Overdracht recreatiewerk: Kwaliteit wordt alleen maar beter TEXELAARTJE r familieberichten exelaartjes 1EXELSE 3 COURANT Seen overkantse enheidsworst" jes/gggd Wobbe v.d. Kieboom grijpt wielertitel GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 I 1 I i L .J Woningstichting Texel Lieuwstraat 3 te Den Burg DINSDAG 18 JUNI 1996 verschil mag niet merkbaar zijn. Dat is het motto van nkvan Eunen. Hij is dé man van het Texelse recreatie- ik, maar dat valt met ingang van dit seizoen onder reatiewerk West Nederland (RWN). In de praktijk veran- er echter niets. „Nou ja, het wordt alleen nóg beter us Van Eunen. tief in Utrecht en Zuidholland, dus de oude vlag dekte de lading met lan ger", aldus directeur Oda de Wit. Het recreatiewerk op Texel en in de rest van de provincie vertoonde al veel overeenkomsten. Vandaar dat de overname geruisloos verloopt Ook de gezichten blijven voorlopig hetzelfde Frank van Eunen: ..Ik zal dit eerste |aar het werk op Texel nog begeleiden. Dan weet men wie moet worden aangesproken tiet nog ingewikkelder te maken de periode van de overname- irekingen een naamsverandering voerd Werd aanvankelijk ge ien over de Stichting Recreatie- Noordholland, tegenwoordig is tWN „We zijn namelijk ook ac- Van Eunen verkeerde enige jaren in een kwetsbare positie. Hij vormde in zijn eentje de leiding van het recreatiewerk, ,,Als ik van mijn mountainbike was gevallen en mijn been had gebroken in het seizoen hadden we inderdaad wel een pro bleem gehad ja. Uiteraard had ik wel een team om me heen verzameld, maar nu is de basis toch breder." Nu is het dan zover Jij hebt je strijd gestreden ik kon het ook niet tegengaan maar heb met jou geleden. Eerst Texel een toen Texel twéé Waar heen je ook wou ik ging graag mee. Maar nu moet ik je laten gaan, ik weet met voor hoe lang7 Maar eens zal ik weer naast je staan vuld van fijne herinneringen, maar bedroefd ihaar heengaan, geven wij kennis dat, na een en vol liefde en hartelijkheid, toch nog onver- ditvan ons is heengegaan, mijn lieve vrouw, ze moeder, oma en overgrootoma Aarendje Warnders echtgenote van Johannes Fledderus de leeftijd van 76 jaar. J Fledderus Jan en Rienie Gré en Piet Tieme en Thea Ron, Erna Anneke, William Monica, Peter Mike, Rachel ^16 juni 1996 hiteend 101a, 1791 BD Den Burg ■overdenking zal worden gehouden op.don- dag 20 juni om 13 30 uur in uitvaartcentrum EtBernhardlaan 147 te Den Burg. waarna de p'ems op de Algemene begraafplaats zal ivinden. egenheid tot condoleren na de begrafenis in [uitvaartcentrum. •sdeze weg willen wij U oprecht bedanken voor arme medeleven, betoond na het overlijden van eve man, onze vader, groot- en overgrootvader FLORENT DE CONINCK E"bijzonder willen wij het verplegend en begelei- Ipersoneel van „Gollards" bedanken voor de lief- te verzorging. J P. de Coninck-van Druten ele nachtjes slapen, iet mooie dromen, wanneer ons rije of zusje nu zou ih. ra nu is het dan ons broertje is er. Meivin urn 1996 Ruben en Ria van der Maden Emiel en Remon trixlaan 126 GG Den Burg 'blij en gelukkig zijn iel de geboorte van dochter Sanne um 1996 >imon Brand Yvonne Brand-Middel felton 8 TC Den Burq H5173 f°to, tekst, tekening ,f,? Wij bedrukken forten textiel. Bijv.T- leans, sweaters, •lies, en schorten °P witte als ge le textiel Zelf mee- 9*n van textiel is mo- -Klaar terwijl u wacht. •°lor ot zwart/wit Qok jen wij een puzzel van omaken Snel naar foto of kantoorvak- Jei Langeveld en de !,0ne nu bij Boetiek Hierbij wil ik iedereen bedanken voor de bloemen, kaarten en bezoekjes tijdens mijn verblijf in het Sloter- vaartziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Heel veel dank Joke Bouthoorn-Sabelis (IMTEXELAARTJE) OPEN D^G Zondag 23 juni van 11.00-16.00 uur lande lijke open dag bij de bio logische boer en tuinder Dus ook bij Sint Donatus. Dan kunt u eindelijk eens even be kijken wat ze daar alle maal doen Aanvang 11 00 uur met gratis thee en koffie, limonade of een roomijsje. Proe ven van elf nieuwe pro- duktén 11.30 Uur rondleiding door de boer, zowel over het land als door de bedrijfs ruimte. 13.30 Uur: Skelter-ringsteek wedstrijd met leuke prijs. 14 00 Uur Kunst koemei ken wedstrijd met leuke prijs. 15 00 Uur rondleiding door de boer, zowel over het land als door de bedrijfs ruimte. Sint Donatus Hoornderweg 46 Den Hoorn Tel. 319426 I Gisteren werden de laatste hand tekeningen gezet om de over dracht van het recreatiewerk aan RWN definitief te bekrachtigen Burgemeester Van Rappard zette familie Praamstra vooraf in het zonnetje, omdat zij aan de wieg stond van het Texelse recreatiewerk. Van Rappard wist de aanwezi gen met een tactische plaagstoot aan het blozen te krijgen. Als een club een voetballer opleidt en hij gaat naar een andere club, dan moet die voor hem betalen Wij hebben het recreatiewerk op Texel uitgevonden en de provin cie heeft het van ons afgekeken Beetje vreemd dat wij nu moeten betalen..." Door hel zetten van zi/n handtekening bekrachtigt burgemeester Van Rappard de overdracht van het recreatiewerk Namens de RWN tekent bestuursvoorzitter Van der Knoop, onder hel toeziend oog van Frank van Eunen en Oda de Wit. iroio rotui oc G.som men „We willen graag weten wat men", vertelt De Wit. ,.Tot nu toe le- voorTexel belangrijk is, wat specifiek veren we een deel van het product, De Wit vult aan dat een grotere orga nisatie niet alleen meer zekerheid biedt, maar ook noodzakelijk is om dat het recreatiewerk steeds ingewik kelder is geworden. .Vroeger was het een bijzaak. Maar tegenwoordig is het een hoofdzaak in een recreatief product. Het doet er steeds meer toe. De ondernemers die ons inhuren be talen daarvoor en eisen ook kwaliteit Meeliften Texel mag dan een klem gebied zijn met duidelijke grenzen, op recreatief gebied huist er 's zomers een enorme doelgroep. Nu het recreatiewerk is ondergebracht bij een grotere orga nisatie kan worden meegelift" op de kennis die daar is opgebouwd, maar ook gebruik worden gemaakt van materialen die daar in grote getale voorhanden zijn. Van Eunen: ,.Er zit bij RWN een vent die zich al meer dan zes jaar alleen bezig houdt met het organiseren van evenementen Hij heeft daar allerlei materiaal voor en kan verschillende shows verzorgen. Dat is van zo n hoge kwaliteit, daar konden wij eerder gewoon niet aan tippen." Hij erkent dat daar ook een hoger prijskaartje aan hangt, al is ook daar veel differentiatie in mogelijk. „Het is net hoeveel toeters en bellen je wilt." Komend jaar biedt RWN op Texel, net als voorheen het eilandelijke recrea tiewerk. drie diensten aan: personeel voor recreatiewerk bij vakantie- bedrijven en de noodopvang in Mo tel Texel, een mobiel team dat op verschillende punten actief zal zijn waaronder de noodcamping en de evenementenverzorging, al dan met met hulp van overkantse recreatie mensen. Wordt het druk, dan kan nu geput worden uit een enorm reservoir van mensen „Een heerlijk idee", ver zucht Van Eunen, die voorheen ziekte of plotseling toeloop met een groep van zestig medewerkers moest opvangen „We hebben een reserve lijst", bevestigt De Wit. Klankbord Om na te gaan welke kant Texel op wil met het recreatiewerk gaat Oda de Wit een klankbord" instellen. In deze groep moeten afnemers van de RWN-diensten, de VVV gemeente en andere betrokkenen zitting ne- Aan het Alkwaard College, afdeling Bergen, heeft Dilly Feenstra (23) het diploma doktersassistente behaald. Tijdens deze 3-jarige opleiding heeft ze praktijkervaring opgedaan door middel van stages in het Gemini-zie- kenhuis en bij diverse huisartsen in Noordholland. is voor het eiland. Het moet hier geen overkantse eenheidsworst worden Ze stipt aan dat het mobiel team een bfelangrijke taak heeft ten aanzien van de leefbaarheid. „Je kunt met gerichte acties proberen het rond hang- en verveelgedrag van jongeren aan te pakken. Het moet het samen gaan van toeristen en inwoners ver soepelen." De medewerkers hebben in de Boys kantine een bijzonder geschikte vaste stek Het is nooit een probleem om vrijwilligers te krijgen, ook al zijn de eisen die aan hen worden gesteld hoog. „Zeker voor Texel loopt het storm. De eilanduitstraling, waar schijnlijk" aldus Oda de Wit „Wij zijn als overkanters wel eens jaloers ge weest op Frank. Als wij mensen no dig hadden moesten we een enorme wervingscampagne starten. Hij zette een lullig klem advertentietje en kreeg honderden brieven..." Alle medewerkers krijgen slechts één weekend specifieke training. Maar in dat weekend wordt dan ook bijzonder veel gepropt. ,We willen wel meer, maar ja zuinigheid." Het samengaan van de werkzaamhe den in RWN zal op den duur meer kosten voor de afnemers van de dien sten inhouden De gemeente heeft als „bruidsschat" een som meegege ven, zodat het mobiel team in ieder geval vijf jaar actief blijft op het eiland De kostenstijging voor vakantie- bedrijven gaat geleidelijk „Boven dien willen we een gedifferentieerd product aanbieden in de toekomst. Dan kan een ondernemer zelf kiezen wat en voor hoeveel geld hij wil afne- namelijk de mensen Er zijn al bedrij ven die liever willen dat we een totaalproduct verzorgen en hen aan het eind van het seizoen een rekening geven. Uit gesprekken met onderne mers willen we afleiden wat ze het liefst willen. Daar stemmen we ons aanbod op af." Niet favoriet Jordy Vinke, maar Wobbe van de Kieboom is de nieuwe clubkampioen van Wieler vereniging Texel. Zaterdag ver sloeg hij Vinke in een rechtstreeks duel. Rondenlang reed het duo voor de anderen uit, waarna Van de Kieboom in de eindsprint over de sterkste benen bleek te beschik ken. Al na enkele van de 55 ronden op de wielerbaan in Den Burg gooide Vinke de knuppel in het hoenderhok. Hij demarreerde uit alle macht. Alleen Van de Kieboom wist weer aan zijn wiel te komen. Een groepje met oud kampioen Theo Boom en de junioren Joost Bakker en Yvo Witte probeerde nog aansluiting te krijgen, maar tever geefs. Het drietal werd na een aantal ronden ingelopen door een achtervol gende groep Joost Bakker moest halverwege zelfs de strijd staken. Boom wist nog wel beslag te leggen op de derde plaats, voor Yvo Witte, Loek van Vliet en Willem van Tatenhove In de B-poule, die gelijk met de A- poule startte door het geringe aantal deelnemers, was Otto Goénga duide lijk de beste. Op flinke achterstand volgden Dirk Vinke en Menno Goënga Het kampioenschap van de jeugd werd uitgesteld tot vanavond (18 00 uur op de wielerbaan), omdat een aantal renners wegens een jeugdtriathlon niet van de partij kon zijn Wobbe van de Kieboom (voorop) en Jordy Vinke reden bijna de hele koers samen op kop. (Fok Frans Hopman) Hans van der Klift heeft een imagoprobleem. Men denkt dat hij duur is, maar dat is dus onzin. Een eiken tafel uit grootmoeders tijd voor ƒ65,- moet toch kun nen. Naar de Beerekuil? Wel even je visakte meene men, Waddenhoning, niet ver der gehaald dan 25 km van de Waddenzee. Nu volop te koop bij de vaste verkooppunten. Rondje Texel7 Bij ons elke werkdag! Service Center Texel, 311777. T k verz. telefoonkaarten, onqebruikt, ook p st Tel. 322002 Londen per KLM. Nu re tour voor ƒ190,-. Info en boekingen Reisburo Texel Holland Internatio nal. Gevonden: zwarte poes in Oudeschild Goede ba zen gezocht voor kittens, zwart, wit en cypers Dierenpension Slufterweg, tel. 311477. Aandelen TESO. Gevr aand. a ƒ5,-. ƒ1.000.-. Tel. 0251-655636 Sandwich nu bij JoJo Mode. T.k.: badgeiser, Junkers ƒ100.-. k. geiser, Vaillant ƒ75,-, gasstel, Pelgrim ƒ50 - Tel 322002 Een onbestemd verlangen naar vroeger bekruipt een ieder bij het zien van de oude voorwerpen bi| Hans van der Klift. Het zomeravond-cursus programma ligt voor u klaar bij Atelier de Witte Engel natuurlijk. Texels gezin (4 pers zoekt woonruimte. 800 - huur) Tel 317282 Bespaar ƒ450,- per jaar. Magneet-waterontharders. 2 Stuks a ƒ115,- als set Drie maanden op proef en montage gratis. Tegen kalkaanslag, bel 313637. Sony camcorders Service Center Texel, 311777 3 Soorten Waddenwijn te proeven op de open dag bij Sint Donatus. Wat een luxe deze zomer in Nederland, buiten lek ker warm, binnen heerlijk koel dankzij zonwering van Meyert Laan, tel 318664 Warm hè? Zoek verkoe ling achter de zonwering ven Meyert Laan, tel 318664 Vraag vrijblijvend prijsopgave. De dolle zonneweken van Reisburo Texel Holland In ternational Lloret de Mar 298,-, Costa del Sol ƒ565,-, Chiosƒ575 - Myko- nos ƒ595,-, Gran Canaria 685,-. Alles inkl. vervoer en akkommodatie. Restaurant Vincent. Elke dag geopend 4-gangen menu ƒ45,-. Voor hem en haar: Under- jeans van Frank Rijkaard. Mantje Mode. Carwash Postweg iedere dinsdag en woensdag. Progr. 2 voor ƒ7,-. Voor de zomer al een lek ker bruin kleurtje opdoen kan bij Cecil Underjeans van Frank Rijkaard bij Mantje Mode. Bladmuziek (uit voorraad of snel besteld) en muziek- accessoires (snaren, rieten enz.) koop je bij Nauta Boek, tel. 312495. Strandpaviljoen Paal 9 is alle dagen geopend Street One nu bij Boetiek 22. Vliegtickets, spoorbiljetten, boot- en buskaartjes, reis verzekeringen, visum aanvragen, vreemde va luta. wij verzorgen het perfekt Reisburo Texel Holland International. Wie wil met ons van wo ning ruilen voor het week end van 23. 24, 25 en 26 aug a.s? Ons huis: vrijst, met gr. tuin in de Vlaamse Ardennen (Kruishoutem). 3 sip kmrs. en kunst atelier, alle komfort, 15 min van Gent. Tel./fax: 0032 9 3837761 Herenfiets, splinternieuw. Frame 57 cm 6-klikversn Nu ƒ250,-. Tel. 313637. Voetbaltijd7 Televisietijd! Verkoop en service Ser vice Center Texel, 311777 Wie heeft maandag 11 juni mijn fiets na het examen- feest bij het NIOZ meege nomen? Antoinette Stiehl tel 311476. TJc: modern bankstel. zwart leer ƒ1.250,- en Puch Macho 750.- Tel. 322002. Waterschade? Even aan de Beerekuil-bel hangen. Café Chantant nog steeds op vrijdag in De Karse- boom va 21.00 uur Tot ziens! Frans en Lies. SCT. Satelliet-TV. 311777. Disneyland Parijs, nu met 7 voordeelcheques Info en boekingen Reisburo Texel Holland Internatio nal. Voor een zonnescherm onder kwaliteitsnorm naar Meyert Laan Zonwerin gen, tel. 318664. Te koop grote partij lego met klein opbergkastje voor de kleine stukjes, 250 - Tel 319841. Air Miles bij reizen van Holland International, Arke, Center Pares, Stena Line en KLM-vakanties Ook Air Miles-reserveringen ver zorgen wij voor u, wij zijn officieel agent. Reisburo Texel Holland Internatio nal. Nolda. als je dit leest, gefeliciteerd met je ver jaardag, fijne vakantie, ge zond terug proost' Debby Jan. Gratis af te halen, het zo meravondcursusprogram ma bij Atelier de Witte Engel natuurlijk Rondje Beerekuil. Zwem- bandjes aanbevolen Het is nog met voorbij die mooie zomer. Deze week zonwering bestellen, over 3 weken ophangen. Meyert Laan Zonwerin gen, tel. 318664. Gevr huish. hulp op vrij dag, 6 uur p wk. Goed loon. Tel. 317134 Badmeester gezocht. De Beerekuil. Digitale satellietontvan gers. Informatie en ver kop. Service Center Texel, 311777. Alle jacks, o.a Eddy s. Scotch Soda en lts Noize 30-50% korting bij Boetiek 22. .erkoop van gebruikte bromfietsen Bruining, De Koog, (0222) 317333 Alle jacks, o.a. Eddy's. Scotch Soda en It's Noize 30-50% korting bij Boetiek 22. DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Betaalkaart of contant geld bijsluiten. Brief onder nummer 2,50 extra. Sluittijd maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag). Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Parkstraat 10, Den Burg (Langeveld de Rooy). 7,80 -10,40 13,00 15,60 18,20 20,80 23,40 26,00 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief incl. 17,5% BTW Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Naam Adres I Postcode/plaats: Plaatsen op Advertentiex per plaatsing zetten. Handtekening Wij repareren alle merken ktv. video, radio. CD. sa telliet, camera etc. Ser vice Center Texel, 311777. Bij Cecil al bruin in 20 mi nuten. Carwash Postweg iedere dinsdag en woensdag Progr. 2 voor ƒ7,-. T k bromfiets, merk Puch, 3 jr 3 600 km, z.g.a n vr.pr. ƒ1000.-. Tel 317134. Street One nü bij Boetiek 22. Alle jacks, o.a Eddy's, Scotch Soda en It's Noize 30-50% korting bij Boetiek 22. Cocky's Kapsalon is 6 dagen per week geopend. De enige kapsalon zonder afspraak Tel. 317575. Sandwich Mode. nu bi JoJo heeft per 15 juli 1996 voor verhuur beschikbaar: voor de categorie: doorstromers Kenmerken: aantal kamers kale huurprijs totale huurprijs woonkamer, 4 slaapkamers ƒ745,60 ƒ876,10 (inclusief 125,- voorschot stookkosten Basiscriteria 1 2 economische/maatschappelijke binding inkomen minimaal maximaal jonger dan 65 jaar ƒ32.500,- ƒ51.126,85 ouder dan 65 jaar ƒ28.000,- ƒ51.126,85 3. aantal personen: - minimaal 4 personen - eenoudergezin met minimaal 2 kinderen LET OPU In eerste instantie zal worden toegewezen aan kandidaten met een maximaal inko men tot ƒ51.126,85. Mochten er geen gegadigden zijn, dan zal worden toegewe zen tot een maximaal inkomen van ƒ59.700,-. Inschrijvingen die niet aan de basiscriteria voldoen, worden niet in behandeling genomen en terzijde gelegd. Specifieke criteria: 1. urgentie 2 bewoningsduur a. indien wordt ingeschreven door een woningzoekende die een huurwoning achterlaat met een huidige huurprijs van ƒ600,- per maand of minder, dan krijgt deze de woning toegewezen. Inschrijvingen dienen uiterlijk 25 juni 1996 op het kantoor van de Woningstichting Texel, Postbus 100, 1790 AC Den Burg te zijn ont vangen. Te laat ontvangen én niet volledig ingevulde inschrijfformulieren worden niet in de toewijzing meegenomen. Bij eventuele toewijzing vindt een inkomens- toets plaats. Woningzoekenden dienen te voldoen aan de criteria van de Huisvestingsverordening Texel 1994 voortiet krijgen van een Huisvestingsvergunning.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 3