur „Up Close Personal". EcoMare biedt het avond programma „Strand" van 20.00 tot 22.00 uur. Aanmelden bij EcoMare; kosten f 10.- Woensdag 19 juni Op het terrein achter de School met de Bijbel in Oosterend wordt een slagbaltoernooi gehouden voor de oudste leerlingen van de basisscholen van de Noordkop van Texel. Publiek welkom. In Cinema Texel draait om 14 00 uur „De Boefjes", om 19.00 uur „White Squall" en om 21 15 uur „Up Close Personal". Tussen 17 00 en 19 00 uur wordt op het wad bij De Cocksdorp een excursie gemaakt Aanmelden bij EcoMare; kosten f7,50. EcoMare biedt van 20.00 tot 22 00 uur het avondprogramma „Vo gels" met Duitstalige toelichting Aanmelden bij EcoMare; kosten f10,-. Donderdag 20 juni Om 14.00 uur begint voor automo bilisten bij De Schuilhut in De Koog een tocht langs kerken en andere historische objecten Wie geen vervoer heeft kan instappen bij een ander. Een strandexcursie waarbij met een net dieren worden gevangen, wordt gehouden tussen 16 00 en 17.00 uur Aanmelden bij EcoMare, kosten f7,50. Tussen 17 30 en 19.30 uur wordt op het wad bij De Cocksdorp een excursie gemaakt. Aanmelden bij EcoMare; kosten f7,50. De Taptoe Texel 1996 begint om 19 30 uur op de Groeneplaats met medewerking van DEK, KTF en Excelsior. De raadscommissie voor finan cieel, economisch en technisch beleid heeft om 19.30 uur een openbare vergadering in het raad huis. Onder andere wordt gespro ken over de voorjaarsnota 1996, beleidsplan tot het jaar 2000 en ingrijpend onderhoud aan de Drijverschool. In De Koog worden de opnamen voor Avro's Sterrenslag vervolgd Voor tijden en lokaties zie het be richt elders in deze krant of de eer der verspreide special. In Cinema Texel draait om 21 15 uur „Up Close Personal". Vrijdag 21 juni In De Koog worden de opnamen voor Avro's Sterrenslag vervolgd. Voor tijden en lokaties zie het be richt elders in deze krant of de eer der verspreide special. Een tijdrit van de wielervereniging gaat van start bij de voormalige PEN-centrale. jeugd 18.15 uur; senioren 19.00 uur Om 19 00 uur begint in zwempark Molenkoog een midzomernacht feest. ledereen is welkom, toegang gratis. In de Gereformeerde kerk van Den Burg wordt een speciale gebeds dienst gehouden rond de Arm eense familie Mardanian Voor ganger ds F.J Daane; organist Kees Prins, aanvang 19.30 uur, In Cinema Texel draait om 21.15 uur „Up Close Personal" Zaterdag 22 juni De gezamenlijke tuinclubs van Texel houden open tuinen-dag. Van 10 00 tot 17.00 uur is publiek welkom in de tuinen van Hoger- eind 44/42 en Sommeltjesweg 2a in De Waal. Ankerstraat 36 en Achtertune 24 in Oosterend en Maaikeduinweg 10 bij De Koog. In Cinema Texel draait om 14.00 In zwembad Molenkoog start vrijdag avond om 19.00 uur een midzomer feest De viering ademt de sfeer van de oude Keltische cltuur. Jong en oud verzamelen op de langste dag hout voor een groot Sint Jansvuur. dat vervolgens wordt aangestoken. Aan het vuurntueel wordt een reinigende en louterende werking toegedicht en boze geesten zouden er door worden verjaagd. Rond het vuur wordt gege ten. gezongen en gedanst Jong en oud zijn welkom. Bezoekers wordt aangeraden versnaperingen mee te nemen Bij Donatus aan de Hoornderweg wordt zondag een open dag gehou den Bezoekers zijn vanaf 11.00 uur welkom, dan staat de thee en koffie klaar. De elf nieuwe producten die dit jaar zijn gelanceerd kunnen worden geproefd. Om 11.30 uur begint een rondleiding met de boer en vanaf 13.30 uur wordt een ringsteekwedstrijd met skelters gehouden. Tussendoor kan iedereen zijn agrarische kwaliteiten testen tij dens het kunstkoemelken. Om 15.00 uur volgt de tweede rondleiding met de boer Entree is gratis. tan lTacmtI'meede b"ges,aan door Jan K°°lh°' <r^ts) en docent C. Hellingman, geel, uitleg over he, vermeerderen (Foto Frans Hopman) Marius Witte met zijn kampioensgeit (Foto Frans Hopman) Drie tuinclubs houden zaterdag open tuinendag. Zes (amateur-)ho- veniers stellen hun tuinen open voor de liefhebbers. De open dag duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Op Texel zijn drie tuinclubs Tuinclub Texel, Tuinclub Spriet en Tuinclub De Waal. Deze verenigingen organise ren lezingen, bezoeken tuinen aan de vastewal en zijn vaak creatief bezig met het maken van tuinaccessoires. Uitwisseling van ideeën staat op de eerste plaats, tezamen met het be zoeken van eikaars tuinen De opengestelde tuinen moeten met als voorbeeld worden gezien voor anderen, maar geven wel een idee wat er allemaal is te doen met een tuin. Dat is voor iedereen verschil lend. Voorgaande jaren is gebleken dat het openstellen van tuinen bij veel men sen als positief is ervaren. Ditmaal houden de volgende adressen „open huis" Hogereind 44 en 42, Sommel tjesweg 2a (De Waal, Ankerstraat 36 en Achtertune 24 (Oosterend) en Maaikeduinweg 10 (De Koog) Groepen buitenlandse landbouw- medewerkers hebben de afgelo pen twee weekenden een werkbe zoek gebracht aan Texel. De deelnemers, afkomstig uit Azië, Afrika en Zuid-Amerika, verblijven drie maanden in Wageningen, waar ze aan het Internationaal Agrarisch Centrum worden bijgespijkerd. De buitenlanders zijn geen van allen boer. maar werken in hun land bij inspectiediensten, op proefbedrijven of in het onderwijs Bedoeling is dat zij de hier opgedane kennis thuis overbrengen Texel staat al sinds zes jaar op het programma, omdat het eiland volgens begeleider H. W Leer- Het optreden dat flamenco-gitarist Eric Vaarzon Morel zaterdagavond in De Worsteltent zou geven, gaat met door De Amsterdammer kampt met een armblessure, zodat het optreden naar een latere datum moet worden verzet. aar veel te bieden heeft. „Het is ont zettend moeilijk om bedrijven te vin den waar men wat wil laten zien Toen ik indertijd ik in contact werd gebracht met landbouwvoorlichter Jan Koolhof, bleek dat op Texel totaal geen probleem. Het eiland is een in teressant gebied met specifieke kli matologische omstandigheden. Wei nig regen, veel zon, dichtbij zee. De boeren spelen daar op in: relatief veel pootgoed bijvoorbeeld Voor de groe pen is dat interessant, omdat ze aan het denken worden gezet over welke gewassen je waar plant." Daarnaast is sprake van een kennis making met diverse gewassen en ui- 'teraard betekent Texel tevens een leuk dagje uit Vorige week werd een bezoek gebracht aan de aardappeltelers Gelein Jansen en Bert Keyser, waarbij het ras Texla en de resistentie tegen de aardappel ziekte centraal stonden Afgelopen zaterdag ging de groep eerst naar het bloembollenbedrijf van Jos en Geert Timmer in de PH-polder. De gebroe ders lieten o.a. zien hoe hyacinten via de inkepingsmethode worden ver meerderd. 's Middags stond het aardappelbedrijf van De Lugt in Eierland op het programma uur „De Boefjes" en om 21,j „Up Close Personal". Reünisten hebben een water™ wedstrijd in bad Molenkoog, i uur. Zondag 23 juni Reünisten hebben om 1000 een zwemwedstrijd in Molenkoog Om 14 00 uur begint in het Kja dief-theater van De Krim de pn ciale finale van het Vara kir.; songfestival. Er is één Mas Nooij is de enige Texelse ka daat. Publiek welkom. In Cinema Texel draait om 1< uur „De Boefjes" en om 21 15 „Up Close Personal" In de R K. kerk van Den Burg» een uitvoering gegeven door kinderkoor van de Muziek Dansschool Texel. Tevens optreden van het Senior Choi de Europese school in BrusL Toegang gratis. Aanvang 1; uur. Extra afvaarten (halfuursdie. Vrijdag 21 en zaterdag 22 jun; vaart Texel 9 35 tot en met al» Den Helder 16.05 uur. Vrijdag de afvaarten van 10.05 uur. Den Helder en van 13 35 uur Texel echter uitsluitend beste voor het vervoer van gevaarl stoffen. Wachttijden: Er worden zo»s Den Helder als op Texel wachttijden verwacht. Hoogwater te Oudeschil t Di. 18 10.24 en 22.20; Wo.19 11.16 en 23.04, Do. 20 11 45 en 23.46, Vr. 21 12.20e Za 22 0.07 en 12.50i Zo. 23 0 40 en 13.15i Ma. 24 1.10 en 13.54; Di 25 1.50 en 14.37; vul 95 iha en' Aan het strand is het ongeveer een uus der hoogwater De zon komt 23 |umcfi 5.T8u en gaat onder om 22.03 u ,2l| eerste kwartier, 25 juni doodtij In de Gereformeerde kerk vs Burg wordt vrijdag om 19.30 ut avondgebed gehouden ronddt lie Mardanian, die onlangs van is gehaald door de Vreemdeling litie en naar het thuisland Arm afgevoerd. Voorganger van de dienst is da F.J. Daane. Tevens wordt mei king verleend door mensen dr nauw betrokken voelen bij hetbBsdt het Armeense gezin, gastledef de kerk Organist is Kees Prins De komst van Johan Vlaming,di tien jaar geleden naar NieuwZe emigreerde, naar Texel was oud-klasgenote Roma Boogaaiilele Kooten aanleiding om een reur net organiseren. Ondanks de voorbereidingstijd zorgden zalejrlje zestien leerlingen die in 1968iï en de zesde klas van de School® ia r Bijbel zaten, voor een verras ir.oi ontvangst. Ook de meesters Be (oud-schoolhoofd) en De Boer» present. Het feest werd bij eénvi klasgenoten thuis gehouden, ook nam het gezelschap een lo) het schoolgebouw. Daar was gelegenheid voor het maken is klassefoto, iets dat er toen no® was gekomen... Oude herinnen kwamen vanzelf naar boven e was gezellig tot in de kleine ui t Gi Vlaming, die met de oud-Tei Ciska Hoogenbosch is getrouk in Rockville, Collingwood. mek "el houder is. was vanzelfsprekeri feestelijk middelpunt blij le do Iedere vrijdag verschijnt de Vakantiekrant met activiteiten die in een week op het eiland zijn te doen. Organisatoren kunnen deze opgeven bij Ruud Nooij, te lefoon 31 50 34. Evenementen moeten minstens een week voor verschijning van de krant worden gemeld, anders kunnen ze niet meer worden opgegeven De reünisten bij hun vroegere school. Staand v.l.n.r. meester Brasser. Sietse Betsema. Roma Boogaard-van Kooten, Peter Vis, Johan Vlaming, Jan Brouwer, Paul Prins, Ellen Klay-Trap, Johan Buddeberg, Piet Kooger. Gehurkt: meester De Boer. f' Hooyschuur-Stark, Martha Keesom-van der Slikke, Ria Rienstra-Huisman, Marjorie van der Slikke-Verijzer, Jantien Brouwer-N en Adrie Vonk. Op de foto ontbreekt Coby Kooiker-Bremer, die wel op de reünie aanwezig was.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 2