Sterren houden het niet droog op de Koger Brink Kinderkoor zingt met Senior Choir TEXELSE f COURANT Sterrenslag ----- Het afsluitende onderdeel op het Molenkoog combineert muziek met water Training vervalt Judo-examens Aparte herdenking wordt niet hersteld Coffeeshops op Texel ongewenst (links) heeft Peter R. de Vries zojuist van de loopplank geduwd. ontiwtetert Wie nog enkele bekende Nederlan ders wil zien moet vandaag nog naar het Koger dorpsplein. Daar wordt het laatste onderdeel van Avro's Sterren slag afgewikkeld, waarna de prijs uitreiking wordt gehouden Donderdag verschijnt een nieuwe lichting voor de derde opnameserie. Ook dan wordt 's ochtends gefilmd in het bos naast hotel Opdum en 's mid dags op het strand bij paal 33. Vrijdag is het eerste onderdeel achter Calluna, waarna koers wordt gezet naar de Brink Deze Sterrenslag-af- levering eindigt wederom op het dorpsplein. DINSDAG 18 JUNI 1996 Ron is weer aan het entertainen", stoten de fotografen de roddelbladen elkaar aan Brandsteder laat zich fotogra- n door een meisje in het publiek. Als hij weer doorloopt, iktzij met wijde armgebaren haar vriendinnen duidelijk hoe >tde poster wordt die ze van haar kiekje zal laten maken, iterren van dichtbij bekijken is nog een week lang mogelijk Texel, dat het decor vormt van Avro's Sterrenslag. De else Courant werpt een blik achter de schermen. el je", zegt Ron Brandsteder, uwe met de bus van het hotel de set reden, kwamen we langs ension waar ik zo rond 1955 als mi|n vakanties doorbracht Pen- Erica. Nog net als toen, met die eerker. De huidige voorzitter van Michael van Praag, bracht daar snmet ons ook enkele vakanties wéén van de lange pauzes tus- de opnamen borrelen de jeugd- menngen op bij de lange presen- aiswe voor een gesprekje bij de eraan tafel schuiven. De meest gewinterde deelnemer aan Is Sterrenslag weet op Texel de rite vinden. „Beginjaren zes- m ik wel op het plein bij De im in Den Burg Het was neg gezellig klem. Nu is het geworden. Eigenlijk kom ik in februari. Bruine bonen, jjen, dikke truien, dat gevoel, dan méér van het eiland' ndsteder ifean Boelen kent het eiland 'alle goed. ,,lk kom hier regel- even uitwaaien", meldt ze. d bereikbaar vanuit de Rand en het eiland is groot genoeg het niet gauw verveelt. Ja, dit beetje thuiskomen." /Eyk heeft ook Texel-ervaring nik zeven jaar getrouwd was, aar of vijfentwintig geleden, was het eiland voor de radio met andere Willem Ruis. We wilden Texels lam eten, maar dat nergens te bestellen De tijden eranderd, want lamsvlees prijkt vele restaurants op het menu. Beft wel onthouden dat het vlees is, wat door kenner Joop khekke wordt bevestigd. „Voor aten door de zeewind", weet de „Het is werkelijk zo. Een heide- ap is zoeter." Braakhekke ver- op bekend terrein Vorig jaar if onder uitmuntende weersom- ligheden op deze lokatie (paal en van de vier Texelse afleve- nop voor zijn programma, waar op het strand kookte en gebruik te van ingrediënten uit zee elnemers vermaken zich best in 'ie van paviljoen Vliezicht, die de koude noordenwind De serveerster heeft in de gaten waar sterren van Een schaal met bitterballen en als zij op een dien een glas bier overhoudt, is Eyk er als de kippen bij Ge- buikomvang laat de pianist geneugten des levens goed smaken Hij hoeft zich met in te hou den, want hij fungeert deze dagen als scheidsrechter. Maya Eksteen onttrekt zich een beetje aan het gewoel Verdiept in een dik boek brengt ze de tijd door. „Ja, als de pauzes nog langer duren, lees ik het wel uit', lacht de pre sentatrice van „Lief en Leed". „Ik wil met de hele dag kletsen, dat gaat ten koste van mijn stem. Zondag heb ik weer live opnamen, dus dan moet ik in vorm zijn." Misdaadjournalist Peter R de Vries doodt de tijd niet met het lezen van een detective, zoals men wellicht zou verwachten. Ontspannen geniet hij van de opnamedagen „Heerlijk om er even uit te zijn. Het is alweer 25 jaar geleden dat ik hier een paar va kanties doorbracht. Nee, voor mijn werk heb ik jullie eiland nooit be zocht." Handtekeningenjagers kwamen aan hun trekken. Hier bij Vivian Boelen. Privé met hun telekanonnen vormen een apart groepje tijdens de opna men Macho opmerkingen makend dollen ze elkaar, maar steeds met eén oog op de set gericht. Altijd klaar voor de plaat van het jaar. Een makkelijk klusje ditmaal, want ze hoe ven zich niet in de struiken of de dak goot te verstoppen om onthullende Letterlijk hoogtepunt van de survival bij Calluna. Een lint vormt de grens tegen potte- kijkers. Maar wie dat echt wil, kan makkelijk even binnenlopen voor een praatje. Als de sterren geen zin heb ben. laten ze dat wel blijken Martin Trap meldt zich op het strand, op zoek naar Ron Brandsteder. De Texelse René Froger wil de tv-ster even de hand schudden, omdat ze elkaar nog kennen van een aflevering van de Honeymoon Quiz Brandsteder onttrekt zich niet aan de publieke belangstelling „Je kunt met de vruchten plukken van de bekend heid en de nadelen met accepteren", klinkt het filosofisch. Dat blijkt ook wel uit de wijze waarop hij zich over de set beweegt relaxed en leuk reagerend op commentaar van de toe schouwers. De „paparazzi" van o.a Story en foto's van de kroonprins en zijn vrien din te maken. De sterren werken mee en poseren gewillig als dat van hen wordt verlangd Ze zullen er ook wel eens mal van worden, steeds die camera's, telkens weer moeten lachen. Als ze voor de zoveelste maal op de kiek gaan, hou den de drie team-aanvoerders, Ron Brandsteder, Joop Braakhekke en de zanger Serge (van Saskia) er zingend de moed in. „Drie kleine kleutertjes die zaten op een hek", klinkt het melig Het hek is van een hok met Texelse schapen, die een rol spelen bij het onderdeel „Schaapjes op het droge brengen" op de Brink in De Koog. Het publiek mort, want men moet lang wachten en „er gebeurt niks". was getuige van de finale op het Koger dorpsplein. Donderdagmiddag, op de eerste opnamedag, was er nog een excuus voor de vertraging (veiligheidsboten konden met komen) Een dag later duurt het telkens ongeveer anderhalf uur voordat de camera's snorren. Soms beginnen de opnamen pas op het tijdstip waarop het onderdeel vol gens schema zou zijn afgelopen „1, 2, 3, 4. komt er nog wat van. 5, 6. 7, 8 we wachten al zo lang", heft een aantal toeschouwers aan. Eindredacteur en uitvoerend produ cent Enno van Tulder toont begrip. Ik zou ook het liefst op het afgespro ken tijdstip beginnen. Maar op de eerste opnamedag zijn er altijd be paalde logistieke problemen. Ik ver wacht dat de volgende opnamen vlot ter verlopen Het publiek wordt niet bij de opnamen betrokken, zoals in de Sterrenslag- krant van Avro-zijde was gesugge reerd. De toeschouwers kunnen zich hooguit vergapen aan al die bekende gezichten. Het publiek dient vooral als decor en daarover toont producent Van Tulder zich tevreden Zelfs over de opnamen bij paal 33, die mager waren bezocht, is hij te spreken „De beelden zagen er prima uit." Een inwoonster van De Koog vindt het maar niks „Flauw gedoe hier En noemen ze dit prominenten? Die Braakhekke zeker, die op tv altijd met zijn vingers aan het eten zit Bij de opnamen achter zwemparadijs Calluna, waar een survival wordt af gewerkt, denkt een groep school jeugd er anders over „We hebben een T, we hebben een I, we hebben een M", juichen ze „spetter" Tim Im mers toe. Immers, bekend van Goede Tijden Slechte Tijden en de Top 40, begroet hen met twee opgestoken armen Tijdens de spelletjes blijft Im mers ijdel op zijn imago letten: hoe wel gestoken in sporttenue houdt hij zijn indrukwekkende armbanden om Op papier ziet de survival er specta culair uit, maar in de praktijk valt het wel mee Op de heuvel in 't Kerckeland hebben de medewerkers een metershoge stellage gebouwd, waar de sterren met een kabelbaan vanaf moeten Een touwladderwand en hangbrug zijn andere lastige ob stakels De deelnemers nemen de hindernissen vrij soepel, spektakel blijft uit. Zangeres Saskia: „Tegen de hangbrug zag ik meer op dan tegen de kabelbaan Je weet gewoon dat de Avro voor optimale veiligheid zorgt. Maar mijn conditie valt tegen Ik doe aan tennis en ballet, maar ik denk dat ik ook moet gaan hardlopen. Anders weet ik niet of ik volgend jaar weer kan meedoen. Je moet dit toch een beetje serieus benaderen, als je er niks van bakt is het sneu voor je team." Pas vrijdagmiddag op de Brink slaat de vlam in de pan als Joop Braakhekke, coach van het team van de publieke omroep, de smalle loop plank over het water uitprobeert. Peter de Vries sluipt stiekem achter hem aan om Braakhekke uit balans te brengen, maar krijgt zelf een onver wachte duw in de rug van Tim Immers en valt te water. Als hij weer op de kant kruipt, zet hij de achtervolging in. In paniek springt Immers in een hok met schapen, maar de sterke De Vries grijpt hem in de kladden. Zo maakt ook Immers kennis met de Koger Brink. Als een blonde popster gaat hij te water, als een vies moddermannetje duikt hij weer op. Hilariteit en voer voor de fotografen Tonny Eyk had als scheidsrechter een serieuze taak. Met diverse glijpartijen is het spel op de Brink trouwens het leukste onder deel van de twee opnamedagen Al leen Maya Eksteen denkt daar an ders over. Bij het polsstokspringen maakt zij een verkeerde landing en verdraait haar knie. Het ziet er ernstig uit, maar fysiotherapeut Guido Maas weet haar weer op te lappen Het opgeluchte publiek geeft beiden een warm applaus en van zoiets lééf je als ster Hinkend is Maya bij het volgende onderdeel weer present „Ik heb al met de programmamakers gebeid over de uitzending van zondag. Tus sen het publiek lopen, zoals ik ge wend ben, zal niet lukken, dus mis schien moet ik ditmaal zittend presenteren. Tja. lees ik een boek om m'n stem te sparen, blesseer ik m'n been.. Koger dorpsplein mondt uit in een echte finale, zowel door het span nende spelverloop (alle teams heb ben nog kansen om te winnen) als door het enorme aantal toeschou wers Voor sommige sterren is het nog hard werken geblazen met de antieke brandweerpomp van het Agrarisch Museum in De Waal. Met hun glimmende oude wagen is ook de Texelse brandweer prominent aan wezig. Tot slot mag hotelier Harry Wuis het laatste woord spreken en captain Brandsteder van het RTL-team de overwinningsbeker uitreiken De ster ren gaan terug naar het hotel en ma ken na twee dagen plaats voor een nieuwe lading. Deze week nog drie maal in theater Texel. Tekst en foto s: Frans Hopman. 1 Ron Brandsteder helpt Maya Eksteen op het droge na haar ongelukkige landing in de Brink Het kinderkoor van de Muziek- en Dansschool brengt zondag in de Katholieke kerk in Den Burg een aantal liedjes van het repertoire ten gehore. Aansluitend volgt een gastoptreden van het Senior Choir van de Europese School in Brus sel. Het optreden begint om 19.00 uur. Het Texelse kinderkoor is in een paar jaar tijd uitgegroeid van 25 naar 40 leden, variërend van 7 tot 12 jaar Het koor staat onder leiding van Manken Stovenck. Het repertoire omvat vro lijke liedjes Vorig jaar trad het koor op met de Georgische groep Kereoni. Het koor zingt ook regelmatig in de Gollards en in Samen Eén. Het Senior Choir omvat 55 leden van 13 tot 18 jaar. In verband met de exa mens zijn er van hen 40 op Texel Het koor staat onder leiding van Wolf Die ter Schafer. Ondanks een jaarlijks verloop van 25 procent, wordt de kwaliteit elk jaar beter Twee jaar ge leden maakten ze een trip naar Oxford, Culham en Abingdon in En- Met als motto „Muzikaal Water- onthaal" is er zaterdag in en rond zwembad Molenkoog van alles te beleven Onder auspiciën van de Welzijnstichting en de muziekschool zorgen Texelse ensembles die zich het afgelopen jaar hebben bewezen voor de muzikale omlijsting. Groepen die het leuk vinden om op te treden kunnen zich tot vrijdag opgeven in dorpshuis d'Ouwe Ulo. Het zwembad is toegankelijk op vertoon van een abonnement of een dagkaartje De laatste seizoenstraining van De Mareis, die vanavond zou worden gehouden, vervalt. In verband met de voetbalwedstrijd Nederland-Enge- land wordt een erg lage opkomst ver wacht. In De Ferrever worden woensdag judo-examens gehouden. Deelne mers verschijnen om 14,00 uur op de mat. Publiek is welkom. Judoka's die voor een band gaan dienen ƒ5.- mee te nemen en voor een slip 2,50 geland. Vorig jaar hadden ze een uit wisseling met het Tjechische koor Cantamus, met vier concerten in Praag Het koor is nu op Waddentoer- nee en zeilt met een klipper langs de verschillende eilanden. Het repertoire is heel divers, van reli gieuze liederen in het Duits, Italiaans en Latijn tot Afrikaanse spirituals en populaire musicalnummers. Aan het slot van het optreden zingen beide koren gezamenlijk een lied De toe gang is gratis Ook volgend jaar zal op de Geor gische begraafplaats geen officiële plechtigheid plaatsvinden. De wi|ze waarop de dodenherdenking op 4 mei j.l werd georganiseerd, is goed be vallen, zo blijkt uit een gemeentelijke evaluatie Wel kan volgens burgemeester W van Rappard de bijeenkomst in de Ned Hervormde kerk en de kransleg- ging op de Algemene Begraafplaats in Den Burg op een aantal punten nog worden verbeterd. Tijdens een gister avond gehouden commissiever gadering uitte alleen Paul Kikkert (Texels Belang) kritiek Hij vond o.a. dat de Texelse vlag op 4 mei op het „Russenkerkhof' met mag ontbre ken. De burgemeester antwoordde dat dat één van de consequenties is van het besluit om geen aparte her- Een ondernemer speelde vorig jaar met de gedachte om een coffeeshop, waar soft drugs verkrijgbaar zijn, op Texel te beginnen. Dat signaal kreeg de gemeente vanuit de Texelse horeca Om de mogelijkheid uit te sluiten dat alsnog iemand in dit „gat in de markt" springt, zal de Algemene Politie Verordening (APV) worden aangescherpt Dit voorstel van b en w werd gistera vond tijdens een commissiever gadering door alle raadsfracties ge steund Toch lieten PvdA en D66 blij ken niet tegen een Texels verkoop punt van softdrugs te zijn. Volgens Pieter de Groot zijn daar in Heerhugowaard goede ervaringen mee opgedaan. Gebruikers worden daar begeleid en de handelaren staan buitenspel De hele commissie pleitte voor een goed Texels drugs beleid Volgens burgemeester Van Rappard wordt daar momenteel aan gewerkt denking meer te houden „We doen het óf goed, öf we doen niets Je kunt met alleen een vlag ophangen en daarna weer wegwezen." Van Rappard erkende dat het besluit bij sommigen onbegrip heeft gewekt „Dat heb ik niet kunnen wegnemen." ...en als een moddermannetje komt het idool weer boven water. Diners .de wraak van misdaadverslaggever was echter zoet

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 7