Sport Seen uitstel meer voor anering slaapplaatsen Surfmarathon tussen Den Helder en Texel Baptisten verbouwden Eben Haezer-kerk Weinig begrip voor Zutphen" Duurproef voor plankzeilers jrfer Paco deed acht minuten te lang over TEXELSE f CouRANT 'riathlonjeugd erk in Brabant idboogschutters iden Texelronde Eilandcompetitie tennis Badminton Tenniskampioenschap is uitgesteld Evert Rikkenberg wielerkampioen Tuusrondje Toernooi: straatvoetbal voor jongeren Kunst Molenkoog verpakt in vier speelobjecten Heri Hodie sluit competities af Boks/De Jong winnen zeilwedstrijd KZVW Leden zwemclub tonen talenten Jachthoornblazers in de prijzen Bewoners Witte Kruislaan houden vast aan bezwaren Zingen met Mannenkoor ■twee Aanrijding 1 9-jarige >Paco Freens uit ulytushoef is er woensdag end niet in geslaagd het leidsrecord surfen rond Texel •beteren. Hij had er twee uur, inuten en 19 seconden voor I. Recordhouder Ron Ruiter er op 14 juni vorig jaar 1 uur, nuten en 11 seconden over, icht minuten minder. Imatig wordt gepoogd het irecord scherper te stellen De s die op deze eer azen, wach- hel ideale weertype: krachtige Iwestelijke wind, liefst na een an rustig weer zodat de bran- iet te hoog is iluatie diende zich woensdag Naast Freens hadden de rsesurfers Richard Straatman, Bakker en Fred de Haan zich le poging aangemeld bij de mg Texelrace, die voor het ken" zou zorgen. Daarnaast nog drie andere surfers mee. buiten mededinging omdat ze uitgingen dat het toch niet zou Van de vier kandidaten kwa- ir slechts twee op de finish bij sb§aan Nummer twee was Ruud ir die over het rondje twee uur, nnulen en drie seconden deed. Jiylee anderen strandden voortij- jtmet lukte, wijt Paco Freens irkeerde materiaalkeus Bij de VRIJDAG 21 JUNI 1996 De nog fitte Paco Freens na aankomst bij paal 9 in gesprek met Wleb van den Berg van de Stichting Texelrace (Foto Harry de Graat) start waaide het nog niet zo hard en daar had hij zijn spullen op afge stemd Toen hij tijdens de tocht merkte dat de wind flink aanwak kerde, begreep hij al dat het moeilijk zou worden Evengoed zijn de snelheden die surfers onder deze weerscondities kunnen bereiken, indrukwekkend Het afleggen van een rondje Texel in twee uur betekent dat af en toe meer dan vijftig kilometer per uur wordt gevaren. Motorboten die deze snel heid in de branding kunnen halen zijn er niet, zodat van begeleiding moet worden afgezien. Kandidaten voor het ronderecord varen dan ook voor eigen risico. Natuurlijk wordt er op de kant wel opgelet, onder andere door de kustwacht vanaf de vuurtoren, maar voor de rest houden de mensen van de Stichting Texelrace zich alleen bezig met de registratie. Brabantse Rijkevoort heeft 'ki xelse triathlonjeugd sporen urt alen. In een sterk veld van {jongens en 15 meisjes wer- ■prijzen weggekaapt, onder rede eerste door Robert Bak- iven |eugdige atleten startten perfecte omstandigheden Haan Ran kroop na het zwem- eerste op de kant in 10.53 len halve minuut later volgde ikker. tets zette Robert Bakker orde Door een supersnelle fiets te hij de wedstrijd naar zijn gevolgd door zijn broer Erik. ;ers, Jeroen Huizinga en Jan Appel werd het loop- gestart. Sebastiaan Ran ioger volgden op enkele tig handboogschutters tre- kndag op de speelweide aan Jegelanderweg in De Dennen elkaar in het strijdperk. Het onde-toernooi wordt geor eerd door de Eilandschutters gintom 10.30 uur. ixelronde kent eigenlijk twee »ien Individueel komen de ers in zes categoriën tegen el- t. terwijl de acht verenigingen elnemen elkaar om de wissel- bestrijden. Vorig jaar veroverde Itreffers uit Schagen deze tro- oor de tweede achtereen- tde keer. De Noordhollandse ers krijgen een zware dobber el team van Frederik Hendrik uit flat tien deelnemers heeft gese- 'd De toegang tot het terrein aatsbosbeheer is gratis. Tijdens het lopen veranderden de posities nauwelijks, zodat Robert Bakker met de eerste prijs naar huis ging in de snelle tijd van 1 07.58. Erik Bakker liet 110 48 noteren. Jan Dan- kers 1 12.29, Jeroen Huizinga 1 14.20, Robert-Jan Appel 1 15.21, Sebastiaan Ran 1.18.11 em Kim Kooger 1.26 34. Deuce 8 30 uur H de Porto-A. Westerlaken 9 30 uur J. Joosten-L. Mantel 9 30 uur J Beerling-F. Schraag 20 00 uur W. Oosterhof-J Zoetelief Heri Hodie 9.00 uur E, v. Bommel-E Kossen 10.00 uur C. Stolk-M. v d Wetering 10.00 uur H. Schraag-R. Verduyn 19 00 uur den Braven/Stark-Vinke/v Aken 20.00 uur H Maas-F Stolk Koogerslag 9.00 uur A. Kamstra-I. Westerlaken 10.00 uur N Erwich-R. Siebinga 10.00 uur J. Goënga-V. Koot Oosterend 9.00 uur P. Witte-B v. Veen 9.00 uur T v. Koppen- v d Wetering 10.00 uur L. Saal-M Land Uitslagen: C. Stolk-L Saai 2-0; den BraverVSlark- Boon/Bloem 2-0: H Schraag-H de Porto 1-1, I Weslerlaken-B v.d Wetering 2-0, J Zoeteliet-R. Mulder 2-0; R v d Bent-A Heidstra 2-0, A Kamslra V Koot 2-0, E Kossen-A. Heidstra 2-0; T v Koppen- V Koot 2-0, D Bol-M Land 1-1 D Bol-M v.d We- tering2-0.J Beerlmg-P Witte 1-1 W Oosterhot-H Maas 1-1; Boekel/Beers-Boon/Bloem 2-0, T v Kop pen-I. Westerlaken 1-1, T v Koppen-J Goênga2-0; H. Bakker-E Dankers2-0;A Kamstra-J. Goénga 2-0. Maandagavond 24 juni houdt Bad mintonclub Texel in sporthal Ons Genoegen haar laatste trainings avond van het seizoen. Wanneer het nieuwe seizoen weer begint, wordt via dit medium bekendgemaakt. De Open Texelse tenniskam pioenschappen, die binnenkort op de banen bij de Stappelandhal in De Koog zouden starten, zijn uitgesteld Veel deelnemers hebben het mo menteel te druk met de voorbereidin gen voor het seizoen of zijn zelf op vakantie. De wedstrijden worden nu gehouden van 16 augustus lot en met 25 augustus. Wie zich al heeft opgegeven hoeft dat met opnieuw te doen Nieuwe deelne mers zijn welkom, aanmelden kan via tel 32 70 00 Dankzij een scherpe eindsprint heeft Evert Rikkenberg het club kampioenschap van Wielerver eniging Texel bij de jeugd veroverd. Op de wielerbaan in Den Burg kwam hij dinsdagavond al vroeg in de wed strijd op kop met Robert Jan Appel en Erwin Goénga. Een halve ronde voor de finish probeerde Erwin Goénga alleen weg te komen. Hij kwam als eerste door de laatste bocht, maar werd toen voorbij gereden door zijn twee rivalen Uitslag: <J12>1 Evert Rikkenberg. 2.Robert Jan Appel. 3 Erwin Goénga 4.Sebastiaan Ran Texelse catamaranzeilers kunnen zondag weer hun eigen Ronde om Texel varen, het Tuusrondje Deze toertocht begint en eindigt bij paal 33. Tussen 9.00 en 10.00 uur is daar de inschrijving en na afloop staat in het clubgebouw van de Cocksdorper Kustzeilvereniging een Chinese maaltijd klaar. Onderweg wordt een tussenstop gemaakt bij paal 9. Con sumpties en maaltijd zijn voor reke ning van de deelnemers Windsurfers wagen zondag voor de vijftiende keer de oversteek van Den Helder naar De Cocksdorp en terug. De Waddenzee-marathon over circa vijftig kilometer start om 10.40 uur bij Lands End, op het moment dat de veerboot de haven heeft verlaten. De tien besten wor den door de organiserende Windsurfclub Texel uitgenodigd voor de Texel Race, die op 21 sep tember wordt gevaren. De surfmarathon die vijftien jaar gel den is opgezet met de Helderse windsurfclub Lutje, is uitgegroeid tot een marathonklassieker De zwaarte van de oversteek wordt voor een groot deel bepaald door de wind. In combinatie met stromingen en golven kunnen de zeilers flink op de proef worden gesteld Na de start bij Lands End koersen de surfers af op Oudeschild, waar om veiligheidsredenen tussen het haven hoofd en een betonningsboei door moet worden gevaren. Het keerpunt is bij de Vlakte van Kerken, de zand plaat bij De Cocksdorp. Dan richten Op het veld van zwembad Mo lenkoog wordt zondag een straat voetbaltoernooi voor jongeren ge houden. De aanvang is 17.00 uur en publiek is welkom. Na afloop is voor de deelnemers een barbecue. Vorig jaar was het straatvoetbal- toernóoi van het jeugd en jongeren werk een daverend succes Caravan Plaza werd toen de winnaar van de wisseltrofee. Dit jaar is het team pre sent om de titel te verdedigen Dat wofdt een zware taak. Nog zeven andere ploegen, bestaande uit caravanjeugd. radiopiraten Time Out- en snackbarhangers werpen zich in de strijd. De entree is gratis Na de nieuwbouw bij zwembad Molenkoog mocht geld worden besteed aan een kunstwerk. Geko zen is voor een compromis tussen kunst en speelobjecten. De kosten bedragen zo n ƒ27.000,-. Ontwerpers van de objecten zijn de dames De Jong en Van der Wiel. Zij hebben hun project de titel ..Kopje onder" meegegeven De vier toestel len zijn geënt op de klassieke wip. glijbaan en klimrek Maar er is iets bijzonders mee gedaan Zo moet bij de glijbaan bijvoorbeeld éérst worden gegleden en dan pas geklommen De toestellen zijn allemaal op en bij het terras van de kiosk gesitueerd. Technici hebben zich over de plan nen gebogen. Om financièle redenen is een bronzen konijn uit het project geschrapt en ook wordt de uitvoering van simpele rode baksteen in plaats van de duurdere blauwe tegels. De provincie levert een financiële bij drage. Het is de bedoeling dat de kunstige speelobjecten vóór volgend zwem- seizoen klaar zijn de plankzeilers zich op Dijkmans huizen. waar in het gebouw van de windsurfclub wordt gepauzeerd en een consumptie klaar staat. Als de surfers zijn afgestempeld, starten ze voor het laatste traject, de lastige passage van het Marsdiep naar Den Helder. Omstreeks 16.00 uur worden de surfers bij Lands End verwacht Voldoende veiligheidsboten begelei den de surfers en langs de dijk rijdt een auto met trailer om gestrande surfers en hun materiaal op te pikken Dankzij de selectieprocedure s voor het Nederlands Kampioenschap en de Texel Race, zijn verschillende nationale toppers van de partij Zeker is de komst van Alexander Hoekstra. Ook Stephen van den Berg gaat via deze wedstrijd proberen een start bewijs voor de Texel Race te be machtigen, Voor de leden van Windsurfclub Texel telt de marathon mee voor het clubkampioenschap. De prijsuitreiking vindt omstreeks 17.00 uur plaats in de serre van Lands End. Onder de deelnemers worden surfartikelen van gerenom meerde merken verloot Door tennisvereniging Heri Hodie werd dit voorjaar met drie teams deelgenomen aan de diverse com petities. Twee ervan haalden een eerste plaats. Het dinsdagochtend-damesteam, be staande uit Corrie den Braven, Jolanda Stark. Linda de Bloois en Anneke Saai, kwam uit in de derde klasse van de kringcompetitie Noor derkwartier in een poule met zes an dere teams, er werd een halve com petitie afgewerkt. De dames presteerden duidelijk beter dan het voorgaande jaar. Eindigden ze toen nog halverwege hun poule, dit jaar behaalden ze in een nek-aan-nek- race tegen de ploeg uit Schagen de eerste plaats. De promotiewedstrijd tegen Julianadorp uit de parallelpoule werd helaas niet in winst omgezet. Het donderdagochtend-damesteam (Els Ooyevaar, Mieke v d Bent, Ria Zoetelief. Regien de Boer en Ditte Westdorp) boekte een zeer riante overwinning in de eerste klasse van de kringcompetitie Noorderkwartier. Ze lieten slechts drie van de 24 te behalen punten liggen. Hun poule bestond uit vier teams: er werd een volledige competitie gespeeld De bekerwedstrijd tegen Schagerbrug ging met 3-1 verloren. Het jeugdteam van de vereniging speelde in de tweede districtsklasse Noord-Holland-Noord gemengde jeugd tot en met 18 jaar. Ingrid Saai, Alicia Saai, Dirk-Jan Saai, Niels den Braven en Mikel Knippenberg weer den zich kranig in een hogere leeftijdsklasse dan het voorgaande jaar. Een goede start mocht niet voor komen dat ze in bun poule van in to taal acht teams in een halve competitieronde een na onderste werden. Nimmer hadden de wat min dere resultaten invloed op de team geest: deze bleef tot het einde toe leuk en gezellig. Ondanks een diskwalificatie in de eerste- manche hebben Hermann Boks en Helma de Jong de eerste clubwedstrijd van catamaranvere niging KZVW gewonnen. Er werden totaal drie manches gevaren. In de voorste gelederen werd hevig gestreden Het Alkmaarse echtpaar Lub zeilde scherp, evenals Henk Prins jr./Amta Ran op een nieuwe Dart 18 en Rogier Kruger/llse Brommersma op de clubboot Prindle 16. Ook Rene Jager en Kees Mets jr. zeilden voorin mee, maar wegens hun hoge handicap (Prindle 19) scoorden ze niet hoog in het klasse ment. Zestien leden van zwem- en poloclub TX '71 hebben deelgenomen aan een uitwisseling in Midwoud. De Texelse jeugd toonden daar hun talenten, want er werden diverse ereplaatsen in de wacht gesleept. Eerste plaatsen waren er voor Niek van Egmond (jongens onder 9 jaar), Ruben Verkaart (zelfs twee keer), Erwin Terpstra (onder 11 jaar), Lea van der Zee (meisjes onder 13 jaar). Wouter Dogger (jongens onder 13 jaar) en Robin Adema. Zij behaalden ook verschillende tweede en derde plaatsen Bij de meisjes onder 11 jaar werd Patricia Hoogewoning tweede op de 25 m rugslag. Zondag kwam de Texelse ploeg tijdens de estafette drie seconden tekort voor de overwinning. Tijdens de uitwisseling was er ook aandacht voor ontspanning: o.a een tocht met de stoomtrein en zelf mar sepein maken in het Bakkerij museum. De Texelse jachthoomblazers zijn zaterdag op de Countryfair in Ridderkerk tweede geworden. Er streden zeven groepen om de „Heeren van Ruysdaeltrofee". De Texelse blazers deden vroeger wel vaker mee aan overkantse con coursen, maar nu de groep tot vier mensen is geslonken kan dat met meer Voor dergelijke optredens zijn minimaal zes blazers vereist Hetty Kooger. Marga Zandstra, Jan Feikema en Richard Zandstra speel den de hele zaterdag op verschil lende plaatsen op de Fair. De jury waardeerde de muzikaliteit van de Texelaars en lette streng op het ge lijk inzetten De vier waren in jacht- kledij gehuld De tweede plaats leverde geen trofee op, maar de vier kregen wel een herinneringsinsigne. De buurtbewoners van de Witte Kruislaan zijn niet van plan het be zwaar tegen de bouw van wonin gen van Jan Koorn in te trekken. Bemiddeling door de gemeente en verschillende compromis voorstellen van de architect zorg den niet voor wijziging van stand punten. Wethouder Schilling zei dinsdag avond tegen de raadscommissie voor ruimtelijk en huisvestingsbeleid dat alsnog een artikel 19 procedure in gang is gezet, maar dat er dus wel bezwaren zijn te verwachten. Archi tect Koorn had het bouwplan zodanig aangepast dat de bijgebouwen 30 cm kleiner worden en ramen in dak kapellen van ondoorzichtig materiaal worden De overschrijding van de achtergevelrooilijn met 120 bleef echter bestaan. Dick Drijver van Texels Belang had weinig waardering voor de buurtbe woners. Jk snap ze met. Die wonin gen komen er toch wel Huizen van acht meter diep zijn niet meer van deze tijd." Hij vroeg om nog een bemiddelingspoging, maar daar ging de wethouder niet in mee. ..Als de buurt een formele procedure wil is daar niets meer aan te doen." Het verhaal gaat nu als volgt; de ge meente legt vanaf maandag het bouwvoornemen twee weken ter vi sie. ledereen kan daartegen binnen die periode bezwaar maken. Inzenders worden gehoord, waarna het college een standpunt inneemt. De provincie wordt vervolgens ge vraagd om een verklaring van geen bezwaar. Krijgen de bezwaarmakers nul op het rekest, dan kunnen zij beroep instel len bij de rechtbank. Als ook de rech ter het bezwaar van de hand wijst kunnen de indieners nog naar de Raad van State. Volgens de gemeente moet op een vertraging van drie tot vier maanden worden gerekend. In de Ned Hervormde kerk van De Cocksdorp is zondagavond de eerste zomeravondzangdienst. aanvang 19.30 uur. Het betreft een uurtje ont spannen zingen voor iedereen Be zoekers kunnen zelf opgeven welke liederen men wil zingen. Het Texels Christelijk Mannenkoor verleent me dewerking Phen, eigenaar van drie cam- 3an de Koger Kamperfoelie- moet slaapplaatsen inleve- ''e afspraak is gemaakt met imeente. In ruil daarvoor 4e ondernemer zomer den bouwen. Hij houdt zich niet aan die sanerings- lak. waardoor hij dinsdag- un de raadscommissie voor slijken huisvestingsbeleid op Tl sympathie kon rekenen. >Praak over de sanering van aaPplaatsen op de campings januari '96 is gemaakt in '92. "amber vorig jaar bleek dat inbet niet kon waarmaken Hij "a gemeente de reductie te 'uitsmeren over de jaren '96 tot •waren daar bepaald niet blij 'e gaven 2utphen een aan- !rPt schema op. Hij diende in ln '97 200 (dus totaal 400) i»h 8n 'e saneren Bijko- W bepaling was het verbod om laren toercaravans op te I Dit °P camping De Luwe Bos- amdat de overige slaap- 1 stacaravans betreffen De eigenaren daarvan genieten huur- bescherming en kunnen via de rech ter een ontruimingsactie met twee tot wel tien jaar vertragen De commis sie voor ruimtelijk en huisvestings beleid vond dit een goed plan. Uitsmeren In januari van dit jaar liet Zutphen weten het met eens te zijn met het aangescherpte schema Hij wil min stens vijftig toercaravans op de Luwe Boshoek kunnen blijven plaatsen Hij vroeg de gemeente 394 slaapplaat sen te mogen saneren, uitgesmeerd over '96 tot en met '98 en de laatste tien in 1999 Het college besluit in februari dat Zutphen voor '98 alle slaapplaatsen, dus ook die tien laatste, moet hebben ingeleverd Dit is dus een ver soepeling ten aanzien van het eer dere voorstel. Rechtzaak Er is in deze zaak nog iets anders aan de hand Een van de campings van Zutphen ('t Coogherveld) is verpacht aan familie Ruis. Zij raken hun mid delen van bestaan kwijt door de ge dwongen reductie van slaapplaatsen. De commissie ROH besluit in februari dat als de gemeente de soepeler re geling voor Zutphen hanteert, Ruis daar ook voordeel van moet hebben. Tussen Ruis en Zutphen loopt een rechtzaak waarin in maart uitspraak zou worden gedaan. Dat gebeurde echter niet. De rechter had namelijk de tijd gegeven om tot een minnelijke oplossing te komen. Dat lukte met, waarna opnieuw een rechtszitting werd belegd. Boetes Omdat Zutphen niet heeft ingestemd met de aangescherpte procedure kan de gemeente hem dagen met een ingebrekestelling met de nodige boeteclausules Zutphen heeft al aan gegeven in dat geval naar de rechter te stappen. Maar als de gemeente instemt met een soepeler schema dat alleen voordelen heeft voor Zutphen zal Ruis daar tegenin gaan Zutphen blijkt ondertussen alle 22 sta-caravan-eigenaren van Dekkerskoog te hebben aangeschre ven dat zij hun materiaal eind '95 ver wijderd moesten hebben Negen wa gens waren al weg. De overgeblevert dertien kregen later van Zutphen te horen dat ze nog even konden wach ten De onzekere situatie zou door de gemeente worden veroorzaakt Bloeden De caravan-eigenaren op Dekkers koog hebben in april van dit jaar een verontruste brief naar de gemeente geschreven. Ze vinden het met te recht dat Zutphen al vier jaar geld heeft verdiend aan plaatsen, die hij eigenlijk al lang ingeleverd had moe ten hebben. ,,En nu het fout dreigt te gaan moet Dekkerskoog bloeden, omdat Zutphen geen zin heeft om De Luwe Boshoek zonder toercaravans te laten staan." Ze vragen het college vast te houden aan het aan gescherpte schema met de bescher mende bepaling voor Dekkerskoog Zutphen wilde met ingang van dit jaar acht stacaravans weg hebben op Dekkerskoog (maar er zijn al negen verdwenen, dus dan zou er dus mets hoeven te veranderen) en per 1 ja nuari '97 nog eens veertien De ge meente had een ander plan dit jaar vier en verder tot '99 ieder jaar zes. Vanwege die negen zou dus pas vol gend jaar één stacaravan moeten worden verwijderd Geen uitstel Het college en de commissie ROH voelen mets voor een nieuw uitstel. De commissieleden uitten unaniem hun onbegrip voor de houding van Zutphen. Gevolg van deze opstelling is dat de gemeente een procedure tot ingebrekestelling start Waarschijnlijk stapt Zutphen dan naar de rechter Een 29-jarige Belg wilde woensdag op de Hoofdweg een tractor met aan hanger inhalen Deze. bestuurd door een 44-jarige Cocksdorper. sloeg op dat moment net linksaf, zodat een aanrijding met meer kon worden voor komen De tractor had mets, maar de wagen was aan de voorkant flink be schadigd. Achter de gevel van gebouw Eben Haezer aan de Julianastraat gaat sinds kort een totaal vernieuwd in terieur schuil. De Texelse Baptis ten hebben de gemeenschaps ruimte de afgelopen drie maanden ingrijpend verbouwd. Het resultaat is een royale kerk, die voldoende plaats biedt aan de groeiende Baptistenge-meente en vakantie gangers die een dienst willen bij wonen. Wie Eben Haezer (Tot hiertoe heeft de Heer geholpen) aan de buitenkant passeert, zal met vermoeden dat het van binnen een royale, sfeervolle kerk is. De Baptisten namen het gebouw, dat in 1910 door de Hervormde kerk als school is gebouwd, een jaar of elf geleden in gebruik. Destijds was de gemeenschap nog niet zo omvangrijk en voldeed het gebouw naar tevre denheid Nu de gemeente is gegroeid tot ruim 130 personen die geregeld de kerk bezoeken, werd het tijdens de zondagsdiensten benauwd Hoofd oorzaak was het lage plafond, dat ook de akoestiek met ten goede kwam. Om het gebouw beter geschikt te maken werden de muren rechtgetrok ken, het plafond verwijderd en het dak geïsoleerd. In overleg met Marjan Graaf is gekozen voor een frisse kleurstelling, van beige tot gebroken wit. De vloer werd opnieuw bekleed en er kwam een ruim verhoogd po dium en nieuwe verwarming. Verder werd achter het houtwerk indirecte verlichting aangebracht. Het resultaat is een ruime zaal waarin de Gothische ramen op de voormalige zolder de sfeer van de kerk benadruk ken. Door de grotere hoogte is de akoestiek er een stuk op verbeterd en hoeft predikant ds. Jaap Visser de Baptisten met meer via een verster ker toe te spreken. De werkzaamheden zijn uitgezon derd enkele metsel-, stuk- en installatieklussen zoveel mogelijk door de Baptisten zelf uitgevoerd Gedurende de verbouwing van drie maanden, konden de kerkdiensten, bijbelstudies en vergaderingen ge woon doorgaan, al vergde dat wel de nodige improvisatie. Predikant ds Jaap Visser in de vernieuwde kerk in Eben Haezer (Folo Geard Timmermanj

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 7